3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Bucser
    #2951
    A bankmentő csomag vissza lett fizetve. Ergó senkinek nem fájt extrán.
  • Bucser
    #2950
    A válaszomat lent láthatod.
  • remark #2949
    Jajj ne már megint kezded az agyrémedet a pénzkreálással fogadjunk.....

    Ha te azért jársz ide, hogy fogadj másokkal, akkor egye fene, fogadhatsz velem. Miben fogadunk?

    Megint csak a kérdés mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?

    Igen, ez volt a kérdésem. Mi a válaszod?
  • ManoNegra
    #2948
    A bankmentő csomaggal mi a helyzet? Kinek fáj az a 600 milliárd forint?
  • Cef
    #2947
    Nem ismerem mindegyik anyagi helyzetét, de akikről tudok azok bőven megélnek. De a pénzügytanárom pl. gazdag, és főleg a pénzügyi tudásából szedte meg magát.

    "Például ismerek olyan sikeres vállalkozót akinek 8 általánosa van de még is többet tud a pénzről, mint egy átlag közgázos."
    Mit jelent az hogy többet tud a pénzről? Netán tőzsdézik, értékpapírokba fektet, opciós ügyleteket köt, tudja milyen hitelt honnan kell felvenni hogy jó legyen, ért a számviteli trükkökhöz? Vagy pedig a pénzszerzéshez ért? Mert keresni a pénzt vagy érteni hozzá nem ugyan az. A vállalkozó egyébként más kategória. Mivel egy vállalkozónak nem feltétlenül kell magas végzettség hogy sikeres legyen. Ha jól ért ahhoz, amivel foglalkozik, ért az üzlethez, megfelelő a személyisége és emellett még szerencsés is akkor már lehet sikeres.

    "És végül evvel nem azt mondom, hogy az egyetem fölösleges. Add egy alapműveltséges de gyakorlatban nem fogsz sokra menni vele."
    Az attól függ, hogy hol helyezkedik el az ember, például megnézném, hogy könyvelőként hogy boldogul az aki soha sem tanulta. Vagy ha elküldnek, hogy a munkahelyed meg akar venni egy céget és nézd meg érdemes-e megvenni és eléd rakják a mérleget, ott azért tudni kell hogy mire figyelj, azt nem a melóhelyen tanulod meg. De abban egyet értek, hogy a tapasztalat nagyon fontos, mert az adja a tudásod nagyobb részét, meg a legtöbb cég maga képzi ki az embereit, arra a munkakörre amire alkalmazza őket. Viszont jó, ha van valami alap.
  • remark #2946
    Ez nem csak Magyarországra jellemző. És nem csak a magánszemélyekre. Akkor meg? A rendszer jól él abból, hogy engedi, hogy túllőj a célon. Tudom hogy "nehéz" megérteni, hogy ez miért van így, de sebaj. Össze fog az jönni.
  • ManoNegra
    #2945
    *drogoStohl
  • ManoNegra
    #2944
    Nem azt mondtam hogy minden esetben. Természetesen vannak szép számmal olyanok is akik felelőtlenül vettek fel hitelt. De ha kikalulálták, hogy az össz keresetük negyede fedezi a törlesztést, azok lassan ott tartanak, hogy már a fele sem elég. Arról nem is beszélve aki önhibáján kívül kerül nehéz helyzetbe.
    Nekem szerencsém van, egyszer kellett hitel akkor is forinthitelt választottam. Hogy miért akar mindenki lakást? Mert nem akarnak a szülőkkel élni. Nem biztos, hogy nagyobb mint kellene.
  • Bucser
    #2943
    Jajj ne már megint kezded az agyrémedet a pénzkreálással fogadjunk.....

    A bankok hitelkihelyezési hajladósága visszaesik egy válságkörnyezetben lévén kisebb az esélye a hitelek megtérülésének, sajnálatos módon ez mélyíti a gazdasági válságot.

