6021
Ki lesz a legjobb?
  • Johnyy
    #806
    Legyen bennde dög!! Nem vagy elég dög ! dögölj meg jobban :DDD
    LoL
  • Johnyy
    #805
    Min játszol amúgy???
  • Szabina
    #804
    Nemrég hallottam a rádióban Gáspár Lacit. A hangja tetszett, szerintem kicsit képezték mielőtt felvették a dalokat, viszont a dalszöveg és a zenei köret nem annyira jött be. Izlések és pofonok...
  • Szabina
    #803
    Nekem nincs különösebb bajom a zsűrivel, bár véleményem szerint egy profi énektanár elférne közöttük. Én ha zsűriznék biztos hogy technikai hibákat mondanék, ami (talán)segítené az énekeseket a fejlődésben, nem pedig olyan hülyeségeket minthogy "nincs erotikus kisugárzásod" meg " miért nincs benned dög" stb. A Pressert tisztelem, és jó zenésznek tartom, de hangképzés szempontjából azért neki is vannak hiátuszai.

  • Szabina
    #802
    Hát igen, a konziba nehéz bejutni. Én két éve tanulok énekelni (ami még nagyon kevés) és egy hangszeren játszom, de biztos hogy nem vennének fel, mert az alkalmassági vizsgán kívül keményen van szolfézs felvételi is.
    Pedig olyan jó lenne......
  • Cat #801
    Megasztárok a metróalagútban

    A Megasztár c. TV-s mûsort hirdeti elõször az újraindított filmalagút a Keleti pu. és a Népstadion közötti piros metró vonalán.

    Az utasok a két állomás között a 192 állókép elõtt elrobogó metró-kocsiban a képkockák felvillanásaiból egy tökéletes mozgófilmet érzékelnek az ablakon kinézve. Az ESMA Kft. gondozásában mûködõ "filmalagút" jó kiegészítõje lehet mind a köztéri, mind a televíziós kampányoknak, de azoktól függetlenül is egy meglepõ, frappáns megjelenést biztosít a megrendelõk számára. A reklám hatásosságát biztosítja, hogy egy inaktív, ingerszegény közegben, váratlanul éri a metróban utazókat a film, ezért akaratlanul is felfigyelnek rá.

    A tv2 október közepétõl bízta meg az ESMA Kft.-t a mozgófilm mûködtetésére. A nagyot nézésre november elejétõl az Arany J. u és a Nyugati pu. között is lehetõsége lesz az utasoknak.
  • I.C.ram
    #800
    Ja, én azthittem, hogy a TV2 fizette be őket egy lemezre, mert mindegyiken ott a TV2 logó, vagy azt csak a szerződés miatt rakják ki?
  • Hellhammer
    #799
    Egy betűs hasonlat: az y helyett gondolj oda egy ó-t

    Zanzibár: az első albumuk megvan, az újabb számokat rádióból, tv-ből zenegépekből ismerem. Nemtom de nekem valahogy úgy tűnik, hogy míg az első album úgy "jött", az újabbakon pedig mintha görcsösen próbálnának sláger dalokat írni. Nem lehet észrevennei, hanem inkább csak úgy érezni lehet, hogy nincsenek annyira benne, ha érted mire gondolok

    TCS: azért ennyi idő alatt elérhettek volna legalább egy Motörhead szintet (ha már úgy is ők a nagy példakép) vagy mondhatnék mondjuk Amorphis-t (bár teljesen más stílus, de nem semmi pályát futnak be zeneileg, érződik hogy tudnak zenélni).

    Ami miatt kevésnek érzem a megasztárt mint tehetségkutatót az az, hogy nagyon csak 1 műfajt erőltetnek, és az pedig a pop. Annyi más stílus létezik még, de valahogy mindig csak a slágereket hozzák elő (azért volt pár üdítő kivétel).
  • Vlala #798

    Jól látod a dolgokat, legalábbis hasonlóképp, mint én
    "ha ugyanazt gondolod, amit én gondolok,
    talán ketten mégse vagyunk bolondok"
    nem értem az egy betűs hasonlatot. (lehet, hogy reggel nem ittam kávét?)
    A Zanzi 3. cédéjét (Az igazi nevem) nemtom, hallottad-e, de sztem semmit nem romlott a színvonal. egymás után szoktam hallgatni a hármat (pesti dugó rulez) és nem tűnik fel, hogy hanyatlana a zenei igényesség.
    Tankkal kapcsolatban egyet is értek, meg nem is, ugye az sem lenne jobb, ha ugyanazt nyomnák 15 éve, a piac is változik, az igény is, azóta felnőtt egy generáció, és nem lehet mindenki Korda Gyuri, hogy szállodát épít magának a mammamíjából.

