3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • patiang
    #570
    Most szinte minden nagy államfő azt prédikálja, hogy eljött az idő a kapitalizmus megreformálására. A kis balfaßok. Hát eddig nem tudták? Avagy nem akarták, várva míg összeomlik a pénzügyi rendszer?
    No ne máááá!
    De, ha igen, akkor pokolban a helyük!
  • patiang
    #569
    Ennél ugyancsak a money-re gondoltam. Majd ők megmondják ki lesz USA vezetője. S, ha nem úgy ropja a rókatáncot ahogy illik, jön a nádpálca.

  • patiang
    #568
    Irán már akkor is a nemzetközi tőke szemében szálka volt. Mert ugye előtte a sah idején csókolgatták egymás fenekét. Abban pillanatban, mikor a tőke már nem a fenség volt, legalább is nem abban az értelemben, rögtön ellenséget kreáltak belőle. Irak. Tulképp nagy bűn volt a lerohanása, hiszen egy olyan "stabilitást" ingattak meg, mely addig is hadilábakon állt. De azért mint haver Irak is benne volt a kosárkában. Abban a minutumban amikor Irak rájött, hogy az olaj hatalom is lehet a kezében ( a kis butus ), tetézve Kuwait-al, rögtön elnáspágolták. S mi van most egy úgy ahogy prosperáló ország helyén? Anarchia. S, hogy mikor vonulnak ki? Mikor a tőkének frankón mindegy lesz, hogy irtják az iraki népet. Olaj-pénz.
    Majd a tőke megmondja mikor szabad a "döntés".
  • Bucser
    #567
    Függöny mögött állók alatt ugyanarra gondolunk csak éppen a szerepüket teljesen másképpen látjuk.

    A politika és a pénz(tőke) szövetsége mindenhol kényszer. Van ahol nagyobb, van ahol kisebb.

    Egy diktatúrában (lásd Putyin cárevics Oroszországa) a tőkének a működéshez nincs más lehetősége mint lepaktálni a diktatúra vezetőjével és támogatni.

    Egy többpárti demokráciában ami működik, minden oldalnak megvan a támogatása. Hogyha hatalomra segítik adott oldalt akkor támogatást kapnak a stratégiai céljaik megvalósulásához olyan formában amit közvetlen pénzért soha nem kaphatnak meg. (törvények testreszabása, esetleg beruházási megrendelésekben kedvezmények, pályázati kiírások testreszabása etc.)

    Ha valaki biztosra akar valamit, akkor minden résztvevőt lefizet.
  • Bucser
    #566
    A szükségletek? nem tudom mire gondolsz? esetleg a keresletre?
  • Bucser
    #565
    Az amik azért nem vonulnak ki Irakból, mert az egyik legnagyobb arab államot szétverték. A Status Quo-t ők maguk bomlasztották fel azzal, hogy kiiktatták az egyik legnagyobb játékost (ezt is úgy sikerült, hogy több arab állam is kényszerszövetséget kötött az amikkal hiszen Irak volt a legerősebb arrafelé). Az igazi gond, hogyha beomlasztják Irakot (ha az amcsik kivonulnak ez fog történni) Akkor keresztet lehet vetni Izraelre is ami pedig a közel keleten igazából az amerikaiak egyetlen szövetségese. Ők olyanok mint az UK európában. Soha nem fogják elengedni a kezét ahogy Japánét sem az ázsiai térségben.

    Irak talpra állítására szükség van azért, hogy Iránnak ellenpólust adjon.

    Öntik is bele a pénzt számolatlanul.

