Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#40088
Biztosra megyek 😊
700-as van csak 80+ vagy bronze-ban szóval vagy az, vagy kénytelen lesz beérni 500-assal a gép 😊
Ami miatt cserélném erősebbre hogy ha proci meg kártya is kicsit húzva lesz, akkor ott azért lesz fogyasztás vastagon.
Utoljára szerkesztette: HunAp0, 2016.04.29. 16:51:30
broman191
#40087
750-es táp? Jön később plusz egy felsőkatos VGA is? Mert egyetlenhez még egy zabálósabb AMD-nél sincs szükség akkorára... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40086
Táp van (kezdésnek egy 500-as, 80+ os, aztán köv hónapban jön mellé egy 750-es +extra házhűtés) , meg egy 1 TB hdd, illetve egy 27" -es ISP.
Nincs régi kártya, pont ez a lényeg, csak egy kölcsön gép amit már így is túl sokáig kértem el, és nyáron az mindenképp elkerül.
Plusz ha 480-as egy kategória a 970-nel, árban biztos lesz eltérés, akkor meg pláne nem látom értelmét várni az új szériára.
arty
#40085
én már nem a 970hez mérem, hanem a 480-hoz (ha igaz, h az lesz vele egálban)

basszus, aki eddig kibírta a "régi" kártyájával, adjon már magának még 2 hónapot - pláne, ha nem félévre veszi, hanem 2-3 a cél

Forza.

Béluska74
#40084
Tápegység? Én még beledobnék egy 1TB-os vinyót is.

If you give a little love you can get a little love of your own

#40083
Mostani állapot szerint úgy akarom hogy ez a kártya 3 éves gari alatt kiszolgáljon mindenképp, utána ha meg újítok akkor adnám szülőknek, testvéreknek, kinek kéne épp melyik része/egésze.

ez a mostani config
http://pcpartpicker.com/p/RNxmdC
Utoljára szerkesztette: HunAp0, 2016.04.28. 17:47:12
Béluska74
#40082
Személyes tapasztalatom a Sapphire kártyák ellen? Nos van nem is kevés. A neve BSOD ami itt Black Screen of Death néven ismert és tele is van vele sírva a Sapphire oldala. Nekem is volt vele régebben tapasztalatom. Megvettem a kártyát,hazaviszem,beszerelem,telepítem semmi gond ... csak nem kellett volna vele játékokat elindítani. Változatos időközönként fekete képernyő fogadott amiből csak a reset gomb megnyomásával kerültem ki. Ez ment több napig,visszavittem a boltban is produkálta ezt a hibát,kicserélték és még ott a boltban kipróbáltattam és láss csodát ugyanaz történt. Ekkor kértem ASUS kártyát amiben nincs semmiféle ASUS buzulás csak ilyen volt a boltban. Ami azóta is működik egy régi netezős gépben. Testvérem ugyanígy járt és a vége megint csak csere lett és mi ketten 30 km-re lakunk egymástól. Azóta igyekszek ÉN lebeszélni mindenkit a márkáról. Persze lehet,hogy 100-ból pont mi fogtuk ki a 4 darab (2 vásárolt+2 cserés) kártyát és a többi 96 darab iszonyatosan jó. De számomra csalódás a márka.

If you give a little love you can get a little love of your own

Dante73
#40081
Mostanság szerintem EVGA, vagy Gigabyte. Utóbbi nem a kínálat teteje, viszont megbízható az árához képest. EVGA pedig... ha beregisztrálod, akkor elvileg a gari "akármeddig" húzható... (Most ajánlottak egy 580-ast, még 5,5 év garanciával... Ha nem a 1,5Gb ramos lett volna, meg is veszem) MSI lehet még jó választás. Nekem pl a 7600Gt-m, még mindig muzsikál, apám P4-esében...
Én zöldpárti vagyok, de most az AMD-re adom a voksom. Mondják, hogy ugyan, az a 3,5Gb ram- nem is hiba, hanem ficsőr, meg különben sem számít... De ugyan azok azt is mondják, hogy 2Gb vram elég. Pedig nem. Ha 960-at vettem volna, az is 4Gb-s verzió lett volna. GTA5 pl már többet kér, és szinte minden játéknak több kell, ha nem akarod, hogy az legyen a szűk keresztmetszet. Ezért mondom, hogy aki 2-3 évre vesz videókártyát, annak számítHAT az a bizonyos 3,5Gb-s ficsőr.... Sapphire-t ne vegyél sztem, ASUS-nál kiadsz egy +10-est a névért, közben pont ugyan úgy meghal az is, mint bármelyik másik kártya, és nem is erősebb.

http://www.freetvmaci.info/

#40080
Lengyelbe hideg van, kell a fűtés 😊
390 többet eszik, a több memóval, 970 meg kevesebbet a kevesebb memóval.
arty
#40079
390 meg sokat eszik... hosszutavra.... haaat...

