3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • remark #853
    "Az ügyben egyelőre csalás miatt indult eljárás, azt ugyanis még tisztázni kell, hogy pénzhamisításnak számít-e az, ha valaki olyan címletű bankókat gyárt és hoz forgalomba, amelyek tulajdonképpen nincsenek."

    Joghézag? Valami számunkra elõnyös joghézagot igazán találhatnánk már...
  • Saintgerman
    #852
    én meg még azon csodálkozok, hogy nem értik Drábikot.....
  • remark #851
    A hétköznapi ember szintjén az államadósság fizetésének megtagadásának egyik módja az adófizetés minimalizálása. Volt már erre példa hogy a tömeg szembeszegült a saját kormányával és nem volt hajlandó az adósságszolgálat egyénekre esõ részét beaszolgáltatni?
    Persze *csak* a kormánnyal nem lehet szembemenni, az automatikusan azt is jelentené hogy a globális háttérhatalommal is szembemegy az ember, és akkor jönnek "hideg telek", az "üres ABC-k" idõszaka...
    Van aki ebbõl az ötletbõl többet ki tud hozni mint én?
  • másikisvan
    #850
    Megússza a gyerek. 54000
  • Saintgerman
    #849
    pontosabban, megkapták a büntetésüket a rothschildoktól az ellenállásuk miat a sz*ros soros keze által...... hozzánk se lennének könyörületesebbek a bastardok.
  • OKkultist
    #848
    Tényleg beteg rendszer szerint működtetik a pénzrendszert, meg a Magyar Nemzeti Bankot (ami nem magyar, és nem Nemzeti érdeket képvisel) . Érdekes lenne látni, mi lenne, ha a Drábik féle megoldást elkezdeni alkalmazni egy ország? (terorrizmus, valutaválság?)
  • OKkultist
    #847
    Én sem látom, hol az a bennszülött elit, aki hajlandó lenne NEMet mondani, ill. kihúzni a fejét a hurokból. Akik állandóan előjönnek, nem bennszülöttek, és nem akarnak NEMet mondani, legfeljebb nekünk. (persze közben ők jól járnak, nézd meg mennyire meggazdagodtak a politikusok, és baráti körük, még az olyanok mint Kapolyi-a leggazdagabb képviselő- is felvették az összes felvehető pénzt, számla nélkül, vastag a bőr a pofájukon, nincs mit remélni tőlük. (mások meg fasorba sincsenek, vagy nem engedik őket szóhoz jutni)
  • joebacsi
    #846
    argentínoknál volt egy laza kis gazdasági összeomlás az ezredfordulón, mikor is több millió ember éhezett egy mezőgazdasági cikkeket mindig is exportáló országban
  • Frayer
    #845
    Helyi pénzről beszél Drábik János, a megoldás eszközeiről
  • uwu
    #844
    Ezt nagyon sokan így gondolják, de a hatalom nem ilyen emberek kezében van, és egyenlőre semmi remény arra, hogy ezt valaki véghez vigye.
    Nagyon nagy változás kell, el se tudom képzelni, hogy ez hogy lehetséges.
    Akik részei a gépezetnek jól élnek, és jó pozíciókban vannak, ahonnan nem lehet őket eltávolítani, ehhez minimum valami forradalom kell, meg államforma váltás.
  • Frayer
    #843
    Nagyon észnél kell lennünk, és mihamarabb cselekednünk kell.
    Vissza kell utasítanunk azt a rengeteg államadóságot amit ránkkényszerítettek, és amit korrupcióval intéztek nekünk.
    El kell érnünk,hogy az adónkat mi emberek kapjuk vissza a közellátásban.
    Vissza kell valahogy szereznünk a termelő nemzeti kincseinket melynek már 90% át átvették a hatalmi elit tagjai, felvásárlással, privatizálással, eladósítással. El kell utasítanunk az ő szabályaikat, és olyan közös játékszabályok mentén kell működtetni az országunkat mely valóban a mi népünk érdekeit szolgálja.
  • uwu
    #842
    Hát ezen rendesen meglepődtem.
    Én egy pénzügyi antitalentum vagyok, mégis valami hasonlót láttam a háttérbe, persze az elképzelésem nem volt ennyire átgondolt. Csak úgy tünt mintha, valami ilyesmi lenne.

