Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
(nem itellek el, nekem se volt.... bar en masra csabultam el)
Forza.
Ha teheted, Sapphire-t válassz, jobb memória van rajta, és így maga a kártya is gyorsabb lesz.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
úgy érzem eljárt az idő a r9 270x-em fölött, így ideje új vga után néznem.Szerintetek egy 4 gigás rx 470 jó választás lenne?Most 78 ezerért árulják.
8 giga ramom és egy i5 4590 processzorom van jelenleg.
DDR 4 es ramoknál is fontos, hogy párban legyenek? vagy esetleg 3x8 GB os verziót is rendesen elkezel a gép?
ha nem váltok platformot, akkor viszont kell vennem még 2x4gb ddr3at... mert a 8gb viszont TÉNYLEG kevés (betmen, forza, cod - ezekben biztosan). csakhogy a mostani lapom lassan 4 éves(?), mennyit fog az még bírni? ezt nem tudja senkise.......
Forza.
2500K-nál már lehet értelme a váltásnak, de csak high-end szegmensben lévő VGA-t nem tud kihajtani éppen hogy pár játékban, azalatt értelmetlen a váltás ugyanúgy. 😊
Megfordítva meg az a kérdés, hogy milyen monitorod van. 1080p60-nál nem biztos, hogy egyáltalán látnál különbséget, attól függően, hogy most éppen mit hajtasz, és milyen beállításokkal.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Adversus solem ne loquitor
Forza.
Mert ha teszem azt egy mostani 6700K kibír egy 2019-2020 ban levő mostani fantázia nevekkel tippelve GTX 1280as Vga-t tételezzük fel 1,5 szer erősebb, mint most 2db 1080Slibe kötve amit elvileg elbír lazán a CPU akkor megérheti a + pénzt nem?
>de akkor is, ne én fizessek már többetkiadást jobb hardverre
Na ez a te egyéni preferenciád. Te dolgod. Ellenben ennek nem sok köze van ahhoz, hogy "legtöbb játékban semmiféle különbséget nem fogsz látni". De. Fog látni. Egy 1070 mellett fog látni. Csak te ezért nem fizetnél. Ez vilinger. Viszont a kérdés nem az volt, hogy TE miért fizetnél, vagy nem. Tényeket ne torzítsunk egyéni meglátások szerint, mert az már a BS kategória.
Adversus solem ne loquitor
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.11. 19:41:19
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
108k vs 66k (szorzózárnélküli I5öt írtam véletlen) és a 1060as 98k ellenében a 149k-s 3 ventilátoros 1070 PCX árakon...
Alaplapnak egy MSI Z170A Pc Mate lapot néztem ki egyébként.
ui.: Az egymagozást sem nagyon értem, elég rég láttam már olyan játékot, ami csak 1 CPU magot gyújtott meg...de akkor is, ne én fizessek már többetkiadást jobb hardverre, mert sz4r szoftvert írnak egyesek...inkább adnám a pénzt egy továbbképzési alapba mint hardverre... 😄
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.11. 19:13:41
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
A jelenlegi Intel i5/i7 procik kb 30-40%-al gyorsabbak 1magos/többmagos teljesítményben, mint az 5 évvel ezelőtti Intel i5/i7 procik, és semmi jel sem mutat arra, hogy ez a "tendencia" változni fog még 5 év múlva. Egy 1080-at persze már nem tud teljesen kihajtani egy 5 évvel ezelőtti CPU 1080p-ben, de tavalyig a 980 Ti-vel még nem volt gondja (ami most GTX 1070-nek felel meg) kihajtani teljesen a GPU-t. A kérdések, amiket magadnak kell megválaszolnod:
A) Akarsz-e kiadni pénzt az elkövetkezendő 5 évben új monitorra, amely FHD-nél nagyobb felbontást, és/vagy 60 Hz-nél nagyobb képfrissítést tud?
Mert ha nem, FHD/60 FPS-re bármilyen csicsával is (Hairworksös jampik kíméljenek) azért nem nagyon lesz baj 1070-el, legalábbis ha nem romlik a jelenlegi játékoptimalizációs szint. 1060 esetében azért már nem lehet ilyesmiről beszélni. Ha váltani szeretnél a jövőben (felfelé), akkor azért az 1070 sem lesz már elég hosszú távon.
