23607
1418743729.jpg
  • MasterMason
    #1553
    Szerintem is megjelenésre fogják teljesen kinyitni, de addig is lazán megduplázhatnák.
  • Torzonborz
    #1552
    Azért ezt így hozzám vághatnák ^^

  • EFRM
    #1551
    sztem betaban nem nyitnak tobbet, max a gammában vagy a releasenel. ..
  • Torzonborz
    #1550
    Azt lehet tudni már hogy mikor nyílik ki teljesen a zuniverzum ? Gondolom még azért lesz egy ilyen béta szakasz.
  • MasterMason
    #1549
    Sárgát, narancsot, fehéret és talán már pirosat is láttam, legalábbis az már pirosnak tűnt számomra. Viszont kékkel a bejárható bubiban még sajnos nem találkoztam, vagyis nincs ebben az 55 rendszerben ami a bétában bejárható. Várom már, hogy bubi eltűnjön. :D
  • MasterMason
    #1548
    Szerintem az még évekig maradni fog, hogy az SP-hez is internet kapcsolat kell és szerver azonosítás, ez a lopás elleni védelem része...
  • MasterMason
    #1547
    Végül is igazad van és majd meglátjuk, igazából még semmi biztosat nem tudni erről a kérdésről a thargoidokon kívül, ami viszont tuti biztos 1000 x 1 millió%-ék. :D

    Jó lenne ha már alapból is sok-sok faj lenne, én a legrosszabb vagy a számomra legreálisabbnak tűnő lehetőségből indultam ki. Hogy olyan széles körű száma ezeknek a fajoknak akkor lehetne, ha külön arra ráállnának és azokat gyártanák fél - egy éven keresztül, és egy pakkban tennék hozzá.

  • TokraFan
    #1546
    Már volt szó SP részről. Arról tudni valamit, hogy ez mennyire lesz játszható teljesen OFFLINE? Én annyira utálom az olyan játékokat, ahol függök egy internet kapcsolattól.
  • TokraFan
    #1545
    X3-ban kb. 11faj van, ebből 7-nek saját, faj-specifikus állomásai, fegyverei, hajói stb. A továbbiaknak állomásai nincsenek, de saját eltérő típusú hajói igen. A hajók hajóosztályonként is változnak természetesen, mindegyik fajnál. Ez több száz 3D modell, de ott is megoldották, negyed annyi fejlesztővel. ED-ben az eddigi infók alapján nem lesz ennyiféle állomás, legalább is eddig csak egyetlen trading dokkról hallottam (melyekből több fajta lesz, de elvileg nem lesznek teleszórva a rendszerek állomásokkal, mint az X-ben), tehát kevesebb modell kéne. Szerintem megoldható lenne, de tartok tőle, hogy ez most nem cél ebben a játékban. Ahogy írod, talán majd később még érkezhet.
  • TokraFan
    #1544
    Ez mesésen néz ki!
  • MasterMason
    #1543
    Egyébként pedig ahogy én olvastam, ugye a bolygó landingot sem akárhogy akarják megoldani, állítólag akarnak fákat és élőlényeket is bizonyos bolygókra, azért is lett szétszedve ez a rész is mármint a bolygó landing eleve egy külön expansion pakkra, hogy legyen majd elég idő dolgozni ezeken... Végeredményben jobban fogunk járni, mert ugyan többet kell majd rá várni és külön kapjuk majd meg, de sokkal több idő lesz rá, mintha az alap megjelenésbe be akarták volna tuszkolni kevés látvánnyal és vagy kevesebb részletességgel.

    Azaz igazság, hogy mivel a játékterület ekkora hatalmas és végtelen, hogy gyakorlatilag végtelen számú bővítési lehetőség van benne. Én boldog lennék, ha minden évben vagy félévben előjönnének majd valami pakkal. És így tartanák fent a folyamatos érdeklődést és szerver oldali költségeket legalább 5-10 éven keresztül.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.25. 23:44:53
  • MasterMason
    #1542
    Pedig van egy olyan sanda gyanúm, hogy olyan túl sok faj ami mindenkit kielégítene alapból nem lehet majd a játékban, és azt is megmondom, hogy miért.

    Mert egyrészt kéne minden fajhoz legalább 2-3 féle vadász, kéne szállító hajó, és kellenének capital hajók is. Ugye a hajók nem procedurálisak, vagyis ezeket kézzel kéne legyártani, ami hidd el, hogy nagy mennyiségben egészen biztos lehetetlen volna a megjelenésre.

    A játék központi helyet elfoglaló rettegett idegen faja kapásból a Thargoid lesz. Hidd el, hogy azokkal lesznek komoly problémáid mert fejlettebb technológiával rendelkeznek mint mi. És ha valahol hazavágnak majd az úton, akkor az alap helyről fogsz indulni. És nem biztos, hogy ugyanabba az irányba indulnál el legközelebb.

