23607
1418743729.jpg
  • Chob
    #1513
    Pont tegnap olvasgattam a hivatalos fórumot, és ott láttam Isinona csempész videóját, és arról volt pont szó, hogy a Frontier fel is használhatná simán ezt, úgy tűnik gyorsan fel is használták. :D Amúgy tényleg nagyon hangulatos, és ezért ennyire nagyszerű ez a játék, mert bárhogyan viselkedhetsz, nem fog rád szólni senki. Vagy mégis, ha már nagyon vérszomjas kalóz vagy mint pl. én, és azt megunják és felkeresnek és levadásznak. :D De olyan jó érzés, más játékosokat szétlőni egy olyan rendszerben ahol körözött személy vagy. :D
    Én is legszívesebben FA nélkül játszanék, de ahhoz előbb be fogok szerezni egy Hotas-t, mert jelenleg a gamepademet nem tudom érzékeltetni a játékkal, pedig akkor szerintem azzal játszanék FA nélkül.
    Már nagyon várom, hogy frissítsék a játékot! Addig is óvatosan repkedjetek, remélem még titeket nem lőttelek szét. :D Ja még annyi, hogy érdekes a játékosokat ha szétlövöd nem robbannak fel, hanem csak simán eltűnnek mintha elugrottak volna, pedig nem ugranak el, mert a hull-t mindig leverem 0-ra.
  • MasterMason
    #1512
    Egyébként aranyos, és el tudom képzelni mit fog akkor csinálni az értékes aranyrudakkal ha a pár száz kreditet érő holmit így csempészte be.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.22. 17:09:00
  • Dex Cowen
    #1511
    Role Playing pajti Role Playing:) És azért csak Assist Off-ba tolta végig:)
  • MasterMason
    #1510
    Na de ennyit sunnyogni pár száz kreditért :D, közben itt meg Chob több tízezret érő lopott aranyrudakkal sétált be és vett fel érte pénzt egy állomáson. :P
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.22. 16:27:59
  • TokraFan
    #1509
    Galaxy simulator 1.0 :-)
  • Dex Cowen
    #1508
    Nah mentem is csempészni:P Ez az arc nagyon durván tolja és jó videókat is készít: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KbaLJTGHkj8
  • Dex Cowen
    #1507
    szívemből beszélsz:)
  • MasterMason
    #1506
    Gyíkemberek márpedig vannak, úgy néz ki mi vagyunk azok. :D Amondó vagyok, hogy egy nagyon nagy szerencse, hogy ez a Braben rajong a csillagászatért. ;) Rengeteget dob a hangulaton, hogy megcsinálta az egész galaxist. :D Az milyen durva már, hogy nincs egy olyan csillag a játékban abból a 400 milliárdból amit a játékban látsz, ahova ne lehetne elmenni.

    Tényleg fantasztikus, hogy egy planetáriumba képzelte bele ezt a játékot ez a pali. És még az ilyen kis "apróságok" mint pl dinamikus atmoszférikus hatások is mind mind hozzá fognak járulni a hangulathoz és ahhoz, hogy tényleg azt érezzük, hogy ott vagyunk egy valódi galaxisban.
  • Dex Cowen
    #1505
    Én sem:) Fasza lenne ha rálőhetnénk ezekre az üstökösökre egy-egy galactikus jeladót, ami folyton adatot küldene a hajómnak, és pár óra alatt ki lehetne számolni a röppályályát, azt hogy milyen anyagokból áll össze... Esetleg összevetni a hajóm adatbázisával(eddig lescannelt dolgok) és megnézni valyon van-e egyezés anyagösszetétel és kortörténeti szempontból. Így akár megtudhatnánk honnan származik, nah meg azt ha becsapódik valamibe, az mikor és hol fog megtörténni, nehogy már lemaradjunk róla:)
    A másik ilyen a supernova, amit mindenképp megnéznék, egy csillagból feketelyuk nem lenne rossz:)

    Freelancerer nem játszottam, de amennyire nézem a játékot, most is vannak olyan efektek amit át lehetne ültenti FFB-re, és egyáltalán nem lenne idegen érzés, hisz a szemeddel is látod hogy valami nem stimmel
  • TokraFan
    #1504
    "Hozzáteszem senkinek lövése sincs arról milyen érzés lenne mindezt az űrben csinálni egy még fel nem talált repülőgépben, de azért hajrá. "

