7955
Jogosítvány
  • PResident Evil
    #104
    hoppáré... most kezdeném el, csak az anyagiakat nekem kell állnom
  • Petyus_
    #103
    Ja hogy a témához is hozzászóljak diesel VW Jettán tanultam vezetni ^.^, és mindenből elsőre átentem és vezetni yo! :D
  • Petyus_
    #102
    Küldd el nekem majd én félreteszem neked! ^.^
  • CSOCSO
    #101
    nemtom...nemhiszem hogy összekuporgatok 6 millát.. talán még nem is azért mert nem jol fogok keresni..hanem nem az vagyok aki félre tudja tenni a pénzt:(
  • Braveheart
    #100
    na elérte a topicom a 100. hozzászólást:)
  • Petyus_
    #99
    Suprát mikor veszed? :)
  • CSOCSO
    #98
    ehh .. nekem sikerült.. szerdán fejeztem be...:))))))) 2 év alatt!!!!!!!!:))))))))
    egyszer sem buktam megcsináltam minden rendesen, elsőre!...csakhát elég lusta voltam ezzel foglalkozni...
  • Braveheart
    #97
    inkább várjátok meg a jogsit, mert ha elkapnak a zsaruk az elején meghosszabbítják azt a 2 évet, amíg kezdő vezető vagy
  • Braveheart
    #95
    kösz
  • polgárjenő
    #94
    háháhá!!!
    Nálam az elsősegély nagy geci dolog vót.. de átmentem...
    Mostmár csak forgalmi vizsga kell azt kalács..
  • [Walaki]D`Lair
    #93
    Háháhááá! Én ma voltam elsősegély vizsgán...nos hatalmas LOL az egész...csak a nagyonlámákat húzzák meg (én átmentem term.)

    Már túl vagyok 4 vagy 5 óra vezetésen, szal lassan megyek vezetéselméleti vizsgára...
  • KeKKSZike
    #90
    www.origo.hu/szoftverbazis
    régen innen leszedtem egyet... ;) nézz szét!
  • KeKKSZike
    #89
    Megvan a jogsim! :) Múlt hét kedden volt a forgalmi vizsgám, hétfőn voltam az okmányirodában, de a fénymásolt lappal én már vezetek, tegnap is! :)
  • Braveheart
    #88
    nem ismertek egy jó kis KRESZ-programot?
  • schoma
    #87
    Bármikor leteheted. Akár a forgalmi vizsga után is. Ez csak ahhoz kell, hogy kézhez kapd a jogosítványt.
    Célszerű az autósiskolában elmenni a képzésre. Nekem 2 óra volt. Aztán meg vizsga. Az is elég vicces...
  • Braveheart
    #85
    na 2 hét múlva kreszvizsga... van azonban egy kérdésem: az elsősegélynyújtási tanfolyamot hol/mikor/mennyiért kell/lehet letenni?
  • shaba23 #84
    Változó. Ha van szabad oktató, akinek beférsz az idejébe, akkor rögtön
  • Braveheart
    #83
    úgyértem nem kell várni hónapokat a kreszvizsga után? amúgy 17 már elmúltam 1 hónapja, az nem lehet gond, ja és kösz
  • Madmaxx
    #82
    17 év betöltése után rögtön
  • schoma
    #81
    Egyébként sok sikert!

    Aztán hibátlan legyen!
  • schoma
    #80
    Igen!
  • Braveheart
    #79
    Nos, ha megvan a kreszvizsga (jún. 3-án lesz), akkor mikor lehet kezdeni a gyakorlati oktatást?
  • dashed_
    #78
    csao... csak egy kerdesem lenne [vagy2]..
    Fuvarozo [automento] vizsgat mennyiert lehet csinaltatni?? illetve mennyi ido alatt van meg?
  • c0l0s
    #77
    nekem kerek 1éve van meg a jogsim,és 7honapig volt autom.7honap aladt levezettem kb:25-30ezer km.
  • schoma
    #76
    pl.: szigorúbb egészségügyi vizsgálat (csak 5 évre adják meg, nem 10re, mint a hagyományos jogsi esetében.) Elvileg nekem PÁV II. van. Ez annyit tesz, hogy megkülönböztető jelztést használó autó kivételével bármilyen autót vezethetek. (pl.: TAXI - nem mintha célom lenne -, kisteherautó sárga rendszámmal....)

