23598
1418743729.jpg
  • sakkay
    #21750
    Köszönöm!
  • Dzsini
    #21749
    A januári update bétája november 27-én indul
    hibajavítási lista a link mögött
  • Dzsini
    #21748
    Ha bent van a hajódban (az állomáson az aktív állomány tagja), akkor simán beül abba a székbe, amelyikbe te nem.
  • s_andras
    #21747
    Ha azon a panelen nem látod őt, akkor az állomás Crew menüjében még nem tetted aktívvá.
  • sakkay
    #21746
    Hogyan kell "beültetni" a felbérelt pilótát a vadászgépbe? AZ alsó konzolon nézegettem, de csak én tudok beülni...
  • Balcsix #21745
    Köszönöm szépen, ez aztán részletes válasz, amint hazaértem lesz mit olvasnom! :)
  • cylonflatus
    #21744
    Én is a demokratáknak szoktam küldetést vállalni. Legalábbis nekik csinálom szívesen:) Egy darabig a Birodalomnak is dolgoztam, mert akartam venni egy Clippert és muszáj volt rangot szerezni hozzá.
  • Gabo
    #21743
    3. felvonás

    Játékosként ez hogyan működik?
    Poweplay esetében hűségesküt teszel, felfestesz egy nagy célkeresztet a hajódra, és nyíltan vállalod a pvp-t. Itt erre nincs szükség.
    Ez inkább elhatározás és szerepjáték kérdése. Eldöntöd, hogy melyik nagyhatalomhoz húzol és azon belül melyik politikai nézetet vallod magadénak. Ezt követően pedig egyszerűen azokat a kisebb frakciókat támogatod, akik ezzel egyező értékeket képviselnek.
    És ezt lényegében bármilyen szerepkörben megteheted. Kereskedőként az ő kereskedelmi küldetéseiket vállalod el, az ő állomásikon vásárolsz vagy adsz el. Fejvadászként levadászod a szektoraikban cirkáló kalózokat, esetleg elvállalod a fejvadász küldetéseiket. Zsoldosként mellettük harcolsz a cz-kben…
    Dönthetsz úgy is, hogy valamelyik szektort a bázisodnak jelölöd ki, és az ottani vezető frakció befolyását próbálod a környező szektorokra is kiterjeszteni.
    Ne számíts azonnali hatásokra. A változásokhoz hetek, esetenként hónapok kellenek. Pláne ha valaki más hasonló módszerekkel ellened dolgozik. Ha akad néhány hasonló nézeteket valló parancsnok, esetleg érdemes összeállni és közösen dolgozni a célért.
    Ne számíts kitüntetésekre, elismerésekre. Az egyetlen jutalmad legfeljebb annyi, hogy lesznek olyan állomások ahol mindig szívesen látnak. Meg persze a tudat, hogy a jobb irányba billentetted a dolgok alakulását.

    Nálam ez a Föderáció és a Birodalom ellen folytatott egyszemélyes kereskedelmi háborúként indult. Alapvetően a Szövetséget és azon belül a demokratikus erőket támogatom első sorban. Ritkán ugyan, de kereskedem a másik két nagyhatalom frakcióival is, de ha van rá lehetőség ezzel is csak káoszt szítok ahol lehet.
    Később letáboroztam az Udegoci rendszerben és beálltam a Future of Udegoci frakció mögé. Akkor döntöttem úgy, hogy zsoldosként, fejvadászként is beszállok a csatáikba, amikor megelégeltem, hogy az egyik háború dúlta szektorban 26 ls-en belül ötször támadtak rám kalózok.
    Később összehozott a sors néhány hozzám hasonló elveket valló parancsnokkal, és megalakult az Order of Watchers squadron. Megvívtunk közösen jó néhány csatát. Így többek között helyre állítottuk a rendet a San Tu szektorban, a Dragons of San Tu frakció megdöntésével és a Sol Solo Unite frakció hatalomra segítésével. Ennek köszönhető, hogy február óta ismét viszonylag biztonságosan hajózható a szektor.