    (emlékszik ugye még mindenki az Irán Iraki háború mikor az USA irakot támogatta.)
  • patiang
    #564
    És én erre mondom, hogy a függöny mögött állók.
    Remélem értesz.
  • patiang
    #563
    Még csak annyit kérdeznék, hogy most amiban, ahol a választásokra bődületes milliókat baßnak el, honnan teremnek a szükségletek?
  • patiang
    #562
    Úgy érzem sokban egyetértünk, sőt az alap ugyanaz.
    DE én most is fenntartom amit mondtam, hogy az IGAZI hatalom a másodvonalban van.
    A náci németország fellendülése akkor indult meg, amikor a háborúra készülődtek. S fura módon bár elvesztették a csatát, bődületesen gazdag tőkésréteg árasztotta el a világot, az akkori hadiiparon felhízva. És ők nem voltak fasiszták. NEM.
    Azt mondják egy Isten van. Való, de ez a pénz, pénz X pénz.
    OFF: az egyház? ON
    Az amik miért nem vonulnak ki Irakból? Egyik az olaj (pénz), másik a státuszko fenntartása (pénz).
    A tőke számára az ember csak addig szükséges rossz, míg pénzt termel.
  • Bucser
    #561
    A Nézetkülönbségünk része hogy szerinted a pénzemberek mozgatnak mindent, szerintem meg a pénzemberek csak mögé állnak az őrülteknek akiknek rengeteg támogatása van (szavazók). (mondhatjuk rájuk, hogy populáris személyeknek)

    De a tőke mindig is így működött. a legkisebb ellenállás felé mozgott. Hogy ez jó vagy rossz-e?? 5000 éve is ez mindig így működött. Korrupció és pénzérdekeltség mindig volt a világon.


  • patiang
    #560
    Azt hiszem egy lovon ülünk. Csak azon vitázunk, hogy melyik a paci eleje.
    Természetes, hogy az elavult fegyvereket nyomatják a még Ft-al sem rendelkező dög szegény országoknak, még azon áron is, hogy ugyanazok nyomatják a pénz nagyrészét, akik eladják. S itt jön a fifika. Az a qrva jó politika, mely felosztja a világot, igényli az újabb és modernebb fegyvereket bármily áron. S bármennyire is nem értesz velem egyet, ez az átkozott állandósult állapot a "másodvonalasok" kezében van. Abban a pillanatban, amikor egy-két józanabb politikus, aki azt hiszi, hogy kezében a gyeplő, kitör a válság. A hadiipar nem az államokat gazdagítja, hanem az ipar művelőit. És ők nincsenek direkte az államhatalomban. Civilek.
    Csak úgy fogalmad (fogalmam) van, hogy mennyi haditermék van felzsúfolva?? S ezeket néha "selejtezni" kell, mert különben befuccsol a gazdaság jó része.
    S ezek főleg a nagyobb államokra értendők. A kisebbek csak rágcsálhatják a lelógó asztalterítő sarkát.
    Az, hogy valami mennyire költséghatékony, gondolom nem a mi csöpp eszünkre van bízva.
  • Bucser
    #559
    "kb. mint az AIPAC-nak az USA szenátusra. (pedig milyen kis apró országot képviselnek) Ugyanez az energialobbi, ahol az olajosok és az atomlobbi tesz keresztbe egymásnak ahol csak lehet, és mindketten keresztbe tesznek az alternetív energiacégeknek. Az lesz érdekes, hogy mit fog tenni egy felfegyverzett, de csődközeli ország, aki tele van olyan cuccokkal, amivel bárkit meg tud semmisíteni, de mégsem fenyítheti be NILVÁNOSAN az egész világot, hogy márpedig az lesz amit ő akar, különben mindenki megdöglik. Ráadásul tele vannak olyanokkal mint az AIPAC, meg valahogy az összes ilyen figura, mint Kissinger, Wofwofitz, amerikai és zsidó, (nemzetközi szervezetek kulcsfigurái!!!!!) elérték, hogy az amerikainál meg a zsidónál, csak az amerikai zsidót utálják jobban."

    A nettó fajgyűlöleted nem a topic témája úgyhogy vond vissza a hsz-t vagy töröltesd a moderátorok topicban különben én kérem meg a modikat erre és kérek egy szép warn-t is rád.

