Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

JaSoN HuNTeR
#40188
Sziasztok. Crossfireba akarok kötni két RX480 8GB.
Intel Core i7-4790k 1150 foglalat.
Ilyen procival.
16GB DDR4 RAM vagy DDR3 de inkább 4 szeretnénk.
ASUS MG24UQ Monitor.
Kérlek ajánljatok alaplapokat amily tökéletesen elvinnél ezt a rendszert?!
Köszönöm!

Tápot is tudtok pls ajánlani. 1000w vagy több?

Asrock B760M Pro RS | i5 14600KF| 32GB 6000Mhz| RTX 5070 12GB | Razer Deathadder v2 | Alienware aw2725dm | PS5 | LG 4K TV HDMI 2.0

arty
#40187
én meg "simán" 😊 nem mindenki egy mocsok maffiózó... sőt, a többség nem az.

Forza.

bajgunar
#40186
Na ezért nem szabad venni drága cuccot, gari nélkül! Aki meg megveszi, az meg is érdemli, ha x idő után ráfarag!
Még ~10k-ért se vennék cuccot, ha nincs rá min. fél év gari! 60k-ért meg végképp nem oroszruletteznék. <#idiota>
broman191
#40185
Szóval megkímélt sütőben lett megkímélve sütve... <#idiota>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Dante73
#40184
(Szerkesztés lejárt, bocsi a dupláért)
Volt olyan, hogy 1500-ért meghirdettem egy rossz videókártyát. Csíkozott. Három vagy négy jelentkező volt rá, még aznap este. 4500-ért ment el, mert egymásra licitáltak. Eljön érte a srác, kérdem, mi lesz a kártyával. Mondja, hogy re-ballozni kellene, de gépe nincsen, beteszi a sütőbe. Egy pár hétig még bírja majd utána, ennyiért megéri neki.
Lényeg a lényeg, pár nap múlva, 22-ért lett kirakva, mint megkímélt kártya, amelyik sosem volt hibás. És egy "megbízható" tag volt a srác, rengeteg pozitív értékeléssel.

http://www.freetvmaci.info/

Dante73
#40183
Jujj... A jegelést hagyjuk inkább. Nagyon sok kereskedő kitesz három - négy álhírdetést, jegeli szépen, aztán a valódit 1-2 ezresen olcsóbban meghirdeti saját névvel, és voilá, aki bedől, az még örül is, hogy "olcsón" megkapta a kártyát... (Onnan látod 1ébként, hogy hiába van jegelve, mindig előre hozza a hirdetést) Nagyon sokan csinálják ezt "odaát".

http://www.freetvmaci.info/

#40182
Az lehet, hogy már nem reálisak az árak, de ezek az árak. Szóval valószínűleg el is viszik őket. 70-75-ért látom őket jegelve.
De persze, ha nem fontos neki az +10k, vagy gyorsan meg akar szabadulni tőle, érthető a dolog.
Én mostanában passzoltam el a R9 270x-em. Nem hittem, hogy valaki el fogja vinni ennyiért, így a 470-80 árnyékában, de elment 38k-ért.
broman191
#40181
70k lesz kb. egy hét múlva egy Rx480, szerintem nagyjából reálisan árazta be, főleg gari nélkül...jelenleg legalábbis, az Rx470 után már talán a 60k is sok lesz érte. Persze a realitástól függetlenül, mindig lesznek az aktualitásokról lemaradt emberek, akiknek el lehet adni mindenfélét relatíve áron felül - gondolok itt a 75-80k-s 970-ekre...de a 80-100e Ft-ért elkelő 390/390X-ek esetében még jobban jár a WTF nézés... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.06.25. 11:33:25

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40180
Jó olcsón adod. Prohardveren is 70k volt a legkevesebb, de átlagban is 75-80 körül mennek. Gari ide vagy oda.
#40179
Van egy eladó Gigabyte GTX 970 G1 gaming kártyám gari nélkül 60K csak postázni tudom de költséget én állom