    A lényeg, hogy a dolog működik, és hosszú távon is értelmes célt és színt tud adni a játéknak. A játékos frakciók támogatása is így működik. (A legutóbbi hírek szerint ez a jövőben nagyobb hangsúly fog kapni. Ugyanis könnyebb lesz játékos frakciót indítani.)
  • Gabo
    #21742
    2. felvonás

    A kisebb frakciók számára az élet a szektoron belüli befolyásról szól.
    A legmagasabb befolyással rendelkező frakció irányítja a szektort. Ha két frakció befolyása azonos szintre kerül, akkor valamilyen konfliktus fog kialakulni közöttük. Ha azonos politikai irányt képviselnek, akkor valószínűleg választásokra kerül sor, ha ellentétest, akkor polgárháború/háború alakul ki közöttük. A konfliktus tétje sokszor a szektor állomásai, kolóniái feletti uralom megszerzése. Ha egy frakció befolyása elér egy szintet, akkor előbb-utóbb tovább terjeszkedik egy másik szektorba is.
    A kisebb frakciók különböző státuszban lehetnek az egyes szektorokban. Ez pedig kihatással van arra, hogy az adott szektorban melyik esemény milyen irányba mozdítja el a befolyásukat. Ugyanis minden ami a szektorban történik kihatással van a frakciók életére. És ez az a pont, ahol a játékosok döntései számítani kezdenek. Nem mindegy, hogy melyik frakció állomásával kereskedsz, nem mindegy, hogy melyik küldetéseit vállalod el. Nem mindegy, hogy valaki kalózkodni kezd, esetleg éppen ellenkezőleg fejvadászként segít a helyi rendfenntartóknak. A harci zónákról nem is beszélve. Illetve az is számít, hogy mikor, kinek adod el a felfedezési adataidat.
    Lényegében minden mindennel összefügg valamilyen szinten, és a szálak a háttér szimulációban (back ground simulation vagy bgs) futnak össze. A bgs a nap végén összegzi, hogy az egyes események milyen irányba mozdították el a frakciók befolyását.

    A bgs-ről itt található egy összefoglaló. Illetve arról is akad némi info, hogy az egyes státuszokban mikor, milyen cselekvés milyen hatással van.
    http://elitediplomats.com/elitediplomats.com/index.html%3Fq=content%252Fworking-background-simulation-guide-turlorn.html
  • Gabo
    #21741
    Bár egyszer elkezdtem írni egy szösszenetet a politikai játszmákról, de soha nem volt időm befejezni. Megpróbálok azért kerekíteni valami “rövid” összegzést.

    1. felvonás

    A játékban a politikai játszmáknak két szintje van:
    • Powerplay - Ez lényegében annyit jelent, hogy nyíltan elkötelezed magad valamelyik nagyhatalom egyik fővezére mellett, cserébe közvetlenül beavatkozhatsz a nagyhatalom terjeszkedésébe. Ezen keresztül szerezheted meg az adott vezérhez specifikusan tartozó Powerplay jutalom felszereléseket is. (Pl. prismatic shield) A részletekbe nem megyek bele, mert van leírás és ismertető a neten rengeteg helyen.
    • A kisebb frakciók támogatása és rajtuk keresztül közvetve a hatalmi játékok befolyásolása. Erről fogok bővebben írni. A játékosok többsége nincs tudatában, de lényegében az első küldetés elvállalásától kezd már aktívan részt vesz a dologban.

