41716
  • haxoror
    #21329
    nincsenek kerekítések, ez a szabály:

    1-4 = 2x szorzó
    5-7 = 3x szorzó
    8-9 = 4x szorzó
    10 = 5x szorzó
  • trckr
    #21328
    Ha nem is er semmit azert koszi szepen! megprobalom
  • CS@
    #21327
    Lehet semmit sem ér(sőt valószínű) , de két dolgot próbálj meg:

    1. Az oblivion.ini –ben(Dokumentumok\MyGames\Oblivion) a „bDoSpecularPass=” értéket 0 -ra állítani.

    2. A játékban „0” –val a konzolt megnyitod és beírod ezt:
    ClearAdaptedLight
    Enter, majd konzolt bezár(ismét„0”).

    Esetleg mindkettőt egyszerre: elsőnek az 1 es pontot megcsinálod, majd a játékban a 2est is.
  • CS@
    #21326
    Esküdj!
    Sőt inkább linket kérek, ha tudsz.(THX!)
    Habár az ő véleményük is csak egy magánvélemény és ők „csak” elkészítették a játékot és én játszok vele, de azért tényleg érdekelne.
  • Ron Ragm
    #21325
    A Humoros és Aranyos képekből

    Dremora-hasonmás verseny idei befutója:
  • FlatlineHun
    #21324
    Mit szóltok az új páncélomhoz ?

    :))
  • trckr
    #21323
    Csosztok!
    Lenne egy olyan problemam amire nem talaltam valaszt a "mielott kerdeznel kattints ide" helyen :S
    Szoval arrol lenne szo hogy akarmilyen kis grafikara allitom a gepet ha talalkozok egy magikus valamivel, tokmind1 mivel akar egy szellemmel akar egy tuzgombbel akar egy ench-elt targgyal az a lenyeg h villogjon asszem meg a kapuk is kritikusak. tehat akarhanyszor beleutkozok vmi ilyesmibe: vinyo > bzzzz..... reboot (ugy lefagy a gepem mint a haz) ugyanakkor ha a brightnesst akarom allitani szintugy lefagyok. nem hiszem h a gepem problemaja.. 512DDR ram IntelPentium4 2.7GHz AbitAtiRadeon v9600XT 256MB RAM
    ami egyedul gyasz lehet az a 20 gigas maxtor vinyom deh azon is boven van hely mellette.. pls helpeljetek mert az idegroham kerulget
  • Lynx_TWL
    #21322
    a készítők véleménye:)
  • deep
    #21321
    Srácok a Benirus Manor-ban mi a lópélót kell csinálni? Már varázsol a nyomorult, hogy kinyissa, de ott dekkolok vele már napok óta.
  • SaGa Jr
    #21320
    Arra még nem gondoltál, hogy esetleg nem megfelelő módon mész be? Mármint berombolsz oda, holott ezek szerint valami varázslóféle lennél. No ezzel meg simán előre tudhatod honnan jön veszély (mysticism detect life). Ha már közel a vész idézel eegy lényt (conjuration) ami feltartja az ellenfeleket, akiket gyengítesz varázslatokkal (destruction). Ha nem akarsz komoly sérülést akkor raksz magadra pajzsot vagy egyéb védelmet (alteration) és ha bekövetkezik a sérülés akkor gyógyítod magadat (restoration).
    De ha trükkös kis illúzionista palánta vagy, akkor simán láthatatlanná válsz és körbenézel mi akad ami érdekes lehet számodra.

    Gyakoraltilag a minden karakterrel lazán meg lehet oldani minden harci helyzetet, nem kell ahhoz +5-ös tulajdonság növekedésekre gyúrni. Kicsit taktikázni kell, ügyesen használni a rendelkezésre álló piákat és varázslatokat, netán a felszerelést. A páncél mindenképpen véd, a fegyver úgyis sebez, közelharcban meg lehet blokkolni de akár elmozdulni is az ütések elől. Nem kell hogy akárcsak hozzád is érjenek.
  • SaGa Jr
    #21319
    Hali!

