7955
Jogosítvány
  • Punkerwork
    #433
    országtól függ
  • Cvd
    #432
    Asszem ha még nem volt semmi jogsid akkor nem vezethetsz a papírral (logikus, a nyilvántartásban sincsennek bent az adatai valszeg), csak ha pl. jogsipótlás/csere/hosszabbítás/satöbbi okán van épp ilyened.
  • cyrus #431
    kezdőjogsival NEM vezethetsz külföldön.
    A határon ofkorz átengednek, de ha egy rendőr igazoltat bajban leszel.
  • [HUN]PAStheLoD
    #430
    nekem mondta is az okmányirodás nő, hogy nem lehet vezetni ,amíg meg nem jön a kártya, semmivel se.. és küldik 5 napon belül, tehát nem egy nagy érvágás! :)
  • CybearBoy
    #429
    Azzal a fecnivel asszem nem lehet vezetni. Külfölre meg mehetsz sztem kezdő jogsival is, ha elmúltál 18, és persze elfogadják az adott országban a magyar jogsit.
  • ZsirosKenyer
    #428
    még egy kérdés.. Tudjátok mikor meglett a forgalmink kaptunk egy igazolást amivel az okmányirodába kellett bemenni. Na most azt hallottam hogy az igazolást felmutatva is vezethet vki amig még nem jön meg a rendes műanyagkártyája. Szerintem hülyeség. Estelge hozzászólhatna vki aki ért a dolgokhoz!
  • cyrus #427
    gyere üssé' ! :D
  • ZsirosKenyer
    #426
    mafflást kérsz?
  • cyrus #425
    lehet, de vezetni azt nem szabad :DDD
  • ZsirosKenyer
    #424
    üdv!
    vki mondja meg hogy kezdőnek minősülő vezetői engedéllyel(2 év) lehet már külföldre menni??
  • Vlala #423
    Megnéztem, de - őszintén szólva - ennyi tapasztalatom még nincs autózással kapcsolatban, eddig mind a három autóm kigurult alólam, mire olajat kellett volna cserélni. Ha kinyomtatva egy-két ismerősömnek elviszem, azzal segítek?
  • Vlala #422
    igen, ezt elírtam tegnap...
  • DannyL
    #421
    Sziasztok!

    Lehet hogy páran már láttátok korábban a kérdőívet a motorolajfogyasztásról. A diplomamunkámhoz kellene és az a helyzet, hogy még mindig nem gyűlt össze elég, hogy jól értékelhető legyen.

    Aki még nem töltötte ki és van autója, valamint hajlandó is segíteni ebben az töltse ki légyszíves. Nagyon nagy segítség lenne.

    KÉRDŐÍV

    A kitöltött kérdőívet ide küldje aki hajlandó kitölteni: [email protected]

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • [HUN]PAStheLoD
    #420
    törzskönyvet jobb otthon tartani, mert ha ellopják a kocsit akkor viszik a papírt is ^.^

    Műszaki zöldkártya és jogsi ami kell tudtommal.. a kötelezőről nem tudok semmit, de a rendőr biztos utána tud nézni :)
  • Vlala #419
    nekem is, meg van a műszaki, zöldkártya, törzskönyv, meg a kötelező bizti számlája. Bele egy borítékba mindet, atzán induláskor behajítani a kesztyűtartóba a teszkósszatyrok közé :-)
  • sumi
    #418
    az én jogsimon már van eus zászló,nagy h betüvel a közepén....
  • sumi
    #417
    http://www.jogsicentrum.hu/kategoriak.htm
  • Punkerwork
    #416
    mi? nekem van 1 kék/rózsaszín (nagyon ocsmáyn színű) kártya azt kész :)
  • Vlala #415
    ez nekem magas, nekem elég annyi, hogy ha autózuni megyek, a kék könyvecskét, a zöld papírokat meg a sárga kis papírt vigyem.
  • sumi
    #414
    ,,K'' kategória
    ? kerti traktor
    ? állati erővel vont jármű

    ,,T'' kategória
    ? mezőgazdasági vontató és két nehéz pótkocsi
    ? lassú jármű és pótkocsi
    ? kerti traktor
    ? állati erővel vont jármű hajtására

    ,,M'' kategória
    ? segédmotoros kerékpár
    ? állati erővel vont jármű hajtására
    ? kerti traktor (16. életév betöltése után)



    Már csak a T vel jelölt kategoriához irt, korlátozás: 185 számot kell kinyomoznom...
  • sumi
    #413
    Mindenkinek:Amit tudi kell a jogsikról.....
  • Vlala #412
    A papírok az autóhoz tartoznak, nem a sofőrhöz, ezért tényleg kérd el a papírokat is, mert a "papánál van" -t csak megfelelő színárnyalat és papírmennyiség után tudják elfogadni.
  • sumi
    #411
    oké.ez csak 1 kérdés volt.én is úgy gondoltam mint Te...
  • 2Bálint
    #410
    Viccelsz ember?
    Dehogy.

