23607
1418743729.jpg
  • MasterMason
    #1353
    Nem árt a szemnek az anaglyph , több játék is van ami támogatja és mindenhol az van írva, hogy minél kisebbre veszed annál kevésbé fárasztja a szemet, bizonyos értékhatáron meg nyugodtan használható hosszú távon is.

    Ami oculust illeti, igen 960x1080-an de még akkor is elég sokan mondják, hogy dev2-nél még eléggé látszanak a pixelek élei, nem szabad elfelejteni, hogy nagyon közel van a szemhez a kijelző, hogy teljesen tökéletes legyen ahhoz a 4k kell majd, vagyis szemenként 1920x2160.
  • Ubi™
    #1352
    Az anaglyph és 3D megjelenítés meg jelenleg még elég gyenge, hiszen ha csak 1 millimétert is húzol a 3D separation csuzskán már szétesik a kép és 5 perc után már árt a szemnek is. Nem véletlen az Experimental jelzés, jelenleg csak az OR része használható.
  • Ubi™
    #1351
    A DEV2 1920X1080-as OLED kijelzőt oszt meg a két szemnek (960x1080 szemenként), ebből az optika segítségével az agy rakja össze a Full HD felbontást! Ez jelenleg is elég élvezhető már, de igazán a késleltetés az, amit az OLED ésaz elektronika segítségével sikerült élvezhető érték alá vinni, így nem késik a kép és nem rókázik már senki tőle. A végleges OR felbontása biztos, hogy nagyobb lesz: 1440p esetleg 2160p, de ez majd jövőre a megjelenés előtt derül ki. Mindenesetre mivel lefelé is tud skálázni a megjelenítés, ezért akinek a full HD felbontás most is megy, annak az OR-el sem lesz gondja, nagyobb vas csak a nagyobb natív felbontáshoz kell.
  • MasterMason
    #1350
    Ja, és elfelejtettem mondani, hogy természetesen ezek az értékek még eltolódhatnak ha messzebb ülsz a monitortól mint én... Nálam ezen tartományok között működik szépen a monitorhoz való távolságomnak köszönhetően.
  • MasterMason
    #1349
    Marha jó egyébként! Mondom csak arra kell figyelni, hogy 0.5 és max 2 milliméter közötti tartományon belül legyen eltolva a red, és akkor tökéletes lesz! ;) Minél kisebb az eltolódás, annál kevésbé fárasztja a szemet. Ha hosszú távon akarsz játszani, akkor a 0.5 milliméter is elég, 3d-s lesz akkor is szépen, és akkor hosszabb ideig is használható.
  • Dex Cowen
    #1348
    Jól hangzik, lehet elmegyek moziba és szerzek egy szemcsit:D
  • MasterMason
    #1347
    Sikerült szépen belőni. Persze ettől függetlenül kell majd azaz oculus.

    Egyébként az a titka az anaglyph sztereózásnak, hogy a "kevés sokkal több". Finoman kell ezt beállítani, és akkor a szemet sem fárasztja úgy. Nem szabad széthúzni teljesen a két képet mert akkor nagyon fárasztja a szemet, csak éppen picit és pont annyira kell és szabad eltolni a red-et, hogy kiadja a 3d-t. ;)

    Sikerült nagyon szépen beállítanom, nincs szellemkép sem és a színekkel sincs gond, ugyanazok a színek csak alapból egy picivel sötétebb éppen ezért a brightness-el kell szépen korrigálni.
  • Dex Cowen
    #1346
    nincs mese meg kő venni azt az Oculust:D

    BTW Hungarishe threaden belül az egyik arc csinált egy mumblet, a magyar elitezőknek. Mivel kezdek magányos lenni én fel is mentem. Hát már 2 napja egyedül ülök a szerón, szóóóóval röviden.... nem jön valaki játszani?:))

    itt a thread(első post) http://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=21892
  • MasterMason
    #1345
    Na srácok elugrottam a szemcsiért és azt kell mondjam, hogy nem igazán jó, nem teljesen olyan mint a papír szemcsié, jóval kékebb a lencse ezért szellemképes, most éppen a regisztriben tweakelem a színeket, hátha sikerül beállítani rendesen.

