23598
1418743729.jpg
  • PiszkosFred
    #23153
    Elvileg de, az alapcsomag resze lett.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.06.06. 20:00:37
  • Alanw
    #23152
    Aki megveszi az Odyssey-t annak nem jár automatice a Horizon? Fura....
  • Arpad82
    #23151
    Erre van a híres mondás: az operáció sikerült, de a beteg meghalt :D
    Nálam is parkoló egy szép állomáson legalább fél évig, tettem egy tiszteletkört és szépen leálltam. Természetesen Odyssey nélkül. Lesz mit visszaolvasni, de most azt hiszem, ez a legtöbb amit tehetek. Kitartás mindenkinek. Ne feledjétek beszerezni a Horizons-t az Odyssey-hez, dobtak egy csomót a grafikán, meg mindenen. :)
  • Norbertboy
    #23150
    Itt most mi történt ?

    A kezdeti lelkesedésemnek vége, ismét bug. A reaktort elindítom a tűzoltó panel meg fekete... És ez már nem az első. A videóban meg nem értem miért haltam meg. Asszem egy ideig polcon lesz a játék, kb fél évig.
  • Fenimor
    #23149
    Remélem a bolygófelszínek kinézetét javítják majd, jelenleg ott tartok hogy semmi kedvem mászkálni a randa egysíkú terepen.
    Azzal is megelégednék ha maradna a "Horizons" kinézet!
  • KiruHoshino
    #23148
    Pár remek Screenshot tőlem. :)

    Szeretem a láthatatlan sziklákat.



    Az az érzésem, hogy kissé elhagytuk az űrállomást.

  • PiszkosFred
    #23147
    Nekem javult kicsit az állomásokon (high preset, 1060gtx 6gb), de még mindig nem az igazi.
  • MerlinW
    #23146
    Miért mi történt?
  • TokraFan
    #23145
    Látom ismét sikerült hülyére venni a játékosokat így 6 év maszatolás után. Braben a nagymester! A hülyítés nagymestere. Van még aki bedől ennek a komédiásnak?
  • Hexex86 #23144
    Elite Dangerous: Odyssey Update 2 | Horizons Update
    Sajnos nekem ez sem segített. Ugyan annyi fps-em van állomásokon és kis felszíni településeken mint eddig.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2021.06.03. 11:51:12
  • RJoco
    #23143
    Aha, gyere a topic-jába.
    50-ért tényleg borsós, keress más eladót.
    Én sem 50-ért vettem :)
  • Arpad82
    #23142
    Srácok, szerintem én elköltözök ide:
    https://store.steampowered.com/app/392160/X4_Foundations/

    Ismeri ezt valaki? Az 50 euro azért borsosnak tűnik...
  • Arpad82
    #23141
    A kemény munka mindig kifizetődik... ja, nem.
    Vagy stílszerűen mondhatnám azt is, hogy arcátlanság, ha akarnám.
    Elképesztő...
  • RJoco
    #23140
    Kezdek egyre csalódottabb lenni, hogy már ők is azt a trendet kezdik követni, mint egy két nagy hírverésű...
    A képeid meggyőztek és világos lett, hogy mi a gond a fényekkel.
  • KiruHoshino
    #23139
    3 új mérnök akik mintha egymás klónjai lennének. Redditen találtam.
  • KiruHoshino
    #23138
    Hidd el nem olyan jópofa. Beléptem ma a játékba és épp egy bolygó felszínén voltam. Épp a sötét oldalán és olyan szinten sötét volt, hogy azt hittem nem töltött be a játék. Szó szerint full feketeség. És hála a ennek a Lighting rendszernek az éjjellátó is elbaszott.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Horizon

    Odyssey

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Horizon

    Odyssey



    Hidd el nem szívesen szidom a játékot, mert nagyon szeretem. 2014-ben 75$-t kiadtam a Bétára. Az Odyssey-re meg amint lehetett lecsaptam a Deluxe Alfára.

    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2021.05.26. 18:18:34
  • RJoco
    #23137
    Az SRV-nél jól látszik, hogy milyen sötétségre gondolsz, de nekem speciel sokkal jobban tetszik a nem neonként világító fényeffekt.
    Másfajta fényhatás miatt másfajta visszatükröződések is lesznek.
    Az SRV lámpája viszont így jobbnak tűnik.
    A bolygós képek viszont elég elkeserítőek.
    A vezérlés meg még inkább.
  • KiruHoshino
    #23136
    Holnap érkezik egy nagyobb patch. Kíváncsi leszek mit dobnak össze benne, de személy szerint nem számítok nagy világmegváltásra benne. Valamint Road-map érkezik június 4.-én. Kíváncsi leszek miket terveznek a kiegészítővel. Remélem lesz pár hasznos infó benne és nem csak sallang amit amúgy is tudunk.