    Viszont egy hitelekre túlságosan támaszkodó gazdaság teljesítőképessége romolhat a hitelkihelyezés mértékétől függetlenül is. Ez szintén magávalhozhatja a hitelkihelyezések csökkentését ami után lásd az előző pontot.

    Megint csak a kérdés mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?
  • Bucser
    #2942
    Veszel úgy autót, hogy nem nézed a rejtett hibáit és a jövőben lehetséges költségeket?

    Akkor hitelt miért veszel?

    Azt sem értem, hogy miért kell mindenkinek saját ház és lakás ha nem tudja magának megengedni. Magyarországon jellemző, hogy mindenki egy számmal nagyobb házban él vagy egy számmal nagyobb autót vesz mint amit el tud egyébként tartani...

    Szerinted átgondolta az a hiteles a hitelfelvételt aki a jövedelme felét hajlandó rákölteni? mert szerintem nem...
  • ManoNegra
    #2941
    Láttam. A felénél elaludtam :-) Már ott néztem, hogy narrátor Matt Damon - magyar hangja dogoStohl András...
  • remark #2940
    "Elvileg a magyar államnak az volna a feladata, hogy a bankokat ne hagyja inkorrektül működni."

    És te láttad a Bennfentesek c. filmet? 100%-ig témába és húsba vág.
  • remark #2939
    Mi ezen a filozofálás? Ugyanazé az emberé a bank hitelkihelyezések esetén is mint hitel bedöglések esetén. Akkor meg hol van itt a filozófia? Szimplán megvizsgálom, hogy mi volt a bank stratégiája az elmúlt 100-120 évben... Furcsa mód mindig ugyanaz történik, és a történéseknek a következményei is mindig ugyanazok... Nem véletlen az sem, hogy a Bennfentesek c. "szemfelnyitogató" film se tért ki erre az apróságra. "Valami" bűzlik a filmmel kapcsolatban!

    Kína kapcsán pedig pont a lényegre nem válaszolsz: mi az összefüggés a bankok hitelkihelyezési hajlandósága és a gazdasági válság között?
  • ManoNegra
    #2938
    Erre gondoltam: Rég nem látott egyetértés a bankmentő csomag mögött

    Amikor az 1 millió magyar önként és dalolva ment felvenni a hitelt akkor a többség azért tette mert lakást akart venni. Ezt igy kijelenteni, hogy ők a hülyék mér nem néztek a dolgok mögé, azért nem semmi. Elvileg a magyar államnak az volna a feladata, hogy a bankokat ne hagyja inkorrektül működni.
    Sajnálom, nem vagyok közgazdász (gondolom ez kiderült) egyszerű ember vagyok, de azt látom hogy ami itt megy az minden csak nem korrekt!
  • Bucser
    #2937
    "Ezzel azt akarod mondani, hogy elkúrták? A bűnbakkeresés nem a legjobb szó. Felelőst kellene keresni. "

    Az egész ország elkúrta. Nincs egyetemleges felelős. Nem állíthatod fel jóskapistát egy koncepciós perben, hogy a te hibád 1 millió magyar hitelének elszállása. Amikor az 1 millió magyar önként és dalolva ment felvenni a hitelt és élvezte annak áldását 10 éven keresztül. És fel sem merült benne a kérdés: "HA valami ilyen jó és könnyű? Nem fogok én egyszer ezzel befürödni?"

    "A gazdasági válság kirobbanásakor mégis a bankokat kellett kisegíteni az államnak külföldről felvett hitelekkel amit az államnak kell visszafizetni."

