7955
Jogosítvány
  • [HUN]FaTaL
    #633
    patkán=padkán
  • [HUN]FaTaL
    #632
    szerintem útpadkán sem állhat mivel a patkán eleve nem állhat meg csak ha azt tábla jelzi.
  • lamase
    #631
    áhááá kösz :9
    hozzászólást elírtam (minek az elsöbségadás tábla??) < ugye megállni tilos:)
  • Balo
    #630
    Az útpadkán (út mellett) megállhatsz az úton nem.
  • lamase
    #629
    Megállhat-e az útpadkán a táblával megjelölt útszakaszon?


    Delmagyar.hu online kresz tesztje, nemet választottam és rosz.. (minek az elsöbségadás tábla??)
    Ez hiba lehet, vagy én vagyok hülye?
  • Gladiator
    #628
    hívjad. baj nem lehet.
  • akyyy
    #627
    engem nem akarnak hívni hogy mi van, sztetek felhívjam őket?:C
  • CLINT EASTWOOD9
    #626
    Na ma megyek Fél háromra a motoros iskolába.
  • Braveheart
    #625
    Én 19 vagyok ha rám gondoltál. 17 évesen megszereztem a B kategóriás jogsit, most meg az A korl-t. 21 évesen mehetek majd teljes A-ra.
  • Easy Rider
    #624
    16 és háromnegyed évesen már vezethetsz, csak 17 évesen viszgázhatsz rutinból!
  • Gladiator
    #623
    17-től kezdheted el a vezetés órákat. brave meg asszem 18 éves.
  • CLINT EASTWOOD9
    #622
    mert például ha 14éves akkor 4-5 évig úgy se tud autózni csak illegálisan.
    azt éppenséggel nem tudom hogy hány éves pontosan de ha ennyi akkor úgy van ahogy mondtam
    Azt éppen megint nem tudom hogy hány éves kortól lehet autóra jogosítványt szerezni.
  • Gladiator
    #621
    mértr ne tudna egy daarig autózni?
  • CLINT EASTWOOD9
    #620
    Egy darabig még úgy se tudsz autózni addig meg jó a motor
    És ha nagyobb motora is majd ráakarsz ülni akkor megmár lesz rutinod
    Szerintem csak ennyi az egész + még pár dolog amiből megéri ha megvan valakinek az 50 köbcentis motora a jogosítnány
  • Braveheart
    #619
    A korl = A korlátozott, 250 cc-s mocikat enged használni, vagy 0.16 kw/kg.
  • Gladiator
    #618
    mijaza akrol?
  • Braveheart
    #617
    Na most voltam az első Akorl. gyakorlati órámon (B 2 éve megvan) Azt hittem jó idő lesz, napsütés, kapok vmi jó kis motort és mehetünk. Erre meg esett az eső, a 250-es mocikat összetörték, kaptam valami nagytestű robogót. Eh, remek. Meg azt mondták minél előbb lezavarjuk annál jobb, még 1X megyek rutinra és vizsga, utána meg 1 hét és megvan az Akorl jogsim. Amúgy meg mellettem nyalt el az egyik gyerek egy 400-as kawasakival :)
  • Gladiator
    #616
    hát, emrt ugye balra nagy ívben kanyarodni, jobbra pedig minél inkább a padkához húzódva. szóval egy 90°os kanyart akart bevenni 150nel.
  • dieselG
    #615
    Spanokkal most voltam először éjszaka kocsikázni a Mátrában.. tökjó volt ;)
    Aztán gyöngyösön a felsővárosban túl röviden vettem be 1 kanyart, mert véletlenül be volt kapcsolva a parkolás kormánymód, így kb 20km/hval, szépen felugrott a jobb hátsó kerék arra a kb 25cm magas járdaszegélyre.. lett is nagy riadalom, de nem lett baja anyum kocsijának:P Meg ugye ma próbáltam először benzines kocsival elindulni egy emelkedön, nem jött össze :D Összességében tök furi volt ez az önállóság, de fasza volt :)
    majd hamarosan kapok saját kocsit, azt nyugodt szívvel törhetem össze következmények nélkül.. [viccelt]
    ja és kurva anyjukat azoknak akik 150el próbálják bevenni a kanyarokat.
  • reaper4
    #614
    jah + ilyesmi :)
  • Easy Rider
    #613
    nem... ha kell autóra is, akkor abban meg úgyis benne van
  • blackmetal
    #612
    szerintetek megéri lerakni a vizsgát 50 köbcentis motorra?
  • CLINT EASTWOOD9
    #611
    Én hétfőn megyek az első órára aki már volt, azok mit csináltak?
    Bemutatkozás meg ilyesmi, vagy mégis mi?
  • akyyy
    #610
    Milyen jobbra kisív?
  • Gladiator
    #609
    ja, amúgy tegnap halottam egyik haverjától, hogy 150-nel próbálták megcsinálni a jobbra kisívent, aztán naz nem jött össze, és így jöttek velünk szzembe
  • Gladiator
    #608
    gyöngyösön, ahogy mész nagyréde felé. valszeg most már vágod hol is van:)
  • dieselG
    #607
    grat!