    Elitben három nagyhatalom verseng egymással, a Birodalom, a Föderáció és a Szövetség.
    A nagyhatalmak politikáját néhány fővezér irányítja, illetve akad néhány független vezér is. A fővezérek a Powerplay-es kontroll szektorok megszerzésére/megvédésre, megerősítésére/aláásására törekednek. A kontroll szektorok biztosítják a környező szektorok feletti irányítást. Megtartásuk hatalom pontokat igényel, és birtoklásuk hatalom pontokat generál. Hogy mennyit, az attól függ, hogy az adott szektorokban milyen frakciók töltik be a vezető szerepet és azok politikai beállítottsága mennyire kompatibilis vagy ellentétes az adott vezér erősségeivel vagy gyengéivel, illetve attól is függ, hogy milyen messze van az adott szektor a fővezér központi rendszerétől. Az ugyanahhoz a nagyhatalomhoz tartozó fővezérek esetenként még egymással is vetélkednek.
    A hatalmi játszmák legalsó szintjén a kisebb frakciók találhatóak. Ezek nyíltan húznak valamelyik nagyhatalomhoz, vagy éppen függetlenek. Ezen kívül magukénak vallanak bizonyos politikai irányzatokat. (Pl. demokraták, feudalisták, anarchisták stb.)
  • Gabo
    #21740
    Nálam is megvolt a hideglelés, amikor az egyik cz-ben befutott egy farragut. Aztán szépen visszaküldtük a javító dokkba a csapatunkkal.
  • cylonflatus
    #21739
    Az mindig dob egyet az adrenalin szintemen amikor meghallom, hogy "Warning, capital class signature detected!" :)
  • s_andras
    #21738
    Azt azért ugye tudod a PP-ről, hogy hacsak nem valamelyik spéci fegyver a cél, akkor nincs vége, csak megszakítani lehet. Szóval ha nem akarsz egy olyan kötélhúzásba beszállni, ahol soha nem nyer senki, akkor felejtős. Ráadásul egy céltáblát is magadra teszel, mert az ellenséges ügynökök folyamatosan zaklatni fognak. YT-on 1000% hogy erről is van bemutató.

    Kisebb frakciókon meg alapjáraton nem nagyon van mit tanulmányozni, küldetésezni kell nekik amíg szövetségesük nem leszel.
  • Balcsix #21737
    Ez is elég izgalmasan hangzik. :D Eddig a Powerplayt teljesen mellőztem, de asszem érdemes lenne nekiállni annak is.
    A kisebb frakciókrol és a Powerplayről találok valamerre részletesebb tutorialt vagy a játék végig vezet az alapokon?
  • Gabo
    #21736
    Egyébként ha a kereskedelem és a bányászat már kevésbé köt le, adj új célt a játéknak!
    Be lehet szállni a politikai játszmákba is. Akár nyíltan a Powerplay-en keresztül, vagy kevésbé nyíltan, a kisebb frakciók és azokon keresztül a nagyhatalmak támogatásával. Persze ez azzal jár, hogy az ember megválogatja, hogy melyik frakció küldetéseit vállalja el, vagy éppen kivel hajlandó kereskedni.
    Egyébként a fentiekhez is kapcsolódva a kisebb frakciók működése is megváltozott. Már nem csak egy adott állapotban lehetnek, hanem rendszerenként változik, hogy milyen a státuszuk.
    A harci zónák (cz-k) működése is változott. Már nem elég a végtelenségig mészárolni az ellenfél hajóit, hanem meg kell nyerni az adott cz-ben az ütközetet, ahhoz, hogy hatása legyen a szektorban zajló konfliktusra. Ehhez alap esetben több ellenséges hajónak kell elpusztulnia, mint a támogatott oldalon. Ezen kívül néha feltűnnek spec. ops. rajok is, erősen tuningolt hajókkal, valamint más, magas besorolású célpontok is. Illetve néha capital ship-eket is bevetnek az ütközetek során.
  • Gabo
    #21735
    Akkor már azt se hagyjuk ki, hogy a vulkanikusan aktív bolygók felszínén található geológiai jelforrásoknál pedig, minimális erőfeszítéssel lehet begyűjteni a mérnököléshez szükséges nyersanyagokat.
  • Yag
    #21734
    Számszerűsítve 50-150milla közt lehet keresni egy "bányász körrel". Vagyis felpakolsz minden szükséges eszközt, elrepülsz egy megfelelő gyűrűbe és ott össze szedsz mindent amit kell. Megtömöd a raktárat a legértékesebb ásávnnyal, azzal az eggyel. Kisasolod Inarában hol adnak érte a legtöbbet és csak "ott" adod el a legnagyobb profit érdekében. De ez már az Expert verzió amikor pontosan tudod mit bányászol és csak azt rakományozod ami extra profitot termel és minden mást kidobsz az "ablakon" vagyis a raktérajtón. Még az aranyat ezüstöt is :))) Ahogy alább is írták pl. a legjobb kibányászni és eladni a Painite ásványt. Három ilyen maxolt kör és milliomos vagy.
  • Balcsix #21733
    Akkor teszek egy próbát újra a játékkal. Eddig csak a kereskedelem kötött le, de elég izgalmasnak hangzik ez a "bányász" update...
  • s_andras
    #21732
    Bánya: vannak újabb eszközök, amikkel akár szét is lehet repeszteni a megfelelő sziklákat, hogy hozzáférjünk a magban lévő értékes ásványokhoz (amikből lett még több féle).
    Explo: az ADS alapfelszerelés lett, nem foglal modulhelyet, a DSS meg szondákat lő ki, és az égitesteknél lett egy újabb bejegyzés, az hogy ki térképezte fel először. A rendszereket a fő csillag mellett álldogálva és onnan "távcsövezve" kell felderíteni.
    Én is azt javaslom, hogy nézz meg ezekről videókat, sokkal jobb mint leírást olvasni.
    Amúgy a dupla painite hotspot a(z egyik) legjobban fizető mód, amihez még mindig elég a hagyományos felszerelés.
  • RJoco
    #21731
    És tényleg, rég is néztem már azt a panelt.

