3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • remark #2751
    De ha jól emlékszem azt a választ kellett volna adjam a kérdéseidre hogy ha olyan buta vagy hogy nem érted hogy mit írok akkor úgy kell neked, én nem fogok neked semmit se elmagyarázni és most már bizony így kell meghalnod, hogy az életed nagy kérdéseire nem lesz aki válasz adjon...
  • remark #2750
    Vazze css ennyi eszed van, látod, hogy csak elérted hogy ne lehessen veled beszélgetni. No ennyit arról hogy milyen sikeresek a te módszereid.

    Azért külön mérges vagyok hogy az előbb még itt volt a kommented, aztán nyomtam egy F5-öt és bamm, sehol semmi... Pedig épp el akartam magyarázni hogy miért nincs igazad, de most akkor nem fogom.
  • remark #2749
    Csak hogy stílusos maradjak: de ügyesen lezártad a témát, grat!
  • remark #2748
    "Te fejlődésnek azt tekinted SZERINTEM, ami előrébb visz. nade melyik irány az ELŐRÉBB?"
    Nincs olyan hogy előrébb. Nincs olyan, hogy jó irány meg rossz irány. A fejlődés mégis örök, habár irány nélküli. Ahogy az elvetett mag is kikel, attól függetlenül hogy tudja-e hogy mi a célja ezzel. Nehezen érhető tetten, nehezem fogható meg és fogható fel. De ha ember hallgat, ahelyett hogy beszélne, észreveszi.

    Például mikor a gabona nő, azaz fejlődik, akkor az jó irány-e? A gazdának biztosan, aki arra vár hogy learathassa. A gazda is "fejlődik", hiszen neki az volt a célja hogy jó legyen a terméshozam. Mondhatnánk, hogy ha az jó, hogy nő a gabona, akkor az egész Földön mást se termesszünk! De ez mégse lesz jó, nyilvánvaló okok miatt.
    Tehát arra a kérdésre hogy merre van az előre, nincs abszolút értelemben vett válasz, minden a saját kontextusában nyer értelmet, ott dől el hogy fejlődésnek számít-e vagy sem. De ezt te is így gondolod, vagy legalábbis hasonlóan.

    Akkor mi közöttünk az ellentét? Annyi, hogy én a civilizációnk fejlődéséről máshogy gondolkodom, mint te. Ha a civilizációnkról van szó, én úgy látom, hogy most visszafele fejlődünk. Ami természetesen egy kisebbségnek jó, de most arról van szó, hogy a kisebbség célja egyezik-e a többség céljával? Valamint az a kérdés, hogy a kisebbség célja a mérvadó-e vagy a többségé? Én azt tapasztalom, hogy a kérdés (felsorolt kérdések, vagy bármilyen más kérdés) megválaszolása elvileg annál könnyebb, minél többen vagyunk, mert annál több "agykapacitás" kapcsolódik be a probléma elemzésébe. A jelenlegi világrend megpróbálja bekapcsolni az agykapacitást annak a kérdésnek a megválaszolására hogy merre van az előre? Nem. Ezért mondom azt hogy ez nem fejlődés.

    És látod elérkeztünk ahhoz a témához amiről szívesen beszélgettem volna veled. Pl. hogy a meggyőződésed válasz-e?
    De ahogy a civilizációnk se annak érdekében szerveződik, hogy alap kérdésekre választ adjon, úgy a fórumokra se azért járnak az emberek. Jó ez vagy nem jó ez? Kinek mi. De amíg kérdéseid vannak, de az ellen teszel hogy a kérdéseidre választ találj, addig a rossz úton jársz, ez az egy dolog 100%. Választ találni fejlődést jelent. Ignorálni a kérdéseket pedig hosszú távon halálos ítéletet. (És az örök kérdés: szerencsés-e az akinek nincsenek kérdései? Ki tudja...)

    "Attól, hogy nálad ez HIT, az nem jelenti azt, hogy másnál is."
    Ha nálad nem hit, nálam sem. Ha nálad hit, akkor nálam is. Ez csak egy üres szó. Azt akarod kifejezni vele hogy bizonytalan vagyok, hogy nem tudok dolgokat, és közben meg neked is vannak kérdéseid. Nehéz bevallani mindezt, ugye?
  • daralajos
    #2747
    "A te ténymegállapításaid két irányba mutatnak: egyrészt leírod hogy a világ dolgain a "kisember" változtatni nem tud, másrészt azt hangsúlyozod hogy a világ eseményei mögött a "kisember" áll, tehát pl. mikor az a kérdés hogy ki rabolja ki vagy öli meg a Föld másik részén élőket, akkor te előszeretettel mutogatsz a "kisemberre"."

