41716
  • Sir Quno Jedi
    #21449
    Ja, vele én is taliztam! :DDD
  • Árnyvadász
    #21448
    Ja és a Skingradban lévő alkímista sötételf csajszi se kutya. Eltöltenék vele egy laza éjszakát :)
  • Árnyvadász
    #21447
    Nektek ki az aki nagyon tetszik a játékban, mint nő?

    Nekem a Chorrolban lévő könyvtáros csajszi. Már majdnem szerelem :) Aztán a DB-ben az egyik fiatal cicalány. És hát khmmm... Igen szóval az anvili kikötőben lévő bordélyház egyik nőtagja is nagyon szép pofival rendelkezik.

    Chorrolban amúgy meglepődtem, hogy Renoi az E3-as bemutatókban sokkal idősebb volt, mint ebben a verzióban. Ott is tetszett, de ez a fiatalabb kiadás szívbemarkoló :)
  • PiszkosFred
    #21446
    Beteg humor vagy easter egg ;]
  • sleepwalker77
    #21445
    Necrofilia, en is talalkoztam vele. :)
  • Ron Ragm
    #21444
    Biztos - a hölgyemény a helyi alkímistabolt vezetője.
  • FlatlineHun
    #21443
    Biztos, hogy necrofília, nem necromancy? Egy kicsit beteg humor lenne :)
  • tibor16
    #21442
    Eeegen, ezzel egyet értek... de 2 egyforma helyet sem találsz, és ebbe beleértem a sárkányvárakat kriptákat, barlangokat. Megértem egyébként, hogy ilyen iszonyat mennyiségű dungeont nehéz legyártani... de - néhány, apróbb változtatás helyszínenként tényleg belefért volna. Mire is gondolok - pl ahol az Umbra van, a felső folyosó le van törve, és a törmeléken le lehet csúszni - nna - pont ugyanezt még 2 x láttam, csak attronachttal meg vmi más monsztával - barlang - befordulok a sarkon, és olyan mintha otthon a spájzot látnám 2 milliomodikra, - minden ugyanúgy, csak hol vámpírokkal, hol nekrokkal - ez azért gáz, meglehetős illúzió romboló. Erre mondom, ha nem csodálkozom, akkor megyek hentelni, mer oda kerül a hangsúly, úgyhogy, bár megértem de szvsz rontja a játékélményt.
  • mzprox
    #21441
    Nem igazán spojler, csak egy vicces jelenet:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tegnap sétálgattam Anvil utcáin, szembe jött egy bánatos képű dark-elf hölgy. Beszélgettem vele, közölte, hogy Morrowindről jött, A Hlaulu (vagy milyen) házból (az egyik nagy "ház" Morrowindben), eléggé unatkozik, és ugyan ha már itt vagyok nem tudom véletlenül milyen büntetés jár necrofiliáért?
    -öö... visszaeső?
    -Mondjuk igen.
    -Hát az legalább 500 arany bírság
    -Tényleg? Csak? És erre tök boldogan elviharzott... :-)
  • FlatlineHun
    #21440
    Várjál, nekem milyen volt!!!

    Épp egy DB-s küldetést csináltam, amikor egy városok között mászkáló csókát kellett megegyelni. Elindul kifelé a városból, én megyek után invisibility-ben.
    Pechemre pont velünk egyiránybe ment egy lovasjárőr, kicsivel előttünk, mondom magamnak követem még, és ha elég messze a járőr, lecsapom...
    Közben közelebb húzódtam a csávóhoz (lassan ment) hogy legalább nőjön a sneak.

    Erre bakker, rabló kiugrik a bokorból, ("ide a száz aranyat, vagy ütök") mondom nem. Fegyvert ránt, ezzel egyidőben az általam követett csóka meg a városőr elkezdi ütni, én meg ott állok láthatatlanul, a csávót ketten ütik már vagy 10 mp-e, erre megszólal:
    -Where are you???

