23598
1418743729.jpg
  • s_andras
    #21193
    Na, és egy másik nagyon fontos szempontot meg sem említettem, csak most esett le: ahogy haladunk, ez az új rendszer egy duda-ugrás után a fő csillagon kívül semmit DE SEMMIT sem jegyez meg! (Persze a csillagot sem a duda teszi fel, hanem az hogy ott vagyunk mellette, és emiatt leszkennelődik.) Pedig ott van MINDEN ADAT a kezünkben (/a hajó agyában), ami a klasszikus rendszertérkép kirajzolásához szükséges, de ha nem FSS-ezünk végig mindent, akkor továbbugrás után az egész törlődik a memóriából! Ha később több ezer fényév távolságból meg akarnánk nézni hogy mik voltak itt, a galaxistérkép meglátogatottnak jelzi, de a rendszertérképen csak egy csillag és az adatai fognak árválkodni, minden más MENT A KUKÁBA! Na ez aztán végképp megmagyarázhatatlan.
  • s_andras
    #21192
    HULLÁMOK, ja.
  • Dzsini
    #21191
    Ha streamet nézel, az sokkal automatizáltabb és kényelmesebb, mert még más is játszik helyetted, egyetlen gombra se kell rányomni az elindítása után. El se kell indítanod a programot, az az ultimate játékélmény, most értettem meg, hogy miért ennyire sikeres a Twitch...
  • Dzsini
    #21190
    De még csak rá se kell állni, az idő, ha épp úgy haladsz, hogy csak ELW-ket keresel.
    Nekem egy-két nap után már teljesen ráállt a szemem, hogy melyik hullám milyen égitestet jelent. Addig meg kint volt a második monitoron a lenti szamárvezető.
  • s_andras
    #21189
    Igen, hát ez az al-anál szócska mint horgony, valóban jól működik, micsoda szerencse hogy pont oda írták vagy hogy egyáltalán ott van egy hosszú felirat. Nem hiszem hogy erre a szerepre szánták.
    De a külön kiemelt kérdésemre ez nem válasz, tehát ha ez végül is ilyen "egyszerű" - plusz itt vannak Wollnerd által említett megoldások is -, és minden normális fejlesztés abba az irányba szokott mutatni, hogy minél egyszerűbb, automatizáltabb, magyarul KÉNYELMESEBB legyen ami csak lehet, akkor miért kellett elvenni az autotuningot és a képpé fordítást? Kinek fájt ez? Ha a DSS funkcióját egy az egyben átvette az FSS, akkor nekem miért kell egyáltalán belépnem az FSS-be ha nem akarok részleteket?? Miért nem láthatok golyóbist, és kell néznem az anál fölötti HULLÁMOKAT?!?! Hullámok, hogy az a jószagú....... Mintha valakinek az EKG diagramja keveredett volna ide...
    Engem különben a bevezetésnél az altatott el, hogy felderített területen próbáltam ki, és a duda mindent mutatott, mert mások már jártak arra előttem. De most ahogy átvágtam a maghoz, nézem hogy csupa egycsillagos rendszerbe visz az útvonaltervező, miaf...
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.03.01. 15:40:19
  • wollnerd #21188
    Ráadásul a képernyő jobb alsó sarkában a "signal analysis" szó alatt ki is írja az mi is pontosan az a jelforrás, ahol épp áll a függőleges vonalkurzor a "vonalzón". :)
  • wollnerd #21187
    Na én ezért használok EDDI-t. :)
    Ő nálam azonnal pl. ezt mondja: "B2, medium gravity terraformable high metal content world."
    De a már egy hete használt Captain's Log is kiírja egy ovelay-ban. :)
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2019.03.01. 14:32:21
  • Dzsini
    #21186
    "Tehát ha engem érdekel hogy van-e ELW, akkor duda után FSS" - és kész is vagy.
    Ha a Spectral szónál az "AL" fölött van hullámocska -> van ELW
    Ha a Spectral szónál az "AL" fölött nincs hullámocska -> nincs ELW

    Túlbonyolítod magadnak az egészet az egész nyilacskázással.