    A bankok már rég visszafizették az államoknak a hiteleket. kivéve talán az államosított angol rbs+lloyds és northern rock. És az állam szépen kaszált ezeken a hiteleken hidd el. HA úgy veszed az állam 8 fontot adott részvényenként a lloydsért és jelenleg 25 ért készül értékesíteni. Nem hiszem, hogy ő ennyi kamatot fizetett utána...
  • Bucser
    #2936
    Már megint átmegyünk filozofálásba annak meg soha nincs vége:)

    A gazdasági növekedés egy egyensúlyi pályán mozgó szociális jelenség. Le lehet téríteni időlegesen a pályájáról, de ha ez történik akkor előbb utóbb számítani kell egy korrekcióra. Az elmúlt 20-25 év páratlanul jótékony volt az ideiglenes kitérítésnek köszönhetően (globálisan szemlélve). Most isszuk a levét.

    A másik postodr pedig a válaszom: Olvass vissza akár indexen (ugyis tudod hova szoktam postolni) akár itt már megírtam 2005-2008 között is arról postoltam, hogy kína növekedése nem fenntartható. Az egyik legnagyobb gazdaság címet nem lehet fenntartani csak exportra építve sem pedig csak importra építve. Kiegyensúlyozott gazdaságra van szükség. Különbennő nő nő majd visszaesik. Boom and Bust fog jönni. Ráadásul kínában nincs meg a gazdasági mérethez szükséges gazdasági kereslet. Külföldre termelnek mindent, mert otthon nem tudják megfizetni.
  • ManoNegra
    #2935
    "A probléma az hogy az ország gyakorlatilag a devizahitelekkel feladta a saját monetáris politikáját. Azaz az MNb monetáris politikájának nem volt hatása az ország inflációs környezetére és a hitelnövekedésére amely alapból hatással van a gazdasági növekedsére és az inflációra is."

    Ezzel azt akarod mondani, hogy elkúrták? A bűnbakkeresés nem a legjobb szó. Felelőst kellene keresni. Azt látom, hogy a kockázatok összességéből a bank semmit nem vállal, mindent áthárít az adósokra. A gazdasági válság kirobbanásakor mégis a bankokat kellett kisegíteni az államnak külföldről felvett hitelekkel amit az államnak kell visszafizetni.
  • Bucser
    #2934
    ""Mennyi lesz a havi törlesztőm?" :-) Most meg néznek mint borjú az újkapura, hogy a kedves banki asszisztens ezt nem említette. Nekem nincs hitelem hála jó égnek, de sokan nyilván azt nézik mennyi a törlesztő. Én is Te is azt néznéd. Ha valaki nincs otthon a dologban, könnyen rászedhető.
    A banknak tisztában kellett volna lennie azzal hogy ez a törlesztő nem mindig lesz ennyi. Az pedig ha jól sejtem az mnb felelőssége hogy ilyen drága a forinthitel."

    A probléma az, hogy egy komplex többváltozós problémát akarsz egy fekete kecskére visszavezetni (bűnbakkeresés).

    A devizahitelezésnek is van kockázata és a forinthitelezésnek is. Az árfolyam stabilitása miatt a devizahitelezés kockázatait alulmérték. Ahogy alant látható indoklásban írtam, ha nincs azonnali stopp akkor jelenleg nem lennének ilyen kétségbeesett következmények (az árfolyam majdnem 2/5-ödével növekedett 2008 óta).

    Ez a tipikus példája annak amikor egy helyi sokk miatt (a kormány likviditási válsága elbaszta az árfolyamot, erre a kormány tetézve a bajt leállított minden árfolyamstabilizálásra szolgáló eszközt.)

    MNB elbaszása: A forint kamatok 2 dolgot tükröznek. Egyrészt az ország külföld általi finanszírozási hajlandóságát, másrészt az ország növekedési lehetőségeinek egyik indirekt szabályozását.

