Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.03. 14:22:55
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Asrock X99 Extreme 4, I7 5820K, Corsair LPX 16GB 2800MHz, MSI Armor GTX 1080 Ti, FSP Raider 535W, Zalman Z9 Plus, Zowie FK1+, Zowie G-SR, Corsair K70 LUX, SteelSeries Arctis 3, BenQ GW2460E(3db)
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.03. 13:57:23
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Asrock X99 Extreme 4, I7 5820K, Corsair LPX 16GB 2800MHz, MSI Armor GTX 1080 Ti, FSP Raider 535W, Zalman Z9 Plus, Zowie FK1+, Zowie G-SR, Corsair K70 LUX, SteelSeries Arctis 3, BenQ GW2460E(3db)
Ha veszel egy kocsit, már az első 100m-en a szalonból kifelé bukod az értékének 20-30%-át. Miért lenne ez máshogy az élet más területén? 😄 Lehet, hogy igazságtalan, de ettől még ilyen az élet, el kell fogadni. Vagy ott van a másik opció, amit már említettem, de az túl sok nyűggel jár. 😊
#40228: Akkor nézd meg a 480-at. Mindenben megfelel a kritériumaidnak, mégis fikázva van. Még a kezdeti árfölöslegtől is eltekintve van 2 kártya, az egyik 100% teljesítmény 100k-ért, a másik (1070) meg 150% teljesítmény 170k-ért. Az egyik istenítve van, a másik le van húzva. Még itt is volt, aki kijelentette, hogy inkább ráfizet a rosszabb ár/értékre.
Azért ennyire elfogult ne legyen már a kereslet... Mert kb az jön le, hogy 150% 100k-ért kellene, hogy a többség elgondolkodjon a 480-on.
DX12: Ahogy én látom, inkább arra mozdul el, hogy nagyobb felbontásokon a megnövekedett felület miatt csökkentse a megnövekedett kirajzolások számához szükséges erőforrásigényt. 1080p-ben nyilván már van egy jó technológiánk, de ezt extrapolálva 4K-ra exponenciálisan megnő a számítási kapacitás, és ezt igyekszik orvosolni.
Szóval ja, a jövő abból a szempontból, hogy DX 12 érdekesebb lesz, majd ha mindenki 4K kijelzőkkel rendelkezik.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.07.03. 10:50:00
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Viszont neked jelenleg egy 980Ti ketyeg a gépedben, nem hiszem el, hogy annak a kártyának nincs akkor teljesítménye, hogy le kell cserélni több tízezreket bukva a kezdeti árazásokon.
Nem mond nekem, hogy ez teljesen normális dolog. Értem én, hogy valakinek annyi pénze van, hogy leszarja, de attól még pazarlás az egész és nem logikus.
Amúgy már lenne pénzem pl egy 480-ra, de nem veszem meg addig, míg nem normalizálódik az ára, meg jönnek a vélemények stb. Pedig tudod, mennyire tolnám már a W3-at, meg hogy jelenleg az integrált cuccal vagyok, amin még a Hearthstone is be tud lassulni.
Segglyukak ide vagy oda, ez a véleményem.
Egyébként összességében tényleg szép szerintem is és nagy plusz a fejlesztők goodwilljének, hogy próbáltak technikailag innoválni, hogy minél kevesebb kompromisszumot kelljen kötni a megálmodott látványvilág terén a viszonylag gyenge konzolos hardverek miatt, csak PC gamer szemszögből ez inkább hátrány lett, gépigényt növel a szokatlan bonyolítás...
