Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.19. 22:01:54
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Hozzá egy ilyen proci: AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200)
Gondolkodom egy új procin: AMD FX-6300 3.50GHz
Illetve egy új videókarin: RX 470 vagy Rx 480
Működne ez a proci+videókártya páros így? Nagyon visszafogná a kártyát a mostani procim? Köszi előre is a válaszokat.
Utoljára szerkesztette: Mephike, 2016.08.19. 20:26:51
922044:16 SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE \"I think I crashed your plane\"
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
http://www.freetvmaci.info/
Van egy kb. hét éves gépem, és úgy tűnik, itt az idő a videókártya lecserélésére.
Konfig:
- Alaplap: Gigabyte GA-MA770T-UD3P
- Proci: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200)
- Memória: 4 x 2 giga (2 db Kingmax és 2 db CompuStocx)
- Videókártya: AMD Radeon HD 5700 Series (1024 M😎
Szóval minimum 4 gigás videókártya lenne az ideális ugye a mostani játékokhoz, ilyenben gondolkodnék. Elsősorban az lenne a kérdésem, hogy elég lesz ezt cserélnem, vagy a procit is kéne? Meg hogy egyáltalán ez a konfig bírna-e egy erős videókártyát?
Erre gondoltam így elsőre. (árban kb. eddig mennék)
Előre köszi a segítséget! 😊
922044:16 SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE SYSTEM FAILURE \"I think I crashed your plane\"
MSI Radeon RX 480 GAMING X 4G 4GB 'besorolás alatt' @ aqua
Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 4G 4GB 'besorolás alatt' @ aqua
A hasonló 8 GB-os kiadások szintén.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
ui.: Persze hogy most még nem tartós, de ha elkezdenek pörögni a készletek, előbb-utóbb az is lehet. Hosszabb távon valószínűleg még a ref. is drágább lesz mint sok jól fogyó AIB modell, volt már ilyesmire példa... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.17. 18:21:31
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
ui.: ...és ne 2 év garival. A Sapphire még beleférne, külföldön érdekes, hogy ez a modell mintha 3 év garival ment volna...vajon itthon a különösen árérzékeny piac miatt ragaszkodnak az 1 év elengedéséhez?
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.17. 17:50:43
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Ez jó ár volt, nemcsoda, hogy már "elkapkodták."
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
a turbót láttam ennél kicsit drágábban
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.08.17. 16:30:47
lehet reklámnak minősül, ha zavar, ne nyisd meg
Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.08.17. 15:51:49
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Adversus solem ne loquitor
ui.: Tényleg, softmodoltak már valami széthajtott szörnyeteget külföldön? Esetleg vízzel hűtve mi a helyzet?
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Most ennyire beletapostam az emberek lelkébe a "saját véleményemmel"?
Az az én javaslatom volt, mert nekem az vált be, de mondtam azt is ,hogy 1 ventis is jó. (értsd AERO)
MSI z170m I i7 6700 I DDR 4 Corsair 16Gb 3200 I Gigabyte Gtx1070 8Gb I SPCC SSD 256Gb I Chieftec 700W I 1Tb WesternDigital HDD
Két fogalom, barátkozzunk vele: thermal throttling és boost. Elmegy az két ventivel, meg elmegy 1-el is, sőt ha elég ügyesek vagyunk, még venti nélkül is , a kérdés: mennyivel. Az msi-n is csak két venti van, csak az msi-n két gigantikus venti van, de ami ettől fontosabb: a piac egyik legjobb hűtője van rajta. De alapvetően ha kihagyjuk a szilikonlottót a képletből, akkor nagyjából azt lehet mondani, hogy minél jobb/hatékonyabb a hűtő a kártyán, a boost annál feljebb fogja tolni. Vannak ezek a gigantikus, 2.5-3 slotos paszkálok, na azoknál a boost fel tudja az égbe tolni a frekit, meg vannak ezek a minimálhűtősek, és a kettő között adott esetben lehet 200Mhz különbség is, mitöbb olyan is, hogy már a thermal throttling fogja visszahúzni a kártyát. Nem (annyira)a hőmérséklet érdekes, vagy hogy hány darab pörgettyű van rajta, hanem hogy mindez mire képes. Ez ránézésre sok esetben nem is állapítható meg, érdemes teszteket olvasgatni. Persze simán lehet, hogy az ember rányúl egy szarabbra a szilikonlottón, és hiába a fasza hűtés...Fasza hűtés nélkül viszont biztosan nincs magas boostfreki. Én ezeket a gigákat pont nem ismerem, de hogy azért van attól fontosabb szempont, minthogy hány ventit látunk rajta, de az már egy kiindulási alap lehet egy összevetésben.
