Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#39988
Akkor ne a felbontást vedd vissza hanem a minőséget 😊
Én várnék a helyedben.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Panzeradler
#39987
Nem birok addig várni sajnos, 1-2 játéknál már vissza kell vegyem a felbontást, így kifolyik a szemem, megörülök ha nem natív felbontásban játszhatok.
TBTPumpa
#39986
Fél év, akkor talán még a Pascalt is bevárhatnád, bár ott ugye elsőkörben a GTX970/980 lesz lecserélve. A GTX960/950 utódja talán csak év végén/jövő év elején érkezik.

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

Panzeradler
#39985
Köszönöm, így megvan a kép. Inkább AMD felé hajlok.
arty
#39984
dx11 alatt gyenge cpuhoz nvidia jobb valasztas, dx12 alatt talan inkabb az amd gcnje jobb a maxwellek helyett.... nehez ugy :/

960,280,380 mind jo lehet, minel tobb rammal ... de ezt mar leirtak 😊

Forza.

broman191
#39983
Egy GTX 960 4 GB VRAM-mal használtan, több év garival max. 60e Ft-ért szintén nem rossz választás, ha az nVidia-s fícsörök fontosak számodra. Ha viszont megvagy nélkülük, akkor egy alig használt 4 GB-os R9 380-nál sokkal jobb választás szerintem nincs jelenleg a 60e Ft-os határig, a várható jövőre való tekintettel... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.28. 18:18:33

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Panzeradler
#39982
Fél éven belül szeretnék CPU-t fejleszteni, de ez függ, attól is, hogy milyen játékok jönnek a közel jövőben amik érdekelnek is.

Akkor ha jól értem, R9 380, r9 280x használtan 60e körül megéri(itt láttam GTX960at is). Esetleg újonnan néztem, GTX 950 50-55 körül mennek. Használtnál azért függ, attól is, hogy 10.-e körül mi a választék, nem szeretném már sokáig húzni a vásárlást.

Akkor ezek így egész jó választások lennék, köszönöm.
Utoljára szerkesztette: Panzeradler, 2016.01.28. 18:05:17
broman191
#39981
A CPU nem túl acélos, de ha nem sokkal később cserélnél egy FX-6xxx esetleg 8xxx modellre vagy platformváltás lenne akkor rendben... Egy használt 4 GB-os R9 380-ban látok fantáziát, alig használtan, garisan 60e Ft-ért, jelenleg újonnan alaphangon 70e Ft-ért lehet hozzájutni az ilyesmihez és hosszú ideig hajthatod majd...ha látsz 50e Ft-ért R9 280X-et, az sem megvetendő. A maga árán a GTX 750 Ti sem rossz, de lassan a belépőszintnek is kevés kategóriába csúszik, a GTX 950 viszont elég kraftos apróság. Használtan abban is lenne fantázia, csak ugye viszonylag új, korszerű, alig van eladó belőle... FX-4xxx mellé persze sok lenne mindegyik, érdemes lehet meghagyni a VGA keretből 10-15e Ft-ot, eladni a jelenlegi procidat 15e Ft körül, 25-30e Ft tájékán pedig beszerezni egy - akár használt - FX-6300-at vagy FX-8320-at. Az utóbbit persze csak egy jobb, minél többfázisos CPU tápellátású lapba érdemes tenni, hogy ne érjenek meglepetések.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.28. 17:52:47

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Panzeradler
#39980
Fizukor szeretnék most már videokártyát venni. Full HD felbontásra, fx4300 mellé. 40-60 közötti értékben szeretnék.
GTX 950/GTX750TI/R7 370 között vacillálok.
Ki mit ajánlana? Nagyon sokáig nem szeretnék venni(7730 al elvoltam,eddig, FHD-ra már nagyon kevés.), Med-High beállítással elvagyok később is. Aztán ha nagyon nem bírja már a proci azt fejleszteném/váltanék. Szóval inkább fölé lőnék VGA-val,

Esetleg hajlok használt régi high-end AMD-re is(78XX/79XX szériára gondolok), itt viszont nem tudom mi az az ára ami nem túlárazott.
12346
#39979
Ezek szerint megéri, köszi 😊 A GPU teljesen hibátlan azokhoz, amikkel én játszogatok, csak a memó volt kérdéses, de akkor jó lesz ez így.

arty
#39978
én akkor vennék csak CF rendszert, ha amikor nem működik, olyankor IS legalább hozza a konkurrencia szintjét

tehát nem lesz az tutira, hogy néha gyengébb, néha jobb... akkor már inkább a stabil, kalkulálható teljesítmény!

