6021
Ki lesz a legjobb?
  • Voltan
    #1046
    Igen, ebben is igazad van, kicsit talán tényleg túllőtt a célon. Én csak arra céloztam, hogy csak a Plély gyerek volt képes megmondani neki, hogy bocs, ez sz*r volt. A többiek csak hímeztek-hámoztak. A francba, egy zsűrinek az a kötelessége, hogy igenis kritizáljon. Ennek ellenére még mindig egy világ nagy s*ggfejnek tartom Pélyt, de tényleg ő volt az egyetlen, aki hajlandó volt felvállalni a véleményét.
  • Szabina
    #1045
    Ha valakit érdekel, akkor a megasztar.hu-n vannar riportok Pélyvel.
  • Szabina
    #1044
    Úgy gondolom, hogy a zsűrin nem sok múlik, mert úgy sem ők döntenek, a nézők közül meg mindenki a saját belátása szerint szavaz. Nem hiszen, hogy van olyan, aki csak azért nem szavaz valakire, mert a zsűri lehúzta.

    Ha én válogathatnám a tagokat, akkor zenészeken kívűl elismert énektanárokat is ültetnék a helyükre, akik segítenének kicsit technikásabban énekelni.

    Engem ez a zsűri nem különösebben zavar, régebben azokon buktam ki, akik csak külsőre kerestek "énekeseket" a hang nem igazán számított. Akkoriban születtek hazánkban is az előre legyártott "trendi" kis együttesek, akik amilyen gyorsan jöttek, olyan gyorsan el is tüntek, mert önmagában néhány kiscsajt, meg szépfiút egy lemezborítón nem lehetett eladni.
  • Szabina
    #1043
    Ezt mondtam én is: igaza volt, csak nem kellett volna ezt több száz ezer embert elött a képébe vágnia. A helyében én kicsit finomabban fogalmaztam volna, valami ilyesmit mondtam volna mint a #1004-es hsz-ban, késöbb pedig négyszemközt megbeszéltem volna vele a dolgot. Van a világon tapintat is, nem kell mindenkinek nekimenni.

    Én is tanulok énekelni. Néha, ha a tanáromnak rossz napja van (de egyébként is) olyanokat vág a fejemhez, hogy akár meg is sértődhetnék, de nem teszem, mert tudom hogy jót akar, és ha az embert néha nem kritizálják meg úgy istengazából, akkor tényleg nem tér észhez. Mindazonáltal tudom, hogy mások elött nem "sértegetne", mert ez tanár és diák között egy bizalmas viszony, és nem élne vissza vele. Na de nem akarok eltérni a témától...

    Lehet, hogy pasi lélekkel ezt nem veszi fel annyira az ember, nekem ezzel a beszólásával simán elvette volna az önbizalmamat.
  • Voltan
    #1042
    Lukács Laci? Hahahaha, az még egy elfuserált zenebohócnak is rossz. Ez LOÁL!
  • petesilver
    #1041
    A produkciókra én is kiváncsi vagyok, ezért nézem, de ha felidegesít a zsűri, a kommentig elkapcsolom:)
  • VinylToy #1040
    ééééésss? Szerintem ha ennyire zavar ne nézd...én le fogok ülni este és meg fogom nézni. Mondjuk az is vicc, hogy a szereplők miket nyilatkoznak, görcsberándult gyomorral fognak ma fellépni, a Tóth "jobbvagyokatesómnál" Gabi rosszul lett az egyik táncpróbán a stressztől, hát könyörgöm, nem tudták mire vállakoznak?
  • petesilver
    #1039
    jujj! ez is vastagon vicczsűri!!!! nyilván mindkét esetben a ki van közel a kondérhoz elv érvényesül:((((
  • petesilver
    #1038
    Szerintem a talkshowkban való megjelenésén kívül nem sok. Miután befutott, hozzáment valami manuszhoz vidékre, ahol csináltak egy stúdiót a lakásban, és ott alkot ilyen instrumentális, sikolyos-vinnyogós emészthetetlen jazzszerűséget, vagy mit. Asszem ennyi.
  • VinylToy #1037
    A viva-n indul egy tehetségkutató verseny szintén, nézzük az ottani zsűrit...ez se semmi...