    Balcsix: Rengeteg youtube videó van. Csak rá kell keresni. Egészen a kezdőknek is, odáig, hogy megtaláld a milliókat érő kavicsokat.
    Bár bányászásnál van még mining lézer, de kb. fölösleges, ha a nagy lóvéra hajtasz. És mire másra hajtana az ember?
    A szkennelés meg teljesen más lett, bár ahogy észrevettem, azért így is el kell sütni a szkennert, hogy mindent megtaláljon.
  • Balcsix #21730
    Köszönöm a válaszaitokat!
    Erről a fleet carrieres dologról hallottam, ez eléggé jól hangzik. Illetve arról is olvastam, hogy tolják az updateket, mivel a bugok fixelését helyezik előtérbe (ezért nagy pacsi nekik, hogy ezt veszik előtérbe, ma ez már nagyon ritka).
    Régen csak kereskedtem, mert aránylag könnyen sok pénzhez lehetett vele jutni, és emlékszem hogy a bányászat még anno elég körülményes volt, és ahhoz képest nem volt túl kifizetődő.
    Röviden miben változott ez a 2 tevékenység? Esetleg valahol találok hozzá egy átfogó leírást?
  • cylonflatus
    #21729
    Ja, azóta már így csinálom.

    Balcsix: Nimrod leírta a főbb dolgokat. Magyarul semmi nem változott. Ugyan az a grind hátán grind, ugyanazok a kamu közösségi események, amik semmi újdonságot-, ellentétben további grindolást jelentenek. Megtámadtak egy állomást, gyűjtsetek nekik össze kismillió nyersanyagot a javításhoz - legalább csinálnák meg, hogy a játékosok megvédhessék mondjuk az állomást, de nem. Akkor a legjobb, elhúzták a mézesmadzagot előttünk: "decemberben jönnek a fleet carrierek!" - hatalmas, saját hordozók, 16hajót dokkolhatsz be rá, 8 nagy, 4-4 médium és kicsi leszálló paddal, nyilván milliárdos árcédulával, lesz bányászathoz, felfedezéshez, és zsoldos melóhoz optimalizált verzió, amit még tovább konfigurálhatsz, nyilván további milliárdokért. miután mindenki elcsöppent, alig telt el egy-két hét és bejelentették, hogy hát bocsika, de a december az kicsit korai, majd jövőre... szóval úgy is mondhatnánk, hogy minden a régiben.
  • s_andras
    #21728
    Leírás itt az, hogy össze van gyűjtve, melyik rendszerben melyik bolygókon vannak romok, és ezeknél melyik oszlopnál milyen tárgyakkal lehet a küldetéshez kinyerni a szükséges adatokat. Nem csalás, közösségi tudásbázis

    RJoco: de lehet, egészen pontosan nettó annyi időt töltöttél a játékban, ami a parancsnok statisztikájában a felfedezés résznél szerepel.

