23598
1418743729.jpg
  • Dex Cowen
    #745
    Nem lesz ezzel semmi gond, sokan akarnak kalóz lenni és sokan akarnak kalózokkal találkozni, ki fog alakulni ne félj. Csak kell építeni a kis közösséged hozzá ingame, mert egyedül elkeveredhetsz a világűrben:D
  • McHaals
    #744
    igen, ezen én is csodálkozom, mert én pl. szívesen lennék kalóz, viszont egy idő után a sok ignore miatt nem találkozhatok élő emberrel :D
  • Diopapa
    #743
    Akkor a sikeres kalózok hamar single-ben találják magukat, ha mindenki ignore-ra teszi őket.. :D
  • BladeW
    #742
    alliance/barát/ignore rendszer
    Ezt egyébként a fórumozók "sírták" ki a fejlesztőktől. Nagyon sokan inkább a single felé hajlanak, de mégis szeretnének egy dinamikus világban játszani. (Ezzel kapcsolatban kértek olyat is, hogy az aktuális single világodat manuálisan frissíteni lehessen az aktuális multi világra.)
  • Dex Cowen
    #741
    AZ online része sem lesz olyan, mint amit eddig megszoktunk. Bár van egy szép nagy tejút a játékban, de ez mind nem 1 szerveren fog menni, hanem "instance"-ok lesznek. A wiki oldalukon vlmi hasonló példával írták le:
    Ha 2játékos elkezd harcolni, mondjuk az egyik bolygó körül, akkor ők bekerülnek egy külön kis instance-ba, ahova bármelyik játékos szabadon becsatlakozhat eglszen addig, amíg el nem éri a max(elméletileg 100fős) számot. Ha ez megtört a következő 100embert, akik ugyanazon bolygó körül akarnak harcolni, másik instance-ba kerül, de a kettő vagy akár sokkal több instance között a járkálás szabad, de hogy ez játéktechnikai szempontból hogy néz ki... passz:) Továbbá van az alliance/barát/ignore rendszer, amivel megválogathatod, vagy legalábbis manipulálhatod a rendszert hogy kikkel rakjon össze miközben repkedsz a galaxisban és kikkel nem. Akiket ignore-ra raksz, azokkal soha nem fog összerakni, de ha te túl sokat szívattál egy csóró kereskedőt és ignore listára rak... akkor már többet nem szívatod.
    Persze ez még semmi, mert 3 "FŐ szerver típus" WTF is van. Az egyik ahol lényegében minden játékos van aki multizni szeretne, itt olyan gyakran rak össze téged más emberrel a rendszer ahogyan csak tud. A másik a private szerver, ahova a saját barátaidat vagy Alliance tagjaidat hívod. A 3. a full singleplayer.
    Full singleplayert csak az elején tudod választani és akkor elvágod magadat a multiplayer lehetőségétől azzal a karakterrel, azonban a multi részen váltogathatsz a private és public szerver között, miközben egy PVP on/ PVP off jelzőszerűséget is állítgathatsz, ami szintén hatással van arra, hogy kikkel rak össze.

    Én nem mondanám erre, hogy mindenkinek kedvező állást hoztak össze, erősen a single rész fele húz a dolog, azonban a játékosok, akik pvp-re és egyébb gonoszságokra vágynak, megfogják találni egymást. Ez is igaz:)


    Egy biztos érdekes kis multiplayer rendszer lesz:)
  • McHaals
    #740
    király, köszi!
    leginkább a havidíj izgatott, de akkor így már tutira befektetek egy kis lovettát a gyerekkori kedvencembe :D
  • Dzsini
    #739
    Minden legyártott parancsnoknál választhatsz, hogy a multis világba vagy a szóló világba rakod, és utána az ott fog élni.

    A szóló világban a gazdaságot nem alakítja a rengeteg játékos, és nem kell tolakodni egy űrállomás bejáratánál :)

    Havidíj nincs.
  • McHaals
    #738
    Sziasztok,
    segítsetek néhány kérdés megválaszolásával:
    1. csak online lesz játszható?
    2. lesz benne single player játék, vagy csak mmo?
    3. havidíjas lesz, vagy csak egyszer kell megvenni? (nem olcsó a játék)

