3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • joebacsi
    #2791
    "Van olyan, hogy valaki kiszolgáltatott helyzetben van. Vitatkozhatsz vele, hogy ilyen nem létezik, de ez nem igaz. Nem mindenkinek ugyanolyanok a lehetőségei, és rengeteg minden a hatáskörünkön túl dől el. És ilyenkor, hiába teszel meg mindent, mégis átvernek, mert olyan paramétereken múlott a dolog, amivel nem számoltál, és nem is számolhattál."

    Lehet siránkozni, de szerintem sose volt még annyira a saját kezükben az emberek sorsa mint ma, csak tudni kell alkalmazkodni a változó világhoz.
    A kevésbé tájékozott persze, hogy hátrányban van, de rengeteg lehetősége van már arra, hogy ezen változtasson.
    Persze kifogás mindig van.
  • remark #2790
    Világgazdasági krízis-ben nem lehetett válaszolni, talán lesz aki itt elolvassa:

    remark - [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1234518073&no=703]#703[/URL]:
    "Nem szabad belemenni olyan szerződésekbe ami kiszolgáltatottá tesz."

    Lassan témánál vagyunk... Több ezer éve az üzleti életet avagy a társadalmi rendet alapvetően meghatározó erő a kiszolgáltatottság maga. (Lásd. globális pénzügyi válság.)

    Cifu - [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1234518073&no=707]#707[/URL]:
    Azt hányszor kell leírni, hogy ehhez az "áldozat" butasága is szükséges? Senki sem kényszeríthet fegyverrel arra, hogy belemenj olyan üzleti szerződésbe, amely neked káros, bármikor felálhatsz, és mondhatod, hogy én ezt nem vállalom, mert nekem ez nem előnyös. Pont. Az persze más kérdés, hogy mindig lesz olyan, aki ezt még is megteszi...

    remark - #710 (összeesküvés-elméletnek minősítve, törölve):
    Van olyan, hogy valaki kiszolgáltatott helyzetben van. Vitatkozhatsz vele, hogy ilyen nem létezik, de ez nem igaz. Nem mindenkinek ugyanolyanok a lehetőségei, és rengeteg minden a hatáskörünkön túl dől el. És ilyenkor, hiába teszel meg mindent, mégis átvernek, mert olyan paramétereken múlott a dolog, amivel nem számoltál, és nem is számolhattál.

    Miért nem olvasod el legalább azt amit "Korlátolt felelősség rendszere" címmel linkeltem be? Az nem NWO, így egy szavad se lehet, azt a The Corporation könyvből másoltam ki.

    De mondhatok egy egyszerű példát: Van két ország, egyikben sok az olaj, a másikban egyáltalán nincs. Na most kiszolgáltatott helyzetben van-e az az ország, ahol nincs olaj? Szerintem ezt nem nehéz eldönteni.
    A törtélelem arról szól, hogy az ügyes, az okos, a leleményes (a gerinctelen? az erkölcstelen?) felhasználja mások kiszolgáltatott helyzetét arra, hogy növelje a profitját. Ennek belátása teljesen természetes dolog kellene hogy legyen, mert ez olyan pofonegyszerű dolog, mint hogy reggel felkel a Nap.

    Az áldozat butasága meg meredek téma, mert most akkor majd arról fogunk vitatkozni, hogy ki a buta... Buta az, aki nem fogja fel, hogy kényszerítő erők hálózata a világ?
  • alexandra232
    #2789
    akinek nincs pénze, ne csináljon fölöslegesen 20 gyereket
    akinek meg van, ne vegyen fölöslegesen 4 kocsit meg 3 házat
    ennyi lenne a megoldás nagy vonalakban
    tudom, hogy így röviden hülyén hangzik, de igaz
  • ISHUMURA
    #2788
    Azért nem szavazták meg a Koppenhágai kibocsátás kvotát.Mert környezettudatosak... Az emberiség több próblámával nézz szembe egyszerre.Globális felmelegedás. Energiakrizis.Gazdasági krizis.Népszaporulat.A legrosszabb ,hogy a fosszilis energiahordozoknak még köszönő viszonyban sincs alternativája.Az urán ami az atomerömuveket táplálja 2o15 ben tetözik.
    Sülyed a hajó.
  • ISHUMURA
    #2787
    http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=64391884&release=0

    Érdemes megnézni.