    Balcsix: a legutóbbi két fő frissítés a bányászatot és a felfedezést érintette, új hajók is vannak. A bányászat sokkal változatosabb és jövedelmezőbb lett, a felfedezés meg gyökeresen átalakult. Aztán kaptunk egy Codex nevű naplót, amiben automatikusan rögzít minden fontos eseményt és felfedezést. Átalakult a kozmetikai részleg is, játékon belül is lehet olyan fizetőeszközt gyűjteni, amiből a cicomákat vehetjük. A többiek kiegészítenek ha valami nem jutott eszembe... Fogalmam sincs az időről :D
  • Balcsix #21727
    Hello!

    Újra kedvet kaptam a játékhoz. Utoljára akkor voltam aktív amikor előtérbe kerültek a Thargoidok a storyline-ban. Pontosan nem tudom, ez lehetett olyan 1,5-2 évvel ezelőtt.
    Az lenne a kérdésem, hogy azóta milyen érdemi változásokon ment át a játék?
  • RJoco
    #21726
    Ki-belépés nem segít? Én megpróbálnám. Csak úgy nem tűnhet el.
    Ha mégis, akkor lehet írni a support-nak, biztos visszaadják, ha tudják. De ez meg idő. Lehet, hogy gyorsabban megjárod a bubit, főleg, ha nincs is más elfoglaltságod a játékon kívül.

