7955
Jogosítvány
  • MiloShee
    #513
    Az én legnagyobb hibám nem a technikai kezelés, vagy elsőbbségadás vagy ilyesmi. Egyszerűen nem tudom huzamosabb ideig figyelemmel kísérni a forgalmat, béna dolog dehát...
  • Bandew
    #512
    Én elismerem a hibáimat, mert tényleg béna vezető vagyok, de ez tényleg így volt. :-)
  • MiloShee
    #511
    Anno én is csak a vizsgabiztos jóindulatúsága miatt mentem át, meg is becsülöm magam...
  • CB Dávid 18
    #510
    Én most fogom elkezkeni az autós tanfolyamot, van jogsim csak kis motorra. Nem kell feladni az egészet ha nem megy át az ember elsőre akkor majd átmegy másodszorra.
  • Cvd
    #509
    A közel 30 évem alatt jópár emberrel találkoztam akit meghúztak forgalomból, sok hasonlót olvastam itt is, de olyannal még egyetlen egyszer se találkoztam az elbeszélésekben hogy az illető hibázott volna.:))))
  • CaviaR
    #508
    Engem is húztak meg másik tanuló miatt. Stop táblánál állok jópár perce, nagy a forgalom, jön egy nagyobb rés a kocsik között egy tanuló elött. Lassan jött, talán még lassított is, én tehát nyugodtan bekanyarodtam elé.
    Amikor a kocsi 3/4-e kint volt az úton szépen beletaposott a gázba és pikk pakk mögém ért. A vizsgáztató persze megbuktatott mert nem adtam elsöbbséget...
  • Bandew
    #507
    Én meg egy váratlan útépítés miatt buktam meg, lassan kanyarodok be, aztá egyszer csak HOPP az én sávomban jönnek szemben az autók. Satufék, oszt bukta. :-)
  • Vlala #506
    én kétszer buktam, egyszer egy gyalogos, máskor egy erő-szakon tanuló vadbarom miatt. Ne add fel.
  • Bandew
    #505
    Megbuktam. :-(
    Most dühös vagyok!
  • Vlala #504
    csak rá ne szokj :-)
  • Bandew
    #503
    Én meg most jöttem meg a vezetésből, és nagyon sirályul ment. :-)
    Jövő hét pénteken vizsga, de azt mondta az oktatóm, ha ilyen jól megy simán átmegyek. És megvan a legjobb trükk para meg idegesség ellen! Egy barátom javasolta, hogy előtte igyak meg egy felest és bevált! Olyan simánt ment, mintha mindig is ment volna. :-D
    Szal vizsga előtt is benyomok egyet, csak nehogy az legyen, hogy csak így tudok majd vezetni. :-D
  • Vlala #502
    az még betudható a lámpaláznak. Gratulálok!
  • Gladiator
    #501
    huh, megvan a KRESZ. 3 hibám let, de ilyen tök hülyeségek.
  • Bandew
    #500
