23598
1418743729.jpg
  • PiciPanzer
    #1264
    Viper a rendfentartás eszköze, rövidtávú gép. "The Viper Mk. III ...... It is the main vessel used by station security forces and law enforcement". Ezért gondolom nem ugrik nagyot. Ha fölteszem rá a mirrored armort és a fegyvereket már nem lehet vele átugrani i Bootis-ból Eranin-ba :). Ezért csak a reiforced-et lehet rátenni, azzal legalább a környéken tudsz ugrálni.
    Magányos kalózok kis hajója inkább a Cobra lesz.

    NPC kalózokra vadásztam vele egy aszteroida mezőben, nagy fun faktorú gép.

    Ebből kettő NPC Anaconda volt:

    Utoljára szerkesztette: PiciPanzer, 2014.08.11. 15:40:53
  • Dex Cowen
    #1263
    Gimbaled fegyverekkel sokkal jobb lőni a cobra mk.III-ban, azonban mégsem olyan gyors mint egy viper és könyyű tartani tőle a távolságot, 1km fölött a gimbaled pedig valóban nem valami hatékony ha nem az anacondán van:) Sajnos túlságoan zavar a korlátozott hyperhajtómű a kisebb hajókon, az anacondával oda repültél ahova akartál és bármilyen területen megálta a helyét.... Hát igen, jelenleg ott kezdődik a hajó, remélem kapunk még más hajókat is, jól jönne valami viper szerűség sokkal jobb hyperhajtóművel nah meg valami tesvér az anacondának, elég magányos a cirkálók között.
  • Dex Cowen
    #1262
    Kipróbáltam a vipert, marhajó harci gép. A legélvezetesebb fight egy anaconda ellen volt, csak autocannont raktam akkor épp rá és igazi battlestar feeling volt. Mivel boostal 500m/s-ra gyorsul fel, így bármit márhonnan utolérhetsz és a manőverezés is teljesen más dimenziókban mozog, mint a többi hajónál. Egy kis gyakorlás után körözni is tudtam a hajók körül úgy hogy fixed fegyverekkel sikeresen tüzelni tudtam rájuk. Bár a legviccesebb amikor tartod a 800m-es távolságot és a vakfoltjából követed-lövöd a hajót:) Persze nem assist offos repülésről beszélek, csak folyamatosan oldalazva vagy le-föl haladtam a hajóval. Az egyetlen hibája, hogy bootis-ból még Eraninba se tudok átugrani vele.... Eléggé useless normális hyperhajtómű nélkül, de számomra nincs nála élvezetesebb hajó. Utána átültem egy combra mk.III-ba, a 2db class2-es portot csak gimbaled fegyókra vagy rakétákra lehet használni, olyan szinten rossz helyen és távolságra vannak egymástól, hogy képtelenség vele normálisan célozni. Ha az egyik talál a másik tuti nem, de már a 2db class4-es pointhoz képest is szarul vannak elhelyezve. Most nézem majd meg gimbaled fegyverekkel, remélem jobb eredményt hoz, ha nem... irány vissza az anaconda
  • MasterMason
    #1261
    Én amit nem tudok megunni az coriolison ki meg beszálláskor a látvány amit a hajók nyújtanak azzal a heat effect-el a hajtóművön. Egyszerűen csoda szép, akárcsak az amikor ugranak előtted. Imádom, kifele menet ráállok egy hajóra és megyek utána picit és megvárom míg ugrik. :D

    Az valami beszarás. :P

  • MasterMason
    #1260
    Tip:

    Ctrl+f gombra kiírja fps-t a játék, ctrl+b-re pedig a sávszéllességet.

