41716
  • Sipocz
    #21369
    Népek!
    Nem vitatom hogy a charm spell az tutibb mint bármiféle tárcsaforgatás és más játékok megoldása erre dologra milyen jó vagy rossz. A Beth. ezt találta ki a gamára, aki kérdezett ezt kérdezte.
  • Sir Quno Jedi
    #21368
    Na ja. Csakhogy ez a speechcraft annyira gázos így "minijátékként" megoldva, hogy az már fáj. Így nem az IQ-don és a morális döntéseiden múlik, hogy mit és hogyan beszélsz meg az adott karaterrel, hanem egy béndzsa klikkengetős játékon. Ez egy faxság! Először lovagot indítottam, mint rendesen, na mondom, majd szépen mindenhol jól tisztelni/szeretni fognak a jó beszélőkém és nemes tetteim mián, de egy nagy lópikulát! Semmit nem ér így számomra a speechcraft, ami amúgy egy RPG-ben az egyik legfontosabb tulajdonság kéne hogy legyen! Arról nem beszélve, hogy a mágusommal meg csak simán kasztolok egyet és máris mindenki szeret. Bahh....

    Egy Bloodlines-ban te határoztad meg, hogy mit mondasz az NPC-knek és miylen tulajdonságodat villantod meg a hatás érdekében. Tudtál fenyegetőzni, észérvekkel meggyőzni, elcsábítani, ledominálni stb.-stb.! DE mindezekhez megfelelően is kellett folyattni a beszélgetést, különben hiteltelenné vált az egész és bebuktad a dolgot. Így valóban volt értelme a social skill-eknek és igazi élvezet volt beférkőzni az emberek bizalmába, avagy éppen szarrá terrorizálni a piciny lelküket!
  • Me0w
    #21367
    Egyszerubb egy charm 100pt 2 sec spell :))
  • mzprox
    #21366
    Q: Valakitől azt hallottam, hogy az attributumokat nem lehet 95-ről közvetlenül 100-ra emelni akkor sem ha egyébként járna az 5-ös szorzó. (sztem kacsa), de meg tudná valaki tapasztalatból cáfolni? THX!
  • Sipocz
    #21365
    No akkor próbáljuk meg kigépészkedni a beszélgetős minijátékot:
    adottságok:
    - X alakban felosztott "felső ablaktárcsa" szép ződ műanyagból, a közepén a "tengelyen" feltüntetve egy 0-100 skálán az éppen aktuális hozzáállás
    - ugyancsak negyedrészekre osztott "alsó levéltárcsa" szép sárga-narancs kartonból, amelyikben az egyes "levelek" kb. 25-50-75-100 % mértékig vannak kitöltve, ezek nyílván "egyfajta intenzitást,erősséget" jelentenek
    cél:
    -a hozzáállás mértékének maxira nyomigálása jelentős varázslás és pénügyi veszteség nélkül
    járulékos adottságok, amelyek egyénenként változnak:
    - a felső tárcsa egyes osztásai más és más témában és stílusban előadott párbeszédeket reprezentálnak: dicséret, viccelődés, félelemkeltés, hódolat; ezekre az egyes karakterek más-más módon reagálhatnak (olykor a reakció vizsgálata, amit a kurzornak a megfelelő negyedre mutatásával lehet a mimikán keresztül leolvasni nem pontosan értelmezhető főleg igaz ez beastman-eknél (macsekok és gyíkok) vagy zártsisakos esetleg árnyékban álló, (bizony volt már) láthatatlan fazonoknál) ez a partner pofalemezén látható elmeborult vicsorítástól (baromira nem szereti) a nyílt vigyorgásig (jöhet a téma 1000-vel)
    adottság a véletlenből:
    - melyik alsó levéltárcsa szegmens kerül fedésbe melyik felső tárcsa szegmenssel, itt ugye az a lényeg hogy a partner számára 2 db kellemes témára kerüljön a nagy intenzitásu (75-100 %-os levél) és a 2 db kellemetlenebb témára kerüljön a kis intenzitásu (25-50 %-os levél), viszont az esetek túlnyomó részében ez nem így sikerül(!!) ezt e gama véletlen módon sorsolja
    a társalgás egy futamának lezajlása csak úgy spontán katt-katt oszt jóvan:
    - az egyes szegmensekre klikkelgetünk és ha az a téma partner számára érdekes és kellemes volt kapunk rá az éppen az adott szegmensben lévő alsó levéltárcsa által határozott intenzitással pozitív, ha kellemetlen és lényegtelem téma volt akkor pedig hasonló módon negatív pontokat amelyek instant hozzáadásra illetve levonásra kerülnek e "tengelyen" feltüntetett hozzáállás értéhez/ből
    a probléma lényegei:
    - az alsó tárcsa mindek kattintásra az óra járásával azonos irányban elfordul és így borul fel akár az eredeti legfinomabb beállás is vagy javul egyet akár a legrosszab kiosztás
    - sajnos minden társalgási fejezetet minden futamban végig kell zongorázni és dumálni kell a kellemes és bosszantó dolgokról egyaránt
    - ha már elkezdtünk beszélgetni akkor nem kukulhatunk meg mert ez automatikusan bizonyos sebeséggel, de annál biztosabban a hozzáállás romlásához vezet
    a társalgás irányítása és optimalizálása (na ez a legnehezebb):
    - figyeljük meg mely téma választása okoz kevés veszteséget és melyik hoz legtöbb hozzáállás növekedést, it nem csupán a partner reakciója a kérdéses hanem az alsó levéltárcsa által adott intenzitás is (szvsz. gyakorlat kérdése az egész)
    - ha a speechcraft skill 25-re felnő egyszeri alkalommal/társalgási futam kapunk egy forgatási lehetőséget az alsó levéltárcsára
    - ha a skill mégjobban nő akkor az egyes témaváltásokra több időt kapunk mert a témák előadása közötti idők (a kukaság percei) alatt kevésbé csökken a hozzáállás
    sipöcz tanácsa:
    - nem mindig a legnagyobb nyereség a legjobb választás (kellemes téma+100%-os intenzitás), hiszen a tárcsa fordul és bejöhet a legnagyobb veszteség is ugyanakkor
    - jobb a kellemetlen témákon minél hamarabb túlesni, főleg ha a skill nagysága a tárcsaforgatást már lehetővé teszi (ilyenkor gyorsan a kis intenzitásokat betekered a kellemetlen témák alá és hamar túlesel rajta)
    - nem kell izgulászni ha valami miatt a hozzáállás egy futam után leesett, a beszélgetés csak Te hagyhatod abba és bármikor újrakezdheted (hacsak a partner rád nem támad vagy a scriptje ezt lehetetlenné teszi)
    (még csiszolhatjuk a dolgokat ha vmi nem egyenes:))!
  • hiftu
    #21364
    Ha valakit zavar a BETA patch olyan problémái, hogy a korábban installált
    grafikai módosítások nem elérhetőek, (Pl: Color map mod, elven map mod stb)
    Az hozzon létre/szerkessze meg az oblivion főkönyvtárban lévő

