Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Maala
#40338
Vegre egy tapasztalt szakerto is nyilatkozott! 😉

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Dante73
#40337
Á, ott is magyar lányok vannak... Csak drágábban, mint itthon.

http://www.freetvmaci.info/

broman191
#40336
A 'mégöccör' biztosan annyival jobb a mégegyszernél? Ha igen, akkor emeljük a tétet igazi kapitalista módra és váltsunk muszlim hitre, aztán vár majd a 77 szűz a mennyországban...mondjuk az messze van, a végén felrobbantjuk magunkat a semmiért és rájövünk Mohammed átvágott a palánkon... <#idiota>

/basszus először nem láttam meg a business opportunity-t a szegedi lányokban, GTX 1080 SLI-re pénzt farmolni tényleg remek a 'mégöccör' mentality, ha píájempí az ember...ma is meg lett fejtve az élet, ideje elzárni a zinternetet.<#hehe>

Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.20. 19:54:21

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40335
A szegedi lányok jobbak igaz, mert nem azt mondják, hogy mégegyszer hanem azt hogy mégöccör.
broman191
#40334
off/
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Most már tudom, hogyan legyen nekem is enthusiast VGA-m...bitch ya better git mah munney! <#idiota>

/off
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.20. 19:48:01

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#40333
Hát de a kereskedelmi mennyiség nem "videókártyára" van megadva, hanem "480-ra".

Nyilván nem fogok minden héten másfajta 480-ast venni, nem? Bár rémlik, hogy más fórumon olvastam olyat, aki a jobb tuning reményében kipróbálta kb az összes gyártó 980 Ti-jét, vagy X db 4790K-t. 😄

De azért az már beteges. 😞 És annyira nem jók azért a bécsi lányok, hogy ennyiszer menni kelljen oda. A körút mindig jobb. 😄

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#40332
Hát van olyan, hogy kereskedelmi mennyiség. 😊 Akkor már nehéz kimagyarázni, hogy te hetente másik kártyával játszol. 😊
Maala
#40331
Magánszemélyként mi köze hozzá a NAV-nak?

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#40330
...és még talán a NAV is köszönt visszafelé a határon, ha túl gyakran cserélgetünk hardvert, kissé adócsalásba hajlóan... <#idiota>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#40329
Csak az a baj, hogyha még össze is jön az 5 ember egy ilyen fun+bevásárló körútra, ha ebből 2-3 túl sokat volt már az idén Pokemon Gozni, akarom mondani a napon, akkor az osztrákok elkapnak a határon és dutyiba zárnak embercsempészetért. 😞

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#40328
Mondasz valamit...ha sürgős lenne, benne is lennék valami csoportosan szervezett, kellemeset a hasznossal bevásárló túrában... <#hehe>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#40327
Mondjuk kiugrani Bécsbe, venni ott egy 480-at, megebédelni egy jó steaket,elmenni kurv... és hazajönni még mindig olcsóbb, mint itthon venni egy 480-at. 😄

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#40326
Pedig már ideje lenne megcáfolni, rémes ez a készlethiány... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Mephike
#40325
Gondoltam jól megcáfollak, és belinkelem az egyik ismert bolttól azt a kevés kínálatot, ami RX480-ból volt fent, de most semmi sem található, szóval neked van/lett igazad 😊

arty
#40324
nem. a lenyeg, hogy erre keress 😊

es 4k eseten minosegibbet vegyel!
fullhd elmegy az olcsobbakon is.

Forza.

tobias88
#40323
Miféle árakat? Kb semelyik boltban sincs még rx480 <#circling>

Amúgy szerintem túl drága. Jobban megéri egy R9 390, mert ahogy nézem a tesztek alapján egy szinten van, de az 20 ezerrel olcsóbb
Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.07.20. 10:14:05
#40322
Köszönöm!Mindenképpen megnézem.
Viszont mit jelent az, hogy aktív?Valami táppal egybekötött dolog?
arty
#40321
Visiontek - Radeon 7750 + 6 miniDP

a miniDP akaítható kb bármire - dvi, hdmi, dp.
amire figyelni kell: 6-ból 4 átalakítónak AKTÍVNAK kell lennie!

ill még van a club3d-nek is hasonló megoldása, hátha ezt könnyebb beszerezni - viszont a 3 aktiv adapter szvsz erre is igaz!
Utoljára szerkesztette: arty, 2016.07.20. 08:53:22

Forza.

Mephike
#40320
Itt a kínálat az GTX 1060-ból.
Az EVGA kártya mérete nagyon szimpatikus.
Kíváncsi vagyok, hogy ez az RX480 árakat letolja-e.

