41716
  • CS@
    #21569
    Igen, amikor a BalckScreen problémával szívtam, akkor próbaképp kivettem az egyik ramot.
    Nagyon sokat swapelt és töltött, akadozott, 512vel az 1Gb után, úgyhogy kegyetlen rossz élmény volt.
  • tibor16
    #21568
    nem tudtok olyan térképről, ahol a virágok az előfordulásuk szerint kereshetők? korábban volt itt a flax-ról szó - elmentem Bravil környékére, 2 óra bolyongás után, 3 tövet találtam... :(
  • SaGa Jr
    #21567
    Hali!

    Sokat. Mondjuk gyilkolj meg valakit is sitteltessed le magad. Az jópár napra leköti a karakteredet és szinte bizonyosan lesz csökkenés a skillekben. De azért figyelj arra is, hogy nem csak a skillek csökkenhetnek, de a tulajdonságok is. Tehát csak csínján azzal a lesittelősdivel. :-)
  • ChevyG work
    #21566
    nekem teccik a fű (izé, szal értitek) tsak kell gyűjtenem a sok FPS-t


    próbálta valaki, hogy mennyi a külömbség, ha 512 kettö v 1gige van a gépben???!!!
  • koschwarz
    #21565
    ugye? ha már nem elég erős a gépem, hogy maxon legyen a fű, akkor már inkább kikapcs, mert ez az "ahova lépek fű terem" elég gáz
  • ChevyG work
    #21564
    thx all
  • Árnyvadász
    #21563
    A játékban :)

    Viccet félretéve: Játékon belül-> Options -> Video-> Grass Distance (csúszkát ha tökig leviszed, nem lesz fű)
  • Sir Quno Jedi
    #21562
    video options-ben a grass distance-t lehúzod minimumra.
  • Sir Quno Jedi
    #21561
    Ja és legjobb feature a kisasszonyban, hogy nekem nem tudott megmurdelni, összvissz egyszer lett eszméletlen egy kis időre, mert otthagytam egy húzós dungeonban egyedül.

    Ha még a gamma elkezdése előtt lett volna ilyen mod-om ezzel toltam volna végig, sokkal jobban játszható és kellemesebb is így. Őmellé max. csak egy tápos pet kell, meg max. egy elf mágus és így már jó kis csapat jön össze! :DDD

    Az mondjuk kár, hogy csak egy-két spell-t ismer, de az is elég ahhoz, hogy életben maradjon.
  • ChevyG work
    #21560
    a füvet hol lehet kikapcsolni?
  • Sir Quno Jedi
    #21559
    Nem, csak mod-okkal. Ez is egy ilyen mod, a HQ-n tudsz utánanézni.
  • dronkZero
    #21558
    HÁny évet kéne ülnöm a sitten, hogy 18 szintnyi skillpontot veszítsek? A Luck-om még nem 100, de a major skillek maxon...
  • dronkZero
    #21557
    Hehe, na igen. Csináltam egy spell-t, 100 sebzés 10 másodpercig, aztán nem találok olyan ellenséget, amire érdemes lenne rárakni... A bretonok elég jól bírják, volt olyan, aki túl is élte...
    De pl a Dark Prince 3 másodperc után megköszönte a részvételt...

    Azóta csináltam inkább 100dam x 2sec-es dolgokat, azok frankók... :)
  • koschwarz
    #21556
    fogalmam sincs miről beszéltek
  • haxoror
    #21555
    Szerintem is az attronach igazi előnye a teljes mágiavédelem.
    Ja meg az egylövéses mana-tenger szükségletű termonukleáris spellek
  • dronkZero
    #21554
    Valahogy hasznosabbnak tűnik 100% absorption, mint 50% absorption + 50% resistance... Legalábbis mióta ilyen, nem nyaltam be egyetlen varázslatot sem...
  • haxoror
    #21553
    Ez valami házi szabály hogy direkt 50%-on hagyod a spell absorbtiont?
  • juharfalvi
    #21552
    "nekem egy 2,8-as athlon, 1,5 gb ram és egy 6800gt
    Tesómnak egy 2,6-os athlon, 512 mb ram és 6600 256mb kari

    Kérdésem: mire számíthatunk a játékkal kapcsolatban?"

