41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Customs Officer
    #15
    46-ert találtam netto-ban Gef3ti200-at a Demostudio-nál. Ez a legolcsóbb hely szerintem.
    Netrun, akkor azt mondod, hogy inkább ATI 7500? Sokan mondják, hogy szebb a képe mint a Gef2TI-nek, viszont az uttóbiról azt hallottam, hogy gyorsabb. Árban a két kártya megegyezik, azzal a különbséggel, hogy az ATI-n van TV out. Olvastam már összehasonlító tesztet a két kártyáról, de egyértelműen nem foglaltak állást egyik mellett sem.
    PIII 800-as proc van a gépben, szerintem jobban kihasználja mint egy celeron.
  • netrunner
    #14
    Szerintem egy gef3ti200-ast közel sem lehet még bruttó 50-ert kapni, max nettóban. Viszont a 7500-as jó lehet (a gef2ti -nél talán valamivel jobb, és ez alatt persze nem csak a sebességet kell érteni, hanem a kártya minden képességét összegezve). Nekem egy Radeon 32sdr- em van és már egy ideje nagyon elégedett vagyok vele.

    VISZONT az szerintem is nagyon fontos, hogy az új kártyát milyen proci mellé akarod társítani. Mert ha mondjuk egy celeron600 mellé akkor teljesen felesleges a sok pénzt kiadnod, mind a 7500-ert mind a gef3ti200 -ért (de akár még egy gf2-ért is), mert nem használná ki a géped teljesen.
  • szityu
    #13
    Ati 7500-at ha vki tud olcsoért szerezni, pl tréfa nélkül irjon 1 árat, mert nem szeretünk drágáért vásárolni. Arrol, hogy k7s5a-val gyengébb a képminösége tud vki valamit?
  • Pheel
    #12
    Ahogy az angolok mondanák: exactly. :)
    De mindjárt jön Anee :)))
  • Customs Officer
    #10
    GF3 lenne a jó nekem:-) csak /pillanat nincs 100ezerem ilyenre. ATi-ba ezt találtam, ami árban még jó lenne:
    -ATI RADEON 7500 64MB DDR AGP VGA + TV OUT
    erreől mi a véleményed asysoft?
  • asysoft
    #9
    Voodoo5-öt NEEE!!! Hatalmas nagy kártya, s még ha be is fér a gépedbe... Akkor is csigalassú, ráadásul már meg is szűnt az azt gyártó cég.
    A deluxe-hoz van egy "3D-szemüveg". Ha ezt felteszed, akkor megfelezi a monitor képfissítését (így látod), tehát ha 120hz-n megy, akkor olyan, mintha 60hz-n menne. A Gf2 titanium helyett inkább Gf3ti200-at vegyél, hisz gyorsabb, szebb a képminősége, több funkciót tud... (Meg drágább is...) Ha pedig Gf2ti-t veszel, akkor csak 64Megásat, hisz a mai játékok (Max Payne) igénylik a memóriát...
    Amúgy, szerintem fontold meg az ATi Radeont is. Szebb képe van, bár kicsit lassabb, mint Gf2 (16biten, 32-n gyorsabb.)
  • Customs Officer
    #8
    Előbb találtam az egyik üzlet árlistájában Voodoo 5 5500-t 47e brutto.
  • Customs Officer
    #7
    GF 2-t találtam ilyen, árban kb.
    Ezek közül melyik éri meg jobban:
    -ASUS V-7700 GEFORCE-2 TITANIUM 32MB DDR AGP
    -ASUS V-7700 GEFORCE-2 TITANIUM-VX 32MB DDR AGP
    -ASUS V-7700 GEFORCE-2 TITANIUM-VX 32MB DDR AGP DELUXE

    Mi a különbség köztük? A deluxe kb 10000-el drágább. Megéri a pénzt?
  • asysoft
    #6
    Én nagyon nem komálom az nVidiát (akárcsak a Nokiát, de ez már más téma...). Nekem valahogy számít a képminőség... (Persze a Gf2-höz képest végre SOKKAL szebb képe van a Gf3-nak, csak éppen elég drága, míg a Radeon-oknak elég jó a képük.)
  • Pheel
    #5
    Na, megint egy kolléga. Menjél mainrullerhez és állítsátok a legcsúnyábbra a Geforce-okat! :)))

    Geforce 4 fórum, bár már rég nem arról szól.
  • asysoft
    #4
    Attól függ, mit akarsz?? Sebességet, vagy képminőséget? (Előbbire GeForce, utóbbira RadeOn 64MB-os.)
  • dewdew
    #3
    Milyen vasba megy majd bele?
  • Pheel
    #2
    Gef3Ti200. Kicsit drágább, de jó teljesítményű. Illetve mindjárt jön Anee és vehetsz Randomot. Szia Anee! :)
  • Customs Officer
    #1
    Sziasztok!


    A héten adom el Voodoo 3 3000-es kártyámat és veszek újat.
    Szerintetek milyet érdemes venni? Különösebb igényeim nincsenek, általában játékra szoktam használni.
    Max. 50000-ért szertenék újat.
    Várom a vélemélnyeteket



    bye..