    Így szakszerűen előadva megdöbbentő, de úgy tűnik van remény, ha létrejön egy nemzetiösszefogás, végetvetünk ennek.
  • Saintgerman
    #841
    ez az, amit mindenki meglellene értsen ! Miért tudtak velünk így elqurni ? Miért nemtudtunk mi is nemet mondani mint a lengyelek vagy az argentínok ? Talán azért, mert az átlag olyan birka mint a riporter "ne magyarázza már olyan bonyolultan a dolgokat, inkább azt mondja meg, hogy nekem kisembernek hogyan lenne jobb"
    Ez a szemlélet az, amin vátoztatni kell !! A kulcs a megoldáshoz a földön hever, de a birkák tömege eltapossa....
  • Frayer
    #840
    Egy kis lecke, a magyarországi valós helyzetről, amiről a TV mélyen hallgat
  • Frayer
    #839
    láttuk már :D
  • ezrael
    #838
    Üdv!

    Ha már ezzel foglalkozik a topik, azt hiszem hasznos info lehet a Zeitgeist: the movie és (inkább) az addendum. Töltsétek le!
    Aláírásomban a fórumok elérése.
  • Frayer
    #837
    Drábik, az én mesterem is, milyen kicsi a világ.
    Nem véletlen,hogy ugyan olyan világszemléletű emberek egymásra találkoznak az interneten. Ahogy az sem, hogy ugyan olyan személyeket ismernek.

    Persze kellenek majd okos emberek, kelleni fog Drábik közreműködése, nélküle úgy érzem nem sikerülhetne, neki nagyon jó átlátása van a hatalmi elitről, sok tapasztalatot szerzett már nemzetközi szinten. Jó ismeretsége van, és ami a legfontosabb, kész is tenni valami a magyar emberek érdekében. Ő a jó emberek közül való.
    Persze ilyen embert sose hagynának labdába rúgni se a politikában, sem a komoly tömegmédiában. Félnek tőle.
  • Saintgerman
    #836
    Otthon csak egy ilyen okos embert ismerek: Dr. Drábik Jánost.
    Hányan állnak őmögötte, és hányan elquro mögött ?
  • Frayer
    #835
    A reakció az lesz, hogy minden eszközzel, el akarják lehetetleníteni ezt a pénzeszközt. Rossznak fogják beállítani.
    Természetesen vérszemet kapnának a nemzetközi bankárok, és minden eszközükkel el akarják majd törölni ezt a pénzt.
    Ezért nagyon fontos,hogy joglag, nagyon erős bázisra építsük fel ennek a pénznek a szerkezetét.
    Ehhez én már kevés vagyok, de szerintem nagyon okos emberek segítségével meg lehetne oldani
  • Saintgerman
    #834
    Ötletnek szép.
    De ! Van egy szépséghibája: Figyelmen kívül hagyja a világot, amiben élünl.
    #780 "...de észrevették már, hogy mindig megöljük azokat, akik megpróbálják ezt elmondani nekünk ?" Bill Hicks

