23598
1418743729.jpg
  • PiszkosFred
    #21553
    Utaztam kb 140ly-t, 3-4 ugrassal, csak a kondat vittem haza sajat kezuleg a bazisra. Kozben megszokasbol nyomtam a jobb klikkeket (scanner) az FSD felporges kozben. Mire hazaertem, ennek a par rendszernek az adatlapja adott 100 000 creditet, ezert kaptam 14 ARX-t. Kerdesem az, nyomon lehet valahol kovetni (egy log vagy barmi uzenet, stb.), hogy mikor es miert kap az ember ARX-t?

    Oke, holnaptol tele lesz a net tablazatokkal meg utmutatokkal, de nekem a jatekon belul kellene - illetve keresnek - valami visszanezheto logot, ilyesmi dolgot. Mert eddig sem nagyon volt, de hatha most ezzel bekerult. Vagy ne is almodjak ilyenrol? :)
  • Dzsini
    #21552
    A normál bolt megszűnik, minden csak ARX-al vásárolható lesz, csak egyelőre nem beszéltek az összes árról.

    Ugyanúgy nincs még ilyen jellegű meghirdetett ára a holo-me dolgoknak (ruhák, tetoválások, stb.), a fényfüzéreknek, a feliratoknak... majd lesz.
  • PiszkosFred
    #21551
    Mondjuk latszik, hogy megy a szeker a Frontiernel es nem ebbol akarnak megelni, mert - szerintem - az 5000 ARX - 3 font - 1200 Ft eleg baratinak tunik.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.09.14. 12:52:13
  • s_andras
    #21550
    Ez így teljesen rendben van. Néhány festés kell csak, leginkább azok a midnight blackek, amik azután jöttek az újabb hajókhoz, hogy ajándékba megkaptuk az összeset pár éve valami ünnepnapon. Viszont nem látom a lézer- és a hajtóműszínezésket! Azokat nem lehet? Remélem de, mert az is kellene, ha ingyen lesz.
  • aemus
    #21549
    Segítség, ha fagyogat a játék :

    1. Menj a ....\Steam\steamapps\common\Elite Dangerous\ - könyvtárba
    2. Az EdLaunch.exe file-on > jobb gomb / küldés / Asztali parancsikon létrehozása
    3. Az asztali parancsikonon > jobb gomb / tulajdonságok / kompatibilitás / A program futtatása rendszergazdaként
    4. Ha Win10 alatt játszol, pipáld ki a > Futtatás a következő kompatibilitás üzemmódban : windows 7 - mezőt is.
    4. Ne steam alól indítsd a játékot, hanem a létrehozott új parancsikonnal
  • Dzsini
    #21548

    Egyelőre azt tudni, hogy játékkal heti maximum 400 ARX gyűjthető össze (heti limit van, nem tudni pontosan mennyi és milyen jellegű jelenlét kell hozzá, honnan számolják az "egy hét" dolgot, stb.)

    Viszont már vannak árak:
    matricák: 50 - 150 ARX
    szóló fighter és SRV festés: 460 - 3280 ARX
    szóló hajó festés: 620 - 5520 ARX
    bobblehead: 2450 - 6450 ARX
    COVAS: 8850 ARX
    Ship kit: 11750 - 13520 ARX

    Vagyis pár hetente egy egyszerűbb festés összejön, a komolyabb dolgokhoz vagy sokáig kell spórolni, vagy - ugyanúgy mint eddig - fizetni. Sokat nem is változtak az árak, viszont a szóló festések miatt csomó minden megjelenik alacsony áron.
  • Dzsini
    #21547

    rövid összefoglaló
  • s_andras
    #21546
    Naná! Minél nagyobb, annál jobb. Ez a dupla painite hotspot annyira jó pénzforrás, hogy ez most pillanatnyilag _A_ legjobban tejelő tevékenység.

