Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Az új kártyák(Pascal) meg biztos horror árba lesznek.
Köszi!
SLI azért nem jó mert nem ritkán rosszul skálázódik a 2 GPU teljesítménye és nagyon sokszor bugokat okoz. Vannak olyan játékok amelyek rosszabbul futnak SLI-vel mint 1 kártyával. Bőven elevickélsz azzal a 970-nel még amíg kijön az új széria 😊
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Pascal?Nem is hallottam róla.Mikor jön?
Miért nem jó az SLI?
Utoljára szerkesztette: abrakabobby, 2016.03.31. 17:43:57
Ugyanakkor én biztos nem SLI-znék, inkább az amit te is említettél és 1 erős kártyát berakni. Ne cserélj 980Ti-re mostmár, várd meg a Pascal szériát.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Azt szeretném kérdezni,hogy most egy asus GTX 970 kártyám van,ha SLI-be akarom kötni akkor megint asus-t kell venni vagy lehet más gyártótól is(pl:Gigabyte)?
Egyáltalán megéri-e SLI-be kötni,vagy inkább érdemesebb a kettő árából egy GTX 980 Ti-t venni?
Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 | i7-4770 | 32 GB Kingston | Samsung 850 EVO 250GB SSD | WD 2x2TB 7200 HDD | MSI GTX 1080 X8 Gaming | ASUS ROG Swift PG279Q 2560x1440 | FSP 600 Hyper | Thermaltake Core P5 |
Köszi a segítséget!
http://www.freetvmaci.info/
okosság/ Ezek általában pár ezressel a 26e Ft felett vannak, de néha beesnek a használt piacon jellemzően nem létező 26e Ft-os VGA kategóriába is./okosság
Alattuk 15-20e Ft között a HD 7770-ekben lehet még fantázia, 2 GB GDDR5-ös verzió előny, ha alig drágább, ugye a referencia modelleket 1 GB-tal árulták, abból van több. Igaz a HD7770 GPU nem túl erős, a mai játékok minimum gépigénye alatt van gyakran, de kevésbé bika GPU-t igénylő játékokál még partyban lehet, 2 GB GDDR5-ös kiadás főleg. Fogyasztás tekintetében egyik említett karitól sem kell félni, ha van egy épkézláb táp a gépben, de még egy pár ezer forintos 400W-os , akár 80+ bronze hatásfok alatti ipari hulladék is bőven megteszi.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Kis segítség kellene.
Több dolog közrejátszása folytán, kénytelen vagyok max 26000-ig nézni használtan egy videókártyát. Fogyasztás mellékes. Mit ajánlanátok?
(Spórolj még, és egyéb "okosságoktól" kérem kíméljük egymást..- <#worship>#worship> )
http://www.freetvmaci.info/
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
R9-5950X/32GB/RTX3070, XBOX ONE S, Fanatec DD Pro, DS920+
R9-5950X/32GB/RTX3070, XBOX ONE S, Fanatec DD Pro, DS920+
4 GB 256bit sávszélesség, ahogyan olvasom.
Nézegettem a videókat, elvileg nagyon jól teljesít, egy picivel a 960 fölött van, mivel az csak 124bites, ez meg 256.
Bevallom nem olyan sürgős, de mivel meghalt a kártyám, így két hónapon belül szeretnék egy másikat, mert addig az integráltal még a Mario sem megy el. A 760 alá nem akarok menni, ugyanolyat még egyszer nem akarok (ha valamivel befürödtem még egyszer nem akarok olyat venni), s ugyan tudnék összespórolni 100-110 ropit egy kártyára, de rohadtul nem vagyok hajlandó egy alkatrészért ennyit kiadni.
Szerinted?
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
MSI Tomahawk B550, AMD RYZEN 5 5600X, Kingston Fury 16GB 3200MHZ, ASUS STRIX GTX 970 4GB, Samsung 980 Pro 1TB
A 'kicsit feljebb van tőle' az a GTX 960, ~5% előnnyel 1080p-ben. Utána ott a hatalmas piaci rés és a GTX 970. Nyáron érkezik az utódja, már nem vennék újonnan, ha a GTX 760 teljesítményével meg voltál elégedve, esélyesen a 960 is megfelel majd számodra... 😊
ui.: Csak a 4 GB-os 960-akra vadássz, alig van feláruk, a 2 GB-os modellek helyét veszik át, az megszűnik.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.03.09. 19:49:00
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Első: Volt két komolyabb kártyám. Az egyik egy Asus volt, mely úgy halt meg, hogy három évvel ezelőtt egyszer bekapcsoltam, és hangosan pörögtek a ventilátorok, de képet nem adott ki. Akkor vettem egy Gigabyte-ot, ami szinten hasonló dolgot produkált. Gondolom mindkettő kuka. Azóta történt teljes gépcsere, szóval így halnak meg a kártyák?
Második: Egy GTX 760 OC-m volt. Nézegettem a kártyákat, de kicsit el vagyok keseredve... Ha szeretnék olyat venni, ami tudásban kicsit feljebb van tőle, akkor mindenképpen csak a 970-es széria a megoldás?