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
http://www.freetvmaci.info/
#40226: Szerintem annak, akinek az ilyen nVidia-féle founders lehúzás üdvözlendő és rohan a boltba ész nélkül mihamarabb, annak a gaming inkább ártalmas hóbort, mint komolyan vett hobbi, józan értékérzékeléssel, megfelelően átgondolt kerettel. Talán tavaly érkezett egy PH! cikket arról, hogy de szörnyű, milyen drágák lettek az évek során a VGA-k úgy általában...a fogyasztó hibája, hogy megteremti a keresletet a relatíve drága kínálatra... Ha nem lennének ilyen 'founders sucker' szellemiségű emberek, kollektíve jól járna a gaming közösség... Milyen jó lenne azt mondani, hogy "a kötsög nVidia, ők passzák szét a zipart ezzel a mentalitással, monnyonle", de nem lehet, mert biznisz szinten az nVidia teljesen megalapozott fogyasztói igényeket elégít ki, jogosan, ügyesen, a piackutatók számolgattak és rájöttek, sok ember 'szereti odatartani a s3ggét'...ráadásul mosollyal. <#idiota>#idiota>
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.03. 00:20:49
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Ja, és a kenyeret, rögtön sütés után. 1; mert az ára nem változik, 2; mert akkor a legfinomabb! ;-DD
Utoljára szerkesztette: Dante73, 2016.07.02. 23:38:11
http://www.freetvmaci.info/
Vagy most álszentek leszünk, és azt mondjuk, hogy az egyik alapszükséglet, a másik meg egy hobbi? Az ember már a hobbijára sem költheti a pénzét, ahogy szeretné, mert nekünk nem telik ugyanannyi ugyanarra a hobbira?
Az idő pénz. Én türelemmel spórolok pénzt. Más meg pénzzel spórol időt.
Tulajdonképpen miért is fájjon nekem, hogy egy június elején megjelent terméket csak szeptember tájékán tudok megvenni? Hisz a mostani is megfelelt eddig, akkor meg tudok várni még pár hónapot, nemde? Miért fájjon nekem, hogy más már június elején megveszi? Miért érdekel engem a másik dolga tulajdonképpen? Valahogy nem áll össze a kép nálam, hogy miért kell mások dolgaiban vájkálni. (Persze értem én, hogy lehet frusztrációt kiírni magunkból egy fórumon, vagy kimenni tömegesen az utcára tüntetni az élet dolgai ellen... de valahogy az első az internetadót leszámítva mindig könnyebb volt. 😊)
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
De ez van ilyen a társadalmunk. Mérhetetlen pazarlás csak a legujabb a jó stb. Sosem értem meg.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Ph-n is kijött a Founder. 280-ért ment el ph-n az első darab. Nagy vétel volt. Nincs 1 hónapja és már 220-at sem adnának érte...<#banplz>#banplz>
"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D

Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.02. 11:00:44
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
VISZONT, néhány héten belül, egyrészt az ára beáll majd valamivel alacsonyabbra, kijönnek a különböző gyártók OC példányai... Szóval, lehet ebből még egy 80 000 körüli kártya, ami kicsit veri dx11-ben a 970-et, dx12-ben jobban, némileg olcsóbban, igaz, jóval nagyobb fogyasztás árán...
Néhány hét, és okosabbak leszünk, pláne, ha a hír igaz, a 1060 érkezéséről.
http://www.freetvmaci.info/
TÉNY: hogy a GTX 970 is kezd néha kevés lenni 1080p-re.
Ez az RX480 meg (ahogy előtte megfogalmazták) szinte egy az egyben azt a teljesítményt hozza, (hibahatáron belül max +5%-ot ver rá.)
Ez a későbbiekben lehet több, de akkor sem éri meg új RX 480-ast venni, ha majd a garis GTX970-eket (sőt talán az újakat is) meg lehet venni 60 körül. (Lassan ott tartunk.) És ennyiért OC, custom GPT970-et kapsz, nem szar referenciát.
Az 1070 meg önmagában baromi jó kártya, teljesítményéhez képest alig kér enni, és _időtálló_. Ennek megvan a maga felára.
Egy szó mint száz; én RX 480-al nem vesződnék már. Referenciával biztos nem, a custom meg túlárazott lesz. Plusz van egy olyan érzésem, hogy a GTX1060 jobb vétel lesz... Kicsit drágább, de tartalékokkal 1080p-re.