    Okés köszi! Sokat segítettél (tényleg). Az oktatóm után kész felüdülés téged olvasni. :-)
  • Vlala #499
    Mutasd meg neki, hogy csak azért is menni fog.
    Tudom, nehéz, de a vezetésre figyelj, ne az egyre rövidebb szoknyákra és az oktató szövegelésére. Engem is leírt nem egyszer, de megérte. Megtanultam biztonságosan vezetni.
  • Bandew
    #498
    Jaja tom, de néha az oktatóm már sóhajtozik, hogy reménytelen, az meg nem éppen a legjobb érzés. :-(
    Mindegy, majd összekapom magam, legfeljebb rohadt lassan fogok menni. :-)
  • Vlala #497
    az oktatók általában ilyenek, ez még egy fokkal jobb, mint a kedves magyar "közlekedési partnerek" hozzáállása. Tény, hogy nagyon sok mindenre kell figyelni, és tapasztalatlan vagy még, de a forgalomban egy kisebb hiba is belekerülhet félmilliódba, ha valaki belédcsúszik...
    Az oktatók azért ilyenek, mert azt akarják, hogy tanulj meg vezetni. A bukásnál egy óra + vizsgadíj, azaz nekem 5200 Ft volt, egyszer megbukni nem szégyen, ne add fel. Egy hülye gyalogos elég, és a vizsgabiztos már irányít is vissza a bázisra...
  • Bandew
    #496
    Most csinálom a forgalmat és igen érdekesen vagyok vele.
    Egyszer egész jól megy, egyszer meg pocsékul. Az oktatómmal k*rvára nem jövünk ki.
    Ha valamit elb*szok leüvölti a fejem, ettől persze még magabiztosabban megy az egész...
    Annyiban igaza van, hogy nem szoktam kellően körültekinteni, mindig van valami "apróság", amit nem veszek észre (pl lámpa, vagy zembra), de akkor is alaposan lealáz, amikor olyan dolog van, ami nem is az én hibám, vagy ami vele is előfordulhatna. Nem tom a vizsgán mi lesz, remélem pont a jobbik formámban leszek, de semmi kedvem pótvizsgázni. Amúgy hogy van? Ha megbukok, akkor kell minimum egy pótóra? És az kb mennyi? Oktatót már nem akarok váltani, azért sem, mert most már csakazértis nála akarom letenni. Sosem voltam autóbuzi, szal nem sok érzékem van hozzá, de úgy érzem az oktatóm fogja vissza a teljesítményem. :-(
  • Vlala #495
    Ez szerinted kimeríti a garanciális, szakszerű javítás fogalmát? Na ezért jók a szoci autók...
  • bertino
    #494
    Igazából azt mondják egy közlekedési autóbusszal is ezt kellene tenni, vagyis fajtájából az összessel, ha kigyaullad vagy van vele valami nagyobb gond, csakhát az igen nagy problem lenne, ha nincs pótlás.