    +Caliph: mivel bőven elfér, én azért szavazok 4 db lézerre, mert azok ugyebár 2x gyorsabban végeznek, és amíg megy a besöprés, én már araszolok tovább, forgolódok és lődözöm a prospectorokat a környező sziklákba hogy azonnal meglegyen a következő célpont. Amúgy 11 limpet nem pazarlás? Azok amik egyszerre 4-et kezelnek, már 7-es modulhelyet foglalnak! (Mert gondolom a 11 úgy jön ki hogy 4+4+3.) Szerk: most látom a buildet, akkor ez nem téma. Szerintem 5-ösökből a 3+3+3 az optimális. Az a kettő mínusz már nem sokat számít, de a hely sokkal nagyobb. A 9 is pont végez mire menni kell tovább. Pajzsot én is szavazok a nagy hajókra, de abból is elég a legkisebb, és lehet boosterekkel erősíteni. De úgy látom a Cutter verhetetlen a 2x256 tonnás 8-as helyeivel. Persze aki nem akar túl sokáig kint maradni a mezőn, annak mindegy. A 10 rekeszes ötlet sirály!
    Nekem úgy tűnik, hogy DSS nélkül nem látszik a hotspot, de ha van, akkor nem kell újra rálőni.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.09.12. 13:47:55
  • Caliph
    #21545
    valami hasonló már ütős,nem olcsó az fix de lehet sok helyen olcsósítani. a cargo csak 160 tonna,nekem elég,rendszeren belül bányászok és adom is el,gyorsan megtölthető és még védekezésre is képes ha piszkál egy kalóz.
    10 bines refineryt azért raktam fel,mert az még +10 tonna cucc ha teli van,de csak akkor finomítja le ha van a raktérben hely:D

    konda

    mondjuk az még nem próbáltam,hogy ha megvan az öv,szkennelve van,és leveszem a surface scannert akkor megmarad e az öv adat,és látod e hova kell menni? mert akkor detailed scanner helyére az első kör után mehet egy collector limpet még és akkor 14 limpet dolgozik a gyűjtögetésen :D

    tény hogy a cutter most a legjobb bányászatra,mozgékony,hatalmas raktér és minden rajta lehet ami kell
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.09.12. 13:29:59
  • Caliph
    #21544
    shield azért legyen egy izmosabb darab mert hazafelé elég nagy az esélye hogy kiszed egy két kalóz
  • Caliph
    #21543
    érdemes. én is azzal tolom. kipróbáltam a t9et is,de lomha,még a t10el teszek egy próbát ,de konda is tökéletes,2 m lézer elég,legkisebb refinery elég,eg prospector a többi raktér és collector legyen,type 9en nekem 11 limpet szedi a cuccot és úgy is lassúak :D
  • KiruHoshino
    #21542
    Érdemes lenne átépíteni az Anacondám bányászatra? Jelenleg mindenes build-en van. A painite mennyire jó pénzforrás?
  • s_andras
    #21541
    Akkor ahogy itt nemrég említettük, a dupla painite hotspot móka kell neked is.
    Ha akarsz, biztos találsz róla oktatófilmet is, de itt a lényeg:
    Asp felszerelés - csak az opcionálisra figyelj, az alapok nyilván azok amiket már eddig rátettél. Finomítóból bőven elég a 2 rekeszes, úgyis ki fogsz tiltani minden más anyagot a painite-n kívül. Nem tudom, a két M lézer mellé van-e értelme kicsiket is rakni, szerintem felesleges, mert 4 drónod lesz, azok azért olyan nagyon gyorsan nem fogják hordani a cuccot. Ha gondolod, rakhatsz hely beáldozásával még egy collectort, ki kell tapasztalni, hogyan több a kredit/óra mutató... igen, azt hiszem erősebb az ha 8 tonna raktér helyett van +2 limpet.
    Azután ITT beírod hogy most hol vagy, és megnyomod a Painite gombot. Ad két táblázatot, ez első a lelőhely, a második az eladás (ez utóbbi miatt a kitermelés végén érdemes újra frissíteni, változhat).
    Elmész a legközelebbi rendszerbe, rálősz egy DSS szondát a fémgyűrűre, és beugrasz a két egymást fedő painite hotspot közös metszetének a legeslegközepébe. Innentől hagyományos bányászat: a prospectorral keresed a 20% painite fölötti sziklákat.
    Ha nagyon kell a pénz, akkor el kell indulj felfelé a hajók méretskáláján, és eljutsz kb ide: a CUTTER bányászra konfigolva. A 4 lézer még azelőtt leüríti a köveket, mielőtt a 9 db limpet közül akár csak az első visszaérne, de azok is végeznek fél perc alatt.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.09.12. 11:21:58
  • KiruHoshino
    #21540
    Kezdek kifogyni a kreditből szóval valami jó értékes érdekel. :D
  • s_andras
    #21539
    Attól függ, milyen ásványra/elemre szeretnél szakosodni. ?
  • KiruHoshino
    #21538
    Sziasztok! Még valamikor 2016 környékén bányásztam utoljára egy ASP Explorer-el. Most ismét elő akarom venni. Miket kell rápakolni? Van valakinek buildje ASPE-re?