    Idézet egy picit régebbről:
    "... az FSD töltés alatt 0 gázon le lehetett ellenőrizni szemmel a rendszer képét, hogy van-e miért itt inkább megállni, vagy mehet az ugrás: a ritkaságokat ki lehetett szűrni időveszteség nélkül, " - erre írtam, hogy most is működik ez. Megnézed az "AL ANAL" feliratrész fölötti részt, és ha ott van hullámocska, akkor van ritkaság (ha az ELW - AW - WW rész lefedi számodra a "ritkaság" kategóriát). Ha nincs, akkor nincs.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.03.01. 14:25:23
  • s_andras
    #21185
    Sima ügy hogy a vonalzón a hullámok ott jelennek meg amilyen égitest van - mellesleg ez még rosszabban leolvasható, egymásra vannak tömörülve -, de a nyilacskák hordozzák kódolva a pontos információt. Pont a beillesztett képeden látom hogy pl még ilyen info is beléjük van nyomva hogy ha érintkeznek akkor nincs gyűrű, ha kissé szétterülnek akkor meg van.
    Azt az egyetlen egy dolgot nem fejtettem meg, hogy a darabszámot honnan lehet leolvasni, de az hótziher hogy a legfeljebb 3 emeletes és 3 széles nyílkupac kinézete, tehát hogy pl felül 1, középen és alul 2 az MINDIG az ELW-öt fogja jelenteni, és ugyanígy minden 1/2/3-1/2/3-1/2/3 kódnak megvan a saját típusa.
    Tehát ha engem érdekel hogy van-e ELW, akkor duda után FSS, a szokolrádiótuning-potméterrel odamegyek a spektrum közepétől kicsit jobbra ahol egymás hegyén-hátán lesznek a rocky/icy hullámok, és nézem hogy bejött-e az 1-2-2 avagy
    ^
    ^^
    ^^
    kód. Csodás. Visszalépés? Eddig az ADS autotunere megcsinálta azt hogy végigment a vonalzó aljától a tetejéig, kiolvasta a hullámokat vagy nyilakat és kitette a megfelelő grafikát? Jaja. Ezt miért is kellett kivenni? <---- ez a fő kérdésem.
    Értem azt is hogy annak meg milyen gyors DSS-ezni a csillag mellől, aki eddig is odarepült minden rendszerben minden egyes koszos hideg sötét jéggolyóhoz hogy leszkennelje 5 forintért. De ez a néhány sztahanovista ÚGYIS oda fog most is repülni mindenhez, mert a szondákat is rájuk akarják lövöldözni a teljes térképezésért..!
  • Dzsini
    #21184
    Nem a nyilacskákról van szó, az már a konkrét égitest helyéhez mutat. A vonalon a kis hullámok jelzik, hogy egyáltalán VAN olyan égitest vagy nincs.
    A lenti képen amit mutattam pl. látod azt, hogy van gázóirás, ammónia alapú élettel, és nincs Földszerű bolygó. Ha valamelyik érdekel ráállítod a szkennert és látod, hogy mennyi olyan van, és azok hol helyezkednek el (és ráállva rögtön megkapod a DSS infót róla)
  • lammaer
    #21183
    Össze ne vesszetek, egyszerűen csak elbeszéltek egymás mellett.

