6021
Ki lesz a legjobb?
  • Davidus
    #846
    A 17 éves csávó aki utoljára volt nagyon bejött;)
  • Waterhorse
    #845
    Az a "mexikói" gitárós csávó aki féltérden énekelt, az saját számot adott elő, vagy vkinek a dalát, mert nagyon szívesen begyűjteném mp3-ban. Ha saját akkor sajnos erre még várnom kell:)))
  • Waterhorse
    #844
    Ebben teljesen igazad van, főleg amikor a 80-as éveket emlegeted. Ma már nemcsak sekélyesedik, de már szinte "ki is száradt". Valóban nagyon egyszerű alkotásokra van igény, csak azt nem értem miért. Hiszen ha megfigyeljük az embereket, vagy akár magunkat is, mindenki szívesen meghallgat egy régebbi slágert (nem is egyet), és ezt a szót tényleg kiérdemlik: SLÁGER. Mindenki ismeri és szereti is őket hallgatni. Egy "mai" alkotás, vegyük csak úgy 97-től napjainkig nem marad meg a köztudatban. Fönn van a listák 1. helyén pár hétig ott trónol, de ma már ki emléxik azokra amik pár éve mentek. Akkor, hogy lehet, hogy erre, és nem arra a színvolnalra van szükség? Ez csak egy költői kérdés volt.
  • Aspyrin
    #843
    köszi, az lesz
  • Szabina
    #842
    Szerintem próbáld meg holnap a megasztar.hu-n, én ott szoktam megnézni ha lemaradok.
  • Szabina
    #841
    Nem gondoltam rá, mert én klasszikus hangképzést tanulok, áriákat meg ilyeneket. Most épp Mozart Figaro házasságából tanulom Susanne áriáját. Ebbe a műsorba nem ilyen "karaktereket" keresnek, de attól még szeretem nézni.
  • winnie
    #840
    ne akard online nézni. másnap meg tudod nézni a tv2 stream-en a lényeget, és akkor még a reklámokat és a bulváranyagokat sem kell végigszenvedned
  • Johnyy
    #839
    Nyáron menj el Balaton szépének!
    Amúgy rika jó bulik szoktak lenni nyáron a Balcsin!
    Nem gondoltál rá hogy indulsz a megasztárban???? Valahol el kell kezdeni a karierépítést! ;)))
  • Aspyrin
    #838
  • St
    #837
    ülj be egy kocsmába, vagy sörözőbe és nézd ott, közben igyál meg 1-2 liter sört
  • Aspyrin
    #836
    Na persze, most este fél hatkor elrohanok venni egy tunerkártyát.. Szal vmi online változatra gondoltam, csak nem tudom, hogy lehet-e úgy is nézni vagy sem.
  • Hellhammer
    #835
    TV-tuner kártya? Manapság már olyan 4-5000 Ft-ért is lehet már kapni...
  • Hellhammer
    #834
    Persze ezt aláírom. De láthattad itt is, hogy le van fikázva, hogy ez nem lehet zene, pedig igen komoly háttere van a dolognak.
    A 2 kulcsmondatot pedig leírtad:

    "Sokkal fontosabb, dolog egy előadónál mennire jó az összhatás, és előadásban az, hogy hagzana."

    "Egy laikus ezt nem tudja megállapítani, csak a végterméket értékeli, és a keresletet nagyobb számban ezek a laikusok alkotják, tehát az ő igényeiknek megfelelőt kell készíteni, hogy értékeljék is."

    Sajnos ez miatt van az, hogy 3 akkordos nóták a slágerek (mondjuk ez sarkítás, de vannak ilyenek) így sikkasztva el a zene értékét. Sajnos ebben a fogyasztók (hallgatók) és a kiadók is felelősek, mert hozzászoktatták az igénytelenséghez a közönséget, így annak az igényét már nem elégíti ki egy összetettebb alkotás így az előadóktól az egyszerűséget várják. Ördögi kör.
    Hallgasd meg, hogy a 80-as években milyenek voltak a slágerek zeneileg (és szövegileg), és hallgasd meg, hogy most milyenek. Nagyon sekélyesedik :(
  • Aspyrin
    #833

    Sajna tönkrement a tv-m :-/ Megtudná mondani valaki esetleg, hogy hogyan tudnám a tv2-t online nézni? Nem szeretném kihagyni a mai megasztárt
  • Szabina
    #832
    Nem, nem voltam még bálkirálynő.
    Mostánaban csak a zeneiskolában lépek fel rendezvényeken + a féléves vizsgák is nyílvánosak, szóval az is annak számít.
    Régen gimis koromban nagyon sok fellépésem volt, egyik barátnőmmel duoban énekletünk, és minden létező városi rendezvényre meghívtak mindeket.
    hm...régi szép idők...
  • Waterhorse
    #831
    Sztem nem éppen az a legföbb szempont, a tehetséghez, hogy mennyire nehéz eljátszani a kottát, hogy van leírva, mennyire van cifrázva. Sokkal fontosabb, dolog egy előadónál mennire jó az összhatás, és előadásban az, hogy hagzana. A legtöbb és összes átlagembernél, aki esetleg nem ért a zenéhez, ez a legfőbb szempont, és az előadók értékelése ettől függ.