Forza.

#40078
Nagyjából én is így látom. Minek vegyek olcsóbbat, ha utána pár hónap múlva kukázhatom? Újabbak meg mindig jönnek ki, szal nem látom értelmét hogy tovább várjak, mert akkor mindig csak várok 😊.
Ez a gép gamingre lesz szánva, VR még nagyon korai stádium, arra ezek a kártyák amúgy se valók duálba sem szerintem.
2-3 évig el leszek vele aztán meg már a mostani beharangozott kártyák se lesznek sehol se, ha más nem árban nem a kezdeti kaotikus állapothoz mérten.

Sapphire Nitro-ról szinte csak jót hallottam, személyes tapasztalat a sapphire ellen?
https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,p,0,,8143O1012420,8147O364102/1/#product_list
Ezek a lehetőségek, na most Sapphire, MSI talán gigabyte, bár azokat én anno rég nem szerettem meg (annál csak a gainwald-ot rüheltem jobban a sok hibája miatt)


Utoljára szerkesztette: HunAp0, 2016.04.28. 15:45:53
Béluska74
#40077
Itt az én tanácsom,ha a pénz annyira nem számít akkor az R9 390-est válaszd ki magadnak. Időtállóbb mint a 970. Valami nekem az súgja,hogy jók lesznek ezek a kártyák 2-3 év múlva is játékra. Személy szerint ÉN most nem javasolnám egy olcsóbb akármilyen kártya vásárlását. Vegyél most egy brutálisan jó videó kártyát és élvezd. (csak ne Sapphire legyen!)

If you give a little love you can get a little love of your own

#40076
Táp nélkül
Mivel lengyelbe élek, innen rendelem a cuccot is.
2 esélyes
MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G) 1529 zl
Sapphire R9 390 NITRO, 8GB GDDR5, 512 Bit, HDMI, DVI, 3xDP, Box (11244-01-20G) 1539 zl
Maala
#40075
Szerintem vegyél egy használt 280x/380x/gtx960-at arra a pár hónapra 50-55k-ért, kevesebbet buksz majd rajtuk, ha kijön az új gen, és váltanál, és addig sem kell sok kompromisszumot kötnöd.

Ha viszont mindenképp most akarsz, akkor bőven elég egy jóárasított 290x is, a 8GB Vramot egyébként sem tudja kihasználni FHD-ban a 390.

110e a táppal együtt, vagy hogy érted?

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#40074
Nem mindenképp AMD, mondjuk úgy hogy 51-49 vezet az AMD, a 8g vram miatt (emiatt dx12-nél is jobban fog muzsikálni, ergo időtállóbb, viszont a 970 jelenleg erősebb a teszteteken, igaz, néhány %-okról beszélünk)

A lényeg h ha már kiadok cirka 110e-t akkor maxot hozzam ki belőle
Béluska74
#40073
Ha már mindenféleképpen AMD-ben gondolkozol akkor inkább ezt vedd meg :
Asus Strix R9 390

Én már egy ideje nem bízom a SAPPHIRE termékeiben.

If you give a little love you can get a little love of your own

#40072
Sziasztok

Épp most vennék gépet és én is a nagy dillemába vagyok hogy gtx 970 vagy R9 390 sapphire.
Már jó ideje halogatom a vásárlást, úgyhogy a nyárig nem akarok még várni a köv szériára ami vagy-vagy lesz ár szempontjából (mégha a fogyasztás lényegesen visszább is esik).
i5-4690k proci mellé menne a nyertes, ha az R9 lesz a befutó (egy picit jobban hajlok felé) akkor táp is kell hozzá, de az nem számít, keret van rá
első igazán komoly vasam volna saját zsebből, amolyan szülinapi ajándék, szal a várjam ki Q2 végét nem játszik 😊
#40071
hoppá bocsánat nem tudom miért ide írtam, most vettem észre h rossz topic ! elnézéseteket kérem 😊