    ---------------------------------------------------------------------------------

    Voltan: Én nem vettem észre melegedést.
  • PiciPanzer
    #1259
    Procimon megfelelő hűtés van, azonban a VGA-m ventilátora teker rendesen. Alaposan ki is takaritottam a gépem a minap.
    Utoljára szerkesztette: PiciPanzer, 2014.08.11. 11:16:18
  • Voltan
    #1258
    Én azt vettem észre, hogy a játék kicsit jobban melegíti a procit, néha a vga-t is, mint más, mai cucc.
    Főleg a procinál érezhető.

    Erős gépem van, az nem probléma. Más is felfigyelt már erre?
  • Dex Cowen
    #1257
    elméletben az űrpor lenne, amit a hód világít meg, de így valóban karcos... Nekem inkább izgalmasabb USS-ek kénének, kicsit egyhangúak... Jó lenne találni is vlmi érdekeset:)
  • MasterMason
    #1256
    Sok dolog hiányzik még. De két dolog nagyon nem ártana már most valamelyik következő béta patch-nál sem. Jó lenne valami fasza kis effect SC-bol kijövet is a cockpit rázás helyett, nem igazán tetszenek ez a "szálló csillagok" sem amik jelzik az irányt repülés közben, túl nagyok és túl sok.
  • Dex Cowen
    #1255
    Hát még jó sok minden fog változni, remélhetőleg az NPC-k AI-e is, a dokkolásnál látszik csak igazán mennyire nincsenek még rendben. Nah szerintem veszek is egy vipert és megnézem hol vannak a határai/m:)
  • MasterMason
    #1254
    Szerintem még változni fognak az erőviszonyok is a véglegesben, bár a sidewindert akkor is max két lövésből fogja leszedni egy cirkáló...

    Mondjuk anaconda-anaconda ellen már érdekesebb a harc, pláne ha mindkét anacondát ember viszi, mert úgy a csata végén valakinek sokba fog kerülni. :D
  • Dex Cowen
    #1253
    Hát igen... nekem is izzad a tenyerém hogy lecseréljem-e az anacondát egy viperre.... kicsit legyőzhetetlennek érzem magam az anacondában, ami hosszútávon unalmas
  • MasterMason
    #1252
    Na ja, de hát az anaconda egy igazi cirkáló nem vadász. :D Remélem hamarosan megjelenik végleges játék, és abban már lehet több hajó is, úgy nem kell majd lemondani a már jól felszerelt cirkálóról ha éppen egy kis vadászatra vágyik az ember. :D
  • PiciPanzer
    #1251
    Ezzel a loadout-tal járok conflict zone-ba. Sokkal élvezetesebb, mint Anacondával. Lehet, hogy lenne jobb fegyver összeállitás is, de a multi cannonok hangja, effektje fenomenális. Kipróbáltam a fixed, gimballed összeállitást is, a fixed jön be jobban egyenlőre. Ajánlom próbálja ki aki még nem tette.
    Burst laser érdekelne még, de abbol sajnos nincs c4, legalább is még nem találkoztam vele.
    Betévedt a zónába egy másik player is, pechére a komcsikhoz állt be :). Megvan az 1. player kill.

    Vége van ezeknek az instáknak valamikor, vagy csak amikor megunom/kilőnek/elfogy a lőszer?