    Dzsini, s_andras nem hülye, csak nem tetszik neki az új design, ami szerinte visszalépés az eddigihez képest. Ennyiről van szó, nem többről :)
  • s_andras
    #21182
    Neneneneneeeeeem, na nehogymár a befőtt tegye el a nagymamát! Én értem hogy mi a működés, TE nem érted, vagy érted csak nem akarod elismerni azt hogy szemmel jól "dekódolható" szép grafika helyett kaptuk EZEKET:
    ^^.....^.....^^
    ^^....^^.....^
    ^......^......^ stb
    Mintha egy operációs rendszer elvesztette volna a legfelső, grafikus rétegét, és megint DOS parancssorban kellene fájlműveleteket végezni. Vagy milyen példát találjak még ki...
  • MasterMason
    #21181
    Nem annyira jó rank húzó a mentés, ugyanis kb egy kört tudsz menni, utána csinálhatsz valami mást majd fél óra múlva megint visszamehetsz menteni...
  • Dzsini
    #21180
    Többször is leírtam, képet is kaptál róla, továbbra se akarod megérteni. Akkor nyűglődj tovább. Jó szórakozást :)
  • s_andras
    #21179
    Dehogynem, nem kellett sasszemnek lenni hogy észrevegyünk egy EL vagy ammónia bolygót, NAGYON más a kis rajzuk. Az igaz, hogy néhány olyan is EL volt, ami "csak" WW-nek látszott, de végeredményben azok is értékesek, tehát érdemes volt oda is elmenni, vagy ha nem tettük meg, néha kimaradhatott egy rejtőzködő EL, na bumm.
    Azt már azért ne nevezzük ezzel egyenrangúnak, hogy az FSA vonalzón végigmenve odarakták ezeket a nyomorék ^^ kombinációkat... Könyörgöm, ez jobb mint látni egy felhőcsíkos gázóriást, vagy egy kék-fehér karikát amiről ordít hogy élet van rajta?! Na ez aztán végképp visszafejlődés: szép grafika helyett felfelé mutató nyilacskák... Most ezeket nekünk kell "kódfejteni" egy silabusszal, mert a szájbarakott számítógépünk már nem képes a saját maga által kirakott nyilak helyett egy átkozott rendes KÉPET mutatni... Ezek után mi jön, számok helyett legközelebb kirak nekünk ilyen tologatós abakuszt?!?
    Nem +2 mp ez, sokkal tovább tart, és ahogy én a rajzoknál igenis láttam a fontos dolgokat, ITT nincs az az ember, aki erre a lyukkártya-szerű nézetre rápillantással megmondja hogy mi a helyzet.
  • Yag
    #21178
    Ó basszus akkor még az egész FSSrendszerezés után végig kell lapozgatni a "gyanús" bolygókat hogy melyik candidál a terraforming címre ? Még több idő még több babra ...
    Na mindegy ... egyébként éppen időben mert pont egy olyan rendszert találtam amiben van kettő is ilyen. Megyek is feltérképezni a felszínét :) Leszállni úgy sem lehet rá :) Tudni sem akarom mennyi ilyen bolygót hagyhattam el ... eddig.
  • Dzsini
    #21177
    Nem voltál ránézésre 100% biztos minden bolygótípusban (senki nem volt az, még sok ezernyi rendszer után se). Most belépsz az FSS-be, és 100% biztos vagy benne, mert akármit is keresel, azon a frekvencián vagy van jel, vagy nincs. Ránézésre látszik minden égitesttípus jelenléte, ott vannak a kis hullámok.

    Ilyen részletességű információt nem kaptál a rendszerben található dolgokról csak egy pici képecskét sok valamilyen égitestről a System mapon. A "percekig FSS-ezést" pedig azzal vesd össze, hogy minden bolygóról DSS adatokat szereztél eddig. Mert azt kapod meg érte. Összekevered a két tevékenységet.

    Igen, ha csak ritkaságokat keresel és amúgy ugrálsz, akkor kb. +2 másodperc rendszerenként beugrani az FSS nézetre és vissza, de cserébe megláthatsz egy csomó olyasmit is, amit eddig nem, mert nem jelennének meg a térképen (lásd a Kódexed).
    Sajnálom, ha neked ez a két gombnyomás és egy pillantás a hullámsorra nem fér bele a sietségedbe Valahova.
  • s_andras
    #21176
    Azért mert a duda (2 mp) után korábban a rendszertérképen azonnal láttuk, mik vannak. Igenis lehetett tudni, hogy van-e Föld-szerű, gázóriások, stb.
    Ezt nevezem autohangolásnak, és most ehelyett kell kézzel a villogó kék pacákat beazonosítani. Ha van 42 égitest a rendszerben, akkor ennyin kell végigmenni, hogy mindről megtudjuk a típusát: ez vicc. Korábban az FSD töltés alatt 0 gázon le lehetett ellenőrizni szemmel a rendszer képét, hogy van-e miért itt inkább megállni, vagy mehet az ugrás: a ritkaságokat ki lehetett szűrni időveszteség nélkül, most meg minden rendszerben le kell állni percekig FSS-ezni ( - nem írtam mégis én ezt le már korábban? Olyan ismerős...) Az rendben van hogy a részletes adatok is bejönnek, ehhez valóban illik plusz időt ráfordítani akit érdekel, de nagy kár volt kivenni az alapinformációk megszerzését, ez a visszalépés.
  • Dzsini
    #21175
    A system mapnál látod bal oldalt a részleteknél, ha már szkennelted.