    Ez viszont a nap hozzászólása. :-D
  • TokraFan
    #1503
    Egyébként bizonyos esetekben én is szívesen látnék a vezérlőkben egy szervo motor. Pl. sokat tolom polgári szimekkel, főleg FSX. Ott ugye az eredeti gázkart szercók tologatják, amikor autopilot viszi a gépet. Ez nem hülyeség, mert mindig ott áll a kar, ahol a tolóerő megkívánja. Nálam meg ez úgy néz ki, hogy az autopilot aktiválásakor ott marad a gázkar ahol épp volt, ha kikapcsolom az AP-t, akkor pedig vagy felpörög, vagy lelassul a hajtómű, szerencsére csak egy pillanatra amíg a megfelelő szintre húzom a kart. Mondjuk akik cockpitet építenek, szinte mind szervós kart moddolnak hozzá.
  • MasterMason
    #1502


    Nem lennék meglepve, ha a dinamikusan változó galaxis, és atmoszferikus hatások után hamarosan jönnének az üstökösök is, amik nyomot hagynak majd a bolygókon egy ütközés után. :P
  • MasterMason
    #1501
    "senkinek lövése sincs arról milyen érzés lenne mindezt az űrben csinálni egy még fel nem talált repülőgépben, de azért hajrá."

    Freelancerben anno ez tökéletes volt, és nagyon nagy mértékben emelte a játékélményt. ;)
  • MasterMason
    #1500
    Inkább te ne szajkózd már ezt. Ne akard már megmagyarázni, hogy pusztán a parasztvakítás a cél FFB esetén, ha már szimulátorokról van szó. Lehet azon vitázni, hogy mennyire lett jó és vagy rossz, de aki a szimuláció egyik alapvető kellékére mint parasztvakításra tekint, az nem ért semmit abból, hogy mi volna a célja a szimulátoroknak. Most mondhatnám én is azt, hogy nézd meg a warthog-ot pl szoftveres oldalon, botrány, hogy egy ilyen árú joystick még tisztességes szoftver támogatást sem kapott.
  • Dex Cowen
    #1499
    Ha nem írkálnátok márka neveket már rég megegyeztetek volna.

    Megoldás: Kell FFB, csak egyszerűen olyan, ami nem csak remeg a kezed között, hanem valóban vissza adja azt az érzést ami kell. Hozzáteszem senkinek lövése sincs arról milyen érzés lenne mindezt az űrben csinálni egy még fel nem talált repülőgépben, de azért hajrá.

    Amúgy több mint tény, hacsak nem igazság, hogy leginkább a játékkészítőknek kéne megfelelően megírni a programot, ahhoz, hogy az FFB joystickoktól valóban azt kapd, amit akarsz.
    Ég és föld a különbség még a legjobb autószimulátorral is a játék, ha a programot nem írták meg megfelelően hozzá. Nekem is van kormányom, élvezem is a játékot, de nem is tudtam mire képes a szerkezet még le nem töltöttem egy profi verseny szimulátort
  • MasterMason
    #1498
    JEE! :D
  • TokraFan
    #1497
    "a logitech-en kívül nagyon kevesen törekszenek arra, hogy a szimulációval akár csak meg is próbálkozzanak"

    Ne szajkózd már ezt. A Logitech nem törekszik semmiféle szimulációra. Az FFB-t csak parasztvakításnak tették bele, mert jobban hangzik a marketing és ennyi. 20éves tech van abban a joy-ban. A Gamer billentyűzeteik is ilyenek. Rohadt drágák, de van rajtuk szép parasztvakító LCD kijelző, mert ettől komoly cucc érzetét kelti. Közben a lényeg, a key-ek meg sima óccsó membránosak + műanyag az egész, mint a kínai gagyi 1500Ft-os billentyűzeteken.
  • Dex Cowen
    #1496
    http://us2.campaign-archive2.com/?u=dcbf6b86b4b0c7d1c21b73b1e&id=c695f8c0ad újság:)
  • MasterMason
    #1495
    Pont egyszerre irtunk, így hát akkor még nem láttad amit írtam előbbi üzenetemben. Nevezetesen, hogy a szimuláció szó már önmagában is magában hordozza azt, amit az FFB-nek ma jelentenie kéne. Az hogy a szoftver demóban rázza a kezedet a joy az csak egy demó és nem azt jelenti, hogy csak arra képes. Nem az ő feladatuk volna a játékokhoz megírni a minél részletesebb erő visszacsatolást, ők megadják ehhez a hardware-t. És anélkül, hogy játszani akarnék a szavakkal, az, hogy a TH minőségi joy-t épít az elsősorban nem attól profi, mert mennyire jó a TH, hiszen replikákat csinálnak lemásolnak valamit formailag, de valójában technológiát nem tesznek bele, és fölég nem innovatívat. Nekik kéne élen járniuk abban, hogy a szimulátor szó elnyerje a valódi értelmét.

