23601
1418743729.jpg
  • MasterMason
    #946
    Egyébként további félreértéseket elkerülendő megnéztem az Elite kickstarteres faq-ot és ott ez van 2012 dec 15 dátummal, hogy:



    Eszerint konkrétan és vitathatatlanul azt vállalták, hogy ha 90 fonttal vagy annál magasabb összeggel támogatod őket, akkor bármilyen bővítés ami megjelenik a játékhoz ingyenes.
  • a.carkey
    #945
    Én leközelebb fizetős MMOba a BDO megjelenésekor vágok bele. Az meg nem most lesz.
  • MasterMason
    #944
    Nem tudni, ezt csak tegnap kezdték. De ahogy nézem a facebook oldalukon nem volt érte lelkesedés ami már egy jó jel. Mivel itt azért nincs egy 500 ezres rajongó tábor, így nehezebb lesz nekik ezt eljátszani... Ha nem fog fogyni, akkor kénytelenek lesznek olcsóbb packokban odaadni... Új fegyvert hajót és egyéb dolgot meg ha valódi pénzért akarnának adni a jövöben(Nem DLC-re gondolok), akkor abból palotaforradalom lenne azonnal ezt biztosan mondom. :D
  • a.carkey
    #943
    Mennyire akarnak amúgy az MMO részében mindenért pénzt kérni? Új skin, fegyver, hajó, több carry, stb?
  • a.carkey
    #942
    Értem.
  • Susarc
    #941
    KÖSZÖNÖM SRÁCOK!


    végre összejött a Tracker is :) ,de most meg a paneleket nem tudom kapcsolni miatta :D igaz ha balra/jobbra lévő panelhoz fordítom a fejemet akkor feljön,de valahogy a tracker koordináta rendszerben még csiszolni kell,mert pici mozdításra is becsukja mielőtt mahinálhatnék a panelban :P ha valakinek van faszán belőtt Trackeres cucca ossza meg pls :D
  • MasterMason
    #940
    Hát igen, út a végtelenbe és még tovább. :D

    400 milliárd naprendszer egy játékban? Mégis minek? Tehetné fel a jogosnak látszó kérdést az egyszerű halandó, de bármennyire is jogosnak tűnik valójában ez egy rossz kérdés.

    Játék egy csillagászati planetáriumban? Miért is ne?! :D

    Jó dolog lesz ez, van egy központi hely ahol tudod, hogy mindig lesznek emberi játékosok, mellette pedig el lehet menni felfedezni és barangolni relaxálni ha éppen úgy tartja kedved. Imádom ezt a koncepciót, szerintem ez a része is nagyon jól ki lett találva. :)

    Szerintem idővel több nagyobb gócpont is lesz, ahol nagyobb emberi kolóniák fognak vándorolgatni kereskedni.
  • EFRM
    #939
    sztem az open az igazi feeling ,foleg majd ha a szelrozsa 1000iranyaba szetszeled majd a nep . ..
  • EFRM
    #938
    a hiperugras mindig 2 csillagrendszer kozotti utazasra van es az ugras a legnagyobb tomegu (kozponti) csillaghoz kozel visz.
    Innen supercruiseban kell elmenned ahova szeretnél (vagy mehetsz sima uton is, de az kicsit hosszadalmas lenne:o)

    supercruisebol pedig az ahitott celtol 1000km-es korzetben kilephetsz*, ajanlott sebesseg 200km/s alat lenni kulonben rongalodhat/megsemmisulhet a hajo


    *- segitseg, hogy coriolistol km 20kmre rak ki, egyeb cuccoktol (signal) pedig kb ?5? km-re igy nem kell a 1000alatti tavot lemenni sima sebesseggel.
    amugy ha ugyes vagy akkor kozelebb is kilephetsz a coriolisoknal mint 20km de a nagy sebesseg miatt ez nem konnyu.

    a supercruise-t sebesseget amugy erdemes a kek zonaban tartani, mert kulonben konnyen tulmehetsz a celon.
    a sebesseg (es gyorsulas) valtozik attol fuggoen is, hogy egitest van a kozelben, illetve ha tul kozel mesz kritikus tomeg a kozelben akkor emergency kidob

    sztem a slingshotolas meg nem tokeletes, de valamennyire mukodik

    van konknret kerdesed?
  • Kraszi77
    #937
    jump - az adott rendszer "napjához" rak mindig ki a hiperből.
    sc - rendszeren belüli nagysebességű mód
    Safehez: próbáld úgy, hogy a tempó mindig a "kék" sáv közepén legyen, igy elég könnyen összejön, 1000km és 1000speed alatt meg mehet a diseng.
  • Dzsini
    #936
    Élő univerzum, találkozol a többiekkel - kalózok, kereskedők, stb. - tudtok együtt menni, mások jelenléte is befolyásolja a gazdaságot...

