94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Hpasp #81794
    Ha jól értem, azok a MiG-31 bázisok(?) + az új bázis amit mostanában adtak át.
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.04.11. 20:50:55
  • JanáJ
    #81793
    Mik a csillagok? Tervezett bázis? A google fordító képnél nem segít. :-( Északot szerintem minden érintett komolyan veszi. Sok pénz lapul ott.

    A ЗРК 9К331МДТ Тор-М2ДТ logikusnak tűnik. Átrakták egy mindenjáróra. Kérdés minek kellett letakarni.
  • JanáJ
    #81792
    Indexes kém van közöttünk, mert javították. :-)
  • Hpasp #81791
    Komolyan veszik északot...
    ... és készülnek a parádéra.

    ЗРК 9К331МДТ Тор-М2ДТ


    ЗРПК Панцирь-СА
  • Hpasp #81790
    Sz-500 model



  • Hpasp #81789
    Komolyan veszik északot...




  • [NST]Cifu
    #81788
    Kicsit off:
    Eredeti Engadged cikk
    Index cikk a fenti alapján.

    Külön felhívom a figyelmet, hogy még a copy-paste se jött be. A Skunk Works-ből Skank Works lett (és valamiért a Lockheed Martin egyik tervezőirodájából itt most beszállító lett), a Loyal Wingman-ből Loay Wingman...
  • [NST]Cifu
    #81787
    Gyakorlatilag a mai megfelelői az önjáró alvázra telepített pct. rakétáknak. Olyasmi, mint a BRDM-2 alvázon használt Maljutka-, Konkursz- és Szkorpion-rakétaindítók.



    De ide tartoznak a TOW-indítóval felszerelt Styker verziók is (némi hunyorítással akár a TOW-al felszerelt páncélozott HMMWV-k is). A páncélvadász jelző kissé magasztos, de végül is helytálló.
  • JanáJ
    #81786
    Mondanám, hogy menjünk át a Biztpolba, de nem kell a fájdalom.
  • JanáJ
    #81785
    Ezek a cuccok kvázi páncél vadászok? Elbújnak takarásba és onnan tudnak szemezgetni? Vagy csak a gépesített egységek páncélos elhárító "önvédelme"?
  • JanáJ
    #81784
    Izraelben sokkal nagyobb terrorfenyegetettség mellett szerintem arányaiban kevesebb támadás van. Azt olvastam, hogy a rengeteg fegyveres miatt nagyon jó a közbiztonság a lopások és egyéb apróságok tekintetében.
    Egy szóval sem állítottam, hogy békében élnek. Pont az ellenkezőjét írtam.

    @repvez: A katonák honi bevetésének tiltása szerintem a volt keleti blokban érzékeny téma. Ha beüt a sz@r, akkor mindenhol a hadsereg megy lapátolni, ha víz jön, ha migráns, ha terrorista. Ha pedig egy 7.5 t-s kamion 80km/h-val tapossa az embereket, akkor szerintem nem kell sokat mérlegelni. A kontrol nélküli beengedés hiba volt, de enélkül is volt elég sokadik generációs Eu. polgár, aki megmajmult.

    @Cifu: Én Aksurv hsz.-ra reagáltam, hogy a sok/több fegyveres rendvédelmis jelenléte nem oldja meg a problémát. Erre jöttél te a rendőri túlkapással. Én ez alatt az indokolatlan rendőri fegyverhasználatot feltételeztem. Na most felénk (Eu) szerintem nem életszerű ez. A terror támadásnál meg mindegy hogy az AK vagy a kés miatt lőnek agyon. (értsd jól a mindegy-et).


  • savaz
    #81783
    Szerintem azert van ketto, hogy az egyik tuti mukodjon, ha Szasanak kezeben marad a kilincse az elpusztithatatlan orosz haditechnikanak.
  • savaz
    #81782
    Ez nem vallasi kerdes, hanem kultura. A kulturat ugyan nagymertekben meghatarozza a vallas, de nem ugyanaz a ketto. Pl. a vallasos alban es a vallastalan is ugyanolyan agressziv vadbarom, mert egy klanhaborukkal es verbosszuval terhelt elzart, frusztralt vilagban nott fel. A fundamentalista iszlam ennek nem okozoja, csak a mentegetozes, onigazolas.
    Svajcban joval tobb fegyver van kozkezen mint az USA-ban, de Amerikaval ellentetben ott nem jellemzo a fegyveres amokfutas, meg a triggerhappy rendorok, mert mas a hozzaallasuk es a kulturaja az egesz fegyvertartasnak.
  • [NST]Cifu
    #81781
    Krizanthema-utód: Tiger páncélzott terepjáró 2x4db Kornet pct. rakétával. Érdemes megfigyelni, hogy két független irányítórendszer tartozik hozzájuk, így két "célcsatornás" a rendszer, amit részben az aktív védelmi rendszerek elleni leküzdésre is kihasználhatnak (két rakéta közel egyidejű indításával):




    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.04.11. 15:21:27
  • millerius
    #81780
    Az viszont sajnos a vallástól IS nagy mértékben függhet (és minél vallásosabb valaki annál inkább), hogy adott emberek mennyire irányíthatóak, és kikre - vagy rosszabb esetben kizárólagosan kire hallgatnak?!
  • [NST]Cifu
    #81779
    Ez már ott lett elb.szva, amikor beengedték a 3. világot, főleg a muszlim népességet milliószám...


