41716
  • haxoror
    #21609
    A páncél már önmagában megadja a védelmet így az enchantjába mást is lehet pakolni a shielden kívül, mondjuk jobban örülnék ha lennének igazi varázsló ruhák (pl drainelné az erőt és az ügyességet a pozitív hatásai mellett így harcos és tolvaj nem hordaná) mert így nem igazán éri meg ruhában mászkálni.

    Master Heavy Armorral a páncélnak nincs súlya szóval könnyebb vagyok mintha ruhában mászkálnék (annak van súlya még ha kicsi is ), az endurance szorzóknak hála meg annyi életem van mint egy elefántcsordának, az egyetlen hátrány hogy a spell effectiveness 95%

    Szerintem a sorcerer a legkirályabb kaszt
  • PiszkosFred
    #21608
    Nem tudom milyen a konfiguraciod, de kellene bele meg egy kis szem implantatum, es komolyabb agy upgrade, aztan egy reboot utan talan eszreveszed azokat a csunya nagy zold betuket ott a merges imperial badoghuszar alatt.
  • SaGa Jr
    #21607
    Látod ott a banner alatt azt a szééép zöld feliratot. Na talán azt olvasd el előbb, mielőtt kérdezel.
  • Dzsí Pí
    #21606
    Please help, egyik nap aludt a karim, és reggel az az üzi fogadott, hogy vki vámpírrá változtatott. Ha tudja vki hogy lehet visszaváltozni emberré(nordá)
    az pleeeeease mondja már el. THX
  • Sir Quno Jedi
    #21605
    Ez mind loot+breton vagyok
  • Sir Quno Jedi
    #21604
    Nme kell páncél, csinálj shield-varis ruhadarabokat és páncél nélkül is védett leszel!
  • Sir Quno Jedi
    #21603
    Szerintem én kapom a 20%-ot és akkor a 85-ös armor defense-ről és a 100%shield-ról nem beszéltünk. Ha ez rajtam van és jól beblock-olok, úgy tántorodnak hátra a saját powerattack-jaiktól, hogy öröm nézni én meg csendben horkolok! Néha én is tántorgásba kezdhetek azért, de a sebzés az nuku.
  • Sir Quno Jedi
    #21602
    Izéke, dehát full védett vagyok, semmilyen spell nem szokott bejönni,a többi meg csak úgy van, mert jó az, kivéve a sebzéstükrözést, mert az faxa!
  • gameplusz
    #21601
    Köszi szépen!

    Morrowindet végigtoltam, de ez jobbnak néz ki :)
  • Lysandus
    #21600
    Nekem a nagy bánatom, hogy már nincs unarmored. Úgyhogy most light armorban nyomom. Én egy jó kis kardozást nem feltétlenül hagyok ki! :-Ð

    Bazz folyamatosan butítják az absorb és a reflect varikat. Emlékszem az Arénában (nem IC-ben a küzdőtéren) még felraktam magamra egy 100%-os reflectet (percekre), jöttek felém a tűzgolyók a sötétből, majd mentek ugyanoda vissza, és csak a hullákat kellett megkeresnem, hogy összegyűjtsem a lootot. :-) Ez került vmi 30-40 spellpontba...
  • haxoror
    #21599
    A heavy armor nekem már Master, fegyvert meg eleve nem használok