    Köszi a segítséget.
  • lammaer
    #21537
    Tapasztalatom szerint a PCs controllerek jó része része (nekem pl ilyen Thrustmastervolt - controller alatt a konzolokon - PS, Xbox- használt controllerhez hasonló controllert értsd) nem igazán működik rendesen a Windowsos játékokkal.

    Win10en a defacto szabvány az X360 controllere, ha valakinek más van, jó esetben nem fog tökéletesen működni. Ilyenkor megoldás az x360ce, ami kvázi átportolja a többi controller hívásait X360-ra, amivel a játékoknak nincs problémája.

    EGy ideig szórakoztam én is ezzel, aztán meguntam, vettem a PChez egy X360as controllert és minden megy tökéletesen.
  • RJoco
    #21536
    Nem igazán értem, hogy miért kellene emulátor egy kontrollerhez.

    Nekem egyidőben működik az Xbox, Steam és TM HotasX kontroller, billentyűzet, egér, de, ha rádugom a G920-at, akkor azt is tudom használni, bár inkább csak a pedál volt érdekes belőle a számomra.
    Mindent fel lehet konfigolni a játékban.
  • aemus
    #21535
    Segitség az Xbox Controller Emulátor használatához :

    1. Töltsd le https://www.x360ce.com - oldalról
    2. Másold a file-t a ...\Steam\steamapps\common\Elite Dangerous\Products\elite-dangerous-64\ - gyökér könyvtárba, indítsd el (rendszergazda módban), állítsd be (download xinput, auto, save).
    3. A létrejött xinput1_3.dll-t nevezd át xinput9_1_0.dll -re
    4. A játékban válaszd a Default Context - controller beállítást.

    Tesztelve : Win10, Logitech Dual Action Gamepad
  • Fenimor
    #21534
    Mind1, 2-3 óra alatt így is összelapátolok 160 millát. Sziklarobbantgatás jobban megy, ott 4-5 óra és 400+ misi, csak azt már qumvára unom.
  • s_andras
    #21533
    Ha nincs két kör, akkor nincs dupla sem, nem?... Úgy érthető ha alig van benne painite. Pedig elvileg csak azokat a helyeket listázzák, ahol van dupla. Lehet, nem tökéletes az adatbázis.
    Különben a limpetet a 101 kredites árával nem lehet pazarolni, fogyóeszköz, ezerszeresen megtérül, bátran lődözd. Én mindig túl is töltöm magam, és az elején nem ritkán ki kell szórnom hogy legyen hely.
  • Fenimor
    #21532
    Én is az Edtools-t használom, csak van hogy ez a "folt" egyáltalán nem látszik, hiába küldöm ki SC -ben a felderítő vackot a gyűrűre, a listában megjelenik a hotspot, csak az egymást metsző körök nem. Így elég nehézkes tud lenni a dolog, hol is essek ki pontosan, hogy sűrűbben találjak kinyerhető cuccost.
  • s_andras
    #21531
    Szerintem semmit. Nem kell a pulse. Én egy olyan helyre mentem, amit az edtools adott meg, és minden másodikban 10% fölött van, de azokat kihagyom, mert sűrűn jönnek a 30+%-osak. A titka valószínűleg az hogy a két folt metszetén belül hova érkezünk. Én annak is a közepét céloztam meg.