    Köszi!
  • Diopapa
    #737
    Egy linket tudsz dobni? :)
  • Dex Cowen
    #736
    Találtam tört verziót. Bár annak semmi köze a hangfelismerő programhoz, hisz az még mindig a microsoft-é, Ivona csak a hangpackot adja, de azokból jókat:)
  • Diopapa
    #735
    Okés... Bár a magyar Ultimate-en kb 3 perc beállítani :D Végül is megvetted, vagy találtál tört verziót?
  • Dex Cowen
    #734
    Már meg van oldva Ivonát használok:) BTW TTS jó sok nyelven van, bár ez a kevés/sok elég relatív... Amúgy ultimate, de már angol. Szinte mindig angol windowsom volt, mikor is 1 éve újrarakásnál a kapott windows CD magyar volt... Igy nem volt nagy szívfájdalom újrarakni a rendszert:)
  • Diopapa
    #733
    Azt hiszem féleértésben vagy. Azért nem akar mennyi a TTS mert csak pár nyelven elérhető, de megoldható viszonylag egyszerűen magyar Windows alatt is. Milyen verzió a W7-ed? Home Premium v. Ultimate vagy milyen?
  • Ubi™
    #732
    Én kb. fél éve használom a VA-t az IVONA-a Amy-vel és magyarul adom a parancsokat. Tök jó, mert helyettesíti a billentyűzet és egér makrókat is. Programonként szépen be lehet tanítani mindenre. Azóta én csak az irányításra használom a bill+egér párost. Bár mostanában próbálgatok egy ilyen gamepad-et. VR sisakhoz akarom majd használni, van benne 7 analog tengely és 12 gomb, ráadásul wireless.
  • MasterMason
    #731
    Inkább olvasd el a privát üzeneted...
  • Dex Cowen
    #730
    Nem azt mondtam mennyi a bitrátája a hangnak, csak simán 34bites rendszerre vannak. Valami miatt, ott meg lehetett oldani a feltelepítést, 64biten pedig nem. Ezt is csak egy fórumon olvastam míg próbáltam összehozni a saját rendszeremen.
  • MasterMason
    #729
    A hang bitrátája nem rendszer függő, szóval akár 192bites a hang akár 384 vagy 34, akkor is működik bármilyen rendszeren.
  • Dex Cowen
    #728
    Nem az Ivonával van baj, azt használom most is, hanem más ingyenesen letölthető TTS hangpackot nem sikerült feltelepítenem windows7-re, van erről jópár fórum hogy miért nem, az is szenvedős hogy egyáltalán kiválazhasd a TTS hangok közül amit feltelepítettél... de nekem még akkor sem működött. Összességében 3órát szántam rá, az semmi biztos van megoldás, de hogy nem én leszek aki megtalálja, az szent:D

    AMúgy lentebbi kérdésre még egyszer válaszolva, a voice attack pedig a program amivel hangutasítások mellé billentyű lenyomást és még sok más dolgot rendelhetsz
  • MasterMason
    #727
    Hát akkor? :) Az X64-es rendszeren tökéletesen fut és feltelepíthető minden 32bites alkalmazás, fordítva viszont nem... Egyébként kb fél perc alatt megtalálható az x64-es ivona is.
  • Dex Cowen
    #726
    Ivona lényegében a hangpackot adja, hogy ne kelljen az idióta Annát hallgatnod a Microsoftól, Én Sally-t töltöttem le az Ivona.com-ról trialban, és ég és föld a különbség. Sajna nincs mese meg kell venni, mert a win7 egyszerűen nem akarja,hogy hangot rakj rá..., egyedül az Ivona.com-ról sikerült ezt megoldanom. Szerintem ez azért van, mert 64biten vagyok és az összes letölthető hang 34bitre van. De csak tippelek, az biztos hogy nem véletlenül mindenki az Ivonát mondja. Azonban minőségben hozza az elvártat:)
  • Torzonborz
    #725
    Ivona miért jobb mit a Voice attack ? Mivel tud többet ?
  • Diopapa
    #724
    Remek lenne thnx. 32 bites változathoz van törés, de x64 kéne ugye.. :)
  • MasterMason
    #723
    Nézegettem a joyokat, és ez a TM warthog-on nagyon megakadt a szemem, nagyon menne a cockpitemhez is. Nagyon kár, hogy nem FFB-s. Az nekem hiányozna, már megszoktam FFB-t joystickon, de százszor tartósabbnak néz ki mint a logitech g940-en, így ránézésre az anyagaiból ítélve TM Warthog egy életre szól... Melyikőtöknek van itt?
  • Dex Cowen
    #722
    Huhh az Ivona elég komoly, már rajta vagyok az ügyön, hogy szerezzek normális hangpackot hozzá, ha megvan írom honnan mit:)
  • Diopapa
    #721
    Én megvettem, tényleg jó, de az Ivona nagyon drága, abból jó lenne tört, de nem találok égen földön...
  • MasterMason
    #720
    Láttam már videón jópofa. :D VR szemüveg használatánál meg talán "kötelező" is lesz a kényelmes játékhoz.
  • Dex Cowen
    #719
    Nah voice attack installálva, csak egy napom ment rá és egy pici, de sikerült:) Egyenlőre csak a 21 napos trialt használom, de szerintem befizetem azt a 8$-t, simán megéri. Egyszerűen nincs annyi gomb egyik kontrolleren sem, hogy klaviatúra nélkül tudjak játszani és közben még a menüket is és a fel le nézéshez is hozzáférjek, így megoldva:) Vicces kis program, ha eléggé elborult vagy(ahogy én)előre megírt kis monológokat is beprogramozhatsz a gépezetnek. Fel lehet dobni vele a hosszas utazásokat a hypertérben:)