    Eltelt kb 2 hét a megjelenés óta így most már teljesebb képet tudok mondani az új kiegészítőről. NAGYON NAGY CSALÓDÁS! És nem a tartalom miatt, mert a Space Leg számomra egy nagyon régóta várt funkciója a játéknak. Leginkább a technikai dolgok miatt vagyok zabos. Ez alatt nem az optimalizáltság teljes hiányára célzok. Azt még elnézem, mert bár nem pörög úgy a játék mint Horizonban, de így is még játszható kategóriában van nálam (25+ fps mindig van).
    Az UI túlbonyolított és nagyon sokáig tart mire át lehet látni. Megszokni? Nagyon nehéz feladat. Egy reddit felhasználó kiszámította, hogy 222%-al kell több gombot megnyomni egyes funkciók eléréséhez mint Horizonban.

    A Lighting rendszer borzasztó. Ami eddig sötét volt az mára koromfekete. Minden téren gagyi a Horizonhoz képest.

    De a legnagyobb csalódást végül az okozta amit a Planet tech-el csináltak. Minden ami szép és jó volt a Horizonban az oda. Oda a szép kanyonok és hegyek, Azok a változatos felszíni formák és színek. Újra beköszöntött a bézs bolygók kora. A felszíni alakzatok ismétlődnek. Több játékos is kiszúrta, hogy ugyan azok a mintázatok ismétlik egymást. Az alfában tökre tetszett az egész környezet. A felszíni növényzetek szó szerint beterítették a bolygókat. Volt ahol már erdő látszatát keltette. Ezek a megjelenésre mind eltűntek. Remélem hamarosan mindent a helyére tesznek, mert ezekkel a bakikkal elveszíti mindazt az Elite amit annyira szerettem benne. A csoda szép világát.


    És azóta sem kaptam meg az előrendelői ruhámat. :(
  • drop
    #23135
    [IMG]
    nekem napok ota ez van tudtok segíteni ?küldetést nem tudom leadni
    Utoljára szerkesztette: drop, 2021.05.26. 07:39:48
  • RJoco
    #23134
    Ahogy olvastam a hsz-edet, elkezdett erősebben verni a szívem.
    De aztán teljesen megnyugodtam.
  • 0Fritz
    #23133
    Redditen írták, hogy néhány másodpercig már másokat is levert a víz pont emiatt.
    Megcsinálhatnák azt, hogy amikor gyalogosként lépsz ki, akkor a karakteredet teszi be a kezdőképernyőre.
    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2021.05.25. 20:05:32
  • PiszkosFred
    #23132
    Gyalogosan voltam, amikor tegnap kiléptem a játékból az egyik állomáson, lusta voltam visszamenni a kondához. Ma jött a patch/fix, frissítek, belogolok és a nyitóképernyőn a fullra szerelet kondám helyett egy mk1-es alap sidewinder vigyorog gyári festéssel. Parancsnokom, pénzem, ARX-om, stb. rendben volt. Hát erősebben vert a szív addig, amíg be nem töltött a játék, de szerencsére a hangárba belépve ott volt a jószág, ott ahogy és ahol hagytam. :)