#40319
Köszönöm. Igen asszem két darab is van benne emiatt, mert az is csak kettőt tud kezelni...
Egyébként nem feltétel a fullhd-s, sőt még a hd-s felbontás sem, mivel hőkamera képét kell kivetíteni, ami pedig nem ilyen nagy felbontású.
tobias88
#40318
Én nem vagyok benne biztos, hogy képesek a játékra tervezett kártyák 6 kijelző megjelenítésére, bár lehetséges. A Matrox továbbra is gyárt kártyákat, szóval nem érdemes váltani szerintem. Ahogy néztem amúgy a G550es nem tud 6 monitort (gyártó oldala)
#40317
Sziasztok.Következő kérdésem lenne: többmonitoros megjelenítéshez, milyen gpu-t ajánlotok?Nem játékra lesz, hanem egészségügyi diagnosztikai felhasználásra.6 monitoron kell megjeleníteni. Most asszem régi Matrox G550-es tolja, de muszáj cserélni a komplett gépet, ergo ezek már nem lesznek használhatók benne a foglalat miatt.
A gamer gpu-k is tudnak ilyen számú megjelenítést vagy érdemes inkább megmaradni az "ipari" verzióknál?
Köszönöm.
Maala
#40316
Nekem a videókártyámat hozza a gólya. :-O

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Dante73
#40315
Nem mondjátok, hogy a gyereket nem a gólya hozza? xD

http://www.freetvmaci.info/

broman191
#40314
Nagyobb címeknél fogjuk rá, de általában inkább 3 év és a 3 évvel ezelőtti E3-on már nagyban ment a wow next-gen konzolok wow next-gen API-k mizéria, az előbbiek megérkeztek még akkor, az utóbbiak még ezévben szárnybontolgatnak...nagyjából mint a besikerült gyerekes példa, ugyanúgy tudni lehetett ezt is, ugyanúgy fel lehetett volna készülni erre is... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#40313
zseniális hasonlat 😄

Forza.

Maala
#40312
Egy játék a tervezőasztaltól a "boltokig" nem 2 hónap alatt jut el, ez inkább 4-5 év. DX12-vel 5 éve még kb úgy volt, mint a kamaszok a gyerekvállalással... Nem nagyon gondolnak rá, de néha 1-2nek késve becsúszik.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#40311
Nem, úgy általánosan az eddig megjelent DX12/Vulkan támogatású játékokról. Utóbbiból igaz a Doom-on kívül nem is emlékszem másra a nagyobb címek közül, de az eddigi DX12 támogatású játékok nagyrésze csak utólagos tessék-lássék munka volt - erre céloztam - DX11 alapokkal és annak korlátainak tudatában fejlesztették őket, nem next-gen API és hardver képességekre voltak kihegyezve a grafikus motorok, az ilyesmire inkább csak a jövőben megjelenő játékoknál számíthatunk... Persze tisztelet az eddigi kevés kivételnek, amelyek közé szerintem a Doom is odafér, mondjuk a megjelenéstől számított 2 hónap késés kissé "Örülünk Vincent?", sokan akik felültek a hype trainre és lehetőleg 'tegnapra' vették meg és tolták végig a megjelenéskor, már el is felejthették a játékot és soha nem látják a Vulkan API-s mód előnyeit... A Rise of the Tomb Raider utólagos DX12 módját is máig hegesztgetik, fél éve jelent meg a játék...szóval az éven még többnyire csak ilyen ígérgetős, majd-majd next-gen API-t támogatós címek érkeztek, a proper támogatás a megjelenés idején szürreális álom...no de majd jobbra fordul a dolog az idő múltával. 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.12. 17:48:18

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#40310
Még mindig a Doom-ról beszélsz?

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#40309
Majd ha mélyen beágyazott DX12 és Vulkan támogatás lesz, nem utólagos felületes trágyázás, akkor lesz értelme... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Moby
#40308
Pláne nem 182, amennyibe nekem volt az msi 😄

Adversus solem ne loquitor

tobias88
#40307
Amúgy ha valaki nem ódzkodik külföldről drágán rendelni 140 ezerért van gigabyte 1070-es
tobias88
#40306
Most egy hete beálltak nagyjából az 1070-es árak. Remélem azért lejjebb fog menni, mert a 380$ akárhogy számolom nem 160ezer forint adókkal sem. 150 alá kellene benézniük elvileg, most meg vagy 15ezerrel drágábbak. Valaki valahol lenyúlja a hasznot <#bee1>
Maala
#40305
Egy kutya, mindkettő megdolgoztatja a kis CU(DA)-kat. 😊

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Moby
#40304
Most épp a vulkannak örülünk nem a dx12-nek 😄

Adversus solem ne loquitor

arty
#40303
directx miatt nemfogják 😞 be kellett volna előzni az ms-t ...

Forza.

Maala
#40302
Akkor örülünk a DX12-nek, és lesz különbség Ashes of Singularityn kívül is? 😄

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Moby
#40301
Kemény. Szét kell rúgni a deveket, hogy használják is!