    Aszittem meghalok a röhögéstől, bakker....
  • koschwarz
    #21439
    "az kizárt dolog mert nem tudom"

    én asszem eleve olyan irányba indultam el - ha jól értelmeztem azokat a tulajdonságokat, amiket választottam - hogy egyszerre legyek harcos és varázsló is egyben. nem tudom, hogy ez így jó lesz-e.

    mindenesetre én soha nem voltam olyan játékos aki "mesterségesen" ér el valamit a játékokban. pl. a battlefield2-ben gyakorlatilag az összes medál meg érem meg miegymás úgy jött össze, hogy különösebben nem figyeltem rájuk, pontosabban ha észrevettem, hogy valaminek az elérésére van lehetőség - egy konkrét meccsen pl. látom hogy már csak 2 kill kellene - akkor próbálom elérni, de olyat nem csináltam soha hogy csak azért használjak kést, hogy a késes érem meglegyen...

    tulajdonképpen a saját játékélményét cseszi el az ember, ha így játszik.
  • Árnyvadász
    #21438
    Neked is igazad van. Mondjuk neked mindig :)
  • PiszkosFred
    #21437
    De ahogy olvasom a "kirohanasokat" (no offense), Oblivionban van ertelme. Vagyis ezek szerint bator kijelentes a fejlodesi renszert lehuzni az egesz TES tekinteteben, es talan helytallobb lenne ezt csak a "lebutitasnak" koszonheto Oblivion specifikus dolognak tekinteni.
  • Árnyvadász
    #21436
    Vérpisti a célközönség főleg. Emiatt írják ilyenre. CHEAT-ek is fel voltak sorolva szépen kiemelve :)

    Ettől függetlenül olvassák mások is, de a többség döntő tényező.
  • CS@
    #21435
    Ez a mesterséges is milyen jópofa duma.
    Ha egyszer ugrál, akkor logikus, hogy fejlődik az arcobatics.
    A lopakodást nem sokat használtam, de nekem úgy tűnt, hogy csak akkor fejlődik, ha legalább egy kicsi értelme van és a puszta közepén tök egyedül lopózva nem.
    Számomra ez közelebb áll a természeteshez, mint a mesterségeshez.
  • Ron Ragm
    #21434
    Fejlődött az, csak annyira elhanyagolható mértékben hogy nem volt értelme.
  • Árnyvadász
    #21433
    Megbocsájtok :)

    Az az igazság, hogy teljesen igazad van. Ez a fajta fejlődésrendszer egy darabig jó, utána visszaüt, ha nem egy bizonyos (ahogy írtad is) mederben fejlődik a karakter. És ez szerepjátékoknál öreg hiba. Korlátoz, már ilyen értelemben. A varázsló teherbírására viszont ott a Feather, amivel el tud jutni a kereskedőhöz nagyobb súllyal. Bár kétségtelen, hogy ha alacsony szintű a varázslat és kis ideig hat, 10 másodpercenként kell újravarázsolni. Aztán lehet ez vkinek úgy üt vissza, hogy azért mégsincsen hat anyja és uninstall :) Mondjuk drasztikusan nézve, vérpisti szemszögből. Jámborabb embereknél uninstall nem, de frusztráció azért előjöhet.

    Az a fontos, hogy az alapok végül is jók, változtatások kellenének. De azt hiszem, a modderek ezekbe nem nyúlhatnak bele. Szóval patch formájában esetleg, de nagyon csekély esély formájában a fejlesztők még javíthatnak.

    Én a Beth helyében az ötödik részre átgyúrnám ezt a fejlődési rendszert.
  • PiszkosFred
    #21432
    Mindig elfelejted (es meg sok mas jo ember), hogy ez egy SZEREP jatek, mely lehetoseget biztosit mindenkinek arra, hogy ugy jatszon, ahogy AKAR. Vagyis aki azt akarja, az csinaljon terminator klonokat, legyen egy karakterrel minden cehben a fonok. Szerintem? Baromsag. Masok szerint? Ez igy jo. Amen, izlesek es pofonok. Az en magusom gyenge, kap ket pofont es behal. Most kezdjem el tapolni, hogy eros legyen? Nem fogom. Inkabb kitalalom azt a technikat, amellyel meg sem tudnak kozeliteni, hogy pofon verjenek.

    Ha mindig csak a tap, a szuperhiro lebegne az emberek szeme elott - ahogy a pelda is mutatja - akkor nem is ertem mi a fenenek kell kasztot, fajt es egyeb hulyeseget kivalasztani? Hiszen akarhogy is jatszol, a vegen ugyanaz a maxolt skillekkel rohangalo talpig daedrik ficko lesz a karakterbol, aki fel kezzel ijaszkodik, fel kezzel fogja a claymoret, es kozben tobb megatonnas nukeokat megszegyenito tamado varazslatokat mormol. Hopp, igaz, a nevukben kulonboznek, ugyhogy a karaktergeneralas alljon csak egy nev bevitelbol es az arc testreszabasabol. Csuda jo lenne, de ugy latszik ez az elvaras.