    "A zsűri tagjai:
    A beérkező pályázatokat igazi profik válogatják majd. Ezt a komoly feladatot ismert és elismert művészek és médiaszemélyiségek végzik majd. Olyan zenészek, akik maguk is élő zenét játszanak és olyan médiaszemélyiségek, akiknek mérvadó a véleményük:

    - Abaházi Csaba: a Danubius Rádió népszerű műsorvezetője, maga is zenész, az egykori Sing-Sing együttes énekese.
    - Lukács László: dalszövegíró, zeneszerző, a Tankcsapda együttes vezetője, egyben énekese és basszusgitárosa.
    - Uj Péter: az Index internetes hírportál szerkesztő újságírója, a Wan2 zenei és kulturális magazin alapító szerkesztője.
    - Varga Zsuzsa: a Vénusz együttes egykori énekese, jelenleg szólókarrierjét építi, és az újságírás sem áll távol tőle.
    - Olivér: a VIVA műsorvezetője (MegaWatt)
    - Rókusfalvy Pál: a Stúdium Dixieland Band alapítója, hangszere a posan. Országosan ismertté a Danubius Rádió és a Magyar Televízió műsorvezetőjeként vált."


    Rókusfalvy találta ki, ezért benne van, Pierrot a zenei producere ennek, szóval ezért van benne.

  • petesilver
    #1036
    Viszont egyszer elmész/gondolom voltál/ egy Hobo koncertre, élőben, és mindjárt megérted miért írtam őt. Megfoghatatlan hangulata van egy olyan koncertnek, és elejétől a végéig hiteles az egész. Presseren kívül a többi zsűritagról ugyanez nem mondható el.
  • petesilver
    #1035
    Háát, valóban más a mesterségesen hergelt sztárnemzedék, és a valódi zenész, az igaz. Valami eladható felfújt műizé kell a kereskedelmi csatornának, és a népnek az tuti.
  • fifi
    #1034
    Van vkink hiteles forrása Soma pályafutásáról? Komolyan érdekelne...
  • Voltan
    #1033
    A Hobó??? Na ne. Ő nem zenész, és még ő maga sem tartja magát énekesnek. Minden tiszteletem az övé, én is nagyon bírom, de attól még nem lenne megfelelő egy ilyen zsűribe.
    Attól függetlenül tény, hogy ez a mostani zsűri eléggé gáz. Hogy a Soma mit keres ott, azt épp ésszel fel nem foghatom.
  • b-type
    #1032
    azt meg pláne, hogy Dylan a dallamot lenyúlta Neil Young: Helpless című számáról. :)
  • b-type
    #1031
    igen, de nem feltétlenül 'megasztárt' állítanának ki a végén.
    Csak gondolj bele, a zeneileg kiművelt emberek izlése, és az um. megasztárok megférnek egymásw mellett?
    vajon Sting-nek hány B. Spears lemeze lehet?
    ...
    nem kell/lehet a sztárságot a valódi tehetségből eredeztetni sztem.
    van aki úgy lett sztár, hogy tehetséges, an aki meg úgy hogy szexi....és slussz, mert zenei kifejezésnek, és eszköznek híjján van a 'megasztár'
    Hobo a legtöbb 'sztárcsillagotüstököst' elküldené a rákba :)
  • fifi
    #1030
    nem a produkálni tudáson van a hangsúly. Hanem a "szakmai" kvalitáson.
    Soma-Péló helyből kiesett. És Pierrotnál is rezeg a léc.
    Viszont akiket te felsoroltál az tényleg ésszerű lenne innen nézve, csak a TVcsatorna részéről már nem. Mert ugye mennyivel menőbb dolog Péló Barnát konferálni, hiszen ő nagy sztár/nak tartja magát/.
    Ezzel szemben D.Nagy Lajost a VV-n és Győzikén edződött nyárspolgárok többsége még csak nem is ismeri...
    Sry ha értelmetlen voltam
    Ja láttam egy bejátszást amin péló barátunkat fotózták vmi magazinnak. Jól ki lett sminkelve és vonaglott mint egy vízisikló. Férfitársadalom megcsúfolása volt komolyan mondom...
  • petesilver
    #1029
    Az meg végképp szégyen, hogy egy Bob Dylan számot mindenki GNR számként emleget!!!!! A csajszi éneke jobban hasonlított az eredeti előadásmódra, mint a GNR-re, bár mindenképp borzasztó volt hallani egy klasszikust, amit eddig férfiak énekeltek, rosszul énekelve női hangon. brrr....
  • petesilver
    #1028
    Amúgy véletlenül eltaláltad, mert pl Gangsta is elmenne, Nagy Feró meg végképp. Az előző összeállításomból a D. Nagyot lecserélném Földes Hobo Lászlóra, és tökéletes lenne a zsűri.
  • fifi
    #1027
    ha valaki megbetegedne akkor beugrik Márió a harmonikás :D
  • petesilver
    #1026
    Rohadt egyszerű, hiteles, értelmes zenészeket kell odaültetni, akik playback nélkül végignyomták az életüket.