  • TokraFan
    #1494
    Értem amit mondasz, viszont elbeszélünk egymás mellett. Én azt írtam, hogy az FFB sajnos nem ad vissza semmit abból, amit egy valós gépben ülve érzel. Ha így lenne, én lennék az első, aki ilyet venne. De az, hogy össze-vissza rázza a kezedet, az nem erőhatás szimuláció, hanem csak parasztvakítás. Lehet vele marketingelni és ennyi.
    A Logitechnek komoly Joy-ok területén nincs tapasztalata. Az első HOTAS próbálkozásuk bíztató ugyan, de a tökéletestől messze van. Akkor már sokkal inkább Saitek, mert ők sem ma kezdték a profibb joy-ok ferjlesztését. A Thrustmaster viszont már 1991-ben egy HOTAS szerűséggel nyitott (akkor még Weapons Control System néven). Gyakorlatilag, a Thrustmaster elsősorban profi joy-okat készített mindig is, ezzel a céllal alakult a cég. Aztén a 2000-res években a rep.szimulátoroknak leáldozott, így elkezdték nyomni a kormány vonalat is, de alapvetően nem ez a volt a cég fő profilja. Tehát profi HOTAS fejlesztésében nekik van a legnagyobb, közel 25 éves tapasztalatuk. Félre ne érts, ez nem brand rajongás részemről, sőt, néha túl kritikus is vagyok a hardverekkel. Ezek csak tények, miután említetted, hogy a TH nem fejleszt. Hidd el, okkal hagyják ki az FFB-t. Eleve, fele annyit sem bírna a joy élettartamban, nem beszélve a pontosságáról.
  • MasterMason
    #1493
    Nyilván jobban kéne értenem hozzá, hogy bővebb konkrétumokat is tudjak mondani.

    Viszont a lényeg ettől a beszélgetéstől még nem változik, hogy nem csak hogy a jövőnek hanem a jelennek kéne már lennie a minél kifinomultabb FFB-joyoknak és fölég szimulátorok esetén. Hiszen ugye a szimulátor jelző már önmagában is azt jelenti, hogy szimulálunk valamit, a lehető legélethűbben szeretnénk vissza adni ami az életben történik egy géppel. Na most itt a repszimek esetében történt valami, megálltak a fejlődésben mint a gyerekek, és a logitech-en kívül nagyon kevesen törekszenek arra, hogy a szimulációval akár csak meg is próbálkozzanak. Persze vannak szép meg jó joytickok, pl a warthog meg x55-t, csak éppen ezek nem akarnak semmit szimulálni a "látványon" kívül.
  • Dex Cowen
    #1492
    De legyen, tegyük fel használhatatlanok:) Akkor elmész egy elektronikai bontóba elhozol egy régi nyomtatót, kiveszed belőle a servo motorkat és az egyetlen dolgod, hogy legeareld. Lehet azt se kell mert a nyomtatóban eleve le voltak. Ha negatívumot akarunk keresni, akkor inkább legyen a motor hangja, mert van neki, persze ezt is meg lehet oldani megfelelő mérnöki tervezéssel-----Inkább csökkenteni
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.22. 14:49:29
  • Dex Cowen
    #1491
    Nema valójában csak a méretet jelzi, nagyon sok cég gyárt Nema 17-es méretű motorokat, mindnek más és más a technikai adata. Nem tudom hogy az iszonyú lassú mit jelent(őszintén sose foglalkoztam ezzel), de kézi vezérléssel kb 0.1mp alatt indul el a motorom. Szóóóóval biztos vagy ebben?:)

