41716
  • DonnieBrasco
    #21409
    Nem, te azt mondtad, hogy ugyanúgy lehet - valójában egész másképpen lehet! (többfajta összeg, besülési lehetőség stb...)

    DB
  • sleepwalker77
    #21408
    Semmi tevedes, csak annyit mondtam hogy ott is lehetett vesztegetni. :P
  • DonnieBrasco
    #21407
    Nagy tévedés, Morrowindben a bribe is el tudott rosszul sülni. Oblivionben nem.

    DB
  • sleepwalker77
    #21406
    Morrowindben ugyanugy lehetett vesztegetni.
  • Árnyvadász
    #21405
    Igen ez tényleg így van. Jó a TES skillrendszere. Engem inkább az zavar benne, hogy magas szinten, valahogy ezafajta rendszer már nem olyan kiforrott. Értem ezalatt azt, hogy ott már inkább hátrányként jelenik meg a kezdetekben kifejezetten ötletes és jó fejlődés. Mikor már 100-as lesz egy tulajdonság, akkor a vele kapcsolatban lévő képesség használata már nem annyira hasznos. Bár ezt ellensúlyozzák valamelyest a ponthatárok közé zárt bónúszok, de mégis a szorzó így elesik a karaktertől. Szóval egy lépés a Beth. részéről történt, de lenne mit finomítani még. Pl.: 30-as szint környékére is elérhető a 100-as tulajdonság, de a páncéloknál meg még jóval előbb is. Talán azok fejlődnek a leggyorsabban. És egy ilyen szintű karakter még igen messze van a 50-es szinttől.

    Mostani tolvajomnak 33-as szinten igazából már szinte majdnem minden ami fontos és kell neki ahhoz, hogy jó tolvaj legyen (Agility, Speed, Sneak, Marksman, Security) az többségében 100 vagy afeletti, vagy nagyon közel jár már hozzá. És lenne még bőven szint, de így már hova? A Nocturnal meg egyenesen röhej. Bazz ennyi Security pontot hozzáadni a jelenlegihez, plussz az eltörhetetlen csontkulcs, hát könyörgöm! Így gyak. az a skill már élvezet nélküli. Pedig szerettem a minijátékát. Jó elő lehet venni a lockpicket is, de kb. 130-as securityval mi a f*sznak? :)

  • Lobsterman
    #21404
    Szerintem gáz a beszélgetős játék. Milyen műsor már hogy egy beszélgetési cikluson belül kell erőszakoskodni, csodálni, magasztalni és viccelni? Főképp ha egy lovag beszél valakivel. Nem fog egyből verbális erőszakhoz folyamodni, ahogy egy rideg bérgyilkos sem fog viccelődni mindenkivel hogy információt szedjen ki belőle, hanem jól oldalba rugdossa. Az meg a non plus ultra hogy MIDENKIT meg lehet vesztegetni. Odamegy egy ágrólszakadt második szintű kis nyikhaj a grófhoz, ad neki 20 aranyat és az mindjárt maga alá pisál az örömtől? eléggé nevetséges. Na ez még egy jó példa arra hogy mennyivel jobban átgondolt játék a Morrowind
  • ChevyG work
    #21403
    thx all
  • haxoror
    #21402
    Azt teszem :)

    A speechcraft minijáték is tetszik csak egy idő után rohatt unalmassá válik, már reflexből nyomok a körcikkekre, kár hogy ide nem raktak egy auto attemptet mint a zártörős játékhoz.

