3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Bucser
    #490
    Eleje van a mondandódnak.

    És a vége hova lett?
  • Bucser
    #489
    Nem rosszmájú vagy csak nem értessz a pénzügyhöz és a szektorhoz.

    NEM FOGYASZTÁSI kölcsönt ad az IMF.

    Hanem a bankok refinanszírozásához rövidtávú segítséget.

    Azaz a BANKOK hitelt kapnak, hogy legyen forrásuk, mert egymásnak nem hiteleznek és ezért szükség van egy külső forrásra.

    Gondolom nem tudod mit jelent a pénzmultiplikátor és az hogyan működik és a gazdaság működéséhez miért van szükség likviditással rendelkező bankokra?

    Kedves "nemszakértőmindenbebeleröfögök úr": FOGD már fel: Jobb lenne ha nem ugatnál bele abba amiről csak azt hiszed, hogy értessz hozzá.
  • másikisvan
    #488
    "hogy mekkora az államadósság ha én magyarként oda megyek dolgozni ahova akarok" Igen valóban, megengedik hogy elmenj, sőt... szinte kényszerítenek.

    "De ez szolidaritásnak és demokráciának nevezett rendszer hibája. Nem vágjuk le a beteg részeket és ez hiba. Fizetünk is majd érte. "

    Nem, a hülyeségért kell megfizetni... majd jönni fog a Világkormányzó aki megoldja a problémáitokat... hadd hulljon a férgese címszó alatt elteszi láb alól azokat akik nem akarják elfogadni ezt az embertelen rendszert.

    Húzhatod az orrodat, ez nem szól egyébről, mint hogy aki hajlandó áruba bocsátani a lelkét, annak meghagyják a fizikai boldogulás lehetőségét, irányított keretek között.

    Hajrá, vár titeket a szép új világ.
  • másikisvan
    #487
    Most hallottam a rádióban, hogy az IMF nemsokára meghatározza milyen feltételekkel és mennyi támogatást fog adni... de ne aggódjunk, mert bár sokszor látszólag a magyar érdekekkel ellentétesek ezek a cselekedetek, és néha a kormánytól is keményebbb lépéseket követelnek meg, biztosak lehetünk benne, hogy ez csak a mi érdekünket szolgálja.

    Elmondom hogy ezt hogy értsd:

    Nincs beleszólásod abba hogy mennyi hitelt vetetnek fel veled, azt a pénzt úgysem te fogod elkölteni, meg amúgy is fizetted eddig is, most majd fizeted sokáig, meg a gyerekeid meg azoknak a gyerekei és még az ő gyerekeik is... kicsit nehezebb lesz nekik mint most, de bízzál benne hogy majd, az unokád gyerekének, talán jobb lesz.

    DE IGEN, szakértő urak, én vagyok a rosszmájú, és a mondás szerint rossz az aki rosszra gondol.
  • Molnibalage
    #486
    Látom itt is trollkodsz.
  • Saintgerman
    #485
    nem is vártam mást.
  • Bucser
    #484
    Ahhan...
    "rádió: egy őrült megy szember az autópálya forgalmával
    autós: egy?? ?Több ezer...."

    na, kb. csak ennyi a véleményem az írásaidról.
  • Bucser
    #483
    A részvény ára? Semennyiben. A magánnyugdíjadat majd az befolyásolja, hogy mekkora profitot tud realizálni az OTP 20-30 éves távlatban.

    Ami most történik az OTP-vel irreális, nincs alapja. A 3. negyedéves jelentés közzététele megnyugtatná a piacot, mert hiszti megy ezerrel.

    A meryll lynch féle árfolyamvárakozás is a hiszti része. szerintem most kicsit túlbuzgó lett.
  • Molnibalage
    #482
    Bucser az OTP részévenyek ára kőként zuhan. Ez mennyire érinti a magánnyugdíj pénztár megtakarításokat? (és mást?)
  • Saintgerman
    #481
    ..."nem állok be a hülyék sorába ?" Talán rossz sorban állsz, azért nem látsz.
  • Saintgerman
    #480
    Az én állításomat még a Kuruc sem emésztené meg....
  • Bucser
    #479
    bocs, de egy hatalmas zagyvalék amit összehordassz.

    Erősen használod a szalmabáb érvelést ami egy hasznos kommunikatív eszköz ellenben rettentően undorító.

    Az érvelésed ezer sebből vérzik.