    AZ ilyen agygőzös hszeket ha kérhetem hagyd meg az NWO topicnak vagy maradjon a fejedben...
  • Bucser
    #558
    "WTF??????????????? Biztos azért van CSAK a haditechnikában ATOMmeghajtású hajó meg tengeralattjáró, mert nem számít a pénz??? Sokkal költséghatékonyabb az mint a dízel, csak azt meghagyták a civileknek, "

    Azért van atommeghajtású hajó és tengeralattjáró, hogy ne kelljen kéthetente üzemanyagpótlás végett fejőstehénre szorulnia te nagyon te...

    Másrészt áruld már el: tudod mennyibe kerül egy atommeghajtású hajó?? és mennyibe egy hagyományos?? ennyit a költséghatékonyságról. soha nem hozza be az árát. drága az urán is hozzá és a reaktor is.
  • OKkultist
    #557
    Ugyanis a haditechnikának nem feladata költséghatékonynak lennie.
    WTF??????????????? Biztos azért van CSAK a haditechnikában ATOMmeghajtású hajó meg tengeralattjáró, mert nem számít a pénz??? Sokkal költséghatékonyabb az mint a dízel, csak azt meghagyták a civileknek, meg abból bombát is nehezebb csinálni, de az rosszabb is drágább is, meg hetente kell tankolni pl. (gagyi) A haditechnikában használt helikopterek, repülőgépek valahogy hóban esőben szélben is tudnak közlekedni, ha akarnak, a civilek meg ülnek a reptereken mert leesett 5cm hó és megáll az élet.
    A gazdaság motorja nyilván nem a hadiipar, hanem az energiatermelés, de a hadiiparnak nagyon nagy a ráhatása a háttérben zajló döntési folyamatokra, kb. mint az AIPAC-nak az USA szenátusra. (pedig milyen kis apró országot képviselnek) Ugyanez az energialobbi, ahol az olajosok és az atomlobbi tesz keresztbe egymásnak ahol csak lehet, és mindketten keresztbe tesznek az alternetív energiacégeknek. Az lesz érdekes, hogy mit fog tenni egy felfegyverzett, de csődközeli ország, aki tele van olyan cuccokkal, amivel bárkit meg tud semmisíteni, de mégsem fenyítheti be NILVÁNOSAN az egész világot, hogy márpedig az lesz amit ő akar, különben mindenki megdöglik. Ráadásul tele vannak olyanokkal mint az AIPAC, meg valahogy az összes ilyen figura, mint Kissinger, Wofwofitz, amerikai és zsidó, (nemzetközi szervezetek kulcsfigurái!!!!!) elérték, hogy az amerikainál meg a zsidónál, csak az amerikai zsidót utálják jobban.
  • Bucser
    #556
    Nem tudom mit tudsz a fegyverkereskedelemről, de szerinted Afrikába milyen fegyvereket adnak el?

    Az hogy az amerikai hadsereg jól felszerelt egy dolog. De akkor is jól felszerelt lenne ha nem lett volna a háború irakban vagy éppen az afganisztáni lerohanás.

    Ha tele vannak lejárt szavatosságú fegyverekkel akkor nyomnak egy két nagyobb lélegzetvételű éleslövészetet és vesznek újat.

    Csak hozzávetőlegesen: a civil repülésben sokkal több pénz forog mint a harciban.

    A civil hajó gyártásban több pénz forog és több embert foglalkoztat mint a haditechnikai.

    Amiért a haditechnika fontos az az, hogy minden új technológia ott jelenik meg mielőtt használhatóvá tennék a civilek számára. Ugyanis a haditechnikának nem feladata költséghatékonynak lennie. Persze a költségeket próbálják visszafogni, de nem olyan mértékben faragnak le mint pl egy civil utasszállító tervezése során.

    Ráadásul az amerikai civil fegyverpiac sokkal nagyobb mint az afrikai drgasáok piaca. Oda inkább nepperek hordják az évek óta különböző konfliktusokból visszamaradt fegyvereket.

