23598
1418743729.jpg
  • Roger6
    #21273
    Értem, szóval mondjuk egy ASP Explorer jó lehet bányászni oda. Csak abból gondolom, mert relatív nagy ugrótávval rendelkezik, és bányászatra is lehet használni némi lemondással - a raktér méretére gondolok itt elsősorban. Hát ez szép út lesz, mit ne mondjak.
  • Dzsini
    #21272
    Amikor a Horizons kijött, akkor az volt a terv, hogy minden évad az lesz (aztán hogy nem is lesz több évad, aztán... volt kavarodás bőven, a Horizonst külön is meg lehetett venni az alapjáték nélkül, és ilyesmi nyalánkságok)- a Beyond nem az lett, de inkább azért, mert a játék alapjait írták újra benne, nem konkrét új funkciók kerültek be, amit fizetőkapu mögé rakhattak (egy részük így is Horizons only lett).

    És akkor ezzel felmerül újra az a kérdés, hogy akkor az új évad hogyan fog kapcsolódni az eddigiekhez - beolvasztják a Horizonst az alapcsomagba, és megint lesz "alap" és "bővített", vagy lesz egy csomó változat? Alap / Alap+Horizons / Alap+Valami / Alap+Horizons+Valami ? És mindezt lekezelni szerveroldalon és megmagyarázni a játékosoknak, hogy X dolog elérhető mert megvan az új csomag, de mittudomén bolygófelszínekre nem szállhatsz le, mert nincs Horizons?
    Van rá idejük ezt kibogozni, de ezt ki kell bogozni addig.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.03.07. 20:01:59
  • Caliph
    #21271
    na hirtelen felment a pumpa hogy havidíjas lesz...persze szó sincs erről,csak hogy a kövi season ami dlcnek hívnak máshol fizetős lesz...ha lesz benne tartalom,legyen
  • Yag
    #21270
    Hatalmas Update nem várható egy ideig, cserébe belógatták, hogy fizetős lehet a game majd valamikor ... remek.

    Elite: Dangerous - csak jövőre érkezik a következő nagy update
  • Dzsini
    #21269
    A mostani CG a topicban már többször említett Sagittarius A* mellett épített kutatóbázis további felszereléséről szól - úgyhogy igen, messze van :) És alapvetően bányász CG.

    Mivel nincs ott Shipyard, ezért nem tudsz oda szállíttatni hajót, viszont amivel odamész, azt fel lehet szerelni a helyben kapható bányászfelszereléssel.

    Az ár nincs maximálva, a Buborékból Coloniára sok tíz- akár százmilliós díjakat is ki lehet fizetni a szállításért.
  • Roger6
    #21268
    Sziasztok!

    Azt jól látom, hogy a heti CG 25+ k fényévre van a naprendszerünktől? Szóval találtam táblázatot a szállítási árakra vonatkozóan, de ott csak 300 fényévig van ár. Az lehetséges, hogy a távolabbi pontokra is annyiért szállítják el az adott hajót? Értem azt, hogy ebben van maximalizálva az ár? Köszönöm a válaszokat előre is!
  • PiszkosFred
    #21267
    OA majd osszefoglalja szerintem 1-2 napon belul :)
  • Dzsini
    #21266
    A cikk korábban jelent meg, mint ahogy a Lave Radio adás volt, tehát nem lehet benne semmi olyasmi, amit ott mondtak először.
  • s_andras
    #21265
    Ha a rádióból is annyi derült ki csak mint ebből a cikkből, akkor senki sem vesztett semmit. Egyetlen rendkívül jellegzetes részt emelek csak ki, ami jól bemutatja a bullshit-generátorral készült szöveg tartalmát: egy kukkot sem szóltak a Beyond végére már korábban beígért flottákról és a különben iszonyat szépnek ígérkező jégbolygó-újragondolásról, amelyeket egyszer már "ÚJRAPRIORIZÁLTAK" <-- értitek, azaz levették a napirendről, és lehet hogy soha nem is látunk belőle semmit
  • Dzsini
    #21264
    Van pl. Eurogamer cikk, azt valóban egyszerűbb lefordítani, mint az élőbeszédet.
  • Yag
    #21263
    Meg aki az elmúlt években nem volt itt és nem olvasta nem tudja eldönteni, hogy most valójában tényleg ki és mit gondolt Elite Dangerous viszonylatban. Persze szerintem többünket igazából azok a tények érdekelnének amit a csajszi mondott, ha lehet adni a szavára. Sajna nem vagyok tolmács szinten így csak nagy silabiza árán tudnám kiszűrni vajon most újítások lesznek vagy csak néhány régi beígért bugfix ...
  • MasterMason
    #21262
    De ez így nem ér, először írd le mire gondolsz, aztán majd szolunk kijavítunk ha esetleg másra gondoltál.
  • Dzsini
    #21261
    Itt már többen többször leírták az elmúlt évek során, hogy én épp mire gondolok, úgyhogy most ismét rájuk bízom :)

    A többiek meghallgathatják a műsort, és eldönthetik maguk.
  • Caliph
    #21260
    Örülünk,Vincent? :D
  • Yag
    #21259
    És milyen az össz hatás ? Van meglepetés ? Örülünk, szomorkodunk ?
  • Dzsini
    #21258
    Lave Radio - Will Flanagan Community Manager és Sally Morgan-Moore Product Manager beszélget jó hosszan a bejelentésről, részletekről, mire lehet és nem lehet számítani a követlező másfél évben.
  • Dzsini
    #21257
  • RJoco
    #21256
    Köszi!
  • s_andras
    #21255
    Én nem, de vannak keresők, most épp pl _ezt_ találtam.