😎 Szerkesztesz-e annyit videót, hogy valódi előnyt jelentsen a 4mag4szállal szemben a 4mag8szál? Ezt rajtad kívül senki nem tudja. Megnézhetsz pár elemzést, összehasonlítást, hogy mekkora a különbség egy i5 és egy i7 között, aztán kiszámolhatod magadnak, hogy elég-e a (pl) 80 perc, vagy szükséged van a 70 percre, mert te 5 év alatt 1000 videóval számolva 10000 percet nyernél, ami forintbeli különbségben 2, ill 4 Ft/perc (a fenti konstrukciókat tekintve). Azt hiszem, ennyi pénze mindenkinek van hosszú távon a saját idejére.
Aztán függ még a többi komponenstől is persze, simán elképzelhető, hogy te valami ótvar Z170 alaplapra gondoltál, amiben még a 6700K-t sem lehet biztonságosan húzni. 😄
Nem biztos, hogy csak 90k különbség van a 2 komponens között, inkább a konfigok között kellene nézni a különbséget. Mellesleg 108k egy 6700K, 73k egy 6600K, 94k egy 1060, és 145k egy 1070, hogy jött ki a 90ezer különbség? 😄 Milyen konfigot néztél ki magadnak?
Alapvető kérdés, de mennyi lenne a kereted?
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.11. 19:07:28
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Jelenleg egy X4 631 es elavult AMD-m van. Egy 34 perces 300képes Powerpoint felvétel zenével megvágva 3,5 órás konvertálási idővel bírt Adobe Premiere-n.
Egy netes teszt szerint 5 akár 5,5x gyorsabb lenne az I7 😄
Játékoknál meg kezdem unni a 20-25fps eket amik sokszor beesnek 35-40fps ről rendszeresen egy HD 7850 OC vel igaz a cpu nem bírja kiszolgálni.
Ennek fényében kérdezem mert pár hónapja gyűjtök rájuk de relatíve időtállót szeretnék 3 évig ne kelljen cserélni legalább amíg a 10nm vagy alatti procik elterjednek és akkor a vga is gondolom még brutálabb lesz 😄
Én nemnagyon értem ezek honnan jönnek. 1070-nél már nem nehéz elérni, hogy a cpu legyen a bottleneck, ha fhd-ban nyomja (márpedig abban fogja, 4k-hoz kevés, talán még 1440 lehet okés). A játékok nem az egyszálas feldolgozás felé haladnak, bár nyilván van sok ilyen. De a DF lemérte ezt már 1 éve is, akkor sem az jött ki, hogy ne lenne értelme egy 150k-s vga-hoz beletenni azt a +30 +40 ezret a i7-hez (1070 akkor még nemvolt, vagyis akkor még titanx-nek hívták). Nem is értem miért terjed ez.
Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.08.11. 18:27:36
Adversus solem ne loquitor
Az eredeti kérdéshez visszatérve, ha kb. +90e Ft-ot mindenképpen el akarsz pluszban tapsolni, inkább itt egy harmadik társítás: i5-6500 és GTX 1080...a játékok általában inkább a videokarit szeretik zabálni és egy minél erősebb GPU így inkább jól jön, mint egy erősebb CPU. A GPU limit az ellenséged eyecandy beállításokkal, minél magasabb felbontásban játszva.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.11. 18:11:37
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
A 1070 viszont biztos, hogy időtállóbb lesz játékokat tekintve
Utoljára szerkesztette: disorder14, 2016.08.11. 17:55:34
Ja és elvileg egy 450es Hipro táp elviszi e rendesen?
Egy I7 6700K proci GTX 1070 es Vga val szemben egy olcsóbb I5 6600K proci és GTX 1060 Vga val szemben?