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

#40178
De az a gond, hogy ez a gép az emag-ról való mikor volt tavaly a black friday, akkor vettem, mert le volt akciózva és nem tudom, hogy náluk, miként működik a garancia bár, ha baj lenne a géppel ne adja a jó isten, de akkor sem küldeném vissza Romániába, mert ki tudja, hogy mikor kapnám vissza lehet fél év is lenne.
#40177
Egy értelmes boltnál nem a gépre, hanem annak alkatrészeire van garancia. Annyit szoktak kérni esetleg, hogy állítsd vissza olyan állapotba, ahogy vetted. Ha nem volt leragasztva matricával az oldala ez minden további nélkül megtehető.
#40176
Akkor lehet, hogy tápot kell cserélnem.De a garancia nem vész így el?Mondjuk cseréltem már a gépembe mióta meg van, mert 4 giga rammal érkezett, én meg kicseréltem 8 gigára,akkor már lehet, hogy mindegy a garinak...
#40175
Manapság, sőt a p4-es korszak óta, marginális, hogy egy táphalál elvisz valamit. De azt tudni kell, hogy az ilyen tápok a ráírt W-nak csak bizonyos részét tudják leadni. Az említett delux 450-es táppal is az a baj, hogy 200W és csókolom, ami valljuk meg kicsit átverés. Bár állítólag lesz erre valami EU jogszabály. Márpedig, ha egy táp nem kényelmesen szolgálja ki a gépet, hanem határon dolgozik, nyilván az élettartamát befolyásolja. Közvetetten pedig egy nem stabilan működő táp a többi alkatrész élettartamát is befolyásolhatja, amik közvetlenül a tápról kapnak áramot. Nekem a gépemet egy ilyen LC600 hajtja már 4. éve. Alvóba sosem megy le napi 24órában fut 1-2 havonta van lelőve ha kiporolom. de a gépem az lc teljesítményének felét sem veszi fel csúcsban sem, úgyhogy nyugodtan alszok.
Maala
#40174
A te döntésed, hogy egy 8 éves táppal 10 ezret spórolva kockáztatod-e a 130ezres gépedet.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#40173
Akkor a tápvételt meg úszom, mert ugyan ilyen tápom van.Gondolom nem olyan rossz minőségű, mert 2008-as a régi gépem és még tavaly ment a táp, tehát akkor nem lehet rossz minőségű a táp, de gondolom a gépbe nem tesz kárt, mert régi és ez biztosan elég lesz a kártyának.
#40172
http://www.lc-power.com/en/product/netzteile/standard/lc600h-12-v231/

Ha őróla van szó, akkor igen, mert ahogy nézem 2db 12V -os ága van és 20A -ig terhelhető mindkettő.
Utoljára szerkesztette: gforce9, 2016.06.24. 08:57:24
#40171
A régi gépembe ilyen táp van LC Power PSU-LC600H-12 600W ezt meg érné át rakni az új gépbe?Gondolom a kártyának jobb lenne, mint a delux.
#40170
Félreírtam 750-el valószínű elmenne tényleg. A 950-el lenne hegyes nagyon.
Utoljára szerkesztette: gforce9, 2016.06.23. 22:38:45
#40169
Tekintve hogy az a táp ~ 215W-ot tud leadni a 12V-os ágon, és mivel kb 150W-ot pusztán a CPU-VGA meg bír zabálni egy ilyen gépben (és más is használja a 12V-os ágat, a többit:5, 3.3 alig-alig) így merész még azt is kijelenteni, hogy "valószínűleg". 😊
#40168
1. Igen
2. Igen
3. Valószínűleg igen, elbírja de azt a tápnak nevezett hulladékot minél előbb takarítsd ki a gépedből.

GTX950-et vegyél ha még belefér a keretbe.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#40167
Üdv mindenkinek!Szeretnék videókártyát cserélrni a gépembe, vagy egy GTX 750TI-re gondoltam, vagy pedig egy R7 360-ra, viszont lenne egy pár kérdésem ezzel kapcsolatban.
1.ASUS H81M-K alaplapom van bele fog menni a foglalatba a kártya?
2.Elég egy i3 4170 3,7GHz proci a kártyához?
3.Delux 450W P4 ilyen táp van a gépembe, ez elég lehet, vagy tápot is kell cserélnem?

Őszintén szólva nem nagyon szeretnék cserélni, mert van még garancia a gépen.
A válaszokat előre is köszönöm!
Sippie
#40166
És semmi játék nincs hozza? Felháborìtó 😄
#40165
Nagyon ütős <#eljen> Én meg az Asus 3-venilátorossára vagyok rá indulva és szerintem meg is fogom lepni magam vele <#circling>
#40164

"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."

arty
#40163
1.4el jöt az ethernet, azóta vannak ilyen kábelek (high speed kábelek se mind ethernetesek, 2.0 óta nemtom ...)

Forza.

#40162
Lehet nem tudom... régebben nem volt ráírva minden kábelre... vagy nem figyeltem

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

arty
#40161
mert a szabvány része? 😊

Forza.

#40160
Miért van mindenhol olyan 2.0-ás HDMI kábel ami ethernetes?