    A szólóban ez nincs meg. Kinek melyik tetszik :)
  • a.carkey
    #935
    Értem. Egyébként mi az előnye a MMO vonalnak? Nem vagy egyedül?
  • Susarc
    #934
    nem kellően :P tehát odaugrok a célhoz majd átmegyek super cruise-ba,de folyamatosan elkerülöm a célt.......vagy túlmegyek vagy túl hamar lelassítok....nagyon messze rak ki hyperürből :P " SAFE DISENGAGE READY " ezt nem tudom belőni,hogy optimálsi távolságra legyek.....
  • Ubi™
    #933
    Ez nem segít?
  • Susarc
    #932
    lécci,lécci a hyperugrást meg a fast cruise-t valaki magyarázza el
  • Susarc
    #931
    az űrhajódat,fegyvereit meg a pénzed tudod "fejleszteni" :P :)
  • MasterMason
    #930
    Értettük Cmdr. :D
  • EFRM
    #929
    a jatek MMO es nem MMO RPG. vita lezarva
    ; )
  • MasterMason
    #928
    Ne kötekedj Bucser. :D Az van oda írva, hogy `nem hagyományos` MMO, márpedig a hagyományos mmo-k vagy 90%-a máig valamilyen rpg jellegű játék. Sokak fejében így is él, nem véletlen.
  • Bucser
    #927
    Az MMO soha nem jelentette, hogy lenne "gepi fejlodes".

    Az MMO csak annyit jelent, hogy Massively Multiplayer Online.

    Az altalad utalt "gepi fejlodest" valamilyen RPG jellegu betuszo jelolne az MMO utan.
  • MasterMason
    #926
    Láttam a second life-ot is, és igazából már csak a meteor becsapódást várom, mert ha ennyi hülye van ebben a világban akkor ez a világ már biztos megérett a pusztulásra. :D
  • MasterMason
    #925
    Nem hagyományos értelemben vett MMO. Tehát itt nincs "gépi" karakter fejlődés, az itt real.
  • Dzsini
    #924
    Amelyiket választod a pilótád létrehozásakor. Van lehetőség egy közös univerzumban játszani, de lehetsz magányos játékos az AI-k világában.
  • a.carkey
    #923
    Nem vagyon otthon az új elit témában, a régivel iszonyat sokat nyomtam, de csak röviden: ez most egy mmo, vagy single? Nem teljesen világos.
  • TokraFan
    #922
    Kissé meredek kettőnk véleményéből egy üzleti modell sikerességét levezetni. :-D Nyogodj meg, lesz az a másik 100-200k, aki megveszi! Lásd SC, minden sz*rt megvesznek, virtuális 3D modelekre fizetnek ki több tíz ojrókat. Ismered a Second Life nevű csodát? Na az még durvább, rendesen "kocsikat és házakat" -persze csak valójában semmit sem érő virtuális 3D modeleket- vesznek súlyos REAL pénzért. Ez a valóság, amint bár én is meglepődöm mert sajnos magamból indulok ki és elképezlni nem tudom, hogy ennek mi értelme van, ugyanakkor objektívan szemlélve világos, hogy ez egy működő modell. Kb. az össze MMO erre épít, maximum az agresszivitásban van eltérés.
  • Susarc
    #921
    MINDENT pontról ,pontra így állítottam be! Mégsem megy ingame a tracker....WTF???


  • Susarc
    #920
    a hiperugrást,fast cruize-t valaki elmagyarázná?
  • KiruHoshino
    #919
    Pár kérdés. Hol tudom megnézni, hogy milyen nyersanyagot hova érdemes szállítani? Kereskedelmi útvonalak stb... Mivel lehet gyorsan és könnyen pénzt keresni?
  • MasterMason
    #918
    Nem vagyok benne biztos, hogy ezt egy közösségi támogatással készült játéknál meg volna szabad tenni. Volt aki 240 volt aki 120 eurót tolt bele. :D Akkor ha ezt akarja csinálni valaki, akkor keressen a játékra profi befektetőt ami egyébként volt, hiszen a frontier egy nyereségesen működő kiadó ami részvénytársaság formájában működik, de pénzt kunyerálni egy közösségtől, hogy utána az arcukba toljon egy számlát hajónként 4 euróért egy festésért, hát azért ez így nem igazán korrekt. :) Ahol egy kiadó pénzeli a játék fejlesztését és nem pedig egy közösség, persze ott minden szemrebbenés nélkül meg lehet ezt tenni.