    Miért is érdekelne engem, hogy mekkora az államadósság ha én magyarként oda megyek dolgozni ahova akarok így az államadósság kikerülhető?

    miért kellene elszégyelnem magam azért, mert látom, hogy a devizahitelt felvenni őrült dolog és őrült beláthatatlan kockázata van?

    kit is gáncsolok én el? azzal, hogy a saját boldgulásomról teszek és nem állok be a hülyék sorába?

    Az álolamadósság miből is generálódik? abból, hogy oylan szolgáltatásokat üzemeltetünk amik az adófizetésünkből nem termelhető meg. (azaz nem fizetünk elég adót érte)

    Természetes hogy ugyanúgy mint hitelfelvételkor egyszer eljön az elszámolás ideje.

    természetes, hogy azokon csapódik le akik adót fizetnek. De ez szolidaritásnak és demokráciának nevezett rendszer hibája. Nem vágjuk le a beteg részeket és ez hiba. Fizetünk is majd érte.
  • remark #478
    "Szegeny szerencsetlent" (valojaban nem az) kizavarták a nyilvanossag ele hogy elvigye a balhet. Mindig van valaki es valami amivel takaroznak. Mindig van bunbak. Aztan bejelentik hogy "tanultunk a hibainkbol, holnaptol minden tokeletes lesz, nem kell panikolni, menjenek haza emberek es legyenek jo szolgak ahogy eddig" (ja ez utobbit nem mondjak :-) ). De vegul minden megy tovabb ahogy addig is, azaz minden marad a regiben. Nem "tanulnak a hibaikbol", es nem valtoztatnak semmin. Kifestik a boltot, es megy a regi uzlet tovabb az uj diszletek kozott. Igazabol akik nem tanulnak a "hibaikbol" azok mi vagyunk...

    Azert mekkorat kepes hazudni:
    "- Még mindig nem teljesen értem, miért következett ez be - védekezett a volt Fed-elnök. - Hibáztam - mondta, és megállapította, megdőlt az az alaptétel, hogy a bankok és más pénzintézetek saját érdekükben megvédik részvényeseiket."
    Azt mondja nem erti. Nevetseges. Azt meg azota tudjuk hogy a reszvenyeseket nem vedik, miota letezik az a tarsasagi forma amit ugy hivunk hogy "reszvenytarsasag". Azaz ez tobb szaz eve ismert teny. De persze az uzleti iskolakban ezt nem tanitjak, a TV-ben nem mondjak be, az ujsag nem irja meg.
  • remark #477
    A kovetkezoket ne vedd szemelyeskedesnek, amit irok NEM OFF. EZ a tema valojaban, amit leirok. Persze kizarolag SZERINTEM, tehat ez egy szubjektiv velemeny amivel egyet lehet erteni, vagy epp nem.

    "Milyen furcsa tökéletesen el tudok élni hitel nélkül egyszerű emberként."

    Hadd kerdezzek valamit: te erted egyaltalan hogy hogyan mukodik a jelenlegi penzrendszer? Mert vegeredmenyben errol beszelunk. A hitel folyamatosan keletkezik, attol fuggetlenul hogy ki veszi fel es mire. Akkor is keletkezik ha te nem veszel fel kozvetlenul, es akkor is te torleszted ha nem erted hogy milyen "trukkos modon" veszik ki a zsebedbol (nem trukkos az, egyszeru).

    Aztan a hitelt VALAKINEK vissza kell fizetni, pedig az lehetetlen. Ezert valakinek mindig nagyon rossz, valaki folyamatosan sziv, es nem azert mert o rossz kepessegu, es nem tud dolgozni, nem tud versenyezni a tobbi szerencsetlennel, hanem azert, mert a sor vegen allok mindig szivnak. Es aztan idorol idore jon egy nagyobb valsag is, ami a sor vegen allok egy joval nagyobb reszet sodorja el, darálja le, csinalja ki.

