7955
Jogosítvány
  • [Walaki]D`Lair
    #186
    Nem, neked kell hívnod az iskoládat...
  • Braveheart
    #185
    Átmentem :) majd szólnak, ha mehetek a gyakorlatira?
  • Braveheart
    #184
    hát nekem csak sima teszt lesz, holnap reggel 8kor. Asszem minden megy, csak nagyon meg kell figyelni a képeket.
  • KeKKSZike
    #183
    ezt megúsztad... ;)
  • dashed_
    #182
    ehh koszi,
    ilyen baromsagokat :))
  • schoma
    #181
    Nekem a következőképpen zajlott:

    Először is elbeszélget veled egy kedves pszichológus nénike. (rosszabb esetben nem is olyan kedves, és férfi!).
    -Majd jön egy olyan teszt, hogy kivetítenek kb. fél másodpercre 10 számjegyből álló számot, és neked legalább 7et le kell tudnod jegyezned egy fehér lapra.

    -lesz egy "pszichológia tesz"-szerűség. Nem tudnám megmondani, hogy mi célt szolgál. Pl. van benne ilyen kérdés is: az alábbi 5 személy közül kit talál szimpatikusnak, majd 5 fotó van a papíron. Kb. ilyen szintű kérdések vannak benne.

    -van egy jó kis szimulátoros játék. Itt a megosztott figyelmedet tesztelik. Két pedál , egy kormány, egy sebességváltó és egy kivetítő. Mindegyik eszközhöz tartozik egy kép, ami a kivetítő négy sarkában + középen jelenik meg. Amint megjelenik az egyik kép, a hozzá tartozó eszközt kell működésbe hoznod. Eleinte csak egy kép villan fel, a végén azonban már 3-4 egyszerre.

    -valamint van még egy másik reakcióteszt. Ezt úgy néz ki, hogy van 5 kis dióda, előtte fémlap. Kétfajta dióda van: piros és zöld. Amint kigyullad az egyik lámpa, akkor a színnek megfelelő fémlapot kell megérínteni. Ott majd természetesen megmondják a szabályokat.

    Ennyi.
    Ezekre nem igazán lehet, és nem is érdemes készülni. Csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne izgulj, csak lazán!

    Egy kalappal.
  • Astaroth
    #180
    Na készül a jogsim!Ennek is vége!
  • Braveheart
    #179
    elméleti... :) holnap reggel 8kor
  • dashed_
    #178
    PÁV vizsgarol tudna nekem vki mondani vmit????

    egesz pontosan a PAV 3 vizsga erdekelne..
    milyen kerdesek vannak vagy tesztek vannak vagy hogy zajlik ez az egesz.. mennyire veszik szigoruan stb..
  • [Walaki]D`Lair
    #177
    forgalmi?

    Nekem pénteken rutin...és tuti sikerül :PPPP
  • Braveheart
    #176
    Holnapután vizsga! :)
  • Braveheart
    #175
    csak 1 évig, mert külföldön 18 év kell a jogsihoz és nem 17
  • CSOCSO
    #174
    és két évig nem mehetsz külföldre..MUHAHAHAHAHAHA és annyit huztam ezt az egész forgalmidolgot ( műr mondtam hogy félévente évente mentem vizgyázni.. és a buzik ezt a két évet már elkezdték fél éve:)))))LOOOOOOOl ugyhogy nekem már csak másfél év:)))))))))
  • CSOCSO
    #173
    :)))))))) pénteken.. mentünk önkormányzathz a papirokkal... erre az önkoban jövök rá hogy ninc meg a személyi... kimegyük kocsihoz sehol semmi.. erre beugirk:: BASSZAMEG RÁTETTEM A CSOMAGTARTÓTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

    jo dzsaluk haza hátha a parkoloban leesett már .. vagy a szentendrein.. hisz ott nonstop autok mászkálnak senki nem száll ki érte stb... szerencsére a paskolotol meglett 20 méterre..full sáros lett:) DE MEGVAN.. azért nem egyszerűű..tehettem volna le ujra a kreszt meg midnen..tb kártya, adokártya stb..azért elmászkálni beszerezni sem lett volna kis munka meg pénz
  • schoma
    #172
    Ideiglenes most is van. 2 évig nem vezethetsz utánfutós autót. Csak ennyi a megkötés.
  • [Walaki]D`Lair
    #171
    Hát nincs...
  • Z
    #170
    hogyne lett volna? az öcsém még így szerezte meg 98-ban. Ez tuti, mert én is láttam. Ideiglenes vezetői engedély a hivatalos neve. De akkor ezek szerint már nincs ilyen.
  • dashed_
    #169
    ez hulyeseg , nincs ilyen.. szerintem nem is volt..
  • [Walaki]D`Lair
    #168
    he?
  • Z
    #167
    most hogy van a jogsi? van olyan időszak, hogy csak "tapasztalt" sofőr mellett vezethetsz?
  • [Walaki]D`Lair
    #166
  • K.András
    #165
    Csirke :)
  • Braveheart
    #164
    köszi. a tesztben is 55 kérdés van?
  • [Walaki]D`Lair
    #163
    Neked forgalmid lesz teeee...:DDDDD
  • [Walaki]D`Lair
    #162
    Nekem jövő pénteken rutin! :))
  • KeKKSZike
    #161
    Sok sikert! ;)
  • Astaroth
    #160
    nekem kedden!
  • Braveheart
    #159
    szerdén KRESZ vizsga
  • KeKKSZike
    #158
    Hát hja... Mostmár nagyon jó, egy teher leesett a vállamról! :)
  • schoma
    #157
    Mindannyian emberek vagyunk. Ki szigorúbb, ki kevésbé...
    Az a lényeg, hogy megvan a jogsi.