    Valószínűleg mindkettőn menni fog. Legfeljebb a grafikai beállítások nem lesznek azonosak.
    Van egy hely, ahol meg lehet tesztelni a saját gépet, hogy jó-e a játékra:
    http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
  • koschwarz
    #21551
    mivan, itt lehet társakat is "gyűjteni"?
  • Hoz_Hun
    #21550
    Na akkor később, ha elefledtem a hibáit és az idő megszépíti az emlékét, lehet adok neki még egy esélyt.
  • FlatlineHun
    #21549
    Hát nem egészen, ugyanis 50% spell absorbtion-on minden második spell átjön.
    Azon spellek közül minden második (silence, drain attr, stb) spell megakad a resist magicka-n.

    Ezenfelül egy megfigyelésen alapuló (nem bizonyított) észrevétel: szerintem a resist magicka csökkenti a beszívott támadóvarázslatok sebzését is. Ezt csak arra alapozom, hogy kb azonos szinten voltam a bátyám karijával, és pont láttam, hogy egy ayleid ruinban egy mágikus csapda meglövöldözte, és pont nem sokkal előtte én is jártam egy ilyenben, igaz, én tankolni mentem oda a csapdákhoz :))
    Ami számomra nagyon meglepő volt, hogy az ő karaktere kb 3-4x akkorát sebződött, mint az enyém, ha nem jött be az absorbtion, ami teljesen érthetetlen volt...
  • Árnyvadász
    #21548
    Ez jónak hangzik! Így kezd egy kicsit Diablo-s lenni a progi :) Már csak Decard Cain hiányzik...
  • Sir Quno Jedi
    #21547
    Na kipróbáltam Trudeaux kisasszonyt. Nem tudom mit húzták itt sokan a szájukat a ranger classban nagyon is jól használható íjász! Adtam neki egy +20-as shock sebzésű varázsíjat, sok daedric vesszőt, meg ami akadt táposabb, minden elemre sebző tőrt (sajátom), full glass armort+pajzs+62shield varival megfejelve, egy Mundane ring-et, hogy lerezisztálja a mágiák felét és tükrözze a 35%-át, rajta hagytam a Grand ring of athhletics-et, hogy gyorsan tudjon mozogni, az amulet-eket meg lehet cserélgetni rajta. Így nincs túlterhelve.

    Ezek után level 35-ön EGYMAGA kinyír simán egy Xivilai-t!!! Beálltunk az egyik nyitottkapuba és hentnapok! :D De lementem vele Ayleid dungeon-okba is, kiváló segítőtárs. Hozza a fáklyát, profin íjászkodik és helyezkedik, ha közelharcra szorítják nagyon akkor előveszi a varázstőrt és beterminátorosodik. Gyógyítja magát, összeszdi az őt érdeklő loot-ot (főleg nyílvesszőket gyűjt ugye), lehet vele flirt-ölni, még utánunk is úszik a föld alatti folyósókon, ha elmaradt valahol. Elég gyors, megbízható, ügyes és szexi! Szal. ideális kompánnyjón! :DDD

    Beraktam poénból a topless mod-ot is és így a két nő egymásnak vállvetve nyomul kissé hiányos öltözékben! :DDD

    Egy hátránya van, hogy folyton el kell kérni tőle a páncélt/fegyvert, ha javítani akarjuk őket, de erre az a megodlás, hogy shield varit rakunk sima rucikba/ékszerekbe/stb. és azok ugye nem amortizálódnak, így nem lesz az a problémánk, hogy nemveszi fel őket, ha már 0%-osak. Rá lehet adni egy full 100% cahmeleon-t adó cuccost is, de akkor mi sem látjuk őt...

