23598
1418743729.jpg
  • Yag
    #21113
    Időnként szoktam Galaxisokkal foglalkozó doksi filmeket nézni és az utóbbi időben ezt a filmet : A világegyetem S3E11 A világűr pereme találtam a legjobb viszonyításnak ahhoz, hogy mekkora is egy galaxis valójában. Ráadásul a filmben bevágott illusztráció nagyon hajaz arra amikor SC-ből FSD ugrással átmegyünk egy másik naprendszerbe :) Ha valakit érdekel érdekes tanulmány ...
  • Dzsini
    #21112
    Eléggé kizárt, hogy lesz fordítás. Nincs akkora kereslet, és hobbi fordításhoz meg túlontúl nagy falat.

    A #17428 -ban írtam egy rövid összefoglalót a Premonition-ben kiderített háttérsztoriról, lehet, hogy máshol mások írtak róla hosszabban.

    Az EDSM erre elvileg pont elég, ha oda szinkronizálod az útinaplódat. És ahogy az első kiemelt hozzászólásban írja is, ő az EDDiscoveryt használja (amiről írtam én is, hogy felfedezősdire az egyik legjobban kialakított célszoftver).
  • s_andras
    #21111
    Ebben a mentőakcióban az lehetett a legnagyobb kihívás, hogy pontosan odataláljanak 7 km-es eltérésen belül ehhez a szerencsétlenhez. Nem is értem, 140 fényéves távolságban ez hogyan sikerült, ennél még egy tűt is nagyságrendekkel könnyebb lehet megtalálni a szénakazalban...
  • Yag
    #21110
    Bakker, erről lemaradtam.:) Na majd kitalálok más rekordot :) Egyébként az EDSM ami így kirajzolja az útvonalamat vagy kellenek hozzá ezek a "mérnöki fejlesztések" hogy látszódjon merre mentem kanyarogtam ? Amit itt találtam ...

    Mellesleg azokról a Cmdr.-ekről se feledkezzünk meg akik a fórumokat járva-olvasva vér-nyugalommal válaszolgatnak a zöldfülű játékosok néha unalomig ismételt kérdéseikre ... akik nem csak azt tudják megírni, hogy : Hülye kérdés volt ecsém, ülj le egyes ... hanem kifejtő módon érthetően válaszolnak a még tapasztalatlanok számára érthetővé tenni ezt a világot.

    Apropó : "ami egy regény főszereplőjét szállítja" ... láttam a Frontier katalógusban hogy vannak ilyen Elite story könyvek. Várható, hogy valaki majd valamikor magyarra is fordít pár ilyen történetet ?
  • Gabo
    #21109
    Azokról a névtelen hősökről nem is beszélve, akik így vagy úgy próbálják jobb hellyé tenni a galaxist. Akik megvívják azokat a csatákat, amiket látszólag senki más nem akar megvívni. Anarchistákat, diktátorokat, kalózbandákat buktatnak meg, ha másért nem, legalább azért, hogy egy-egy szektor ismét többé-kevésbé biztonságos legyen.
    Harcolnak a Szövetség, a Föderáció, a Birodalom ellen vagy mellett, mert így tartják helyesnek.
    Azokat is érdemes megemlíteni, akik a kezdők által látogatott, vagy a mérnökös szektorokban járőrőznek, hogy megvédjék az első lépéseket tevő játékosokat a grieferektől. Mert vannak ilyenek is.

    Nem jár érte plecsni, a nevüket sem fogják sehol megörökíteni, és legfeljebb egy maréknyi ember ha tud arról, hogy mit vittek véghez.

    Igen, ezek az Elite Dangerous meséi.
    És csak ösztönözni tudok mindenkit, hogy lépjen túl azon a felszínen, amit a játék alapból kínál, és kezdje el a saját történetét, a saját meséjét megírni. Cserébe egy sokkal tartalmasabb és mélyebb játékélményben lesz része. És ki tudja, lehet, hogy idővel megtalálja azokat, akikkel közös a története.
    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2019.02.25. 09:54:24
  • lammaer
    #21108
    Igazából MINDEN példa amit felhoztál aktiv játékos tevékenységet takar, azokban van befektetett energia, úgymond csinált valamit az ember.