    Hogy sok faj legyen a játékban azt maximum egy expansion pakkal lehetne csak később megoldani, és akkor sem kéne újból kezdened a felfedezést meg a játékot. Azt meg nagyon egyszerűen meg lehetne magyarázni, hogy miért jelent meg valahol egy idegen faj ahol addig nem volt, nyilván nemrég foglaltak el egy rendszert és telepítettek bele létesítményeket...

    A lényeg a lényeg, Thargoidok majd megoldják így is úgy is, hogy egy párszor elölről kezd a felfedezéseket, esetleg más irányba. ;)
  • Dex Cowen
    #1541
    Szerintem meg nem, jobban teszik ha elkészítenek egy teljes játékot és nem teszik értelmetlenné a felfedezéseket azzal, hogy ne félj majd lesz egy kieg amiben több dolgot találhatsz.... Köszi, ergo kezdhetem majd elölről
    Utoljára szerkesztette: Dex Cowen, 2014.08.25. 23:10:27
  • MasterMason
    #1540
    Az egyik központi eleme volt a régi elite-nek a Thargoid nevű nagyon erős idegen faj, amely fenyegeti a szövetséget. Iszonyatos páncéljaik vannak, és nagyon fejlett hajóik és képzett pilótáik.

    Egy az egyben még lesz esélyed, de több Thargoid ellen nem sok, még akkor sem ha anacondával vagy. Lazán haza fognak tudni vágni! ;) Nem lesz veszélytelen dolog nekivágni a feltérképezetlen területeknek... Emellett biztos, hogy gondolkodnak még több idegen fajban is, különböző fejlettségűben, hiba volna kihagyni, hogy több felfedezésre váró faj is legyen... Bár szerintem ezek széles körű bővítése önmagában megérne majd egy külön expansion pakkot.
  • Chob
    #1539
    Én más fejlett intelligenciájú fajra vagyok kíváncsi, és arra, hogy miként viszonyulnak hozzánk. Lesznek-e barátságosak, vagy éppen az ellenkezője. Meg miként működnek együtt velünk? Pl. ugye az emberek is több részre oszlottak, és így elég érdekes ember+idegen szövetségek alakulhatnának ki. De nem hiszem, hogy ennyire mélyenszántó lenne az idegen faj kérdése.
  • MasterMason
    #1538
    De amire én még kíváncsibb vagyok mint a fekete lyukak, az a szupernóvák és maradványaik... Az ehhez hasonló szupernóva ködök adnának valódi értelmet a felfedező utaknak ebben a végtelen nagy bejárhatatlan galaxisba amit ebbe a játékba tettek. Ha már tényleg benne lesz mind a 400 milliárd csillag akkor nyilván, az ehhez hasonló ködök megtalálása adná ennek a játéknak az igazi szépségét, számomra legalábbis. És azt is remélem, hogy legalább olyan szép megvalósítással lesznek, mint a solar flare-ek.


    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.25. 21:04:09
  • MasterMason
    #1537
    A solar flare elég szépen meg lett csinálva, hogy mit lehet majd látni egy fekete lyuknál az egyenlőre rejtély. De az eddigiekből ítélve bizonyosan tudományos szempontok alapján lesz megcsinálva.

    A nasa szerint: "Egy fekete lyuk körüli forró plazmából álló akkréciós korong van. A kép közepén levő sötét gömb a fekete lyuk eseményhorizontja, ekörül kering az akkréciós korong. Az eseményhorizont pólusából kiinduló fényes nyúlványok mágneses erővonalak."(NASA)

  • EFRM
    #1536
    ha vkit erdekel
  • EFRM
    #1535
    a black holera en is nagony kivancsi leszek, lehet-e majd "latni" ;D
  • EFRM
    #1534
    sztem azert kek mert a main starja (a Glesting A) egy B4 tipusu, ami pedig kek szinu..

    B type stars
  • Torzonborz
    #1533
    Na ennek a vizuális megvalósítására kíváncsi leszek.
  • MasterMason
    #1532
    Nem is olyan messze a most bejárható bubitól van egy fekete lyuk. :D Sajnos még nem lehet elmenni addig, de megnéztem a térképen én is és a többitől eltérően kékes színű csillag jelzi a realisztikus mapon.

  • MasterMason
    #1531
    Vocals : Free Voice Controlling software.