    1 Presser
    2 Ákos
    3 D.Nagy Lajos
    4 Benkő László az Omegából
    5 Szigeti Ferenc Karthago

    Hirtelen pár név, akik zeneileg, életművileg hitelesek arra, hogy tanácsot adjanak, kritizáljanak.

    Ez a barna gyerek egy friss nyikhaj pár slágerrel a háta mögött, Soma egy agyament barom, aki a hülyeségével prózában mint beszélgetőpartner futott be, Pierot régen szar számokkal aratott anno, settenkedő meg ugye más szemszögből nézi az egészet, nem is zenész. Az egésszel az a bajom, hogy olyat várnak el kezdőktől az előadásaik során, amit maguk sem képesek produkálni a színpadon. Ez nagyon éles kontraszt, ezáltal számomra hiteltelen.
  • Voltan
    #1025
    Szerintem az a produkció értékelhetetlenül rossz volt. Olyan görcsösen koncentrált arra, hogy ne csessze el a török szöveget, hogy a hangjára már nem tudott figyelni. Így bárki elénekli a fürdőkádban. A zsűri meg nem szól rá semmit, egyedül a Pélyi, akit mondjuk élből ki nem állhatok, de ott és akkor igaza volt.
  • VinylToy #1024
    Kívülről könnyű kritizálni megint, szeretném megkérni az itteni fikázokat, hogy írjanak egy ötös zsűrit, aki biztos hogy nem hibázik, aki szerintük tökéletesen végezné a munkájukat:

    1. Gankszta Zoliii
    2. Nagy Feró
    3. Sebeők János
    4. Balázs Pál
    5. Bíró Ica

  • petesilver
    #1023
    Más. Anno a look of the year döntő ment tavaj, ahol fellépett a united. Azt látnotok kellett volna! Ez a barna gyerek gusztustalanra vonaglotta-vinnyogta magát, brutálszar volt a szám, az ének a zenéhez képest full disszonáns, szal förtelem. annyira gagyi volt, hogy a selejtezőből fél perc után kizavarta volna saját magát ez az idióta. Aztán ez ül a zsűriben! Röhely! Mondjuk Presser kivételével hiteltelen az összes zsűritag. Előjönnek azzal, mi kéne a színpadra, rengeteg okosság jön ki belőlük. Ugyanezeket viszont soha nem láttam náluk színpadon, vicc az egész!
  • petesilver
    #1022
    Azért nem semmi. Csütörtökön megírták a napilapok, hogy milyen gusztustalan pierot-tól, hogy ő jelöli ki a dalokat az előadóknak, utána meg közli a versenyen, hogy nem érti a dalválasztást, nem illik az előadóhoz! /Anyád!/ itt még írták, hogy kb 5 dalból lehet választani, de már az első szériában is azt kellett énekelni, amit ez a buzi mondott.