    600 óra AFK az tök más kategória :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.02.25. 09:20:15
  • Dzsini
    #21107
    Igen.
    Az is elég, ha a játékban először érsz el pl. a Sagittarius A*-ra (Cmdr. Zulu Romeo) - akkoriban 100 fényévre lehetett előre útvonalat tervezni, és a Cobra III volt a legjobb felfedezőhajó - ez ma már 2 órán belül megy a legprofibbaknak (Cmdr. Howard Hughes).
    Az is elég, ha a játékban először érsz el Beagle Pointra, leánykori nevén Ceeckia ZQ-L C24-0 (Cmdr. Erimus Kamzel, aki mellesleg a Distant Worlds expedíciók egyik fő szervezője azóta is).
    Az is elég, ha lelősz egy olyan hajót, ami egy regény főszereplőjét szállítja (Cmdr. Harry Potter) :)

    Már akkor, ha ez "celeb" státuszt jelent - itt a topicban hányan tudtatok a lenti, hónapok óta alakuló történetről múlt szombat és a kibeszélés előtt? Hányan követitek a világ ilyen jellegű eseményeit, amit a közösség alakít?
    Szerintem nincs szó celebségről. Egy közösségről van szó, ahol szeretik és tisztelik azokat, akik saját és mások szórakozására jól érzik magukat a játékban és körülötte. Ma már nem, vagy kevesen beszélnek arról, aki az első 60+ ezer fényéves Fuel Rat mentést végrehajtotta, pedig róla is beszámoltam itt a topicban :)
    Vagy a nem túl rég emlegetett Anaconda-temetőt eredményező expedícióról (Cmdr. Dr. Kaii és Erimus Kamzel).
    Vagy arról a CG-ről, akik összehordták Jaques-nak az üzemanyagot, és arról, aki megtalálta utána az elveszett kocsmárost.
    Vagy a CG-ről és a közösségi szavazásról, ami során Obsidian Orbital a nevét kapta (és azóta a bemondó hangját is).
    Vagy az első közösségi megashipről a Gnosisról, és annak kalandjairól.
    Vagy az elveszett generációs hajók utáni kutatásról. Az első Guardian romok kutatóiról és a megfejtett puzzle-okról.
    Vagy az első szóló pilótáról, aki le tudott vadászni egy Thargoid Interceptort (külön-külön a változatokat).
    Vagy arról, aki megtalálta a sok-sok éve lezuhant Jameson hajót.

    Ezek nem "celebség", a legtöbbet "bárki" megtehette volna, mégis valaki először tette meg - mert kitalálta, hogy mit lehet csinálni, és azt hogyan lehet elérni. Ezek az Elite Dangerous meséi.
  • lammaer
    #21106
    Hát, nekem is furcsa hogy mi azon a nagy dolog hogy vki supercruiseban 600 órát megy. Benyomom az SCt, azt elmegyek csinálni a dolgomat a való világban... ez csak a villanyszámláról szól, nem az emberi kitartásról :D
    Ennyi kell ahhoz hogy vki celebbé váljon az EDben?
  • Dzsini
    #21105
    "pl. azon gondolkodom körbe lehet-e repülni a galaxist a peremen? Valaki megtette e már ?"
    Igen, igen :)
    topic
  • Yag
    #21104
    "Ami élvezetes lehet ebben azaz, hogy kiszámolni megtervezni hogyan lehetne úgy odamenni, hogy a másik vissza tudjon jönni, a megvalósítás az viszont már szvsz nem élvezetes hanem rohadt unalmas,"