    HA magas az infláció magas lesz az alapkamat, hogy szabályozza a hitel kiáramlását ezzel fogva vissza az árnövekedést hisz a magas kamat és infláció egy megállíthatatlan spirálhoz vezethet. A probléma az hogy az ország gyakorlatilag a devizahitelekkel feladta a saját monetáris politikáját. Azaz az MNb monetáris politikájának nem volt hatása az ország inflációs környezetére és a hitelnövekedésére amely alapból hatással van a gazdasági növekedsére és az inflációra is.
  • lopbisz
    #2933
    "Persze mert ahhoz, hogy csaló pernahardej immorális vállalkozó legyen valaki ahhoz nem kell iskola, hisz ösztönösen jön az emberből a másik átkúrása:) (viccelek)."

    Akit ismerek nem ilyen de sok csaló van.
    De úgy hiszem a csalók hosszzabtávon valamilyen formában úgy is bebukjak.
    Tehát az is téves gondolkodás, hogy csak csalással lehet érvényesülni.

    "Ugyanis a szervezett oktatás lerövidíti a tapasztalatszerzést."
    Úgy vélem inkább az embertől függ, hogy szerzi meg a tapasztalatát, nem az oktatástól.
  • remark #2932
    És neked erről mi a véleményed?
  • remark #2931
    Nézd meg a Bennfentesek c. filmet. Az ugyanezzel manipulálja az embereket, amit te is kifogásolsz. (Igen, a film, annak ellenére, hogy egy jó film, manipulál! Én mégis ajánlom mindenkinek.)

    Igen, a lényeg az, hogy egyszer fenn, és egyszer lenn. Én a kettőt együtt nézem, és azt kifogásolom, hogy a rendszer megbolondíthatja az embereket a "beetetés" időszakában (amikor épp "fenn" vagyunk), abból a célból, hogy aztán az "aratás" időszakában minél többet lehessen rabolni.
  • ManoNegra
    #2930
    Az hogy lehet, hogy akkoriban "kiárultuk" (szőrén szálán eltűnt) a nemzeti vagyont, majd a hiteleink is az egekbe szöktek? Azt Te sem gondolhatod komolyan, hogy a Józsibács és az Ilinéni túlfogyasztott, aztán ez lett a következménye?
  • ManoNegra
    #2929
    #2923-ra ment
  • Bucser
    #2928
    lásd #2919 utolsó 2 bekezdését. Arról vajon mi a véleményed?
  • ManoNegra
    #2927
    "Mennyi lesz a havi törlesztőm?" :-) Most meg néznek mint borjú az újkapura, hogy a kedves banki asszisztens ezt nem említette. Nekem nincs hitelem hála jó égnek, de sokan nyilván azt nézik mennyi a törlesztő. Én is Te is azt néznéd. Ha valaki nincs otthon a dologban, könnyen rászedhető.
    A banknak tisztában kellett volna lennie azzal hogy ez a törlesztő nem mindig lesz ennyi. Az pedig ha jól sejtem az mnb felelőssége hogy ilyen drága a forinthitel.
  • Bucser
    #2926
    "Például ismerek olyan sikeres vállalkozót akinek 8 általánosa van de még is többet tud a pénzről, mint egy átlag közgázos. Tehát az ilyesmit nem tanulod a suliban és nem véletlenül. De ebbe most nincs kedvem belemenni."

    Persze mert ahhoz, hogy csaló pernahardej immorális vállalkozó legyen valaki ahhoz nem kell iskola, hisz ösztönösen jön az emberből a másik átkúrása:) (viccelek)

    ÉS igen vannak természetes adottságokkal rendelkező emberek akik, 8 általánossal sokat érnek el. Nekem a bajom inkább az, hogy képzeld el, hogy ezek a jóképességű emberek a megfelelő oktatásban részesülve mit érhettek volna el. Tudod az elveszett potenciál az amit ilyenkor siratok.

    Ugyanis a szervezett oktatás lerövidíti a tapasztalatszerzést.