Kiváncsian várom a 490-est mit tudnak felmutatni mennyiért és milyen fogyasztás mellett. Nekem ez a 480 egy megkésett cucc.
Olyan kicsit mint a Wiiu...Kijön több évvel a generáció kezdete után, alig valamivel többet mutatva az "öregeknél", miközben a másik két konzolgyártó bemutatja a nextgent....Nagyon szép nagyon jó...Csak későn.
"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D
Szépen csűrve csavarva megspékelve egy hatalmas adag tech halandzsával.
"A GTX 970-et magabiztosan utasítja hátrébb"
Rohadtul nem, DX12-ben fel tud ellene mutatni valamit, + beválogattak pár dx11 játékot amikben nem kap ki nagyon...Gta V...BF4....Orba szájba veri a 480-ast a referencia 970. Aztán ott van a húzás, amiben rendre elvérzik a 480-as, mégcsak megközelítőleg sem képes a 970 szintjére ilyen téren. Valamivel kevesebbet eszik, DX12 alatt pár százalékkal erősebb,dx11 alatt gyengébb. Mindez annyiért mint egy 970 (persze csak nálunk) jelenleg,aztán majd beáll arra a 60-70ezerre nálunk is...Csak addigra már egy 980-ast is 70-80 körül fognak vesztegetni,nemhogy egy 970-est.
Plusz felreppentek hírek,adatok és mérések,hogy a kártya sokaknál túllő a pcie szabványon hibát okozva.
A kiemelten jó fogyasztás nemmellesleg alig kevesebb mint a közel 2x erősebb 1080-as fogyasztása....
Korrekt kártya ez,csak 2 évet késtek vele, és megint szarrá hype-olta az amd a bemutatókon,970 killerként mutatták be sokszor 980 szintre emelték..A valóság pedig megint annyi lett hogy néha DX12 alatt valamivel több mint egy 970, dx11 alatt inkább kevesebb és a szintetikus tesztekben ráver az nvidiára ami a fanboyokon kívül nagyjából senkit nem hoz lázba mert szart sem ér. A PH meg jószokása szerint hozza az AMD fanboy formát és szemet hunyva minden kínos pont fölött kikiáltotta mindent elsöprő népkártyának...De annyira hogy míg a 390-nél a 8 gigás modellre még le mertk írni hogy talán felesleges,addig itt az alig valamivel erősebb kártyánál már a 8gb-t mint 4k-hoz szükséges szuperjóságnak ábrázolják - miközben a kártya 4k-ra és VR-re (is) alkalmatlan akárcsak a 970...😊
A cikk alatt mindenkinek nekiugró köpködő zöldeket kiáltó amd fanboyok a hab a tortára,bárki bármi negatívumot felhoz az bannolandó troll, hülye, stb...😊
"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D
Az is poén, amikor az alacsony min-avg FPS különbségeket dícsérik és valahogy nem találom, hogy miről beszélnek, mert elég nagy kilengései vannak bizonyos játékoknál a 480-nak is, nem különösen jobbak mint a konkurenciánál...pl. az AMD közeli Ashes-ben 1080p-vel min 20 avg 45 nigga what? <#idiota>#idiota>
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.01. 19:39:44
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
ui.: A fogyasztás kérdése így a 280X-szel a gépemben nem mozgat meg túlzottan, egy 480-nal torka vérzik túlfeszelt tuninggal sem igen fogom érdemben túlszárnyalni, legfeljebb elérni a közelébe, az pedig még belefér...mondjuk az más téma, hogy soha az életben nem volt még manuális tuninggal bármiféle játék alatt stabil videokarim, még +5 GPU MHz hatására is beállt a kép bizonyos játékoknál...másoknál +150 MHz is egész délutános, lényegesen jobb futásteljesítményes élményt adott, de 2-3 óránként néha az is jellemzően kidöglött. Pedig alaposan utánaolvastam mindenfelé mindenféle érdemi infót gyűjtve a témában, nem n00bként csináltam egyik karimmal sem... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.01. 19:02:39