    Alfred Herrhausen-t az akkori Deutsche Bank elnökét 1989 ben megölték, mert tervet dolgozott ki, a keleteurópai országok és Kelet Németország megsegítésére...
    Síklaky Istvánt megmérgezték 79 éves korában, mert tervet dolgozott ki az ország pénügyi katasztrófájából való kivezetésre...
    Jörg Heidert megölték, mert szót mert emelni a bankár maffia elle... és a sor végtelen.
    Szerintem inkább azon kéne fáradozni, hogy ha egy bizonyos változtatást be akarnánk vezetni, előre ismerjük a hatalom bitorlók reakcióját.
  • Frayer
    #833
    Van egy ötletem.
    Pénz = munka.
    Egy olyan pénz, valuta kibocsátása, mely beváltható adott mennyiségű munkára, konvertibilitása mindig a reálbérben kifizetett adott mennyiségű munka értékének viszonyától függ.
    Tehát, ha 1 óra átlagbér = 500 ft, akkor az egyenlő 1 egység szabad munka fedezetű pénzegységgel.
    De két év múlva, az infláció és rejtett adóztatás következtében az az egy óra munka már 700 ft, akkor az az egy egységnyi munka fedezetű pénz is 700 ft ot ér, a valuta konvertibilitásban.
    Ennek a pénznek a bevezetése, fő értékké tenné az emberi munkát.
    Tehát a pénz mögött nem nemesfém lenne a fedezet, sem földterület, és főleg nem adósság, mint ma.
    Ennek a pénznek a kölcsönzésekor, nem kell azt később kamattal terhelten visszafizetni. Nem kell félni az értékvesztéstől sem. Mivel ennek a pénznek az értéke hozzá van ragasztva az alkotó munkához.
    Egy ilyen egységnyi pénz 10 vagy 20 év múlva is annyit érne mint ma, egy óra ledolgozott munkával.
    Persze, nem minden munka egyenértékű, ezért szorzókat kell alkalmazni, hogy megfeleltethető legyen minden esetben.
    Ennek a pénznek a konvertibilitását, meg lehetne határozni úgy hogy veszünk 1000 féle típust, minden féle munkavégzésből, építőipar segédmunkás, takarító, fuvarozó, könyvelő, orvos, informatikus, ezeknek vesszük az egy órára átlagosan vett értékét valamilyen viszonyítási valutában, majd ezeknek az együtthatója adja meg azt az átlagos értéket, ami jellemzi a társadalom átlagos munkavégző képességének az értékét. Kapunk így egy átlagos mennyiségű valutát, ami egyenlő lesz azzal a pénzegységgel aminek a fedezete a munka.

    A lényege az egésznek, az, hogy a munkával nem lehet "nehéz" manipulálni, az nem olyan termék amit fel lehet halmozni, nem olyan termék aminek mesterségesen szabályozni lehet a mennyiségét.
    Önszabályozó, ha munkahiány van, akkor a pénz értéke megnő, ergó, jobban megéri dolgozni, ahelyett,hogy a segélyre várnánk, így többen mennek dolgozni.
    Ha túl nagy a munkaerő kínálat, akkor kisebbek lesznek a bérek, nagyobb lesz a munkaverseny, olcsóbbá válnak a termékek mert olcsóbbá válik az a munka amivel előállítják. Ez a rendszer mindig beszabályozza magát. Ez csak az alapkoncepció.
    Persze szükség lenne egy folyton változó "nem állandó" választott népképviseletre, és független szaktanácsadókra, akik mindig a legoptimálisabb szinten tartják a pénzkibocsátást, és akik meghatározzák ennek a pénznek a konvertibilitását, más valutákra, bankok helyett, szövetkezetek lennének az országban, nem lenne olyan, hogy kamat, nem lenne értelme felhalmozni ezt a pénzt, nem szedhető érte kamat a pénzkihelyezéskor.
    Ha pénzhiány van akkor olyan konstruktív tevékenységek keretében kerülne ki a szükséges pénzmennyiség a gazdaságba mint iskolák, kórházak, kulturális intézmények, könyvtárak finanszírozása, támogatása, pontos elszámolással, nehogy a rossz helyre menjen ez a pénz.

    Ha túl sok pénz lenne a gazdaságban akkor megnövelik a konvertibilitási rést.
    Például, a szövetkezet 1 M pénzt 490 ft ért vesz meg, de 510 ft ért ad el.
    Ha túl sok pénz van akkor szélesebbre nyitja ennek a konverziónak a rését, és így gyorsabban fogy a pénz a gazdaságból és ismét megy fel a pénz értéke.
    Vagy pedig az állam adók formájában kivonja a felesleges mennyiséget.

    Ez csak egy alap elképzelés.