    A kiszámolja, kitalálja, megszervezik csak elmélet. Önmagában egy elmélet lehet izgalmas de attól lesz érdekes és értékes, hogy a gyakorlatban (még ha az egy játék valójában) megvalósul. Tehát magával a gyakorlati megvalósítással igazolható az elmélet. Azzal hogy a póruljártat "megmentették" nem csak azt igazolták (maguknak is másoknak is (jó reklám a benzinpatkányoknak) hogy meg lehet csinálni hanem ezzel együtt egy extrém helyzetet is kezeltek. Feltételezem nekik is "felüdülés" volt, hogy olyan mentőexpedíciót kellett megszervezniük amit még eddig senki nem csinált. Ettől lett hírértéke. Azon meg persze lehet elmélkedni, hogy ez kinek mekkora izgalmat ad, vagy sem. Mindenesetre egy ilyen szituban kell a cél és a hajtóerő. A póruljártat is megértem, rekordot akart dönteni. A megmentőket is meg tudom érteni, extrém távolságból kellett valakit "élve" visszahizni. Tök "normális" emberi reakciók ha azt veszem. Ha meg el akarok szörnyülködni rajta, hogy végül is 25 napon keresztül valaki folyamatosan tojla. Hát ja. Az már nem normális. De van ilyen a való életben is. Ennyi erővel soha nem ment volna le senki a Marianna-árokba. Vagy fel a K2-re. Vagy az északi vagy déli sarkra. Ezekhez képest ez a "25nap gép elött" tök kényelmes vállalás volt. Különben is határ a csillagos ég nem? Nekem tetszett ez a történet. Lehet mások is kedvet kapnak rekordot dönteni vagy más extrém dolgot kitalálni és megvalósítani a játékon belül.
    Én pl. azon gondolkodom körbe lehet-e repülni a galaxist a peremen? Valaki megtette e már ? És persze mi minden kellene hozzá. Egy ilyen eset engem mint játékost "megnyugtat" ha én kerülnék extrém távolságban bajba. Kifogy az üzemanyag, akkor talán engem is megmentenének? Lehet. De ez már a jövő zenéje. ;)
  • yossarianHUN
    #21103
    Ezen én is gondolkodtam már. Céges void opal magbányászat biztos jól hozna
  • tordi
    #21102
    Persze, én se állítom, hogy elmentem volna. Én csak azt állítom, hogy értem őket. 600 órát úton voltak, biztos unatkoztak is, de úton voltak. Nekem tetszik, hogy vannak ilyen gémerek is, meg ilyen történetek, mert még életszerűbbé teszik a galaxist.
  • MasterMason
    #21101
    Játszottam vele nem keveset... Mondjuk most legújabbal még nem mert még béta, meg nincs benne VR ebben meg van.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2019.02.24. 21:14:16
  • PiszkosFred
    #21100
    Az "X" sorozat errol (is) szol, erdemes megnezni, ha esetleg eddig nem tetted volna.
  • MasterMason
    #21099
    Azt én is szeretném! Ezért hiányzik nekem nagyon a játékból az, hogy lehetne mondjuk egy flottát menedzselni, hajókat venni felszerelni és kiadni NPC-nek, akik leadnának bizonyos százalékot a hajóval keresett pénzből, akkor egyrészt volna mire költeni a pénzt amikor már milliárdjaid vannak, másrészt lehetne egy saját céged akár többszáz hajóból álló flottával és egy rakás egyéb lehetőséget is ki lehetne aknázni ezzel a saját cég menedzseléssel. De jó volna!
  • PiszkosFred
    #21098
    De, engem szorakoztat, ha semmi meloert sok penzt kapok :D (viccelek, nyilvan nem a utazas szepsege miatt csinaltuk)
  • MasterMason
    #21097
    Az egy szükséges rossz volt, amivel hatalmas lóvékat lehetett kaszálni, és senki nem szórakozásból csinálta hanem pusztán a pénz miatt!

