Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
700-as van csak 80+ vagy bronze-ban szóval vagy az, vagy kénytelen lesz beérni 500-assal a gép 😊
Ami miatt cserélném erősebbre hogy ha proci meg kártya is kicsit húzva lesz, akkor ott azért lesz fogyasztás vastagon.
Utoljára szerkesztette: HunAp0, 2016.04.29. 16:51:30
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Nincs régi kártya, pont ez a lényeg, csak egy kölcsön gép amit már így is túl sokáig kértem el, és nyáron az mindenképp elkerül.
Plusz ha 480-as egy kategória a 970-nel, árban biztos lesz eltérés, akkor meg pláne nem látom értelmét várni az új szériára.
basszus, aki eddig kibírta a "régi" kártyájával, adjon már magának még 2 hónapot - pláne, ha nem félévre veszi, hanem 2-3 a cél
Forza.
If you give a little love you can get a little love of your own
ez a mostani config
http://pcpartpicker.com/p/RNxmdC
Utoljára szerkesztette: HunAp0, 2016.04.28. 17:47:12
If you give a little love you can get a little love of your own
Én zöldpárti vagyok, de most az AMD-re adom a voksom. Mondják, hogy ugyan, az a 3,5Gb ram- nem is hiba, hanem ficsőr, meg különben sem számít... De ugyan azok azt is mondják, hogy 2Gb vram elég. Pedig nem. Ha 960-at vettem volna, az is 4Gb-s verzió lett volna. GTA5 pl már többet kér, és szinte minden játéknak több kell, ha nem akarod, hogy az legyen a szűk keresztmetszet. Ezért mondom, hogy aki 2-3 évre vesz videókártyát, annak számítHAT az a bizonyos 3,5Gb-s ficsőr.... Sapphire-t ne vegyél sztem, ASUS-nál kiadsz egy +10-est a névért, közben pont ugyan úgy meghal az is, mint bármelyik másik kártya, és nem is erősebb.
http://www.freetvmaci.info/
390 többet eszik, a több memóval, 970 meg kevesebbet a kevesebb memóval.
Ez a gép gamingre lesz szánva, VR még nagyon korai stádium, arra ezek a kártyák amúgy se valók duálba sem szerintem.
2-3 évig el leszek vele aztán meg már a mostani beharangozott kártyák se lesznek sehol se, ha más nem árban nem a kezdeti kaotikus állapothoz mérten.
Sapphire Nitro-ról szinte csak jót hallottam, személyes tapasztalat a sapphire ellen?
https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,p,0,,8143O1012420,8147O364102/1/#product_list
Ezek a lehetőségek, na most Sapphire, MSI talán gigabyte, bár azokat én anno rég nem szerettem meg (annál csak a gainwald-ot rüheltem jobban a sok hibája miatt)
Utoljára szerkesztette: HunAp0, 2016.04.28. 15:45:53
If you give a little love you can get a little love of your own
Mivel lengyelbe élek, innen rendelem a cuccot is.
2 esélyes
MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G) 1529 zl
Sapphire R9 390 NITRO, 8GB GDDR5, 512 Bit, HDMI, DVI, 3xDP, Box (11244-01-20G) 1539 zl
Ha viszont mindenképp most akarsz, akkor bőven elég egy jóárasított 290x is, a 8GB Vramot egyébként sem tudja kihasználni FHD-ban a 390.
110e a táppal együtt, vagy hogy érted?
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
A lényeg h ha már kiadok cirka 110e-t akkor maxot hozzam ki belőle
Asus Strix R9 390
Én már egy ideje nem bízom a SAPPHIRE termékeiben.
If you give a little love you can get a little love of your own
Épp most vennék gépet és én is a nagy dillemába vagyok hogy gtx 970 vagy R9 390 sapphire.
Már jó ideje halogatom a vásárlást, úgyhogy a nyárig nem akarok még várni a köv szériára ami vagy-vagy lesz ár szempontjából (mégha a fogyasztás lényegesen visszább is esik).
i5-4690k proci mellé menne a nyertes, ha az R9 lesz a befutó (egy picit jobban hajlok felé) akkor táp is kell hozzá, de az nem számít, keret van rá
első igazán komoly vasam volna saját zsebből, amolyan szülinapi ajándék, szal a várjam ki Q2 végét nem játszik 😊
ASUS P5WDH Deluxe , Intel Core2Duo E6750 , 2gb ram , Asus 8800 GTS 320 mb
Ilyesmi tudású alaplapot keresnék most 😊
ASUS P5WDH Deluxe , Intel Core2Duo E6750 , 2gb ram , Asus 8800 GTS 320 mb
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Az MSI halkabb és "hűvösebb".
Mindkét kártya volt a gépemben, tapasztalatból merítem válaszomat. De az EVGA is nagyon jó kártya, azt hiszem az órajelei jobbak alapból.
"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Üdv: Kro
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Én nem sürgetem a váltást.
Milyen vga jön Júniusban?
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.21. 17:05:59
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Most akarom a HD 7950 nemet lecserélni.
Eladom és kipótlom természetesen.
Mit vegyek az alatta muzsikáló CPU:FX 8350 mellé?
R9 390 -ben gondolkozok de csak full hd ban fogok játszani én nem lépek tovább, de ahhoz tápot is kell cserélnem.
Na most ha viszont fogom a tápra fordított pénzt és vissza forgatom a vga-ba akkor egy r9 nano-t is tudnék venni.