ASUS P5WDH Deluxe , Intel Core2Duo E6750 , 2gb ram , Asus 8800 GTS 320 mb

#40070
Sziasztok. Alaplapot keresnék, de nem igazán találok olyat amilyenre gondolok. Régen volt egy Asus p5w dh-deluxe alaplapom. Ehez hasonlót keresnék, lehetőleg 1150 vagy 1151es foglalattal. A lényege ennek az alaplapnak az volt hogy volt hozzá egy távirányító amivel betudtam kapcsolni a gépet , a ventilátort szabályozni, a lejátszót tudtam kezelni vele,,,illetve beépített wifi is volt az alaplapon.
Ilyesmi tudású alaplapot keresnék most 😊

ASUS P5WDH Deluxe , Intel Core2Duo E6750 , 2gb ram , Asus 8800 GTS 320 mb

broman191
#40069
Az R9 280X gyakorlatilag egy HD7970 GHz Edition átnevezve, bizonyos modelleket BIOS modoltak is userek 280X-re.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40068
Még egy kérdés felmerült. A 7970-es kártyák teljesítménye mennyire egyezik meg a 280x-ével? Több helyen láttam a használt piacon, hogya 7970es kártyát 280x-ként árulják.
#40067
Nem késő. Köszi a segítséget😊
#40066
Ha nem késő a válasz:
Az MSI halkabb és "hűvösebb".
Mindkét kártya volt a gépemben, tapasztalatból merítem válaszomat. De az EVGA is nagyon jó kártya, azt hiszem az órajelei jobbak alapból.

"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."

broman191
#40065
Népszerű márka itthon, gondolom a készletet gyorsan forgató boltok jelentős kedvezményt kapnak a beszerzéskor, így olcsóbban tudják adni őket a kevésbé fogyó márkájú társaiknál. Minőségi vonzata nem feltétlen van a dolognak, persze általában érdemes utánanézni a vásárlói tapasztalatoknak egy-egy kiszemelt kari esetében, mivel semmi garancia sincs rá, hogy pl. 'az ASUS csak minőségi terméket fog kiadni'...az R9 280X-ből pont volt DCUII-es VRM melegedős kiadás - ezen a fórumon is emlegették - persze nem voltak vele egyedül, az MSI-nél is egy bizonyos revízióig hasonlóképpen gyártották TwinFrozr hűtéses modelleket és még ki tudja hány gyártó...a Giga nem rémlik ,mint bajos 280X-ezős, de ha mégis, valaki javítson ki... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40064
Értem. Köszönöm a gyors választ. Még egy kérdés: A Gigabyte kártyák azért olcsóbbak mert gyengébb minőségűek? Vagy mi lehet az oka ennek?
broman191
#40063
Ár-teljesítmény arányban annyiért jelenleg én sem tudok jobbat, ha esetleg betévedne a képbe egy 4 GB-os R9 380 hasonló áron, akkor inkább arra csapnék le, de azok többnyire 60e Ft felett vannak.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40062
Helló mindenki. 50 ezer forintért körül tervezek használt videókártyát venni. Jelenleg egy i5-2500k van a gépemben 8 Gb RAM-mal és egy Seasonic 520-as táp hajtja ezt. Mit ajánlanátok?? Eddig őszintén R9 280x-et nézegettem. Egyéb javaslat???
Üdv: Kro
#40061
THX. 1000 köszönet a válaszért.
broman191
#40060
nVidia oldalon a GTX 1070 & GTX 1080 (1060 később még az év folyamán), az AMD-től R9 470/X,480/X, de 490-et is emlegetnek újabban, júniusig egész biztosan tisztázódik a dolog... 😊 Az R9 480(/X) az eddigi infók szerint 300 dollár alatti árazással érkezik majd, tehát mire ideér, áfástól-mindenestől is megállhat 90e Ft-nál, bevezetési áron, aztán majd beáll alacsonyabbra, főleg ha a GTX 1060 megjelenik és jól sikerül. Az utóbbi karik a mininum VR specifikációnak megfelelő teljesítményszintet jelentenek, tehát a GTX 970 teljesítményét hozzák majd legalább, amelytől a Nano 1080p-ben átlagosan alig 10%-kal gyorsabb, az R9 390 pedig hasonlóan gyors, néha valamivel lassabb. Ha viszont a felsőbb kategóriás megoldások érdekelnének, azok is csak jobbak lehetnek teljesítmény és fogyasztás tekintetében mint a jelenlegi lehetőségek és az R9 Nano árkategóriájában idővel lesz jobb üzlet... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40059
😊
Én nem sürgetem a váltást.
Milyen vga jön Júniusban?
broman191
#40058
Ha rárér, akkor érdemes lenne várni legalább júniusig, érkezik az új széria és a fogyasztáshoz viszonyított teljesítmény tekintetében lényegesen jobbak lesznek, a Nanonál is. Jelentősen olcsóbban. Mindkét említett Nano modell ugyanaz, tudtommal csak referencia modelleket enged forgalmazni az AMD, szóval a legnagyobb különbség köztük, a Sapphire és az ASUS matrica...a memóriánál gondolom keverik a memó sebességének megadását, az egyiknél effektívet emlegetnek, a másiknál a valósat, a lényeg hogy gyakorlatilag ugyanaz, másképp van megadva, csak nem részletezték hogyan adják meg... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.21. 17:05:59