    Tipp ha ki akarod próbálni, trainingeld a recognition drivert, anélkül sehova:)
  • TokraFan
    #718
    Az jól hangzik, remélem igazad lesz...
  • MasterMason
    #717
    Azt jelzi, hogy mennyire vagy észrevehető az űrben, minél gyorsabban mész és minél nagyobb hőt ad le a gép, annál erősebb lesz a signature indicates.
  • MasterMason
    #716
    Lesz persze, csak akkor kizárólag NPC-k lesznek hatással a gazdaságra, no meg ugye te...
  • TokraFan
    #715
    Ez nagyon cool! Vajon mi cél szolgál a "signal" adat?
  • TokraFan
    #714
    Engem az érdekelne, hogy a single player verzióban is lesz-e procedurális galaxis generálás, AI hajók, forgalom, gazdasági rendszer stb., kvázi, offline is "ugyanazt" kapom-e, mint online? Én nem szeretem az online módot, remélem single-ben is lesz akkora az a galaxis, mint az online verzióban...
  • Diopapa
    #713
    Igen, bárhol találkozhatsz a többi játékossal. :)
  • Dex Cowen
    #712
    Nah igen ezt már olvastam, és azt is hogy csak rajtunk múlik mit akarunk csinálni, de még mindig nem tudom hogy a játék az kizárólag online-e vagy sem és hogy így bármikor összefuthatok-e más játékosokkal akárhol a galaxisban(remélem igen:D)vagy sem. Leginkább a kalózkodás kérdése miatt, mivel az mindig meghatározó folyamatos játékélményt biztosít, hisz mindenkire hatással van. Elég jól sikerült a harcrendszer ahhoz, hogy erre ne legyen lehetőség:) Szinte látom magam előtt ahogy verejtékező homlokkal és jeges szélvédővel manőverezek az asteroidák között a teljes vagyonommal tudva hogy itt vannak valahol...

    Nah meg nekem is viszket a ravaszon az ujjam:D
  • MasterMason
    #711


    Ilyen az Orrery View, ahol minden rendszert meg tudsz majd tekinteni úgy mint egy planetáriumban.

    Dex Cowen:

    Hogy szimultán hány ember harcolhat majd a véglegesben azt én nem tudom, annyi bizonyos, hogy egyetlen nagy szerveren futnak majd össze az adatok, így hát minden játékos tevékenysége befolyásolni fogja a dinamikus gazdaságot, függetlenül attól, hogy őt fizikailag látnánk e vagy sem.
  • Dex Cowen
    #710
    Sziasztok!

    Megvettem én is a játékot, egyenlőre nagyon tetszik várom a 29.-ét:)

    Az irányítás érdekes, hasonlít az evochron mercenary-hoz, ott remek fizika van, bár itt még nem éreztem rá a sodródásra, adhatnának több vector sebesség infot, vagy csak én vagyok vak?:)

    AZ online részét egyenlőre nem sikerült megfejtenem a leírások alapján, de gondolom a tejút elég nagy pár klánnak és az ezekkel járó confliktusoknak, nem?:) SZóval mire is lehet e téren számítani? Alakul valami magyar megmozdulás?
  • MasterMason
    #709
    Ha nem haragszol akkor a képet innen be is teszem:



    Itt egy tök új concept rajz, hogy képzelik frontiernél a bolygóra leszállást.

    Szerintem nagyságrendekkel több lehetőség van ebben a játékban, mint bármelyik eddigi kereskedős űrszimulátorban. Az első és legfontosabb ami által igazán közel fogjuk érezni magunkhoz az az, hogy nem egy elképzelt és kitalált világban játszódik, hanem abban a tejútrendszerben amelyben élünk. Nem egyszerűen csak ott van a térképen egy hatalmas galaxis a tejútrendszer, de tudományos pontossággal a galaxist procedurálisan 1:01 arányban nem ismétlődő módon "építették fel." Tehát mindegyikben máshol lesznek a bolygók, a holdak stb. 100 milliárd naprendszer és 400 mintegy milliárd csillag lesz. És ha jól emlékszem, akkor ebben a procedurálisan generált galaxisban közel 160 ezer az éjszakai égboltról már ismert csillag helye valós adatokból van betáplálva. Tehát tényleg úgy érezhetjük majd, mintha mi valódi tejút rendszerünkben lennénk. Sokkalta közelebb hozva azt az élményt, hogy mi emberek már valóban kijutottunk és meghódítottuk az űrt. Emellett természetesen bolygók holdak és gyakorlatilag majd minden ismert kozmikus jelenség helyett kap majd a végleges játékban kezdve a fekete lyukaktól egészen a szupernóvákon át az aktív kettős csillagokig. Szerintem ez lesz az évtized legjobb játéka, de itt is érdemes szerintem megvárni míg megjelenik az alap játék, és akkor elkezdeni vele játszani, miközben majd dolgoznak a többin.
  • Bhalage
    #708
    newsletter 32
  • PiciPanzer
    #707
    Volt szó joy vásárlásról.
    X52 információim szerint van néhány darab raktáron a WingBest-nél.
    X52 Pro-t augusztus végére tudnak hozni.
  • TokraFan
    #706
    Akkor sorry!