    Nem szeretném, ha nagyon elmenne a téma, de erre még reagálnék: hogy is volt az, amikor pusztán a katolikus-protestáns(-anglikán) vallási különbségek miatt milliók gyilkolták egymást itt, Európában? Mellesleg a mai napig él ez a nézetkülönbség, például Észak-Írországban.
    Nem itt Európában történt alig 70 éve az, hogy egy politikai vezetés azon érvrendszer mentén borította lángba az egész kontinenst és a világot, hogy ki felsőbbrendű, és ki alsóbbrendű faj (ami dettó vallásnak tekinthető)?

    Nem a vallás határozza meg, hogy ki fog ölni és ki nem, hanem az, hogy milyen nézeteket vall az adott illető.
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.04.11. 14:00:42
  • [NST]Cifu
    #81778
    A sport és vadászfegyverek mit számítanak?


    Azt írtad, hogy az EU-ban gyakorlatilag nincs civil lőfegyver. Erre reagáltam, hogy ez nem igaz.

    Én önvédelmi fegyverre gondoltam.


    Csak ezt az apróságot nem írtad le. :)

    Eu.-ban kicsi az esélye, hogy igazoltatáskor lelövöd a rendőrt, ezért annak is kicsi az esélye, hogy agyonlőjön mert megcsillant a termosz a kezedben.


    Ehhez képest ugye gépkarabélyokkal lövöldöztek terroristák Franciaországban és Belgiumban, sőt, tavaly októberben egy magyar rendőr halt meg tűzharcban Bőnyben. Ez oda-vissza működik...
  • repvez
    #81777
    Fölég, hogy a RoE nem is hiszem, hogy engedné a katonaság ilyen fajta önálló ténykedését. Mert, hogy lő le egy fegyvertelen személyt akiről a kocsiban nem tud megbizonyosodni, hogy tényleg fegyvere van vagy nincs.
    Vagy ha túl reagálja akkor kiszedi Józsi bácsit a tejes furgonból, pedig lehet csak a behajtani tilos táblát nézte el.
    Vagy akkor sem lő amikor Abdul már mindenkit agyontaposott.
    Bonyolult szituáció ez , hogy meg tudjuk ítélni a dolgokat ott helyben meg még inkább.
  • fonak
    #81776
    Izraelben a gumitalpúak is szabad kezet kaptak. És, békében élnek, nincsenek támadások?
    Ez már ott lett elb.szva, amikor beengedték a 3. világot, főleg a muszlim népességet milliószám... Ahogy a londoni paki polgármester mondta, az ilyen eseményekkel már együtt kell élniük, ha tetszik, ha nem.
  • JanáJ
    #81775
    Na most végkép elvesztettem a fonalat. A sport és vadászfegyverek mit számítanak? Én önvédelmi fegyverre gondoltam. Eu.-ban kicsi az esélye, hogy igazoltatáskor lelövöd a rendőrt, ezért annak is kicsi az esélye, hogy agyonlőjön mert megcsillant a termosz a kezedben.
    De azt sem értem idáig hogy jutottunk. Én csak annyit állítottam, hogy szerintem a terror akciókat nem lehet csak fegyveres rendvédelmisek utcára küldésével megoldani. Lásd teherautós támadások. Ez inkább titkos szolgálati meló lenne, de ők meg esélytelenek, ha tízezrével engednek be embereket kisebb - nagyobb ellenőrzés mellett.
  • SZUsszan
    #81774
    Jaja, Szlovákiában meg automata géppuskák vannak magánkézen és társai.
  • [NST]Cifu
    #81773
    Eu.-ban gyakorlatilag nincs civil lőfegyver


    Csak itthon pár tízezer sportlőfegyver és pár százezer vadászfegyver van civil kézben, szóval azért ne túlozzunk.

    A rendőri túlkapás hogy jön ide?


    Úgy, hogy ha minden rendőr sokkal keményebben bevállalná a fegyverhasználatot, annak az lesz a vége, hogy egy félreértés után ártatlanok hallhatnak meg.
  • ximix #81772
    Oké, de ott a közös ellenség a motiváló tényező, míg amcsiba meg nem.
  • JanáJ
    #81771
    A rendőri túlkapás hogy jön ide? Eu.-ban gyakorlatilag nincs civil lőfegyver, ezért nem olyan triggerhappyk a zsaruk mint az amiknál. A majmokat meg lőjék le. Hozzá teszem eddig inkább túl lazák voltak a rendvédelmiek. A francia katonát megszúrták mielőtt lelőtte a majmot, egy brit zsarut leszúrtak a parlamentnél, stb.
  • [NST]Cifu
    #81770
    A probléma az, hogy ez kétélű fegyver, Amerikában sokkal szabadabb a rendőri fegyverhasználat, ott meg amiatt tüntetnek az emberek az utcán, mondván, hogy mennyi rendőri túlkapás miatti haláleset van.