    A zártöréssel meg az a bajom hogy fölösleges szkill lett mert ha van érzékem hozzá (és van ) akkor egy lockpickel kinyitok szinte bármilyen zárat gond nélkül 5-ös szkillel is, kellett volna egy korlátozás pl 50 szkill alatt a hard és veryhard zár esélytelen vagy ilyesmi.
    A nocturnal után meg totál értelmetlen a szkillel tovább foglalkozni :(

    Egyébként tettszik a TES játékok szkillhasználat -> szkill fejlődik rendszere csak van benne pár bénaság amit reméltem hogy az Oblira már kijavítanak pl a fegyverszkillek sztem inkább a bevitt sebzéstől kéne hogy fejlődjenek és ne tőrrel rohangáljon aki fejleszteni akarja, a mágia a felhasznált manától függhetne a páncélok meg ne a bekapott ütésektől (na ez szerintem hatalmas baromság) hanem a bennük eltöltött időtől fejlődhetnének (mint az athletics), a páncél mindig ugyanannyi sebzést nyel el, a szkill inkább azt befolyásolhatná hogy ha béna vagyok heavy armorban akkor lassabban tudok csak támadi és mozogni, lassaban kapom magam elé a pajzsot és néha melléütök szal általában bénább vagyok ha alacsony szkillel viselem mert nem szoktam a páncélviselést.
  • kisviku
    #21401
    Igen, ez aranyos...
    Nem beszélgetni, hanem táblás játékot nyomni egymással.
  • Árnyvadász
    #21400
    Én akkor dobtam egy hátast, amikor Brumába éppen a városkapu közelében sétálltam és kedvenc kovácsom (nem a pisti) jött szembe, majd megjegyezte, elég jó lett ez a szobor amit rólam mintáztak. Mondom magamban: Milyen szobor? Aztán fordulok jobbra és lám, ott van a tiszteletemre állított szobor. Fel is ugrottam rá, megnézni, hogy akkor milyen is. Kiköpött Golden Saint kinézetű, de legalább az enyim :)
  • dronkZero
    #21399
    Tegnap szórakoztam picit két légióssal, meg a paralizálóvarázsal...

    Nem lehet sajnos összerogyasztani alattuk a lovat, és ők sem esnek le róla. De azért az nem semmi látvány, ahogy a lebénított ló gurul le a domboldalon... :)

    Leúsztam egy tó fenekére, a légiósok szorgalmasan jöttek utánam, nehézpáncélban, úszva. A tó fenekén lebénítottam őket. Úgy néz ki, hogy az NPC-k igazából felfújt gumibabák, mert nehézpáncélban is elkezdek felfelé sodródni/lebegni. De az pozizív, hogy bénultságukban megfulladtak egy idő után a víz alatt...
  • kisviku
    #21398
    Én csak három vagy négy városból hoztam segítséget, adott rá 13 percet.Még maradt asszem kettő mikor karnyújtásnyira voltam a Great Sigil Stone-tól.
    Tipikus, hogy ki vannak centizve az időre menő részek a játékokban...
    Jó, ha 10x-re mentem volna neki, akkor megoldom talán 6-7 perc alatt is.Mindegy elsőre sikerült.

    Azért maradjunk annyiban, hogy sokat merítettek más fantasy filmekből/játékokból.Pl. a "nagy ostromgép", ami átjön a kapun kisértetiesen hasonlít a Gyűrűk Ura 3.részében a "faltörő farkasra".Vagy amikor Martin a kapu előtt végignéz katonáin és buzdítja őket, ezt is több helyen láttuk, de ez a rész igazán élvezetes és főleg megható volt.
  • Lobsterman
    #21397
    Én is csak támogatni tudom a dolgot. Van 1-2 olyan megoldás az Oblivionban ami egyszerűbbé teszi az életet(pl harvestelésnél a morroban be kell menni egy "ládás" képernyőre, és szépen kikapni a cuccot, ami elég körülményes, vagy plö a questlistát is jól megjavították, mert a morroban az is kicsit körülményes, vagy akár mondhatnám az ál-RAI-t ami butasága ellenére még mindig többet ad mint a morro npck AI-ja) de azt kell mondjam hogy sokkal több lehetőség, nagyobb "felfedezés élmény", részletesebb karakterek(nem az a tolvaj/mágus/harcos triumvirátus aminél gyakorlatilag nem lehet többet csinálni obliban), a frakciók kidolgozása részletesebb, a világkép is jobban eltalált, izgalmasabb harcok, nincs szintreigazítás a lényeknél, a fejlődés is folyékonyabban megy(bár ez lehet hogy csak az én véleményem), és még sorolhatnám hajnalig.
    Nem vagyok az Obli ellen, mert még mindig tolom, de úgy egy hete kissé meguntam, és előröl kezdtem a Morrot, és azt kell mondanom hogy ég és föld. Csatlakozok az előttem szólókhoz az "amcsi hülyegyerekeknek" témában. Az Obli inkább már FPS, míg a Morro elég hardcore CRPG.
    De ha elkezded, javaslom a kiegészítőket, még még egy jópár modot hozzá. Úgy az igazi az élmény :D
  • dronkZero
    #21396
    Ja, ebből kifolyólag van értelme egyáltalán a Fear/Rally varázslatoknak?