    Én most már nem csak a segítséget veszem igénybe, de segítek is. Ha fut a játék, akkor mindig elindítom az állomás leltározót. Így, ha bedokkolok valahova, akkor friss infóval szolgálok az oldalnak az árakról.
  • cylonflatus
    #21725
    Igen, én is használtam sokszor segítséget, elsősorban eddb és inara amiket szoktam használni. De megnézni egy cuccnak az árfolyamát, infót szerezni egy állomásról, vagy elvállaltam valami beszerzését és megkeresni a legközelebbi állomást ahol beszerezhető, az egy kicsit más. Szeretek magam rájönni a dolgokra, ha egyből megnéznék mindent erről a guardianos küldetésről, akkor egy kicsit olyan érzésem lenne mint ha cheatelnék, elveszik a móka. Meg egyébként is össze akartam grindolni annyi guardian cuccot amennyit csak lehet, minél többet, hogy ne kelljen visszarohangálni egy darabig ha kell valami. Viszont most már tele vagyok, és mivel hiányzik még pár adat, azoknak most már utánanézek. El is kezdtem, és sajnos még mindig vannak bugok. Van ahol a kombinációra nem csinál semmit, van amikor hibát ír ki, van olyan, hogy más kombinációra tölti le az adatot. Pl a codex kőtömbön a tablet-orb jelek világítanak, és mégsem fogadja el ezt a két artifactot szkennelésnél. De pont a közelben volt egy casket, lecseréltem a tabletre, és azt meg elfogadta. Szóval csinál néha érdekes dolgokat.
    De egy sokkal idegesítőbb dolog történt velem: eltűnt az srv-m a hangárból. A szkennelés után beboardoltam a gépbe, majd átrepültem a site másik oldalára, hogy ne kellejen annyit ingázni a codex és a hajó között. Leszálltam a géppel, és nem tettem le egyből az srv-t, mert kimentem a mosdóba, meg elszívni egy szál cigit. Amikor visszamentem és tenném le az srv, azt mutatja, hogy üres a hangár... de hova tűnt? Először azt hittem, hogy biztos a modul nem kap energiát, sérült, vagy valami, de biztos a modulnál van a gond, de nem. Egyszerűen felszívódott a jármű. Kurva jó, most mehetek vissza a bubiba, pedig nem akartam addig míg a küldetést be nem fejezem, ráadásul már csak 4 vagy 5 kell. Irrgumburrgum.
  • RJoco
    #21724
    Az Elite nem is, de rengeteg fórum igen.
    Én anno térképet csináltam a 100 adat összeszedésére, aztán ezt ügyesen el is tolták nekem egy update alkalmával. Kb. 7-9 óra alatt végig lehetett menni rajta.
    A máshonnan fellelhető segítségek nem voltak ilyen pontosak, de gyanítom, hogy találsz hozzá naprakészet, amivel mégiscsak sokkal egyszerűbb.
    Eleve tudod, hogy mit kell vinned, így nem császkálsz annyit. És nyomon követheted, hogy tényleg mindent összeszedtél e a site-on vagy esetleg később törheted a fejed, hogy akkor hova is kell visszamenni.
    Bár régen nagyon bugos volt, lehet, hogy azóta teljesen stabil a dolog.
  • RJoco
    #21723
    Játékon belül nem lehet megnézni? Nekem még a steammel való összekapcsolás előtt rengeteg órám ment bele, kíváncsi lennék, hogy mennyi is az annyi.
    X3-ban volt több, mint 1000, de ott játékon belül lehetett nézni. Arra már nem emlékszem, hogy ez az egészre vonatkozott vagy éppen csak az aktuális indításra.
  • cylonflatus
    #21722
    Mit értesz leírás alatt? Azt tudom, hogy a codexeken vannak az ábrák, ezek az ábrák pedig azoknak az artifactoknak a jelei, amiket a siteokokn elszórva lehet találni. Ha a szkennelés közben az ábráknak megfelelő artifact(ok) van nálam, akkor kapom meg a codex által tárolt historical, language, bio, etc adatcsomagot. Biztos, hogy van még mélyebb összefüggés is, csak hát ez az Elite ugye... nem igazán fogja az ember kezét :)
  • cylonflatus
    #21721
    Az szép. Nem fölvágásból akartam, csak nekem ez az 1000 is döbbenetes szám. Még a '90-es években szinte csak űrszimekkel játszottam, utána a szerepjátékok vették el a legtöbb időmet. Az Elirte előhozta a régi érzéseket, de mégis olyan felemás érzéseim vannak vele kapcsolatban. Egyszerre imádom és gyűlölöm. A rengeteg grindolás, meg a nem túl sok lehetőség (legalább egy állomáson körbejárhatnám a hajót, jó lenne egy stash is, vagy a lehetőség egy saját kis bázisra egy holdon, vagy egy saját állomás).Viszont baromi jó érzés repülni, Star Citizent nem próbáltam, de szerintem jelenleg ennek van a legjobb repülési modellje.
    Hogy mit szeretek csinálni az változó. Mindig van valami aktuális, amibe ha belelendülök, akkoraz megy egy darabig. Volt, hogy ez a bányászás volt, kellett a lóvé is a sok cuccra - úgy van ezzel is az ember, mint a tetoválással. Először kell egy, az ami nagyon tetszik, aztán még egy, aztán még egy. Itt is valahogy így, nézegettem, tervezgettem, hogy melyik hajót vegyem meg, aztán kell egy kisebb is, meg egy nagyobb, aztán már azért kell, mert olyannal még nem repültem. Ehhez meg sok lóvé kell, úgyhogy a bányászattal elég sokat elvoltam. De kereskedtem is viszonylag sokat, eddig ezen a területen van meg egyedül az Elite rang. Akkor egy nagyobb thargoid esemény után sokat mentettem sérült állomásról, amikor meg rám jön a pusztíthatnék, leugrok valamelyik veszélyesebb bányászhelyre kalózokra vadászni.
    De most egyre inkább a felfedezés izgat, úgy értve, hogy messzebb a bubitól. Egyre hangosabban hallom a mély űr hívását :) Ezért is feküdtem rá a guardian témára, össze akarom szedni azokat spéci cuccokat, amikkel ki tudom maxolni az ugrótávom, mert már kihoztam mindent amit az engineerekkel lehet ezen a területen.
  • wollnerd #21720
    :)


    Tudom, nem verseny. :D Amúgy grat. szép teljesítmény. Mi a kedvenc tevékenységed? :)
    Én pl. 2x is voltam BP-ban, azért is olyan sok a játékidőm.
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2019.11.15. 20:39:50
  • cylonflatus
    #21719
    :)