    De szépen félreértetted. Grat!
  • daralajos
    #2746
    Bla bla bla.
    Fejlődés. Oké. Melyik irányban?
    Ha az ember a változás/alkalmazkodás során 3 lábat és 5 kezet növeszt az fejlődés?
    És ha ebből az 5 kézből 2 nem működik, az fejlődés?

    Csak arra akarlak rávezetni, hogy a magyarázatod picit sántít. Te fejlődésnek azt tekinted SZERINTEM, ami előrébb visz. nade melyik irány az ELŐRÉBB?

    Megj.: Nem hiszek sem a változásban, sem másban. Még mindig nem fogtad fel?
    Attól, hogy nálad ez HIT, az nem jelenti azt, hogy másnál is.
  • remark #2745
    "Nem akarom elterelni a figyelmet róla. Egyzserűen csak megállapítottam valamit, ami tény."
    Én is csak megállapítottam egy tényt. Arról nyilatkoztam tényszerűen hogy milyen vélemény alakult ki bennem az álláspontról amit képviselsz. ;-)

    A te ténymegállapításaid két irányba mutatnak: egyrészt leírod hogy a világ dolgain a "kisember" változtatni nem tud, másrészt azt hangsúlyozod hogy a világ eseményei mögött a "kisember" áll, tehát pl. mikor az a kérdés hogy ki rabolja ki vagy öli meg a Föld másik részén élőket, akkor te előszeretettel mutogatsz a "kisemberre". Ugyebár most ugyanarról az egyénről van szó aki az első állításod szerint még nem volt képes hatást gyakorolni a dolgok menetére, csak a számára kiosztott szerepet tudta eljátszani.
    De ha így van, akkor azt tudod-e hogy ez nem számít bűnrészességnek? Felelőssége és bűnössége máshol jelentkezik az embernek, nem a rablással és gyilkolással kapcsolatban. Pontosan úgy, ahogy a követ elhajító a felelős azért ha a kő valakit agyon talál ütni, és sem a kő, sem a gravitáció nem nevezhető felelősnek.

    Így hogy most magunk között vagyunk: Vajon mi bizonyítható be könnyebben? Az, hogy a követ elhajító pontosan ismeri hogy mi az hogy kő és mi az hogy gravitáció? Vagy az, hogy a kő tudatában van annak, hogy ő nem is kő és a gravitáció se hat rá, ha úgy akarja?
    A valóságban jelenleg letagadjuk hogy a követ úgy hajítják, letagadjuk hogy ismerjük hogy ki hajít, és végső soron, ha a hajigáló mégis előkerülne (erre nem nagyon van példa), akkor letagadjuk hogy aki hajít az tudja jól mi a kő valójában és tudja jól mi az a gravitáció. Sőt, a követ ilyenkor pillangónak állítjuk be, a gravitációt meg egyszerűen letagadjuk. Persze ugyanezt duruzsolják a nap 24 órájában a kőnek is: hogy ő egy gyönyörű pillangó és az is marad, ha úgy tesz, mintha egy darab kő lenne. A gravitációt meg ugye meg se említjük. Hiszen se a kő, se a pillangó szerephez nem kell erről senkinek semmit tudnia - ettől függetlenül is szépen száll a pillangó, a kő meg szépen tud egy helyben ülni a seggén amíg arra nem jön valaki és jól el nem hajítja.

    Nabumm. Nesze neked virágnyelv. Inkább verseket kellene írnom.
  • remark #2744
    Aki a fejlődést tartja értéknek, annak csak a fejlődés létezik. Aki a maga személyes fejlődését ÉS mások fejlődésének egyéni fejlődéssé konvertálását is fejlődésnek tekinti, annak a változás szó valóban jobban kifejezi azt hogy mi az ami számít, és milyen jellegű ez a minden mögött meghúzódó állandó erő amiről most beszélünk.

    Aki a változásban hisz, annak a hinta is megfelel. Aki a fejlődésben hisz, annak a hinta nem elég. Mert hinta ide vagy oda, a fejlődés töretlen, így ez annál mélyebben meghúzódó erő mint amire te változásként hivatkozol. És akik a dolgok meghintáztatásából élnek, azok ezt a fejlődést csapolják meg, lassítják le, és ebből élnek meg, hogy a tömeggel vitetik magukat előre. A dolog létezik, a dolog működik, de ne akard már rám erőltetni a hitedet!
  • daralajos
    #2743
    Jajj, hogyne tudnék már! Ne legyél naív!