    Gáspár Lacit nem kell félteni szerintem, a "kedves" rokonát elég rendesen leállította, amikor be akarták húzni a Romanticba (legalább lett volna ott valaki, akinek van hangja [gonosz vigyor] a TV2 sem tud belőle bazári majmot csinálni.
  • Hellhammer
    #797
    Amiért nem szimpatikus nekem Pély (1 betűt kellene csak a neve végén kicserélni. He-he ) az az, hogy megalázkodott a popularitás előtt. Sztem belépni a pop műfaj piacára egyet jelent a zenei igényesség feladásával... Anno a Zanzibár is tetszett, de ahogy jönnek felfelé, egyre igénytelenebb zenei színvonaluk van. Sajnos ez törvényszerű, mert ilyenkor már a kiadók mondják meg, hogy mit játsszanak, és kikötik, hogy hány slágert, rádióban nyomatható dalt kell csinálniuk.
    Másik példa a Tankcsapda: az még ok volt, hogy 15 évvel ezelőtt a Baj van környékén egyszerű punk nótákat nyomtak, de könyörgöm 15 év alatt (több mint 30 éves fejjel) nem egy "Be vagyok rúgva" vagy "Pogó" színtű 3-4 akkordos nótáig kellene eljutniuk! Voltak ígéretes próbálkozásaik (pl. Ember tervez) de azt nem lehetett olyan jól eladni, úgyhogy nem léptek tovább, hanem inkább vissza. Nem véletlenül "fogyasztják" már a 3. gitárosukat, (a jelenlegi gitárosuk asszem 17-18 éves volt amikor bekerült a zenekarba ami megint sokmindent elmond) mert szvsz a normálisabb előadóknak megvan az az igényük is, hogy egyre tartalmasabb produkciókat hozzanak létre, ami az említett zenekarban kivitelezhetetlen, mert a Tankcsapda egy 1 személyes zenekar (Lukács).
    Nagyon sajnálom Gáspár Lacit is már előre, mert sztem nagyon el fog sekélyesedni a zenei világa, ha sokáig marad a "showbizniszben". Remélem észhez kap még időben...
  • Hellhammer
    #796
    Egy 2000-ben készült interjú Pély Barnával: klikk
    Azóta asszem valamelyik konzervatóriumon tanít...

  • winnie
    #795
    ennek köze nincs a tehetség kutatáshoz,

    tévedsz. tehetségeket keresnek, akiket megszerettetnek a nézőkkel és akiknek lemezt tudnak csinálni

    Az meg egy jó kamu, hogy a fődíj egy lemezszerződés, mert eddig a x döntős közül legalább 4-nek csinált már lemezt a TV2, ingyen és bérmentve, persze a profitot nem ezek a megasztáros majmok fogják bezsebelni, hanem a TV2.

    lol:)) húú, jajj! valamit nagyon félreérthettél. jajj. itt nem az a lényeg, hogy aki nem nyeri meg az soha a büdös életben nem csinálhat hanglemezt. tényleg ezt hitted? az első garantált szerződést kap a (ó, nem a tv2-től), hanem a sony-tól. attól még, hogy valaki nem nyert más csinálhat neki lemezt, nem? oláh ibolya a bmg-nél, gáspár laci az emi-nál, és a győztes tóth veronika a sony-nál adta ki a lemezét.

    a koncepció pedig hiába sírsz - sikeres. tudjuk, hogy a mahasz eladási listán az mp3 miatt főleg azok az előadók találhatóak az élvonalban, akiket a nemnetező réteg vesz (ld. mulatós zene, cigányzene, hangszeres zene), ill. a kultzenekarok (ganxsta zolee, belga, tankcsapda, ossian), akiknek a rajongótábora tutira megveszi a cd-t.

    összehasonlításképpen oláh ibolya az 1., gáspár l. és tóth v. a 2. helyen nyitott azon a listán, ahol a honi magyar 'sztárok' legjobb helyezései mint pl. zanzibár 6., ll junior a 7., majka 10. helyet érte el legjobb hetében.