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40057
Sziasztok. Egy felső kategóriás kérdés.

Most akarom a HD 7950 nemet lecserélni.

Eladom és kipótlom természetesen.

Mit vegyek az alatta muzsikáló CPU:FX 8350 mellé?

R9 390 -ben gondolkozok de csak full hd ban fogok játszani én nem lépek tovább, de ahhoz tápot is kell cserélnem.
Na most ha viszont fogom a tápra fordított pénzt és vissza forgatom a vga-ba akkor egy r9 nano-t is tudnék venni.

Ja és van különbség a
http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/sapphire/radeon-r9-nano-4gb-hbm-4096bit-pci-e-21249-00-40g-p304576905/

és pl

http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/asus/radeon-r9-4gb-hbm-4096bit-pci-e-r9nano-4g-p303170467/

között?

Nagyon furcsállom a Grafikus memória sebessége. Egyiknél 500MHz míg a másiknál meg 1000MHz.

Vélemények? Tapasztalatok?


broman191
#40056
Nem. Egy használt R9 280X például elméletileg hasonlóan gyors mint 2 db 260X (már amikor van multigpu támogatás és maximálisan skálázódik a teljesítmény) és akkor miért is szívna az ember a multigpuzással... Használtan kb. 25e Ft-ért mennek, 50e Ft-ból simán van egy 280X-ed...persze az utóbbit sem feltétlen venném meg - ha már nem rendelkeznék vele hosszabb ideje - mert egy középkategóriás Polaris lesz olyan gyors és a jövőben előnyben lesz, nem mindegy hogy 1gen GCN vagy 4gen GCN... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.16. 19:16:23

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

HunWindows7777
#40055
Szerintetek megéri venni egy használt R7 260X-et a mostani mellé? És Crossfire-ba kötni? Mekkora teljesítmény javítást érhetnék el így körülbelül?

Asrock X99 Extreme 4, I7 5820K, Corsair LPX 16GB 2800MHz, MSI Armor GTX 1080 Ti, FSP Raider 535W, Zalman Z9 Plus, Zowie FK1+, Zowie G-SR, Corsair K70 LUX, SteelSeries Arctis 3, BenQ GW2460E(3db)

broman191
#40054
Attól függ, hogy mennyire alulinformált az ügyfeled a használt piacon...ha túl jól informált és eltántoríthatatlan, akkor kb. 40-50e Ft-tal kevesebbet fog csak adni érte egyik napról a másikra /vagy nem is fogja érdekelni többé/, amint megjelentek az új Pascalok. Bár ez viszonylag szélsőséges forgatókönyv, általában fáziskésik a használt piac és sokszor a régebbi termékek árai ésszerűtlenül magasan maradnak, az újabb generációs hasonló termékek megjelenése után is...de ha hamarabb eladod, az a legbiztosabb verzió... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.16. 10:05:40

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#40053
Én is ma gondolkodtam el, hogy lassan ideje eladni a 980 Ti-met, és váltani valami kisebbre, hisz lassan itt az új gen., és még a régiért is normális árat kapok.

Bár kíváncsi lennék, hogy az ennyire "csúcs" kártyák ára mennyire sínyli meg, amikor egy gennel hátrébb szorulnak. De még ez lesz az első ilyen tapasztalatom. 😛

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#40052
Rendben akkor megpróbálok várni 😊

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

broman191
#40051
Szvsz ha eddig nem cserélted le, most már ne tedd, masszív pénzkidobás lenne, 2 hónap múlva jön a GTX 1070 és 1080 és esélyesen még a megjelenéskori áron is olcsóbbak lesznek - hasonló/jobb teljesítménnyel - mint a GTX 980 Ti akármilyen kiadása.

ui.: Egyébként részemről MSI, de az EVGA sem a hulladékairól híres, mindkettő vételre érdemes modell (volt)... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40050
Gigabyte GTX 970 OC kártyámat szeretném lecserélni de nem tudok választani 2 kártya közül és szeretném kérni a véleményeteket. Ezt a kettőt néztem ki.