    Másrészt: Közgázt nem lehet úgy tanulni mint a matekot. Sokmindenhez van matematikai formula benne, de alapvetően társadalomtudomány alátámasztva statisztikai elemzéssel.
  • remark #2925
    Az olyan rendszereket, melyeket ily könnyű kevesek hasznára és sokak kárára üzemeltetni, a károsultak szokták röviden "gonosznak" nevezni...
  • remark #2924
    Jaja, kerestem az eredeti hírt, de nem találom! Elvitte a CIA.
  • Bucser
    #2923
    "Ha vállalod, az írás szerzője megtalálható a blogon, kiváncsi lennék a véleményetek ütköztetésére.
    Arra azért válaszolj még légyszíves, hogy miért terelik - terelték az embereket a chf alapú hitel felé, miért nem a forinthitelt szorgalmazták?"

    Mert az ember egy dolgot kérdezett amikor felvette a hitelt: "Mennyi lesz a havi törlesztőm?"

    Az írásomat meg alátámasztják a legnagyobb bankok balance sheetjeinek elemzései az elmúlt 10 évre visszamenőleg és az ott megtalálható devizatartalék adatok.
  • Bucser
    #2922
    "Nekem a kamatrabszolgaságról egyértelműen az államadósság jut eszembe"

    Nekem a kamatrabszolgaságról pedig az jut eszembe, hogy valóban nem lett volna szükséges hitelt felvenni arra a kamatra. csakhogy exportunk nem volt olyan országok felé akik fizettek a termékért, a hitelt pedig nem lehet megenni pláne nem nyugati importra költeni. sem 13.14. havi nyugdíjra költeni.

    Amennyiben a kedves demokráciában élő szavazók leszoknának, arról, hogy támogatják a valóságtól elrugaszkodott ígéretekkel operáló pártokat valamint, belátják, hogy az állam és az adófizető állampolgár nem két külön entitás, azaz a kassza közös. Akkor nem hiszem, hogy hagyták volna így elszállni az ÁHT hiányt és az államadósságot.

    De sajnos a mostan regnáló kormány is ezzel operál: Az állam majd megvéd és közben elfelejti kifejteni, hogy ki is viseli majd annak a költségét
  • lopbisz
    #2921
    Nézd a tanárjaid gazdagok vagy esetleg anyagi függetlenek?
    És most tényleg a gazdagságról beszélünk és nem arról, hogy jól fizetett alkalmazottak, mert az két táv fogalom. Én ismerek jópár tanárt és egyiksem gazdag, sem anyagi független. Mindegyik a munkájától függ. Ennek ellenére a pénzügyekről oktatnak..
    Egyébként közgáz tapasztalataim nekem is vannak. Ugyan nem az volt a szakom. De nem véletlenül mondom, hogy az alapok nincsenek meg ezen oktatásban.
    Például ismerek olyan sikeres vállalkozót akinek 8 általánosa van de még is többet tud a pénzről, mint egy átlag közgázos. Tehát az ilyesmit nem tanulod a suliban és nem véletlenül. De ebbe most nincs kedvem belemenni.
    Tudom az ember egoja nem akarja engedni beismerni, főleg ha több évig tanult az ember.
    Senki se szereti azt mondani magának, hogy nem sok értelme volt és máshogy könnyeben is elérhette volna amit elképzelt. De az őszinteség néha jobb.

    És végül evvel nem azt mondom, hogy az egyetem fölösleges. Add egy alapműveltséges de gyakorlatban nem fogsz sokra menni vele. Gyakorlati érvényesüléshez már más kell.
  • ManoNegra
    #2920
    "Bank felvesz hitelt külföldről CHF-ben melyet átvált az MNB segítségével"