    Namost. Mi erre a válasz? Pénteken a tv2 aktív, vagy melyik esti műsorában megasztár blokk, ahol mutatják, hogyan születnek a dalkiválasztások, és ahol P. közli, illetve hazudja, hogy az előadónak vétójoga van a dalhoz. Anyád! szal szép is, jó is, de megy itt is a jó magyar szarkavarás, és egy két paraszt érvényesülése.
  • Vlala #1021
    Ilyen megközelítésből máris jobban hangzik :-)
  • Szabina
    #1020
    Hát, szerintem is ezt az Ő kérésére mondták be, bár őszintén szólva én is meglepődtem.
  • Waterhorse
    #1019
    Ez nem teljesen úgy van ahogy gondolod, mert a Presser saját kérésére konferálják fel ezzel a megnevezéssel. Ha kicsit figyeltél az elődöntők során, modta a Tilla, hogy zeneszerző, aki szereti, ha csupán az LGT tagjaként emlegetik. Ennyiből is látható, hogy a Pélóhoz képesz milyen ember, szerénysége miatt lesz ő a király és ettől olyan órási művész, akinek a péló soha nem fog még a nyomában sem érni a hozzáállásával.
  • Vlala #1018
    nemár...

    Hallottátok a Tóth Vera húgát Guns 'n' Rosest énekelni? Valami eképesztően rossz, szabadon ugrált az oktávok között, a szám elejére tette a végét stb. Erre a tisztelt zsűri megdícsérte, hogy milyen jó a hangja. PÁFF. Igen, kétségkívül a Tóth családon keresett a TV2 a legtöbbet az első megasz@rban, de ennyire nem kellene verni a nagydobot.

    A másik:
    Figyeljétek meg Tillát és Zörög Zitát (vagy kit...) az elején, amikor a zsűrit mutatják be.
    Soma, előadóművész és jazzénekes, Presser meg simán az LGT tagja? Arról persze megfeledkeznek, hogy Gábor már akkor letett valamit az asztalra, mint zeneszerző, énekes, stb., amiklor Somát még csak New York körbepisiléséről ismertük!
  • Szabina
    #1017
    A Pélyvel kapcsolatban egyetértek veled, finomabban is fogalmazhatott volna, inkább tanácsokkal kellene ellátni őket, vagy építő jellegű kritikákkal. A többit meg rendezze le vele négyszemközt. De ezt már úgy is leírtam.
  • sanzik
    #1016
    Nalam sikerult elernie Pelynek,hogy kuldjek egy sms-t Balint Adamnak,nehogy mar o essen ki mert Barnanak eppen olyanja van,hogy most jol megmondom ennek a sracnak me en vagyok a fasza csavo es en igy szulettem,hogy mar alapbol sztar vagyok.
    Eddig se csiptem ezt a fazont,de ezutan ritka nagy kocsognek tartom a stilusa miatt.
    Amugy meg sose kuldem sms-t ilyen tv-s hulyesegekre mer szerintem ott kamuznak vele ahol akarnak,de hatha ebben nincs igazam es megis szamitott :)
  • Waterhorse
    #1015
    A Kósa Ivettel én is egyetértek. Nem hiszem, hogy ő volt a legjobb ugyan, de nem is volt olyan rossz, hogy most első körben kiessen. Somával kapcsolatban az nekem sem tetszett amit mondott Mert miért baj az, hogy valaki a hétköznapi szürgeségből akar az énekléssel kijönni? Ki nem? Kik az aki másért kezdik el? Aki az éneklés öröméért szeret énekelni az lehet, hogy nem is jelentkezik a Megasztárban, anélkül is énekelhet. Mindenkit vonz a csillogás és a hírnév. Soma csak a saját helyét féltette, mert érezte, hogy nagyon jó a csaj, és hogy képzeli már, hogy ezzel akar kiemelkedni. Ő vajon honnan indult? És mégis mivel emelkedne ki szegény? Csak az lehet sztár aki már beleszületett vagy mi?