    ArchiveInvalidation.txt

    fájlt.
    Ide kell beírni azokat a grafikai elemeket, amiket azt szeretnék, hogy ne az alap BSA fájlból töltse be, hanem a Data könyvtárba bemásolt elemeket használja.

    pl: color map/elven map mod esetében a főtérkép "javítása".
    textures\menus\map\world\cyrodiil_resized.dds

    Tehát a Data könyvtáron belüli elérési útvonalat kell használni.

    Sok szerencsét!

  • Sir Quno Jedi
    #21363
    Nyomj rájuk 100-as charm-ot és bexarnak az élvezettől ha csak hozzájukszólsz! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #21362
    Ott csak végig kell futni! Én level35-ön nyomtam végig, volt még 9(!) percem a végére (azért ilyen kevés, mert kicsit loot-oltam azért, kell a szórakozás is). Igaz én az összes városból szereztem erősítést, mert nem voltam rest valamennyi kaput bezárni a kérésükre.
  • Sir Quno Jedi
    #21361
    DE magasabb armor skill-el biztosan több védelmet ad és idővel a súlya sem terhel, ha meg ez nem elég, enchantolni kell bele darabjába +10shield-et grand soul gem-ből, vagy +20shield-et transcendent sigil stone-ból és máris kész a 100pontos páncél. Ámde könnyű és szexi! :DDD
  • dronkZero
    #21360
    Mintha szükség lenne rá... 220k-val rohangálok, és az égvilágon semmire nem éri meg költeni. Akkor meg minek görcsöljek akár csíttel, akár buggal?