    Azt hiszem itt már egyből patthelyzet alakult ki, mivel Ő azt állítja Te meg ezt. Én nem tudom kinek higyjek, de simán el tudom képzelni, hogy semmilyen chf-et nem vesz fel a bank svájcból. Ha vállalod, az írás szerzője megtalálható a blogon, kiváncsi lennék a véleményetek ütköztetésére.
    Arra azért válaszolj még légyszíves, hogy miért terelik - terelték az embereket a chf alapú hitel felé, miért nem a forinthitelt szorgalmazták?
  • Bucser
    #2919
    Megint egy érdekvédelmi szervezet levele olyanok tollából akiknek fingjuk sincs arról, hogy a devizahitelezés technikailag hogyan történik, valamint hogy a devizavásárlás és eladás mily módon történik NAPI szinten egy bankban azért, hogy a deviza likviditását fenntartsa mindeközben pedig működni is tudjon. (röviden treasury operációk a bankon belül) Ráadásul azt sem veszi figyelembe a kedves nyílt levél írója, hogy a banki szerződéskötéskor egy irányadó kamatláb és irányadó árfolyam is kikötésre került.

    Mi is történik a bankban amikor devizahitelt veszel fel:

    Bank felvesz hitelt külföldről CHF-ben melyet átvált az MNB segítségével (vagy az ország belső pénzpiacának segítségével) magyar forintra, a magyar forintot kiközvetíti a kedves ügyfélnek a vásárlás napján jegyzett árfolyamon. Meghatároz egy törlesztőrészletet mely, az adott napi árfolyammal számolva fedezi a teljes futamidőre jutó CHF irányadó kamatláb mellett számított kamat és tőkeköltségeket.

    Amikor az árfolyam romlik (azaz a forint gyengül a CHF-hez képest) a banknak több forintra van szüksége, hogy az esedékes törlesztőrészlethez szükséges CHF-et megvegye. Ha javul azt jóváírja az ügyfélszámlán árfolyamnyereség képpen. Ez képes egyfajta buffert is képezni és ha tartósan alacsony marad még le is vonhatják a tőketartozásból ennek összegét.

    A probléma az, hogy jelenleg nagyon sok bank akar CHF-et venni (a visszafizetések miatt) és alig ad el valaki, ugyanis gyakorlatilag nincs ma Magyarországon CHF hitelezés. Így megszűnt a CHF likviditás is. És miután Magyarországnak nincs nagyon kereskedelmi kapcsolata Svájcal nem is kerül a devizatartalékba CHF a külkereskedelmen keresztül,ahonnan azt meg lehetne venni az MNB-től. Ezért kénytelenek EURO-CHF swapokat használni ami szintén extra költséggel jár. Azaz előbb eurora váltani a pénzt, majd euroból chf-et venni. Egyszerűen azért, mert az Euroval szemben jelentős források állnak rendelkezésre, valamint Svájc az Eurozóna felé jelentős exportot bonyolít, így van chf likviditás az európai pénzpiacon.


    Tehát a devizahitelezésnek 2 fajtája van:

    1.: Amikor az ügyfél nem lát semmit abból, hogy neki chf-et kell vennie,
    2.: Amikor ő veszi meg a chf-et vagy szerzi be és fizeti be törlesztőrészletként. (Eurora ugyanez áll)

    Tessék figyelmesen elolvasni amit írtam, ugyanis baromi tömény, de logikus.

    Összegezve: Nem láttam levelet A Magyarországi Banki Adósok Érdekvédelmi Szervezetétől akkor amikor kb 10 éven keresztül a magyarországi adósok százezreket, milliókat, milliárdokat takarítottak meg a devizahitelezésnek köszönhetően miutén a magyarországi kamatláb és az EURO - CHF kamatláb között cirka 10% különbség volt éves szinten.

    Akkor sem láttam tiltakozó levelet a kedves érdekvédelmi szervezettől, amikor a kormány bejelntette a devizahitel stoppot, anélkül, hogy végiggondolta volna annak hatását. (ha nincs uj devizehitel nincs devizalikviditás ha nincs likviditás elszáll az árfolyam és a visszafizetők járnak jól) Sokkal ésszerűbb lett volna stabilizálni a devizahitel állományt, azaz olyan feltételeket szabni amelyek segítenek a növekedés leállításában és a visszafizetés lassú lefolyásában, esetleg azonnali euróra váltásban. Bankok, ügyfelek és állam pedig egyaránt osztozva az átváltás okozta kínban.