    Továbbá kiegészíteném azzal, hogy ha az állam nem hajlandó ilyen lépést meglépni, népszavazási kényszer hatására sem, akkor létre kell hozni egy önrendelkező, szuverén államot.
    Mint amilyet a Pirate Bay torrent oldal is csinált.
    Megvettek egy régi mesterséges "olajfúró" sziget féleséget, és alapítottak ott egy államot amihez a szerverek tartoznak amik kiszolgálják a torrent klienseket.

    Ugyan így mi is, megveszünk egy kis szigetet magunknak bárhol a világon, úgy hogy az ingatlan teljes tulajdonunkba kerüljön, Full triász tulajdonjogunká váljon, így miénk lenne a birtoklás joga, a használat és a hasznok szedésének joga,és a rendelkezési jog. Majd létrehozunk egy hivatalos államformát amit ratifikáltatunk, minden jogunk megvan nekünk is az államalapításhoz, ezt más országok csak tudomásul vehetik, nem szólhatnának bele.
    Megalapítjuk saját valutánkat, amit behozunk magyarországra, amit úgy használnánk mint a részvényeket.
    Mindenki aki ennek a részvénynek "munka fedezetű pénznek" a tulajdonosa lesz, egyben tulajdonjogot szerez egy nemzetközi részvénytársaságban.
    Jogilag nincs sok kikötés,hogy kell kinéznie egy részvénynek, egy részvény kinézhet úgy is mint egy bankjegy, és lehet akár virtuális is mint a számlapénz.

    A pénzt üzemeltető átváltó szövetkezetek "magyar képviselet" abból a kis adás-vételi árrésből tartaná fenn magát, ami a pénz átváltásával jár, és amely jelenség ma is működik a bankoknál.
    10 eurót már nem tudsz annyiért visszaadni a banknak mint amennyiért vetted.

    Tudom,hogy nem tökéletes ez a koncepció, de majd finomítgatok rajta.
    Előbb utóbb lehet lesz is belőle valami.
    De az alapja szerintem jól hangzik,hogy a pénz fedezete az emberi munka, és hogy ez a pénz adóságmentes, kamatmentes pénz lenne.

    Mit szóltok hozzá?
    Az hogy ki hogy használja ezt a pénzt mindenkinek a saját elhatározása lenne. A használata egy szabad választás lenne az emberek részéről. Amint megtapasztalnák ennek a pénznek az előnyeit az idő folyamával egyre több és több üzlet fogadná el mint fizető eszközt, és egyre több ilyen szabad pénz lenne a tárcákban mint forint.