    engem az éjjel engedtek el egyedül vezetni végre, anyum stilójával:)
    Munkahelyemre, majd vissza, nemrég jöttem haza. Érdekes volt a felhőtlen, zavartalan vezetés a jajgató szülők nélkül, pirkadatkor elfelejtettem bekapcsolni a fényszórókat, indexet kihagytam véletlenül mikor jobbra kanyarodtam 1 útkereszteződésben, szerencsére nem jött senki..
    gladi kérdeztem vmit pár hozzászólással lentebb
  • akyyy
    #606
    köszike:)
  • DarkJedi
    #605
    A vizsgalapra, hogy tudják ellenőrizni a búrádat, nehogy mást küldj be magad helyett ^^
  • akyyy
    #604
    na kitöltöttem ajelentkezési lapot... sztetek minek kell fénykép rólam?:S mert tuti nem ajogsira kell, mert azt az okmányirodában csinálják.
  • akyyy
    #603
    JAJ de várom már hogy vezethesssek
  • Vlala #602
    gratula.
  • Gladiator
    #601
    hehe, sikerült. bár elég necces volt. tükröt elfelejtetem csomószor nézni, majdnem lefulladtam, az egy íven megfordulást meg kb. 25km/h-val csinaltam meg. de sikerült, minden elsőre.
  • HiPPoNaX
    #600
    az eleve erosen nocomment ahol kozli az oktato hogy az o oraja bizony nincs benne teljes egeszeben a tandijban, ugyhogy fizess vmi 1000Ftot orankent pluszban (kb 2000 egy potora altalaban, tehat az oradij felet kifizettetik veled pluszban)
  • bertino
    #599
    sztem rutint nem annyira gázos tanulni, nekem az ment a legjobban, elsőre is sikerült, ellenben forgalommal ahol több a hibalehetőség meg szituáció és 2x huztak meg
  • magus
    #598
    hat, csak az ilyeneknel mindig van egy kis bokkeno... en a rutin helyett is forgalomban voltam, mert ugye 20 ora forgalom azert nem mindig eleg. es lehet hogy maga az ora olcso, de ha vegig a rutinplayan szenvedsz, es megbuksz, akkor az extraorat 5x annyiert veszed es mar nem ott vagy... meg csigavernel is van a 10 ora ingyen, ami ingyenes, hisz nem vezeted le, hanem azt az orat plusz oradijert kell fizetned, szal igyis az elmelettel elsosegellyel, vezetessel es vizsgadijakkal egyutt 100 korul jon ki
  • akyyy
    #597
    nálam az egyk oktatósuli 80 ezer lene, de amihez megyek az 72 mert tele van kezvezménnyel (most ünnepli szülinapját a suli 9 éves, és )
    ebbe bene van minden, sőt ebből jön le a 30%-os adóvisszatérítés. Mindenesetre én ezt is soknak tartom mert igy nem megyünk nyaralni...
  • Gladiator
    #596
    nálunk van egy vizsgabiztos, akinek a lányát halálragázolta egy tanulóvezető (!), szal ő nagyon harap, hogyha nem állunk meg a zebránál, ha a gyalogos lelépett. rutinnál őt kaptam, remélem ma más jön.
  • magus
    #595
    rutin megvan

    megint valami 8 altalanossal rendelkezo kisebbsegi komplexusos barmot fogtam ki aki szivatott, de azert atmentemq
  • bertino
    #594
    nekem eggyig 90k. de oktatom nem szolt, hogy tulléptuk a 30 órát, úgyhogy még 10k. holnap vizsga, úgyhogy ma korán lefekszek.

    ma 22:52