3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • remark #2911
    A legtöbb embernek ez valami sötét, bonyolult kaszinónak tűnik, ezért hamar kikiáltották az egész pénzügyi rendszert egységes gonosznak.

    Láttad már? Bennfentesek
  • Bucser
    #2910
    Én meg már általános iskolában is megtanítnám a gyerekeknek legalább a 2 különböző plasztikkártya közötti különbséget amivel apu és anyu pénzt szerez az automatából.
  • Bucser
    #2909
    Aztamindenit!!

    Hány közgázost ismersz közelről? Mert én jó pár mérnököt és azok pénzt kezelni tényleg nem tudnak, mégsem állítom, hogy a mérnökök hülyék a gazdasághoz.

    btw vissza lehet olvasni a hsz-eimet a topicban és ki lehet emelni azt amelyik nem volt konstruktív.
  • Bucser
    #2908
    Azzal kezded, hogy ne személyeskedjünk majd ott folytatod ahol abbhagytad a személyeskedést.

    Szerinted ez megfelelő alap a kommunikációra?

    Kamatrabszolgaságról meg ki esetén beszélünk? a Devizahitelesek alapkamata a 0,5-2% között van. JA hogy elszállt az árfolyam? ezt vállalták mikor forint helyett devizahitelt vettek fel. Nem sajnálom egyiket sem. Se a bankot se a devizahitelest. Vissza lehet olvasni a véleményemet a devizahitelezésről itt is meg az indexen is.

    Imádom a siránkozó embereket akik a "kamatrabszolgaságról" nivákolnak de abba nem gondolnak bele, hogy a hitel és kamat intézménye nélkül vagyon mennyire lassulna le a fejlődés a megfelelő olajozás hiányában.
  • Cef
    #2907
    Azért mert Magyarországon nincs pénzügyi kultúra. Az emberek nem értenek a pénzügyekhez, ezért könnyű őket csőbehúzni. A gengszte...khm rendszerváltásig nem kellett komolyabban pénzüggyel, befektetésekkel, hitellel foglalkozni ezért benne se volt igazán a köztudatban. Utána sok ember megszívta a saját tudatlansága és hülyesége miatt (tisztelet a kivételnek, akik tényleg kényszerből estek ebbe a csapdába). A legtöbb embernek ez valami sötét, bonyolult kaszinónak tűnik, ezért hamar kikiáltották az egész pénzügyi rendszert egységes gonosznak. Úgy mint a középkorban amikor valamit nem tudtak megmagyarázni: nem értünk hozzá, boszorkányság, eretnekség. Én szívem szerint tanítanék alapszintű pénzügyet a középiskolákban, hogy legalább legyen bizonyos rálátása az embereknek a dolgokra.
  • Cef
    #2906
    Szerintem tévedsz. Kellenek a tanulmányok, hogy megtanuld az alapokat, anélkül szart sem érsz. Persze, hogy nem fognak egyből pénzmágusnak kitanítani, sokmindent majd a munkahelyi tapasztalatból tanulsz meg, de ez az alapozás szükséges ahhoz, hogy továbblépj.
    Az meg hogy csak arra oktatják, hogy kiszolgáljon nem igaz. Tudom, én is közgázra járok. Mindig elmondják hogy gondolkodjunk, kételkedjünk és próbáljuk átlátni a dolgokat és szélesítsük a látókörünket, legyünk kezdeményezők. Sőt, még sokszor elmondják a személyes tapasztalataikat is a tanárok, bizonyos dolgokkal kapcsolatban(a tanárok többsége évekig dolgozott azon a területen amit tanít, sokan még most is, a tanítás csak mellékkereset). Inkább az szokott lenni a baj, hogy nem tanítják meg rendesen az alapokat vagy a tanár rossz hozzáállása miatt, vagy pedig azért mert a drága felsőoktatási rendszerünk nem biztosít rá elég időt.

    "Egy közgázos nem tud pénzt teremteni, pénzt kezelni, és átlátni a pénz működését."
    Ha a pénzintézeti szakirányt választja pont ezeknek az alapjaira tanítják.
    De még alap közgázon is tanítanak pénzügyet, számvitelt, kontrollingot. Persze csak alap szinten, de elég ahhoz, hogy belelásson az ember.
  • lopbisz
    #2905
    Egy közgázos nem tud pénzt teremteni, pénzt kezelni, és átlátni a pénz működését. Az egyetemen ilyesmit nem tanítanak. Csak arra oktatják, hogy kiszolgáljon és tudjon kezelni egy sablon rendszert de teremteni és gondolkodni ettől nem lesz képes.
    Tehát az illető csak a tanulmányira épít akkor szimplán nem ért hozzá.
    A hozzáértéshez gondolkodás, kreativitás és folyamatos tanulás amit nem lehet sulikban megtanulni. ennyi
  • horthy
    #2904
    A személyeskedés helyett talán többet érnénk azzal hogyha kifejtenéd azt hogy miért van az hogy cumizik mindenki a " Vörös Pajzsok " és pénzoligarcha cimboráik miatt ? Ehez már lassan nem kell közgazdaságtant tanulni hogy lássák az emberek hogy mindenki akit tudnak cumira vesznek ! Egyszerüen érzik az emberek a bőrükön a kamatrabszolgaságot mint a jobbágyság uj formáját bankárokat meg mint a földesurak megtestesitőit !
  • Bucser
    #2903
    sárkánykám, te röpülj vissza a barlangodba kérlek.
  • Saintgerman
    #2902
    Drábik nem csak az igazi pénzügyhöz, de ahhoz is ért, hogy kik, hogyan és miért jératják a szamarakat közgaz oskolákba, hogy aztán címeres ökörként adjál el az anyjukat a világrabróknak... de ezt egy dupladiplomás már csak tudja... ugye Bucser ?!
  • Bucser
    #2901
    és mi az a világgazdasági magazin? Mert az totál tiszta számomra az írásaiból, hogy a pénzügyhöz valamint az árfolyamokat mozgató mechanizmusokhoz nem ért.
  • Cef
    #2900
    A magazinszerkesztést nem láttam.

