7955
Jogosítvány
  • Bandew
    #553
    Igen az autópályán ktelező, de asszem mindig az autóban kell, hogy legyen és igen durván büntetik.
  • Easy Rider
    #552
    kisteherautókba már kötelező év elejétől, személygépkocsikba meg még szerintem nem, de majd abba is kell (egyébként 500.-, tehát nem pénz;))
  • magus
    #551
    no, 28.an rutin vizsga:d
  • steweee
    #550
    a sárga fényvisszaverős mellényt kötelező a gépjárműben tartani? erről nem tudok biztosat, de egyre több autóban látom a hátsó ablakba láthatóan kirakva.egy barátom azt mondta hogy csak autópályán kell viselni ha a megállósávban kiszáll az ember, viszont akkor ilyen alapon akár kötelező is lehet, hiszen bármikor pályára mehet vki
  • JackDaniels #549
    Mert rutintalan vagyol. Mielőtt hívtad volna a rendőröket, kissé megveregeted a pofikáját a parasztnak, oszt utána nem a rendőrt, hanem a mentőt hívod.:)) A mentősök majd értesítik a remdőröket, mivel "személyi sérülés" történt a balesetnél és helyszínelni kell.:))
  • Braveheart
    #548
    Nekem most télen volt a legnehezebb időszakom. Akkor volt meg másfél éve a jogsim és mindig elbíztam magam, egyszer nekicsúsztam a jég miatt az útpadkának is, első tengely röpült. Most már kicsit visszafogom magam, de ha mégsem akkor legalább jobban figyelek. Elég gyakran tudok vezetni, és néha tényleg unalmas a sima "50el megyek és minden szabályt betartok" módszer. Pedig érdemes betartani őket. Ha meg hülyülni akar vki menjen olyan helyre ahol csak magának árthat.
  • Bandew
    #547
    Nem tudom. Én tisztában vagyok azzal, hogy nem vagyok még elég rutinos ahhoz, hogy meggondolatlanságot csináljak. De valaki azt hiszi, hogy ez játék, csak mert egy burokban van, de azt nem tudja, hogy tök simán meghalhat valaki.
  • Vlala #546
    azt áruljátok már el nekem, miért hiszi azt valaki, hogy ha megvan a jogsija, már bármit megtehet? Egy barom egy hónapos jogsival "ami a scövön kifér" alapon vezet az utcában, a dudát jobban ismeri, mint a féket, mindezt egy olyan állapotú Ladával, hogy a vastelepre már nem vennék be...
  • Bandew
    #545
    Apám tök jó fej. Folyton kölcsönadja a verdát, hogy gyakorolhassak (ezt nem gondoltam volna róla).
    Az elején eléggé paráztam, hogy összetöröm meg ilyenek. Meg csomószor túlpörgettem a mocit, mert dieselen tanultam és ez ahhoz képest sokkal érzékenyebb. De most már itt az ideje, hogy IGAZÁBÓL is megtanuljak vezetni.
  • Braveheart
    #544
    Most jövök kreszvizsgáról. Nem volt vmi nagy szám. 2 éve 8 hibapontom lett a B kategóriáson, most az A korl-on 2.
  • dieselG
    #543
    ez pontosan hol volt?
  • Bandew
    #542
    Ilyenkor nem is az a para, hogy nem tudsz vezetni, hanem hogy "vizsga". :-)
    Dugás sajna nem minden esetben kivitelezhető és még a plusz energiáidat is elhasználod.
    Az oktatóval való beszélgetés tényleg lehet jó, bár szvsz jobb ha az oktató a vizsgáztatóval trécsel, úgy olyan érzés mintha le se szarnának.
    De én mondom a pia hatásos. :-)
    CSak úgy mellesleg az autósiskola igazgatója adta ezt a tanácsot, elvégre is téged nem szondáztathatnak meg. :-D
    Ja és vigyázni kell a mértékkel, szal max egy feles.
  • Puntigamer
    #541
    én átmentem 2x, nyugodj meg, tényleg adjál ki magadból mindent... igen, még azt is...
    sokat számít hidd el...
    és ne parázzá, nem parás, ha tudsz vezetni... nem egy nagy ördöngősség...
  • [HUN]FaTaL
    #540
    lol
  • Vlala #539
    nem idevaló téma, általában kedvelem is a rendőröket, de amikor szombaton kihívtam őket (valaki feltörte az autómat, -1 rádió), az első kérdésük az volt, hogy nem adtam-e el véletlenül...
  • Cvd
    #538
    Próbáljátok ki azt hogy beszélgetsz közben az oktatóddal. Elvonja a figyelmed az izgulásról, persze lehet hogy ettől romlik a "teljesítményed" is, de egy próbát megér. Bevett módszer, sok oktató használja tudatosan.
  • nacsag
    #537
    dugjál
  • Bandew
    #536
    Igyál. Természetesen ne sokat, csak annyit, hogy elmúljon a para.
  • ÁjjLe BoBBi
    #535
    neeeeee!!!!!
  • [HUN]FaTaL
    #534
    ennyi a magyar rendőrség
  • [HUN]FaTaL
    #533
    bazz vizsgadrukk miatt már harmadszor megvágtak a forgalmin. mit lehetne tenni vizsgadrukk ellen?
  • CB Dávid 18
    #532
    én csak most kezdem el a tanfolyamot.
  • Bandew
    #531
    Pfff.... ezek a rendőrök...
    Beszarás!
  • Gladiator
    #530
    fú bazdmeg, majdnem meghaltunk ma. mentünk ki haverommal egy a városunk mkellett lévő faluba, autóúton. és a balról jövő mellékútról egy faszi nme állt meg, hanem 100-110zel próbálta bevenni a kanyart. átvágódott a mi sávunkba haverom alig tudta elkapni a kormányt, kb 3 méterre ment el mellettünk, majdnem belement a mögöttünk lévőbe, aztán cikázott össze-vissza, majd beszállt az árokba. én hívtam ki a rendőröket. visszamentünk "szemtanuskodni". azt a rendőr elkezdi: minek jöttünk ide, így ordibálva, hogy ne nézelősködjünk. köcsög. megkérdeztük mit mondott a srác, azt aszndta, hogy kicsit gyorsan ment. apja faszát. semmi bajuk nem lett, de ha belénk jönnek tuti mi halunk meg.
  • mustar
    #529
    Nekem is sikerült a forgalmi is. Mindenből elsőre, összesen 2 órát kellett vennem pluszba, hogy vizsga előtt is vezessek. A vizsgám is izgu volt, kedden mentem el, hatalmas vihar volt, rángatta a kocsit az oldalszél. Aztán kb a vizsga közepén lehettünk (már megcsináltam parkolást, megfordulást mindent), amikor egy hatalmas fát láttam, az úton keresztbe. A 4 sávból 3ra rádőlt, a szembejövő sáv volt járható, na ekkor elkezdtem izgulni (előtte zárolvonalak meg anyámkinnya). Aztán rendesek voltak a szembejövők és elsőre átengedtek. Utána meg jött a tűzoltó, hogy eltakarítsa a fát. Persze az is szemből érkezett, aki vizsgázott már az tudja milyen állapotban van olyankor az ember. De a lényeg, hogy sikerült 0 hp-tal. Remélem hamar kézhezkapom a papírokat.
  • Balo
    #528
    Ehh, sikerült a kresz, na mentem ünnepelni ;)
  • Bandew
    #527
    Jaja :-(
    Pótvizsga + pótórák (4db) összesen 16000Ft volt :-(
  • Vlala #526
    na, ugye, hogy nem volt nehéz? (csak drága :-( )
  • Bandew
    #525
    !!!!SIKERÜLT!!!!
    Megvan minden! Végre fellélegezhetek. :-D
  • Vlala #524
    kivéve a frissen felázott, echte ungarische földutakat. Gyökerek (akkorák, hogy felül rajta a Suzuki), vakondtúrások, bicaj- és traktornyomok, például nálunk a temetőt csak terpjáróval lehet megközelíteni, ezért van 4x4-es Toyotája a temetkezési vállalkozónak.
  • Punkerwork
    #523
    legtöbb földút jobb mint bármelyik városi út :)
  • Vlala #522
    se tábla, se forgalom, van helyette traktor meg a közlekedésről mit sem tudó biciklis nénik-bácsik. Meg tuti jó földutak, hehe... ott sem rózsás a helyzet.
  • Braveheart
    #521
    Nekem 2 éve megvan már a B kategóriás jogsim. Most járok A korl-ra, és igen unalmas az elméleti rész...
    Szerencsére már csak 1 hét van belőle, utána kreszvizsga.
  • FrezeR
    #520
    na ja az nem olyan izgi :)
  • MiloShee
    #519
    Mondjuk az előzés formájától is függ... Full egyenes úton ötvennel pöfögő Trabit... :D
  • FrezeR
    #518
    azért ezt a faluzást nem kellene...senki nem falun szerzi a jogsit hanem városban forgalomban érthető hogy miért ugye? ugyhogy a megjegyzésed nem helytálló ezesetben. egyébként meg nehogy azt hidd, hogy egyszerübben "odaadják" máshol a jogsit a fővároson kivül, ez hülyeség. a többivel egyetértek mármint az első előzés, azért valahol jó érzés :)
  • CaviaR
    #517
    1) Jó lehet h falun mindenki megkapja a jogsit elsőre mert se tábla se forgalom, de Pesten nem annyira egyszerű.