    Ingyenes hangirányító szoftver ED-hez, őszinte leszek nem próbáltam, én voice attackot használom. 8 dollár nem volt érte sok, annyit megért, bár szerintem mindezt winfosnak alapból kéne tudni.
  • MasterMason
    #1530
    Nagyon sokat dobnak a hangulaton az ilyen "apróságok", egyébként elvileg minden olyan csillagászati jelenség benne a lesz a játékban amelyek a galaxisban előfordulnak és ismerünk, fehér törpék, vörös óriások, pulzárok, szupernóva maradványok - ködök stbstb. Egyébként már volt egy frontier videó ahol mutatták ezt:

  • MasterMason
    #1529
    Nem hiszem, hogy ez bug lenne, lazán el tudom képzelni egy ennyire melegedő fegyverről, hogy még fel is robbanhat. :D

    Szerintem ez ilyen. A burst laser is melegszik szépen, viszont a pulse laserek nem melegednek ennyire, persze gyengébbek is.
  • TokraFan
    #1528
    Elég durva, hogy még a koronakilökődéseket is megcsinálták, ahogy látom, ráadásul random...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2014.08.24. 21:53:25
  • Dex Cowen
    #1527
    Áhh dehogy, csak kíváncsi voltam:, van már fent elég hogy ne kelljen az enyém is:)

    Szerintem buggal pukkantál el, mert 160%-tól kezd el sérülni a hajótest. Mindez persze változó sebességgel a hőmérséklet fügvényében, de hogy rögtön kipukkantál az tuti vlmi bug. Tegnap megmutattam öcsémnek a játékot és mire végigpróbálgatta a menőbb hajókat, addigra buktam 5misit a játékban, ezért most nem tudom megnézni, de pár óra kereskedés után kipróbálom
  • MasterMason
    #1526
    Te is timelaps-videot akartál csinálni?
  • MasterMason
    #1525
    Próbálgattam a különböző fegyvereket anacondával, és képzeljétek kinyírtak a saját C5-ös beam laser turreteim. :D

    300 ezer credit/db áron vettem ezt a fegyvert, de legalább nem volt olcsó ahogy a kár sem amit okozott. :P

    Ez a C5 beam laser turret gyakorlatilag (egyelőre!?) használhatatlan, melegszik tőle minden mint az állat és anacondánál 150%-nál egész egyszerűen elpukkan a hőtől az egész hajó... Ráadásként hiába volt nálam heat sink, nem volt feltöltve mert elfelejtettem feltölteni. De azt nem gondoltam volna, hogy 150%-ot elérve anaconda azonnal elpukkan. :D

    Meleg ez a fegyver! :)
  • Dex Cowen
    #1524
    pont tegnap töltöttem el ott 4-5 órát éjszaka:)Valóban csinos, meg is figyeltem ha sikerül közelebb menni hozzá, én 4ls-ről elmentem 3.11ls-ig, akkor a napkitörések és a felszíni kavargás is gyorsabb:) Sajnos a rotálódás miatt, 2órányi repülés után elkezdtem távolodni, de azért szép volt:)
  • MasterMason
    #1523
    Egy hat órás time laps i-bootisról.


    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.24. 02:46:56
  • MasterMason
    #1522
    Szerintetek mikor lesz ebből a béta 2-ből valami? Augusztus 26. van, szerintem köv hírlevélben jön a bejelentés, és rá pár napra kint is lesz.

    Legyen igazam. :D
  • MasterMason
    #1521
    Roccat Power Grid

    Így akár telefonról és vagy tabletről is lehet nyomkodni az érintő gombokkal ED-t, ha valaki esetleg ezt szeretné. :)

  • Chob
    #1520
    És tényleg! :D Azt hittem, hogy meg kellene jelennie valaminek ami jelzi, hogy a játék érzékeli, de nem. Most már csak jól be kell állítanom! Köszönöm!
  • MasterMason
    #1519
    "mert jelenleg a gamepademet nem tudom érzékeltetni a játékkal, "

    Ezt hogy érted? Bármit be lehet konfigolni amit a winfos a kontrollereknél mutat. Nem jelenik meg automatikusan a vezérlőd neve a játékban, neked kell rákonfigolni, rányomsz egy bizonyos funkcióra egérrel, és utána megnyomod a gombot vagy megmozgatod valamelyik kart és már müxik is...
  • Dex Cowen
    #1518
    Ez egy béta, még az sincs megoldva hogy mindig összerakjanak minket ugyanabba az instance-ba.... szóval ne félj, meg lesz ez oldva... a legötbb instance-al kapcsolatos probléma, mint ez is még bőven fejlesztés alatt van
  • PiciPanzer
    #1517
    Nekem sem. Minden játékban, ahol van PVP, ezt illik megoldani, hogy ne lehessen így összetűzésből menekülni.
  • Chob
    #1516
    Na ezt jó tudni. Viszont ez így nem tetszik nekem, hogy fogja és csak kilép.
  • Dex Cowen
    #1515
    Valójában nincs visuális különbség a kilépés és a player kill között... Onnan tudod, hogy 0%-on van a HULL-ja mikor eltűnik
  • PiciPanzer
    #1514
    Nem, ilyenkor nem lövöd szét őket, mert egyszerűen nyomnak egy quit-ot, mielőtt pukkannak. Én Eraninon, conflict zone-ban pvp-zek, és 4-ből 3-an ezt csinálják. Onnan gondolom, hogy nem kapom meg értük a normál 350 cr.-es bountyt. Amikor nem lépnek ki, akkor simán megkapom, mintha npc-t lőnék ki.