    És _ez_ meg a klasszikus.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.03.04. 23:48:55
  • RJoco
    #21254
    Gondoltam kimegyek egy RES-be bányászni a Kondával, még úgysem próbáltam az új metódust, itt az ideje.
    Fejvadászat lett belőle...

    Theta Octantis környékén ismer valaki jó gyűrűt?
  • wollnerd #21253
    Hát lett is egy téma a frontier fórumon a dec. 22-e óta.
    https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/467213-There-is-no-Famine-System
  • s_andras
    #21252
    Na most percekig tekergettem a térképet, és úgy tűnik hogy tényleg nincs egyetlen egy famine sem! Inara egyébként 500 fényéven belül dolgozik, szóval Sol központú kereséssel mindent kihozna, de úgy látszik most le van maradva, mert az a kettő már elmúlt (ha valaha igaz volt egyáltalán).
  • tordi
    #21251
    Én eddig is a játék saját szűrőjét néztem
  • s_andras
    #21250
    Gondoltam hogy lemaradásban is lehetnek, vagy valami miatt pontatlan minden ilyen külső adatbázis. A tuti a játék saját szűrője, ha azzal sikerül bármi másra leszűkíteni a rendszereket, csak pont a famine nem rak fel pöttyöket, akkor mégis lehet hogy éppen nincs egy ilyen se. Nemsokára rá tudok nézni. (De ezt már csak "hobbiból", mert a mérnökölésről már mindent megbeszéltünk.)
  • tordi
    #21249
    Ráadásul ez a kettő sem az, a galaxy mapon egyik sincs famine státusban
  • Yag
    #21248
    Sol-tól max. kb. 300Ly távolságra. Nagyjából ennyit mér az Inara. Legalább is amit én utoljára adatokat megpróbáltam kipréselni belőle azt írta, hogy 300Ly belül találja vagy nem találja. A bubi kicsit több mint 300Ly. Referenciaként be lehetne írni neki olyan naprendszert ami a bubi szélén van ... ha nem ad többet mint ezt a kettőt ... akkor tényleg csak ez a két rendszer lehet a valós találat.
  • s_andras
    #21247
    Na ezt nehezen hiszem el, hogy csak 2 famine legyen összesen. Ennyire jól megy mindenkinek?
  • wollnerd #21246
    Valamiért az EDBD nem találja famine rendszereket. :O De az Inara (is) jó a keresésre.
    https://inara.cz/galaxy-nearest/1008/367/
    Először is az oldal/képernyő jobb felső sarkánál található "SEARCH NEAR STAR SYSTEM" mezőbe beírod azt a rendszert, ahol jelenleg tartózkodsz. Aztán Search gomb. Majd a state-nél kiválasztod a Famine-t.
    Tovább is szűrheted, pl. Allegiance szerint, de sztem ez nem releváns.
    A listában (távolság szerint növekvő sorrendben) a szélsőjobb mezőben látod milyen messze van tőled.
  • s_andras
    #21245
    Oks. (Egyébként még a küldetések is sűrűn adják jutalomként, vagy ha nem pont ezt, akkor másik 5-ös szintű adatot, amit szintén lehet cserélni.)
    A térképen jól szűrsz a famine állapotra? Vegyél ki minden más színt, csak az maradjon (azt hiszem a világosabb lila), így ha kicsit kijjebb zoomolsz, és elkezdesz mozogni minden irányban, csak be kell jönnie néhánynak... Szerintem kizárt, hogy ne legyen minden állapotból legalább néhány darab 100 fényéven belül.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.03.04. 11:03:07
  • tordi
    #21244
    Persze, tudom, hogy nem a hajót, hanem amit maguk után hagynak. Csak furcsa, hogy egyetlen famine státuszú rendszer sincs. Material kereskedőnél csereberéltem, így most van elég datamined wake exeptions
  • s_andras
    #21243
    Szerintem csak az a lényeg ebből hogy ott nagy forgalom van. És nem kifejezetten egy bizonyos hajót kell keresni, pláne nem őket szkennelni, hanem minden távozó High wake-et, méghozzá Frame Shift Wake Scannerrel. De ha elmész egy bármilyen nagy népességű központi rendszerbe a fő állomáshoz, ott is lesz akkora jövés-menés, hogy bőven gyorsabban keletkeznek a High wake-ek, mint ahogy rájuk lehet fordulni és nyomni a szkennert.
    Másik módszer valamilyen farmolható adatforrás pl a Dav's Hope település kapuja melletti adó, ahol minden ki-belépés után dobja az adatokat, amiket aztán encoded material tradernél átválthatsz DWE-re.
  • tordi
    #21242
    datamined wake exeptions kellene. Neten azt írták, hogy famine státuszú systemben a distribution centernél kell a t9-ket szkennelni. Nem tudom ez hiba e, de egyetlen famine státuszú systemet se találok sehol. Létezik, hogy valóban nincs, vagy csak a mappal van gond?
  • Yag
    #21241
    A plugin programok játék közbeni láthatóságát a Beállítások - Display - Fullscreen - Borderless beállítással lehet abszolválni.