    (Gondoltam szólok, mielőtt más is frászt kapna a "gyalogos" nyitóképernyőtől)
  • RJoco
    #23131
    Na igen.
    Tavaly én is gondoltam, hogy behúzok egy FE-t. Ültem is a gép előtt és bőszen nyomogattam a frissítés gombot. Negyed órával az elérhetősége után volt oly szíves kiírni, hogy eladva. A vásárlás lehetősége fel sem tűnt.
    AMD vonalon már nem is próbálkoztam, mert a Sony-s színjátéknak hála elcseszték a PS5 árusítását, így hajnali kettőkor még mindig volt elérhető darab, ami meg is lett.
    Viszont szörnyű, hogy mi megy mostanság a világban. A rengeteg kémkedés, amit sok esetben nem is tud kikerülni az ember, különben nem tud oldalakat használni. Telefonos hallgatózások és miegyebek. És nem képesek felmérni az igényeket és aszerint gyártani. Vagy direkt csinálják, hogy felverjék az árakat.
    De, hogy 3 gyártó is...
    És akkor itt van a játékpiac, ami ma már arról szól, hogy mindenki lehet alfa meg béta tesztelő, mindösszesen a játékot kell megvennie teljes áron...
    És akkor most jött a háttértároló mizéria is.
    Nem tudom, mi lesz. Kína kitiltja a bányászokat az országból, de gyanítom hamar áthelyezik a telepüket máshova. Aztán remélhetőleg mindenki kitiltja a bányászokat. Tényleg annyira környezetszennyezőek. Talán jobban is, mint az autók, de a kettőt senki nem meri összehasonlítani.
    A kérdés csak az, hogy mennyit kell nekünk erre várni.
  • PiszkosFred
    #23130
    Jogos, akkor háromnegyed éve, emiatt a nyüves vírus miatt összefolyik már minden.
  • RJoco
    #23129
    Az új szériás kártyák nincsenek egy éve a piacon.
    De ahogy olvasgatom, lehet, hogy majd egy driver frissítés fogja megoldani a gondot.
    Nem lenne meglepő, anno RDR2 miatt is ki kellett adniuk új driver-t.
  • Hexex86 #23128
    Újabb hotfix: Elite Dangerous: Odyssey Hotfix 3
  • PiszkosFred
    #23127
    Nalam is 1060 gtx van, 6gb-s, mert a bányászok kib.sztak velem és egy éve nem tudok normális áron 30xx kártyát venni. A procimmal nincs nagy gond (i7@8700), és stabil 60-ról bezuhan 40 körülre a bázisokon, ahogy kiszállok a verdából - legyen az live szerveren egy állomás vagy akár a tutorial. Ami segített, az a cache törlése, amit az egyik CM javasolt a hivatalos fórumon, de még így sem tökéletes.
  • Norbertboy
    #23126
    Gondolom a 3080-as kártyákon nem full hd-ban játszanak.
  • Norbertboy
    #23125
    Haveromnak is hasonló gépe van, neki is nagyjából így fut. A bázisok belsejében, ha gyalogolok akkor van 45 fp körül. Sokat még nem játszottam vele, de eddig ezek a tapasztalatok,kb 6-7 órám van.

    Mondjuk a kártyát 100%-on pörgeti a proci meg 50 körül van.

    Nekem high-on van, nem finomítottam semmit
  • Hexex86 #23124
    Még 3080-as kártyákon is sok helyen leesik 30 fps körülire. Még ez ilyen sajna.Javítgatják idővel lassan, de még nagyon nincs rendben sajnos ez a dlc. Szóval türelem. Lehet Norbertboy-nak egy speckó példány jutott a több százezer emberrel ellentétben.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2021.05.25. 00:09:24
  • buke
    #23123
    Norbertboy: nekem MSI GTX 1060 6 Gb van, a többi ugyanaz mind neked. Mit értesz az alatt, hogy majdnem mindenhol fix 60 fps van. Ezt kell kibontani.
    Ezek szerint nekem elég a max grafikát pl. High-ra tenni, mint ahogy most is van a Horizons-ban és FHD-ban majdnem jó lesz ?
  • Norbertboy
    #23122
    Nekem is meg van már az új dlc. Sokan írták az alacsony fps-t, nekem nincs ilyen gondom. Mondjuk a traning optimalizálatlannak tűnt, de utána max grafikán full hd-ban majdnem mindenhol fix 60 fps. Gondolom mások nagyobb felbontásban, vagy gyengébb gépen játszanak. I7 6700, gtx 1070, 16 giga ram.

    Bugok vannak bőven, de ez minden játéknál így van. A Steam értékelés nem tükrözi a valóságot, nem olyan szörnyű.

    Eddig tetszetős és van potenciál bőven benne.