Ja és van különbség a
http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/sapphire/radeon-r9-nano-4gb-hbm-4096bit-pci-e-21249-00-40g-p304576905/
és pl
http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/asus/radeon-r9-4gb-hbm-4096bit-pci-e-r9nano-4g-p303170467/
között?
Nagyon furcsállom a Grafikus memória sebessége. Egyiknél 500MHz míg a másiknál meg 1000MHz.
Vélemények? Tapasztalatok?
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.16. 19:16:23
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Asrock X99 Extreme 4, I7 5820K, Corsair LPX 16GB 2800MHz, MSI Armor GTX 1080 Ti, FSP Raider 535W, Zalman Z9 Plus, Zowie FK1+, Zowie G-SR, Corsair K70 LUX, SteelSeries Arctis 3, BenQ GW2460E(3db)
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.16. 10:05:40
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Bár kíváncsi lennék, hogy az ennyire "csúcs" kártyák ára mennyire sínyli meg, amikor egy gennel hátrébb szorulnak. De még ez lesz az első ilyen tapasztalatom. 😛
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
ui.: Egyébként részemről MSI, de az EVGA sem a hulladékairól híres, mindkettő vételre érdemes modell (volt)... 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
MSI GTX 980 Ti Gaming
EVGA GTX 980 Ti Classified ACX 2.0+
Ennek a kettőnek nagyobb a GPU és a memória órajele gyárilag mint a többinek, de nem tudom még is melyik lenne jobb
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Szeretném lecserélni egy régi AMD radeon 7700-as videokártyámat, amivel eddig teljes mértékben meg voltam elégedve, csak hát eljárt felette az idő.
Kettő videokártyát néztem ki magamnak, nem tudok dönteni:
1. GIGABYTE GV-N950OC-2GD GTX950 2GB GDDR5 OC PCIE
2. SAPPHIRE 11240-10-20G R7 370 2GB GDDR5 NITRO PCIE
Ami fontos lenne, hogy:
1. kicsi legyen hosszúságra
2. ne zabálja fel fél Paksot
3. max 50k Huf-ot áldoznék rá
4. a jelenlegi 400W-os tápomat nem áll szándékomban lecserélni most még.
Ha tudtok jobbat, meghallgatom szívesen. Köszönöm előre is a segítséget.
Tap is kellett, szerencsere azt is tudtam, egy fsp raider 650 est sikerult joaron. Meghamár... Egy ocz 250es ssd.
Mostmarcsak majd egy jo haswell lap meg cpu kell valamikor nyaron, addig kihuzom ezzel.
\"Say \'what\' again. Say \'what\' again, I dare you, I double dare you motherfucker, say what one more Goddamn time! \" Uplay: Mekee85 Steam: psn_mekee85 Origin: Mekee85
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB GDDR5 128bit GV-N960WF2OC-4GD - Az előbbihez hasonló áron több helyről...
A 380X nem érdemi ugrás a 380-hoz képest, főleg nem tizenezresnyi... A 3 közül a 960 a leggyengébb, kivétel ha egy 'nVidia által támogatott' játékról beszélünk. Ha azok nem nyomnak a latba jelentősen nálad, akkor egyértelműen a 380-ra szavaznék.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Olyan 60-70 között milyen vga lenne a legjobb árérték arányban?
3at is nézegetek, tesztek alapján amit találtam talán a gtx picit erősebb.
egyenlőre egy a10 5800k fogja hajtani pár hónapig, de cserélem egy haswell alapú i5 re, szóval sejtem hogy addíg lesz némi bottleneck
GIGABYTE GTX 960 4GB GDDR5 OC /GV-N960OC-4GD/
sapphire r9 380 nitro oc 4gb dual-x
GIGABYTE R9 380X G1 GAMING 4GB OC
\"Say \'what\' again. Say \'what\' again, I dare you, I double dare you motherfucker, say what one more Goddamn time! \" Uplay: Mekee85 Steam: psn_mekee85 Origin: Mekee85
ui.: Igaz nem a 4 GB-os változatokat tesztelték, de általában nincs számottevő teljesítménybeli különbség a ref. és nem ref. mennyiségű memóval rendelkező kariknál...számos tesztre visszaemlékezve, inkább csak a grafikus beállításokat a VRAM mennyiségéhez mérten korlátozó játékoknál van értelme az ilyesminek, akkor ugye kijátszhatatlan a jobb minőségű textúrák stb. elérése a kevesebb VRAM-os ref. karival...
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
http://www.freetvmaci.info/
Maala #40040: No de 2 DB 4 GB-os GTX 960-ra minek fizetne be bárki is? <#buck>#buck>
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.01. 18:47:58
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Szeretném kiíratni az fps mellett a cpu, és gpu hőmérsékletét is. MSI afterburnert feltettem, de egyszerűen nem találom, azt, hol lehetne az említett infókat kiíratni. youtube-n néztem, ott 2.3.1-es verziót használnak, az MSI oldaláról amit leszedtem, 4.x.x. abban nincsen olyan jelölőnégyzet.
Jó akár más program is, lényeg, hogy működjön....
http://www.freetvmaci.info/
Sztem a Fury, Fury X, és a Nano perpill eléggé "biztosra menés" kategória. Már annak, aki 28nm-en akar maradni hosszú távon is.
Amire kíváncsi lennék azért, hogy 2db 4GB-s 960 (ami a 980 kettévágva) tudja-e tartani a 970-980 körüli sebességet.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.04.01. 04:57:24
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64