    De te mar megfogalmaztad, hogy szerinted ez a vilag rendje. Errol beszelunk itt tulajdonkeppen, hogy szerinted ez teljesen normalis hogy par kivalasztott a tobbiek veret szivja. Es te egyaltalan nem banod hogy a vered egy (szerinted) kis reszet kiszivjak, mert ugy gondolod hogy te mindig leszel olyan ugyes hogy ne te legyel a sor vegen. Ugy tekintesz a kis leadott verre mint vedelmi penzre, ami azt garantalja hogy ne te legyel a kovetkezo akik elbukik. Erre irtam, hogy gratulalok, ertelmes eletcelt talaltal magadnak. Es nem csak magadnak, de szerinted mindenkinek ezt kellene eletcelkent kituznie. Eletre szolo versenyt, eletre szolo szolgasagot. Igen, szolga vagy te is.
    Raadasul merges vagy azokra, akik most megszivtak, es helyetted is fizetik a szamlat. Merges vagy, mert nem erted miert nem fogadjak el sorsukat, ami az hogy most veruket veszik, azert hogy TE MEGUSZHASD. Ki vagy akadva rajuk, mert tudod hogy ha ok nem adjak a veruket, akkor lehet hogy teged veszenek elo, es akkor jaj mi lesz veled?

    Errol beszelunk itt tulajdonkeppen. Az arviz elol rohanokat te gancsolod el, csak azert hogy meguszhasd. Mented a borodet. Ez a szomoru igazsag.
    Osszeeskuves elmeletnek nevezed azt ami a valosag. Meg vagy rola gyozodve hogy te a szimplan a tenyekrol irsz, mikozben eloszeretettel inzultalsz embereket, azaz gancsolod el az elotted futokat, es utod-vered a mogotted rohanokat, nehogy azok utolerjenek, azaz nehogy rajojjenek arra hogy lenne ebbol kiut, es lehetne ezt maskepp is csinalni. Mindezt azzal ered el hogy te is, ahogy a hivatalos media is, dezinformalsz.
    Raadasul az egesz helyzetre azt mondod hogy ez a vilag rendje! Merthogy mindig is igy volt, most miert teged piszkalunk amiatt hogy te szimpan azt csinalod amit mindig is csinaltak az emberek. Hiszen mi emberek "ilyenek vagyunk", ez "koztudott", hiszen tegnap "bemondta a TV" is hogy koztudott, raadasul megirta a "biblia" is a Financial Times. Es ha koztudott, akkor mi miert nem fogadjuk el hogy a szerepunk az hogy verunket adjuk mikor a verunket adni kell? Hat AZERT NEM!

    Leirom egyszeruen mi a keplet: ha te ezt a rendszert tamogatod, akkor lepj elo most, es add te a veredet. Nem akarod? Akkor meg gondolkodj el azon hogy hogyan lehetne mashogy csinalni! Arra hasznald a tulfejlett intellektusodat hogy megoldast talalj velunk kozosen, es ne arra, hogy mented a borodet.
  • Bucser
    #476
    Ki vett fel CHF és EURO hitelt? A lakos.

    Azt a barmot aki hajlandó devizában eladósodni nem tudom sajnálni. kész.

    Azt meg tudom, hogy az én adómból fogják visszafizetni az államadósságot. de baromira nem érdekel amíg a nettó fizetésem olyan mértékű, hogy ne kopjon fel az állam. Ha meg akkora lesz az elvonás szépen megyek máshová dolgoni. ez így működik.

    De a sarokban számítógép mögé ülve pocskondiázni meg nyavajogni és összeesküvésről tudósítani minden létező ősarokban kb olyan értelmetlen mint vonat elé állni.

    megjegyzés: az értelmetlen kiemeléseket hanyagold már. Az indulatos fogalmazásmód nem segít semmin. pláne nem értelmesen beszélni. (tagolni sem ártana szöveget néha..)
  • OKkultist
    #475
    Szerinted az 1főre jutó 200ezer Eurós ÁLLAMADÓSSÁGOT ki fogja visszafizetni???? MAGYARORSZÁGON is az ADÓKBÓL megy ez, pedig NEM az adófizető átlagember qúrta el, vagy szórta el látványcirkuszra, vagy lopa el, vagy a hozzá nem értése miatt , semmittevés miatt qúrta el, stb.. DE VELÜK FIZETTETIK VISSZA. (de legalábbis megpróbálják) Vagy IZLAND valahogy kihúzta a fejét a hurokból????? Hip-hopp EU tagok lesznek, Euróval, és szépen elosztják az egész EU-ra az adósságukat??? Ha azt hiszed, hogy TÉGED nem fog érinteni, mert nincs adósságod (nekem sincs) akkor nagyon gyengén képzeled el a valóságot. (a Bokroscsomag idején is ezrével csődöltek be a kiscégek, meg akiknek munkát adtak, és akik belőlük éltek, mehettek alkalmazottnak jó esetben, vagy segélyért, ha kaptak) Most EGYSZERRE akarják bedönteni a nyugdíjakat, magas KAJA árakkal, (tehát egyszerre van infláció és defláció) alacsony nyersanyagárakkal, DE beruházások meg nem lesznek, kilátástalan energiahelyzettel (most lent van az olajár, de leálltak a beruházások, a fogyasztás meg nem csökken), na ebből mi fog kijönni 5év múlva?
  • Bucser
    #474
    Greenspan már akkor hülye volt mikor fed elnök lett belőle... Csak akkor senki nem mert neki szólni...
  • Bucser
    #473
    lassan írhat hozzátok a kurucra...
  • Bucser
    #472
    Milyen furcsa tökéletesen el tudok élni hitel nélkül egyszerű emberként.