És akkor már coilwhineről nem is beszéltünk, ami mondjuk már lehet fontos egy 150K-s kártyánál. Ezek olyan szempontok, amik simán relevánsak ilyen 3-10%-os árkülönbségeknél.
Adversus solem ne loquitor
Utoljára szerkesztette: NikeCortez, 2016.08.15. 12:34:40
MSI z170m I i7 6700 I DDR 4 Corsair 16Gb 3200 I Gigabyte Gtx1070 8Gb I SPCC SSD 256Gb I Chieftec 700W I 1Tb WesternDigital HDD
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
Igen, ezek ennyiért nagyon jó választások! Hálás és IZOM kártyák.
1080-asok meg már túl árazottak. 1060-asok sem rosszak, de ha megteheted ezzel mindenképpen jó pár évre befixállod magadat.
Mindenképp (saját vélemény) 3 ventiset vegyél.
Analog jelek már nem nagyon vannak ezeken a kártyákon. Tehát a Monitorodnak Dvi-D, hdmi vagy display portot kell támogatnia.
Utoljára szerkesztette: NikeCortez, 2016.08.15. 06:42:51
MSI z170m I i7 6700 I DDR 4 Corsair 16Gb 3200 I Gigabyte Gtx1070 8Gb I SPCC SSD 256Gb I Chieftec 700W I 1Tb WesternDigital HDD
MSI z170m I i7 6700 I DDR 4 Corsair 16Gb 3200 I Gigabyte Gtx1070 8Gb I SPCC SSD 256Gb I Chieftec 700W I 1Tb WesternDigital HDD
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Ami nincs, nem létezik, csak a könyvek szerint:a túl nagy felbontás 😊 Ilyen nincs. A 4K is egy tyúklépés a fhd-hoz képest. Élsimítás nélkül az is zsizsiktengerré válik egy pillanat alatt. Aki ezeket a kalkulátorokat csinálta, az az oprendszerek agyonsimított fontjaihoz igazíthatta. Egy 24-es monitoron is pixeles tud lenni még a 4K is. Egy nagyobbon méginkább. Majd olyan 16K környékén beszélhetünk a túl nagy felbontásról, addig az egyetlen adható tanács, az üljmesszebb. Az 1440 meg a fhd között annyi a különbség, hogy picivel nagyobb területen látsz az asztalon, játékokban szinte semmi érzékelhető. A Win10 egyébként már nagyon jól skáláz 4K-ban, nagyon profi, a programok java részében semmi gond. Ellenben a régebbi játékokban, főleg a gui-ban lehetnek gondok.
Adversus solem ne loquitor
Ezek szerint váltásnál 32col kellene legalább majd ha...
ui.: A 80 colos aka 200 centis 4K tévés agymenésemet felejtsd el, ahhoz inkább 8K lenne az ideális, a 4K -nál 40 col/100 cm képátmérő környékével van átlagosan megfelelőnek tekinthető pixel per inch arányban egy megjelenítő, legalábbis PC monitorként nézve viszonylag közelről, TV-ként x méteről nézve már másabb. Persze csak Te tudhatod, hogy számodra mi az ami belefér, bármilyen monitort is veszel, érdemes megnézni előtte élőben...