    Isten segítsen a nemzetünkön,hogy meg tudjuk csinálni.
  • remark #832
    Nem a cikkhez szándékoztam linket küldeni hanem a hozzá tartozó fórumhoz. Elnézést a kavarásért.
  • másikisvan
    #831
    Az a baj hogy a való világból könyékből kicsapsz egy kétmondatos ellenpéldát amelyik borítja az egész tankönyv hitelességé
  • OKkultist
    #830
    A cikkre értettem, mert semmi értelme, mindenki tudja, hogy valami nem stimmel, ezen azt vizsgálni, hogy vajon 1db orvlövész hogyan csinálhatta volna meg, kb. olyan mintha a azon vízionálnánk, hogy mi lett volna, ha nem engedik használni a kamatos kamatot, meg a bankóprést. (egy korrektebb világban élnénk)
  • Hegi90
    #829
    Mi most tanulunk a pénzpiacról.. tankönyvben nagyon sok minden le van írva. Arra joggal hivatkozhatnánk például
  • Trade
    #828
    Nem vagyok egy nagy közgazdász,többen meg is szóltak a topic indulásakor hogy sok hülyeséget mondok.Ezért magára is hagytam a topicot hogy szakértők vitatkozzanak és tények íródjanak.
    Ma vmiért bekukkantottam és LÁM
    Az első hozzászólásom:
    "Regebben volt egy gazdasag,politika topic is de az eltunt.
    Szoval nekem csak az autogyarakon tunt fel hogy hamarosan bekovetkezhet megint."
  • remark #827
    Mit volt kár megírni? A cikkhez kapcsolódó beszélgetésre utaltam Frayer-nek, amiben õ is részt vesz. Direkt link: fórum
  • OKkultist
    #826
    Aki EZT képes felfogni, értelmezni, annál még van remény, de ebből is a #822-ben leírtak látszanak. Nyíltan nem lehet(nem érdemes) szembe menni.
  • Saintgerman
    #825
    Ezért tényleg kár volt. Szerintem a lényegről való figyelem elterelés. Nem is igen az a fontos, hogy a saját söfőrje lőtte fejbe JFK-t, de még csak nem is az, hogy hogyan lehetett a gyilkosa a söfőrje, hanem azok a körülmények ami miatt meg kellett halnia. Azt lenne érdemes boncolgatni.
  • Saintgerman
    #824
    Pontosan ezért illúzió az egész, mivel az állam elnököt és az MNB elnököt mindig az olygarchia választja ki, akiken keresztül "távolirányitható" a nemzet sorsa.
  • OKkultist
    #823
    Ezt kár volt megírni is, nemhogy elolvasni. JFK Oliver Stone film nagyságrendekkel komolyabb.
  • OKkultist
    #822
    Akkor lehetne eredménye, ha lenne olyann pol.-gazd.elit, MNB-elnök, stb.. akik tudják ugyanezt, és képesek lennének az EU-t, IMF-et, stb. átverni a mi érdekünkben. (az akarat nem elég, ehhez nagyon okosnak is kellene lenni, és a legaljasabb, legmocskosabb trükköket is ismerni kellene, és merni is bevetni!) és még akkor is ott a rizikó, hogy ha látják, hogy ez az ország ki akar lépni ebből a fosból, és nem tudják legálisan visszatartani, akkor jön a terrorkártya, rasszista-fasiszta kártya, szerintem bedöntenék a Ft-ot, vagy bevonulna valami hadsereg, hogy a "robbantásos merényletek során megrendült helyzetet" stabilizálja! (van rá apparátusuk, hogy megrendüljön a helyzet, a nagyobb országokat meg a vezetőkön keresztül tartják sakkban, de a terrorkártya bárhol bevethető, mondj egy országot, ahol nem)
  • remark #821
    Erre is alig találok idõt...

    (Van egy olyan sejtésem hogy ez most nem szélmalomharc. Remélem nem tévedek.)
  • Frayer
    #820
    Igen, kezdjük azzal,hogy neki állunk felvilágosítani az embereket.
    Olyan felvilágosító kampányra gondolok, ami alapvetően az interneten összpontosul. Mivel csak ez az egy független tömegtájékoztató orgánumunk van, ami számunkra is elérhető, olcsón, cenzúra nélkül.

    Olyan kampány kell, amiben az emberek egymásnak adják át az információt, DVD formájában, vagy felhívják egymás figyelmét azokra a web lapokra amiket mi szerkesztünk, kisemberek, egymásért.

    Ha egy ember elmondja, másik háromnak, és azok is elmondják újabb másik háromnak, és MEG IS ÉRTIK, ami tőlünk is függ, hogy mennyire közérthetően fogalmazunk. Akkor elterjedhet az egész országban.
    Ha már a háztartások felébe eljutott az információ, összefognánk, és bevezethetnénk olyan kamatmentes saját pénzt amit nem kötelezően, de bárki használhat, és konvertibilis lenne más valutákkal, és amit szövetkezetek át is váltanának.
    Nem mondom,hogy olcsó lenne ennek a megvalósítása, és az embereknek önszándékából, önszerveződve kell ezt megcsinálniuk.
    Ha elég sokan vagyunk, hiába lesz euró a hivatalos pénzünk, a mi saját pénzünk megmentheti az országunk gazdaságát a vagyonelszipkázástól.
    Ezt a pénzt felhasználva, segítséget nyújthatnánk iskoláknak, kórházaknak, akik szintén elfogadnák ezt a pénzt.