    Csak azért mondok 0.1mp-et mert a rögtön lehetetlen és én nem érzékelek késlekedést. Mivel itt az érzékelésről van szó.... szerintem tuti nem lenne ezzel gond
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.22. 14:41:08
  • MasterMason
    #1490
    Pedig a szoftveres résznél derülne az is ki, hogy pl a NEMA stepper motornak iszonyú lassú a válaszideje, maximum a nagyon erős rezgéseket lenne csak képes visszaadni de a jelek nagy részét a finomabbakat tuti nem... ;)

    Amúgy persze, elején mindenért horribilis árakat kérnek, a high tech cuccokért meg pláne.
  • Dex Cowen
    #1489
    Továbbá van egy jó gazdasági példám arra, hogy mennyire idióta mód le vagyunk húzva mi, vásárlók az esetek túlnyomó részében. Ott voltak a 3d nyomtatók, amely technologia kikerült 2005-ben a pórnép kezébe. Azóta érdekes mód, lehet 100.000Ft-ért is 3D nyomtatót venni az eddigi 1-3millás árfekvés mellett:)
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.22. 14:35:38
  • Dex Cowen
    #1488
    Pont ezt akartam írni, hogy igazából itt inkább a szoftver a húzós, már csak azért is mert ahhoz segg hülye vagyok:)

    És igen, valóban van mérnöki teljesítmény a hardver oldalon is. Cak ők a mérnöki teljesítményüket egy teljesen más árrészben fröcskölik az arcodra, és nem az a fő cél hogy a lehető legolcsóbban összehozzanak valami olyat, ami kielégíti a vásárlok vágyait. Hanem szimplán legyen meg a legjobb. Nem törődve azzal hogy mennyivel kerül is többe az a 0.5%-i minőség javulás?
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.22. 14:30:06
  • MasterMason
    #1487
    Azért csak van valami mérnöki teljesítmény, mert egyébként az a pali akié ez a cég, konkrétan f1-es mérnők volt valódi f1-es csapatoknál dolgozott, ahol szimulátorokat épített ezeknek a csapatoknak... ;) Persze nem csak abból áll ez, hogy van egy baszott erős motor, hanem van egy nagyon erős szoftver fejlesztés és támogatás is a dolog mögött, ami vezérli ezt az egészet...
  • Dex Cowen
    #1486
    Ilyen árban már pneumatikával dolgoznék és robotkarok hamuznák a cigimet....:D

    Edit: Komolyan....
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.22. 14:22:02
  • Dex Cowen
    #1485
    Szépen néz ki, csak teljesen fölösleges egy joystickhoz... Szerintem azt ne nevezzük mérnöki teljesítménynek hogy úgymond kulcsrakész kikúrt drága termékeket egymás mellé raksz...:D
    Van rajta egy Ncoder, ami számolja a lépéseket, ezért sose hibázik. Rá van szerelve 2 fasza csatlakozó, ami pont arra jó, hogy ne tud mással összeszerelni, csak az erre a célra kijelölt szintén *****drága motorvezérlővel.
    Linkelgetheted a drágábbnál drágább motorokat, amiket a drágábbnál drágább kormányokba raktak be, meg olyan simulátorokba, ahol magát a cocpitet dobálják a levegőben... De mi egy joystickról beszélünk, még kevesebb erő kell ide, mint egy kormányba és én alapjáraton nem gondolkozom ilyen alapanyagokban;) Nem azért mert rosszak, hanem mert ugyan azt a pontosságot ki tudom hozni a 2rongyos stepper motorból is. Tökéletes példa erre a 3d nyomtatóm, ami minden bizonnyal pontosabb mint a kormányod:)
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.22. 14:18:48
  • MasterMason
    #1484
    Mondjuk igaz, hogy ez egy 2400 fontos (nem forint font :D ) kormány, de ezt látva kezdtem nézegetni a motorokat, és hihetetlen árakba futottam mindenhol. A legolcsóbb 300 eurótól kezdődött.

    Persze hozzá teszem, hogy én nem értek ezekhez az elektromos dolgokhoz! Tehát van amihez igen jól értek, de az biztos nem az elektromos kütyük építése. :D


    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.22. 14:08:34
  • Dex Cowen
    #1483
    http://reprap.org/wiki/NEMA_17_Stepper_motor
    http://bffsimulation.com/FFB-yoke-1.php

    Szerintem meg igen, de ha mást használt, akkor max méretben van eltérés, mondjuk Nema23.

