94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Hpasp #81754
    A bal szélső katona fegyverében a tár miért van egy színes csíkkal megjelölve?

    AMD esetén csökkentett lőportöltetű, illetve növelt lövedék tömegű spéci lőszert kellett hangtompító esetén használni.
    (mondjuk a zár csattanását nem tompítja)
    Lehet hogy azt jelölik a táron.
  • JanáJ
    #81753
    A járőrözésben nem mindig a logika a döntő. Lásd katonai rendészek AK-val. Látszat intézkedés.
  • [NST]Cifu
    #81752
    Hopsz, a felvarrót nem vettem észre. A hangtompítót pont azért szúrtam ki, mert utcai tűzharcnál túlságosan sok értelme nem lenne. Ha épületben való fegyverhasználatra készülnek, akkor persze más a tészta.

    Egyébként ezek szerint a pszichológiai hatását az ilyen nyílt utcai járőrözésnek nem tekinted relevánsnak?
  • JanáJ
    #81751
    Az amerikai SWAT egységek meg gyakorlatilag egy amcsi lövészkatona felszerelését viselik. Ezt részben értem, részben meg kiröhögöm őket mikor sivatagi színre fújt M4-el nyomulnak.
    A "vonulás" tudtommal a "parasztoknak" szól, hogy megnyugodjon a nép, hogy védve van. Lásd BTR-80-as Ferihegyen. XD
  • aksurv2
    #81750
    Ez a szabvany felszerelese egy amerikai SWAT egysegnek. Az egesz vonulas nem.mas mint parasztvakitas zero valodi vedelemmel, sot inkabb art, mert feleslegesen terheli az allomanyt. Annyi erteme van mint nalunk. Semmi.
  • JanáJ
    #81749
    Nem értek egyet. Tipikus geardo SF katona. Az más kérdés, hogy a SWAT pont a legmilitarybb rendőri egység.
    A parasztvakítás részt nem értem.
    Utoljára szerkesztette: JanáJ, 2017.04.10. 14:16:52
  • aksurv2
    #81748
    szabvany SWAT cucc amit viselnek. Teljesen jo parasztvakitasra. Masra nem.
  • JanáJ
    #81747
    Szvsz az, hogy nem fültokot, hanem hangtompítót tettek fel. Ráadásul gyak katonai felszereléssel tolják. (karabély, nv, plate c., stb.) Amúgy valószínűleg tényleg fénytompító. :-)

    @ToxiMaxi: A bokájukon a nadrágnak a szűkítési lehetőségét látod. Szűkebbre tépőzározható. A Sárga ragszalaggal gondolom a saját tárjait jelöli, mert a többi tárán is az van. De szoktak más típusú lőszert is jelölni vele, pl ha van nálad egy tár tiszta tracellel.
    Utoljára szerkesztette: JanáJ, 2017.04.10. 13:21:30
  • aksurv2
    #81746
    Rendorok. Mi benne figyelemre melto.Fules nelkul nem megy el hallasod, ejjel pedig latasod. Erre valo ninzsazasra kevesbe.
  • ToxiMaxi
    #81745
    A bal szélső katona fegyverében a tár miért van egy színes csíkkal megjelölve?
    Illetve a túrabakancsukon mi az a kis zseb? vagy az valami boka védő?
  • [NST]Cifu
    #81744
    Svédországban, Stockholmban járőröző katonák a pénteki terrortámadás után, figyelemre méltó a hangtompítós gépkarabély...

  • JanáJ
    #81743
    Az utóbbi idők egyik legszebbje szerintem.
  • ximix #81742
    OFF
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hogy mik vannak, eladó még az öreganyám kiskése is :D EMVHG Börze

  • ximix #81741
    Köszi.
    Majd megpróbálom kitúrni, hogy mi lehetett az, mert annak a kitámasztója régi módi mechanikus, kézzel kell lehajtani rögzíteni majd kurblival kézzel letalpalni. Ez egy öreg nem annyira rohangálós felépítmény lehetett gondolom, hasonló mint a P-18 de nem az. Aztán lehet valami régi daruskocsi volt csak. :)

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2017.04.09. 22:48:12
  • molnibalage83
    #81740
  • Hpasp #81739
    Elvileg a konkrét veszteségek;
    5 Su-22M3
    1 Su-22M4
    3 Mig-23ML
    1 Kvadrát SzURN
    pár M600 Fateh indító jármű
  • JanáJ
    #81738
    Elvileg igen. link
  • molnibalage83
    #81737
    Mármint ezeket találták el?
  • JanáJ
    #81736
    De jó vagy! Ennyit a 23 jött csak meg-ről. :-) De vajon hol a többi? Ez csak 44 db. Vajon egy célra több is mehetett?
  • [NST]Cifu
    #81735
    Képz.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Horvát Pzh2000 önjáró ágyútarack


    USS Gerard R. Ford, első tesztút a saját meghajtásával


    Videó ugyan erről


    Kanadai CF-18

    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.04.09. 18:01:37
  • Hpasp #81734
    5:19-nál az mi manó?