Forza.

broman191
#39977
Lassabb nem lesz, ha GDDR5 a memó ugyanúgy, mint a jelenleginél. Az más kérdés, hogy mennyi értelme van a bizonyos GPU erejéhez annyi memót csatolni...ha nem fizetsz rá, akkor megéri. Ha rá kellene fizetni, akkor nehéz lenne számszerűsíteni, hogy mennyit érne meg, mivel sok mai játékhoz a GPU ugyanúgy gyenge lenne, ha a 2 GB VRAM minimumként meg is felelne.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

12346
#39976
Szevasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy a közeljövőben talán lenne sanszom 1:1-ben cserélni egy ASUS GTX650TI-1GD5-t egy ugyanilyenre 2GB-al (GTX650TI-2GD5). Érdemes? Nem lassabb 2GB-al? Mert ugye bizonyos kártyáknál megesett ez már a világtörténelemben. A jelenlegivel is tökéletesen elvagyok, csak gondoltam miért ne. Viszont nem szeretnék sebességbeli romlást.

htr93
#39975
a kompromisszumok nem zavaróak, a szint megfelel(több pénzt nem is költenék jobbra). a dual-single összehasonlítás zavart meg, merthogy a crossfire közel ugyanolyan szintet hoz, de magasabb fps-sel? már ha működik, és nem lép fel az a micro szaggató jelenség? az előbbinek összesen pl 3 gb memóriája van, de nem garantált hogy együtt működik a kettő, akkor viszont a jobb fele is sokkal gyengébb mint a 2 gigás 940m ami viszont fix. ezek szerint ettől grafika nem lesz jobb, csak "sanszos" hogy nem szaggat?

arty
#39974
a crossfire szívás.
nomeg játékra ezek csak igen nagy kompromisszumokkal lesznek alkalmasak....

Forza.

htr93
#39973
szóval a nap kérdése. Crossfire Amd radeon r7+r5 m330 (becsületes nevén r8 m350dx), vagy egy szimpla Geforce940m. játékhoz. előbbi drágább. megéri?

htr93
#39972
asusx555lb az olcsóbb megoldás és x550ze

idáig ez a két tippem lenne, de igazából 160-max 170 ezrem lenne rá. a gond hogy nem tudom mi az ami jónak vagy jobbnak számít.

Maala
#39971
Inkább a konkrét modelleket mutasd, azzal többre megyünk, szerintem. Vagy csak egy értékhatárt, hogy mennyiért nézed kb.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#39970
a gpuboss es cpuboss oldal egy vicc nem szabad ra se nezni..

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

htr93
#39969
ez alapján nagyon nem az. viszont állítólag az hogy az előbbinél két kártya dolgozik együtt sokat segíthet. a crossfire ebben az esetben akkor jó dolog?

JaSoN HuNTeR
#39968
Az előbbi tűnik jobbnak.

Asrock B760M Pro RS | i5 14600KF| 32GB 6000Mhz| RTX 5070 12GB | Razer Deathadder v2 | Alienware aw2725dm | PS5 | LG 4K TV HDMI 2.0

htr93
#39967
laptopot készülök venni. ha játszanék is vele melyik jobb, AMD Radeon R7 M270DX Dual Graphics-CROSSFIRE avagy NVIDIA GeForce 940M. az előbbi megéri a több pénzét?

#39966
R9 380. Egy két kivétellel kb. 10 %-al jobban teljesít az összes játékban mint a 960. Néhol sokkal jobban, még nvidia logós játékoknál is.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

JaSoN HuNTeR
#39965
minimum 1 maximum a plafon 2 évig szoktam használni egy VGA-t.

Asrock B760M Pro RS | i5 14600KF| 32GB 6000Mhz| RTX 5070 12GB | Razer Deathadder v2 | Alienware aw2725dm | PS5 | LG 4K TV HDMI 2.0

broman191
#39964
Ha a jövőben nagyrészt nem játszanál - vagy csak rövid ideig - az 'nVidia által támogatott' játékokkal, amelyek PhysX-szel és egyéb GameWorks gyönyörűségekkel vannak megpakolva, akkor 380... Valamint mindenképpen lutri, hogy mennyit fog érni a jövő játékainál, akár nVidiás címeknél is, egy Maxwell alapú VGA, ha megjelenik az újabb nVidia széria...a zöldek nem híresek arról, hogy sokáig támogatnák a múltbéli termékeiket. Nem olyan szélsőségre gondolok persze, hogy nem fog valami elindulni belátható időn belül, hanem inkább látvány- és sebességbeli eltérésekre az új szériához képest...amelyek nem feltétlen a technikai különbségek leküzdhetetlenségéből adódnak, csak az akarat hiányzik, no de haladjunk a korral, mondja a jó kapitalista és beveri egy samu kalapáccsal a tavalyi tévét... 😊

ui.: Igaz nem írtad hogy mennyi időt tervezel eltölteni az új szerzeménnyel, de az éven még nem biztos hogy súlyos hátrányod lesz a zöld választással, utána már inkább esélyes... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.23. 14:40:07

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

JaSoN HuNTeR
#39963
mondj egy olyan ficsört ami nagyon nagy szám!? Ami nélkül nem lehet élni? <#circling>

Asrock B760M Pro RS | i5 14600KF| 32GB 6000Mhz| RTX 5070 12GB | Razer Deathadder v2 | Alienware aw2725dm | PS5 | LG 4K TV HDMI 2.0

broman191
#39962
Ha hidegen hagynak a zöld oldal fícsörei', akkor a 380...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

JaSoN HuNTeR
#39961
Melyik éri meg jobban? R9 380 4GB vagy a GTX 960 4GB ?