    "A lényeg valahol az, hogy nincs jó vagy rossz, az egyetlen dolog ami létezik az a fejlődés."
    Tudod, néha írsz okos dolgokat. Elég értelmes egy emberkének is tűnsz. Kár, hogy néha a hited ezt tönkrezúzza. De majd te is fejlődsz (VÁLTOZOL), és sikerül ezt elhagynod. Sok sikert hozzá! ;)

    Amiben viszont kijavítanálak: fejlődés helyett én változást + esetleg alkalmazkodást írnék. Bár ez inkább csak szavakon való lovaglás. Szerintem egyre gondolunk. Egyébként okés a dolog.

    "Szerinted gyilkos és tolvaj mindenki, de ezzel csak arról akarod elterelni a figyelmet, hogy egyesek konkrétan gyilkolásból és tolvajlásból élnek."
    Megint olyat feltételezel rólam, ami nem igaz és nem írtam.
    Nem akarom elterelni a figyelmet róla. Egyzserűen csak megállapítottam valamit, ami tény.
    Írtam már korábban: kár beleképzelni olyan dolgokat az írásomba, ami nincs ott.
  • remark #2742
    Egy dolgot elnéztem. A macskákra nem te hivatkoztál... ;-)

    Bár tökmindegy, mert látom válaszolni azt nem fogsz tudni...
  • remark #2741
    Ismerem azt az haszonszerzési mechanizmust mikor a profit mások kárán realizálható. Így minél nagyobb a másik kára, annál nagyobb a profit. Minél nagyobb a válság, krízis, háború stb. annál gazdagabban távozik egy szűk réteg (a "macskák" ;-) ).

    Ezt kicsit filozofikusabb alapokon is kifejtettem már egyszer, kár hogy nem olvastad, biztos sok "ostoba" és "szánalmas" jelzőt tudtál volna válaszként írni. A lényeg valahol az, hogy nincs jó vagy rossz, az egyetlen dolog ami létezik az a fejlődés. Akik fáradtságos munkával önerőből érik el a fejlődést, azok fejlődése valódi, akik pedig arra szakosodtak hogy mások eredményeit maguk részére sajátítják ki, azok fejlődése nem valódi, hisz azok csak mint tolvajok vesznek részt a rendszerben. (Rámutatnék hogy egyesek a boldogságot is a fejlődésen keresztül definiálják, ezzel arra akarok rámutatni hogy az ember életében a fejlődés mint alap érték szerepel.)
    Mindezt azért írom ilyen általánosan, mert ez nem csak gazdasági értelemben igaz, de úgy is. Ennyiben van köze ennek az egésznek ehhez a topikhoz.

    Bizonyos kultúrák a lopást részesítik előnybe mikor gazdagodásról van szó, míg mások ezzel nem így vannak. Te általánosítani próbálsz, és az emberről általánosságban ítéletet mondani. Az ember ilyen is meg olyan is. Szerinted gyilkos és tolvaj mindenki, de ezzel csak arról akarod elterelni a figyelmet, hogy egyesek konkrétan gyilkolásból és tolvajlásból élnek. És attól teljesen függetlenül hogy hány embert tudnak a gyilkosok és tolvajok cinkossá tenni, az általánosításaiddal nagy baj van, ugyanis nem megalapozottak.
  • remark #2740
    Oké értem. Tehát azon a szinten vagyunk, hogy aki előbb leírja a "szánalmas" és/vagy "ostoba" szavakat érvelésként, akkor az nyerte a vitát?
  • zsidóbérenc
    #2739
    "A ház csak idő kérdése és teljesen le fog égni és ez jelenleg a cél mert akkor elkezdőthet a teljes megújulás."
    Majd utána jön a következő ház, majd még egy, majd még egy... Néha, ami már leégett, az újra felépül. Ilyen ez. ... Ha tetszik neked, ha nem. :)
  • zsidóbérenc
    #2738
    Egy szó csak: szánalmas. :)
  • #2737
    Érdekességképpen
  • polarka
    #2736
    Ezt már mondtad, nem kell ismételd önmagad. Mindenki tudhatja már, h csak a változás ami állandó.
  • Gabyee
    #2735
    A szarból nem lehet várat felhúzni!
    Tudod én meg úgy gondolom hogy 180 fokos változás kell,ahoz viszont a jelenlegi nem működő szar rendszernek el kell teljesen buknia hogy egy új remélhetőleg élhetőbb,társadalmilag elfogadhatóbb rendszer jöjjön létre.A jelenlegi nem az ilyen lentebb is megjelent hírek miatt fog elsorvadni mert ez csak a tünete nem pedig az oka a dolgoknak!
    Ez persze egyeseknek akik ebből a szar rendszerből élnek majd nem nagyon tetszik de többek közt ezt ők generálták,mondhatni saját kardjukba fognak beledőlni...Terjeszthetnek "jó" híreket de attól a világ szarrá van adósodva és ezen így elég nehéz változtatni.Olyan ez mint amikor lángol az egész ház és kezedbe nyomnak egy poroltót.A ház csak idő kérdése és teljesen le fog égni és ez jelenleg a cél mert akkor elkezdőthet a teljes megújulás.
    Ez van ha tetszik neked ha nem:)
  • polarka
    #2734
    Lehet azért jósolnak növekedést, mert ha azt terjesztik, h nagy szarban vannak, akkor elkezdenek pánikolni az emberek és csak tovább rontják a helyzetet?
  • Gabyee
    #2733
    És így 8 évesen már nem jóak a mesék vagy mi?