    М600 Fateh rakéta hordozó jármű (volt)


  • Hpasp #81733
    alapos...

  • z0ty4
    #81732
  • JanáJ
    #81731
    :-)
    Bár ez már katpol, de szerintem legalább annyira szólt Kínának, É-Koreának, mint a szíreknek meg az oroszoknak. Én is fasza gyerek lennék Sam bácsival a hátam mögött.
    Annyi SAM a világon nincs, ami őket megfogja. Bár ezt jónak mondom. Valahol vicc, hogy ezt két romboló eresztette el és még ki sem táraztak. Miközben kb a közelükbe sem lehet menni.
  • ximix #81730
    Na igen azt látom meg azt is, hogy egy forgózsámoly is van rajta.
    Én ott akadtam el hogy milyen katonai masina, radar, rakétás ?
  • Hpasp #81729
    Gyorselemzés...


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    OFF

    Ez a csapás marha nagy siker mindenkinek...

    - Trump igazolta faszagyerek image-t amit a kampányban mutattak róla, de a megválasztása óta még nem tudta hozni
    - a szegényebb déli államoknak (USÁ-ban) ugrott egy jelentősebb megrendelés új robotrepcsik gyártására
    - gazdag sejk/diktátor elgondolkozott valahol, hogy mégis kellene vennie egy rakat orosz pontvédelmi SAM-et
    - a kínai ipar egy része TOR/Pancír másolatot fejleszt haszontalan mobil kütyük helyett
    - szóbanforgó reptér meg a a csapás előtt is kb így nézett ki (mínusz pár régen lejárt élettartalmú Szuhojt)

    ... (közel) keleten a helyzet amúgy változatlan.

    ON
  • JanáJ
    #81728
    De jó vagy! 5.19-nél szerintem vaélami letalpalt teherautó van fejtetőn. Mintha az sima laprugó lenne két tengellyel.
  • JanáJ
    #81727
    Szerintem ma már minden gyorsabb. Lassan élőben streamelik a becsapódásokat. Elemzés szinten persze kell idő.
  • ximix #81726


    5:19-nál az mi manó?
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2017.04.08. 14:18:26
  • ximix #81725


  • Hpasp #81724
    Nem az aktuális politikai érdekek mentén írt, tárgyilagos összefoglaló úgy 15~25 év múlva várható, már ha érdekel akkoriban is ez az esemény valakit egyáltalán...
  • JanáJ
    #81723
    Ha valaki talál értelmes összegzést, az legyen oly kedves, hogy megosztja velem. Eddig csak nagyon elfogult fröcsögést találtam.
  • Hpasp #81722
    Itt meg ugyanaz a térképen.
  • [NST]Cifu
    #81721
    Meg egy T-62-est, mindenféle kiegészítő / rácspáncélzat nélkül.
  • Hpasp #81720
    Itt csak 2K12 Kvadrátot, egy törött P15-öst illetve 3db Silkát látok...

  • fade2black
    #81719
    Orosz pr világban "bizonyítani" semmit se lehet. Még az sem bizonyíték, ha agitprop média közli le! az orosz képet! amin ott felejtették a FABot.
    és jó plda a másik oldal ahol igen US elkulloghat, mert nem volt semmi hivatkozási alap vegyi fegyver Irakban és így elfogadhatatlan/szégyenletes...
    De ha Oroszok csinálták volna uezt ld pl FAB végtelen mennyiségben jött volna a kép a nem létező Iraki vegyifegyverekről, vegyifegyver üzemekről.

    Hogy mennyire lényegtelen az igazság arra kitünő plda amikor nem agitprop hanem maga Putyin hazudozza bele a kamerába, hogy nem orosz katonák szálják meg Krímet...

    Az értelmét ennek a játéknak proxy háborústól mindenestűl leírták már sokan, itt nem mennék bele. Sött ez HT szóval én be is fejeztem.
  • molnibalage83
    #81718
    Akik a bábos kijelentéseket teszik, azok úgyis kitalálják, hogy ezt "ők" és "ezek" megbeszélték. A kecske is jóllakott és a káposzta is megmaradt...
  • fonak
    #81717
    Ez egyelőre úgy néz ki, egy token támadás volt, nem az volt a célja, hogy a lehető legnagyobb kárt okozzák vele, hanem a politikai üzenet.
    Azoknak is, akik az USA-ban Trumpot az oroszok dróton rángatott bábjának nevezték.
  • JanáJ
    #81716
    Ebben teljesen igazad van, de egy kicsit kezeld lazábban a dolgot. :-) Én csak annyit állítottam, hogy szerintem leszedhető. Talán még a jugóknál is szedtek le manpaddal. Persze ez lottó 5-ös, még úgy is, hogy lapos terület, bejelentett támadás. Simán lehet hogy teljesen más volt a támadás, mint egy valós, "rendes" csapásnál. Valamelyik videón mintha 20 mp múlva jönne a második rakéta, már ha nem másodlagos volt.
  • molnibalage83
    #81715
    Ő általánosan kérdezte, nem specifikusan.