    Bárcsak korábban lett volna olyan a bányászat mint most, amikor valóban jól szórakozva lehet nagy pénzt keresni!
  • tordi
    #21096
    Ez pontosan így van, ezzel nincs is semmi gond. Az a lényeg, hogy aki benne van a játékban, az úton van és nem gombot nyomogat. Ez az óriási különbség.
  • MasterMason
    #21095
    "Ha valaki azt írja, hogy ez időpazarlás, akkor annak valószínűleg a játék többi eleme is az."

    De miért? Számtalan értelmes dolog van amit ebben a játékban csinálni lehet és nem unalmas, 25 napig utazni SC-ben viszont unalom a köbön. És én persze azt nem vitatom, hogy nekik lehet az is szórakozás, hogy elmennek valakiért, csak azt vitattam amit mondtál, hogy mind "a 600 óra minden percét élvezték volna"... Ami élvezetes lehet ebben azaz, hogy kiszámolni megtervezni hogyan lehetne úgy odamenni, hogy a másik vissza tudjon jönni, a megvalósítás az viszont már szvsz nem élvezetes hanem rohadt unalmas, hiszen gondolj csak bele, először oda kell menni, ami kb vagy 65.000 fényév, és aztán még 25 napot menni SC-ben...

    Kb 25 napig vagyis majd egy hónapig ott kell hagynod a gépet rá-ránézve hol tart a hajó, 5-10 óránként egyszer egyszer ránézni, hogy helyes e a számítás stb. De ez nekem nem volna játék, játék az amikor magával a játékkal töltöd az időt, és nem pedig a gép megy automatán egy hónapot SC-ben...

    De azt aláírom, hogy lehet más másként látja, én konkrétan örültségnek tartom, és ahogy mondjuk nem ájulnék el ha azt olvasnám az újságban, hogy találtak egy embert aki megszámolta az összes hangyát central parkban , úgy attól sem vagyok elájulva, hogy valaki 25 napig malmozik hogy másoknak üzemanyagot vigyen. De még egyszer mondom, nekem nincs bajom a békés bolondokkal, márpedig ők azok!

    Segítőkészek, békések, de konkrét hogy minimum félbolondok!
  • PiszkosFred
    #21094
    Nem olyan regen, meg a "tavolsagi busz nerfje" elott mentem par fuvart az Allen Hub es a Smeagol kozott, utasterrel telenyomott kondaval. Board flipping vagy 10-15 percig, aztan start, az ugras utan az ut 40-45 perc volt padlogazzal. Atraktam windowed modba a jatekot, beallitottam iranyba a verdat es kozben a napi sorozataimat neztem ugy, hogy kozben figyeltem, valamelyik idiota kaloz nem akar epp belem kotni. En elveztem, az utazast is, no meg foleg a sok-sok penzt, amit kaptam ertuk :)

    Olyan ez, mint a repulout, ott is maximum az elso transatlantic utad alatt nezel ki az ablakon es csodalkozol ra mindenre, az azt kovetkezok alatt mar alszol, filmet nezel, dolgozol, halalra unod magad rosszabb esetben.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.02.24. 20:43:24
  • tordi
    #21093
    Az a gond, hogy nem érted miről beszélek. Ők elmentek a galaxis egy távoli pontjára, hogy megmentsenek valakit. Ők ezt így gondolták. Nem azt, hogy 600 órát monoton nyomkodnak egy gombot. Mert ha ezt így gondolták volna, akkor ugye nem normálisak. Ezért írtam, hogy ez a játék nagy beleélést igényel. Ha valaki azt írja, hogy ez időpazarlás, akkor annak valószínűleg a játék többi eleme is az. Mert ugyan neki mi a hasznos időtöltés ebben?




  • Yag
    #21092
    Köszi. Így már világosabb a történet.
  • MasterMason
    #21091
    Azt mondta Tordi, hogy szerinte az ipse mind a 600 óráját élvezte ennek az utazásnak...