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
Asrock X99 Extreme 4, I7 5820K, Corsair LPX 16GB 2800MHz, MSI Armor GTX 1080 Ti, FSP Raider 535W, Zalman Z9 Plus, Zowie FK1+, Zowie G-SR, Corsair K70 LUX, SteelSeries Arctis 3, BenQ GW2460E(3db)
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
Mondjuk nekem csak egy színben világít (piros), de lehet, hogy fel kéne tennem a lemezről az ASUS programot? <#hehe>#hehe>
Mikor megláttam, hogy áprilisi Nvidia Driver van a lemezen, egyből visszatettem a tokjába és ment a dobozba. <#idiota>#idiota>
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.08.06. 09:02:21
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
Eddigi tapasztalatok:
* OC üzemmódba, stabil 2050 mhz, 70 fokon a gpu, venti 50%, innen nem mozdul.
* Tesztelt játékok: XCOM2 MSAAx4, minden full, 50 fps (ez nagyon jóóóóóó!), GTA vsyncben, majdnem minden full (azért egy-két feature kikapcsolva, levéve) nem mozdul a 60-ről se fel, se LE! Stellaris űrcsaták full zoomban stabil 60 fps.
* Tetszik, hogy a ledek színe követi a kártyahőmérsékletet, ha melegszik, a zöld besárgul. 😊
Szóval eddig tetszik szolgáltatásban és sebességben is.
Nem tudom, milyen játékok jönnek majd mostanság, ami engem érdekel is, talán Deus Ex, remélem azokat is ilyen szépen hajtja majd.
És még van benne kicsi tartalék.
Szerintem ez egy baromi jó kártya. Nyilván még drága, de a türelmetlenségnek ára van...
Utoljára szerkesztette: Etelkozi Vata, 2016.08.06. 08:56:29
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
Az eljárásuk, segítő készségük korrekt, de a honlap infók így nem...
Erre céloztam tegnap.
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Hha minden jól megy, holnap én is rakom befele a gépbe...
MSI Armort néztem ki, de lehet belőle Asus Strix is.
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
De az új Mirror's Edge is gyönyörűen fut olyan beállítással, amely eddig elérthetetlen volt számomra (Hyper). Eddig pozitív csalódás a kártya és valószínűleg ez csak még jobb lesz, amint az Nvidia elkezd drivereket készíteni hozzá.
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.08.04. 16:34:24
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
És meg vagyok vele elégedve.
Már csak egy nyitott kérdésem maradt, hogy az MSI ARMOR 1k-val drágább, vajon miért, és azon miért van 8 pines csati, a simán meg 6, mikor gondolom teljesítményben kb. ugyanazt tudják (speckó szerint csak a hűtés más rajtuk)?
/na jó, még találtam méret és kijelző csatlakozási különbséget is 😊 /
De ha jobb az ARMOR, akkor 1 ezrest megér.
Utoljára szerkesztette: Etelkozi Vata, 2016.08.03. 21:17:43
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
És ha ez megvan, akkor következőnek gondolkodhatsz eggyel nagyobb szintű megjelenítőn, majd utána azon a VGA-n, ami kielégíti ennek a megjelenítőnek a követelményeit. 😊
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.03. 21:05:46
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
/ konzolozok is, ez a kompromisszum /
Utoljára szerkesztette: Etelkozi Vata, 2016.08.03. 21:02:53
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
korrekt: a honlapon az van, hogy azonnal átvehetem 105 ruppóért, ha odamegyek, és ha odamegyek akkor 105 ruppóért egyből odaadják és nem keresnek kifogásokat, miért nincs mégsem és annyiért...
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Adversus solem ne loquitor
Ezzel próbálkozzanak a bátrak, övék a szerencse...
Konzolok szervíze korrekt cég? Ott láttam most effektív jó áron azonnal átvehető MSI GEFORCE GTX 1060 6GB DDR5 OC kártyát, 105K.
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
#40391: Azért az ilyenekkel én is óvatosan bánnék, rögtön kéri az előleget...szabályzat? Nigga what? <#buck>#buck>
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.03. 20:35:10
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
/szerk: bár jobban elolvasva már nem biztos, hogy ez olyan jó deal 😄
Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.08.03. 20:32:43
Adversus solem ne loquitor
Tényleg az csak a gáz benne, hogy sose tudja az ember, mikor akar majd szintet ugrani.
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64