7955
Jogosítvány
  • [HUN]PAStheLoD
    #473
    aki volt tanfolyamon meg vizsgázni - rendesen - aztmondta hogy elég..
  • mustar
    #472
    Ha annyi elég akkor ok.
  • [HUN]PAStheLoD
    #471
    esetleg az EÜ könyvecske , amit adnak .. csak lapozd át legalább 1x :)
  • cyrus #470
    pfff....
  • mustar
    #469
    Hello!

    Most készülök az eü vizsgára. Nincs meg valakinek a tételek/kérdések?
  • ZsirosKenyer
    #468
    ha csak lekérdezi nem para, de ha esetleg megbasz X ezer forintra, rosszabb esetben eltilt a vezetéstől, na az már para
  • [HUN]PAStheLoD
    #467
    erdekes , nekem aztmondtak iden januarban hogy NEM LEHET AZZAL CSAK A PLASZTIKKÁRTYÁVAL .. persze akkor lehet hogy lehetett ;]
  • [HUN]PAStheLoD
    #466
    nekem meg 2.. de jó ez az ámítógépes , mer olyan megnyugtató ;] mintha otthon lennél , csak nyomogatni kell a képernyőt .. 15perc alatt kész is vótam :] de ígyis én voltam az első :o
  • [HUN]PAStheLoD
    #465
    az már durva.. főleg hogy "venni" is lehet ..
  • Lacc
    #464
    Nekem anno 10 hibapontom volt :P
  • pfz
    #463
    meg regebben beszeltetetek rola, hogy milyen papirokkal lehet es milyennel nem lehet vezetni. a papirt amit az okmanyirodaban adnak(fenykepes, adataid vannak rajta) azzal lehet vezetni, masfel eve en is vezettem azzal. az okmanyirodaban direkt meg is kerdeztem, hogy vezethetek-e vele. azt mondtak igen. tulajdonkeppen minden adatod rajta van ami a jogsin is. egy baratomnak egy masik okmanyirodaban azt mondtak hogy nem lehet vele vezetni. megkerdeztem egy (kozlekedesi)rendort is de kopni nyelni nem tudott a kerdes utan es (gondolkodas utan)elkuldott azzal, hogy csak jogsival lehet vezetni. ha a rendor megallit es az igazolo papir van nalad, akkor valszeg radion lekerdezi az adataidat(ami azutan kerul az adatbazisba, hogy elmentel a kozlekedesugyi felugyelethez) es abbol kiderul hogy tenyleg van-e jogsid, es nem csak hebe-hoba kinyomtattal valami utanzatot.
  • Braveheart
    #462
    Korlátlanra igen. Motorra sztem várnom kell még néhány évet. Megyek amúgy is Bp-re tanulni, koleszos leszek ha felvesznek, addig ne mtudnám kihasználni. Utána viszont egy bika gépet fogok venni, addig meg gyakorlok vmin.
  • CybearBoy
    #461
    Korlátlanra mész? Tervezel vmi motort is?
  • cyrus #460
    és amikor egy ismerősöd ugyanennyiszer az EÜ-n ???
  • PeeTeR
    #459
    az milyen amikor egy ismorosod 10 -szer bukik meg a kresz elmeleti vizsgan ?
  • Braveheart
    #458
    én most fogok menni motorosjogsira, a B már megvan 2 éve.
  • ZsirosKenyer
    #457
    nem izgultad kicsit túl? én vizsga előtti éjjel söröztem haverokkal
    persze én k*rva kemény vagyok.
  • Punkerwork
    #456
    nekünk 5k volt anno a vizsga
  • mustar
    #455
    Ja 7e Ft a tanfolyam az eü.re + 3ezer valamennyi a vizsga.
  • mustar
    #454
    Az is egy becsapós kérdés volt. Van egy kép, ahol egy kocsi a várakozni tilos táblánál áll, és egy faszi 15 percig folyamatosan rakodik. A kérdés az volt, hogy szabályos-e ez. Én persze behúztam az "nem"-et.
  • Punkerwork
    #453
    EÜ-nél nagyobb lehúzás nincs, semmit nem ér csak a lóvét szedik be.
  • cyrus #452
    "de még is lett 1 hibapontom"

    ez tök ciki :DDDD
  • mustar
    #451
    Tegnap volt a kresz vizsgám, előtte éjjel alig bírtam aludni emiatt. Persze készültünk rá rendesen de még is lett 1 hibapontom. Ja és én már számítógépen vizsgáztam, nagyon buli volt. Most jön az eü.
  • cyrus #450
    ogéj :)
  • ZsirosKenyer
    #449
    bárkivel előfordulhat, azért ennyire ne keseredj el
  • cyrus #448
    akkor én vagyok a hülye ?????? :((((((((((
  • ZsirosKenyer
    #447
    sehol nem látni utalást arra hogy nem lehetne külföldre menni..
    A legtöbb országba nem kell külön engedély, ha mégis akkor:


    Nemzetközi vezetõi engedély

    9. § (1) Amennyiben nemzetközi szerzõdés vagy viszonosság alapján az érvényes magyar vezetõi engedély valamely külföldi államban jármûvezetésre nem jogosít, a közlekedési igazgatási hatóság kérelemre, nemzetközi vezetõi engedélyt ad ki.

    (2) "B" kategóriára érvényes nemzetközi vezetõi engedély a gépjármûvezetõ részére 18. életévének betöltését követõen állítható ki.

    (3) Nemzetközi vezetõi engedélyt az érvényes vezetõi engedély adatai alapján lehet kiállítani.

    (4) A nemzetközi vezetõi engedély érvényességi ideje a vezetõi engedélyben feltüntetett egészségi érvényességi idõ, de legfeljebb a nemzetközi vezetõi engedély kiállításának napjától számított három év.

