Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

broman191
#40488
Filléres váltásként jobb egy fokkal, kicsit élhetőbbek lennének a CPU limites esetek, de 3 éves tech, nagy csodát nem fog tenni...a Zen-ig átmenetileg megfelelhet.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.19. 22:01:54

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Mephike
#40487
Jelenleg van egy ilyen alaplapom: Asus M5A97 R2.0
Hozzá egy ilyen proci: AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200)
Gondolkodom egy új procin: AMD FX-6300 3.50GHz
Illetve egy új videókarin: RX 470 vagy Rx 480
Működne ez a proci+videókártya páros így? Nagyon visszafogná a kártyát a mostani procim? Köszi előre is a válaszokat.
Utoljára szerkesztette: Mephike, 2016.08.19. 20:26:51

stargatelost
#40486
Ettől tartottam. Akkor lehet, bővítem még a keretemet, és akkor már rendesen veszek egy konfigot, hogy akkor megint ne legyen rá gond jó pár évig.

922044:16 SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE \"I think I crashed your plane\"

broman191
#40485
Ebből az összeállításból a 8 GB memória az, ami ideális a mai játékokhoz. Érdemes lenne legalább egy használt s1150-es félkonfigban gondolkodni, tehát B85 alaplap 10e Ft körül (esetleg újonnan 16e Ft) és egy Intel i5-44xx/45xx CPU hűtőstől 40e Ft környékén, a memók maradhatnak. Az X4 955 mellé felesleges lenne egy mai középkategóriás videokarit tenni, a CPU limit gyakran győzne a mai játékokban, lassan a minimum szintet sem üti meg, bizonyos játékoknál alatta van. Videokarinak egy 4 GB-os RX 470 megfelelne nagyjából hasonló áron, amint elterjed.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Dante73
#40484
Sztem arra a gépre már ne költs. Egy ilyen videókártyával NAGYON erős procilimited lenne... Teljesen felesleges.

http://www.freetvmaci.info/

stargatelost
#40483
Üdv!
Van egy kb. hét éves gépem, és úgy tűnik, itt az idő a videókártya lecserélésére.
Konfig:
- Alaplap: Gigabyte GA-MA770T-UD3P
- Proci: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200)
- Memória: 4 x 2 giga (2 db Kingmax és 2 db CompuStocx)
- Videókártya: AMD Radeon HD 5700 Series (1024 M😎

Szóval minimum 4 gigás videókártya lenne az ideális ugye a mostani játékokhoz, ilyenben gondolkodnék. Elsősorban az lenne a kérdésem, hogy elég lesz ezt cserélnem, vagy a procit is kéne? Meg hogy egyáltalán ez a konfig bírna-e egy erős videókártyát?
Erre gondoltam így elsőre. (árban kb. eddig mennék)
Előre köszi a segítséget! 😊

922044:16 SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE \"I think I crashed your plane\"

broman191
#40482
Lassan lehet bizakodni, alakul a kínálat... 😊

MSI Radeon RX 480 GAMING X 4G 4GB 'besorolás alatt' @ aqua

Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 4G 4GB 'besorolás alatt' @ aqua

A hasonló 8 GB-os kiadások szintén.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

tobias88
#40481
broman191
#40480
Merre volt 70-ért?

ui.: Persze hogy most még nem tartós, de ha elkezdenek pörögni a készletek, előbb-utóbb az is lehet. Hosszabb távon valószínűleg még a ref. is drágább lesz mint sok jól fogyó AIB modell, volt már ilyesmire példa... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.17. 18:21:31