Adversus solem ne loquitor

broman191
#40300
Min. FPS-ben (is) elég nagy különbségek vannak, ha máshol is ilyen jótékony lesz a Vulkan, akkor öröm, bódottá'... 😊

Guru3D Vulkan-os Doom gyorsteszt

Ha összehozzák driverrek &/ frissítéssel, hogy a GTX 1070-nel is menni fog a 4K @ 60 FPS, brutál lesz...a 480-nal pedig 1440p-ben, 70 FPS átlaggal csak nem volt gyakran és sokáig 60 alatt...1080p-ben pedig aludhat a GPU, mert félkézzel is kifut a világból vele... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.11. 23:51:54

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Moby
#40299
Eszembe se jutott. Meg sincs. Letoltam ps4-en, és gyorsan el is adtam 😄

/ami nehezen értelmezhető a videón, hogy mintha aludna a gpu a vulkan alatt. Vagy csak szimplán az async compute miatt nem tudja mérni a cucc rendesen.
Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.07.11. 23:42:56

Adversus solem ne loquitor

broman191
#40298
A jelenlegi kariddal és driverekkel inkább ne is nézz rá, sok jó nem jön ki belőle jelenleg nVidia-val, vagy nem gyorsul, vagy lassul, eddig ilyen eredményeket láttam...AMD karikkal viszont többnyire érezhetően jobb lett. 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Moby
#40297
Má van. Elég jónak ígérkezik <#eljen>

Adversus solem ne loquitor

Moby
#40296
Remélhetőleg. Elvileg ma gyött vulkantámogatás doomba. Eredményeket még nem láttam.
Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.07.11. 23:34:03

Adversus solem ne loquitor

broman191
#40295
Remélhetőleg a jövőben megjelenő, next-gen API-kkal hajtott játékokban jobb lesz a helyzet, mint a máig megjelent DX11-es címekkel...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Moby
#40294
A személy a hibáinkra rávilágít, sosem szimpatikus. Én is ismerem az érzést 😊
Mégvalami a mindenmaxról: witcher3 minden max, 1070OC, láttam az előbb 40fps-t is. A watchdogsban mindenmaxon többet van 50 környékén az fps, mint felette. Fullhd-ban vagyunk. Ez eddig 2 játék volt. Egyik sem idei. És ez majdnem 2 RX480. Nem teljesen, de sokat a másodikból már nem kapsz vissza. Az RX480-al a witcherben eléggé kellett ügyeskednem a setupban, hogy ne tudjak belebámulni a 42fps-be. Küzdöttem érte rendesen. De sokat nincs is erről mint mondani. 390-et vagy 970-et mindenki látott már. na ez olyan.
Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.07.11. 23:29:44

Adversus solem ne loquitor

Nyers
#40293
Egy szóval is megemlítettem a V-Sync-et?

Sajnos a stílusod bicskanyitogató, így ennyiben be is fejezném veled a társalgást.

My Life for Freedom!

Moby
#40292
Köszi, de nem igazán szorulnék rá. Ha jól látom a itt topikban egyedül én vettem a fáradtságot, hogy bele is pakoljam a gépembe az rx480-at, ami elég meglepő annak tükrében mennyire ki van it mindenki stafírungolva információval.

>Természetesen értem, ha valaki locked 60 Hz-en akar játszani és semmiféle kompromisszumot nem hajlandó kötni (minden max/ultra) akkor valóban kevés az RX 480.
#40280
>Most jött ki az RX 480, amit pont erre lőttek be (1080p/60 minden max)

Most akkor erre lőtték be, vagy valóban kevés, vagy akkor mit is szerettél volna mondani? Merhogy a mindenmaxra reagáltam.

>Aki nem tud különbséget tenni mainsteam és enthusiast kártya között, azzal nem nagyon tudok mit csinálni.blablabla
Nakérem. Marhaságot írtál le. Ahelyett, hogy beismernéd, csak mész beljebb. Vagyis megtetted, de azért csak mész beljebb. Taps.

Adversus solem ne loquitor

Nyers
#40291
Nagyon jól megy neked ez a hasból bemondok bármit dolog. Nem mintha releváns lenne egy 19 szavazatból álló poll, de több mint a semmi. Ha van neked is valamiféle adatod, légyszíves mellékeld már, érdekelne.

Természetesen értem, ha valaki locked 60 Hz-en akar játszani és semmiféle kompromisszumot nem hajlandó kötni (minden max/ultra) akkor valóban kevés az RX 480.

Aki nem tud különbséget tenni mainsteam és enthusiast kártya között, azzal nem nagyon tudok mit csinálni. Valakinek számít az ár/érték arány. Nem mindenki engedheti meg magának / akar ennyi pénzt áldozni egy GPUra.

Nem akarok eladni neked semmit, pusztán árnyalni szeretettem volna a képet.

My Life for Freedom!

broman191
#40290
Ritka, amelyik címben nem venni észre, ha valami súlyosan VGA zabáló dolgot kikapcsol az ember...általában jó okkal esik a teljesítmény az ilyesmitől...kivétel ha valamiféle láthatatlan, város alatti vízrendszert szimulál a játék, mint a Crysis 2 esetében... <#idiota>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40289
Én 60 fps buzi vagyok, de nem max grafika buzi, szóval nem kell minden szír szart bekapcsolni, amit az ember észre sem vesz és máris megvan az a fix 60.