    Persze nincs is 60 hós hitelre vett plazmatévém meg 10 évi rabszolgasággal megváltott autóm... Pedig lehetne mert az adósminősítésem kiemelten preferálttá tenne.

    Csak nem veszek olyat amire nincs suükségem. még ha a reklámok azt is mondják hogy kell.

    Lett belém nevelve olyan mint MÉRTÉKLETESSÉG ÉS JÓZAN ÍTÉLŐKÉPESSÉG.

    Sajnálom a milliókat akikbe nem. ők most "szétdurrannak a sok zabálás után".
  • Bucser
    #471
    1-2 évig biztosan, de lesz ez szerintem 4 is.
  • Bucser
    #470
    IKB-tól közvetlenül lehet EURO-t venniük 160 ISKért.
  • Saintgerman
    #469
    OK. nem rosszból mondom. A gongolataid egyre tisztábbak és tömörebbek
  • horthy
    #468
    Szerintetek őt 20 év börtönre itélik ??? Mu ha ha ha !

    http://www.origo.hu/uzletinegyed/valsag/20081024-greenspan-beismerese-tevedes-volt-a-piac-onszabalyozasa-a-hit-az.html
  • sz4bee
    #467
    Szerintetek,vagy akár a szakértök szerint meddig fog tartani ez a mai válság.Az elözöek évekig tartott...és ez?
  • másikisvan
    #466
    Most hallottam hogy USA-ban talán ami leginkább érinti az embereket, hogy a nyugdíjuknak lőttek, füstbe ment, elúszott. Ezt nem veriknagy dobra... szorgalmazzák a magán-nyugdíjpénztárba történő elhelyezését a nyugdíjalapnak. Hát persze hogy, azzal meg lehet pattanni.
  • remark #465
    "Azaz tovább költöttek az emberek mint amíg a takarójuk nyúlt."
    És ki az aki nem költ többet mint ameddig a takarója nyúlik? Rávered az egész balhét az emberekre, miközben a pénzügyi rendszer alapja az hogy többet költsünk mint amennyink van. Mindenki többet költ mint amennyije van mert EZ A FELADATUNK ebben a rendszerben. Ez a kormány feladata, és ez a cégek feladata is. Ha te magad nem is költesz többet, majd költ az állam helyetted is többet, akinek a túlköltekezéseiért végül úgyis te leszel elővéve, és majd költ az a cég többet akivel kapcsolatban vagy (pl. bank) és akinek a veszteségeit végül rajtad verik le, úgyhogy nincs menekvés, mindenki költ amíg csak bírja szusszal, és mikor kipukkad a lufi, akkor a veszteséget leverik a sor végén állókon. A rendszer lényegét nem értő droidok meg egymással hadakoznak abban a reményben hogy mikor beüt a krach, akkor nem ők fognak éppen a sor végén állni. Remek életcél! Gratulálok! Képesek üzlet álnévvel illetett vérre menő harcba bocsátkozni a pénzmaffia urai által teremtett arénában csak azért, hogy aztán végül a pénz istenei (gazdasági világ vezetői) az ő áldozatukat (buzgó igyekezetüket mellyel uraik által épített rendszert szolgálják) tekintsék értékesebbnek, és így végül a másik szerencsétlent húzzák le a WC-n.
    Te pedig okold csak nyugodtan az egyszerű embereket, ahelyett hogy belátnád hogy a ránk erőltetett pénzrendszerbe bele van építve a mostanihoz hasonló válságok bizonyos időközönkénti megjelenése. Ez törvényszerűség. De nem a természet törvényszerűsége, ahogy a kedvenc újságaidban olvashatod, hanem a jelenlegi illúzióvilág törvényszerűsége, mert a pénzrendszert emberek alkották, néhányan a világ színfalak mögött meghúzódó vezetői közül.
    A Financial Times és hasonló propagandalapok pedig ugyanezen bankármaffia tulajdonában vannak, és az ott megjelenő tartalmakat "ellenőrzik" (cenzúrázzák). Úgyhogy a valóságról semmit se fogsz megtudni ezen lapokból, esetleg arról fogsz olvasni hogy hogyan is néz ki az az illúzióvilág amit felépítettek számodra.
    #422-ben is leírtam hogy mennyit érnek az általad belinkelt anyagok, nem is reagáltál rá. Nem is kell. Nem tudunk meg semmivel sem többet a valóságról a te forrásaidból sem, ezt tartsd észben. A saját józan paraszti eszedre vagy kénytelen hagyatkozni, úgyhogy hajrá!
  • remark #464
    Szerintem ez nagyon off ide, de talán röviden nem gáz:

    "Marxnak nem a saját elképzelései voltak."
    Az lényegtelen hogy saját elképzelései voltak-e, én annyit kérdeztem, hogy jól tudom-e hogy Marx erről írt amit én írtam.
    Valamint nem értettem, hogy valami, amit nem tudok Marxról, miként befolyásolja azt, hogy értem-e hogy mit mond David Icke.
    Egyébként meg a között, hogy értem hogy mit mond Icke, és a között, hogy egyetértek vele, megint óriási különbség van. Nagyon sok mindennel egyetértek abból amit mond, és vannak dolgok, amiket még át kell gondolnom.
  • I.C.ram
    #463
    Azok is szopnak hatalmasat, akiknek izlandi valutaban tartottak a penzuket. Ev elejen 100 ISK volt egy Euro, most 300 korul van. Elobb utobb fel fognak menni az arak kegyetlenul ott is. Foleg, hogy izlandon kb minden kulfoldrol van. Szoval nyugodtan kijelenthetjuk, hogy Izlandon a lakok is meganagyot fognak szopni, ha mar most nem szopnak.
  • Bucser
    #462
    De csak a negatív\hátrányos dolgokat figyelembe véve nem tudsz új dolgot felépíteni.

    Minden előnnyel jár egy\több hátrány. nem tudod csak az előnyeit vagy csak a hátrányait megtartani egy rendszernek.

  • Bucser
    #461
    Javaslom a blikk szintű online lapok helyett a komolyabb lapok olvagatását.

    Blooomberg, FT, Forbes, Portfolio.hu, al-jazeera angol változat.
  • Bucser
    #460
    Izlandon nem a lakók szopnak hatalmasat hanem azok a betétesek akik nem izlandiként Izlandon tartották a betéteiket.

    Ugyanis az ő betéteiket sem az IKB (izlandi központi bank) sem az EKB nem biztosítja miután izland nem EU-s tagország.

    Ces't La Vie.

    Izlandon ugyanazon lufi alakult ki mint máshol a világon. retail vásárlási hitellufi.

    Azaz tovább költöttek az emberek mint amíg a takarójuk nyúlt.

    jelenleg is míg külföldön egy EURO-ért 300 izlandi koronát kérnek addig izlandon csak 160-at kér érte az IKB.

    Tompítva a külföldre fizetők fájdalmát. igaz csak nagyon indokolt esetben válthatnak az izlandiak izlandi koronát eurora és más külföldi valutára.
  • OKkultist
    #459
    Most kellene bucser, biztos meg lehet magyarázni (mindent meg lehet) hogy az IZLANDIAK nem háborognak (annyira) mert nekik volt 10jó évük, meg VAN sportkocsijuk, nyaralójuk, stb.. Igaz, az IZLANDI valutában félretett pénzük elúszott, DE ott nem tünt el nyom nélkül az a 65MILLIÁRD Euro, a 330ezer lakosnál. (azért durva az 200ezer Euro/fő adósság -55millió Ft-) De ott ez inkább kifizethető , mint a magyar 110Milliárd Euró a 10millió emberre, ani "CSAK" 3millió Ft/fő. Szerintem jobban járnánk, ha kifizetnénk, aki nem tudná, az adósodjon el egy gazdagabb magyar állampolgár felé, még úgy is jobban járna mindenki. Csányisanyibácsi olyan lehetne, mint egy római patricius, lenne vagy 100ezer rabszolgája. (így is van, de akkor már hivatalosan is lehetne)
  • OKkultist
    #458
    Itt az Izlandi történet, nekik lagalább az ENERGIA és a HAL az SAJÁT TULAJDON
  • OKkultist
    #457
    Halászoptimizmussal dacol a válsággal Izland
    A pénzügyi rendszer összeomlása után gyakorlatilag nulláról kezdik újra az életet Izlandon, az ország lakosai mégis bizakodó halászmentalitással tekintenek a jövőbe. A pénzük ugyan elveszett, de sokak szerint most végre leszálltak a földre, a katasztrófától pedig összetartást és egy még szebb jövőt remélnek. Nem lesz több külföldi utazás, nyaraló és magánrepülő, viszont - mint mondják - Izland legalább visszakerül a saját helyére.