    Lehet, hogy a profizmus határát súrolva építem meg az alapot, de úgy húzom föl a falakat, hogy azok ledőlnek amint rákerül a tető. Ettől még lehet jó az alap, csak kész állapotban, vagyis előadva, nem lesz belőle értékelhető dolog. Egy laikus ezt nem tudja megállapítani, csak a végterméket értékeli, és a keresletet nagyobb számban ezek a laikusok alkotják, tehát az ő igényeiknek megfelelőt kell készíteni, hogy értékeljék is.
  • Vlala #830
    Pont ezt mondom, minek eldönteni az elsőt, amikor mindenki egyforma jutalmat kap. Közben megtaláltam a választ: a pénzhiány miatt újabb 240+ÁFA értékű adót vetettek ki a TV2 nézőire. Ebből finanszírozták a lemezeket.

    Johnny: egyről beszélünk, azért, mert a zsűrinek már régen le van írva, hogy milyen szerepet szánnak a "győztesnek". Farquard nagyúrra emlékeztet a tévékettő a Shrekből: aki legyőzi az ogrét, kiszabadíthatja leendő királynőmet a sárkány karjaiból. Lehet, hogy néhányan elbuknak, de ilyen áldozatra hajlandó vagyok."
    Most csinálnak 995 lelkibeteget, aki előtt elhúzzák a mézesmadzagot, és közröhejre bocvsátják a produkcióját. A többi öt leasz az, aki amíg él, ott lesz a lemezén a TV2 embléma, és le nem vakarja magáról, hogy valaha megaszaros volt. (bocs)
  • Johnyy
    #829
    Fellépsz? :D Voltál már bálkirálynő,, mi??
  • Johnyy
    #828
    Szépen össze van rakva, meg nehéz elnyomni, de amúgy dallamos , meg egy picit kapkodni kell hozzá
  • Hellhammer
    #827
    Még egy dolog:
    Nemtom mennyire értesz a zenéhez, pont azért írtam oda, hogy érdemes megnézni a tabos kottáját. Ha azt átnézed és azt mondod, hogy nincs semmi köze a zenéhez, akkor vegyél még pár zeneelméleti órát. Csak ebben az egy számban többféle skála, hangnem- és tempó váltás van mint egy egész Romantic albumon :)
  • Voltan
    #826
    Ez nagyon durva sarkítás....
  • Hellhammer
    #825
    Hát a lemezeladási dolgot csak úgy hallottam, nem nagyon ellenőríztem a hitelességét, a koncertekről meg annyit, hogy 3 koncertjükön voltam és mindenhol voltak kb. ennyien.
  • Hellhammer
    #824
    Látod pont erről beszéltem, hogy nagyon sokan nem tudják értékelni.

    Ilyen erővel szerinted mondjuk Britney Spears zenét csinál? Esetleg Madonna?
  • RangeR
    #823
    Miért, az zene? Akkor Wagner az mi, ha ez zene lenne??? Művészeti értéke??? 200 év múlva tanítani fognak róla??? meg amúgy is???
  • Voltan
    #822
    Viszont ez a lemezeladási és koncertlátogatási statisztika szerintem nagyon sántít.
  • Voltan
    #821
    A Nile tényleg zseniális banda. Érdekes, hogy én alapvetően nem csípem a Death metalt, csak két csapat van, akiket tényleg szeretek. Az egyik az Obituary a másik a Nile. Iszonyú tehetségesek és pokoli jó zenészek. Ja és olyan hangulatot tudnak csinálni, hogy ihaj!
  • Hellhammer
    #820
    Egy másik dolog amit nem értek még: miért csak magyarországi piacban képesek gondolkozni az itthoni "csúcs"kiadók? Külföldön akkora piac van, hogy nagyságrendekkel több pénzt lehetne összehozni egy jól menedzselt előadóval. És annak a szerencsésnek nem kellene az itthoni színvonalt követő harmatgyenge slágereket másolnia, mert nemzetközileg sokkal elfogadóbb a közönség, az extrémebb/egyedibb dolgokból is lehetne profitálni (nem úgy mint itthon).
    Ez pont aközben jutott eszembe, miközben a Nile számot töltöttem fel és linkeltem ide. Sztem róluk elmondható, hogy igen extrém zenét játszanak viszont ki tudtak törni és hatalmas sikerük van. A lemezeikből többszázezret (ha nem milliót) adnak el, folyamatosan turnéznak az egész földön körbe, koncertjeiken pedig 60-70000 ember van ott mindig. Sztem ha valakiben lenne mersz és egy tényleg tehetséges és egyedi előadót/zenekart felkarolna és nem csak egy lemezzel szúrná ki a szemét, hanem bevállalná, hogy kicsit többet rá költve külföldre kinyomja, akkor talán igazi sikerben lehetne részük, részünk.
  • Hellhammer
    #819
    Nem konkrétan ide céloztam azt a kijelentést, hanem azért mondtam mert a zenével csak hallgatás szintjéig foglalkozó emberek 75%-a egyből azt mondja egy ilyen zenét meghallva, hogy "mi ez a szar, ez nem zene". Legalábbis amit én tapasztaltam erre-arra.
  • winnie
    #818
    Szavazz, hogy ki legyen a Megasztár. Minek? Hogy menjen a pénzem? Nézd meg, szavaztunk a Mega1-ben is. Mi lett belőle? Aki döntős volt, annak már jelent meg lemeze, vagy van videoklipje. Mindenki megasztár lett, mindenki befutott, mi pedig súlyos 240+Áfa-kat szórtunk ki a semmiért.