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

tobias88
#40479
Abból is volt már 70ért kínálat. Amúgy az a 70 és a GTX-es 87 az nagyon alsó határ, ezek inkább figyelem felkeltő akciók mintsem tartós árak.
broman191
#40478
Biztosan a készlet vége lehetett...jelzésértékűnek nem rossz, hogy itt is tarthat a dolog hamarosan, akár nem csak utolsó pár példány szintjén. Mondjuk engem még mindig jobban vonz a 4 GB-os RX 480 75e Ft körül, csak ne egy helyen lenne elérhető, ne egy modellel és ne pár darabos készlettel x héten belül... 😄

ui.: ...és ne 2 év garival. A Sapphire még beleférne, külföldön érdekes, hogy ez a modell mintha 3 év garival ment volna...vajon itthon a különösen árérzékeny piac miatt ragaszkodnak az 1 év elengedéséhez?
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.17. 17:50:43

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

tobias88
#40477
pcx-en tegnap 88 volt, szóval valószínű valós ár volt ez a 86ezer
#40476
Mikor néztem, 404 volt nekem is.
Ez jó ár volt, nemcsoda, hogy már "elkapkodták."

ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC

broman191
#40475
Ez ha minden igaz, a link tartalmában még ott van.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

tobias88
#40474
GV-N1060WF2OC-6GD
#40473
és ez melyik típus volt? aero?
a turbót láttam ennél kicsit drágábban

ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC

broman191
#40472
Hmm egészen vonzó lett volna... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

tobias88
#40471
Én megrendeltem, majd kiderül. De mindegyik webshop így csinálja mostanság (rx470 - rx480nál is), ha elfogy törlik a hivatkozást
Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.08.17. 16:30:47
Moby
#40470
404.
Typo volt.

Adversus solem ne loquitor

tobias88
#40469
Gtx1060 87k
lehet reklámnak minősül, ha zavar, ne nyisd meg
Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.08.17. 15:51:49
broman191
#40468
Legyenek boldogak a throttlingolós magasabb órajeleikkel... <#idiota>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Moby
#40467
Szilikonlóttósak, és még mindig a foundersek a legjobb példányok. Szépen leválogatták a legjobb példányokat maguknak ezek a kis sneciek 😊

Adversus solem ne loquitor

broman191
#40466
Tuning határok szempontjából eddig számomra úgy tűnt mindenféle tesztből, hogy minden 2-3 pörgős AIB hűtés lényegében ugyanazt tudja 70+ celsius max. GPU hőm. mellett, jócskán a 83 celsiusos Boost 3.0 határa alatt. Stabil tuning határban inkább a szilikon lottó játszik, de abban sincs általában 50-60 MHz-nél nagyobb eltérés, jellemzően 2050 MHz-et tud egy 'rosszabb' GPU is, 2100 MHz fölé jelentősen pedig nem megy egy 'jobb' példány sem... Persze kiemelt szerepet játszik benne a gyárilag korlátozott max. feszelési érték, ami elvileg minden karinál ugyanaz, így a jobb műszaki körítés értelme max. a hűvösebb és halkabb hűtésben és no coil whineban jön le, mint jobb tuningban.

ui.: Tényleg, softmodoltak már valami széthajtott szörnyeteget külföldön? Esetleg vízzel hűtve mi a helyzet?

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40465
Gainward 960 phantomot szereltem. A bordák alatt van a venti, fura egy dizájn. Valakinek tapasztalata van, hogy hogy bírja a kánikulát a többihez képest vagy google a barátom?
Moby
#40464
Ha már válaszolsz valamire, legalább tedd meg, hogy elolvasod.

Adversus solem ne loquitor

#40463
Kedves egészségedre 😊

Most ennyire beletapostam az emberek lelkébe a "saját véleményemmel"?
Az az én javaslatom volt, mert nekem az vált be, de mondtam azt is ,hogy 1 ventis is jó. (értsd AERO)

MSI z170m I i7 6700 I DDR 4 Corsair 16Gb 3200 I Gigabyte Gtx1070 8Gb I SPCC SSD 256Gb I Chieftec 700W I 1Tb WesternDigital HDD