    "A diploma alapból lexikális disz szokott lenni, mint igazi tudás. "
    Ha valakinek van valamiből diplomája, akkor merem róla feltételezni, még ha segg hülye is, hogy valamennyit azért tud arról amiből szerezte, ha mást nem akkor azt amit akkor halott amikor épp nem aludt órán. Ha meg olyan munkakörben dolgozik, amiből a diplomáját szerezte, akkor azt gondolom tapasztalata is van. De ennyi erővel a szakmunkásbizonyítvány is csak egy papír, a nyelvvizsga is csak egy papír, a doktori is csak egy papír. Csakhogy ezeket nem ingyen adják, és az emberek 99%-nak nincs pénze a "piacról" venni őket.
  • lopbisz
    #2899
    Drábik önéletrajzából:

    "Öt éven keresztül szerkesztette a világgazdasági magazint"
    Tehát van gyakorlata...

    Mellesleg attól, hogy van diszpapirja az illetőnek, még nem azt jelenti, hogy ért ahhoz amiről tanul. A diploma alapból lexikális disz szokott lenni, mint igazi tudás.
  • Cef
    #2898
    "Mi fogja kiváltani a dollárt ha bukik ?"
    Benne van a cikkben:
    "Az ENSZ meglátása szerint a hatalmas külföldi dollárkészletek értékének csökkenése a dollárral kapcsolatos bizalmi válsághoz, az pedig a globális pénzügyi rendszer összeomlásához vezethet."

    Tehát az amerikai gazdaság válságban van, ezért a dollár értéke folyamatosan csökken. Ezért kezd megrendülni a dollárba vetett bizalom, ami tovább súlyosbítja a helyzetet, mivel félő, hogy a külföldiek (a nem amerikaiak) tömegesen elkezdik majd más, stabilabb valutába váltani a dollárjaikat, hogy ne bukjanak rajta sokat, viszont ezzel tovább zuhan a dollár értéke.

    "Miért mondja Drábik János ha a dollár bukik magával rántja az Eurot is ?"
    Szerinte azért, mert az euró dolláralapú valuta.
    Mondjuk nem tudom, hogy Drábik mennyire megbízható ezen a téren, mivel nem közgazdász, hanem jogász és újságíró. Ráadásul eléggé nyomja az NWO-s dumát és az írásaiban is elég "érdekesen" fogalmaz.
    Persze ettől még lehet igaza van az euró/dollárral kapcsolatban.
  • horthy
    #2897
    Mi fogja kiváltani a dollárt ha bukik ? Miért mondja Drábik János ha a dollár bukik magával rántja az Eurot is ?

    http://www.vg.hu/penzugy/devizapiac/ensz-osszeomolhat-a-globalis-penzvilag-a-dollar-miatt-349807
  • szjaori
    #2896
    sziasztok
    a következő könyvet ajánlom mindenkinek.
    www.konyv-konyvek.hu/felzarkozas_vagy_lemaradas_beszelgetesek_a_magyar_gazdasagpolitika_elmult_husz_everol
  • birdo #2895
    A tőzsdéről jut eszembe )))

    XTB forex tőzsdei játékverseny ..... lehet nyerni ))
  • Ronny
    #2894
    A fiatalokat is felnevelte valaki, aki nagyrészt a korábbi rendszer értékeit adta tovább. Nem csoda, hisz abban szocializálódott.

    Ez nem pesszimizmus, csak a realitás. Sajnos vannak olyan hibák, amiket mindenki elkövet, aki erre az ingoványos talajra lép. Ha sikerül magadévá tenned a megfelelő életszemléletet/mentalitást, és elég kitartó vagy, akkor nem rogysz össze az első csőd után.

  • drevil666
    #2893
    Pesszimista hozzáállás.
    Nem csak a múmiákról beszélek, hanem a fiatalokról is:

    MMéééé nincs munkaaahely héé??
    Válaszom: van csak nem helyben, vagy szar vagy hozzá. Tessék tudást felhalmozni, nem papírokat!!!