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Én is várom a teszteket, de tudható jól előre, hogy most meg a fogyasztás lesz a kifogás. Megint. 😊 Bár már kazánnak nem lehet majd hívni. 😞
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Szerintem megléphette volna az AMD, hogy hozza akár a ref. GTX 980 szintjét is a ref. 480, csak...sajnos jött a fekete leves és a 150 wattos fogyasztás még a relatíve visszafogott ref. órajellel sem jön össze és megígérték a 200 dolcsis ajánlott fogysztói árat is...amelyet esélyesen megsínylett az áramellátásra és hűtésre szánható keret...szóval adott egy remek tuningpotenciálú GPU, de a ref. könyezetben csak a töredéke hozható ki...ez sem az első ilyen eset, általában így van más GPU-kkal is, csak arányaiban valamelyest más a többi sztori. Szóval nem értem, hogy miért olyan szörnyű az a 480... A ref. példányt nem védem, egy tesco gazdaságos ipari hulladék, amelyre valószínűleg rákényszerítette magát az AMD az ígérgetései miatt...szerencsére az AIB példányokat nem köti az ilyesmi, pár héten belül megérkeznek azokról is a tesztek, egészen más ligában játszanak majd a refhez képest... 😊
ui.: Egyébként a ref. HD7970 sem tudta első körben a teljes potenciálját megcsillogtatni, a GHz Edition szintjénél kb. megállt...a GHz Edition viszont már ment refként is 1150 MHz környékére.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.01. 16:57:09
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
igen: 750ti a te embered (csak 2 gigást!)
nem: a 265 alapon gyorsabb, mint a 750...
(feltételezve, hogy azonos áron megy mindkettő)
Forza.
Amd a 7970 óta nem rakott le rendesen oc barát kártyát. Ez sem az a tesztek alapján...
"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D
"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
"Nincs ps4 exclusive mióta létezik a streamelés pc-re" GIGALOL!:D
1: Gigabyte 750 Ti Windforce OC 2GB 128bit
2: Asus Radeon r7 265 2GB 256bit
csak 46%-al drágább a 1070 a 480-nál? biztos?
Forza.
#40196: Úgy rémlik, hogy anno számolgatva a GTX 1070 dollárban megadott ajánlott fogyasztói árával, plusz árfolyamozva, áfázva kb. 135e Ft-ra jött ki a ref. GTX 1070...legyen max. plusz 10e Ft körül a vételre érdemes random aftermarket 1070, még akkor is 150e Ft alatt vagyunk, bemegy majd az 140e Ft alá is...mondjuk a konkurencia nem siet, így sajnos egyelőre úgy néz ki, hogy inkább utóbb mint előbb, mert a kereslet miatt biztosan nem kényszerülnek majd engedni az árból...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.06.29. 16:39:47
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Persze én még most sem vennék kártyát, érdemes várni addig amíg a piacra is kikerül pl az RX480as meg a GTX1070es kártya. Utóbbit elvileg 150ért már lehet majd kapni
Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.06.29. 16:33:37
Asrock B760M Pro RS | i5 14600KF| 32GB 6000Mhz| RTX 5070 12GB | Razer Deathadder v2 | Alienware aw2725dm | PS5 | LG 4K TV HDMI 2.0
1000W helyett jó egy 600as is bőven (nem codegen), és akkor iszonyatosan rászámoltam
Mellesleg 4790k-val nem lesz DDR4-ed. Intel Socket 1151-es alaplap kell neked és 6700k (árban ugyan az kb)
Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.06.28. 12:49:07
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
persze, ha nem zavar, hogy sok játékban anomáliák lesznek vagy SEMMIT nem ér a második kártya... akkor ... vegyél 😉
Forza.