MSI GTX 980 Ti Gaming
EVGA GTX 980 Ti Classified ACX 2.0+

Ennek a kettőnek nagyobb a GPU és a memória órajele gyárilag mint a többinek, de nem tudom még is melyik lenne jobb

Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |

broman191
#40049
Dupla pörgettyűs Giga GTX 950, minden szempontnak megfelel... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Mephike
#40048
Sziasztok!
Szeretném lecserélni egy régi AMD radeon 7700-as videokártyámat, amivel eddig teljes mértékben meg voltam elégedve, csak hát eljárt felette az idő.
Kettő videokártyát néztem ki magamnak, nem tudok dönteni:
1. GIGABYTE GV-N950OC-2GD GTX950 2GB GDDR5 OC PCIE
2. SAPPHIRE 11240-10-20G R7 370 2GB GDDR5 NITRO PCIE

Ami fontos lenne, hogy:
1. kicsi legyen hosszúságra
2. ne zabálja fel fél Paksot
3. max 50k Huf-ot áldoznék rá
4. a jelenlegi 400W-os tápomat nem áll szándékomban lecserélni most még.
Ha tudtok jobbat, meghallgatom szívesen. Köszönöm előre is a segítséget.

MikX
#40047
Köszi. Hát ahogy nézem nagyonsok jatek nvidias, kozben le is boltoltam, de nem azt amit en irtam, hanem amit te, a nagyobb backplate-es 960ast.
Tap is kellett, szerencsere azt is tudtam, egy fsp raider 650 est sikerult joaron. Meghamár... Egy ocz 250es ssd.
Mostmarcsak majd egy jo haswell lap meg cpu kell valamikor nyaron, addig kihuzom ezzel.

\"Say \'what\' again. Say \'what\' again, I dare you, I double dare you motherfucker, say what one more Goddamn time! \" Uplay: Mekee85 Steam: psn_mekee85 Origin: Mekee85

broman191
#40046
ASUS Radeon R9 380 4GB GDDR5 256bit STRIX-R9380-DC2OC-4GD5-GAMING - 65e Ft az AQUA-nál

GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB GDDR5 128bit GV-N960WF2OC-4GD - Az előbbihez hasonló áron több helyről...

A 380X nem érdemi ugrás a 380-hoz képest, főleg nem tizenezresnyi... A 3 közül a 960 a leggyengébb, kivétel ha egy 'nVidia által támogatott' játékról beszélünk. Ha azok nem nyomnak a latba jelentősen nálad, akkor egyértelműen a 380-ra szavaznék.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

MikX
#40045
Sziasztok!
Olyan 60-70 között milyen vga lenne a legjobb árérték arányban?
3at is nézegetek, tesztek alapján amit találtam talán a gtx picit erősebb.
egyenlőre egy a10 5800k fogja hajtani pár hónapig, de cserélem egy haswell alapú i5 re, szóval sejtem hogy addíg lesz némi bottleneck
GIGABYTE GTX 960 4GB GDDR5 OC /GV-N960OC-4GD/
sapphire r9 380 nitro oc 4gb dual-x
GIGABYTE R9 380X G1 GAMING 4GB OC

\"Say \'what\' again. Say \'what\' again, I dare you, I double dare you motherfucker, say what one more Goddamn time! \" Uplay: Mekee85 Steam: psn_mekee85 Origin: Mekee85

broman191
#40044
GTX 960 SLI teszt @ TechPowerUp - Bizonyos címeknél pár FPS-sel még meg is előzi a GTX 980-at. Máshol - SLI támogatással is - mélyen alatta van... Teljes mértékben értelmetlen, sokkal több aknára futási lehetőség van benne, mint amennyi előnyt ad, már amikor ad... Újonnani árakat nézve is megér plusz pár tizes kiadást egy GTX 980, pontos modelltől függően, a biztos teljesítmény okán...ha pedig bonyolítjuk a dolgot a használt piaccal, hogy jelenleg is van nem is egy eladó több év garival rendelkező GTX 980 akár 2 db új 4 GB-os GTX 960 áráért, vagy kevesebbért is, úgy pedig főleg nem kérdés a választás... Persze már nem veszünk GTX 980-at manapság semmiféle módon, csak elméleti szinten futott a dolog... 😊