    Restoration még magic specializációval major szkillként is iszonyat lassan fejlődik, lehet hogy a végén trainerhez kell mennem vele.
    Vagy elkezdek absorb health-okat spammelni
  • Lysandus
    #21598
    Elaprózod. Egy fajta védelemre menj rá. Vagy mágiaellenállás, vagy mágiavisszatükrözés, vagy absorb. Már régen full védett lennél, ha csak az egyikre gyúrsz.
  • haxoror
    #21597
    A reflect damage-al 20%-ot sebződsz és a monszter kapja a 80%-ot vissza magára vagy 100%-ot sebződsz és a monszter is 80%-at?
  • Lysandus
    #21596
    Használtam én is a reflect damage-t, csak egy a gond vele: lassabban fejlődsz. Mivel a nyomoronc saját magát fogja kinyírni. Ugyanez a gondom a spéci bicskákkal is. Csináltam egy absorb health-osat de már nem töltöm fel, mer kell a svédtorna ahhoz, hogy nyomjam a blade-et.
  • Lysandus
    #21595
    Jaja, ezt tudom. Csak a +agility mindig jól jön, amíg nem maxoltam ki. Kipróbáltam. És éppen azt vettem észre, hogy a reflect van kívül, úgyhogy az felejtős. Utána jön az absorb, majd a maradék (mágia, vagy elemi ellenállások, esetleg hátrányok). Egyetlen dolog amivel szívok, hogy a miszticizmust vettem fel fő skillnek, mert azt hittem ott vannak az absorb varázslatok. Erre átrakták őket a étkezdei menűbe, ami meg nekem minor. Viszont a restoration az egyik legszarabbul fejleszthető skill, pláne minorban. Meg ahogy nézem az absorb varázslatokat totál lebutították. Már master szinten vagyok, de az absorb magica még nem hoz annyit manát, mint amibe kerül. A legjobban fejleszthető mágikus szkillek a conjuration, és az illusion. Ezek még minorban is marha gyorsan fejlődnek.
  • Looserke
    #21594
    leírnád, hogy mit miből hoztál ki? mi jön enchantból (saját vagy loot) és mi alap tulajdonság?
  • Sir Quno Jedi
    #21593
    Nekem most (tegnap átpakoltam a jó cumókat a kísérőmre, így ez maradt):
    35% reflect spell
    40pts absorb magicka
    100% resistance to magicka
    78%reflect damage

    Ez egész kényelmes így... (a reflect-et fel tudom húzni 50% körülire, de jobb így)
  • reaper4
    #21592
    nekem ez az első :)

    Conan rulezz :) aggyááá nekiii :)
  • haxoror
    #21591
    Ezek olyan mágusos dolgok, kardos-hadonászós Conan-ok nem érthetik
  • Lysandus
    #21590
    Majd ha megcsinálsz még 120-at, akkor talán a huszadát már kapizsgálni fogod!

    Vannak itt akiknek már ez az ötödik (sőt talán valakiknek már a hatodik) Elder Scrollsos gamájuk. :-)
  • haxoror
    #21589
    Na szóval én soha nem használtam egyszerre a kettőt, attronachnál ha a reflekt kívül van akkor az absorbot gátolja ha meg bellül akkor nincs értelme mert a spellek oda már úgy sem jutnak be.
  • reaper4
    #21588
    erről beszéltem :)
  • haxoror
    #21587
    Az absorb és a reflection nem adódik össze ezért nem éri meg együtt használni, attronachnál jobb az absorbot felnyomni amennyire csak lehet, a visszareflektelt szpellek nem töltenek.

    A reflect a sima mágusoknak jó mivel ők nincsenek rászorulva az absorbra, ha már elég "nagy" leszek én reflektre fogok gyúrni :)
  • reaper4
    #21586
    fene azt a hozzáértő formátokat :). már kb 120küldit megcsináltam de a felét nem értem annak amit irogattok :)
  • Lysandus
    #21585
    És a reflection az az absorb-on kívül vagy belül van? Én úgy vettem észre, hogy kívül. Mer van egy gyűrűm vmi +9 agility-vel, csak van rajta némi (13%) reflect is. És mintha azóta lassabban töltödne a variktól a mágikám. Úgyhogy a gyűrű menni fog a kukába (Best Defence).
  • Lysandus
    #21584
    Sokkal egyszerűbb a templomos-oltáros, vagy aleyid kútnál feltölteni magad. Az eleje nehezebb, mer alacsony szinten nincs olyan ellenfél aki varázsolna rád. :-) Utána már igen. De legalább egy fegyveres skillre szükséged lesz. Az alkímiát sem szabad hanyagolni.
  • Lysandus
    #21583
    Egy szinten csak ötször használhatsz trénert. Utána már csak akkor, ha közben szintet léptél. De ott is csak ötször. Persze mint az öt lehet más és más. Mondjuk így macerásabb maxolás.
  • reaper4
    #21582
    értem köszi.
  • haxoror
    #21581
    "ettől a karaktertől nem tanulhatsz többet"
    Már jobb vagy mint a trainer akitől tanulni akarsz ezért nem tud tanítani.