    Ja és városban/saját házban sem volt vele problémám, arról nem is beszélve, hogy ha jóban van velünk, akkor folyamatosan ellát minket komponensekkel stb., csak flirt-ölni kell vele. Még az sem zavarja, hogy a karim is nő. :D
  • reaper4
    #21546
  • Me0w
    #21545
    Szerintem ha annyit sem tudsz, mi az a 7zip, akkor nyugodtan torold az obliviont b+, es telepitheted a Lego Star Warst, vagy a Putt Putt goes to the moont. Azert azon jot rohogtem hogy bemasoltad a tomoritett konyvtarat a databa es nem indult el, hijjj :D
  • Me0w
    #21544
    Testverhaborura, ki ul le a te gepedhez jatszani :P
  • gameplusz
    #21543
    Üdv.

    Van nekem egy 2,8-as athlon, 1,5 gb ram és egy 6800gt
    Tesómnak egy 2,6-os athlon, 512 mb ram és 6600 256mb kari

    Kérdésem: mire számíthatunk a játékkal kapcsolatban?
  • haxoror
    #21542
    "hát a magicka resistance és a spell absorbtion két teljesen eltérő dolog... Egyébként nekem mindkét karim breton atronach...."

    oké :)

    Hiába van 50% magicka rezisztanciája ha sohasem fogja használni, a szpellek már az absorbon megakadnak, olyan mintha golyóálló-mellényben ülnél be egy tankba

    Az igazi mágus tud manát regenerálni, az attronach a nyomorék high elfeknek való :P
  • Yula
    #21541
    Szia!

    Letöltöttem a 2048 replace texture-t + patch, de nem tudom hogyan indítom el.
    Bemásoltam az alap könyvtárba, ahogy elvileg írta, de semmi...
    és ez a 7z file micsoda?
    Köszi!
  • grebber
    #21540
    És ha leszedtem ezt a 80MB-ot csak felül kell irni a fájlokat vagy mi?
  • Gunner
    #21539
    nekem már sehol se megy le 10 fps alá, sokat javít a distant land, főleg, hogy én állandóan fast travelt használok, igy nem soxor gyönyörködöm tájba, 7600gt-ig meg nem is nagyon érdekel :D
  • reaper4
    #21538
    jó érv :) hasonló felfogással csinálom én is :) . most fullon árnyékok nélkül 1280ban a 2048 as textúrával + néhány moddal csinál bizonyos helyeken 10fps-t :) , de a régebbi gamék kirán mennek :)
  • Gunner
    #21537
    Azé laza, hogy egy 3 éves csúcskártyával még azé nagyon szép játék nagyon szépen megy :P ->>>oblivionra célzok
  • Gunner
    #21536
    Az biztos, de most naon jó ára lesz ha végre lehet kapni vhol, 50e
    végre fog futni 160 fps-el a far cry 1024*768 61561AA/61561AF-el hehe :D
    Mindig azt élvezem abban, ha új vga-m van, hogy fogom berakom régebbi gammákat és futtatom őket 1280*1024 full graffon 125 fps-el :D
    most nemrég a Rune-val meg a Half Life 1el jáccottam 200fps mellett ;)
  • Gunner
    #21535
    nope
  • bgabor
    #21534
    Köszi.
  • Gunner
    #21533
    teszteld le, 2 fps-nél többet nem vesztesz :P
  • Gunner
    #21532
    "...Életszerűbbek? Igen. Szebbek? Naná! FPSben visszaesést vagy csökkentést nem tapasztaltunk, de ezt majd mindenki eldönti maga, a saját konfigján..."

    valszeg nem vészes... főleg, hogy a te karid 1,5x gyorsabb ne parázz :D
  • grebber
    #21531
    Nekem örülök hogy fut nemmég ilyenekkel lassítani!
  • Gunner
    #21530
    [link]

    Mindkettő nagyon jó mod, mindkettőt rakd fel! :)l