    Nézd végül is mindegy, én biztos, hogy kifizetem azt amit tisztességesen ki kell fizetni a játékért és DLC-kért, mert tetszik a játék, ha korrekt emberek lennének akkor pedig a játék és DLC-k mellett korrekt áron szívesen fizettem volna egyéb packokért is... De hogy én egyesével nem fogok 4 eurókért hajó festéseket vásárolni, erre beveheti a mérget Braben, ahogy arra is, hogy te sem fogsz venni, ebből adodoan az az állításod, hogy el tudja dönteni milyen üzleti modellt alkalmazzon nem állja meg a helyét.

  • TokraFan
    #917
    Braben elég régi motoros a szakmában, gondolom el tudja dönteni, hogy milyen üzleti modellt érdemes használnia. Egy biztos: ha az emberek hülyék és olyan tartalmakért fizetnek, melyeknek kvázi semmi értelme, akkor nincs az az üzletember, aki ezt nem használja ki!
    Nincs is ezzel gond egészen addig, amíg a valós pénzért vehető extrák nincsenek hatással a játékmenetre. Most őszintén, kit zavar, ha emberek hülyeségekre szórják a pénzüket? Maximum Te nem veszed meg -ahogy én sem-, aztán kész. Ennyi.
  • MasterMason
    #916
    Egy valóban "tisztességes" havi díj nélküli mmo legjobb bevételi forrása olyan pack-ok lehetnének, amelyeket ha jó áron csomagba árulnak akkor mindenkinek érdemes lenne megvenni. Tudod a sok kicsi sokkal több lehetne mint a kevesek által vásárolt drága "extrák"... Nem mindegy, hogy 50 ezer embernek adok el 10 euróért 40-50 festést tartalmazó pack-kat, vagy 500 embernek adok el 40 euróért 10 festést.

    Persze ez az én véleményem.
  • EFRM
    #915
    http://img.photobucket.com/albums/v220/Detronavich/Elite%20Dangerous/StandardBeta/LogEntry176a.jpg~original

    ;oo
  • Dzsini
    #914
    a lifetime pass megvásárlásával valójában azt vállalták, hogy akármilyen kiegészítő készül az ingyen jár,

    Nem. A lifetime passnál és az alfa-prémium bétánál is ki volt emelve, hogy a nagy kiegészítők járnak ingyen a játékhoz:
    The Expansion Pass includes automatic access to all major Elite: Dangerous expansion packs.

    Az várható volt, hogy a mikrotranzakciós mókákat nem rakják bele (festések, díszítések, esetleg pénzcsomag, akármi - minden, ami egy "tisztességes" havidíj nélküli MMO fő bevételi forrása).
  • Ubi™
    #913
    Sajnos az, nekem is többször leakad főleg jump/cruise után. Gyakori a disconnect is. De gondolom sokkal többen is vannak, mert elég zsúfolt a Coriolis belseje.
  • EFRM
    #912
    amugy ez a mostani build eleg unstabil a pb-hez kepest, de remelem hamar megoldjak
    dolgoznak a fiuk nemkerdes
  • MasterMason
    #911
    Szerintem szívesen fizetne is érte bárki ha egy csomagban normális áron adnák ezeket egy dlc keretében. De hogy 4 euró legyen egy szimpla festés egy hajóra, na ne már... Mi lesz a következő, most ezek is mindent egyesével fognak árulni dlc-k helyett egy olyan játékban amelyben amúgy a játékban keresett pénzzel lehetne vásárolgatni különböző extrákat a hajókra?!
  • EFRM
    #910
    festek tokeletes microtranzakciora, amig nem p2w cucc addig semmi gond
    sokkal jobb, mintha "hajokat" venne az ember ; ) ugy csillioszor jobb megoldas
  • Susarc
    #909
    azért én naiv azt gondoltam,hogy ilyen festékeket ingame is betudok majd szerezni.....
  • Ubi™
    #908
    Ez egyáltalán nem DLC és nem is új dolog egyik játékban sem. Nézd meg bármelyik játékot a WoW-tól kezdve mindegyikben van real pénzért vehető EXTRA!!! Senki sen kötelez, hogy meg vedd, de ha Jani akarsz lenni meg e-penist növelni, akkor költsél rá.
  • MasterMason
    #907
    Szerintem leesett nekik, hogy durván megelőzték az SC-t. Nem hülyék ők sem, látták, hogy sc-rajongoknak aztán tényleg bármit el lehetett adni, tudják, hogy azzal még sokáig nem lehet majd játszani, ezért aztán az előre beigért dlc-k helyett jönnek majd a "vegyél mindent pénzért" egyesével az ED-ben star citizen helyett.

    Nem jó irány.