    Másrészt eddig még számítógépes játékban nem nagyon volt jól megoldva a menekülés, mert szerencsétlen moboknak nem volt _hová_ menekülniük. (NPC/monszta szektorváltás eléggé újdonság) Na, itt Obli-ban lenne hová futni, csak itt nem akarnak. Ja, de, az őzeknek elég kevés a moráljuk :)
  • SaGa Jr
    #21395
    Hali!

    Magukban a párbeszédekben tényleg nem fedezhetőek fel a tisztelet és megismerés jelei, de például ha csa ksimán elmész egy járókelő vagy őr mellett, bizony felismernek. Ha már végigvitted a fő szálat, akkor előre köszöntenek, mint bajnokot. Ugyanígy néhányan felismernek mint aréna bajnokot. Harcosok nagymestereként is kaptam ilyen tiszteletet Chorrolban.
    Sőt a legjobb az volt, mikor egyszer lebuktam valamelyik városban és rombolt oda hozzám egy őr az elkövetett bűneimért való büntetés kiszabása céljából. Odaért, aztán vett egy levegőt és csak annyit nyomott szövegnek, hogy a hírnevemre való tekintettel most elengedi a büntetést de aztán máskor ha lehet nem keveredjek bajba. Ez ha jól emlékszem Leyawiin városában volt, miután minden ottani küldetést megcsináltam és jóformán nem volt még infamy pontom.

    Viszont ezen túl nem jelenik meg a dolog. ámbátor én jogosnak tartom valahol, hogy nem kivételeznek és simán lepondróznak, meg lenéznek ha belépek egy új céhbe vagy meggyek arénázni, mindegy mekkora bajnok vagyok. Náluk még nem tettem le semmit az asztalra, szóval minek ajnározzanak. :-)
  • CS@
    #21394
    Szerintem is megéri, hogy adj neki egy esélyt.
  • CS@
    #21393
    Az természetes, hogy a Gothicban nincs ilyen, mivel ott összesen nincsen öt dungeonnak nevezhető hely.
  • Árnyvadász
    #21392
    Szerintem érdemes. Nem minden a grafika. Van egy ilyen mondás és ez hatványozottan igaz. Bár a MW mai szemmel sem csúnya, sőt kifejezetten szép a megfelelő AA és AF-el karöltve. Igaz az Oblivion nagyon jól néz ki, szép üde színvilág, de én mégis úgy érzem, hogy a MW világa sokkal jobban megfogott. Ráadásúl az Oblivionban a kirajzolási technika nagyon illúzióromboló. Hiába a nagy látótávolság, így valamelyest veszt a hatásból a progi. Míg ez a MW-ben kiválóan meg lett oldva. Szép lassan rajzlolódik ki a táj és szinte észre sem lehet venni.