    (hozzátéve, hogy ezt a dolgot a peccs javítja, elvileg)
  • juharfalvi
    #21359
    "van térkép a játékban? Mármint gombbal előhozva?"

    Teljes térkép nincs, amin az egész terület rajta lenne. (A hivatalos honlapon található néhány térkép a Codex rész alatt). Talán már rájöttél, hogy az F4 gombbal bejön egy ablak, és az vagy egyből mutatja a térképet, vagy alul az ikonokkal ki tudod választani.

    Az F1, F2, F3 gombokra is ablakok jönnek elő és azon belül az ikonokra kattintva további hasznos infókat kapsz.
  • dronkZero
    #21358
    Hát, ez ilyen. Én nem is nagyon járok dándzsönözni, pont emiatt. Hiába van belőlük 300+ darab, ha csak három féle: romos erőd, óelf, meg barlang...
  • tibor16
    #21357
    Háát, már akartam írni, de tegnap tényleg alaposan beleütköztem. Előtte kérdés: szerintetek hány féle dungeon van? Sz'al tegnap 2-őben voltam és a szereplőkön kívűl, szinte teljesen azonosak voltak - a termek (azér ilyen nincs a Gothikban...). Kissé pofára estem. -épp csak az Umbra hiányzott az egyikből. Jó-jó, folyosók sorrendje meg az alaprajz más, de a kinézetük.... Bocsánat, nem akarom rontani senki játékélményét, de amikor ugyanazt látod mint már láttál, akkor (legalábbis nekem) elmarad a szent áhítat, mint az elején volt, s marad az akció, ilyenkor abban lelhet az ember örömet. .. csak kissé csaódott vagyok, a legjobb a rácsodálkozás volt a játékban, hogy milyen szép... nna mind1 - vélemény...?
  • koschwarz
    #21356
    jaja, a vége az lett. "asszem, értjük egymást"
  • haxoror
    #21355
    Pedig egyszerű, adj nekik pénzt és szeretni fognak
  • koschwarz
    #21354
    na elolvastam FAQ-ban a beszélgetős részt, de így sem lettem okosabb
  • kisviku
    #21353
    Hmmm, köszönetem!
    Végülis rátaláltam Skingradban a Storm Atronachra.A varázslatfejlesztésre meg csak később jöttem rá.Azt tudtam, hogy van a játékban, csak fogalmam nem volt, hol.De már az is megvan.

    Más.20-as szinten mentem neki a Bruma védelme questnek, igen nehézkes már itt a játék, tomboltam is eleget, mert két dolgot nagyon utálok a játékokban úgy általában: Egy, ha időre megy, kettő ha labirintus is van.Ha meg ez mindkettő együtt jön (miért is ne?), akkor az a hab a tortán.
    No mindegy, szerintem itt fantasztikus hangulata van a játéknak,ugyanakkor nagyon megható is.Végülis sikerült.Most csak olyan fegyvereim vannak,amik shock damage-t okoznak, persze mik jöttek ellenfélként...Storm Atronachok...tipikus.
    Tegnap már fáradt voltam, de megnézem a varázslatkészítést.
  • koschwarz
    #21352
    olvastam a FAQ-ban, hogy az ffdshow zavarhatja a játékot, illetve kilépést okozhat. ilyet én még nem tapasztaltam, de az biztos, hogy amikor én lépek ki a játékból, akkor az ffdshow ikonja a tálcán vagy 10x meg van nyitva. és szándékos kilépés után ki szokott írni olyat, hogy az oblivion.exe hibát észlelt, blablabla...



    egyébként nagyon tetszett, hogy amikor kiértem a szabad levegőre, akkor éppen alkonyult, egy kicsit mászkáltam, meg volt ott két bandita, azokat leöltem, és egyszercsak azt vettem észre, hogy éjszaka van.
  • koschwarz
    #21351
    igenis!

    i am.
  • Lobsterman
    #21350
    1, a jobb felsőben az aktív, időlimites mágiák szerepelnek, amik rajtad vannak. a menüben a mágia menüpontban(a jobb oldali fülön konkrétabban) meg tudod nézni mik is azok
    2, olvasd el a faq-ban. ott le van írva szépen, hosszan, értelmesen
  • koschwarz
    #21349
    na most jönnek a noob kérdéseim (kijutottam végre a börtönből):

    1. mijaza jel a jobb fölső sarokban, amikor pl. egy ilyen "kútnál" (romok között egy kékes fénycsík) valami energiát szívok magamba?