    Ha úgy értette, hogy élvezte a 600 órát mert tv nézett és vagy egyéb dolgot csinált, akkor az más téma lenne.
  • PiszkosFred
    #21090
    > Nehogy elhidd már, hogy ez úgy ment, hogy ült az ember supercruisban 25 napot és azt nézte, hogy nem történik semmi.

    Mondjuk ezt nem is allitotta senki sem :)
  • Dzsini
    #21089
    1) teljesen mindegy
    2) nem, ahogy írtam 42 nap alatt ment 25 nap "játékidőt" - mivel streamer, sokat beszélgetett közben a nézőivel - ugyanezt tették a mentőhajók is - de igen, írták is a topicban, hogy éjszakákra ott hagyták a gépet, amikor tudták, hogy merre mennek (és veszett is így el hálózati hiba miatt sok órányi utazás)
    3) 65788 fényévre ért el, a rekord 65804 (azután lett meg, miután ő már elindult) - sem neki, sem a többi hasonló játékosnak nem ez az első ilyen útjuk, tudják, hogy mi-hogy-merre
    4) elugrott volna, ha nem számolja el magát, és marad annyi üzemanyaga / nem számol másképp a játék, mint ő gondolta (lásd a lenti kimásolt szövegrészletet)
    5) igen
    6) itt nem az ugrási táv a lényeg (59.85 amúgy boostolva), hanem hogy csurig volt rakva üzemanyagtartályokkal, és a végtelenségig minimalizálja a passzív üzemanyagfogyasztást
    7) az a pont, ahol a két mentő Cuttert még egyszer a többi három hajó telerakta üzemanyaggal, hogy ne csak odaérjenek a kint maradt hajóhoz, hanem tudjanak neki átadni üzemanyagot ÉS el tudjanak ugrani mindannyian

    "Lesson for those who try.. when I still had enough fuel and my systems were showing me that I have ability to jump 59.85Ly (Super Boost) I decided to go for one more sip on a super cruise tank.. just to stretch my distance to 141Ly beyond Ishum's Reach.. just one more LY.. Careful Commanders, having 59.85Ly jump range I was able to activate FSD and it was showing: "Charging for 50.7Ly jump to OEVASY RG-Y D0".. I thought one more "sip" would be ok....... well, it wasn't.. now my jump range still shows 54.21Ly but I cannot make this jump to OEVASY RG-Y D0.. "
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.02.24. 17:31:13
  • MasterMason
    #21088
    "mert élvezte annak a 600 órának minden percét"

    Aha persze, ezt már én sem hiszem el pedig én hiszékeny vagyok! Nehogy elhidd már, hogy ez úgy ment, hogy ült az ember supercruisban 25 napot és azt nézte, hogy nem történik semmi. Sőt, még élvezte is volna?! Tudod mi történt valójában? Irányba állítva elindította a hajót és otthagyta a gépet hadd menjen... Aztán rá-ránézett, és legközelebb amikor ránézett akkor rájött, hogy hopp, hát nem fog tudni visszaugrani. Mindez azért van mert nem volt annyi agya, hogy a hajója sebességével és fogyasztásával előre számoljon mielőtt nekivágott volna!... A fuel rats tagjai sem fognak a gép előtt ülni 25 napot SC-ben, hanem kiszámolják a max sebesség és távolság alapján, hogy kb mennyi időre szabad otthagyni a gépet irányba állítva SC-ben, és mikortól kell majd odaülni elé...