  • MuldR
    #2786
    es 150 000 szuletik.
    nem kene orrba szajba szulni a pudert es nem lenne ilyen baj. Europa szepen beallt egy fenntarthato letszamra, raadasul az europai emberek egyre kornyezettudatosabban elnek. nem a suv, hanem a hibrid a trendi.
  • ISHUMURA
    #2785
    Az ember anarhista és realista jellemvonása szükségtelenné teszi azt a kérdést,hogy mit keresünk mi a Földön és hogy "mik vagyunk"(???)"valójában".
    Minden időben azok voltunk és olyanok ahogy a természet,majd a környezetünk ,végül intelegencia hányadosunk diktálta.
    Ez nem azt jelenti ,hogy mára már totálisan megjavult volna a helyzet,legtöbb ember még mindig hisz valami természetfelettiben, hogy valamiféle metafizikai lény irányitja életét.
  • ISHUMURA
    #2784
    Van békés megoldás is,csakhogy ez nem tetszik egyetlen fia elkényelmesedett nyugatinak sem.Aki továbbra is nagfogyasztású terepjáróval jár és hatszobás villát akar fenntartani ,annak vállalnia kell a gyilkos mivoltát,mert másoktól kell már eröszakkal elvenni azt ami nem az övé.
    A dorbézolásnak ára van,ölni pedig egyszerübb mint lemondani a feleslegről,az értelmetlen dolgok felhalmozásáról,majd szemétbe hajitásáról.
    Az emberiség történelmében soha nem éhezett annyi ember mint ebben a globalizált civilizációban- 1 milliárd ember.Minden nap 36 ezer gyerek hal éhen a harmadik világban.
    Valóban háború folyik és fog folyni- gazdasági háború ,amelyben nem látni az ellenséget a multimaciónális cégek miatt.
    Tüntethetsz a saját kormányod ellen ha annak mindkét keze az IMF álltal meg lett kötve a hatalmas kölcsönök álltal-nem tehet semmit-legfeljebb lemond ,de az adosság továbbra is megmarad,amiért Te fizetsz ,a fiad és még talán az unokád is fizetni fogja.


  • ISHUMURA
    #2783
    Az amerikai köolaj a hetvenes években tetözött,azóta jelentös részét az energiának közelkeletről importállja.Irak megszállását a köolaj közvetlen ellenörzése ,nem pedig Saddam nemlétező tömegpusztitó fegyvereinek felkutatásáért történt,mert az hamar nyilvánvalövá vállt a világ elött,hogy nincs.A mostani iráni helyzet is erről szól,a közelkeletet amerikai ellenörzés alá vonni.Ürügynek ott a terrorista szó.
  • Saintgerman
    #2782
    Szerintem ennél sokkal többet kéne megérteni. Elsősorban azt, hogy kik és mik vagyunk mi "emberek" és hogy mit keresünk mi itt a Földön.
    Az amerikai népnek azért adatott meg, hogy halálra zabálhassa magát, mert a babiloni vérvonal (Anglián keresztül) odaköltözött, és a világ kirablásából a bérgyilkosolnak nagyobb konc jutott... Attól ne félj, hogy ez az ázsiai néppekkel is meg ez fog történni... Távolkelet nem a virágkorát kezdi el éni, hanem a Babilontól nyugatra eső (hüllő) vérvonal most tejeszti ki a hatalmát (a keleti Lee dinasztiával egyetemben) a keleti népek fölé, ami az elnyomásnak egy újabb formája, a világfasizmus egy része lesz... Amenyiben ez bekövetkezik nem lesz tovább szükségszerû a növekedés (az amúgy is csak az uzsorapénzredszer következménye volt) a népesség leredukálása után eljő a sokak által áhított "kánoán" ami nem más mint a drakoniaiak célja... Mi lenne, ha ebből a szemszögből is mérlegelnéd a dolgokat ?
  • MuldR
    #2781
    Ahhoz, hogy ez bekovetkezhessen ki kell tornie egy ujabb haborunak, az eroforrasok ujraelosztasaert. annak a haborunak a vegere annyi ember marad, hogy a meglevo energiaforrasok bosegesen elegendoek lesznek.
  • ISHUMURA
    #2780
    Nem hinném ,hogy a földönkivűli gyik dinnasztia lenne a felelös az energiakrizisért.
    Tudod,Kina,India ,most fogott csak bele igazán az iparosodásba,a kapitalizmus most ott kezdi élni virágkorát.
    Gondolj bele amikor minden kinai és indiai családnak két három kocsija lessz,fűnyirója,hatalmas repülőtársaságai-meg egyéb millió szemét ami minsen amerikai háztartásban megtalálható...
    Egy véges rendszerben-mint a Föld-lehetetlen a végtelen növekedés.Csak ennyit kell megérteni.
  • ISHUMURA
    #2779
    Valamit tisztázni kell mindenek elött.Mai civilizációnk , társadalmi felépitésünk,monetáris rendszerünk az olcsón kinyerhető és nagyon hatékony energia hordozokra épült és függ. A kapitalista rendszer egyik hátulütője,hogy csak állandó novekedés és fogyasztás mellett tud müködöképes maradni.
    A világ elérte az olajhozamcsúcsót,-ez nem azt jelenti,hogy nincs több olaj,hanem azt,hogy nem tudunk annyit kitermelni,amennyit fogyasztunk.Ez jelenti a kapitalista rendszer végének kezdetét,a rendszer az energiakorlát miatt kényszerült megállásra.
    Az olaj mind drágább lett ,a kereslet csökkent.A pénzügyi rendszer a totális összeomlás elkerülése végett a kormányok hatalmas mennyiségű pénzt pompáltak a pénzszektorba ,hogy az olajárakat lent tartsák.
    Ezért tünik most úgy,hogy ez a válság is legyözhető.Pedig nem az.Ez csak röpke illuzió.
    A földböl kinyerhetö fosszilis energihordozók tetözését lehetetlen felülirni virtuális tözsdeszémokkal ,mint ahogy bankok teszik ezt a pénzszektorban.
    Pénzt lehet a semmiből előállitani ,köólajat,szenet,földgázt nem.
    A jövő sötét lessz,nagyon sötét.