    Negy reszt megert egy a jatek, ezzel az egyedinek mondhato rendszerrel (ami hulyeseg, hiszen a wizardry sorozat is hasonlo keppen dolgozik mar evtizedek ota, csak hogy egy klasszikus nagyot emlitsunk). Annyira sz*r akkor csak nem lehet, bar ketsegtelen hogy a dnd, es egyeb "vilag/rendszerek" szabalyai utan szokatlan az egyszeri jatekosnak. De ettol meg nem sz*r... ;]
  • CS@
    #21431
    Látott már valaki bármilyen alvó élőlényt(kutya, daedraSTB), ami nem NPC?
    Mert nyomkodom az editort, de úgy tűnik, mintha a lények nem lennének képesek erre.

    Az is „jópofa”, hogy az NPCk a kapával tudnak kapálni, a gereblyével gereblyézni, de a söprűvel söprögetni már nem. Ezzel kapcsolatban, ha esetleg valaki látott söprögető NPCt akkor az is érdekelne.
  • koschwarz
    #21430
    mikor olvastam a gamestarban azt a megaguide-ot, én már ott csodálkoztam azon, hogy írja, hogy lehet mesterségesen skilleket növelni (mittomén mindenhova lopakodva vagy ugrándozva kell menni és akkor nő a stealth skill meg az acrobatics)
  • PiszkosFred
    #21429
    Morrowindben is fejlodhettel 100as Destruction skillre, ha 5pontos fireballokat lottel? Lehet hogy az en memoriam lukas, de mintha ott nem igy lett volna. Minel magasabb volt a skilled, annal erosebb spellek kellettek a fejlodeshez, vagyis 5 pontos fireball jo volt 20-30ig (csak irtam egy szamot), de 60 utan ez mar edes keves volt a fejlodeshez. Vagy rosszul emlexem?
  • sleepwalker77
    #21428
    Hat akkor ugy nez ki ezt a jatekot nem neked talaltak ki, sebaj, van millio masik. :)
  • Lobsterman
    #21427
    Én pont erről beszéltem hogy nem borult mondenki a lábad elé ha adtál nekik 10/100 pénzecskét(sőt még 1000től sem mindig). És ez jó is volt. És most tényleg meg lehet vesztegetni maximum 1000lóvéból bárkit. És ez az ami rossz
  • FlatlineHun
    #21426
    Bocsáss meg, hogy ellentmondok, de szerintem a tes skillrendszere egyáltalán nem jó. Értékítéletemben a következő szempontokat vettem figyelembe:
    - valósághűség és rendszerintegritás: a tes skillrendszere lehetővé teszi a fejlődést repetitív, valódi kihívást nem jelentő cselekedetek által. Te lehetsz a legnagyobb destruction mágus, ha 123123123-szer elnyomsz egy 1 manás varázslatot. A "valóságban" egy skill akkor fejlődik, ha a teljesítőképesség határához közeli feladatot kell (gyakran függetlenül a sikertől) megoldanod.
    Röviden: nem leszel a legjobb matekos, csak mert kétmilliószor elmondod a szorzótáblát.....
    Persze vannak más jellegű skillek, ahol meg pont az egy adott cselekvés begyakorlása segít. (késdobálás, darts, bowling, stb ...)
    A valóságban ugye még a "tulajdonságok" sem egykönnyen meghatározhatóak, de nagyon ritka az olyan dolog, ami egyszerre csak egy dologra vezethető vissza.
    pld: miért csak az "erőm" nő, ha pusztakézzel verekszem? Miért nem nő az állóképesség, reflex, koordináció?
    miért a "speedem" nő, amikor majdnem maximális leterhetltséggel gyaloglok sok-sok kilométert, miért nem nő az erőm, állóképességem is?
    - játékegyensúly/játékélmény: a morrowindhez képest is katasztrófális. MW-ben elmentem kalandozni (megszereztem a szintlépést), hazamentem, mentettem, aludtam, megnéztem mihez kell még tréningelni, visszatöltöttem, tréningeltem, majd elégedetten léptem szintet.
    Itt menet közben kell figyelni, hogy, jaj, ne lépjek má' szar szorzókkal szintet... Főleg ha ezt nem teszed az elején, nagyon aránytalanul gyenge karakter lehet a végeredménye.
    Azaz: mágus elindul kalandozni (szerepjátszik) varázsol, menekül, varázsol hosszú időn át. Magas szinten olyan gyenge lesz minden tulajdonsága, hogy:
    - ha melléállnak, 2 ütéssel lecsapják.
    - a megszerzett kincs negyedét sem tudja elcipelni
    stb, stb...
    Ellenben ha egy másik mágus elindul kalandozni (tápol) odafigyel a szorzóira, néha kifejezetten direkt harcol karddal/nehézpáncélban/lopózkodik/íjaz (azaz nem varázslóskodik) sokkal erősebb mágus lesz, mint az első csóka.
    Kérdem én, milyen játékegyensúly az, amikor rá van kényszerítve a karakter a hátrányok elkerülése miatt az általa nem kedvelt cselekedetek végrehajtására???
    Milyen játékrendszer, ahol három tonna patkány kiírtása után én vagyok a legjobb harcos?