    Ha pénzügyi tőke vezetné a világot akkor semmi értelme nem lenne agyonlőni azt aki tud fizetni is.
  • patiang
    #555
    Bocs az első mondatért. Én nem a témára értettem.
  • patiang
    #554
    Mondd ki ßart érdekel az NWO. Igaz nézegetem azt is, de igazából nem az én "területem", attól függetlenül, hogy nagyon sok igazság található ott is.
    DE! Én semmilyen NWO-st nem mondtam, akkor sem, ha Te annak érzed. S nevezd a világgazdaságot uraló érdekcsoportot bárminek, cáfold meg mit mondtam.
    Légyszi áruld már el honnan a jó fenéből tudnak azok a segg szélén álló afrikai, stb államocskák pénzt költeni fegyverre? Mi egy gazdaság legerőteljesebb hajtómotorja? Nem a fegyvergyártás?
    Tiltsd meg USA-nak, hogy fegyvert gyártson ( vagy a többinek ), ( amúgy csak mellékesen áttétel nélkül: nem a nép érdeke, de áttételesen igen) mi lesz a gazdasággal? Összeomlik. A legtöbb anyagot, munkaerőt a fegyveripar emészt fel, s a profit is a legnagyobb.
    S igaz, ez a pénzválság egyeseknek a hatalom , igazi hatalom prezentálását jelenti. És ez még csak a kezdet, mert most jön a gazdasági.
  • Bucser
    #553
    uhhh... ez ám a racionális érvelés...

    Ez még mindig a világgazdasági válság és nem az NWO topic.
  • Bucser
    #552
    Akkor te félkegyelmű vagy. (még mindig nem tudom miből gondolod, hogy azt ismételgetem amit más a számba rágott)
  • patiang
    #551
    Tökéletesen egyetértek.
    Mint minden szarnak, ennek is megvannak a haszonélvezői. Mondják, hogy a háborúk nagy veszteségei egy-egy nemzetnek. Azoknak igen, mint egyén, de a pénzcsinálóknak óriási haszon. Mert mikor is erősödött meg USA? Az I., s II.Vh-ban. Ha örökös "béke" tombol ebben a nyavalyás földön, mi a tököm az , amit kqrva nagy haszonnal el lehet passzolni, még a tök szegény országoknak is? A fegyver.
    Ez a mostani recesszió célja a "túl gyors fejlődés" lassítása volt. Nagyon sok olyan jutott vagyonhoz, akik nem voltak "méltóak", s lerontották a haszonrátát.
    S most megmutatták az igazi hatalmasok, a másodvonalasok, hogy ki a kakas.
  • Saintgerman
    #550
    Én pedig félkegyelmûnek tartom azt, aki képtelen az önálló gondolkodásra, aki csak azt tudja ismételgetni, amit más már a szájába rágott !
  • Bucser
    #549
    Eddig is lehetett. Ha értelmes kérdés volt arra igyekeztem válaszolni.

    A rögeszmésekkel való hadakozást viszont feladtam.