    Én még hiszek bennük és ezért is mondom hogy a rendszerek fenntartói Mi,vagyis Én,Te,Ő vagyunk.És ha minél többen akarjuk, hogy a "Rendszer" ne működjön, akkor nemis fog!
    Ezt kellene felfogni és már vannak is elég sokan.Az meg senkit nem fog érdekelni hogy téged ez nem érdekel:D
  • zsidóbérenc
    #2732
    Gondolod, megváltod a világot? Fogod valaha is tudni, hogy a nagyok mit akarnak, és mit miért tesznek? Vagy lesz valaha is esélyed rá, hogy tudd, mi miért történik?
    Ugyanmár! 4évesen én is hittem a mesékben.
  • Gabyee
    #2731
    Mondod ezt te aki szintén megmondóember vagy!
    Akkor biztos úgy lesz de ne lepődj meg nagyon ha mégsem:)
  • zsidóbérenc
    #2730
    Hogy mire fel pofázzák? Hát azért, hogy a jónépet beetessék. És a jónép általában be is eszi szokásához híven. És ez így van rendjén. :o)
  • Gabyee
    #2729
    Én csak szeredtem volna rávilágítani hogy ez van a nagy USA-ban!
    Csak azon egy picit el kellene gondolkozni hogy a jelenlegi öltönyösök mire föl pofázzák azt hogy mingyá vége a válságnak,kitartás...
    Talán ők nem rendelkeznek különböző gazdasági hírekkel?
    Azt meg ugye senki nem gondolja komolyan hogyha az USA bukik akkor máshol(köztük itt is)nem lehet majd megérezni főleg annak tudatában hogy a jelenlegi szar is nagyrész onnan szivárgott hozzánk melyben persze előszeretettel lubickolnak olyan embernek látszó lények kiket most inkább nem minősítenék részletesebben!
    A fősodrás ezekről kussban van,gondoltam beteszem ide hátha ébredezni vágyó emberek rátalálnak.Nem azt írtam hogy itt jó minden,sőt arra szerettem volna felhívni a figyelmet hogy ez még kismisi ahoz képest ami jöhet.De azért majd a nagy megmondóemberek egy kis adósanyargatással nemhogy helyreteszik ezt a dolgot de már jövőre növekedést is jósolnak!
    Mi a fa*znak a növekededés hogyha az a szint sem tartható ami most van????
  • zsidóbérenc
    #2728
    "Az USA orráig ér a szar pedig pont most kellene nagy levegőt vennie!"
    És mindezt egy olyan állam polgára jelenti ki, aki már évtizedek óta a szarban úszkál, annak is a legalján. Igaz, legszebb öröm a káröröm, tipikus magyar szokás. :o)
  • zsidóbérenc
    #2727
    "Ebből mennyi lehet igaz?"
    Az égegyadta világon semmi. Csúsztatás és félremagyarázás az egész.
  • Gabyee
    #2726
    "Gyülekeznek a sötét felhők az amerikai gazdaság fölött! Azt eddig is tudtuk, hogy fundamentálisan közel sincs rendben az USA gazdasága, hiába néhány pozitív indikátor, ami a válságok velejárója – írja a Cashline.