    Caliph: gagyi lenne, ha a mi tevékenységünk ilyen rövid idő alatt jelentős hatást tudna gyakorolni a gyűrűk készleteire. Több nagyságrenddel eltérnek a csillagászati méretű lelőhelyek és a pár ezer ember kitermelési képessége.
  • Caliph
    #21530
    arra azért figyelj,hogy ha netről szedted a double hotspotot akkor volt már biztos mások 2000 player is aki oda jár bányászni,és lelegelik az aszteroidákat :D

    nekem van egy asp explorerem,amivel direkt ilyen helyeket keresek,és nem verem nagy dobra ha találtam,csak simán csendben egyedül lebányászom :D
  • Fenimor
    #21529
    Mi a francot kell figyelni a "Painite" kavicsoknál? Bent vagyok egy "Painite double hotspots"-ba, itt ugye nem kell használni a "Pulse Wave Analyser"-t (vagy igen?)
    Lődözöm rá a prospi limpiket, nagy ritkán talál is 40-50%-os sziklákat, aztán jó darabig semmi. Jó lenne tudni kb mely kavicsra érdemes kutasz droidot pazarolni.
  • s_andras
    #21528
    A dupla painite hotspotok még gyorsabban termelik a dellát $$)
  • Fenimor
    #21527
    Tök mind1 mennyibe fog fájni a nagy vas, ahogy elérhetővé válik, tömegek fognak vele menőzni hogy nekik már van. Gondolom most mindenki a "void opal" mezőket kurkássza!
  • Komor88
    #21526
    Ha azt feltételezzük, hogy van 4+ millió lehetséges játékos. Talán ezek negyede játszik is. Ha az inara szerinti érték erre a mennyiségre reprezentatív, akkor 180000 embernek van több, mint 1 milliárdja. Ez ne kevés szám.

    Biztos, hogy több lesz, mint egy milliárd. Én 10 milliárd fölöttire tippelnék árban, mert 20 milliárddal rendelkező is van legalább 1000, ami még mindig nem a kevesek kategóriájának tűnik.

    25 vagy 50 milliárd elképzelhető.

    Top-is játékos 50 milliárdot nagyjából három hónap alatt gyűjt össze. Csapatban elég négy hét.

    Egy distant world 5 hónapos.

    Inkább 50 milliárd, vagy több lesz az a hajó.
  • MasterMason
    #21525
    "Hogy nézne ki mondjuk a Lave vagy valamelyik épp játéktörténetileg aktív rendszer (mondjuk ahol épp valami esemény van), ha sok tucat, vagy akár száz carrier is ott lógna benne egy-egy bolygó/állomás körül?"

    Imádnám! Kicsit olyan feelengje lenne mint a valerian és az ezer bolygó városában, tömény módon tolná az ember arcba azt, hogy itt bizony egy olyan rendszerben vagy ami dugig van mindenféle látvánnyal és egyéb dologgal.

    Másrészt ami a carriert illeti, én azok között vagyok akik pont azt szeretnék, hogy legyen minél több embernek carrier-je, tehát ne az legyen a kunszt, hogy meg tudja venni valaki ezt, hanem az, hogy mindez úgy bővítse ki a játékot, hogy értelme legyen.

    Ha nincs értelme birtokolni, akkor tökmindegy mennyibe kerül... Másrészt biztos vagyok benne, hogy ez csak előfutára bevezetése lesz annak amit a fizetős kieg hoz majd.
  • Dzsini
    #21524
    Ez nem is kérdéses, az viszont igen, hogy a Frontier szerint mennyi az a "kevesek"? 10? 100? 1000?