    (5) A nemzetközi vezetõi engedély csak a magyar vezetõi engedéllyel együtt érvényes.

    (6) A nemzeti kategóriára nemzetközi vezetõi engedély nem érvényesíthetõ.
  • ZsirosKenyer
    #446
    ez pedig a KRESZ.doc fájlomból van:
    :)



    Kezdõ vezetõi engedély

    5. § (1) A vezetési jogosultság elsõ alkalommal történõ megszerzésének napjától számított két évig a vezetõi engedély kezdõ vezetõi engedélynek minõsül.

    (2) A kezdõ vezetõi engedéllyel az "A" az "A" korlátozott kategóriára és az "A1" alkategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, a "B", "C", "D" kategóriára és a "C1", "D1" alkategóriára érvényesített bejegyzéssel - a fegyveres erõk kezelésében lévõ jármûvek kivételével - pótkocsi nem vontatható.

    6. § (1) A "kezdõ vezetõi engedély" minõsítés kétéves idõtartama a szabálysértés vagy bûncselekmény elkövetése miatt jogerõsen kiszabott eltiltás, illetve a vezetõi engedély külön jogszabályban meghatározott ideiglenes visszavonásának leteltét követõen újra kezdõdik.

    (2) Az (1) bekezdés rendelkezései szerint meghosszabbított "kezdõ vezetõi engedély" minõsítés lejártának határidejét a nyilvántartásba be kell jegyezni, és ezt a tényt a vezetõi engedélyben kódszámmal jelölni kell.

    7. § A kezdõ vezetõi engedélyre vonatkozó rendelkezéseket - nemzetközi szerzõdés eltérõ rendelkezése hiányában - a külföldi vezetõi engedély helyett a magyar hatóság által kiadott vezetõi engedélyre is alkalmazni kell, amennyiben a gépjármûvezetõ külföldi vezetõi engedélyét két évnél nem régebben szerezte. Ebben az esetben a "kezdõ vezetõi engedély" minõsítést a nyilvántartásban a külföldön szerzett vezetõi engedély kiállításától számított két évben kell meghatározni.

    8. § A kezdõ vezetõi engedélyre vonatkozó rendelkezések nem alkalmazhatóak nemzeti kategória esetén.

  • CybearBoy
    #445
    2 évig él az biztos, én is így tom. :) Nekem kreszkönyv, ilyesmi nincs itthon, amiben most tuira megtudnám nézni. De megnéztem az autóssulim honlapján, ott ezt írják kezdő vezetői engedélyhez:
    Aki első alkalommal szerez vezetési jogosultságot, annak a vezetői engedélye a kiadás időpontjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül. A kezdő vezetői engedély minősítést bejegyzik a jogosítványba. A kezdő minősítést a két év elteltével a jogosult kérelmére törlik, kivéve ha a minősítést a lejárat előtt meghosszabbították. A kezdő vezetői engedély minősítés " kétéves időtartama
    a szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen kiszabott eltiltás,
    a vezetői engedély ideiglenes visszavonásának leteltét követően
    újra kezdődik.
    Kezdő vezetői engedéllyel nem vontathatunk pótkocsit és egyéb vontatmányt (elromlott járművet lehet)
    Motorkerékpáron pedig nem szállíthatunk személyt.
  • cyrus #444
    Én azért ágálok mellette ennyire mert nekem meg ugy rémlik (:)) hogy a kezdő jogsi két évig él, és többek között külföldön nem vezethetsz vele...

    de mostmár tényleg érdekel a probléma, utána fogok nézni :DD
  • CybearBoy
    #443
    Nekem úgy rémlik, azt tanították, kezdő jogsival csak utánfutót nem szabad vontatni. Meg mesélte nemrég a motoros oktató is, hogy voltak vhol külföldön kocsival, és a fia vezetett. Határon az őr minden szarba bele akart kötni, de nem sikerült neki, mikor már elengedte őket, akkor mondta neki a pali, hogy azért megbüntethette volna, mert még nem volt 18 a srác, de akkor már késő volt. Szal nekem ebből is az jött le, hogy csak a 18 a lényeg.
  • cyrus #442
    mert ezt olvastam a kresz-könyvben, és most is biztos vagyok benne... :D
  • CybearBoy
    #441
    Pedig nincs. De ha nem tod, miért jelented ki ilyen egyértelműen, hogy nem??
  • cyrus #440
    én ugy emlékszem ki van... :d

    de annyira nem érdekel hoyg utánanézzek :D
  • ZsirosKenyer
    #439
    igen. nincs külön kikötve hogy kezdővel nem mehetsz..csak legyél 18
  • cyrus #438
    kezdő jogosítvánnyal ?
  • ZsirosKenyer
    #437
    szerintem mehetsz külföldre..bele-bele nézegettem a kresz-be és a feltétel csak a betöltött 18.év...
    Azt el tudom képzelni hogy mondjuk nem EU-s országban nem vezethetsz de szerintem tavaly május óta már lehet nyugatra menni.
  • Cvd
    #436
    Ja és ez nem vonatkozik a frissjogsisokra.
  • Cvd
    #435
    Nekem mikor 10 év után megunta a csücsülést a zsebemben a régi akkor bizony vezethettem a papírral is. Okmányirodán külön kiemelték, de a rendőr is elfogadta. Habár lehet hogy azért mert talált más okot is a büntetésre.:)
  • Sil3nt
    #434
    én nekem 3 hónapja csücsül a zsebemben a jogsim és meg kell hogy mondjam, hogy az életben nagyon más mint az oktatód mellett. A kérdésre válaszolva NEM lehet azzal a papírral vezetni...nekem 4 nap alatt kikülték, tehát aztmár ki lehet bírni