    Ha nem akkor veszett már több mohácsnál is 1200 forintnál. :D
  • Dex Cowen
    #1344
    Hát az elmes tv-s szemüvegek önmagukban nem működnek, kéne szerválnom egy hubot hozzá...
  • alma2
    #1343
    kb 10 perc jatek utan (leszamitva, hogy minden fos szinu) ki fog folyni a szemed, ertelme nem sok van, max erdekesseg 5 percig.
  • Dex Cowen
    #1342
    Ebben az esetben az én gépem is bírja az oculus riftet... :D Mondjuk én is melóra építettem:D Jó hogy szóltál, nem is értem eddig miért nem néztem meg. Pedig az olvastam sokkal erősebb videokártya kell hozzá
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.13. 04:14:30
  • Dex Cowen
    #1341
    Az Elite Dangerous alapvetően singleplayer játék, így egyedül is mindent megcsinálhatsz. Nem muszáj látnod a többi embert vagy akár együtt játszani velük, úgy hogy te sp-ben játszol hatással leszel a multiplayer világra és fordítva. Mint említettem a single player piacon is teljes mértékben egyedül álló:) Sőt ha meguntad a solo módot átválthatsz nyugodtan multira mintha végig ott játszottál volna.
    Olvasd el inkább mit tud ez a játék nagy vonalakban, ez többet tud mint pár teszt:)
    http://www.scribd.com/doc/230681554/Elite-Dangerous-the-Beginning-Early-Game-Designs-2014

    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.13. 03:57:15
  • MasterMason
    #1340
    Na gyerekek, másként is be lehet állítani az anaglyph-ot, mégpedig a videokártyánál. Értelemszerűen ilyenkor a játékban le kell kapcsolni, na most ha így kártyánál állítod be, akkor fullra minden 3d-s. :D

    Na így már egyből nem zavarnak a "kis csillagok" vagy "szálló por" sem amik a haladási irányt jelzik menet közben.
  • TokraFan
    #1339
    Nem ledegradálásnak szántam, az utóbbi idők egyik legígéretesebb programjának tartom. Viszont amit írsz, az javarészt a multi képessége lesz ha jól értem, ami engem sajnos kifejezetten taszít. Szeretek magam játszani, single módban. De majd meglátom, pár órára biztos be fog szippantani. A tartós játékidő már más kérdés, főleg SP-ben. Megvárom a teszteket ha kijött a game, aztán akkor majd okosabb leszek.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2014.08.13. 02:08:30
  • MasterMason
    #1338
    Amúgy gondolom még fejleszteni fogják anaglyph-ot is a játékban, mert egyenlőre csak a cocpit 3d-s, illetve a galaxy map már full 3d-s és marha jól néznek ki a csillagok a térben! :D
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.13. 01:54:05
  • MasterMason
    #1337
    Ki tudod probálni az oculusos beállítást is a játékban oculus nélkül is, nálam reccenés nélkül fog vinni full felbontáson bármit, bár nekem munkára épített erőművem van. ;)
  • Dex Cowen
    #1336
    Azt összeadva 1080p:) ránézek majd én is erre, családnak van 3d-s tv-je majd meglátogatom őket és elkérem az egyik elemes szemüveget. Jelenleg nekem sincs pénzem egy occulusra és egy új videokártyára. Az occulus mellé már egy GTX750 kell, nekem meg csak a jó öreg 560-as van. Ha még meg lehetne oldani hogy a 2képet 2 külön videokártya generálja.... de sajnos nem, pedig akkor be tudnék rakni mellé még egy ugyanolyan videokarit és szerintem simán vinné.

    Hozzáteszem a DK2 az elkövetkező 1évre tuti jó vétel. Amennyire utána tudtam olvasni a teszterek már egy kész terméknek írják le, még mindig vna hova fejlődnie, de élvezhető és nem mosódik el a kép. Ha jól tudom a menü is egész kivehető. Szerintem a DK2 pont annyit tud, amennyit a jelenlegi felső kategóriás gépek és a támogatott játékok tudnak.