  • Tetsuo
    #794
    Az tény hogy a első válogatás felér egy Hofival! A döntősök pedig jobban tudnak énekelni mint a befutott magyar popcsapatok..
  • Tetsuo
    #793
    Unitedes gyerek: ő énekli a 'hófehér jaguáár..'-t? (v mit csináltak ők?) mer akkor inkább fejezzük be nem vagyunk egy hullámon.
    Presser: az eddigi hozzászólásai minősítik nem pedig előítéletes.
    Amúgy meglepően soxor a Somával értettem 1et (nem akkor mikor mondta hogy ki mennyire erotikus :DD) de őt röpíteném onnan ki elsőnek!
  • I.C.ram
    #792
    Ez az egész műsor arról szól, hogy a népnek megrendelésre csinálják a "sztárokat". Szavaz a nép, hogy ők melyik majom lemezét vennék meg legszívesebben, aztán ennyi. Nagy kamu az egész, és persze pénz pénz pénz.
  • I.C.ram
    #791
    Ezt meglehet mondani, úgyis, hogy nem sérted vele a másikat! Megmondom neki, hogy pl. szar volt, ersze finomabban, és nem teszek hozzá "szellemes" és esetleg bántó megjegyzéseket. Vagy ha esetleg nem volt olyan szar, de a mezönybe gyenge, akkor elmondanám neki, hogy min kéne változtatni, nem pedig csak lökni a baromságokat.

    ennek köze nincs a tehetség kutatáshoz, egyszerű showbiznisz az egész. Az meg egy jó kamu, hogy a fődíj egy lemezszerződés, mert eddig a x döntős közül legalább 4-nek csinált már lemezt a TV2, ingyen és bérmentve, persze a profitot nem ezek a megasztáros majmok fogják bezsebelni, hanem a TV2.
  • Johnyy
    #790
    Volt az a gitáros csaj meg a r&R el fiú meg a latin éneklős csaj meg a esperanto giátos csávó! na őket felvéterről többször visszakeresem, pláne azt a rekedt hangú esperentó gitáros csávót,, nagyon jó volt amit énekelt!!
  • winnie
    #789
    nem az számít, hogy ki mit szeret. a vhk sokaknak absz. hallgathatlan mondjuk
  • Davidus
    #788
    meg a száguldó wc ajtó
  • Bucser
    #787
    Hát ízlések és pofonok... Hallottam ezek közül Vágtázó Halottkémeket M.É.Z.-t Moby Dick-et és Timur Lenket én meg pont őket nem nevezem zenének... De mondom ez egy szabad ország mindent szabad amit szabad:) A stílus nem jön be...
  • Voltan
    #786
    Ja, és a Vágtázó Halottkémek.
  • Voltan
    #785
    Shannon, M.É.Z., Moby Dick, Black Out (bár őket nem különösebben szeretem, de elismerem, hogy tehetségesek.), Gutted, Ahriman, Echo of Dalriada, Timur Lenk. Kb. ennyi ugrott most be, de vannak még.
  • Bucser
    #784
    Akkor mondj egy magyar együttest aki szerinted!!! elfogadható minőséget produkál??? A Rózsaszín Pitbull? Vagy esetleg Fresh??
  • Voltan
    #783
    A United nem playbackről koncertezik? Hát most hová szarjak? Olyan zenekarnak a közelébe se megyek, akik playback koncerteket adnak. Ez alapvető szerintem. A Tankcsapda sem playbackezik, de attól még tehetségtelenek, és pokoli rossz zenészek.
  • Voltan
    #782
    Valóban nem voltam,de szerintem a United-es gyerek sem volt. Ne mondja már nekem senki, hogy ő valami jaj de nagy zenész, mert egyszerűen nem igaz. Ha tényleg akkora muzikális zseni, akkor miért nem látszik ebből semmi a produkciójában? Ne ájuljunk már el minden parasztvakító baromtól, emberek. A Somának meg kábé annyi köze van a jazzhez, mint Glen Bentonnak a barokk palotamuzsikához. Az, hogy rögtön jazzénekesnek képzeli magát, csak mert néhányszor fellépett valami lokálban, az kicsit vicces. Ezek a barmok nagyon el vannak telve a saját sztárságuktól, és marhára okosakat mondanak szarkasztikusan vigyorogva. Ez nálunk a könnyűzenei elit? Akkor tényleg nagy szarban vagyunk.
  • Bucser
    #781
    JA és amikor a Konziról beszéltem nem csak a felvételiről, hanem a konzi végéről is szót ejtettem. Nem egy ismerősöm járt oda. Volt barátnőm 10 évig hegedűlt előtte de nem vették fel, mert hogyhogy csak egy hangszeren játszik és a 10 évet is kevésnek találták (mellesleg hallottam olyanokat játszani akiket felvettek... mit ne mondjak.... Nagyon jók...) ÉS egyébként meg zenét sem elektromos gitáron szereznek, hanem zongorán ergo legalább 2 hangszeren játszanak nagyon jól. A Sajátjukon (gitár) és zongorán amin zenét szereznek. Az pedig, hogy te még nem hallottad őket játszani a te bajod. De a United egyike a nagyon kevés együttesnek akik nem playbackről nyomják a koncerteket. Presserről meg annyit, hogy ha jó zenész akkor miért ne tudna válogatni??? minden szempontot ismer amit néznie kell egy zenész esetén. Hogy énekel, hogyan tud előadni. Szóval fejtsd már ki kicsit pontosabban a véleményedet...
  • Bucser
    #780
    Egyszerű a megoldás. Akinek nem tetszik nem nézi. Így működik a kereskedelmi TV. Egyenlőre jópár embernek tetszik:) Ennyi...
  • Tetsuo
    #779
    Jah persze.. 2-3hangszerrel tökéletesen játszanak egyel meg jobban mint Lajkó Félix a hegedűjén, már FELVÉTELKOR! Akkor mit tanulnak a konzin?
    Amúgy azon kár vitatkozni hogy a mai magyar popzenében... mer az egy nagy xar és aki ezt nem látja azzal reménytelen szót váltani.