    Aki meg van győződve arról, hogy itt világméretű összeesküvés van azt hívom rögeszmésnek.
  • OKkultist
    #548
    Nem is kell, a lényeg hogy a láncot ne tudjuk levágni a nyakunkról.
    A többi duma meg mambo-jambo speak. A közgazdaság meg nem tudomány, mert akkor nem lennének hangulati elemei, hogy a piac ma rossz HANGULATBAN volt, és ár alatt eladott mindent, máskor meg semmi sem drága úgy vásároltak. Kb. olyan ez mint a PAPSÁG volt pár1000éve, azok is csak hülyítették a népet, csak ma már egyrészt nem kiváncsi az ilyen misztifikáló dumákra senki (1X be lehetett szopatni vele az embereket, most már nem igazán, csak ERŐSZAKKAL, mert ki hatalmazta fel Elqúrót meg Veresjani elvtársat arra amit tesz???????) másrészt aki kicsit is tájékozottabb, az tudja, hogy egy hatalmas átqúrás az egész, nem kell HITELBŐL autópálya (3X-os áron meg főleg) meg METRÓ (5X-ös áron) a többiről meg a maga a nagytudású PÜ miniszter meg a hasonlóan nagytudású közgáz szakemberek sem tudják, HOGY MIRE MEGY EL!!!!! Innen is gratulálok, ezek vagy ennyire balf*szok (tényleg) vagy ennire cinikus köcsögök, és röhögve qrják át az egész országot. (nekik lesz hova menni, ha bedől az ország, neked lesz? Nekem van külföldi atombiztos bankszámlám, meg ingatlanom, ez itt csak a játszóterem, mondhatná sokmindenki, aki elqúr, de nem vállal felelősséget)
    Olvasd a PEAK-OIL topikot a zsindexen (az még olvasható) ott sok közgazdász is nyíltan megmondta ugyanezt.
  • birdo #547
    hopp-hopp
    Lehet kérdezni ? Ezt nem tudtam (
  • Bucser
    #546
    Kár, hogy ebben a topicban csak az NWO-s rögeszmés lunaticok tobzódnak, más értelmes ember meg nem jön értelmes kérdésekkel.

    OKKultist még mindig hülye vagy mert nem hitelt kaptunk, csak keretet amit nem kell kihasználni, csak lehetőség van rá, ha nem tudnánk piaci feltételek mellett refinanszrozni az államadósságot. (tudom azt sem tudod mi az)
  • birdo #545
    Szűrve kell befogadni az információ áradatot ...
  • Labs
    #544
    Nézzetek be megéri!

    http://bowlin.atw.hu

    Uj hirek!
  • remark #543
  • OKkultist
    #542

    - Aláírták, Don Corleone.
    - Azokkal a kamatokkal, amit kértem?
    - Természetesen Don Corleone.
    - Apróbetűs feltételeink?
    - Elfogadva.
    - Jól van Luigi, jól van.
    - Leállítsam a hedge fundokat, vagy még masszírozzanak egy kicsit a látszat kedvéért?
    - Nem érdekel a látszat. Állítsd le és fizesd ki őket!
    - Mi legyen az ottani fiúkkal?
    - Maradhatnak pozíciójukban. A lófejet dobjátok ki, nem lesz rá szükség.
    - Ahogy kívánod, Don Corleone.
    - Hagyj most magamra Luigi! Itt ez a kis pénz, ünnepeljetek! Mondd meg a fiúknak hogy kiváló munkát végeztek, büszke vagyok rájuk.
  • remark #541
    Persze. Nem hazudnak, csak nem mondjak el az igazat.
  • másikisvan
    #540
    Azt viszont sok helyen hallani hogy az éremnek legalább két oldala van:

    a mi részünkről válság, a bankok részéről tényleg a legkifejezőbb betakarításról beszélni.

    Tehát azzal hogy azt harsogják, válság van, még csak nem is hazudnak. Ugyanolyan mint amikor a rendőrautón olvasod hogy szolgálnak és védenek. Csak az nincs odaírva, hogy kit.
  • remark #539
    Onallo kutatomunkat kell vegezni alternativ forrasok felhasznalasaval.
    Valamint a hivatalos propaganda-forrasok (hivatalos media) is jo informacioforrasok sokszor, csak tudni kell a sorok kozott olvasni.

    Tehat az, hogy ellenorzik a mediat, hogy ne tudj meg valamit, nem azt jelenti, hogy nem lehet sose semmirol tudni. Hanem azt jelenti, hogy a tobbseg, aki a TV-bol meg bulvarlapokbol tajekozodik, mint a Financial Times meg a The Washington Post, azoknak a figyelmet elkerulik ezek a temak. Es ez, hogy "a figyelmedet elkerulik" elegsegesek ahhoz, hogy ne foglalkoztasson a tema, es ne nezz utana az adott dolognak tobb forrasbol is, azaz ne legyel az egymasnak ellentmondo hiradasokat hallva arra kenyszeritve hogy ONALLO VELEMENYT alkoss.
    Igy a velemenyed kizarolag a hivatalos (azaz ellenorzott, ergo manipulalt) forrasokbol szarmazo informacion alapul majd; gyakorlatilag azt fogja tukrozni. Igy formaljak azt a kepet ami benned a valosagrol el, azaz igy manipulalnak.