    Teljességgel kizárt, hogy akárki 600 órát supercruisban menjen, és nemhogy nézze de még élvezze is.
  • Yag
    #21087
    Összességébe mi volt a végterv ? Megnéztem a térképet, valóban a legtávolabbi naprendszer (csillag) ahonnan SC-ben ment 140Ly-et ... ez azt jelenti hogy :
    1. Open Play-ben ment ? Nyílván ... ok.
    2. Valóban non-stop 25 napig be volt kapcsolva a játék és ment SC vagy ez az a "folyamatosan" amikor arra a napra amikor már elfáradsz, kilépsz mentéssel és majd onnan SC tovább ahonnan másnap belépsz és beloginol a játék. (csak hogy értsem az csendes örültek, hogyan csinálják a gyakorlatban)
    3. Meddig kellett volna még mennie hogy rekord legyen?
    4. Onnan hogy jött volna vissza ? vagy mindenképpen FuelRatos akció lett volna belőle ?
    5. Azért ment SC-mert már nincs több naprendszer amire lehetett volna ugrani és innen már csak SC lehet távolságot "lopni" hogy a Sol-tól mért távolság a legtöbb legyen?
    6. Van-e valahol adat arra nézve, hogy azzal a Imperial Cutterrel amivel ment és amivel végül megmentették mekkora volt a MAX ugró távja?
    7. MI az a 38,7Ly refueling point ? Ahonnan még tovább ment 140et ?

    Nekem tetszenek az ilyen story-k. Kell hogy a játék maga játék legyen és amit a valós életben is megcsinálnál azt a játék kedvéért is megteszel. Az is tetszik, hogy a játékban lévő "balszerencsékre" is van valós megoldás és segítenek egymásnak a játékosok. Valójában kicsit inspirálnak arra, hogy mások is kigondoljanak hasonló sztorira alkalmas őrültségeket :) Respect az ilyen esetekre és emberekre.
  • tordi
    #21086
    Abszolút így van! még annyit, hogy ez egy alapvetően olyan időigényes játék ami teljes beleélést igényel. Ha az ember nem érzi, hogy egy hatalmas galaxisnak a részese, akkor értelmét veszti az egész. Több 10ezer fényéves távolságokat ugrálni egy realista, az idejét "okosan" beosztó ember számára kreténségnek fog tűnni. De ezek úgysem játszanak. Aki viszont igen, és szereti, az értékelni fogja az ilyen expedíciókat, és azt is pontosan tudja, hogy aki 600 órát arra szánt, hogy elérjen A-ból B-be az alapvetően nem a másik megmentése miatt, hanem a saját szórakozása okán tette, mert élvezte annak a 600 órának minden percét.
  • Dzsini
    #21085
    És szól a Hutton Orbital Truckers csapatról, akik a játék első, játékosok által alapított luxuscikke kedvéért (Hutton Mug) több, mint 1 millió tonna fémhulladékot hordtak ki oda egy CG keretében, és az egyik legnagyobb PwP (Player with Player) társaság.
    És szól a két Distant Worlds expedíció (és a rengeteg kisebb expedíció) szervezőiről és a benne részt vevőkről. (azokról is, akik nem túl rég sok tízezer tonnányi válogatott alkoholt vittek Coloniára, hogy ne csak Jaques dolgait lehessen ott inni :D )
    És szól Cmdr. HarryPotterről, aki kilőtte Salomé hajóját, ezzel alakítva a regény befejezését és a világtörténelmet.
    És szól a Lave Radio rádiósairól, akik Disotól innen és túl hetente beszámolnak a világ folyásáról.
    És szól Cmdr. Peter Wotherspoonról aki hetente kétszer kommentált hírekben mondja el a GalNet főbb híreit (we read the news, so you don't have to)
    És szól a Sagittarius Eye havi magazin készítőiről, akik profi minőségű képes magazint készítenek a játékosokról, a játékosoknak.
    És szól ObsidianAntről, Josh Hawkinsról, Ghost Girafferól, Rinzlerről, Vindicator Jonesról, Turjan Starstoneról, és a többi youtuberről / streamerről.
    És szól bárkiről, aki jól szórakozik a játékban a saját, és akár mások örömére.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.02.24. 15:58:27
  • MasterMason
    #21084
    Félre ne értsétek a "békés bolondokkal" nekem nincs gondom és kell ilyen is... Az Ő idejük, azt csinálnak vele amit csak akarnak.