    Ha elviszed fater kocsiját, kérd el tőle a kocsi papírjait is.
    Mert ha elkapnak, csúnyán megbüntetnek!
  • sumi
    #409
    Még 1 kérdés.A szüleimnek van 1 suzuki sedanja.namost.az öregemtől néha elkérem,oda is adja,de a forgalmi,+ a köt.bizt csekk is mindig nála marad.A kérdés:ha ketten használnak 1 azon autót,megoldható-e hogy a forgalmit,+ a csekket lefénymásolva elfogaja a rendőr??
  • sumi
    #408
    Most nézem,a T hez meg 185 a korlátozás száma...
  • sumi
    #407
    Már megküldték....
  • [HUN]PAStheLoD
    #406
    a rutinhoz kell 17 év .. még rá 20 óra az min. 10 nap akkor forgalmi másnap vagy talán még aznap .. és még aznap beviszed a vizsgapapírod .. rá 2 napra mész az igazolásért .. aznap az okányirodába .. persze közbe lezsírozod az egészségügyit meg minden papírt bevittél a vizsgaközpontba .. 4000HUF illetékbélyeg .. rá egy 4-5 napra küldik a BM-ből a jogosítványt .. és még aznap el is vehetik gyorshajtásért ;]] mint az egyik havertól majdnem (110-el városban 50 helyett )
  • Easy Rider
    #405
    K=kerti traktor
    szürke sztem meg ha lesz pontod, ara lesz ragasztva matricán, de ebben rohadtul nem vok biztos... ;D
  • Vlala #404
    Targonca, Mezőgazdasági vontató, a K-t nem tudom...
    Az 101 valószínűleg a kezdő jogosítványt jelenti, ezzel nem vontathatsz utánfutót. Két évig tart.
  • sumi
    #403
    Hali.Ezek milyen kategóriák: T , M , K ?Az uj jogsin a szürke kocka a hátsó részen fent jobbra az mi?Ja.És olyan,hogy a B kategoriánál + bejegyzés a korlátozások rovatban a 101 az mit jelent?Esetleg van olyan hely ahol mindent megtudhat az ember az uj jogsiról??Köfi...
  • Mhosah Myth
    #402
    :DDD
  • Vlala #401
    17 évesen szerezhetsz jogosítványt. (kihagytad a 400-as téket :-) )
    Ez azt jelenti, hogy a születésnapodon már vizsgázhatsz, és ha a Mi Urunk kegyelméből sikerül, akkor legrosszabb esetben egy hétre rá már a ravatalon fekhetsz, a felismerhetetlenségig összezúzva. :-)
    Jobb esetben körülnézel a vasúti kereszteződés előtt :-)
  • Mhosah Myth
    #400
    Jah tehát gyakorlatra járhatok csak a vizsgát tehetem le 17 évesen? Vagy 17 évesen ülhetek kocsiba?
  • Easy Rider
    #399
    16,5 évesen kezdhetet a KRESZ-t, utána elmehetsz vezetni, de rutinból meg forgalmiból csak 17 évesen vizsgázhatsz....
  • Mhosah Myth
    #398
    A kérdésem az lenne, hogy ugye 16,5 évesen lehet menni kresszre és 17 évesen jogsira nem? Csak mert sokan azt mondják hogy miuátn megvan a kreszz már rögtön lehet vezetésre is menni...
  • threeman
    #397
    Csá! Ti vágjátok, hogy mi az a szürke lekaparható rész a jogsi hátoldalán (eu-s jogsi). Sehol nem tudják.
  • CybearBoy
    #396
    K.András!
    Engem is nemrég csapott meg a motorozhatnék, nekem A-korl. jogsim van, és egy 250-es Honda Rebel chopperem. Sok mindent nézegettem vásárlás előtt, rátaláltam a Keeway 'csodamotoraira' is, és az áruk miatt sokáig filóztam rajta, de ilyen lesz a választás. De minél több infót találtam róla, egyre jobban rájöttem, hogy nagy szarok! Minőségük az nulla, a Kymco talán jobb vmivel, de abban sem bíznék. Majdnem szalon Yamaha XVS lett a választott, de pénzügyi okok miatt használt japán motorokat kezdtem keresni, és így tettem szert a Homdámra. 97-es, 23e km, de nem bántam meg. Szal én nem ajánlom ezeket a Keeway mocikat...
  • Vlala #395
    Nekem 2, de volt a csoportból, akinek 38...
    Egyébként ezzel a két elméleti pontommal is csak 3. -ra sikerült a forgalmi vizsgám.
  • Bandew
    #394
    Igen. :-)