    Kinek felelsz meg?
  • JanáJ
    #81769
    Izraelt hogy lehet példaként felhozni? Gyakorlatilag háborúban élnek. Francia o.-ban tízezrek vannak utcán. Annyit értek el, hogy máshol randalíroznak. A terrorizmus csak kis részben rendészeti feladat. A lőfegyver meg nem old meg mindent. Szénné lőtték a teherautókat, mgsem álltak meg. A Temze hidas barom leszúrt egy rendőrt. A gumitalpúaknek kellene szabad kezet adni. Amíg a politikusok ilyen humánusak, addig mindegy mennyi katona lesz kint.
  • JanáJ
    #81768
    Mondjuk ő SLAMRAAM-ról beszélt. De szerintem nem a gyorsító fokozattól lesz drágább. :-)

    "Mi-24 felújítás + support + képzés + fegyverzet?"
    Hol élsz te? Felújítják, lesz 7 pilóta a hat gépre akiknek megújjítják a képesítéseit és fel le repkednek vele fegyver nélkül a határon migránst riogatva. NV, meg fegyverzet, minek az?
  • [NST]Cifu
    #81767
    Képz....


    T-54/55 + BTR-80 = Win :P


    Három szerb Lazar APC

    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.04.11. 08:09:45
  • aksurv2
    #81766
    Jo az utcai jarorozes, ha ugy csinaljak mint Izraelben. Tizezrek vannak fegyverrel az utcan, ez az europai bohockodas csak vicc. Mukodne dolog ha minden rendvedelmis katona stb. fegyverrel menne haza, plusz 200 000 onvedelmi fegyver az allampolgaroknal. Mai napig vannak tamadasok, dexritkulnak mert mar sajto ingerkuszobet se eri el olyan gyorsan lerendezik. Egyebkent Izraelnek ennek ellenere jobb gyilkossagi mutatoi vannak mint Washington DC. nek, pedig az az USAfegyveetartas szempontjabol legszigorubb terulete.
  • fade2black
    #81765
    amraam cost

    Ez a legutolsó amit találtam, leosztva 1db legmodernebb exportált amraam c7 + support Kuwaitnak = 1.83m$
    Innen a 2-2.5m$os ár nagyon túlzónak tűnik.

    ihoshoz: Mi-24 felújítás + support + képzés + fegyverzet? (mert anélkül Mil24 egy csökkentett szállítókapacitású Mil17)re én metro után betippelném a 2milliárd 2-3*át simán.
    De ha csak 2milliárd/gép lesz akkor ennyit fizettünk azért, hogy ~2018-2024 között azaz 6évig legyen személyszállításra is vmennyire jó NVG nélküli gunshipünk, miközben ha a honvédelmet szeretnénk erősíteni akkor a prioritások végén kéne szerepelnie ennek a képességnek.

  • JanáJ
    #81764
    Wikin a D-re 1-8-at írnak. Ha nekünk dupla áron adják, akkor is durva. Persze a NASAMS lehet bármennyi. Hozzá teszem ennyi erővel vegyünk vontatott 30 mm-es páncél"törőt" az még olcsóbb.
  • JanáJ
    #81763
    Még az 59 csatabárdhoz: link
  • molnibalage83
    #81762
    Az árat fejből írtam, lehet hogy valakinek 2 milla alatt is van. Az számomra homályos, hogy egy CAS eszközt árát miért egy SAM rendszerével vagy AAM-mel veti össze. Az SDB vagy GBU-16 (Pw IV) ára lenne releváns... Ha már CAS a téma...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.04.10. 16:23:10
  • [NST]Cifu
    #81761
    Oh, már 2 milla fölé ment az ára... Akkor tévedtem, 3-4 AIM-120...
  • molnibalage83
    #81760
    A 2 mrd HUF az kb. 7 millió USD. Egy AIM-120C cirka 2-2,5 milla.
  • [NST]Cifu
    #81759
    Helyesen: ...10db AIM-120 AMRAAM rakétája...
  • SZUsszan
    #81758
    Vagy lehet egy nagyobb terv része is

  • JanáJ
    #81757
    heh?
    "Egy Mi-24 nagyjavítása 2011-ben közel 2 milliárd forint volt. Ennyi pénzbe kerül például a több szakértő által is favorizált NASAM területvédelmi légelhárító rendszer egyetlen AIM-120 AMRAAM rakétája."
    link
  • [NST]Cifu
    #81756
    Ezt nem tartom túl valószínűnek, akkor azt már inkább, hogy olyan lőszert "takar", amelynek például réz/műanyag kompozit magja van, és kemény felületen szétporlad, mint az MK.255 Mod1. Ezek un. gurulatmentes lövedékek, vagyis a gurulatot (gellert) kapó lövedék problémáját próbálják orvosolni vele, egy zsúfolt belvárosban való fegyverhasználatnál logikus lépés lenne...

  • JanáJ
    #81755
    A többiek is tompítóznak és az ő tárai a mellényben is jelöltek.