    2. tök nem értem ennek a beszélgetős dolognak a lényegét. találkoztam egy lovas arccal, elkezdtem vele dumálni, de egyrészt nem tudom pontosan mi a technikája ennek a dolognak (nyomtam én mindenre, viccelés, csodálat, stb. középen egy szám emelkedett, de nem tudom mit értem el vele pontosan)
  • Gunner
    #21348
    De most tényleg nem mindegy, hogy benyomok magamnak 500.000 aranyat, vagy hullát gyalázva szedem ki a pénzt a programból?
  • Zsolo007
    #21347
  • PiszkosFred
    #21346
    "Mindig azok bundáznak egy meccsen, akik tudják hogy képességeik alapján nem tudnak nyerni, csak csalással" ;]
  • Zsolo007
    #21345
    Szerintem a játék hibáinak exploitolása is csít, de ez szubjektív :)
  • Neton
    #21344
    Ja, és aki esetleg akar sok pénzt csít nélkül, az olvassa el az alábbi pár sort.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Imperial City-ben menj a Talos Plaza Districtbe, keresd meg Dorian házát. Az első fő utcában lesz jobbra. Menj be a házába nappal, menj fel a felső szintre, és azon belül lesz egy sima ajtó, amit lehet nyitni/zárni. Nyisd ki, majd menj vissza a földszintre, ahol Dorian van. Bribe-old le ameddig csak lehet. Üsd meg 1x, majd mikor elkezd vissza támadni, menj vissza abba a szobába, ahol az előbb kinyitottad az ajtót. Menj át az ajtón, várd meg amíg ő is bejön. Csukd be az ajtót, és álld el, nehogy vissza tudjon menni a földszintre. Ha megölted, nézd meg az inventory-t, s lesz ott nála pénz. Attól függ, mennyi volt a Bribe. Vedd el a pénzét, de NE a TAKE ALL-lal, mert lefagy a játék. Ha simán ráklikkeltél nála a pénzre, akkor láthatod, hogy nálad megjelent az a pénz összeg, nála viszont nem tünt el a zsé. Így aztán annyi pénzed lehet, amennyit csak akarsz. Persze jön majd az őr, hogy fizesd ki a börtönt, de azt hiszem párszáz aranyat még így is megér. :)
  • PiszkosFred
    #21343
    Eheh, jó látni visszaköszönni máshonnan a hype unalmas perceinek termését ;]
  • Neton
    #21342
    Hali!

    Szerintem meg ez a legaranyosabb kép.
  • szablya
    #21341
    Kösz szépen.
  • FlatlineHun
    #21340
    DarkRose armor mod. Csak női változatban van.
  • bigapó
    #21339
    ez benne van a makrók nevű kis "menüben". ott ahol a szmájlik, url, kép stb van.
  • deep
    #21338
    #21321 valaki?:(
  • szablya
    #21337
    Segítsen valaki.
    A spoilert, hogy kell használni? Nekem nem sikerül.
  • CS@
    #21336
    Sajna nekem nincs.
  • CS@
    #21335
    Szorry, így a #21309 –ben hülyeséget írtam és az már 3as szorzó.
  • Lobsterman
    #21334
    Szexuális :D
    Hol találtad? Vagy mod?
  • trckr
    #21333
    sajna nem lett jo valami mas otlet esetleg?
  • haxoror
    #21332
    Játszótéri hinta a háttérben, ez a faszi beteg szvsz
  • haxoror
    #21331
    Ennyi erővel le is veheted mert védelmet se nagyon ad és nem is takar
  • haxoror
    #21330
    Ahhoz képest elég sokat panaszkodtál már szal én inkább figyelek hogy ne 1 pontokat osztogassak