    Ha jót akarsz indítasz egy új karaktert, mert sok sok újdonságban részesülhetsz. De elméletileg ha nem történt nagy változás az előző verzióhoz képest, akkor simán betölti és kezeli a program a régi mentéseidet is.
  • Lobsterman
    #21318
    Én 2*es szorzókat kapok többnyire, néha 3ast, és eddig még nem volt sok bajom. Max nyújt egy kis kihívást így Overhaul nélkül is.
    Apropó: Overhault felrakom új karaktert kell indítanom hogy érvényesüljön a mod, vagy amúgy is műkszik?
  • Swan
    #21317
    Bocsesz,de a faq-ban nem találtam rá wálaszt és ma kezdtem a játékot.Szówal:wan térkép a játékban?Mármint gombbal előhozwa?
  • aThom8
    #21316
    Mindez csak azért zavar, mert 37 óra játék után bárhova megyek be, nem tudok harcolni ellenük, mert egyből legyaknak:(
    Csak a 33-33-33 staff-ommal tudok ellenük fellépni:(
    Kis helyen szinte lehetetlen karddal szétütni köztük...
  • CS@
    #21315
    Ez meg a te magán véleményed, úgyhogy ez sem számít :)
    A fontos tulajdonság relatív, kinek mi fontos.
  • aThom8
    #21314
    Igen, az kevés. Sok helyen ezt írják.
    Lejjebb is irtam, hogy akkor az ellenfelek jobban fejlődnek:(
    Ezért próbálnék kicsit jobban fejlődni, márha eddig nem is sikerült...
  • grebber
    #21313
    Én nem szoktam figyelni mim hogyan fejlödik a környezetemben azt csinálom amit az adott helyzet kiván feleslegesen nem töröm magam a + értékekért!
    Jó vagyok igy is.
  • Lynx_TWL
    #21312
    a magán véleményt itt most nem számít:)
    ha csak kettőt lépsz egy fontos tuljadonságból, az igenis kevés.
  • CS@
    #21311
    Szerintem nem gáz, mert az én véleményem nem egyezik ezzel a legalább +3as dologgal.
  • aThom8
    #21310
    uhh... az gáz nem? oblivionhq.hu-n azt írták, hogy ha nem lépek 3 tulajdonságból +3-at, akkor az ellenfelek jobban fejlődnek.

    Ezek szerint ha +5-t akarok, akkor egyik szintlépésnél inkább arra tápolok (int) minor skillből, majd köv. szintnél inkább a másikra tápolok (willpower)

    Azert mondom, hogy minor skill, mert nekem az intell. tulajdonsághoz tartozó skillek mind minor skillek:(
  • CS@
    #21309
    Major vagy minor tökmindegy egy szint mindegyikből 0.5 ös szorzót ér.
    A kérdésedre a válasz: 10 szer.

    A program lefelé kerekít, tehát a te példád esetén(5Conj+5Rest) a WILL és az INT esetén is 2es szorzó jár.
  • aThom8
    #21308
    Gondoltam erre, de hányszor kell szintet lépni egy minor skillel ahhoz, hogy +5 -öt érjek el?

    Pl. lépek conjuration-ból 5 szintet és restoration-ból 5 szintet és utána a fő tulajdonságokkal levelt lépek, akkor az intell. és a willpower-nél lesz +5, +5?
    (Conjuration = intell.-t növeli, Restoration = Willpower-t, ha jól emlékszem)
  • Lobsterman
    #21307
    Hát tápolj egy másik tulajdonsághoz tartozó minor skillt is. logikusan...
  • aThom8
    #21306
    Sziasztok!

    Olvasgattam a fórumot, de a rengeteg hozzászólás miatt nem találom a kérdésemre a választ. Az, hogy végigolvassak 21305 hozzászólást az elképzelhetetlen számomra:)

    Szóval a kérdésem az lenne, hogy szeretnék szintlépéskor hozzáadni int.-hoz +5 -öt. Erre már rájöttem, hogy a hozzá tartozó minor skilleket kell a növelni (alchemy, conjuration, mysticism). Növeltem ezek közül az alchemy-t és a mysticism-et, majd mindezek után növeltem a fő tulajdonságaimat úgy, hogy szintet lépjek. Örültem is, mert az intelligence-nél ott szerepelt a +5!

    Kérdés: hogy tudok úgy tápolni, hogy ne csak az egyikknél legyen +5, hanem legalább még egy tulajdonságnál legyen?

    (oblivionhq.hu-n olvastam a tápolás művészetét, de nekem abból nem jön le, hogy kellene csinálni)


    Amúgy most level 16on vagyok és az intell. 57-en van és kevésnek találom a magicka-mat. Willpower 80 körül, strength 60 körül.

    A karakterem: Nightblade, tehát harcos és varázsló egyben.
    Nem akarok semmit se maxra gyűrni inkább szeretném megőrizni a harcos/mágus mi voltomat csak picit több magicka-val.