Moby
#40462
Na, ezeket oszlassuk el hirtelen, mert ez nem így van, másrészt meg mindjárt kiderül, hogy elmegy az az egy pléhtányérral is 😄
Két fogalom, barátkozzunk vele: thermal throttling és boost. Elmegy az két ventivel, meg elmegy 1-el is, sőt ha elég ügyesek vagyunk, még venti nélkül is , a kérdés: mennyivel. Az msi-n is csak két venti van, csak az msi-n két gigantikus venti van, de ami ettől fontosabb: a piac egyik legjobb hűtője van rajta. De alapvetően ha kihagyjuk a szilikonlottót a képletből, akkor nagyjából azt lehet mondani, hogy minél jobb/hatékonyabb a hűtő a kártyán, a boost annál feljebb fogja tolni. Vannak ezek a gigantikus, 2.5-3 slotos paszkálok, na azoknál a boost fel tudja az égbe tolni a frekit, meg vannak ezek a minimálhűtősek, és a kettő között adott esetben lehet 200Mhz különbség is, mitöbb olyan is, hogy már a thermal throttling fogja visszahúzni a kártyát. Nem (annyira)a hőmérséklet érdekes, vagy hogy hány darab pörgettyű van rajta, hanem hogy mindez mire képes. Ez ránézésre sok esetben nem is állapítható meg, érdemes teszteket olvasgatni. Persze simán lehet, hogy az ember rányúl egy szarabbra a szilikonlottón, és hiába a fasza hűtés...Fasza hűtés nélkül viszont biztosan nincs magas boostfreki. Én ezeket a gigákat pont nem ismerem, de hogy azért van attól fontosabb szempont, minthogy hány ventit látunk rajta, de az már egy kiindulási alap lehet egy összevetésben.
És akkor már coilwhineről nem is beszéltünk, ami mondjuk már lehet fontos egy 150K-s kártyánál. Ezek olyan szempontok, amik simán relevánsak ilyen 3-10%-os árkülönbségeknél.

Adversus solem ne loquitor

#40461
Persze, nincs ezzel gond...ott vannak a faja kis Aerok ,azok is lehűttik , azért is írtam "saját vélemény" 😊

Utoljára szerkesztette: NikeCortez, 2016.08.15. 12:34:40

MSI z170m I i7 6700 I DDR 4 Corsair 16Gb 3200 I Gigabyte Gtx1070 8Gb I SPCC SSD 256Gb I Chieftec 700W I 1Tb WesternDigital HDD

#40460
Gigabyte windforce 2X nem olyan rossz am, most olyat vettem, volt korabban 3x-es kartyam is. Konnyebben elfer, nem sokkal gyengebb a gyakorlatban ilyen kisebb fogyasztasu geforcekhoz.
Voltan
#40459
Sztem felesleges a 3 venti, az MSI Gaming X-em két ventivel se ment még 67 fok fölé terhelés alatt. De ez már tényleg egyéni preferencia kérdése.

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

#40458
Pcx Gigabyte 1070

Igen, ezek ennyiért nagyon jó választások! Hálás és IZOM kártyák.
1080-asok meg már túl árazottak. 1060-asok sem rosszak, de ha megteheted ezzel mindenképpen jó pár évre befixállod magadat.

Mindenképp (saját vélemény) 3 ventiset vegyél.
Analog jelek már nem nagyon vannak ezeken a kártyákon. Tehát a Monitorodnak Dvi-D, hdmi vagy display portot kell támogatnia.

Utoljára szerkesztette: NikeCortez, 2016.08.15. 06:42:51

MSI z170m I i7 6700 I DDR 4 Corsair 16Gb 3200 I Gigabyte Gtx1070 8Gb I SPCC SSD 256Gb I Chieftec 700W I 1Tb WesternDigital HDD

#40457
jelenleg a Pcx.hu-n jobb áron mennek az 1070-es kártyák.

MSI z170m I i7 6700 I DDR 4 Corsair 16Gb 3200 I Gigabyte Gtx1070 8Gb I SPCC SSD 256Gb I Chieftec 700W I 1Tb WesternDigital HDD

Maala
#40456
Linkelték már olcsóbban is hardverkernél.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

morcosqtya
#40455
Sziasztok!