Asrock B760M Pro RS | i5 14600KF| 32GB 6000Mhz| RTX 5070 12GB | Razer Deathadder v2 | Alienware aw2725dm | PS5 | LG 4K TV HDMI 2.0

broman191
#39960
Az árakat elnézve szerintem nincs is nagy választási lehetőség, csak a Giga van. A többi 99% nem ad többet érdemben semmiféle téren, csak fizetsz tizenakárhány ezer Ft-tal többet...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.23. 12:59:18

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

JaSoN HuNTeR
#39959
Sziasztok. Azon gondolkozom hogy a jelenlegi gépemben vga-t cserélek. Lent látható. Az lenne a kérdés hogy a GTX 960 közül melyik éri meg a legjobbak?
GTX 960

Csak a 4GB-os kiadások érdekelnek.

Asrock B760M Pro RS | i5 14600KF| 32GB 6000Mhz| RTX 5070 12GB | Razer Deathadder v2 | Alienware aw2725dm | PS5 | LG 4K TV HDMI 2.0

#39958
Este lehuzkodtam a ventiket az alaplaprol. Naggyabol 60-70% nal kezd zavarni a hang. de 50% nal meg 60-65 fokon megragad ami nem sok. Aranylag nem rossz a windforce hutes😊

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39957
pfff 😄DD

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#39956
ezen a villanyszamlan befostam..igen az a havi kb 200 forint 😄

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

broman191
#39955
Kidöglött a 'hőátadó párnázás' a hűtő alján? Vagy nem volt rajta? Eddig nem hallottam ilyenről, hogy utólag pasztázzuk a memót, még évek után sem... Tervezési hiba volt annál a modellnél?
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.21. 17:08:09

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

nagykispeter
#39954
Köszi,a gép az már megvan azért lett Z-s a lap mert később hátha csak egy K-s proci vételével megúszomjelenleg bőven elég a 6600.Még a kártyán agyalok,ez nem is lett volna most ha a másik nem hal meg,vártam volna a Pascalig.Igen ezen gondolkozok én is viszont a +100Watt az villanyszámlába is jól beleszól mégha a tápom ezekszerint el is bírja.Chieftec A-80 600W a leadott úgy tudom 550W.Viszont a garancia se mindegy 2 év vagy 3.A 3 az EVGA mellett szól.

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

Maala
#39953
Egy normális 550 W-os táp elviszi a 390-et is. De mindkettő jó, a Sapphire 390, és az EVGA 970 is., a 390 talán picit "jövőtállóbb". Legalábbis ha tényleg arrafelé halad majd a PCs világ, amerre most tűnik, hogy haladni fog.

PRO4S-t én nem vennék, inkább PRO4-et és egy 6500-ast, PRO4-nek jobb(nak tűnik a gyártói oldalon fellelhető képeken) a processzor körüli áramkörnek a hűtése, tuningolni meg a 6500 és 6600-at is ugyanúgy lehet. Ha meg nem akarsz tuningolni, akkor a Z170 is felesleges, egy B150-es is megfelel.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.01.21. 14:45:42

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

nagykispeter
#39952
Köszi,ezt nem tudtam.
Másik fórumon segítettél nekem,az is meglett.Ez lett a végleges változat:
Asrock Z170 PRO4S
I5 6600
16 GB Kingston DDR4
Közbe 1 pár nappal utánna megadta magát a videókártyám.Még szerencse hogy garanciás
Sapphire R9 280 3 GB 384 bit..Valószínű csere lesz.Azután nézelődök most.EVGA GTX 970 a legvalószínűbb.Egy kicsit visszatartott a csak "4 GB,256 bit",de ezekszerint ez sem mindegy,milyen gyártó.Még szemezgettem a Sapphire R9 390 8GB 512 bit DDR5 Nitroval,de itt a fogyasztás ami leginkább visszafog akkor már lehet másik táp is kellene.De az AMD Intel váltás óta inkább mellőzöm az AMD ha lehet.Mondjuk videó kártyánál nem tudom annyit számít e mint processzornál,de annál ég és föld a különbség.
Utoljára szerkesztette: nagykispeter, 2016.01.21. 14:02:11