    (és még mi is élünk)


  • KeKKSZike
    #156
    Én mindenből átmentem először, csak a forgalmin buktam meg! De ott is... szóval a vizsgabiztos mellett ült benn egy főfelügyelő! És hát sztem ezért vágtak meg olyan könnyen! Mert nem volt olyan szörnyű dolog, amit csináltam! Másodszorra már átmentem! Hja és egy nő húzott meg engem (vizgabiztos)! Másodszoora már egy férfi volt, aki meg tök rendes volt! ;)
  • schoma
    #155
    Ebben teljesen igazad van. DE! Az oktatód ugy is ismeri a vizsgabiztost, tehát tudja, hogy mit szokott szigorúan venni...
  • polgárjenő
    #154
    Sztem amúgy sok függ a vizsgabiztostól is, szal hallottam már olyat hogy a srác ment 10 percet kb. azt már mehetett az "M" betűvel hazafelé, de olyat is hallottam, hogy egy másik arc nem tartotta be az oldaltávolságot a parkoló autóktól, és ezért bukott. Szal mindkét véglet benne van,lehet vigyázni azért. Én is parázok, mer 2-3 hét múlva mék forgalmi vizsgára,remélem vmi jó fejt fogok ki.
  • [Walaki]D`Lair
    #153
    Ehhh...én ma voltam először forgalomban (6. órán!) Hát mit ne mondjak...faszom a rutinpályába :DDDD És még 4 órát kell ott szenvednem...:(((
  • schoma
    #152
    Nekem 2 óra volt a vezetés.
    Táblákat nekem nem mondta az oktatóm, csak akkor kérdezett rá, ha már elhagytuk. Nekem mindig a gázpedált rugdosta alúlról, jelezve, hogy már igencsak többel megyünk a megengedett sebességnél.
  • schoma
    #151
    Vizsga tényleg nem nehéz. Beül a vizsgabiztos, adminisztrál, majd húzol egy útvonalat. Nem kell fejből tudnod az egészet, az oktató (aki melletted ül az anyósülésen. Ezt csak azért mondom, mert még nagyon régen állílag a vizsgabiztos ült be melléd.) ugyis mondja merre kell menni. A vizsgabiztos nekem nem szólt semmit csak jegyzetelt. (meg az oktatómmal a hétvégi vadászélményeiről beszélt.) Még azt is az oktatóm mondta meg, hogy most akkor itt csináljunk egy parkolást.
    A végén pár mondatban összegzi a tapasztalatait a vizsgabiztos, majd átadja az értékelő lapot. Egy hatalmas nagy "M" betűnek kell rajta lenni. "M", mint megfelelt.
  • schoma
    #150
    Az hogy dirigál, erős kifejezés. Nem.
    Mondja, hogy merre kell menni. Mindenhol van 4-5 úgynevezett vizsgaútvonal. (3-4 havonta ezeket cserélik, azaz 4-5 új útvonalat találnak ki.) Ezeket járjátok végig.
  • dashed_
    #149
    vizsga nemgaz..[en mondom 4sz\erre mentem at :D] csak ne izgulj es figyelj rendesen.. alt 1-2 kisebb hiba utan meg folytathatod de ha azt hallod hogy alljunk felre akkor mar buktad..
  • dashed_
    #148
    alt.1.5 ora egy alkalom.. elsszor csak mondja hogy balra jobbra .. de a tablakra figyelni kell. pl vasuti atjarot jelzo tabla akkor lasitasz 30ra zebran ovatosan mesz at nem 50el stb
  • Braveheart
    #147
    És menet közben csak dirigál, hogy most álljunk meg, forduljunk barra, menjünk át akarom mondani kerüljük ki a biciklist...? Egy alkalom mennyi idő szokott lenni? ÉS milyen a vizsga?