    Szerintem
  • bigfoot
    #493
    minek ahhoz vissza vinni?
    simán meglehet csinálni!kiesett a gáz bowden,kell két kulcstartó karika azt annyi golf 2 em gázpedálját az tartja :)
  • bertino
    #492
    :-)
  • Vlala #491
    a legjobbakkal is előfordul. Merciket, Porschékat és Volvókat is visszahívtak. Nehogy már valaki ezért bélyegezze meg a Mi Autóinkat...
  • bertino
    #490
    Legyen pozitivum, hogy nemrégen majd 200e Suzukit hivtak be, mert egynek beragadt a padlón a gázpedálja :)
  • Vlala #489
    ne aggódj, a Suzuki nem fog tönkremenni alattad.
  • Augustus Gigo
    #488
    Na ez fasza lenne:D ha második vizsgán nem megyek át, majd megyek másik oktatóval pár órárt nyáron oszt csá, PÁVra nem szeretnék kerülni:D
  • Vlala #487
    azt a legegyszerűbb kezelni... csak cuuurvára mély az ülése!!!

    Egy haver mesélte, hogy elszállt a kuplung az oktató Skodájában, pont a vizsgán... lehúzódott az út mellé, kitette az elakadásjelzőt, a vizsgabiztos kíváncsi tekintetére csak annyit válaszolt, hogy az autó forgalomképtelen, ezért a vizsgát megszakítja. A biztos úr gratulált neki, átment...
  • Augustus Gigo
    #486
    szerencsére suzukival mentem, az van dögivel:D
  • Vlala #485
    az oktatóváltás nem biztos, hogy jó ötlet, eleve egy óra a kötelező pótvizsga előtt, asz öthöz nem ragaszkodhat. De az új oktató mindent máshogy követelhet meg. Mindenesetre próbálj azonos típust választani.
  • Augustus Gigo
    #484
    sajnos a pénzre ment ki szerintem is, mivel az oktatóm kedvesen közölte , hogy akkor elvárja a plusz 6 órát , mely olyan 15000 körül lesz, franc fog venni plusz órát, váltok oktatót és megyek jövő héten vizsgázni
  • Vlala #483
    ilynkor szembe lehet vele szállni, megmondhattad volna, hogy emberélet forgott kockán, és ezt láttad a leghelyesebbnek... de hajlamosak az ilyenekbe belekötni, kell nekik is a pénz...
  • Augustus Gigo
    #482
    megbuktam:( elémrohant egy hülye gyalogos, én gyorsan fékeztem nehgy elüssem, erre ilyet szól hogy álljak félra, emrt hogy esős időben nem szabad vészfékezni
  • Vlala #481
    Az jó, mert lassabban mehetsz. Ha a vizsgabiztos rákérdez, súgd meg neki, hogy a jelen látási viszonyok mellett felelőtlenség lenne nagyobb sebességre gyorsítani a gépkocsit... harapnak a felelősségteljes, megfontolt szövegre, mint Monica Lewinsky az elnöki jogarra!
  • Augustus Gigo
    #480
    Én most megyek forgalmi vizsgára , de sajna zuhog az eső, áááá
  • mustar
    #479
    Ne add fel (még messze az alagút vége, de az alapokat jól tanuld meg). Nekünk szerencsére nagyon jófej oktatónk volt, élveztük az órái. Napi 4 óránk volt.
  • Gladiator
    #478
    Tegnap kezdtem a KRESZT. Ez a megállni tilos, meg várakozni tilos kicsit bekavart, de aztán kb 10 ember elmagyarázta és most már megy. viszont kurva unalmasak az órák. olyan lassú tanárt fogtam ki, hogy az vmi hihetetlen. szinte megáll az élet az óráján. már mennék vezetni.
  • mustar
    #477
    Na túlvagyok az EÜ-n. Izgultam előtte aztán lélegeztetnem kellett, pulzust mérnem, és a tétel: egy kamionos elütött egy motorost, nyitott szemmel fekszik, a lábszárai deformáltak. Nehezen de sikerült. Meg túlvagyok az első rutin órán.
  • pfz
    #476
    en eu vizsgara 2 ismeretlennel mentem be. az egyik amolyan feher inges, mindent tudo 25 eves koruli srac. a masik fiatal, izzadt mint a lo es folyton "szabad oldalfekves"-t mondott. szakadtam a rohogestol, a gyerek semmit nem tudott, de a vizsgabiztos mindig ravezette a helyes valaszra es at is ment. baleset eseten ilyenekkel biztosan nem akarok osszeakadni. egyebkent szerintem az eu tanfolyam eleg fontos dolog, mert ha kicsit is komolyan veszed akkor eletet is menthetsz. vagy a te eledet mentheti meg az aki komolyan veszi. nah csak ennyi...
  • Lacc
    #475
    Van egy tétel amibe beleszalad a láncfűrész a faszi lábába.
  • CaviaR
    #474
    Nyugi még sok is. :) Én nem is jártam sosem eü tanfolyamra. Haveromtól kölcsönkértem a könyvet, 2x elolvastam este, másnap suli után elmentem vizsgázni, és átmentem.

    Kettesével/hármasával mehettek be tetszés szerinti sorrendben. Annyi biztosan lesz, hogy meg kell mutatnod egy stabil oldalfekvést a másik emberen. Aztán húzol egy tételt, amiről mesélsz a vizsgabiztosoknak.

    Én azt húztam, hogy csuklóból lüktetve jön a vér, mit kell csinálni. A csaj akivel voltam és akin bemutattam a stabil oldalfekvést, azt húzta, h bringás fexik az úton fázik és fáj a hasa. Teendő?

    Kb ilyenek lesznek. Ja nézd át a kötéstípusokat, az artéria leszorító pontokat, és a fektetés típusokat.