    Tudom, hogy nagyon naív vagyok.
    De meg kell próbálnunk.
    Azt is tudom,hogy vannak a világon ilyen próbálkozások, régiók a világban akik saját pénzt teremtenek.
    Csak meg kell lelnünk a jogi utat.
    Alkotmányos joga a népnek, hogy saját pénzt használjon.
    A pénz lehetne mondjuk olyan érték ami mögött ledolgozott munka óraszámok álnak.
    Tehát a pénz fizetési ígérvény, ennek a pénznek a fedezete, a munka, és nem kamatos adóság.
    Ily módon, még a munkanélküliség is megszűnne, mert az egész gazdaság egy munkaérték központú gazdasággá válna.
    Munka = fizető érték.
    Minél nagyobb a reálgazdaság, annál nagyobb az elvégzett munka, annál több pénzünk is van, ami nagyon jól képes követni a gazdaság növekedését. A pénz szabályozását, kisebb korrigálását, meg korrupció mentesen megszervezzük magunk között.

    Tudom,hogy naív vagyok, nem tudom,hogy ez hogy működne a gyakorlatban, de azt tudom, ennél a rendszernél biztos jobb lenne. Azt is tudom,hogy hasonló próbálkozások milyen szép sikerrel jártak.

    Dolgoznunk kell azon is,hogy a mi probálkozásunkat ne lehessen letörni kormányi, jogi úton.
    A mi alkotmányunk az, amit mi emberek elfogadunk, és biztosítunk magunkank.
    Ha az MNB monetáris politikája nem változik, és a kormányunk nem hajlandó lépni a nép érdekében, ne várjuk a csodát, kezdjünk el szerveződni.

    ÉRTSÉTEK MÁR MEG, NINCS MÁS LEHETŐSÉGÜNK, NINCS MÁS KIÚT.

    Senki nem fog rajtunk segíteni, nekünk magunknak kell ezt a problémát lokálisan megoldanunk.

    Adjunk a dolognak 10 évet.
    De most azonnal el kell kezdenünk a felvilágosító hadjáratunkat, hogy megértsék az emberek miért kell áttérnünk az adóságmentes pénzre.
  • másikisvan
    #819
    Most gondoljuk már végig:

    Az emberek sajnos nem nagyon bíznak egymásban és lehet ezt szépíteni meg cicomázni de most nincs rá szükség.

    Mégis elfogadtatnak vele egy olyan rendszert amelyben ez elengedhetetlen.
    Ki lehetne fejteni bővebben, de mindenki végiggondolja s legalább jár az agya:

    Az embereket annyira elvakították hogy nem veszik észre hogy vadidegenekre bízzák az értékeiket. Lehet hogy ezek a vadidegenek földre szállt angyalok, de az is lehet hogy nem. Kénytelenek megbízni bennük.

    Annyira tudatlanságban tartják a gazdaság felől hogy ne tudja, hogy ő jóformán kecskére bízza a káposztát. Pontosan ez a helyzet.
  • Saintgerman
    #818
    Nem akarm megtörni az ambíciódat Frayer, de egy kicsit naívnak tartom azt az elképzelést, hogy otthon maga az állam saját pénzt bocsásson ki.
    A világon szinte az összes háború kirobbantásának ma is a legfőbb oka az, hogy lepel alatt rákényszerítse a nemzetre ez pénzolygarchia (vérvonal) a saját uzsora pénzrendszerét. A mi '48-as szabadságharcunk leverésének is az volt az oka, hogy még a fedezet nélküli "magánpénz" is jól mûködött.... csak épp a Rothschildok nem profitátak belőle...
    A "zöldhasú" $ szintén Kennedy meggyilkolásának egyik fő oka.... Ha csak már a lehetőségnek a látszata is meglenne egy magánpénz kiadására, azt már a fantáziádra bízom mit vonna maga után....
    Az emberek felvilágosítását en is támogatom reális keretek között.
  • Frayer
    #817
    Ha összegyűjtenénk egy helyre a már meglévő infókat, az jó lenne.
    De akkor meg megvádolnak minket, hogy nem gondolkodunk kritikusan, hogy csak azt a szart terjesszük, amit mások ránk erőltetnek, és bedőlünk nekik mert azt halljuk tőlük amit hallani akarunk. Tapasztalatból mondom.
    Megvádolnak minket,hogy összeesküvés elméleteket gyártunk.
    Ha minden egy helyen elérhető lesz akkor, úgy fogják gondolni,hogy ezekkel az infókkal mi befolyásolni akarjuk az embereket.