    A Pélót én akkor sem szeretem, mert el van szállva magától, és rengeteg nála szerényebb és tehetségesebb énekes él magyaraországon. Nagyon fontos egy előadónál a személyes image, akármenyire is úgy gondolod jól énekel, ez is fontos, és ha egy tahó, akkor nem fogják szeretni az emberek. És föleg ne kritizáljon másokat, mert abból az szűrhető le, hogy ő többre tartja saját magát, vagy csak féltékeny a másik tehetségére és így fejezi ki ezt. Mondja el a véleményét, és ha már egyszer ő van régebben a szakmában adjon tanácsot. Vegyen példát mondjuk Pierrot-ról, szerintem ő az a zsűriben aki a legkorrekteb ilyen szempontból.

    És igen! Volt aki végigolvasta a véleményedet, és még válaszolt is rá:)))
  • Szabina
    #1014
    Nekem tetszett a Kósa Ivett hangja. Az elődöntőben szerintem nagyon jól énekelt, többször is visszahallgattam, és neki drukkoltam. Szerintem is becsülendő, hogy betegen kiállt (nem mintha lett volna más választása), és az "elköszönése" is nagyon diplomatikus volt. A Somára voltam mérges, amikor azt mondta nagy hangon, hogy Ő csak azért választja az Orsit, mert Ivett azt nyilatkozta hogy "átlagos az életem". Saját magamról is tudom, hogy nagyon rossz úgy kiállni, hogy fizikai korlátai vannak annak ,hogy a maximumot nyújtsd (pl. begyúlladt a torkod, görcsöl a hangszálad stb...) Emiatt mégjobban izgulsz, és ez a valós teljesítményed rovására megy. Úgy gondolom, hogy ez történt Ivettel is, persze én csak magamból indulok ki.

    Azt is figyelembe kell venni, hogy az előző széria végén az akkori szereplők már nagyon rutinosak voltak. A fél év alatt (mivel folyamatosan énektanárral képezttették őket) a hangjuk is kicsiszolódott, és rengeteget fejlődött. Az új csapat pedig élete első nagy élő adásában lépett fel, hisz első alkalommal hallja őket a sok ezer ember. Érthető, hogy izgulnak, remeg a hangjuk. Véleményem szerint a zsűrinek ezt is tolerálni kellene, és nem ott folytatni, ahol legutóbb abbahagyták, hanem velük is előről kezdeni, és biztatni őket főleg így az elején. Ezért érzem én is kicsit túlzásnak Pély Barna "értékelését". Érzésem szerint nem kellett volna mindjárt az elején elvennie szerencsétlen fiú önbizalmát (mert ha nekem ilyet mondtak volna, akkor biztos nem lenne lelki erőm tovább folytatni.) Megmondhatta volna neki négyszemközt is, nem ország-világ előtt lehúzni. Ráadásul ha egy fiú elpityeredik a fél világ elött, akkor ott már nagyon mélyen érinthette a dolog.

    Bennem Pély Barna első blikkre nem tett jó benyomást, mégis jó, és képzett zenésznek tartom. Ezek a beszólásai szerintem a "jó hírnevének" sem tesznek jót, mert sokan hajlamosak ítélkezni. Persze vannak akiknek alapból nem jön be a zenéje, de van és (ezek után) lesz olyan, aki előítéletből ha meghallja a rádióban valamelyik számát rögtön azt mondja majd, hogy az a "köcsög Pély". Nekem bejönnek a dalai, és ezután is szívesen meghallgatom....ennyi a véleményem a témáról.
    Remélem azért lesz aki végigolvassa
  • Waterhorse
    #1013
    Ez a szöveg akkor sem volt szalonképes, föleg már itt a Döntőben és akkor még rátesz azzal, hogy föláll, hát az valami gusztustalan volt.