    Szerintem azok a dolgok, amik Oblivionban javítva lettek fog inkább hiányozni neked a MW-ből, de más nem nagyon. A MW sok szempontból jobb, mint a mostani rész, egy igazi és egyedi szerepjáték, míg a jelenlegi rész, inkább valóban a PiszkosFred által írt: Amerikai hülyegyerekeknek készült darab. Ettől függetlenül nem lett rossz persze. Gondolok itt arra, hogy mindig jelölve van minden, a felfedezés élménye veszik el. Kicsit az SWG jut eszembe. Az alap játék nagyszerű a kieg.-ekkel és az új rendszerrel meg szépen lebutították annyira, hogy a vérpistik számára is öröm legyen.
  • ChevyG work
    #21391
    szal változik a belselyük?
  • koschwarz
    #21390
    a belselyük nem változik meg, olyan nincs nekik. belsejük van
  • ChevyG work
    #21389
    ha ujbol kezdjuk a gémet, akkor a felfedezhetö helyek megváltonak? pl v csak a belselyük, v eggyik sem?
  • ChevyG work
    #21388
    newkem a grafikával kapcsolatba csak egy bajon van: kéne 50pénzt áldozni a gépre)
  • koschwarz
    #21387
    tudom, a hiba az én szar középkategóriás, átlagos gépemben van
  • Me0w
    #21386
    Grass draw distance :) Vegyel hozza gepet :)
  • koschwarz
    #21385
    ez ugyan nem hiba, de a grafikában eddig egyedül az nem teccik igazán ahogy a fű "megjelenik" pár lépéssel előttem
  • Me0w
    #21384
    A jatek magavalragado, de vannak benne bosszanto hibak azert :)
  • koschwarz
    #21383
    ez jó

    egyébként elmodanám, hogy van ebben a játékban télleg valami. én tényleg soha nem játszottam szerepjátékokkal, ez az első, amit nem töröltem le 15 perc után, de tegnap is bf2 után gondoltam kicsit továbbmegyek ebben a börtönben, aztán azt vettem észre, hogy már éjfél, és nem akaródzik abbahagyni.
  • Sipocz
    #21382
    Ez a "respectálás"-szerüség bizony jó lenne! A Morro.-ban én voltam olyan helyen ahol az egyik karimat megtámadták a másikat viszont "nagytisztelettel" kezelték, igaz a 2 kari között mintegy 20-25 szint és egy kasztnyi eltérés ezért volt!
  • Sir Quno Jedi
    #21381
    Ja, az jó küldetés "lett volna", de így atomprimitívvé fajult.
  • Sir Quno Jedi
    #21380
    No igen. Ezért is hiányoznak alpból a companion-ok. Egy guild vezetője pl. nem mászkál egymaga.