    Ez ugyanaz a kerdes, hogy miert nem lehetett hallani errol a "gazdasagi" valsagrol elozetesen "semmit" (ahhoz kepest semmit hogy mas, tizedennyire se fontos kerdesekrol meg tul sokat is lehetett hallani). Mit gondolsz senki sem tudta hogy ez lesz a vege? Megsem mondtak be naponta 100x a hirekben ahhoz hasonloan ahogy a "jaj jovore jarvany lesz ugyhogy rettegj!" hireket bemondjak. Megis miert? Hat azert. Hogy ne tudd. Hogy ne erre figyelj, ne ez jarjon az eszedben, hanem a Monika show (bocs, de nem tudok aktualisabb peldat, ugyanis en nem nezek TV-t), meg a tobbi baromsag amivel lekotik a szabad agykapacitasod (ez most nem konkretan rad vonatkozik, hanem az atlagemberre).

    Ja, es en mar most szolok, hogy nem ez volt az utolso valsag. Hogy honnan tudom? Pontosan onnan, amit meg mindig nem irnak meg az ujsagok, ami nem mas mint hogy mi volt a "valsag" valodi oka.
    Egyebkent ez nem valsag volt, hanem betakaritas. Megerett a termes, igy hat be kellett takaritani.
  • Saintgerman
    #538
    Igen, illetve van olyan is, aki kiszáll a "buliból" és beszél mint pl. Bill Cooper, akit a 3 gyikossági kisérlet után negyedszerre sikerült az FBI nak megölni két héttel 9/11 előtt, mivel veszélyeztette a tervet. Vagy pl. Arisona Wilder, aki agykontrolált rabszolgájuk volt és kiképzője Josef Mengele halála után visszanyeri tudatát....és számtalan más, amit az NWO-n már rég tárgyalunk.

    Egy jótanács mindenkinek: Dobd ki a TV-t, és ne vegyél újságot !
  • patiang
    #537
    Ez így viszont való.
  • másikisvan
    #536
    Egyrészt mivel ezeket a hírközlési rendszereket ellenőrző és irányító szerveket emberek működtetik, törvényszerű hogy hiba csússzon a számításaikba, mert tévedni emberi dolog. :)

    Másrészt pedig nem a tévéből vagy a rádióból vagy a hírlapárusnál vásárolt folyóiratból, napilapból jutottunk ezeknek az információknak a birtokába. :)

    Harmadrészt valószínűleg az átlagnál jobban átlátjuk az összefüggéseket, és valamennyiőnket jobban foglalkoztat az átlagnál miként alakulhatott ki ez a mai embertelen rendszer. :)
  • patiang
    #535
    Bizonyára igazad vagyon, de:

    "3. Ellenőrzi a médiát, hogy biztosítsa azt, hogy az emberek az 1. és a 2. pontról ne szerezzenek tudomást, és nem utolsósorban azt, hogy a te horizontodon maradjanak."

    ....akkor Te hogy tudsz róla?
  • Saintgerman
    #534
    Na és ahhoz, hogy valaki a 'te szintedre' eljusson, hány év kiképzés kell abban az intézményben, amit szintén a 'pénz tulajdonosai' kontrolálnak ? Rágódj el inkább ezen, ezt nem 'ők' tanították:

    A bankok,az ipar a politika, a média és a titkosszolgálatok látszólag nagyon kombinált, de valójában nagyon egyszerû hálózata kontrolálja a világot a 'Testvériség' nevében, a londoni főhadiszállásról. A pénz és a bankok ellenőrzése a Rothschildok és más családok által nagyon fontos ebben az összefüggésben. A testvériség egyik legfőbb intézkedése az Amerikai Szövetségi Bank, a FED megalapítása volt 1913 ban. Ennek a banknak sem a szövetségi kormányhoz nincs köze, sem pedig nem rendelkezik semmiféle tartalékkal. (Reserve)

