A nagy Gazdasagi Világválsag
  • remark #531
    Es mennyire arrol irsz amirol en is #524-ben!

    "A megállapodás lényege, hogy a piac felé egyértelműen mutassa: nem következhet be magyar államcsőd, azaz nem állhat elő olyan helyzet, hogy a magyar állam nem tud eleget tenni fizetési kötelezettségének, például nem tud visszaváltani magyar állampapírokat."

    Ezt irom en is, hogy vigyaznak arra hogy ugy maximalizaljak az elvonasokat, hogy a rendszer meg veletlenul se doljon be, mert akkor oda az aranytojast tojo tyuk! De ettol meg a rendszer nem jo! Jon az IMF "segitseg" vagy "biztositek", mindegy hogy fogalmazol, az egesz lenyege az, hogy biztositsak hogy Magyarorszag a jovoben is azt csinalja amit mondanak neki, azaz meg veletlenul se fordulhasson elo hogy olyan karosodas eri az orszag gazdasagat, ami a jovobeli hitelek kihelyezeset, es a jovoben az adossagszolgalat teljesiteset megneheziti, esetleg megakadalyozza.

    Es hogy mi ebben a negativ? Mar rajottem hogy ezeket a dolgokat egyeseknek el kell magyarazni. Ha errol beszelgetunk akkor az a hitvitahoz kozelit, mert ket vilagnezet szembenallasarol van szo, az egyik szerint az emberiseg potencialja akkor aknazhato ki legjobban, ha kozponti iranyitas alatt tartjuk, a masik szerint meg akkor aknazhato ki, ha megteremtjuk a felteteleit annak hogy az egyes decentralizalt egysegek (egyenek, csoportok, orszagok, vagy amit akarsz) kihozhassak magukbol a leheto legtobbet.
    Velemenyem szerint a kozpontositott rendszer, mint amilyen ma is van (habar hivatalosan nincs vilagkormany, gyakorlatilag megis van) celja nem az, hogy az egyenek es csoportok eljenek lehetosegeikkel es kihozzak a leheto legtobbet magukbol, hiaba is allitjak hogy ez a celja. A kozpontositott rendszer, megha hirdetett celjaik felettebb nemesek is, kizarolag az eroforras elvonast tekinti celjanak, es az elvont eroforrasokra alapozva vezetoik sajat egyeni celjaikat valositjak meg. Azaz ez ugyanolyan birodalom mint amilyen a romai is vagy a brit is volt.