Ennyiért ez jó választás?

gtx 1070

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Moby
#40454
Perpill egy 32-es fdh tévét használok monitornak, ezt hamarosan egy 40-es 4k fogja váltani. De 4k tévém jóideje van, 4K teszteket csináltam már.
Ami nincs, nem létezik, csak a könyvek szerint:a túl nagy felbontás 😊 Ilyen nincs. A 4K is egy tyúklépés a fhd-hoz képest. Élsimítás nélkül az is zsizsiktengerré válik egy pillanat alatt. Aki ezeket a kalkulátorokat csinálta, az az oprendszerek agyonsimított fontjaihoz igazíthatta. Egy 24-es monitoron is pixeles tud lenni még a 4K is. Egy nagyobbon méginkább. Majd olyan 16K környékén beszélhetünk a túl nagy felbontásról, addig az egyetlen adható tanács, az üljmesszebb. Az 1440 meg a fhd között annyi a különbség, hogy picivel nagyobb területen látsz az asztalon, játékokban szinte semmi érzékelhető. A Win10 egyébként már nagyon jól skáláz 4K-ban, nagyon profi, a programok java részében semmi gond. Ellenben a régebbi játékokban, főleg a gui-ban lehetnek gondok.

Adversus solem ne loquitor

#40453
Pont akkora a ppi-je mint a mostani 24colos fhd monitornak ami így jelenleg nagyon optimális a számomra.
Ezek szerint váltásnál 32col kellene legalább majd ha...
#40452
32colos 1440p s moncsi 92PPI az elég jó lehet akkor. Elég nagy is és még elvileg bent van a határon. 😄
broman191
#40451
Így hirtelen utánaolvasva 92-115ppi környéke ami átlagosan elfogadható, értelemszerűen az alsó határ alatt esetlegesen 'túlzottan pixelesnek' érezhető a kép, felette pedig jön az a gond, hogy túl sűrű a képpontok elhelyezkedése és túl kicsinek hathat az olvasott szöveg, menüsor stb. és szükséges lehet bizonyos nagyítás beállítása Windowsban vagy/és egyes programokban...sajnos nem mindig adott az ilyesmi támogatottsága.

ui.: A 80 colos aka 200 centis 4K tévés agymenésemet felejtsd el, ahhoz inkább 8K lenne az ideális, a 4K -nál 40 col/100 cm képátmérő környékével van átlagosan megfelelőnek tekinthető pixel per inch arányban egy megjelenítő, legalábbis PC monitorként nézve viszonylag közelről, TV-ként x méteről nézve már másabb. Persze csak Te tudhatod, hogy számodra mi az ami belefér, bármilyen monitort is veszel, érdemes megnézni előtte élőben...

ppi kalkulátor pl. itt található
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.13. 15:49:51

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40450
Akkor esetleg egy 32 colos 4K s monitoron még az 1440p is beleférhet játékban, hogy nem csúnya? Speciel most láttam egy 43 colos LG monitort 200k ért ott már gondolom a sima FHD már elég necces lenne és az 1440p se tökély.
broman191
#40449
No és például huszoncolban a 4K-nak korlátozott is a vizuális élménye a túl nagy pixelsűrűség miatt, belegondolva hogy egy átlagosnak számító 1080p-s 23-24 colos monitorhoz képest 4x annyi pixelt ad és egy hatalmas 80 inch körüli 200+ centis TV-n hozná ugyanazt a pixelsűrűséget - az utóbbi milliós árkategória jelenleg...persze egyéni preferencia, hogy kinek mi az a maximális pixelsűrűség arány, amelyet ténylegesen észlel x colon vagy amit minimális alsó határként még szépnek talál esetleg nem natív felbontás esetén.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.13. 14:11:25