    Itt egy magánkézben lévő PRIVÁT bankrendszerről van szó, amely 20 alapító család tulajdonába van, többségben európaiak. Ezek a privát személyek megszabják az US kamatot és nemlétező pénzt kölcsönöznek (számokat a computer képernyőn) az US kormány számára, amire az adófizetők kamatot kell fizessenek. Ezt nevezik 'amerikai deficitnek'. Semmi más, csak forró levegő. Az USA kormányának egyetlen részvénye sincs a FED nél, és az ami polgár sem tud vásárolni egyetlen részvényt sem. A profit meghaladja az évi 150 milliárd Dollárt, de a bank létezése óta, még egyetlen kontójához sem engedett betekintést. Ez a bevétel az által van biztosítva hogy;
    1. A Testvériség ellenőrzi az US kormányt (más néven: Virginia Company), mely tartósan "pénzt" kell kölcsönözzön a FED től.
    2. Ellenőrzi a privát pénügyminisztériumot, az Internal Revenue Service (IRS). Ez az az ILLEGÁLIS TERRORSZERVEZET, amely az emberektől adót hajt be.
    3. Ellenőrzi a médiát, hogy biztosítsa azt, hogy az emberek az 1. és a 2. pontról ne szerezzenek tudomást, és nem utolsósorban azt, hogy a te horizontodon maradjanak.
  • remark #533
    Es ami meg a dobbenet tetofoka, az az, hogy raadasul olyan penzert fizetjuk a terheket, ami nem is volt soha azoke akik kikolcsonoztek szamunkra. Na ennek a jelentoseget probald meg felfogni. Mert ha igy nezed a kerdest, akkor meg az egyebkent elfogadhato "hitel" koncepcioja is eltunik, es ami marad az egy olyan rendszer ahol a tobbseg onkent es dalolva folyamatosan fizet a kissebbsegnek, azaz az "érték" vagy a "vagyon" vagy az "eroforras" folyamatosan aramlik a tomegektol a piramis csucsan allok fele.
    Es ha belegondolsz annak a kovetkezmenyeibe, hogy mi lenne ha nem fizetnenk, akkor rajossz, hogy ez az egesz rendszer nem mas, mint vedelmi penz fizetese annak a maffianak, amelyik kicsinal minket is es mindenki mast is aki nem hajlando fizetni.
    Miutan lehantod a mezes-mazas szlogenek, es dogmak retegeit, ennyi marad. Ez a valosag. Fizetunk, hogy a maffia meghagyja a nyamvadt kis eletunket. Es abban bizunk, hogy nem mi leszunk a kovetkezo akit a maffia kicsinal. Sot, egyesek meg ratesznek egy lapattal, es inkabb "felnyomjak a szomszedot" csakhogy ne ok legyenek a kovetkezok akit eltipornak. A "felnyomjak a szomszedot" a valosagban un. "gazdasagi" vagy "uzleti" "versenyben" nyilvanul meg - ami kijelentesben ugye sem a gazdasagi, sem a verseny nem eppen a megfelelo szo, talan jobb lenne a gladiatorarenaban folytatott elet-halal harchoz hasonlitani.