    Előre is köszi a helpet!
  • PiszkosFred
    #21305
    Igazán nincs mit, én kösz hogy beküldted.
  • arpad vezer
    #21304
    A daemon.exe-t is kilőheted asszem, ha nincs bemuntolva semmi szvsz.
  • PiszkosFred
    #21303
    Más moddal is összeakadhat. De le van írva a patchnotes-ban, hogy csak óvatosan telepítse mindenki.
  • Tutilevi
    #21302
    nem tom érdekel-e avalakit de azért szólok,hogy szerény észrevételem szerint az új patch nem kompatibilis a color map moddal
    mondjuk ez legyen a legnagyobb probléma a sok bugfixért cserébe:)
  • Gunner
    #21301
    Jajj, csak nehogy még a végén meghalj, me sajnálni foglak! :D

    Használd te is Overhaul mod-ot, én is azzal kezdtem most újra, meglátjuk igy mire megyek :P Enyém is 20as egyébként, nekem is már túl könnyűek voltak nmy-k, umbra kardot nem szereztem, me minek daedrázzak én mostan azért, de egy 26ot sebző kardocskám van, valami swords of blizzards lehet :P ha feltöltöm akko kemény fagy sebzéssel szolgál

    és fejjel menni a 20 nmy-nek akko is alap taktikám marad, mégha felis raktam ezt a naon nehezítő mod-ot :Pu
  • ati2002
    #21300
    De, hazudtam, használom az Umbrát, de csak akkor, ha már csak kb 5%-a van az ellen életerejének, a végső csapással az Umbrával elnyelem a lelkét szépen.
  • ati2002
    #21299
    Yeah, fent vagyok a HQ-n. Még van mit fejlődni, de alakulok azé'

    Thx Fred!

    Annyit hozzátennék, hogy ezen a szinten, ahol vagyok, a harcok már túlontúl könnyüek, direkt hagyom magam sebződni, és direkt kisebb sebzésü pengéket használok. De azt hiszem beszerzek egy jó kis buzogányt, azzal lassabban lehet aprítani, a Blunt-omnak meg úgyis fejlődnie kell. Pedig az Umbrát nem is használom, az olyan mintha cheatelnék...
  • wesker24
    #21298
    Na itt van az én karakterem az Imperial-lal játszom a fő képzettségek közül a blokkolást meg a nehéz páncélzatot kivéve mindegyik Journeyman szinten van (50-62) A Block apprentice szinten van (35) mig a heavy armor expert szinten van (75). A minor skillek közül az Alteration (27) szinten van a Restoration (25) szinten van a Light Armor (38)szinten van a többi pedig még novice szinten van.
    50-es Fame 2 Infame, 8 Oblivion kaput zártam be eddig !!! Az arénás küldetés kész van már Minotauruszok ellen harcolok !!!!

    Lenne egy kérdésem ? lehet hülye kérdés !!

    A dremora és a daedra ugyanaz ??? vagy mindkettő különbözik egymástól ??
    Ugyanis még az elején csak daedra sziveket találtam oblivion-ban most meg 15. szinten elejtik a dremora szörnyek a kardot is meg a pajzsot is !! ezeket a cuccokkat hányas szinttől kezdve lehet használni ??


  • Lysandus
    #21297
    1: Ezeket meg kell csinálni ahhoz, hogy bemehess a mágus egyetemre. Ott mindenféle hasznos dolgok vannak, úgy tudsz saját varázslatokat csinálni, fegyvereket, ruhákat, páncélokat mindenféle hasznos varázslattal bűvölni. Meg csak akkor kapod meg a Mágus Céh küldisorozatát.

    2: ezek jelzik, hogy hova kell menned, ha meg akarsz csinálni egy küldit. F4-nél kiválaszhatod valamelyiket aktív küldinek és a map marker alapján odatalálsz annak helyszínéhez. Ez lehet barlang, vagy egy ház, benne egy személlyel, akivel beszélni kell. De lehet nyilt térség is (oltár, szabadban bóklászó személy). Amikor egy küldi adott részét megcsinálod, akkor kapod a quest update-ét, és már a következő helyszínre, személyhez mutat majd a marker.

    3: igen. A "rumors" ugyanis a pletyókat jelenti. Tehát ilyenkor a hírekre kérdezel rá, nagyjából úgy, hogy: "Mizújs, mizújs?"
  • Gunner
    #21296
    4 szó
    Use Your Fucking Brain
  • SaGa Jr
    #21295
    IGGGGEN! :-D
  • haxoror
    #21294
    1. szótár
    2. szótár
    3. szótár
  • SaGa Jr
    #21293
    1. A belépéshez szükséges küldetés
    2. Adott küldetés célpontja
    3. Pletyka
  • Hmuda
    #21292
    1: megcsinálni.
    2: térképen a helyszineket jelölő ikonok. Ha adnak akkor az a helyszín fontos a küldetéshez.
    3: Szóbeszédek. Az adott város pletykáinak egyikét darálja el.
  • kisfigi
    #21291
    Lenne megint pár kérdésem...
    1.:-Vannak azok azok a küldetések a mágusok céhében hogy RECOMMANDATIN szóval azok mik és mit kell velük csinálni?
    2.:-Szoktak nekem adni Map Markereket azok mik?
    3.:-AZ ÖSZZES embernér lehet kérdezni azt hogy RUMORS az micsoda?
  • Gunner
    #21290
    rundll32.exe-t miért lőtted ki?