    http://ffek.hu/blog/hetesi_zsolt/vilag_helyzete_eghajlat_eroforrasok_gazdasag_elso_elemzes_bovitese
  • bertino
    #2778
    hagyjuk, mind1.
  • bertino
    #2777
  • Hegi90
    #2776
    imádom ezt a topikot
  • Saintgerman
    #2775
    Igazad van, veled már semmi nem történhet....
  • Candi
    #2774
    Nem fogják elengedni. Majd bolondok lennének :) Inkább idejönnek, és megveszik a magyar földet aprópénzért, cserébe nagylelkűen elengedik a személyes adósság egy részét. Így övék a föld és még sok esetben az adósok adósságának egy része is megmarad. A megvásárolt földön pedig éhbérért dolgoztatják az eladósodott magyart, mintha ezzel jót tennének neki.
    A hiteleket pedig azért kellett felvenni évtizedeken keresztül, hogy jónéhány, azokban a bizonyos székekben az egymást követő képviselőnk (és a személyes sleppje) jól meg tudja tömködni a zsebeit belőle az állam (értsd állampolgárok) kárára. Ők zsebretették, mi meg asszisztáltunk hozzá évtizedeken keresztül.
    Jópofa, mi? :) Mosolyogj Te is, a holnap csak rosszabb lesz ;-)
  • bertino
    #2773
    így is van.
    rögtön mondd azt, hogy miattunk van az egész :D

    én személy szerint nem rágódom rajta.
    minek ?
    talán aki eddig rágódott rajta, az szerinted előrébb került a dologban ?
    vagy jobb lett neki ?

    rágódj rajta ha annyira szeretnél, nálam ez felejtős
  • Saintgerman
    #2772
    Szerintem pedig épp ellenkezőleg. Pontosan a ti korosztályotoknak kellene ezen rágódni, hiszen a pénz csak egy eszköz ahhoz, hogy egy új szintetikus emberi fajjá változtassanak benneteket...
  • bertino
    #2771
    kár ezen rágódni igazából.
    a mi korosztályunk nem az, aminek az idejében jó és hatékony megoldás születik erre a dologra. ugyse.