    Egyébként szerintem általánosságban be kellene vezetni a vezetéstechnikai tréninget. Ha jól tudom, akkor ma csak a Magyar Autóklub biztosítja ezt a lehetőséget a náluk tanulóknak. Akár életet is menthet, amit ott tanul az ember! Velem is előfordult már egy-két meredekebb szitu....
  • Guest
    #75
    Azt hiszem az elméletet el lehet kezdeni tizenhat és fél évesen, csak a vezetési órák elkezdéséhez (rutin és forgalmi) kell a betöltött tizenhét.
  • Coine, The A&O
    #74
    17 évesen
    össz. kb. 100e Ft körül
    van különbség, de ha Bp-n / városban fogsz többet vezetni, akkor minek vidékre menekülni.
    nem a papír a cél, hanem hogy megtanulj vezetni, oktatót meg bármikor válthatsz.
  • mateos
    #73
    hány évesen lehet kezdeni ? és kb emnnyibe kerül ? nagy a külömbség BP és vidék között .. mert akkor lemegyek nagymuteromhoz balatonra azt ott lerakom nyáron
  • Braveheart
    #72
    Na én meg hétfőn megyek az első órámra, amit már február eleje óta várok :) Nehéz volt letenni?
  • Braveheart
    #70
    hivatásost? az milyen?
  • schoma
    #69
    Deeeee!


    Komolyan: én 17 évesen szereztem meg, utána egyből le is tettem a hivatásost is!
    Szvsz nem korfüggő.
  • Braveheart
    #68
    és hány évesen szereztétek meg a jogsitokat? Nekem nem lesz 17 évesen kicsit korai? :)
  • Csaba
    #67
    Nekem anno a kresz-szen 9 hibapontom lett, de egy fontos kérdést sem rontottam el, tehát "kinek van elsőbbsége" típusúakat nem rontottam, és táblát sem rontottam el. Olyan baromságokat rontottam el, minthogy: Hányszorosára nő a féktáv a jégen? Tehát ilyen semmiség dolgokat. Aztán elsőre sikerült a rutin (bár máig nem tudom, hogyan, mert a parkolás ramatyul megy sajnos...). A legkönnyebb a közúti volt, az HIBÁTLAN lett! Szóval, nem biztos, hogy csak az tud királyul vezetni ,akinek tökéletes a kresz vizsgája...
    Amúgy sem vagyok hülye, hogy balesetet okozzak, ha volán mögé ülök nagyritkán, erősen figyelek, ennyi a titka a vezetésnek. Ami aggaszt, az a parkolás. Előre még csak-csak megy, de hátra...Az csak tippelés, vagy sikerül, vagy nem...:-(((((
  • ricky
    #66
    A jogsira mitől függ, hogy milyen nyelven írják rá, hogy vezetői engedély? Az enyémre portugálul van rá írva, az osztálytársaméra meg angolul.
    És mi aza a 101-skorlátozás???
  • Csacsi
    #65
    Ezeket nem ismerem.

    Én mikor először ültem rutin pályán autóba. Azt mondta az oktató, hogy induljunk el egyenesen.

    Mondom, ez csak enm lesz nehéz, amit mindenhonnan hall az ember, hogy lassan fel a kumplung, és nyomni a gázt.

    Hát felbőgött a motor, és mondta az oktatóm, hogy csak a kuplungot engedjem lassan, mert első két np, csak alapjáraton fogjuk használni az autót. Szóval, Én az első két alkalommal rá sem léptem a gázra.

    Sőt később volt olyan, hogy azt mondta az oktatóm, hogy gyakoroljam a jobbról-balról hátra beállást, és kiszállt az autóbol, hogy elmenjen a közértbe kaját venni. Szóval nekem a rutin élmény volt, de az az igazán jó, mikor forgalomba mész.

    Folyamatosan arról ábrándoztam, hogy milyen jó lesz majd, mikor bömböl a zene az autóban, cigi a számban, és nem mondja meg a mellettem ülő, hogy itt most erre forduljak, ott meg arra, hanem szabad leszek.

    Az első hónapban tényleg ezt éreztem, most meg már megszoktam, és nem is tudnék autó nélkül sehova sem menni.

  • Braveheart
    #64
    na 1/másfél hónap és megyek. Ezeket az iskolákat ismeritek? :
    Tempo
    Ati
    Ritmo
  • Braveheart
    #63
    mondjuk mentem már egyszer, de az csak2-3 perc volt
  • Braveheart
    #62
    a rutin pálya
  • petee
    #61
    Hi! Ha vkinek még vizsgáznia kell kreszből, vagy csak kiváncsi a tudására, akkor nézzen el ide, és töltse le a Kresz Tesztet!
    http://kresz-teszt.ini.hu
  • Csacsi
    #60
    Melyikre gondolsz. Mikor a rutin pályán idnulsz először, vagy miután a kezedben van a jogsid?