    Szerintem a valóban jó skillrendszernek tartalmaznia kell a következő elemeket:
    - nehézségi szinttől függő fejlődés (könnyű feladatok ismételt végrehajtása csak egy határig növeli a skillt)
    - skillek több tulajdonsághoz kapcsolódhatnak
    - attól függően, hogy heroikus, vagy realisztikusabb rendszert szeretnénk építeni, különböző módon kell elválasztani a szintlépést a képességnöveléstől és a képzettségnöveléstől
    - ha a skillek tulajdonsághoz kapcsolódnak, akkor különbségnek kell lennie az azonos összegű skill+tulajdonságok esetén,kb: skill=gyakorlat, tulajdonság=tehetség.

    Na jó, ennél mélyebben nem is akarok belefolyni....
  • Árnyvadász
    #21425
    Sajnos arról nem is beszélve, hogy vámpírként lementem egy vámpírokkal teli barlangba és vártam, hogy megszólítanak és esetleg küldetést is vállalhatok nekik. Ehelyett latba se vették, hogy testvér vagyok, jöttek és gyaktak... :(((
  • CS@
    #21424
    Ha már dronkZero is megjegyezte ezt a „legfeljebb kapsz egyet buzogánnyal az arcodba” akkor erre én is reagálnék annyiba, hogy ez nem tetszik nekem se.
    Morroban Solstheim szigetén található berserkerekel azzal szórakoztam, hogy mögéjük lopakodtam úgy, hogy ne vegyenek észre, majd gyorsan megszólítottam őket és kedélyesen elbeszélgettem velük. A remek viszony kialakítása után mindegyik előre köszönt ahelyett, hogy nekem esett volna. Ezt ott szinte minden ellenséges NPCvel el lehetett játszani, itt meg lehet, hogy csak én vagyok a béna, de még egy banditával sem sikerült a pénz tarháláson kívül párbeszédbe elegyednem pedig próbálkoztam vele.
  • sleepwalker77
    #21423
    Dehogy sertodok meg. :)
    Ekezetekrol mar ezer eve leszoktam.
    MUD-ban kezdodott, aztan miota melozok(programozok) szinten nincs szuksegem ekezetekre, sokkal gyorsabb es egyszerubb nekem igy irni. :)
  • Árnyvadász
    #21422
    Nemár! Még ez se? :))

    Mondjuk a Goblin Hadúr, Hegyi Oroszlán, Fekete Medve az kemény tud lenni magas szinten is. Bár nekem a Daedra pókasszony is elég erősnek tünt. Igaz az hamarabb feküdt, de mégis. Xiviliai. Hát szó-szó. Néha így, néha úgy. Oblivionban lévők azok szemetek voltak, mert átkoztak. Ja és persze a Minotaurusz Lord is elég strapabíró. Íjjal szoktam főleg harcolni és ha nem Sneak attackot alkalmazok, akkor aztán jó sok vesszőt kell belelőni egy keményebb ellenbe, hogy elfeküdjön. Sneak attackkal pedig 1-4-ig bezárólag :)
  • Árnyvadász
    #21421
    Viszont azt bűn lenne kihagyni: A küldetések (és ezidáig az összes, egyetlen egyel sem találkoztam ami béna, unalmas vagy egyéb lett volna) szenzációsak! Sokkal jobbak, mint az MW-ben. Akár a fő, akár a mellék küldik. Változatosak, fordulatosak, ötletesek, szóval minden ami jó. Grafika mellett ez a második kiemelkedő tulajdonsága a programnak.
  • DonnieBrasco
    #21420
    Amúgy meg meg ne sértődj emiatt... de tényleg totál félreérthető volt, csak a második kommentem után jöttem rá, hogy mit is akartál mondani.
    A szabatos fogalmazás jól jön, ha már fórumozik az ember... (meg az ékezetek is :)