    Elmondhatja a véleméynét, csak nem így, ez nem ide való, még jó, hogy nem mindjárt az anyját kezdte szidni a srácnak. Senkinek nem lehet így odamondani, ha azt mondja, hogy jó-jó, de azért hallgasd vissza magad, mert a kiejtésed nem valami tökletes, nagyon érezhető volt, hogy sosem tanultál törökül. Ez egy viszonylag kültúrált szöveg let volna. A srác is csak udvariaskodott vele, hogy elmondta a véleményét meg ilyenek, de azért a közönség fújolására elbőgte magát, tehán azért pityeredett el, mert jól esett neki az, hogy a Péló ocsmányságai és mocskos pofája ellenére is mellette állnak és éreztették vele, hogy jó volt haver csak így tovább, és a végén is bebizonyosodott, hogy az emberek még szeretnék többet is hallani ezt a "viccet".
  • MagyaR
    #1012
    Azé zsűri, hogy elmonnya a véleményét
    A pasi akire monta az eggyáltalán nem sértődött meg hanem igazat adott neki.

    Most ha egyszer neki pocsék volt minek mondja a szokásos szöveget, hogy "jó jó, de azért még sokat kell tanulnod"
    A rosszakra mindig ezt mondják csak nem ezekkel a szavakkal hanem elkezdenek teljesen másról beszélni (főleg soma az 1. megasztárba).

    Mondjuk lehet mégha nemis teccet neki mondhatta volna, hogy ez nem annyira teccet és, hogy még éretlen vagy a sztársághoz vagy ilyenek.

    Habár emlékezz vissza a válogatásra.
    Mennyi béna volt. Sokakon még elis aludtak : DDD.
    Meg az első két szó után leállították őket.

    Most ez a hapi lehet, hogy jobb volt azoknál, de hát akkor is.
    Ha ilyen szemszögből nézzük a dolgot akkor mondja csak ki nyugodtan a véleméyét hiszen ezé fizetik.
  • Waterhorse
    #1011
    Hö Péló
    Még jó, hogy nem adok a szavára, olyannak akinek már énekelnie sem kell önmagában egy vicc. Láttátok szerencsétlen milyen szép kis szakállkát kanyarított magának filctollal?
    Elmesélek egy történetet: egyik ismerősöm moziban volt jegyszedő, jött a Péló a kis Ribancsával, és adja a jegyét, mondván hogy hova szól. a srác megmondja, majd hozzáteszi, h bárhova leülhetnek mert magy a pangás rengeteg hely van. Erre a Péló, asszongya őt nem érdekli, ő oda fog ülni ahova a jegye szól és még, hogy vezesse is őket oda. A Kis töktarisznya még ilyenekkel villogtatja a nőjének, h ő mekkora egy fontos ember. Na ezek után én úgy elküldtem volna valahova, wazzeg én jegyszedő vagyok nem idegenvezető felkiáltással, a fontos muterjába, hát kinek képzeli ez magát, ugyanolyan büdöset rak le maga után mint én, ha nem büdösebbet.

    Rátérve a végeredményre, nem tudom itt írta valaki vagy máshol, hogy a Kósa Ivett fogja megnyerni, még az elődöntők után, de érdekelne most mit gondol az illető. Nem akarok kötöszködni vele, mert én nagyon sajnáltam, és becsülni kellett volna benne legalább azt, hogy betegen kiállt énekelni, ennek ellére még rosz sem volt, az meg egyenesen elképesztett, hogy pont a Pflummal (egészségemre!!) szemben esett ki, aki a zuhany alatt tanult énekelni, ráadásul olyan csúúúnya. Ezek után már csak az vigasztal, h ő volt az egyik aki a legkevesebb szavazatot kapta a nézőktől, és ez így lesz következő alkalommal ugyancsak, amikor is már keményebb ellenfél mellet fog ott álni, hogy eldöntsék kettejük közül ki megy.
  • Tatyla
    #1010
    tényleg tul nagy az arca...
  • winnie
    #1009
    ja, igaz. nehogy már a véleményét mondja. szegény bakács és presszer nem mert rosszat mondani, így nem is mondott semmit.
  • Alien
    #1008
    Menjen a fenébe a Pély, pont ő beszél a béna számaival. Eddig se nagyon bírtam, ezekután pláne.
  • Szabina
    #1007
    Hát igen, kicsit igazságtalan volt, hogy pont neki szólt be ilyen durván, mert volt ennél rosszabb is nem csak most, hanem az előző szériában is, meg annyira azért nem volt rossz.