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

broman191
#40159
Az 1080-nál ~30, pesszimistábban ~40%-kal lehet lassabb a találgatások szerint. Vízzel hűtve és egy kivételesen húzható GPU-t kifogva biztosan adott lesz a Titan X szintje, esetleg valamivel meghaladhatja azt...referenciaként jobb esetben ~5%-kal, rosszabb esetben ~15%-kal lesz lassabb...ha +10% környéke nyerhető akár ref. léghűtéssel is még stabil, emelt boost órajel mellett - a népszerűbb 2/3 pörgős aftermarket léghűtőkkel főleg - akkor nem hazudtak nagyot... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#40158
Soon, my young padawan, talán jövő márciusra meglesz, addig kell csak kibírni. 😊

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

tobias88
#40157
Az adatok sokat nem mondanak azért, abból csak tippelni lehet. ez már valamivel beszédesebb:


Ezek alapján nem biztos hogy erősebb a GTX-1070 a Titan X-nél, pedig arról volt szó
#40156
Megérkeztek a GTX 1070 adatai is.
Én inkább egy GTX 1080Ti -re lennék kíváncsi.<#wink>

"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."

Maala
#40155
Azért egy Fury Pro-t megnéznék az 1080 ellen. 😛 Vagy kettő ellen...

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

tobias88
#40154
Ezek után én tényleg érdemes várni:
http://www.hwsw.hu/hirek/55620/nvidia-geforce-pascal-gtx-1080-gp104-vga-videokartya-jatek-teszt.html

A GTX-1080 ára 600 dollártól kezdődik, a 980 jelenleg talán 500? (nem biztos). Viszont én a GTX-1070-re jobban kíváncsi vagyok, mert az tényleg viszonylag olcsón érkezik
Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.05.19. 17:28:37
tobias88
#40153
Azt számold bele, hogy az eurót a hírek szerint 330 fölé lövi be drága kormányunk, tehát az ha 5%ot is, de megint drágít <#bee1>
Maala
#40152
Attól függ, hogy készlethiány(t) van-e/generálnak-e a boltok maguknak, vagy sem. De még ha generálnak is, amikor "megérkezik a várva várt szállítmány", lemegy az ár, mint most i7-6700K-nál is. (Hónapokig 130k volt, most meg lassan 100k alatt már megkapod)

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#40151
Nem szoktam nézni az ár mozgást,de nem úgy működik,hogy felfele megy egy darabig ha be válik? Mert ha lefele mozdulna akkor én is várnék az 1080-al 2-3-hónapot...
Maala
#40150
Ha minden jól megy, és nem lesz készlethiány, akkor augusztus-szeptember tájékán legkésőbb jók leszünk. 😊

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Szasza20
#40149
Akkor lehet megvárom az 1070-et, köszi a választ, bár 150-et azért már nem akartam kiadni kártyára, de még a 280X is elég addig amíg lemegy az 1070 ára 110 környékére.

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

#40148
Én Svájcban vagyok... itt azért csak elérhető lesz 😊

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

Maala
#40147
Azért szerintem be fognak tárazni... Más kérdés, hogy milyen áron.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#40146
Nem, hivatalosan akkor dobják piacra, itthon még eltelhetnek napok/rosszabb esetben hetek mire valóban elérhető lesz. Persze a webshopokban ettől függetlenül ott lehet majd, csak nem biztos hogy 1-2 napon belül szállítják is...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40145
A május 27. megjelenést úgy kell érteni az 1080 esetében hogy onnantól már lehet rendelni pl webshopoknál?

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

#40144
Nem is halottam még az 1080-ról,de most kicsit utána olvastam és nagyon jónak tűnik,hogy erősebb és olcsóbb mint a 980 Ti. Nem sürgős a kártya vásárlás és ezt megvárom,hogy tényleg olyan jó lesz-e. <#eljen>
Maala
#40143
Fura, én nem találtam itthoni árakat rá. Egyébként jókat hallottam róla eddig, de ahogy #40141-ben is írták, nem nagyon éri már meg venni 970-est, mert a nyakunkon vannak az 1070-esek $450+Áfá+újtermékkiskerára-ért. (150k környéke)

Szerintem azt az 1 hónapot a 280x-eddel bírd ki. Ha mégsem megy, akkor inkább használtan vegyél egy 970-et 80k körül új helyett, azon nem fogsz sokat bukni, míg lemegy az 1070 ára $380+áfa+normáliskiskerár-ért. (110k környéke)

Nem találtam eurójelet a billen hirtelen, de természetesen az eu-ban ez 1:1-es konverziót jelent. 😊

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Szasza20
#40142
Nem, itthoni boltból!

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

#40141
Várd meg a GTX 1080-at, május 27-én jön
Maala
#40140
Külföldről veszed?

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Szasza20
#40139
Sziasztok erről a kártyáról tudtok véleményt mondani? Milyen ez a KFA2? KFA2 GTX 970 EX OC 4GB Sniper Black

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500