    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.02.28. 20:33:36
  • Yag
    #21174
    A terraform bolygóknál miből látszódnak hogy olyant találtál ? Oda lesz írva az adott sorba a neve mellé, hogy Terr. , vagy terraform ?
    Van Water worlds és van külön Water worlds terraform ?
    Van Rocky bodies és Rocky bodies terraform vagy minden szikás bolygó eleve terraform is ?
  • Dzsini
    #21173
    Miért lenne visszafejlődés? Sokkal egyértelműbben és a csillag mellől tudod minden égitestről, hogy milyen típusú, nem kell a kis képecske és bármi ilyesmi alapján tippelgetni. Emellett mindegyikről kapsz akár részletes adatokat is anélkül, hogy körberepkednéd a csillagrendszert.
    Csak azokhoz "kell" odamenni, amit szeretnél fel is térképezni még plusz pénzért és/vagy a felszíni dolgokért.

    Az ADS nem azonosított be neked egy égitestet se, csak felpakolt az égre egy csomó "ismeretlen" feliratot, amiknél a kinézet alapján megtippelhetted, hogy talán ilyen, talán olyan. Most ha csak Földszerűket keresel egy pillantásra látod, hogy van-e olyan a rendszerben, vagy nincs.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.02.28. 20:30:14
  • tordi
    #21172
    Kipróbáltam, de azt vettem észre, hogy a lángoló űrállomáson meghülyülnek a műszerek és a passanger lounge is. Felvettem a birodalmi frakció mentési küldetéseiből annyit amennyit bírtam, és amikor a mentőhajón kipakoltam a túlélőket kiderült, hogy mindenkinek vállaltam küldetéseket, csak a birodalmi frakciónak nem
  • s_andras
    #21171
    Tegnap szembesültem teljes mértékben az FSS lényegével, eddig hanyagoltam. Ez egy teljes hátraarc, bosszantó visszalépés. Ugyanaz amit most kézzel kell csinálni, ez a hangolgatás, hogy a jelforrások milyen bolygót jelentenek, az ADS-nél teljesen automatikusan megtörtént. Mintha visszafelé fejlődne, butulna a technológia Teljesen korrekt hogy a szondalövöldözéssel kell térképezni a felszínt, mert az már felszíni jelforrásokat is felteszi, tehát többet ad. (Megjegyzem, ennél is furcsa hogy végtelen szonda van, de azért ad hatékonysági jutalmat.) De a dudálásnál miért kellett elvesztenünk egy kényelmes funkciót, sosem fogom megérteni... Mintha az automata állomáskereső elveszne a rádiónkból, és megint kézzel kéne tekergetni hogy megtaláljunk egy adót...
  • Dzsini
    #21170
    Frissített táblázat:
  • Dzsini
    #21169
    A keddi Lave Radio adásban arról beszélgettek, hogy az egyik legjobb Imperial / Federal rank húzó lehetőség most az égő állomásokról az utasmentés - kell találni egy megfelelő irányítás alatt levőt, felkészíteni egy hajót rá, és taxizni ki onnan a menekülteket. Nem rossz pénz, rengeteg matéria a mérnöközéshez, és jól pörgeti a birodalmi / föderációs rangot is.
  • tordi
    #21168
    Nagyon köszönöm, máris indulok!
  • yossarianHUN
    #21167
    Én is épp birodalmi reput húzok, a titok a Mainani rendszer. Egy darab állomás van benne, szállj le, vegyél fel minden Ngalinn rendszerbe szóló courier küldit (alig 4 fényévre lévő, szintén egy állomásos rendszer). Add le mindet reputation jutalomért, aztán vegyél fel minden ottani, Mainaniba szóló courier küldit, és ugyanez fordítva. Egy menetnél, Ngalinnból nem ritka, hogy 8-10 courier job is van Mainaniba, mindegyiket repura kérve eléggé megindul a csík. Így kell csikicsukizni, amíg meg nem lesz az áhított rang. Idegőrlő egy idő után, de még mindig kevésbé, mintha normál küldizéssel csinálnád.
    Utoljára szerkesztette: yossarianHUN, 2019.02.28. 13:02:17
  • tordi
    #21166
    Reputációs tanács nekem is jól jönne. Az admirális a fed-nél már rég megvan, úgy emlékszem aránylag jól lehetett húzni. Most éppen a birodalmi reputációval kezdetem el szenvedni, valami irgalmatlan lassan megy. Azt gondoltam, hogy a legszórakoztatóbb az lesz ha beugrok egy cz-be és a birodalmi frakció oldalán harcolok, de attól meg se mozdul. Ezek szerint maradt ez a vidd ide, vidd oda?
  • s_andras
    #21165
    Engiket azért is érdemes egy kisebb, gyorsabb hajóval végighajtani, mert a korvettel sokkal lassabban menne. Plusz mialatt teljesítjük a kívánságaikat és húzzuk őket 5-ös szintre, jön be valamennyi zseton is akarva-akaratlanul, néhányuknál még Fed repu is, a korvetthez mindkettő jól jön.
    ----------------------------------------
    Explorer's Anchorage jelentés: megjött a javítás, contacts, és a térképészet! Küldetések továbbra se.