    DB
  • dronkZero
    #21419
    "Annyiból jó viszont a szörnyek szintfejlődése, hogy legalább magas szinten is tartja magát a kihívás. Tehát ez pozitívum. "

    Ja. Lvl43nál tudom, hogy a pokol sőtét bugyraiból előmászó pókdémon, meg a Xivilai legfeljebb fél fogamra lesz elég, de ha két Goblin Warlordot látok, akkor jól meg kell gondolnom, hogy lesz-e elég potion-öm...
  • Árnyvadász
    #21418
    Oksza :)
  • DonnieBrasco
    #21417
    Szabin voltam egy hétig, Magyarországon... nem játszottam vagy 10 napja, ma melózom először. Igyekszem aktivizálódni :)

    DB
  • sleepwalker77
    #21416
    Ez legyen a legnagyobb problema a jatekban. :)
  • dronkZero
    #21415
    Persze, de az utolsót végigmondja mindig... Vagy túl lassú vagyok? :)
  • Árnyvadász
    #21414
    Kedves DB csakhogy itt vagy :)
  • sleepwalker77
    #21413
    A hozzafuznivalokat nem kell meghallgatni, pillanatok alatt megvan a 4 vagy 5 kattintas egy korben es mar jon is a kovetkezo.
  • Árnyvadász
    #21412
    Ez is igaz. Előszőr tökre nem tudtam hova tenni ezt a minijátékot. Pont a MW miatt. Azt hittem ez is olyan lesz, erre ez a megoldás eleinte furcsa volt. Majd később még tetszett is és ötletesnek találtam, de a magas szint és elért címek, meg magas personality, charmról már nem is beszélve, egyszerűen tök feleslegessé tette.

    Max. annyiból jó most nekem, hogy vámpírként az őrőkkel beszélgetve nagyon lemegy (30 körülire) a viszonyszám, és így lehet feltornázni újra. De amúgy majd mindeki 100-as, vagy disposition max-os, vagy annyira magas a szám, hogy sok értelme már nincs tökölni a minijátékkal. Megint egy magas szinten kifforatlan dolog.

    Bár ha olyan szemszögből nézem, hogy egyfajta karit max. 30 körüli szintig érdemes elvinni, majd utána kezdeni egy újat, akkor ok, de azért nem lenne rossz álá MW, hogy egy jól kimaxolt karival bejárni az egész vidéket és még mindig legyen meg az élvezet. Elvégre mégiscsak egy szerepjáték, ahol a karakter az ember szívéhez nő.

    Annyiból jó viszont a szörnyek szintfejlődése, hogy legalább magas szinten is tartja magát a kihívás. Tehát ez pozitívum. Bár ezen is volt már jópár vita. Nembeszélve a tárgyakról. Már minden glass vagy daedra, ebony :) Ami abból a szempontból nem hátrány, hogy így legalább lehet sokat keresni. Skingradi házamhoz berendezéssel együtt lazán elment vagy majd. 60 ezer arany.

    Szóval vannak azért jó kis prók és kontrák a játékban. Persze MW-ben is megvoltak, de talán nem volt ennyire szembeötlő.
  • dronkZero
    #21411
    Ezt nem akarják kimoddolni belőle?

    Egyébként az meg végképp qrva nagy gáz ezzel a minijátékkal, hogy a skill növeléséhez meg aztán rohadtul tökmindegy, hogy mennyire vagy sikeres, sőt! Ha ráklikkelsz 436834796734-szer a cikkekre egymás után, gyorsan, és eredménytől totál függetlenül, akkor a skilled az egekbe ugrik. Logikus, persze.
    Az meg aztán a végképp nonszensz, hogy a "barátaidat" (NPC-k, akikkel _lehet_ beszélni) elküldheted a vérbe(0-ás diszpó), akkor sem történik semmi, legfeljebb még száz minijáték kell a boldogságához; az "ellenségeiddel" (mobok) meg hiába próbálsz szóba állni, legfeljebb kapsz egyet buzogánnyal az arcodba.

    Gyakorlati szempontból szemlélve a dolgokat:
    Inkább klikkelek Bribe-ra 5-ször (költve az egyébként totálisan felesleges pénzt), mint klikkeljek 30-at a minijátékban, és halgassam meg a bárgyú hozzáfűznivalójukat 125.-jére.
  • sleepwalker77
    #21410
    Na, gondoltam hogy felre lehet erteni amit irtam. :)
    Azt irtam hogy "ugyanugy", vagyis ott is volt vesztegetesre lehetoseg mindenkinel, de nem "ugyanigy".
    Igy mar erthetobbb?