ppi kalkulátor pl. itt található
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.13. 15:49:51
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.13. 14:11:25
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Szívesen boncolgatnám a kérdést a 1080 olyan drága hogy egy 1060 és egy 1070 is kijön belőle az már sok 😄
#40427: ...és felhozol 2 újabb DX11-es játékot tavalyról, amelyekben az API korlátai miatt még mindig azzal van elfoglalva a CPU meghatározó feldolgozási idejében, hogy a VGA-t etesse...de legalább még mindig aktuálisabbak, mint a Crysis 3 13'-ból. A fórumtársunk az elkövetkezendő pár évre tervez gépet venni és nem az elmúlt pár évre... 😊 Persze tegyük fel, hogy az én egyéni preferenciámról van szó, hogy az általam játszott - szinte mindenféle - játékok nagy részében láthatatlan különbségért nem fizetek, csak mert pár címben mégis valamelyest előnyösebb lenne, amelyek talán nem is érdekelnek. Persze az újabb játékok közül az Ashes például nagy CPU zabáló, az újabb API-ra építéssel is és nagyrészt mérvadó arra néve, hogy mi *lenne* elvárható a jövőben megjelenő játékok futásteljesítményét illetően, ha olyan sok elvégzendő feladattal bombáznák a CPU-t. Tegyük fel nagyrészt nem fogják, mivel az RTS műfaj mindig is kiugróan gépigényes volt ebből a szempontból.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
GTA V - Nem tűnik annyira horror CPU igényűnek...egy FX-6300 is bőven 60 FPS átlag feletti alapot nyújtott egy Titan-nak - ráadásul a szörnyűségesen elavult DX11-ben. Egy random 3/4gen i5 3 GHz körül pedig már a minek több kategória 80 FPS körül, az i7 szinte egy forinttal többet sem ér az itt nyújtott teljesítménye alapján, az enthusiast megoldások főleg nem. Plusz 5 FPS-ért 80 FPS átlag körül nem nyitom a pénztárcát, elismerem én vagyok helikopter... 😊
A Witcher 3 is szereti elfogyasztani a CPU-t valóban, Novigradban lovagolva leesik a 4gen i5-tel 50 FPS-re pár másodpercig a framerate (ami valamelyest inkább erőforrás gazdálkodási gondnak tűnik, mint CPU gyengeségnek), amíg az i7-tel 60 FPS felett marad, de ez a különbség - főleg harcon kívül - megér egyetlen forintot is? Ebben az esetben írjuk a DX11 számlájára a dolgot. Next-gen API-ra építve ez is repült volna legalább 60 FPS-sel egy FX-6xxx mellett is. Legyen a Witcher 3 15' Crysis 3-a, ami aligha lesz mérvadó a jövőre nézve.
Egyébként ha a főnök veszi a gépet, egy enthusiast i7 és egy Titan X minden cseppnyi plusz teljesítménye is megér minden fillért, amíg be tudjuk neki adni, hogy hasznos a munkánkhoz, tehát végső soron számára is, így kit érdekel a perfromance per money... ;DD
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.13. 11:15:54
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Ma.
Holnap ez már nem feltétlenül lesz igaz. A játékok be lesznek igazítva az erősebb kártyák kínálatához, és konzolokból is jönnek az erősebbek, nem nagyon lesz az sem, hogy azok fogják majd vissza a játékok elvárásait. 1060 ma egy kompromisszumos 1080@60, néha az sem, de valszeg még sokáig az maradhat, csak majd egyre jobban lesz kompromusszumos. 4K-ra ma sem elég egy 1070, csak időnként. A jövőben még kevéssé lehet erre számítani. 1440 inkább az ő felbontása.
Adversus solem ne loquitor
4K még a jövő zenéje.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.13. 08:40:33
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Erősen gondolkozok e két kártya valamelyikén. A kérdés a következő.
Bár jelenleg FHD be játszanék ahová a 1060is elég de lehet jövőre akár egy 4k s monitor is bejátszik ha úgy alakul.
Na most ezek az fps értékek ugyebár ultra közeli beállításokkal számolnak minusz némelyik élsimítás forma? És a jelenlegi 4K readység az a 4k 60fps amire azt mondják hogy még nem állnak rá készen ezek a geforceok sem?
Ahogy elnézem a játékok többségénél a teszt szerint a 1070es 35-40 fpst bőven tud hozni 4kban is ami bőven megfelelne számomra a későbbiekben.
Tehát akkor érdemes inkább most venni egy 1070et vagy szerintetek elég a 1060as és inkább 2 év múlva egy akkori élkártyát bár az ki tudja mennyibe fog majd kerülni!? Végülis 50ezer van a két kártya közt ami nem kevés de vajon megér e ennyi + teljesítmény 50k-t?
Rx 480 4 gigás van 75ért már a bestmarkt-nál (remélem ez nem reklám így), ennél lejjebb nagyon nem fog menni. Az rx470 meg 70k-ért van, annál 65 lesz a reális, 70ért már a 8 gb-os verziót lehet majd kapni
Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.08.12. 23:42:51