    puff neki, hárman csináltak lemezt, a többiek baromi messze vannak tőle (najó, edmond már énekelt fel). és miért? mert a nézők szavaztak. ha nem lenne szavazás, akkor hogyan lehetne eldönteni az elsőt?
  • Szabina
    #817
    Nehéz, de egy kis gyakorlással bele lehet jönni. Egyébként csak itthon szoktam magamat kísérni, órán a tanárom zongoráik, ha fellépek akkor meg egy rendes zongorista :)
  • Johnyy
    #816
    Szép kis tab :)
  • Johnyy
    #815
    Épp ez a lényeg hogy tudnak!!!! Nekem meg igen :DD ;)
  • Bucser
    #814
    Senki nm mondta, hogy a gitártépős emberek nem tudnak gitározni én csak azt mondtam, hogy nem jön be a zenei stílusuk.
  • Hellhammer
    #813
    Ha már extrémitás :)
    Itt van ez a szám (kicsit lebutítottam a minőséget, hogy ne legyen nagy a mérete): klikk
    Sztem ezt meghallgatva most sokan téphetik a hajukat, hogy csak tépik a gitárt meg mi ez az állatság, de ha valaki kicsit ért a zenéhez vessen egy pillantást a szám tabos gitár kottájára értelmezze és próbálja meg eljátszani tempóban :) Ennyit a gitártépős zenekarok állítólagos zenei analfabétaságáról...
    Itt a kotta: klikk
  • Johnyy
    #812
    A mult heti megára visszatérve! a Latin csaj meg a pueblo vagy mi csávó gitárral iszonyat mien jó volt! Na az is biztos hogy azt a csajt beválogatnám, már csak azért mert Nem is rossz a ruhája meg ami benne van!! A Mexikoi vagy mien gitáros csávót mindenképpen,, akkor a Vere hugát! A "kislányt" hmm egyenlőre enyit!!!
  • Johnyy
    #811
    EZt egyébként én sem értettem hogy miért !csak a poppban lehet valaki megasztár?? Nem nehéz állni énekelni és enyhe picit laza ide oda mozdulatokat levágni! Most képzeljétek azért megkora tehetség kell egy
    Eminem féle szöveget még csak betanulni is,, meg ott azt mondják oan levegővételi technika kell ami nem könnyű, na és még az ének,, vagy
    pl egy Manson számot előedni is nagyon nehéz (ugyanúgy ahogy az eredeti)
    És azéért arra lehetne zúni!! Meg azért itt már lehetne az extrémséget is osztályozni!!!!
  • Johnyy
    #810
    Én gitározok! Amúgy nem nehéz egszerre a kottára a billentyűkre meg az énekre is figyelni?
  • Vlala #809
    Amennyit a Zanziból a rádióból/tévéből hallasz, az kevés, és tényleg erőltetett (nem az együttes erőlteti)

    Megasztár: ez így igaz. Voltak a Mega1-ben is elég tehetséges R&B, rap, rock műfajt képviselő emberkék, de amíg a zsűri egyik tagjának sincs köze ezekhez a műfajokhoz, addig nem fognak egy ilyen előadót továbbjuttatni. Nézd meg az 1 döntőseit (picit durva idézet lesz) "Akkora tehenek, mint Soma, olyan szőrösek mint a Presser, és úgy nyávognak mint a Pély." /"anonim" ismerősöm/
    Amit még ebben a műsorban nagyon szeretek: Szavazz, hogy ki legyen a Megasztár. Minek? Hogy menjen a pénzem? Nézd meg, szavaztunk a Mega1-ben is. Mi lett belőle? Aki döntős volt, annak már jelent meg lemeze, vagy van videoklipje. Mindenki megasztár lett, mindenki befutott, mi pedig súlyos 240+Áfa-kat szórtunk ki a semmiért. Öt szavazatból a GYEA megetetett volna egy családot...
  • Szabina
    #808
    zongorázom :)
  • winnie
    #807
    gondolom azért megtámogatják, biznisz alapon.