    WTF?????????????????

    JAHOGY ŐK EDDIG ILYEN JÓL ÉLTEK??????????????
    Mert nekünk nincs mit leadni, visszavenni,(hova lett az a rengeteg kölcsön elköltve? autópályára? vihetik, mert én azért nem leszek adósrabszolga) hacsak nem a vízgázvillanyt, internetet, mobiltelefont, kaját, NA ugye csak van mit csökkenteni, mondaná a bankvezér/pü miniszter/apeh igazgató/stb.. többi ingyenélő akasztófavárományos öltönyös köcsög.
  • Saintgerman
    #456
    Marxnak nem a saját elképzelései voltak. Ő a "vérvopnal" rokonsága és általa kapott nevet a "Nagy Terv" korabeli része. Hasonlóan Darwin evolúciójához.
  • remark #455
    Miért is nem értheten David üzenetét akkor ha nem tudok sokat Marx eredeti elképzeléseiről?
  • OKkultist
    #454
    Amit nem tudok ellenőrizni és sérti az érdekeinket azt bizony be kell szüntetni. Azt le kell dózerolni és kész. Ennyi. Ja, csak az a baj, hogy a magyar kormányok és a magyar nép érdekei nem esnek egybe... Higgyék el, csak ennyi a baj. Egyszerűen kifejezve az a baj, hogy olcsó k….ként viselkedtek országunk irányítói az elmúlt két évtizedben.
  • patiang
    #453
    Még csak annyit, hogy az emberiség nagyon kis százaléka él elfogadható szinten, s vélem nem biztos csak az tehet róla, aki arra az átkozott helyre született. Sokan nem fogják fel, hogy mi lesz majd akkor, ha ők is követelőzni fognak. S jogosan. És ettől félnek a mai fejlett országok vezetői is, tudományos konferenciák tucatjait tartva.
    Mi még csak átvészeljük ezt a szart, de mi lesz a többiekkel?
    Hír: Renault két hétre abbahagyta a termelést, s év végéig 20%-al csokkentik az évi volument. Meg ennek további vonzata. A német autógyárak 25 ezer un behozott munkaerőt bocsájtanak el. S mindez azért, mert vannak akik még mindig nem értik a kapitalizmus igazi értelmét. Meg kell fizetnem a munkásomat, hogy meg tudja venni, amit termelek. S ez átvitt értelemben mindenre igaz. A tököm amcsi bankoknak is meg kellett volna nézni kinek adnak, nem az extra profitra hajtani, és most nem csücsülnénk a büdös fosban.
  • patiang
    #452
    És akkor történt a legnagyobb difi, amikor a marxi jövőt a kommunizmusban vélték megtalálni.
    A közös kondér.
    NA NE!!!!!!!!!
  • patiang
    #451
    Pontosan! Marx nem tudott olyanról látleletet írni, ami még meg sem született. Ő az akkori kapitalizmis hátrányait vázolta fel, s ezáltal akaratlanul megmutatta az esetleges megoldást. És itt a baj, hogy mindenki a szája íze szerint alkalmazta Marx intelmeit. Uú mint a Bibliát.
    Én tökre nem tartom jónak a mai ösztönzési rendszert, de még mindig nem találtak fel jobbat. Van aki azt mondja, mindenkinek a seggéig ér a keze. Csak ezt próbáld meg elmagyarázni egy Biharban élő magyarnak, vagy egy pestinek.
    Ugye értesz?