    2) Vagy a vezetést becsülöd alá vagy az "első alkalmat" becsülöd túl.
  • ZsirosKenyer
    #516
    szerintem túloztok, nekem elsőre sikerült mind a rutin mind a forgalmi vizsga, és első előzésedet végrehajtani egyátalán nem olyan mint elveszíteni a szüzességed...ne legyetek már gyíkok!
  • CaviaR
    #515
    Amikor órákon mentem forgalomban én sem tudtam figyelni a forgalmat a második óra táján. Óhatatlanúl figyelmetlen az ember mert nincs hozzászokva. Megvan a jogsim két hónapja, és max szombatonként vezettem egy olyan fél órát, de ez is elég gyakorlatot adott, hogy ne fáradjak el pár óra után.
    A héten levezettem Balcsira a mellékutakon faluról falura. Olyan 2,5-3 óra volt az út, mert nagy volt a forgalom, de nem fáradtam el. Visszafelé nehezebb volt, mert 2órai vezetés után értem be pestre a csúcsforgalomba, de nem volt gáz az sem.


    Szal srácok kitartás, menni fog az csak tényleg vegyétek komolyan!

    Ja és nincs jobb érzés mint életed első előzését végrehajtani egy főúton 140-el. Olyan mint amikor elveszted a szüzességed. :D
  • Bandew
    #514
    Ez van általában nálam is.