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

broman191
#40448
Relatív és távolság kérdése, hogy 'csúnya-e' a kép egy 4K monitoron nem natív felbontásban, ha TV lenne x méterről nézve, akkor inkább elfogadható, de közelről csak feltűnő lenne, hogy natív alatti a felbontás... Talán jobb üzlet - pénzügyileg mindenképp - ha egyelőre 1440p-s monitoron megy a 4K film is és 1440p natívban a játék. Mindenesetre 3 év múlva már az 1080 is lényegesen kompromisszumos lenne, mert addigra jócskán elértéktelenedik és teljesítmény ügyileg is lesüllyed a középkategóriába, az 1060 pedig a mostani középkategória tetejéről a majdani minimum gépigények környékére...ha sok évig nem szeretnél hozzányúlni, az 1070 esetében az utóbbihoz képest kevesebb kompromisszumot kell majd kötnöd 3 év múlva is, jelenleg pedig alig.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#40447
Épp ezen megy a dilemma mert teszem azt egy 4K monitoron 1440p -n ha nem csúnya a kép (nem csak játékhoz használunk 4k-t mozit is nézhetünk rajta ugyebár) és a 1070 még némi komprumisszummal 3 jó évet kibír akkor megérheti jobban a 1060 nál nem?
Szívesen boncolgatnám a kérdést a 1080 olyan drága hogy egy 1060 és egy 1070 is kijön belőle az már sok 😄
broman191
#40446
Ha most lenne az Intel i 2xxx generációja, akkor esetleg azt lehetne mondani, hogy 3-4 év múlva is relatíve jó lesz, mert még ma is az, habár bizonyos címekben már valamivel lassabb mint egy 4xxx vagy Skylake. Ha 18'-ban valóban kezdődik az Intel részéről is 6 core mainstream ideje, akkor 19-20'-ra elterjedt és kihasznált dolog lehet, így teljesen mindegy hogy ma milyen i5/i7-t CPU-t veszel, esetleg kivétel az enthusiast kategória sokszázezer forintért...de alapvetően amire ma van szükség azt ma vegyük meg, amire holnap azt holnap...

#40427: ...és felhozol 2 újabb DX11-es játékot tavalyról, amelyekben az API korlátai miatt még mindig azzal van elfoglalva a CPU meghatározó feldolgozási idejében, hogy a VGA-t etesse...de legalább még mindig aktuálisabbak, mint a Crysis 3 13'-ból. A fórumtársunk az elkövetkezendő pár évre tervez gépet venni és nem az elmúlt pár évre... 😊 Persze tegyük fel, hogy az én egyéni preferenciámról van szó, hogy az általam játszott - szinte mindenféle - játékok nagy részében láthatatlan különbségért nem fizetek, csak mert pár címben mégis valamelyest előnyösebb lenne, amelyek talán nem is érdekelnek. Persze az újabb játékok közül az Ashes például nagy CPU zabáló, az újabb API-ra építéssel is és nagyrészt mérvadó arra néve, hogy mi *lenne* elvárható a jövőben megjelenő játékok futásteljesítményét illetően, ha olyan sok elvégzendő feladattal bombáznák a CPU-t. Tegyük fel nagyrészt nem fogják, mivel az RTS műfaj mindig is kiugróan gépigényes volt ebből a szempontból.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Az Ashes valóban szereti grillezni a CPU-kat...



GTA V - Nem tűnik annyira horror CPU igényűnek...egy FX-6300 is bőven 60 FPS átlag feletti alapot nyújtott egy Titan-nak - ráadásul a szörnyűségesen elavult DX11-ben. Egy random 3/4gen i5 3 GHz körül pedig már a minek több kategória 80 FPS körül, az i7 szinte egy forinttal többet sem ér az itt nyújtott teljesítménye alapján, az enthusiast megoldások főleg nem. Plusz 5 FPS-ért 80 FPS átlag körül nem nyitom a pénztárcát, elismerem én vagyok helikopter... 😊



A Witcher 3 is szereti elfogyasztani a CPU-t valóban, Novigradban lovagolva leesik a 4gen i5-tel 50 FPS-re pár másodpercig a framerate (ami valamelyest inkább erőforrás gazdálkodási gondnak tűnik, mint CPU gyengeségnek), amíg az i7-tel 60 FPS felett marad, de ez a különbség - főleg harcon kívül - megér egyetlen forintot is? Ebben az esetben írjuk a DX11 számlájára a dolgot. Next-gen API-ra építve ez is repült volna legalább 60 FPS-sel egy FX-6xxx mellett is. Legyen a Witcher 3 15' Crysis 3-a, ami aligha lesz mérvadó a jövőre nézve.