    Egyre nagyobb nyomást jelent a rekord szintre duzzadt költségvetési deficit és, amiben nagy változás a következő években sem sok várható, de ettől sokkal égetőbb annak finanszírozási igénye. Az idei évben is több ezermilliárd dollár mennyiségben kellene kibocsátani újabb államkötvényeket, amelyeket eddig a világ, főleg Kína még felszívott, de ez a folyamat a végéhez közeledik.

    A tegnapi 5 éves kötvény aukción igen csak megcsappant a vételi érdeklődés, ami már rég volt példa, és ez újabb löketet adott az amúgy is hónapok óta emelkedő kötvényhozamoknak, növelve a kontrasztot a zéró alapkamat és a például 4,64 százalékon tartózkodó 30 éves kötvényhozam között. De a mostani folyamatok a jelzáloglevelek hozamait is felfelé hajtják, így ha tartósan, hosszú hónapokon keresztül emelkedik vagy beáll a mostani szintekre a kamat, akkor azt az amerikai lakosság is megérezheti, hisz újból növekedésnek indulhat a törlesztő részlet nagysága.

    De Kína sem örülhet a jelenlegi hozamemelkedésnek, hisz közel 750 milliárd dollárnyi amerikai állampapírban csücsül, nem is beszélve arról, hogy közben a dollár is gyengül, tovább erodálva befektetéseinek értékét. Egyszerűen veszélyben forog az amerikai költségvetés és gazdaság külső finanszírozhatósága, így nem meglepő, hogy egyre nagyobb félelem uralkodik a piacokon azzal kapcsolatban, hogy a következő években az USA elveszítheti "AAA" szintű hitelbesorolását - írja a Cashline elemzése.

    Ördögi kör kezd kialakulni a világgazdaságban, pláne Amerika körül, ami mindenképp kikényszerítheti a világ átprogramozását, előtérbe helyezve a belföldi megtakarításokat. Mert ha Kína kiáll az USA-t finanszírozók sorából és a saját belső fogyasztásának felpörgetésére fog koncentrálni, akkor az USA szárnyaszegetten fog a világba tekinteni saját problémájával, amit maguk kreáltak az elmúlt 30 évben. És a forrásokért megindított hajsza, ami a világban uralkodik, a fejlett államok piacaira is óriási nyomást fog gyakorolni, hisz egyrészt egymás elől szívják el a pénzeket, másrészt nehezen fognak külső finanszírozókat találni. Így mindenkinek a saját megtakarításaira kell alapozni."

    Az USA orráig ér a szar pedig pont most kellene nagy levegőt vennie!
  • Gabyee
    #2725
    "Kalifornia állam a csőd szélén, írja a London Times. A lakosság egyelőre úgy viselkedik, mintha nem tudná, vagy nem akarná tudni. Dacára az új adóknak és a megszorításoknak (melyeket nem tudnak bevezetni, mert leszavazták őket!), 21 milliárd $ a hiány, és az adók a legalacsonyabbak USA-szerte. Az állam csődje dominóláncot indíthat el. CNN Money: egyes államok nyugdíjrendszerén már milliárd dolláros lyukak tátonganak (Illinois, New York, Kalifornia)."

    Egy kép az államok hiányáról
  • OKkultist
    #2724
    Ebből mennyi lehet igaz?

    Az évszázad magyar pere! 5000 milliárd eurós nemzeti kincs a tét!

    "Vén István feltaláló 20 milliárd forintos kártérítésre perli a MOL-t az ún. gádorosi NSZ.3 termálkút ügyében. A tározóból 5000 milliárd euró értékben 20 milliárd tonna kőolaj-egyenértéknek megfelelő geotermikus energiát lehet kinyerni 25 év alatt. Vén István pechére a MOL-lal kezdett volna közös bizniszbe még 1992-ben. 5 milliárd forint névértékű kárpótlási jeggyel akarta megcsinálni az évszázad üzletét: egy 5000 KW-os villamos-erőművet az NSZ.3-as kútra. Több energia van itt, mint Kuvait összes olaja! Tervéből bukás lett: a feltaláló börtönbe került és immár 15 év óta áll a geotermikus villamos-erőmű ügye. Most úgy tűnik, fordult a kocka, és bírósági per lesz szeptemberben. A 15 éve tartó huzavona a kút tulajdonjoga körül bonyolódik."