  • PiszkosFred
    #21083
    A vilag attol szep es jo, hogy vannak benne ilyen "orultek" is. Van aki tobb szazezres belyeggyujtemennyel rendelkezik, mas vegigfutja az egyenlitot, megint mas a testenek 99%-ara tetovalast varrat es megint mas egy kozossegi jatekban akar rekordot donteni.

    Nyilvan, en sem kezdtem volna bele, se a rekord megdontesebe, se a megmentesbe, de - felre ne ertsd - ez a sztori pont ezert, nem rolad vagy rolam szol, hanem arrol a par emberrol, akik viszont igen. :)
  • Dzsini
    #21082
    Mindenki a maga történetét írja a világban, nekik ez egy olyan élmény, amit évekig mesélni fognak.

    A Fuel Rats pedig napi szinten ment meg több tucatnyi "saját hülyeségéből virtuálisan bajba jutott" játékost.
  • MasterMason
    #21081
    Amíg vannak olyan örültek meg időmilliomosok akiknek az is jó és élvezetes játék, hogy másokért elmenjenek a halál fa***ra addig nincs gond. Én biztos egy gombostűt sem tennék arrébb egy saját hülyeségéből virtuálisan bajba jutott emberért, nemhogy 600 órát utazzak!...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2019.02.24. 15:11:02
  • Dzsini
    #21080
    Nem az adatokról volt szó (ezek a játékosok már rég túlvannak a játék azon a részén, hogy pénz meg névtábla). Az volt a terv, hogy a legmesszebb kerüljön a Sol-tól. Az egy dolog, hogy az se sikerült, de 140 fényév supercruise-ban, és a "legtávolabbi megmentett pilóta" dicsősége az övé :)

    És a Fuel Rats ezért a legtutibb társaság az egész játékban, mert nincs az, hogy "nem", hanem az van, hogy "akkor ezt hogy oldjuk meg" :)
  • PiszkosFred
    #21079
    Azon tul, hogy kb 45 nap (valodi nap) "meloja es penze" ment volna karba, azert van az embernek buszkesege es kitartasa is - amig van esely a megoldasra (mert van, lasd lentebb), addig az ember kitart es remenykedik :) No meg igy lett belole sztori. Ha a patkanyok nem reagalnak es nem inditjak el a mentoakciot, akkor nyilvan fajo szivvel o is benyomja a selfdestet elobb-utobb.

    Csak maga az akcio soran 600 orat ment nonstop SC-ben a csapat, hogy odaerjen hozza. A legutolso ilyen mentes, amely szinten sajtoban is megjelent, "csak" 48 oraig tartott...
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.02.24. 14:58:29
  • MasterMason
    #21078
    No de akinek fontos a sok adattal járó lóvé az meg minek vág bele ilyen kockázatos kísérletbe? Nem tudom csak kérdezem. Persze kell az ilyen is, és ráadásul ha meg is mentik akkor nincs gond, de azért csak várhatott legalább egy hónapig, azalatt még egyszer simán megkereshette volna azt a lóvét, így meg malmozhatott amíg odaértek.
  • Micsu
    #21077
    a sok felfedezéssel járó adatnak/lóvénak akkor oda
    Utoljára szerkesztette: Micsu, 2019.02.24. 14:21:23
  • MasterMason
    #21076
    De miért nem nyomott inkább egy self destruction?
  • PiszkosFred
    #21075
    Kosz azok neveben, akik esetleg nem ismertek a tortenetet, bar az elmult hetekben a "gamer" sajto mellett a kozeleti portalok is felkaptak es lehoztak a sztorit, igy gondolom a tobbseg azert tudta, mirol szolt a stream, ezert is voltak ott 2-3 ezren.
  • tordi
    #21074
    Köszönöm! Azért ennek örülök, ebbe a rendszerbe sokat fogok járni. 2 óra alatt 105t void opalt szedtem össze