    Igy nez ki illuziomentesen a te gazdasagi es penzugyi rendszered.
  • OKkultist
    #532
    EGY ÖRÖM VOLT MINDENKIVEL, de eddig tartott, úgy néz ki Magyarország lesz az első VIRTUÁLIS ORSZÁG, aminek sem saját földtulajdona, sem saját bennszülött lakosai nem lesznek. Adósság fejében lefoglalják őket, a bennszülöttek már addig sem voltak önállóak,(csak adósságuk van) de a java még csak most jön. A földet kell még gyorsan átpasszolni valami multicégnek, aki majd meghatározza, hogy a tudatlan őslakosok mit termeljenek, és a földben található minden hasznosíthatót (GEOTERMIKUS Energia is!!) is eladják valahova, a tartozásunk fejében.(TE IS DŐZSÖLTÉL NE TAGADD!!!) Persze ezek a tartozások soha nem fognak csökkenni, visszafizetni meg csak akkor lehetne, ha olyan kormányunk lenne, amilyen soha nem lesz, meg a bennszülöttek sem vállalnának ezért semmilyen kényelmetlenséget. Valahogy úgy lehetne megoldani ezt, ha minden(!!!) munkaképes bennszülött elhagyná az országot, külföldi jól fizető munkáért,(előtte tömeges földvásárlás, nehogy eladják, mire visszajönnénk) hagyná itthon összerogyni a politikusokat, cigányságot, "szakértőket", aki gondolja a saját nyugdíjas rokonait segítheti, az országot így is-úgy is olcsón akarják megszerezni, ezt az eredeti tulajdonosok is megtehetik. (de csak áldozatok árán) Miután az ország bejelenti a csődöt, és a vérszívók is eltakarodnak, csányisanyibácsi is emigrál, a szakértők, jogászok, közgazdászok, politikusok, médiaköcsögök, megélhetési kisebbségiek hulláit kell levágni a villanyoszlopokról és elföldelni, utána kezdődhet az ország felépítése, adósság és függés nélkül. (abból kell építkezni ami van, de legalábbis jól kell azt felhasználni, pl. ha van urán, akkor NEM gázzal kell fűteni, hanem árammal, épülehtett volna még 2db Paks azóta)
  • remark #531
    Es mennyire arrol irsz amirol en is #524-ben!

    "A megállapodás lényege, hogy a piac felé egyértelműen mutassa: nem következhet be magyar államcsőd, azaz nem állhat elő olyan helyzet, hogy a magyar állam nem tud eleget tenni fizetési kötelezettségének, például nem tud visszaváltani magyar állampapírokat."

    Ezt irom en is, hogy vigyaznak arra hogy ugy maximalizaljak az elvonasokat, hogy a rendszer meg veletlenul se doljon be, mert akkor oda az aranytojast tojo tyuk! De ettol meg a rendszer nem jo! Jon az IMF "segitseg" vagy "biztositek", mindegy hogy fogalmazol, az egesz lenyege az, hogy biztositsak hogy Magyarorszag a jovoben is azt csinalja amit mondanak neki, azaz meg veletlenul se fordulhasson elo hogy olyan karosodas eri az orszag gazdasagat, ami a jovobeli hitelek kihelyezeset, es a jovoben az adossagszolgalat teljesiteset megneheziti, esetleg megakadalyozza.

    Es hogy mi ebben a negativ? Mar rajottem hogy ezeket a dolgokat egyeseknek el kell magyarazni. Ha errol beszelgetunk akkor az a hitvitahoz kozelit, mert ket vilagnezet szembenallasarol van szo, az egyik szerint az emberiseg potencialja akkor aknazhato ki legjobban, ha kozponti iranyitas alatt tartjuk, a masik szerint meg akkor aknazhato ki, ha megteremtjuk a felteteleit annak hogy az egyes decentralizalt egysegek (egyenek, csoportok, orszagok, vagy amit akarsz) kihozhassak magukbol a leheto legtobbet.
    Velemenyem szerint a kozpontositott rendszer, mint amilyen ma is van (habar hivatalosan nincs vilagkormany, gyakorlatilag megis van) celja nem az, hogy az egyenek es csoportok eljenek lehetosegeikkel es kihozzak a leheto legtobbet magukbol, hiaba is allitjak hogy ez a celja. A kozpontositott rendszer, megha hirdetett celjaik felettebb nemesek is, kizarolag az eroforras elvonast tekinti celjanak, es az elvont eroforrasokra alapozva vezetoik sajat egyeni celjaikat valositjak meg. Azaz ez ugyanolyan birodalom mint amilyen a romai is vagy a brit is volt.