7955
Jogosítvány
  • schoma
    #146
    elsősegály vizsgának=elsősegély vizsga

    Amúgy ha jól tudom, akkor forgalomban minimum 20 órát kell vezetni.
  • schoma
    #145
    Elvileg 10 óra kötelező (lenne) a rutinpályán. Azért mondom, hogy lenne, mert én speciel vagy 1.5 órát voltam ott. Az oktatóm látta, hogy nagyon megy, nem lesz vele gond. Inkább kimentünk a forgalomba vezetni.


    Amint megvan a KRESZ vizsgád, egyböl mehetsz gyakorlatra. Mint már korábban írtam nem kell meglennie az elsősegály vizsgának. Az csak a jogosítvány kiváltásához kell.

    Egy kalappal neked a vizsgákhoz.

    Aztán hibátlan legyen a KRESZ!
  • Braveheart
    #144
    amúgy hogyan megy a gyakorlati oktatás? meddig vagyunk a rutinpályán? Jún. 4-én kreszvizsga, után elsősegélytanfolyam és már mehetek is gyakorlatira?
  • Braveheart
    #143
    mondjuk 5 személyes autóban: 2 felnőtt elöl, 2 hátul és mellettük a 2 gyerek, sztem be se férne az ülés
  • [Walaki]D`Lair
    #142
    Gyári adat.
  • schoma
    #141
    1.- autópályán: 130 km/óra,
    - autóúton: 110 km/óra,
    - lakott területen kívül egyéb úton: 90 km/óra,
    - lakott területen: 50 km/óra,
    ha nincsen külön táblával meghatározva. Lásd pl. Hungária krt. ahol 70 km/h


    2. Igen él még ez a szabály. ("Két 10 éven aluli gyermeket egy személynek kell tekinteni.")


    3. Erre nem tudom a pontos választ.
  • TomBond
    #140
    Még egyszer leírom hátha valaki tudja a helyes választ! Volna 3 gyors kérdésem (vita eldöntésére):

    1. Hol (lakott terület, azon kívűl stb.) mennyi most a megengedett max. sebesség?

    2. Van-e még az a szabály (és hogy van pontosan)hogy 2 10 éven aluli gyerek 1 főnek számít?

    3. Ha 4 felnőtt és két 10 éven aluli gyerek ül egy autóban akkor kell-e gyerekülés?
  • schoma
    #139
    Szerintem ebbe ne menjünk bele...
    Tudod nem csak a lóerők számítanak, ugyanis azt valahogy az útra is kell juttatni.
    Az a 9.3 sec gyári adat, vagy általad mért?
    Én mondjuk speciel tudom, hogy a CRX mit tud. Lemértük. Nem gyári adatról beszélünk, meg nem arról, amit a "Kis Pista" mondott!
  • [Walaki]D`Lair
    #138
    Akkor egy foscsörlő az a Honda...Volvo XC90, 22xxkiló, 270LE és 9.3 sec alatt van százon...
  • [Walaki]D`Lair
    #137
    Nos...Én a múlkor 50-ről fékeztem már vissza, mert elbambultam gyorsulás után...és láss csodát...simán megállt a kijelőlt helyen...az egy más dolog, hogy csikorgó kerékkel, de simán megállt...
  • [Walaki]D`Lair
    #136
    És ki mondotta, hogy sport motorolajjal van tuningolva teeee....:))))) Az van benne....(de asszem a váltó is meg van piszkálva kicsit)

    Amúgy a fasz tudja...lehet, hogy legközelebb megzúzom a tanáromat...apja faszának adja be a hülyeségeit :DDDD
  • schoma
    #135
    Köszi. Legalább ilyet is látok. Kb. 2 percembe tellne, és széthajtanám...
  • hali
    #134
    jolvan, csak gondoltam berakok egy kepet errol a tuning csodarol
  • schoma
    #133
    Mellette meg egy CRX. Azt nem lehetet választani?
    De most tényleg: ezzel? Magyar utakon? Nálunk a rutinpályáról nem jött volna ki ezzel egyben.
  • hali
    #132
    biztos ilyennel tanul vezetni