    - Hányan tudják majd a megjelenés napján megvenni? - ez nem lehet elenyészően kevés, hiszen szükség van a hype-ra.
    - Egy átlagos jómódú játékosnak mennyi idő és munka összeszedni rá a pénzt, vagyis mondjuk a rákövetkező pár hónapban mennyivel növekszik ez az érték? - ez pedig nem lehet túl magas, nehogy elijessze azokat, akik úgy érzik, hogy nem élhetnek Carrier nélkül.

    Azt sem tudjuk az Inarás adatokból, hogy hány játékosnak okozna problémát néhány eltárolt hajó eladásával a pénzt nagyjából azonnal előteremteni, ha nagyon meg akarja venni a Carriert.
  • Caliph
    #21523
    az 5. Q/A válaszol erre is: a költségek csakis egy commandert fognak terhelni,azt akié a carrier,nem lehet megosztani.

    Can Squadron members contribute to the cost?
    The cost for a Fleet Carrier will come from the single commander who owns the carrier. Squadron members will not be able to contribute.

    igy nem hinném hogy el lenne szállva az ára,mondjuk 1 miliárd a hajó,1 miliárd a felszerelés,fegyók stb
  • Micsu
    #21522
    sztem a carrier csak kevesek kiváltsága lesz mint pár hajó az eveben is
  • Dzsini
    #21521
    Az a kérdés, hogy hány carriert akarnak a játékba? Mivel a játékostól függetlenül perzisztensek, így egy rendszerbe érkezve a navigációs listában szerepelni fognak, ahogy a megashipek is.
    Hogy nézne ki mondjuk a Lave vagy valamelyik épp játéktörténetileg aktív rendszer (mondjuk ahol épp valami esemény van), ha sok tucat, vagy akár száz carrier is ott lógna benne egy-egy bolygó/állomás körül? Vagy pár tíz darab a Sagittarius A* rendszerben?
    Vagy épp készítenek valamit, ami a játékosok kevesebb, mint 1 százalékának lesz elérhető (bár leszállni, ha megnyitja a tulaj bárki leszállhat rajtuk), hogy ne lehessen túlzsúfolni őket?

    És szegény Gnosissal meg mi lesz? Mit kell tudnia, amit ezeknek nem, hogy a Canonn ne érezze végtelenül elavultnak az első játékosok által vezérelt megashipet?

    Sok-sok érdekes kérdés, amin lehet töprengeni, és előre eldönteni, hogy úgyis elrontják :)
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.08.28. 21:22:02
  • Komor88
    #21520
    A lényeg az összedolgozás.
    Négy ember elég magas kereskedő rankkal, cutterrel vagy type 9-el két hét alatt simán össze tud hozni 20 milliárdot fejenként.
  • PiszkosFred
    #21519
    Hat, az Inara adatok meg a QA alapjan most mar azt mondom, vszinuleg rosszul tippeltem, nem lesz 10 mrd, boven alatta lesz.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.08.28. 21:10:06
  • Dzsini
    #21518
    Néhány szám az Inara adatbázisból:
    Az ott regisztrált játékosok 82%-nak kevesebb, mint 1 milliárd credit a forgótőkéje.
    18% van 1 milliárd felett, 7% 2 felett, 2% 5 felett, 1% 10 felett, 0.1% 20 milliárd felett.
    Sajnos azt nem árulták el, hogy mekkora a minta, de az biztos, hogy az Inara regisztrációk az aktívabb, játékkal jobban foglalkozó játékosokat jelenthetik (és ezzel együtt esélyesebben gazdagabbakat), érdekes gondolatokat kelt a Carrierek irányába - főleg, hogy egy Cutter rendes felszerelése is bőven karcolja az 1 milliárdot.

    Egy kis kérdés-válasz a fórumról:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Will Fleet Carriers jump on the Thursday Server tick?
    Fleet Carriers will not be restricted to the Thursday server tick in order to jump.