    persze: szerintem.
  • Willenbrock
    #2770
    Lehet hogy tényleg ennyire egyszerű,de akkor ebben közös a nagy pártok felelőssége hogy nem cselekedtek időben.De nem akarom elvinni ezt a politika felé.
  • Willenbrock
    #2769
    Szóval a hiteltörlesztés miatt nincs pénz.Akkor átütemezhetnék úgy a visszafizetési időt hogy az kellően hosszú legyen,csökkenthetnék vagy elengedhetnék legalább 1 részét,hiszen ha nincs normális bér a kereslet is beszűkül ez meg a hitelezőknek sem jó elvileg.Azt sem értem igazán minek kellett talán évtizedeken át hiteleket felvenni mert szerintem az állam enélkül is tudná fedezni a működése költségeit-önerőből.Így meg kaptunk 1 rakás hitelt még sincs az államnak pénze.
  • joebacsi
    #2768
    Sok a kiadás, kevés a bevétel :)
  • Saintgerman
    #2767
    Lehet, hogy nem voltál itt egy fél éve, ezt a kérdést már én is feltettem Bucsernak, az "illetékes szakembernek. Nem csak az államkassza üres, de még az országunk árával is adósak vagyunk valamiféle nemlátható hatalomnak.
    A közgazdasági tudományok "nagymesterének" Bucsernak az volt a válasza hogy az országunk árát az elmúlt 20 évben "elfogyasztottuk" ! Megettük az országunk árát 20 év alatt !! Ami nem sikerült sem a tatároknak, sem a törököknek, abból mi pöcegödröt csináltunk 20 év alatt ! Legalább is Bucser szerint.
  • Candi
    #2766
    Nyugi. Ne várd, hogy 40 percen belül előkerüljön egy olyan személy, aki képes kielégítő választ adni a kérdésedre :) Ez még soxor a CIA-nak sem megy :D
  • Willenbrock
    #2765
    Nincs itt közgazdász?Vagy szar a kérdés?
  • Willenbrock
    #2764
    Le tudja írni valaki mitől üres az államkassza?Ma jutott eszembe ez a kérdés-biztos hogy nem (csak) azért mert "ezek lopnak,csalnak,hazudnak éjjel meg este stb,bár ez meg az állami vállaltok vezetőinek dőzsölése bizonyára nagyban hozzájárul.Én a magam eszével arra tippelek hogy mivel a munkavállalók nagy része nyugati cégektől kap melót és a hitelválság ürügyén ezek karcsusításokba kezdtek így kevesebb jövedelemre hivetkoznak ezek a külföldi vállalatok és kevesebbet adóznak.(az extraprofitot amit munkaerőn spóroltak meg nem adózzák le hanem kiviszik)Ezenkívül a sok munkanélküli sem adózik emiatt talán ezért lehet üres a kassza.De tényleg írja már le valami közgazdász vagy aki ért hozzá-tényleg érdekelne egy hozzáértő véleménye.
  • Palinko
    #2763
    szerintem meg öngyilkos lett a viselkedésével.
  • joebacsi
    #2762
    Azért lett nyitva, mert NWO2 topik lett ebből, mindenesetre aranyos, ahogy magadra veszed :)

    Kioktatni meg nem akartalak, csak jeleztem, hogy ott hozzászóltam a témához, hátha érdekel.
  • Saintgerman
    #2761
    Ha meglepett, akkor most egy lépéssel közelebb vagy, hogy megértsd a világot amiben élsz.
  • Frayer
    #2760
    okkultistát megölte a cenzúra.
    Az én hszeim meg eltűntek az nwo topikból.
  • Trade
    #2759
    Ezt a topicot 2004-ben nyitottam amikor még hallani se lehetett GVV-ről.
    Csak Cifuka besértődött aztán rám nyitotta a másik topicot.
    Ha hülye gyerek lennék én is nyitottam volna akkor egy "Hadi Eszközök" topicot.Szóval nem kell engem kioktatni
  • joebacsi
    #2758
    másik topik
  • Trade
    #2757
    Hello srácok,noha manapság nem nagyon van időm fórumozni meg az érdeklődésem is eléggé más dolgok felé fordult szeretnék megkérni mindenkit hogy ne fogja magát vissza és írja meg tudományos ill. kevésbé tudományos véleményét és az okkultistákat sem kell otthon hagyni
  • remark #2756
    De azt nem értem hogy mit ne tudjanak banolni? A nick-jét és a hsz-eit ígyis-úgyis tudják. Mi mást kell még?
  • polarka
    #2755
    Az a jó benne, h gyorsan írom a gondolatom lényegét, mert nincsen annyi időm. Aki érti az megérti, aki nem az nem. Esetleg, ha kedvem van jobban kifejtem.

    TOR, h ne tudják banolni.
  • remark #2754
    Kezdek ráérezni annak az ízére hogy egy mondat erejéig bekacsintasz minden második topikba. És már nem idegesít. Na mit szólsz?

    (Mondjuk azt nem értem hogy a TOR-nak mi köze van bármihez is, de ez most csak kicsúszott, igazából nem is a hsz-ed tartalmára akartam reagálni. )
  • polarka
    #2753
    Néhány hsz. erejéig bízhat a TOR erejében...
  • remark #2752
    Az mennyivel jobb, ha magadat ismétled? Így viszont bemutathattam volna hogy olyan egyszerű a vitastílusod mint egy faék. Könnyen másolható, még sok fantázia se kell hozzá...