    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2019.11.15. 20:21:36
  • s_andras
    #21718
    Leírás nélkül csinálod?? Az úgy szép kihívás!! Szerintem azt a pár utolsót már mindenképp nézd meg, pontosan hol és milyen tárgyakkal kell szkennelni, mert ítéletnapig sem fogod megtalálni.
  • cylonflatus
    #21717
    Én most egy ASP Explorerrel vagyok guardian cucc vadászaton. Ram Tahnak akarom már letudni a küldetést, de már egyre inkább nehezemre esik csinálni. Mivel a többségét már összegyűjtöttem, egyre több szkennelésbe kerül olyat találni, ami még nincs meg. Egy ideig ellensúlyozta az érzést, hogy legalább gyűjtögettem a patterneket, de már azokból is csurig vagyok, csak az epsylonnak van még hely. Viszont most érdekes volt legutóbb, rábukkantam egy megashipre, ami a guardianokat ment kutatni, és szintén kapcsolatban volt Ram Tah-val, és a hajó "ki volt szellőztetve". Megkattant a kapitány (vagy az egyik tudós?) és odavesztek, nem olvastam még el az összes naplót amit leszedtem, de érdekes volt.
    Nekem ez az ASP most 52-t tud, a Kraitem (Mk2) 28-30-at, de az multifunkciósra és strapabíróra van konfigurálva (military kaszni) és föl van fegyverezve. A másik Krait (Phantom) az bubin belüli nagyobb távolásra, bolygófelszínen nyersanyag- és űrben salvage gyűjtésre, segítségnyújtásra használtam legutóbb, 44-et ugrik. A Clipperem és a Pythonom deep core bányászatra hangolva tud előbbi 35, utóbbi 31-et. Az Anaconda jelenleg 42-t tud, de közel sincs kész. A Diamondback Explorerem fegyverek nélkül, kis raktérrel, felszíni járművel tud 65-öt, és ezzel a konfiggal is van még benne talán 3 plusz. Ezek mind guardian cuccok nélkül értendőek. Ja és a Mamba, az jelenleg 29-et tud, de annál nem az ugrótáv a szempont.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2019.11.15. 14:29:28
  • s_andras
    #21716
    A 66 az nem "csak", hanem "ejha!" ;)
    ----------------------------------------------------
    Észrevettem, ha kikapcsolom a galaxistérképen a régióhatárokat, legközelebb megint látszanak, pedig a menüben a kis kockája üres marad.
  • Dzsini
    #21715
    Összehasonlításképp az első Distant Worlds útra az ajánlott ugrótáv 30 volt, és 35-el már egy csomó könnyű utakat is választhattál.
    Én 32,5-el mentem el pár éve Beagle Pointig, és alig kellett kerülni.
  • Yag
    #21714
    Ezek a Guardian cuccok vadászása jó móka. De mégjobb egy a buherált cucokkal felszerelt hajóval bóklászni a naprendszerekben.
    nekem csak 66Ly ugrótáv jött össze egy Krait-tal de ezzel is meg vagyok elégedve.
    Utoljára szerkesztette: Yag, 2019.11.15. 07:35:22
  • cylonflatus
    #21713
    A hozzávalókból (alpha, delta, epsylon stb pattern, guardian power cell, power conduit, etc) annyi van, hogy már nem is fér a tárolóba. Viszont Ram Tah missziójához még mindig hiányzik egy pár data. Elég messze vagyok a buboréktól, ezért most már maradok míg meg nem lesz az összes, de már nagyon unom. Mennék már valami mást csinálni. Köszönöm a válaszokat. Amúgy nemsoká jubilálok, lassan benne lesz az ezredik órám....
  • Dorgal
    #21712
    Ha már van modul bluprinted,akkor tényleg csak le kell adni,gondolom,a apróbb hozzávalók ennyi lövöldözés után már bőven megvannak.A Tech Brókernél meg úgy is kiírja,ha hiányzik még hozzá valami.Azt kell még talán tudni,hogy különböző guardianos helyek különböző bluprintet adnak/weapon,modul,hajó/,és van amiből kettő is kell.
  • s_andras
    #21711
    Itt legtöbben a Ram Tah történetet még a Codex előtt csináltuk, szóval erről a bejegyzés-felkiáltójel-hibáról nem nagyon lesz tapasztalat...
    De ami fontos, hogy a lényeghez szerintem nincs köze, mert a G cuccok eléréséhez elég a Tech Brokereknél leadni a megkövetelt mennyiségű adatokat, utána már korlátlanul lehet a modulokat vásárolni.