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

Maala
#39951
Szegeny asszonykad. 😊

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#39950
nem 18 csak 8

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39949
filmezés, böngészés alatt állnak a ventik rajta, jatek alatt nem hallom, bár nekem a házamban van 5 darab 12 cm venti+18 cm+a táp..azok elnyomják..de ha hazamentem ma lehúzom őket aztán meghallgatom. De szerintem nem lesz hangos
Utoljára szerkesztette: alyr2, 2016.01.21. 09:35:15

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

Maala
#39948
Más architektúra, nem érdemes az NVidia és az AMD buszsávszélességét összehasonlítani, érdemes csak NVidia és csak AMD kártyákon belül elvégezni ezt a fajta összehasonlítást, különben érdekes dolgok jönnének ki.

Gyak. a 960 128bit sávszéllel majdnem olyan gyors, mint a 380-ak 256-al... A Furyknak meg 1024 bites a sávszélje a HBM-el, szemben a 980-ak 256-os GDDR5-ével. Sebességben meg kb. ugyanott vannak. Szóval... felesleges, másra van kihegyezve az egész architektúra.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Maala
#39947
És hang terén nem lett hangosabb a Giga?

Amúgy TN paneles monitorod van? Sosem értettem, miért nem használják az emberek a VSyncet, és mire jó egy monitor frissítésénél nagyobb FPS-el tolni. 😄

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

nagykispeter
#39946
Megnéztem a 280-asok is zömébe 4 GB 256 bittel vannak

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

#39945
Én a sapphire dual-x 280X karimat csereltem Giga 380-ra. Van ahol hozott kis pluszt van ahol nem. BF4 multiban megvan a fix 60 fps de elotte meg fix 80 volt..bar nem szamit semmit 😄

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

nagykispeter
#39944
Köszönöm

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

TBTPumpa
#39943
Akkor talán egy középkategóriás Pascal elegendő lesz majd. <#hehe>

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

Dante73
#39942
Én is 128 bit miatt nem vettem meg a 960-at. Persze, nem számít, mondják sokan, csak az a baj, hogy ezt 2x már eljátszották velem. Nem számít... Aztán a végén mégiscsak számított. Én megvárom a 960Ti-t, ha tényleg jön, és meglátjuk, mi lesz a vége.

http://www.freetvmaci.info/

Maala
#39941
Nem, MSI Gaming. 😄

#39939: Tudod, nem érintkezett rendesen a hűtőbordákkal. Nyomsz oda egy kis hővezetőt, és máris nem sül meg, nincsenek visual bugok (amiknek a kifejezett neve most valahogy nem akar eszembe jutni).

#39940: Akkor én fontolóra venném azt a 280x/380 cserét. Középkat. aljából középkat. tetejére ugranál, és nem sokat buknál rajta a köv. gen. megjelenéséig.

Mellesleg a prociddal (i7-2600K) nincs semmi baj, vígan elhajtana egy 980-ast is.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.01.20. 20:38:06

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

TBTPumpa
#39940
Chieftec 750W-os tápegységem van. Drága volt és hangos. 5 év garancia van rá, illetve a 80 Plus-os matrica is rajta van. Pontos modellszámot nem tudom.
Jó néhány éves már, de ezt nem akarom cserélni, amíg nem megy tönkre. <#idiota>
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.20. 19:19:11

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

broman191
#39939
VRAM-ot pasztázni? What the what? 😄

#39938: A GTX 970 lényegében a 980 chip enyhén butított változata, amelynek folytán csak 3.5 GB VRAM-hoz fér hozzá a GPU a névleges sávszéllel, 0.5 GB-hoz pedig lényegesen alacsonyabbal. Remekül tuningolható maga a GPU, simán hozza a ref. GTX 980 szintjét és ha 3.5 GB-nál több videomemót nem fogyaszt egy játék, akkor nincs érdemi hátrányban a 980-hoz képest.
A GTX 960 viszont egy külön tervezett középkategóriás chip, 128 bites memóbusszal és mindegy mennyi memót dobnak hozzá, jóval lassabb lesz mint a GTX 970, tuningolva is. Érezhető teljesítménybeli szakadék tátong a 2 termék között, időről időre fel is bukkantak mendemondák egy 'GTX 960 Ti' modellről, de máig nem érkezett meg, ellenben folyamatosan kivezetik a 2 GB-os 960 modellt és 4 GB-os verzió lesz csak a piacon. Persze kérdéses, hogy ahhoz GPU-hoz, ráadásul a 128 bites memóbusszal mennyi értelme van...bár 1080p-ben különböző tesztek szerint nem fájdalmas a hátránya, meglepően jól teljesít, az elméleti technikai adatoktól eltekintve... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.20. 17:45:27

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64