ui.: Igaz nem a 4 GB-os változatokat tesztelték, de általában nincs számottevő teljesítménybeli különbség a ref. és nem ref. mennyiségű memóval rendelkező kariknál...számos tesztre visszaemlékezve, inkább csak a grafikus beállításokat a VRAM mennyiségéhez mérten korlátozó játékoknál van értelme az ilyesminek, akkor ugye kijátszhatatlan a jobb minőségű textúrák stb. elérése a kevesebb VRAM-os ref. karival...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Dante73
#40043
A riva tunert nem tettem fel alá... Már megvan, köszi a segítséged!

http://www.freetvmaci.info/

broman191
#40042
A 4.2.0-ban a Settings menüre kattintva (a verziószám felett, az ablak alján) érheted el, a Monitoring almenü alatt. Ott be lehet kattintani a listában mindenfélét, a lényeg hogy amit látni szeretnél, az legyen 'in OSD' státuszban. Valamint a Monitoring almenü mellett jobbra találod az On-Screen Display almenüt, abban megadhatod hogy a játékokban milyen billentyűre kapcsoljon be/jelenjen meg/tűnjön el az OSD.

Maala #40040: No de 2 DB 4 GB-os GTX 960-ra minek fizetne be bárki is? <#buck>
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.01. 18:47:58

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Dante73
#40041
Kis segítség kellene.
Szeretném kiíratni az fps mellett a cpu, és gpu hőmérsékletét is. MSI afterburnert feltettem, de egyszerűen nem találom, azt, hol lehetne az említett infókat kiíratni. youtube-n néztem, ott 2.3.1-es verziót használnak, az MSI oldaláról amit leszedtem, 4.x.x. abban nincsen olyan jelölőnégyzet.
Jó akár más program is, lényeg, hogy működjön....

http://www.freetvmaci.info/

Maala
#40040
Hát, én azért 3-4 GB GDDR5 ramos "felsőkategóriás" kártyákat azért nem raknék SLI-be, a ram mennyisége úgysem duplázódik, a sebesség sem HBM szintű, így meg nem sok értelme van. És így nem is csoda, hogy a teljesítmény sem skálázódik lineárisan.

Sztem a Fury, Fury X, és a Nano perpill eléggé "biztosra menés" kategória. Már annak, aki 28nm-en akar maradni hosszú távon is.

Amire kíváncsi lennék azért, hogy 2db 4GB-s 960 (ami a 980 kettévágva) tudja-e tartani a 970-980 körüli sebességet.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.04.01. 04:57:24

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#40039
Vagy Pascal, de ha a jövőben esetleg jól tartja majd magát, az általad preferált újabb, korszerű API-s játékokban is a GTX 970, talán lehet értelme egy 2. vásárlásának mellé használtan, a Pascal megjelenése után nyomott áron. Bár a 3.5 GB VRAM-ot meghaladós lassulása miatt a meglévő egy példányt eladni az új széria megjelenése előtt sem rossz ötlet. A jövő játékaiban inkább élvez majd előnyt a 4 GB VRAM kihasználása, mint máig, ugye mára lecsúszott a középkategóriába, a következő generációs középkategóriás kariknál alapvető lesz. Ha grafikára szeretnék költeni 2 db GTX 970-nyi zöldhasút, nem szeretnék olyasmivel foglalkozni, hogy a 3.5 GB-os VRAM keret felhasználása után ugyan mekkora teljesítménycsökkenés várható, esetleg lesz-e beszaggatás vagy folyamatos mikroszaggatás miatta...vagy egyáltalán van-e az adott játéknak érdemi SLI skálázódása a megvételkor és ha esetleg nincs és még mínuszba is megy a teljesítmény miatta, akkor ugyan mikorra lesz driver vagy patch...vagy lesz-e. A 200e Ft-os lélektani határ felett elvárnám, hogy olyan termék legyen a gépemben, amelynek adottak a képességei mindenféle eyecandy fícsör megjelenítésére, gördülékeny futásteljesítmény mellett, legalább a következő hasonló kategóriájú új modell megjelenéséig. Ha biztosra akarnék menni, vennék minimum egy "GTX 1070"-t, az csak bírná addig a jövőben, mint a GTX 970 a megjelenésétől mindmáig...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64