    Azt a Unitedes gyereket nem ismerem, csak valószínűsítem hogy nem ért hozzá hiszen akkor már megjegyeztem volna a nevét..
    De a SOMÁt hallottam már s az qrvabéna volt, hát annak se a jazzhez sem az énekléshez nem sok köze volt. Szerintem őneki ott télleg semmi keresnivalója nincsen!
    A kritikusokról meg annyit hogy biztos sokat tanultak elméletet meg okosak meg minden, de ha annyira értenének a ZENÉhez akkor vmi közük lenne hozzá (zenészként v dalszerzőként..) Mindenesetre szar lehet vmihez nagyonérteni és kimaradni belőle.. Mindezek ellenére úgy gondolom hogy ő alkalmas erre legjobban.
    A Presserről meg annyit hogy biztos jó zenész (a sok béna között nem nehéz) de az nem azt jelenti hogy tud énekeseket válogatni. Ő is belefér a zsűribe tiszteletből és dísznek imázs-emelésre jó.
    A Pierrot-nak pedig inkább a jó üzletiérzéke mint a zenei tudása határozza meg a döntéseit..(bár kétségtelen hogy Mo-szinten jó zeneistúdiót épített)
    Tehát Presseren és a kritikuson kívül mindenkit kirúgnék és zenetanárokat, hangmérnököket, művészeket tennék a helyükre.
  • lee86
    #778
    ááá! a James Hetfield hasonmás a legnagyobb! thx!
  • spyderco
    #777
    Feltöltöttem a megasztárt IDE
    File mérete: 205,7MB
    video: XviD 450 kbit/s
    audio: mp3 stereo 96 kbit/s
    hossz: 52:31
  • Johnyy
    #776
    a bénázások nekem is fel vannak véve dvd-minőségben csak 3 giga tömörítettlenül :DDDD
  • fifi
    #775
    Én felvettem videóra, ha lesz időm összebűvészkedem aviba, akkor szólok...
  • Johnyy
    #774
    "piko star" haha
  • Rafaelo
    #773
    eggyetértek veled nekem is ez a véleményem
    a megasztár cime legyen ezentúl megaszar
  • magus
    #772
    nincs meg valahol a rippelt verzioja az elso adasnak? amikor az igazan tehetsegtelenek is benne vannak még?
  • Bucser
    #771
    Az a kappanganhhoz meg lefogni három akkordhoz szólnék hozzá... Gondolom te még nem voltál életedben zenei konzervatórium felvételijén és vizsgáin... Ők áltralában nem egy hangszeren játszanak... 1 kiemelt van meg még mellette másik 2-3on tökéletesen eljátszanak neked akármit.. Ha meg kappanhangja lenne nem vették volna fel ugyanis alkalmassági felvételi van.

    Erről ennyit...
  • Aramir
    #770
    De te nemis mész oda a szar nyivákoló ótvar hangoddal, hogy márpedig te sztár akarsz lenni. Az ilyen balfaszok megis érdemlik a kritikát szvsz.
  • Voltan
    #769
    Wiliam Hung lemezszerződést kapott????? Hát ez LOÁL...
  • Voltan
    #768
    OK. Ezt aláírom. De ha engem egy Soma meg egy Settenkedő Kiafaszom kritizálna ilyen szövegekkel, akkor kinyílna a bicska a zsebemben. Hát kinek képzelik ezek magukat? Na meg az a United-es barom, akinek mindig olyan gyönyörű a hajkoronája és olyan csábosan csillog a szeme... Attól még nem lesz valaki zenész, hogy le tud fogni három akkordot, és kappanhangon nyivákol a színpadon. Nálunk ezek a sztárok, és ezek döntik el, hogy kik lesznek majd azok. Röhej. Adig ütném, amíg mozog.
  • PLackó
    #767
    azt bírtam az előzetesben :hogy mi nem jézust kerestük hanem a megasztárt :DDDD