    Ezt sem láttam. Akkor most pedig kéretik kussolni és nem beleugatni abba amihez nem értenek.
  • ManoNegra
    #2918
    Nekem a kamatrabszolgaságról egyértelműen az államadósság jut eszembe! De ha már a devizahitelesek. Ezt olvastad a "bloggerjózsi" tollából? : A Magyarországi Banki Adósok Érdekvédelmi Szervezetének Nyílt Levele

    "Az utóbbi években Magyarországon a bankok, a hazai fizetőeszköz hitelezését, valószínűsíthetően mesterségesen, olyan előnytelen feltételekkel kínálták a polgárok számára, az úgynevezett devizahitelekkel szemben, hogy gyakorlatilag az elmúlt fél évtizedben nagy többségében „nagyon kedvező” feltételekkel, csakis deviza alapú-nak hirdetett hitelek kerültek kiközvetítésre. Ezeknek többsége CHF elszámolás alapján történt, mert mint mára bebizonyosodott, ezek a hitelek csak az elszámolási nyilvántartásokban deviza alapúak. A hitelt nyújtó bankok ezen hitelek folyósításakor, ténylegesen nem vásároltak devizát és a visszafizető részletek mellett nem is tartalékoltak devizát, illetve nem vásárolnak devizát a részletek visszafizetésénél. Ezek a hitelek mindig is forint hitelek voltak, forintban lettek kifolyósítva és forintban vannak törlesztve, viszont devizában vannak nyilvántartva anélkül, hogy árfolyam veszteségeik keletkeznének, amely nem létező árfolyamveszteségeket könyörtelenül az Adósokra hárítják."

    Ez vajon így van? Etikus?
  • Bucser
    #2917
    Személyeskedésen kívül hozzá tudsz tenni bármit is a topichoz? ha nem akkor kérlek menj máshova ontani a mérgedet.

    Köszönöm.
  • Saintgerman
    #2916
    Még mindig a süjjedő hajón dekkolsz Bucser ? (persze vannak olyan taplók is, akikkel a hajó gazda a réseket tapasztja ki, a már már elsüjjedt hajóján... te nem vagy ilyen ugye Bucser ?)
    Még mindig nem látod át, hogy az egész pénzrendszer a megkevert vonalak végén egy privát kézben csapódik le ? ... az iskolás gyerekeket meg hadjad te csak békén ! .. már az is elég szenny amit itt elszórtál..
  • Bucser
    #2915
    Erre azért kíváncsi lennék mikor történt ilyen fenyegetés:) (biztos valami jó kis bloggerjózsi tollból van ez is)
  • Cef
    #2914
    Még nem, de elolvastam, hogy kb. miről szól, majd megnézem. De ettől még a pénzügyi rendszer nem gonosz. Olyan, amilyen, se nem jó, se nem gonosz, hanem szükséges, és mint minden, ez sem tökéletes, de van, együtt kell vele élni. De a legjobb az, ha sikerül a saját hasznunkra fordítanunk. És ha a film arról szól amiről gondolom, akkor azt mutatja be, hogy mi van akkor ha kihasználjuk a rendszert, de úgy, hogy az egész válságba kerül.
  • remark #2913
    A "pénz kezelés"-hez hozzátartozna azon helyzetek kezelése is, mikor egy BNP Paribas megfenyegetheti az EU-t, hogy annak eszébe se jusson bankszektorral kapcsolatos szabályozások bevezetése, mert akkor a bank cserébe befagyasztja a hiteleket.
  • remark #2912
    Ne aggódj, tőlem ennél jóval többet is meg fog tudni az a gyerek.