    Utoljára szerkesztette: PiciPanzer, 2014.08.11. 00:37:32
  • Dex Cowen
    #1250
    Ez igaz, azonban nagyobb hajtóművek is kerülnek emiatt a nagyobb hajókra. Én inkább a max speed limitben keresném a hibát, lényegében csak imitálva van a newtoni fizika. Egy anaconda méretű hajóval is lehet/lehetne elképesztő manővereket tenni de a jelenlegi "assist off" üzemmódban kikapcsolod az oldalirányú segédhajtómáveket is, amivel lényegében egy sodródó fémdarabbá változtatod a hajót. Én személy szerint erősen korlátozva érzem a vezetési élményt emiatt. Jobban örülnék neki ha az energia elosztó rendszerekkel kéne folyamatosan babrálni hogy egyben tartsd a hajódat, mikor épp nem a megszokott manővereket viszed véghez. Ha kivennék a speed limitet és az assist off-al nem kapcsolnál ki minden automata korigálást csak a "fékezést"/ellenerőt kapcsolnád ki nem lenne semmi baj... Leszámítva hogy 10-ből 1ember tudná vezetni és az is csak azért mert nem adta fel a megtanulását. Sajnos az Elite-től ezt a megoldást el is felejthetjük. Részemről marad a gimbaled:)
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.10. 20:05:22
  • PiciPanzer
    #1249
    Nagyobb tömegnek nagyobb a tehetetlensége. Az űrben is nagyobb erő kell ahhoz, hogy egy nagyobb tömegű test irányát/sebességét megváltoztassuk.
  • MarkBlade
    #1248
    Max légkörben. Az űrben nincs gravitáció és súrlódás. Ezért a nagy is úgy fordul ahogy egy kisebb. :P
  • TokraFan
    #1247
    Ebben semmi meglepő nincs, egy nagy teherhajó nyilván lomhább, mint egy kisebb vas.
  • MasterMason
    #1246
    Tip:

    Akinek elég erős gépe van, az Nvidia control panelen a program settingsnél vegye fel az EliteDangerous.exe fájlt, és tolja fel az anisotropic filteringet 16x-ra Igazán látványos minőségjavulás lesz... ;) Ugye a játékon belül még nem lehet állítani az anisotropic-ot, ezért kell nvidia control panelről beállítani...

    Itt látszik a különbség:
    Anisotropic Off

    Anisotropic 16X
  • MasterMason
    #1245
    Tip:

    Distress beacon-t próbálta már valaki?! :D A jobb oldali tabon van a functions menüben....

    Ha kifogy az üzemanyagod és nincs a közelben semmi, akkor ha bekapcsolod, akkor kidob egy ilyen beacont ami meghív egy NPC-t, és jó magas áron vehetsz tőle üzemanyagot. :P Ki kéne próbálni valami olcsóbb hajóval. :D
  • Dex Cowen
    #1244
    hát nekem az a tapasztalatom hogy az anacondára ha nem raksz gimbaled fegyvereket, akkor sokkal nehezebben találod el a gyorsabban manőverező kisebb hajókat. Én trailingelem a fegyvereket, bár ez gimbalednél nem kéne számítani, de szerintem pontosabban lehet vele lőni. Én még nem céloztam eddig subsystemeket, mert 10mp-ig él... bármi?!? Ha meg sokan vannak, akkor még jobb ha van gibmaled, mert csak assits offal megfordulsz és hátrafelé menet kilövöd az összeset. Ezt megcsináltam gimbaled nélkül is, de elég izzasztó volt. Nem tudsz úgy manőverezni az anacondával hogy mindig jó szögben legyél a többi hajóhoz képest, 1/3 sebességgel ez lehetetlen. Szerintem a gimbaled az egyetlen használható megoldás, mert nem tudod skillel behozni a sima fegyverek célzó hátrányát, annyira nem leszel jó mint a gimbaledes, aki csak épp hogy lát téged a cockpit sakrából és mégis eltalál folyamatosan.