    Én arra várok igazán, hogy az AVR-t (a kezedet is viszi át a virtuális valóságba) is támogassa az Elite. Jó lenne ha a menük érintőképernyőként üzemelnének és a játékon belül az AVR segítségével használhatnád őket. Így nem lenne gond hogy nem látsz ki az Occulusból, csak megfelelően kell elhelyezned magad előtt a joystickod és teljes az élmény:)
  • MasterMason
    #1335
    Egyébként felbontásban még jobb ez a megoldás mint az oculus, hiszen a Dev2-vel szemenként egyenlőre csak 860x540-es felbontás jut...
  • MasterMason
    #1334
    Én már le is adtam a rendelést erre :D

    Vörös-Cián POP
  • EFRM
    #1333
    hat ez KURVA POEN!!!! en is talaltam egy papir 3d szemuveget, nagggyon jo!
    ehh a szegeny ember oculusa ;o)

    nice!!
  • Susarc
    #1332
    nekem is van valahol 3d-s szemüveg! akkor előkeresm
  • MasterMason
    #1331
    Na közben találtam egy 3d-s papír szemcsit itthon, hát gyerekek nagyon jó anaglyph módban az ED, teljesen térhatású! :D Nagyon jó!

    Próbáljátok ki mindenképpen! ;)

    Én biztosan megrendelem a műanyag szemcsit, amit linkeltem.
  • Dex Cowen
    #1330
    Az űrlövölde kicsit erős szó az E:D-re, de tény hogy nem a birodalom építéséről szól, vagy legalábbis nem a sajátodról:) Azonban lehetőséged van felfedezni egy galaxyst, amiben lesznek idegen civilizációk is. Nem építed, hanem megfigyelheted és segítheted más birodalmak növekedését, sőt akár egy elveszett colonia, a galaxis másik végén messze a civilizációtól, is lehet majd nagy föderáció a segítségeddel:)
  • TokraFan
    #1329
    OFF
    Látom nem sokat tudsz az X:R-ről. Én 10éve játszom X-ekkel, több ezer órám van a játékban, lehet, nem kéne kioktatnod arról, mennyi idő megtanulni. Az X:R egy rendkívül buta konzolport, a .exe pedig 32bites és nem 64, nézz utána nyugodtan, a komplett konzol sztori elérhető a neten.
    ON
    ED-hez: Meglátjuk akkor, de így most áldom magam, hogy nem rendeltem elő. A multi engem sosem érdekelt, ahogy a harc is csak kevésbé, bár néha kedvem szottyan kalózokat irtani vagy cirkálókkal irtani az ellent, de alapvetően a birodalomépítés lehetősége miatt szerettem az X-et is. Ezzel együtt, biztos vagyok benne, hogy az ED kiváló játék lesz, csak jelen infók fényében már nem biztos, hogy számomra...Az űrlövöldék nagyjából freespace óta nem kötnek le.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2014.08.12. 19:32:21
  • Dex Cowen
    #1328
    Épp a Hermitage rendszerben vagyok, mindenhol kalózok vannak. Vicces kis rendszer jó sok interdictionnel és remegő újjal a ravaszon:) Négyesével jönnek eagleben vagy sidewinderben, hát az anacondával nem nehéz elérni hogy menekülőre fogják. Találkoztam cobraval is, de akkor csak kettő jött, ők egy kicsit kitartóbbak
  • Dex Cowen
    #1327
    Jah bocs:D
  • MasterMason
    #1326
  • MasterMason
    #1325
    És miért nem vetted fel? f9-es megnyomásával elkezdi felvenni akár a csatát akár bármi mást. :D
  • Dex Cowen
    #1323
    Hehe megvolt az első voicecomm beszélgetésem egy lelkes UK pilótával:) Supercruise közben fogtam az adást, elfogadtam és baszki... kurvajó:D Mintha lenne egy ilyen rádió effekt alatta, hihetetlen hangulatos volt. Dumcsiztunk egy kicsit, de mikor kiléptem supercruise-ból megszakadtunk. Be se állítottam a mikrofonom és ment:)
  • MasterMason
    #1322
    Ott van a grafika beállításoknál a menüben az anaglyph mód, működik is, csak nincs ilyen szemcsim nem tudtam kipróbázni milyen vele. :D