    Tönkre én meg nem megyek, ravasz vagyok, ambiciózus. Pl. egy átlag magyar nem vitt volna tető alá 5 db-os iráni buszeladást. Temérdek ötletem van. De milliárdos szinthez nincsenek jó kapcsolataim, meg hülye vok az informatikához.
  • Ronny
    #2892
    Negyven év szocializmus után mégis milyen pénzügyi kultúrát vársz? Külföldön történelmi okokból egészen más a megtakarítások struktúrája, az amerikaik előszeretettel helyezik el a pénzüket a tőkepiacon.

    Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne bízd el magad. A kezdeti sikereket mindig kudarc követi.
  • Palinko
    #2891
    a sztori érdekelne tovább :D
  • drevil666
    #2890
    Én meg azt látom, hogy az emberek döntő többsége még mindig a szoc. él és azt hiszi a sült galamb a szájába esik.
    Múltkor egy nyanya megkérdezte tőlem, hogy a gazdagoknak honnan van pénze? Én meg hülye voltam és el kezdtem mondani neki.......
  • Ronny
    #2889
    Játszogasson a magyar tőkeáttétellel, lehetőleg day trade szinten. Igen, pont erre van szükségünk...
  • drevil666
    #2888
    Most így a gazdasághoz úgy hirtelen...
    Tavaly azzal szórakoztam, volt egy kis tőkém Plus500-ba raktam 8.30 és 9.00 körül volt egy arany esés szinte minden nap.
    Nem fogjátok kitalálni,a mikor alacsony volt vettem és 45-70 perc múlva eladtam.
    A teljes vétel max: 850000 volt, de tőkeáthelyezéssel 1,8-2 millió volt olyan nap amikor 90 ezer nettóval jöttem ki.

    Erre kéne a magyart megtanítani: a nemzetközi gondolkodásra nem arra, hogy milyen praktikákkal lehet lerokkant-nyugdíjaztatni magát.
  • Bucser
    #2887
    Az OTP részvény szerintem inkább a várható szerb és ukrán céltartalékok miatt ugrál. Ez nem nagy, de a várható jövedelmezőséget és osztalékfizetést (ami a fő mozgatója a részvényárfolyamnak ha befektető az ember és nem spekuláns) nagyban befolyásolja.
  • birdo #2886
    Ezért ugrál az OTP részvény ??
  • Bucser
    #2885
    SZVSz az alárendelt járulékos kölcsöntőkét kívánják kiváltani vele, hogy visszafizethessék a részvényeseknek.
  • birdo #2884
    mihez kell vajon felvenni ezt a hitelt ??
  • Bucser
    #2883
    Az Index GET (Global Ecnomic Trends) topicjából egy Csaba László tanulmány a lehetséges exit strategy-ről.

    Itt.(köszi padisah)
  • Tsabi90
    #2882
    érdekesség:)
  • joebacsi
    #2881
    Lejáratkor már mit számít, hogy mennyit ér?
    Vagy ki tudják fizetni a névértéket meg a kamatot, vagy nem.
  • birdo #2880
    A Magyar Államnak.
    A Portfólión olvastam mennyire izgultak áprilisban, hogy mennyi lesz május végére a papírok értéke, mert akkor fog lejárni.
  • Bucser
    #2879
    Magyaroszág vagy magyar befektetők?
  • birdo #2878
    Nekem az tetszik, hogy Magyarország rendelkezik Görög állampapírral.....és mostanában fognak lejárni....
    Ez valami kötelező jellegű ?? Ki találta ki anno, hogy vennünk kell ??
  • Bucser
    #2877
    Az olaszoknak 100% körüli GDP arányos hiányuk van évek óta. Azért volt annyi líraválság.
  • Palinko
    #2876
    de érdekes én az olaszokat erősnek tartottam gazdaságilag, igaz nem jártam annyira utána, ez most meglepett, a franciák, britek, németek fenn sincsenek a listán :S
  • Bucser
    #2875
    Egy bajom van ezzel az ábrával. Keveri a privát és államadósságot.

    A német jegybank felveszi a kölcsönt amikor kötvényt bocsájt ki. Azonban ahol azt írják, hogy "németek kezében van ennyi és enyni összeg" az nem a német jegybank által jegyzett adósság, hanem német befeketetk által (nyugdíjalapok és megtakarítások) de amikor ő kölcsön ad azt nem ő teszi.

    tehát nem lehet tabulasrasa-t cisnálni.
  • joebacsi
    #2874
  • Bucser
    #2873
    Table 2-ben az március 10-i adat az érdekes

    Elkezdett csökkenni a monetáris bázis ami 2008 vége óta folyamatosan nőtt. Ergo az ábrád nem pontos vagy nem friss.

    Javaslat: használd mindig a hivatalos adatokat. (tudom sokan azt hiszik, hogy hamisak, pedig max a hivatalos média értelmezi őket máshogy)
  • Ronny
    #2872