    Jó setup? Legyen benne gimbaled pulse laser és gimbaled autocannon, ezekkel megoldasz mindent, még a plasma accelerator sem fontos, csak ha szereted az egylövéses killeket(mivel az nem gimbaled és a hajó orra alá céloz, így kicsit skilles vele eltalálni bármit is:) Azonban a rocket launcherek sem rosszak, de én még nem mélyültem el bennük. Szerintem kísérletezgess, nem vészesek a fegyver árak.
  • Ubi™
    #1243
    6x C4 Beam laser turret és 2x C2 Missile Rack
  • Susarc
    #1242
    milyen jó SETUP-ot javasoltok Anacondára?
  • PiciPanzer
    #1241
    Nincs nagy tapasztalatom Anacondával, de a fixed turretek kis célpontok ellen szerintem nem jók. Nem lehet állitani a fegyverek összetarását, ezért nem lőnek egy helyre.
  • Dex Cowen
    #1240
    Dahan mindig is bugos volt nem?
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.10. 17:09:04
  • Dex Cowen
    #1239
    Kipróbáltam gimbaled weaponok nélkül is az anacondát, de sokkal gyengébb, nem tudsz úgy manőverezni vele, hogy folyamatosan hatékonyan tüzelj kisebb hajókra. Majd átülök egy viperbe, mert az anaconda nem ad valami nagy harcélményt. Kicsit overpoverd és ha ezt nem használod ki akkor egy lomha tank., és kipróbálom a sima fegyókat is. A (T) jelzésű lövegek, pedig maguktól lőnek a célpontra:)
  • PiciPanzer
    #1238
    Gimballed-ből még csak páratlan számút(C1,C3,C5) láttam. Gondoltam összerakok egy full MC-s anacondát, de igy nem lesz jó. Marad a Pulse Laser.

    Más: Dahan Gateway nálatok is bugos? Ilyen mikro ugrásokat csinál az állomás. Ezt máshol még nem tapasztaltam.
    Utoljára szerkesztette: PiciPanzer, 2014.08.10. 17:08:23
  • Dex Cowen
    #1237
    Nem akarok butaságot mondani, de szerintem csak C4-es van és a C6-os már csak simán cannon, amiből szó szerint ágyúgolyókat lősz ki, és lassan:) Azonban C5 gimbaled pulse laser van, én most azt használom 2db c4-es (G) autocannonnal
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.10. 17:02:14
  • PiciPanzer
    #1236
    Látott már valaki esetleg valahol eladó C5 (G) Multi Cannont? Létezik egyáltalán?
  • MasterMason
    #1235
    Azon belül meg a local security office.
  • PiciPanzer
    #1234
    Állomáson: Starport Services/Contacts.
  • Smokk
    #1233
    Ertem,es hol lehet ezt bifizetni?
  • MasterMason
    #1232
    Be kell fizetni a büntit. :D
  • Dex Cowen
    #1231
    Ha bénán dokkolsz be vagy karcolod az űrállomást(ami type9-el vagy anacondával könnyen megy) akkor is kapsz büntit. Nem veszed észre, elfelejted eltávolodsz a rendszertől, majd mire visszajössz már eléggé tudnak haragúdni rád. Most nekem is van 1500bounty a fejemen, filózok is rajta hogy dokkoljak changodockon

    Amúgy solo módban nekem eltűnt a kifagyás, és ha nem használok deffence turreteket, akkor a weapon groups is működik. A Plasma Accelerator eléégé imba, egy lövés vele egy sidewinder, 3 lövés egy lakon type 9:) Csak arra figyeljetek, hogy a plasma acceleratornek alul van a célkeresztje és lefele lősz a hajóhoz képest. Közelről nem is látom a hajót akit épp lelövök.
  • Smokk
    #1230
    Nem
  • Susarc
    #1229
    kint felejtetted a fegyverzeted?
  • Smokk
    #1228
    Mi a retekert szed le beszallaskor a bazis?!?!
    Egyszeruen nem akarom elhinni!
    Mar megint tele voltam draga rakomannyal,jott egy szken majd szarralottek.Beszallasi engedely mar meg volt adva ofkorsz.
  • MasterMason
    #1227
    Hát igen, egy nyerges kamiont is jóval körülményesebb vezetni mint mondjuk egy transportert. :D
  • Susarc
    #1226
    más kérdés ,hogy 10 perc alatt keresek vele alsó hangon tőke nélkül /1.5 millióval/500.000-et....P
  • Susarc
    #1225
    hát gyerekek ez a Type9 ez borzalmas jármű :) lassú,melegszik és még kevesebbet is bír ugrani mint a TYpe6.....:( az irányítása is kissé körülményes.....pffff elkéne adnom és vissza type 6...