    És végre lehet járkálni :-) Király!
  • Orbancapitan
    #23121
    nem csak akkor jön elől nekem pl rendszer belépéseknél ahol van küldi v ahol le kell adni az más kérdés hogy 3 küldiből 2 mindig bugos valahogyan
  • Yag
    #23120
    Pár óra alatt annyi Connect error jött fel játék közben, ami a két év alatt összesen se. Mindig akkor jön elő valami csatlakozási hiba, amikor felveszel vagy hozzád kerül valami tárgy vagy anyag. Fura.
    Egyébként ezek a lezuhant, összetört valamik és azok megkereshető helyei végre megoldják a conductorok és radiátorok pótlását lakott és felfedezettlen területeken. Ez piros pont. Szintézishez fontos összetevőket ezeken a helyeken össze lehet guberálni. Amik egyébként farmolhatók, mivel pont egy ilyen helyen szakadt meg a kapcsolat, mire vissza léptem a játékba, a random generált megtalálható elemek (raw materials) ugyan eltűntek, de a lezuhant egység megmaradt, érintetlenül, és újra fel tudtam venni pár másik összetevőt fókusz kristályt meg még egy radiátor elemet ... ezek eddig jellemzően Ship Salvage helyeken voltak eddig elérhetőek, vagy Degraded Emissions, Encoded Emissions, High Grade Emissions, Combat Aftermath helyeken lebegtek. Ez nekem mint felfedezőnek és a lakott területen kivül bóklászónak fontos lelőhely lesz a jövőben.
  • Yag
    #23119
    Végük kicsit belemásztam ebbe a részbe ... egyébként tényleg vegyesek az érzéseim. Az FPS lassulás észrevehető időnként idegesitően alacsonyra le tud esni. Továbbra is a felfedezős része érdekel és eltekintve attól hogy potom 3000Ly ugrottam visszafelé a bubi irányába, csak azért hogy legyen egy ehhez megfelelő Ruházat, kicsit mókás. Persze örüljek, hogy odáig eljutott a kereskedők által, és nem kellett az egyik Birodalomba behajózni, hogy beszerezhető legyen ...
    A bolygófelszini mászkálás már "hiányzott". Szeintem rendben van. Jól meg van oldva. Külön figyeltek a gravitációra és annak mértékén. Sokkal többet lehet futni-ugrani-lebegni egy kis gravitációjú felszinen mint ahol pl. 0,5G van.
    A bolygó felszinek is szerintem érezhetően változtak, változatosabbak lettek. Sokkal több a magaslat, a random akadály, az SRV-vel való utazás jobban igényli az útválasztást mint korábban. Már nem lehet bizonyos helyeken padlógázzal száguldozni. A felszini nyersanyag lelőhelyeket még csak most kóstolgatom, de ahogy látom nem lesz belőlük hiány.
    A bolygó felszinén lévő felfedezhető dolgokat pozitiv változásnak tekintem. Lehet roncsot, Idegen épitményeket, épületeket, biológiai, geológiai struktúrákat keresni-találni, szerintem ebben változatosabb lett. Akad olyan bolygó ahol mind egyszerre megtalálható.
    A repülés irányitási elemek is megújultak, változott a térkép és a bolygók elemzésének része is. Nem hátrányára.
    Bár a repülés tervező nem brillirozott, többször többféle képpen kellett próbálgatnom, mire egy 2000Ly távot ki birt számolni. Bár idő kell mire megszokom azokat a plusz infókat amiket elvileg ki lehet majd mazsolázni ebből a struktúrából.

    A Drónokkal védett épületek vagy telepek mi célt szolgálnak azon kivül, hogy a jelüket esetleg be tudom scennelni ?
    Be nem tudtam menni, a drónok darabjait nem találtam meg, gondoltam legalább egy kis alkatrész pótlásnak jók lesznek. De nem találtam semmit. Egy biztos, sokkal több mindennel el lehet majd molyolni mint eddig.
    Már csak idő kellene hogy mindezeket ki lehessen próbálni begyakorolni mélységében is.
  • Zozo76
    #23118
    Erdekes a STEAM ertekeles is: Tobbnyire negativ
  • Yag
    #23117
    köszi elmentettem. ha megvan valakinek mind a három ruha már majdnem mindegy hol lehet találni. gondolom mindenki 1x vesz meg ilyen ruhákat. egyébként jól látom, hogy a ruhákat is ugyan úgy lehet vagy kell is, pimpelni a mérnökökkel mint a hajók összetevőit ?
  • 0Fritz
    #23116
    Egyelőre így állunk:




    Remélhetőleg hamarosan meglátjuk a fényt a valagút végén.



  • KiruHoshino
    #23115
    Itt találhatsz helyeket ahol le lehet csapni a ruhákra.
  • Yag
    #23114
    Station X,-en csak Dominator ruha kapható. Vicces, hogy a galaxis peremén a felfedezések határán, nem lehet felfedező kiegészitőt venni. Lehet majd valahol valamelyik adatbázis weboldalon listázni, hogy milyen állomáson lehet személyes eszközöket venni ? Ruha, fegyver stb. Vagy csak a hajó eszközeire korlátozódnak ezek az infók majd.