    "ezen a szinten nem tanulhatsz többet"
    Egy szkillt szintenként csak 5 ponttal trainerezhetsz, ha majd szintet lépsz akkor visszamehetsz újabb 5 pontot trainelni.
  • Lysandus
    #21580
    Flax az Skingrad környékén van. Fast travel vmelyik kapuhoz, és elindulsz az úton dél-délnyugat felé. Annyi lesz hogy még a lovad is jóllakik belőle :-)
  • reaper4
    #21579
    kerestem trainereket. találtam is , de az "ezen a szinten nem tanulhatsz többet" pedig 5/5-ön van az mit jelent? h visszamehetek később és akkor tovább tanít?? mer van olyan is h "ettől a karaktertől nem tanulhatsz többet" ez mondjuk egyértelmű.
  • haxoror
    #21578
    Az absorbtion van kívül, ha azon átmegy a spell akkor nézi a weaknest és a resistanceot.
    Az absorbos ruhák/spellek összeadódnak a csillagjegy bónusszal.
    Az első utad a Chorroli mage guilde vezessen és vegyél egy Summon Ghost spellt :)
  • haxoror
    #21577
    Nekem hosszabb játéknál már elkezd akadozni :(

    Más fórumon írták hogy ilyenkor konzolba be lehet írni hogy pcb (purge cell buffer) és akkor felszabadul némi memoria. Ezt már próbálta valaki?
  • mzprox
    #21576
    Gondolkozom rajta, hogy a következő karakterem high elf atronach lesz. Pár kérdés az atronach expertekhez:
    -mennyire jó taktika, ha idézek, mondjuk egy impet és magamra haragítom mannafeltöltés céljából?
    -van olyan spell, ami sok spell absorption-t ad? összeadódik ez a birtsign bonusszal?
    -Tényleg az a sorrend, hogy először absortion majd resistance? Hol jön a képbe a reflect és a weakness?
    -ha 100% az absorption,. akkor az magic immunitás és a magic weaknessnek már nincs is hatása?
    THX!
  • Me0w
    #21575
    Nem ereztem semmi kulombseget, nalam az autosave is csak 1 villanas, nem vesz el semmi idot, es a hazakban sem ereztem eddig hogy toltene.
  • Sir Quno Jedi
    #21574
    Pedig van. Ha sok a memód, akkor ha bemész egy sok area-s házba pl. akkor ahol voltál már benne, mikor bentvagy, azt már nem is tölti, sőt kilpéskor sokkal gyorsabban tölt, max. az autosave lassít, de az meg kikapcoslható. Nagyon kell a RAM, ha mást nem gyorsítótárnak. Mondjuk én INI-t is buheráltam ehhez anno, a sokRAMos beállításokat.
  • Me0w
    #21573
    Viszont 1G es 2G kozott mar nem latok kulonbseget, direkt kipattintottam az egyik modult, hogy megnezzem.
  • FlatlineHun
    #21572
    Flax-ot én skingrad környékén gyűjtöttem, ott rengeteg van...
  • Sir Quno Jedi
    #21571
    Még az 1GB és a 1.5GB közötti különbség is szembeötlő!
  • FlatlineHun
    #21570
    Nem, nekem amúgy 90% volt, amíg abba nem hagytam azt a karaktert... :)))