    Mobius Factions még mindig nem jelzett vissza.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.02.28. 11:03:03
  • SpaceFalcon
    #21164
    A wing küldetéseket tudjátok megosztani egymással. Nem kell azt várni, hogy a másiknak is ugyan azt dobja. Van olyan wing küldetés, ami megéri, persze ez attól is függ, hogy mi a cél. Most már a ki-be lépegetéssel nem sokra mentek.
    Repuzás szempontjából a wing küldetések teljesítése nem a leggyorsabb mód. Persze, ha nem siettek és együtt akartok játszani, szórakozni, akkor célszerű ezeket a küldetéseket csinálni.

    Érdemes az enginereket elkezdeni, mert már egy 2-es 3-as tuniggal is javulást lehet elérni. Főleg, ha harcolni akartok. Továbbá jobban fogod látni, hogy mire van szükséged és menet közben gyűjtögeted a hozzávalókat. Nem egyszerre kell majd mindent összeszedni.
  • erasmus4
    #21163
    Sziasztok, ketten most ültünk neki megint és lenne pár kérdésem. Horizon megvan mindkettőnknek, régen többet kevesebbet játszogattunk.

    Anno úgy kellett ügyeskedtünk egy-egy állomáson hogy feltudjuk venni ugyan azt a questet, de ahogy nézem továbbra sem lehet sima questet megosztani? Ilyen wing missionokat láttam de ahogy elnéztem azokat nem igazán éri meg csinálni alig fizet.
    Igazából most repuzni akarunk a Federationnél, hogy a Federal Corvettet kiszedjük.
    Régen beálltunk egy nav beaconhoz és öltük a Wantedeseket, meg vadásztunk ha fel tudtuk venni ugyanazt a célpontot, csak így kicsit körülményes. van valami jó módja hogy rendesen együtt tudjunk játszani vagy csak ezek a Wing questek vannak ilyen célra?

    A másik kérdésem az enginiersek. Azokhoz már csak akkor érdemes elmenni amikor megvan a fejleszteni kívánt hajó, vagy érdemes előtte is elkezdeni húzni, aztán mire meglesz a nagy hajó már egyből tudom upgradelni a kívánt modult?
    Utoljára szerkesztette: erasmus4, 2019.02.28. 09:11:00
  • Dzsini
    #21162
    fuelrats.com és a nagy, piros, GET HELP gomb :)

    (és egy pici angoltudás + olvasási készség)
  • Yag
    #21161
    megtaláltam videón. már semmi ...
  • Yag
    #21160
    Egyébként a Fuel Rat üzemanyag igénylést miként kell előterjeszteni, bejelenteni ? Jobb ha tisztában vagyok a részletekkel mielött belemerülnék a mélyűrbe.
  • Yag
    #21159
    Egyet értek veled. Kezdem érteni amit írsz. Arra próbáltam utalni, hogy akinek kedve van ismeretlen rendszert keresni, abban az esetben a törpéknél elég jó esélye van.
  • tordi
    #21158
    jó, megvan mik ezek
    https://elite-dangerous.fandom.com/wiki/Installation
  • tordi
    #21157
    Nem tudom, lehet. De itt egy másik, egy kisebb
    http://kep-feltoltes.info/image.php?di=F0AT
    Amikor ide beléptem az NPC-k éppen halomra ölték egymást, nem értem
  • s_andras
    #21156
    Akkor ez csak valami turistalátványosság lesz.
  • tordi
    #21155
    wababa
  • s_andras
    #21154
    Passz. Melyik rendszer?
    -----------------------------
    Épp az imént vett fel a Mobius PVE Eurasia csoport, de a Factions még nem.