    Tehát a megoldás.
    Az jó,hogy összegyüjtünk minden értékelhető infót.
    De meg kell jelölnünk a forrásokat,hogy honnan szedtük, nehogy az legyen,hogy valaki vagy egy csoport találta ki az egészet, nem. Lehessen látni,hogy ezek a dolgok a világ minden tájáról jöttek össze, nem egy ember talál ki ilyeneket, hanem több ezer ember vette észre a turpisságot, akik leírták, amit mi átveszünk, és ahol mi rámutatunk az eredeti forrásra is.
    Kritikát írunk róla, nem fogadjuk el hogy alapvetően igaz állítás, kritikus szemmel fogadunk mindent, és olyan dolgokat is kielemzünk ami az ellenkezőjét állítja.
    Szembe fordítjuk a véleményeket, hogy lehessen látni, mi nem vagyunk elkötelezettek semminek sem, mi csak az igazságot akarjuk megtalálni, kritikus szemmel vizsgálódva.

    Tehát a dolgunk, veszünk innen is onnan is egy kiválasztott témában információkat, minden létező helyről, és elkezdjük feldolgozni, bemutatni az embereknek, cikkeket kell írnunk. Saját magunkból kiindulva és nem egy megrendelt valaki célját szolgáló propagandát hozunk létre, hanem egy független kisemberek által létrehozott médiát ami oknyomozással, az igazsággal foglalkozik.
  • Frayer
    #816
    Tudom, az a baj az ilyen kis emberek szerveződésével,hogy nincs rá anyagi fedezet.
    Amikor a hatalmasok csinálnak, "civil szervezeteket" akkor csak úgy dől a pénz, nekik meg van rá a keretük,hogy még csapból is ők follyanak.
    Ez valós probléma, hogy nekünk nincs anyagi fedezetünk, azt meg senkitől nem lehet elvárni,hogy a fizetésének egy részét szolgáltassa be, nem vagyunk mi álszentek, nem vagyunk hit gyülekezete.

    Nem csak pénzzel lehet segíteni, magunkon, hanem azzal,hogy cikkeket írunk, időt áldozunk az ügyért.
    Elmondjuk barátainknak, ismeretleneknek.
    Nem megtéríteni akarjuk a népet, hanem felnyitni a szemüket arra, hogy ez az adóssággal terhelt pénz megöli a kisembert, és hogy vannak jobb alternatívák helyette, amik működtek sokszor a történelemben.
    Amerikai zöldhasú például, adóságmentes pénz volt.
    Milyen jó lenne az, ha házat akarsz vásárolni, felveszed rá a fedezetet, és nem a két háromszorosát kell visszafizetni, hanem csak azt az árat amit kölcsönkértél. Így is mehetne. Az árak közel a felére esnének vissza, mivel nem épülnének be az árakba a cég adóságai, amit kötelezően fizetni kell,hogy működhessen.
    Olcsóbb lenne minden, és több mint kétszer több jutna a közellátásra, mivel nem vinné el a költségvetés több mint felét az adóságszolgálat.
    Minek vennénk fel adósággal terhelt államkölcsönöket?
    Ha az állam maga is kibocsáthatna pénzt saját magának, ami konvertibilis lenne más valutákkal, és egy egyszerű átváltási művelettel megszerezhetné azokat a valutákat amik az importált árúk megszerzéséhez szükségesek.
  • Hegi90
    #815
    hát ja, de ehhez elő kell teremteni a pénzt is :S
  • OKkultist
    #814
    Szerintem elég lenne összeszedni a már meglévő kidolgozott helyekről az infót és egy helyre összegyűjteni, nem kell mindent még1x újra leírni, lefordítani, már megvannak ezek az alapművek. (szerencsére) Inkább egy ingyenesen elérhető , nagy tömegekhez is eljutó formán kellene gondolkozni, pl. ingyenesen osztogatott DVD, újság/szórólap, ami egy weboldalt reklámoz, stb..