  • schoma
    #131
    Egyébként erről van egy jó sztorim. Én még egy 1,9es turbódizel Ford Sierrán tanultam vezetni. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy mit tudott a gép. Nem is volt egy kis darab.
    Na szóval: rutinpályán vagyunk bent az oktatómmal, mikor is megjön egy zsír új Suzukival a kolléga. Büszkén mutatja mindenkinek, hogy most hozta a szalonból, milyen jó stb...
    Erre összenéztünk az oktatómmal: ezt kipróbáljuk. Már az is érdekes volt, ahogy beültünk. Egyikünk sem valami kis darab pacák. Nagynehezen bepréseltük magunkat. (ülés csontra hárta: oda vizsgabiztos biztos nem ült volna be, hacsak a villamos nem vágta le a lábát. )
    Rutinpályán az ominózus gyorsítás-megállás feladat. Alig értük el a 35ös tempót, már fékezni kellett. Ami nem volt valami bizalomgerjesztő. Lassulás az nem nagyon volt, a vonal után jó 20 centivel álltam meg...
    Ekkor vezettem először, és remélem utoljára buzukit. Nekem biztos nem kell. De akinek tetszik, vigye...
  • schoma
    #130
    Persze, mint egykor a trabant. Ragasztás + hajtogatás.
  • schoma
    #129
    Még az is érdekes, hogy ez egy oktatóautó. Minek tanulsz, autóversenyzőnek?
    Nem nagyon hiszem, hogy valaki beleöl 100 ezreket egy autóba, amit majd a fakezű tanulók hazavágnak egy hét alatt. pl. félig kinyomott kuplunggal vált, úgy csusztatja a kuplungot, hogy azt rossz hallgatni...
    Azért megnézném ezt a buzukit. Fénykép?
  • hali
    #128
    de amilyen vékony lemezbol készul a sruzuki, elképzelheto
  • schoma
    #127
    Vazz. Egy Honda CRX vTech (ami 170 paci, és 800 kg) nincs fenn szerintem 6 sec alatt százon. De lehet, hogy az igen. De egy 100 lovas buzuki?! Na persze...
  • KeKKSZike
    #126
    Egy hét alatt megjött, úgy hogy vidéki vagyok! :)
  • Madmaxx
    #125
    Figyuzz a sportmotorolaj tudod mennyit húz a teljesitményen? kb. 1-2 lóerőt. Még a sportlégszűrő is csak 5-8at. Ráadásul a teljesitmény nemcsak a motor tiszta erejéből fakad hanem a váltó áttételeiből is. Összehasonlitásképpen egy porsche van 4 sec körül 100on tehát szvsz csak te vagy az egyetlen aki elhiszi ezt a 6sec-et. :))))
  • [Walaki]D`Lair
    #124
    Nem az, hidd el...
  • Madmaxx
    #123
    KAMUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
  • [Walaki]D`Lair
    #122
    NEm az én autóm!!! Ezen tanulok vezetni...(oktatóé)
  • Coine, The A&O
    #121
    egy kanyarnak /term. külön/
  • Coine, The A&O
    #120
    húha, autópályán kívül nem nagyon fogod használni a 100 LE-t.
    vagy tán nekivágnál egykanyarnak 100-al ? kézifékes ?
  • Coine, The A&O
    #119
    Grat., vezess minnél többet, kérd el szüleid verdáját ha tegyük fel mennétek vhova hétvégén. Óvatosan és szabályosan, mások is benne vannak a játékban...
  • [Walaki]D`Lair
    #118
    óóóó Hogy rohadj meg a neved napján!
  • polgárjenő
    #117
    jó neköd....
  • KeKKSZike
    #116
    MEGJÖTT A JOGSIM! :)
  • [Walaki]D`Lair
    #115
    Ez nem gyári lófos vaze! Direkt ezért mondtam, hogy nem gyári (tuning)...faszom...vedd már a fáradságot és értelmezd amit odaírtam vázzz...

    100Le-s 1.6-os 16szelepes Suzuki Baleno motor van benne (a Swiftben!) és még az van tuningolva! Tehát nem tudom, hogy mennyi, de 100Le-ről van húzva! +ugyi a Sport motorolaj (mert ilyen is van! 5W-40-es olaj van benne), Shell V-Power Racing benzin...3-asba kiviszi a 150-et! És tényleg olyan, hogy húz mint az őrült! Ugyanis én vezettem, te meg nem...szóval légyszives nem hülyeségeket beszélni...
  • ÁjjLe BoBBi
    #114
    ébredj már fel a 6sec/100 addal ! azt nehezen hiszem el ! még 10-12-ben esetleg benne is volnék...
  • PResident Evil
    #113
    suzuki powa :D
  • [Walaki]D`Lair
    #112
    Én egy 100LE-s Tunning Suzuki Swift-en...6sec alatt van 100-on meg ilyenek...szal ideális tanuló autó...:DDD
  • TomBond
    #111
    Volna 3 gyors kérdésem (vita eldöntésére):
    1. Hol (lakott terület, azon kívűl stb.) mennyi most a megengedett max. sebesség?
    2. Van-e még az a szabály (és hogy van pontosan)hogy 2 10 éven aluli gyerek 1 főnek számít?
    3. Ha 4 felnőtt és két 10 éven aluli gyerek ül egy autóban akkor kell-e gyerekülés?
    A KOMOLY válaszokat köszönöm, a komolytalanon jót nevetek!
  • KeKKSZike
    #110
    az egyik haveromnak a rendőrségen azt mondták, hogy nem lehet! most akkor mi az igazság? mind1... lassacskán csak megjön! :)
  • KeKKSZike
    #108
    Én is úgy tudtam, gondoltam, hogy azzal a fénymásolt izével, amin rajta van a képem, lehet vele vezetni! :)
  • KeKKSZike
    #106
    Hát igen... Én is hallottam, hogy azzal még nem nagyon szabad vezetni, de ez akkora geciség! Ha vki már lerakta a vizsgáit akkor miért kell még neki heteket várni?
  • KeKKSZike
    #105
    Én Kecskeméten vizsgáztam... ;)