    Sikerült regisztrálnom az első Ammónia összetételű bolygómat ... és rohadt nehéz kikeveredni ebből a lezárt területről ... Trapezium Sector ZJ-R c4-1 és környéke ha minden felé van lezárt terület ... Col 70 és 97 felé se lehet kerülni ...
    Utoljára szerkesztette: Yag, 2019.03.03. 09:16:34
  • Yag
    #21240
    Persze hogy nekem is pont arra a fehér folt felé kellett elindulnom ... Witch Head Sector AF-A d5 és környéke. Pff ... mindegy, kikerülöm aztán irány az ismeretlen :)
  • Dzsini
    #21239
    A Col70 szektor a Thargoidok "otthona"
    Ezen kívül vannak rendszerek és egész régiók is lezárva valamiért - egy részük későbbi tartalmakhoz "félrerakott" terület, egy részük valószínűleg tesztpálya. Ami tudást sikerült összeszedni a témában, az itt van.
  • s_andras
    #21238
    Vannak lezárt részek, a legismertebb a bubitól "dél-délkeletre", ezen a régebbi térképen ahol a felfedezők útjai világítanak látszik mint egy sötét folt. De lehetnek bárhol ilyen területek.
    ---------------------------
    "...hiszen a vonalzón nekik..." második 'a' nélkül.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.03.02. 16:52:21
  • Yag
    #21237
    Ha valahol a galaxis térképen út tervezésnél azt írja ki hogy : Requirse unknown permit ... az mit jelent ? Vagy 15-20 naprendszert nem bírtam így tervezni mert ezt dobja fel .., mintha oda nem lehetne tervezni utat .... ? Nagyon a bubin kívül van így nem hiszem, hogy bármilyen frakció területe lenne ...
  • s_andras
    #21236
    Új outpost vagy bármi emberi létesítmény messze kint mindig a nagy nyilvánosság előtt épül fel, csak úgy véletlenül nem lehet találni egyet. A guardian téma más kérdés, de szerintem azok is két területen vannak, ha jól tudom nem találtak újabb lelőhelyeket azokon kívül amit már az elején lehetett látogatni.

    Liveman: én sem akarnék semmit elvenni az új rendszerből, de ugye érthető hogy a bajom nem az új dolgokkal van, hanem azzal amikor valamire semmi értelmes magyarázat nincs. Én is szeretek felfedezni, tegnap is kb a 10. rendszerben a terraformálható WW után megvolt az első ELW itt a SagA közelében (mármint így a harmadik menetben, korábban már kétszer jártam erre és akkor is találtam ezt-azt), ráadásul volt közel hozzá ráadásként egy ammónia is, és klassz volt kitekergetni őket és utána odamenni szondákat lövöldözni, csak az nem fér a fejembe hogy miért kellett egy olyan dolgot lehúzni, aminek ehhez SEMMI KÖZE. Az lett volna a teljesen elfogadható, és LOGIKUS "kompromisszum", ha a rendesen vizualizált rendszertérkép önmagában, FSS nélkül NULLA pénzt ér. Mondjuk eddig se ért sokat, mert ahhoz hogy érdemi bevétel származzon egy értékesebb bolygóból, legalább szkennertávolságba kellett menni, ha volt DSS-ünk ha nem.
    A mérnökölés változása azért nem jó példa ide, mert ott semmit sem vesztettünk, csak nem kaptunk meg mindent, és igenis olyan mesét el tudok fogadni egy szó nélkül, hogy a különleges effektet csak a saját műhelyben spéci berendezésekkel képes feltenni, egy átlagos dokkban ez nem megy.
    Tényleg, ez is logikus hogy a csillagok mind felkerülnek, hiszen a vonalzón a nekik nincs se hely, se kód. Kíváncsian várom az első ilyen rendszert.
  • Yag
    #21235
    Hogyan kell úgy beállítani a segéd plugin programokat hogy játékon belül is látszódjanak ?
    Marcet Connector - Mindig felül ... csak az asztalon van felül. A játékon belül nem látszik.
    Captains Log. Overlay ... szintén csak asztalon látom játékon belül alulra kerül. Láttam videókat hogy játék közben a képernyő tetejére tolva működik ... nálam nem. van valami egyéb beállítás amivel rá lehet venni ezeket a programokat hogy a játék ablakán felül müködjön. köszi.
  • tordi
    #21234
    eszembe jutott a neve: circinus pulsar