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
If you give a little love you can get a little love of your own
I5 4460-as procihoz jó választás egy R9 380-as videokártya?
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Kérdés? Melyiket válasszam?
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
ui.: GTX 660 már nincs benne, de a GTX 750 Ti lassabb volt nála, az listában szereplő R7 370 körül lehet nagyjából a teljesítménye...
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
GTX 970-es videókarit szeretnék venni,melyik gyártót érdemes megvenni?
Nézegettem az MSI,GIGABYTE és ASUS kártyáit.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Giga GTX 950 2 GB GDDR5 - 50e Ft körül - 1080p-ben kb. 20%-kal gyorsabb általánosan, nagyjából ez képviseli a váltásra érdemes szint alját.
Giga GTX 960 4 GB GDDR5 - 65-70e Ft között - Még egy szinttel gyorsabb megoldás, kb. 35%-kal, a +2 GB VRAM miatt egy fokkal időtállóbb is lehet, bár lutri hogy mire lesz elég a bizonyos architektúra a jövő játékainál...
Wild card: Ha a piros oldal is játszik, akkor ott az 50e Ft körüli, használt, akár garis R9 280X, még mindig erős (kb. 45-50% a GTX 660-hoz mérve), szinte cukor áron, budget váltásnak sokkal jobbat nem tudok elképzelni még mindig ár-teljesítmény arányosan... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.02.15. 17:53:56
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Egy Gigabyte GTX660-at szeretném lecserélni, mit ajánlotok?
Ha kérhetem nem százezres kategóriában.
Köszönöm
i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64
Most nézem R9 280(X) kicsivel többe kerül.Hát tényleg nem mindegy!
Köszi szépen!
Ha az AMD is játszik, akkor egy használt R9 280, de inkább 280X még mindig elég magas teljesítményt nyújt, ár-teljesítmény arányban ebben a kategóriában szvsz hosszú ideje nincs jobb választás...és jelenleg 1080p-ben nem hogy vissza kell venni az effektekből és egyéb blablából, hanem még mindig a legtöbb játéknál felcsapsz mindent maxra - az élsimítással okosban bánva - és bőven játszható eredményt fog produkálni. Sok új játékban még mindig csupán annyiban különbözik a nála egy generációval fiatalabb felsőkategóriás R9 290 vagy 290X-től, hogy1080p-ben magas grafikus beállításokat használva, kb. 10 FPS-sel alattuk van, de még mindig tudja tartani a stabil 30 FPS feletti értéket, kevésbé gépigényes címnél vagy esetleg a grafikus igényekből valamelyest engedve a 60-at is...és a 3 GB magas sávszélű VRAM is jótékony tud lenni egy GTX 670/950-hez képest, amelyet manapság előszeretettel nyalogatnak el a modern játékok. 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.02.11. 17:22:56
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Hardverkörnyezet nem olyan rossz:RAM 2x8GB 1866mhz,új 1TB HDD,570W Trust Pro PSU stb..
Utoljára szerkesztette: TomStorm, 2016.02.11. 00:53:54
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.02.10. 17:32:12
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Az NVidia GTX 760 4GB kártyának mi az utódja?
i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64
amúgy 3d grafikus vagyok de a mai mobilfejlesztéses világban bőven jó melóra is 😊
de 20ezer ft-nél drágábbat nem akarnék szánni egy fejlesztésre
edit: ja és mindeképp nvidia kell, a blender nevű 3d progit használom, az meg nvidiát szereti főleg
Utoljára szerkesztette: gombabácsi, 2016.02.08. 22:36:30
Mi lenne a felhasználás célja?
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
(a gddr5 állítólag elírás, mindben ddr3 van)
https://ipon.hu/webshop/product/asus_gt730_sl_2gd5_brk_gt730_2gb_gddr5_pcie/1342428
https://ipon.hu/webshop/product/asus_gt730_sl_2gd3_brk_gt730_2gb_gddr3_pcie/698835
https://ipon.hu/webshop/product/zotac_zt_71113_20l_gt730_2gb_ddr3_zone_edition_pcie/797745
https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_n730sl_2gl_gt730_2gb_ddr3_pcie/795652
illetve van még ez a nem passzív, csak hát utálom ahogy zúgnak 😊
https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_n730d5_2gi_gt730_2gb_gddr5_pcie/736761
Gondolkozok még,hogy kompletten lehet eladom a gépet,aztán ennek az árából,meg még hozzátéve,azt a pénzt amit videókarira meg ram-ra szánok,veszek egy új-at vagy valami zsír használtat.
Kicsit sajnálom rá a pénzt mert igaz van egy ps4-em,aztán azon szoktam játszani,de nem enged a pc-s énem. <#vigyor3>#vigyor3>
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.30. 23:42:35
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.30. 23:36:20
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Érdeklődnék,hogy van egy ilyen konfigom:
Intel core quad q8300 (2.5ghz)
4 gb ram.
GeForce gt 640-es kártyám.
Elég gyenge kártya szóval lehet lecserélném valami bikábbra. Milyen érdemes venni,amit még ez a konfigom elbírna?
Keret max 50-ezer.