    AZ is vicces, mikor aránylag alacsony szinten már lich-et tudtam idézni, mert arra gyúrtam és a sima parasztok is nekisenek simán a lich-nek, semmi probléma. Vagy éppen nekem, mert tudják, hogy én idéztem. Naja a parasztok... Miközben a lich pedig egy varival ölt meg BÁRKIT!
  • mzprox
    #21379
    Hogy én is panaszkodjak egy kicsit :) : egyszer már írtam, hogy túlzottan kevés a lehetőség az egyes questek végrehajtásában. Tegnap kaptam egy küldetést, hogy találjak meg és álljak be egy bandába, ami sikerült is, de a kalandban nem volt választási lehetőségem, hanem a "párbeszéd " (mindig csak egy választási lehetőség volt) úgy alakult, hogy le kellett mészárolnom őket... Pedig szvesen játszottam volna a gaz csábítót...
  • Sipocz
    #21378
    Jó is lenne egy eféle "fa szertkezetü" társalgás. Nyílván az NPC-k nagyon nagy száma vezetett egy ilyen sükebóka egyszerűsítéshez. Ráadásul még meg sem figyeltem, hogy az adott NPC esetén a 4 féle témához való viszonya fix-é avagy a megszólításkor "sorsolódik" ki, pedig folyamatosan használom a "forgatósdit" (elsődlegesen persze céhes tagtársaim és a kereskedők avagy informátorok esetén). Azt sem teszteltem még hogy a "leanyázott" delikvnes (+egy eseleges frenzy spell elsütésével) támadásra késztethető-é? Tényleg, ha ezt tudjátok akkor írjátok le hogyan lehet speechcraft skillel "megtámadtatás eseti jogos önvédelmet"(;)) előadni?
  • ChevyG work
    #21377
    hmm. nekem kimaradtak az elözö résszek (az összes), és mennyire érdemes belevágni a morrowindbe? (tény, hogy a játék gépigényét könnyebben tudná a mostani konfigom kielégiteni) miben más, mért jobb/rosszab az obli, stb?
  • Me0w
    #21376
    Ez igaz, mikor a szerencsetlen bandita 100 aranyat ker az athaladasert, az vicces :) Lekaszalodok a lorol, ellovok 1 tuzlabdacsot, a szerencsetlen hatrazuhan valami bokor ala, es csendesen eg meg 4-5 masodpercig, majd visszakaszalodom a lora, es megyek tovabb :) Azert nem hiszem, hogy egy Arch-Maget megallit 1 utonallo :)
  • Sir Quno Jedi
    #21375
    Nekem pl. az nem tetszik, hogy az ellefeleknek alig-alig van moráltényezője. Mikor már világszerte ismert szuperhíró vagy, ugyanúgy megfenyeget egy ágrólszakadt bandita, vagy beszól egy városi kisköcsög. Sőt az ellen nem fut el, ha szemlátomást SOKKAL erősebb vagy. A fame/szint/felszerelés alapján kéne valamiféle alapszorzó, hogy a nálam jóval gyengébbek jobban respektálják fényességes jelenlétemet. Khmmm.
  • koschwarz
    #21374
    én még mindig nem értem 100%-osan, de ez az én bajom. majd kitapasztalom. mindenesetre egy kicsit marhaságnak tűnik. ennél sokkal egyszerűbb és élvezetesebb megoldás lett volna, ha mondjuk 4-5-6 féle tartalmú válasz vagy kérdezési lehetőség lett volna. mint a sima beszélgetéseknél. tehát lett volna fenyegető kérdés, vicces kérdés, stb. és az npc ennek megfelelően reagál. ahogy eddig néztem úgyis jól kidolgozott karakterű npc-k vannak. mittomén egy gyenge féreghez odamehetsz fenyegetőzéssel, amitől mondjuk megijed, de egy behemóthoz nem tanácsos, főleg ha én meg monnyuk "csak" egy bárd vagyok és lecsap mint egy taxiórát. de lehet, hogy a gyenge féregnél a hízelgés is beválhatna, vagy éppen ellenkezőleg, gyanakodni kezdene, ha éppenséggel alattomos a fazon. ezt le lehetne olvasni az arckifejezéséről illetve a válaszáról.

    aztán ha az első körben ellőttél egy kérdésfajtát, és kiderül az npc reakciója, akkor jöhetne egy újabb kérdéssor, amivel esetleg javíthatsz vagy ronthatsz a helyzeten.
  • Sir Quno Jedi
    #21373
    Ja, ez kb. olyan, mintha az életben is úgy tudnál beszélgetni/ismerkedni másokkal, hogy helyette malmoztok egy táblán és egyszercsak imádni fognak téged! :DDD
  • mzprox
    #21372
    aludni...
  • Sipocz
    #21371
    OK!:)
    szóköztünkmarad: szvsz. nincs igazán baj a gamával sem, mert lásd Te is (Ti is) adtatok a feladatra másik megoldást, talán az egyetlen bajság hogy a világ legötletesebb játéktervezői nem egy abszolút nyerő csapatban vannak (ez a "forgatósb@sz@" is mutatja, hogy a tervezők érezték vminek a hiányát és a Morro.-hoz képest csak ennyire voltak képesek:(!
  • Sir Quno Jedi
    #21370
    Nincs is veled semmi baj. A gammával van baj!