Egyébként ha a főnök veszi a gépet, egy enthusiast i7 és egy Titan X minden cseppnyi plusz teljesítménye is megér minden fillért, amíg be tudjuk neki adni, hogy hasznos a munkánkhoz, tehát végső soron számára is, így kit érdekel a perfromance per money... ;DD
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.13. 11:15:54

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Moby
#40445
Hát én ezt azért árnyalnám. A 1070 a kompromisszummentes 1080-ra elég. fel elehet tolni mindent ultrára. Néha úgy is overkill, néha vissza is kell venni, játéka válogatja.
Ma.
Holnap ez már nem feltétlenül lesz igaz. A játékok be lesznek igazítva az erősebb kártyák kínálatához, és konzolokból is jönnek az erősebbek, nem nagyon lesz az sem, hogy azok fogják majd vissza a játékok elvárásait. 1060 ma egy kompromisszumos 1080@60, néha az sem, de valszeg még sokáig az maradhat, csak majd egyre jobban lesz kompromusszumos. 4K-ra ma sem elég egy 1070, csak időnként. A jövőben még kevéssé lehet erre számítani. 1440 inkább az ő felbontása.

Adversus solem ne loquitor

Maala
#40444
Sima 1080@60-ra 1060 is elég, 1070 inkább 1080@144-re vagy 1440@60-ra való inkább.

4K még a jövő zenéje.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.13. 08:40:33

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#40443
http://hwbench.com/vgas/geforce-gtx-1060-vs-geforce-gtx-1070

Erősen gondolkozok e két kártya valamelyikén. A kérdés a következő.
Bár jelenleg FHD be játszanék ahová a 1060is elég de lehet jövőre akár egy 4k s monitor is bejátszik ha úgy alakul.
Na most ezek az fps értékek ugyebár ultra közeli beállításokkal számolnak minusz némelyik élsimítás forma? És a jelenlegi 4K readység az a 4k 60fps amire azt mondják hogy még nem állnak rá készen ezek a geforceok sem?
Ahogy elnézem a játékok többségénél a teszt szerint a 1070es 35-40 fpst bőven tud hozni 4kban is ami bőven megfelelne számomra a későbbiekben.
Tehát akkor érdemes inkább most venni egy 1070et vagy szerintetek elég a 1060as és inkább 2 év múlva egy akkori élkártyát bár az ki tudja mennyibe fog majd kerülni!? Végülis 50ezer van a két kártya közt ami nem kevés de vajon megér e ennyi + teljesítmény 50k-t?
tobias88
#40442
"Szerintetek egy 4 gigás rx 470 jó választás lenne?Most 78 ezerért árulják"

Rx 480 4 gigás van 75ért már a bestmarkt-nál (remélem ez nem reklám így), ennél lejjebb nagyon nem fog menni. Az rx470 meg 70k-ért van, annál 65 lesz a reális, 70ért már a 8 gb-os verziót lehet majd kapni
Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.08.12. 23:42:51
#40441
Nope, kb egyszinten vannak.
#40440
Én lassan két hónapja adtam túl a 270x-emen, de még mindig nem látom mi fogja helyetsíteni. Én is 470et akarok, de ennyi pénzért nagyon sok. Akkor inkább 970. 470 gyengébb mint 970 ha minden igaz.
Snexi
#40439
Persze van, ha tényleg csökkeni fog számottevően az ára.Tudom, hogy még csak a napokban került piacra itthon, de nem tudtam ,hogy emiatt magasabb is átmenetileg az ára.