    Can you clarify what 'unique' resources are?
    It will be a new commodity, which can be mined or bought from certain starports. We will be exploring this in more detail in a future livestream closer to the December Update.

    Will Fleet Carriers be bought with Arx?
    No, Fleet Carriers will not be purchasable with Arx.

    Can we customise our Carriers?
    Yes, Fleet Carriers can be customised, but this is something we are going to be looking at in livestreams closer to the Decembers Update's launch.

    Can Squadron members contribute to the cost?
    The cost for a Fleet Carrier will come from the single commander who owns the carrier. Squadron members will not be able to contribute.

    Is the Fleet Carrier restricted to the 'Bubble'?
    Fleet Carriers can be purchased from certain systems and can travel outside of 'Human Space', providing they have the fuel to do so.

    Where can I buy Fleet Carriers?
    Fleet Carriers are purchased from certain systems, which we will look further into during our 'deeper dive' livestream.

    Do Fleet Carriers work in Solo?
    Fleet Carriers will work and operate in all game modes, so Open, Solo, and Private Groups.

    Are Fleet Carriers destructible, and can they defend themselves?
    Fleet Carriers are not destructible, but they can defend themselves and other nearby ships.

    Do the loadouts have a practical effect in-game?
    We will be delving deeper into loadouts, and Support Vessels in later livestreams.

    Can you sell Fleet Carriers?
    Fleet Carriers can be scrapped, however, it will be for fewer credits than the original purchase amount.

    Will a commanders Fleet Carriers persist when logging in and out?
    Fleet Carriers are persistent and will remain in the game regardless of whether or not the owner is online.

    Can you change the type of carrier you have?
    The 'type' of Fleet Carrier that you have is determined by the Support Vessel assigned to it, which in turn, determines its loadout. As mentioned above, this is something we will be talking about in a future stream.

    Can Fleet Carriers jump into permit-locked systems?
    No, Fleet Carriers will not be able to jump into permit-locked systems.
  • s_andras
    #21517
    Mérget vehetsz rá hogy eltűnik, soloban 1000%. Egyetlen eset van amikor nem: ha open vagy privát módban a kiszórás alatt jelen van egy másik játékos, aki fenntartja addig azt a környezetet, amíg visszalépsz. Ha senki sincs már egy helyszínen, a szerverek nyom nélkül felszámolnak minden egyedi dolgot, a legközelebbi érkezőt megint az alap leosztás várja (pl egy bolygón véletlenszerű meteoritok stb).
    Az amit írsz, csak abban számít, hogy az áru lopottnak minősül-e más számára. Ha szabad prédaként hagyod el, akkor a piacon is el tudják adni, ha csak kiszórod, akkor illegális és feketepiac.
  • wollnerd #21516
    Nos, az alap cutter kábé 200.000.000 Cr-be kerül. Sztem az alap fleet carrier 10x-20x-30x annyiba kerülhet majd. De még semmit se tudunk.
  • Komor88
    #21515
    Remélem, hogy legalább 10 milliárd, vagy inkább több, és tényleg lesznek modulok és lehet vásárolgatni, mert nálam már eléggé játék vége állapot van és ez feldobná.
  • wollnerd #21514
    " észrevettétek, hogy a bolygófelszínen lévő turisztikai célpontokhoz ugyanúgy le lehet ugrani, mint az orbitális állomásokhoz? Tiszta jóság, hogy nem kell végigszenvedni a szokásos megközelítési rutint! Már csak az a kérdés, hogy ha az ilyen helyeknél működik, akkor mi akadálya van hogy a településekhez is így lehessen kiugrani a SC-ból?"
    Ez sztem bug. Én nem tartom reálisnak hogy bolygót egy szempillantással ott legyünk már csak 6-8 km magasan a >1000 km bolygó-körüli magasságból... Ellentmond a bolygók fizikájának... Plusz eggyel kevesebb haszna a planetary approach suite modulnak...