    http://www.tozsdeforum.hu/index2.phtmlmenu=0&submenu=onearticle&news_id=394192&red=eco


    Aki tud valami konkrétat, az linkelje!
    Remélem nincs titkosítva 80évre.
  • remark #2723
    Egyébként meg ahogy azt a szóban forgó blogban is megírták, én nem láthatom jól a dolgokat, mert ahhoz én nem vagyok eléggé intelligens. ;-) Úgyhogy nektek van igazatok mindenben.
  • remark #2722
    Ha ez jó indok a beszólogatásra, akkor valszeg azzal se rohansz a moderátorhoz ha az időhiányra hivatkozva csak annyit írok most hogy te meg szimplán hülye vagy...
  • remark #2721
    Ne bánkódj, nem te vagy az egyetlen aki nem érti se a bejegyzéseket, se a kommenteket...
  • remark #2720
    Ennél rosszabbul talán hosszas rákészülés és töprengés után se summázhattad volna a problémát.
    Te az összes többi kérdésben is hasonló határozottsággal foglalsz állást melyet számodra a szakavatott kezek és fejek az egyszerűsítés kedvéért fekete-fehér elemeire bontanak?
    Néha én is szeretném ha az élet dolgai ilyen egyszerűek lennének mint ahogy te látod őket...
  • joebacsi
    #2719
    Szerinted a csúnya-rossz bankok tőkekoncetrálása nélkül hogyan lenne most a bloggoló srácnak számítógépe, amivel le tudja írni, hogy a bankok az ördög művei? :)
  • joebacsi
    #2718
    Viccesnek is sz*r. Eléggé egyszerű és elcseszett szegény srác így pár blogbejegyzés alapján. Mindenesetre jó látni, hogy rá is van igény...mint Győzikére :)
  • Bucser
    #2717
    Sajnos nem adatik meg a luxus, hogy naphosszat fórumozzak ezért csak a partvonalról írogatás megy.
  • remark #2716
    Mint ahogy én is, úgy mindenki más is (téged is beleértve) csak arról tud nyilatkozni hogy szerinte mi a helyzet. De ez már filozófia, azaz offtopic. (Ejnye! Legközelebb ne hozz fel offtopic témát! :-) )

    De ha akarod, megint elkezdhetjük az értelmetlen vitánkat a kérdésről aminek a vége az lesz hogy nem válaszolsz a feltett kérdéseimre. Ezt akarod? Vagy megelégszel azzal hogy beszólsz a partvonalról?
  • Bucser
    #2715
    "de a végeredmény mégis az, hogy jól és főleg röviden bemutatja hogy mi a helyzet."

    Beállítja, hogy szerintetek mi a helyzet.
  • remark #2714
    A vicc az hogy amit #2707-ben belinkeltem az egyszerűen és röviden összefoglalja azt amit mi itt vagy az NWO fórumban a gazdaságról hónapok/évek óta hosszasan fejtegetünk.
    Most bele lehet kötni a stílusba, megfogalmazásba vagy még pár más lényegtelen dologba, de a végeredmény mégis az, hogy jól és főleg röviden bemutatja hogy mi a helyzet.

    Nem a blogot akartam népszerűsíteni, a blogról sem akartam beszélgetni, de az ott a bankról leírtak a témához tartoznak, és én érdekesnek ítéltem meg az ott olvasható álláspontot elsősorban a tálalás újszerűsége miatt. (De hagyjuk inkább. :-) )
  • polarka
    #2713
    Egyébként megjegyeznék egy érdekes dolgot, ami lényegét nézve OFF TOPIC:
    Egyik haverom vidéki. Ő mesélte, h faluban az egyik emberke, aki tüzépes cuccokat árult. Úgy döntött, h felveszi a mezőgazdaság támogatására szánt segélyeket. Kapott jó traktorokat, meg annyi pénzt, h abból 1 évig elvegetált. Aztán bérbe adta a traktorokat és most is azokból él.

    Nyilván az állam nem vizsgálta felül, h jó embert támogat-e és elqrta.
    De felmerült bennem, ha egy-egy ilyen paraszt ennyi támogatást kap, h művelje a földet, akkor hogy van az, h folyton sírnak, h nem támogatják a mezőgazdaságot eléggé? Vagy csak azok sírnak, akik nem kaptak?
  • polarka
    #2712
    Sztem nyissatok külön topikot vhol a tudományoson kívül, ahol megbeszélitek ezt a blogot, annyira népszerű lett...