    De át is tudom fogalmazni, simán megoldod a tolóerőhöz és a rezgéshez szűkséges motorokat 10-15.000Ft-ból. Egy olyan kis stepper motorból simán kihozod az 54.0 N·cm-t
  • MasterMason
    #1482
    Szerintem az biztos, hogy nem az. :)
  • Dex Cowen
    #1481
    az egy Nema 17-es stepper motor, jobban mondva 2db:) db-a 2000Ft:) Egy servo motor mégolcsóbb, de azzal csak rezgést csinálnak, mert nem tudod léptetni.

    Edit: Plusz Gt2-es timing belt első ránézésre, de igazából az már mindegy is milyen, valami timing belt. M-re 1-3$

    Edit2: Én nem tudom milyen servo motort nézegettél 600euróért, de hogy azon tuti volt encoder is az biztos, lehet szarrágearevle használjál CNC gépekhez, de az a 2rongyos kis stepper motor kicsavarja a kezed ha arról van szó
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.22. 13:56:23
  • MasterMason
    #1480
    Azt is már most mondom, hogy pl az a "kis" (egyébként nagyon komoly) szervó motor ami azon a yoke-on van, az már önmagában is 600 euró. :P

    Annyiért lehet megrendelni, de az csak a motor... :D (Épp múltkor nézegettem ezeket a szervó motorokat.)
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.22. 13:47:14
  • MasterMason
    #1479
    Egyébként jobban megnézve ezt a cuccot, ezt gyakorlatilag a frexgp nevű cégtől "csórták" aki ffb-s kormányokat gyárt. :)

    Más ám a kormány, ott egy tengelyen kell két irányban mozognia a kormánynak.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.22. 13:35:58
  • MasterMason
    #1478
    Egyetlen probléma ezzel az, hogy nem vagyok villamosmérnök. Nyilván ha van valami leírás az alapján azért össze tudnék tenni dolgokat, de fejleszteni vagy építeni egy FFB joyt ami nem yoke, hát az egészen biztos túlmutat az én képességeimen. :D
  • Dex Cowen
    #1477
    Egy arduino-val meg lehet szerintem oldani, tuti lesz fent valahol opensource program hozzá, még akár a leírásban is lehet megtalálható amit linkeltem. Én annyira nem olvastam végig őket, a programozást úgyis mindig mással csináltatom:D

    Edit. Akár egy létező joyt is át lehet alakítani ForceFeedback-re. Most kicsit el vagyok havazva egy projectel, de utána akár ki is tudom nyomtatni, az alkatrészeket. Első ránézésre nem ördöngős, főleg ha egy kész joyt alakítasz át, akkor még olyan "apróságokkal" sem kell törődnöd, mint a kényelmes kialakítás és az elérhető gombok:D
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.22. 13:32:00
  • Dex Cowen
    #1476
    Én komolyan gondoltam. kicsit gyakran ironizálok, ezért lehet félreérthető voltam...
    https://www.youtube.com/watch?v=424pOLPaJrs
    http://bffsimulation.com/FFB-yoke-1.php
    Ez elférne nagyobb hajókhoz.

    http://www.simprojects.nl/flight_stick.htm
    Nem pont amit elképzelek, de mindegyik joyba így néz ki a Force Feedback, nem túl trükkös
  • MasterMason
    #1475
    Ez az a téma, amiben speciel nem értünk majd egyet. :D De hát nyilván, mindenben nem lehet egyetérteni. :) Én úgy gondolom, hogy ezek a cégek nem fognak többet adni akkor sem, ha vigyázzba állsz és szót fogadsz. Sőt, ezek aztán olyanok, hogy minél inkább engednek nekik, annál többet akarnak majd. Ezeket egyetlen dolog érdekli csak, a profit. Leszarják más nemzetek érdekeit és minden egyebet. A cégek nem nemzeti hanem vállalati meg magán érdekeket képviselnek.

    Na de igen, visszatérve ED-re, hát remélem hogy lesz fasza FFB. :D
  • Dex Cowen
    #1474
    Szóval akkor egyetértünk, hogy az ország hibája hisz akármerre köpsz, egy jobban fejlődő országot találsz el. Még Románia is előrébb tart:D De valóban ne politizáljunk, soha nem érne véget... főleg velem. Én utálom az egész rohadt bagást....
    Remember, remember the 5. of november....