    Kell rendelnem egy ilyen szemcsit, már csak a buli kedvéért is. :P
  • Susarc
    #1321
    ilyennel is megy? majd beszámolót írj pls :P
  • MasterMason
    #1320
    Na tessék 1200 forint, egy próbát megér. :D

  • Susarc
    #1319
    fél év múlva 150 dodó lesz.....nyugalom
  • MasterMason
    #1318
    Tényleg valaki anaglyph módban kipróbálta már ED-t? :D

    Kell szereznem egy ilyen 3D-s papír szemcsit próbához. :D

    Nem tudom, hogy mi tévő legyek ezzel az oculussal is, 480 dollár szállítással együtt, de amilyen az én szerencsém ahogy rendelnék egyet rendelhetném a következőt is, biztos megjelenne jobb felbontással egy hónap múlva. :D Aztán meg már nem lehetne eladni a 2-est csak fillérekért.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.12. 18:00:03
  • Susarc
    #1317
    bakki 1 napja veszteglek AULIN-en a plazma ágyúmért de nincs szerencsém :((
  • MasterMason
    #1316
    Egyébként ha már EvE-hez hasonlítják ED-t vagy azzal vetik össze, akkor legalább tennék ezt az EvE Valkyrie-al ami egyébként tizedét sem fogja tudni mint ED...
  • MasterMason
    #1315
    Az árnak az a köze hozzá, hogy került vagy tízezer dollárba egy űrállomás a EVE-ben, régebben még többe is... Szóval azért mégsem mindenki építhetett... Ha mindenki építhetett volna, akkor az EVE egy diafilm lett volna. A másik pedig az, hogy az eve-s űrállomást maximum csak egy viccnek lehetne nevezni ahhoz képest, amilyenek az XR-ben vannak...

    De nem csak akkor esne szét az EVE ha tényleg mindenki építhetett volna állomást, hanem akkor is, ha egy csata nem abból állna, hogy gyakorlatilag egy helyben állnak a hatalmas hajók, és numerikusan látod a csatát, a pajzs meg fegyverszámláló müxik azt csókolom, azon kívül egy helyben áll minden.

  • Dex Cowen
    #1314
    A probléma nem a hardverel van, hanem azzal hogy a játéknak a teljes politikai és gazdasági felépítése nem arra alapul, hogy te gyártasz le mindent ami megtalálható a játékban. Az EVE online egy low polygonos skinnel textúrázott játék, ahol egy háttérkép elé rakják a hajódat. Ha engem kérdeztek fölösleges összemérni a két játékot, Teljesen másról szól és az elite messze felül múlja technikai szempontból.

    Hogy miért nem lehet Aluin Enterprise méretű stationod? MIlyen funkciói lennének? Mit venne meg a station és mit adna el? Honnan lenne a stationek pénze? Mit csinálnál a megvásárolt TONNNÁNYI alapanyagból. Egyszerűen a játék rendszer nem bírja befogadni hogy stationt építs, hisz azzal te irányítanád a csillagrendszert, ami alapján te egy Frakció lennél.
    -De hát ezt megoldották az EVE-ben is, majd az emberek adnak és vesznek amit kell.-
    Továbbra is, jelenleg csak kereskedni tudsz a megvásárolható termékekkel, felhasználni őket nem.... Így továbbra sem fér bele, hogy az emberek csak és kizárólag egymással kereskedjenek, hisz nekünk csak annyi értéket képviselnek ezek a termékek, mint amennyiért el tudjuk adni. Ergo mindenkinek ugyanannyit ér egy érc, mivel senki nem tudja felhasználni és értékesebb terméket csinálni belőle.
  • lammaer
    #1313
    (miért menjünk MI oda, ha veled beszélünk? :) Jössz te is? )