23598
1418743729.jpg
  • cylonflatus
    #21710
    Elkezdtem gyűjtögetni a guardian codexek datáit (alpha, epsylon, etc...), miután Ram Tah ideadta a kódolóját. Eddig abszolút nem foglalkoztam a guardian témával, de miután több hajót is fullra pimpeltem az engineereknél, most már össze szeretnék dobni egy-két hajót guardianos cuccokkal is. Főleg a guardian fsd booster izgat, azt szeretném lehetőleg elsőnek, de valamit nem értek, sőt, több dolgot sem. Ram Tah földobta a küldetését, elmentem az első guardian romhoz, a Codexben a discoveries/xenological/guardian objects almenüiben ezek szépen megjelentek ahogy kell. Fölkiáltójellel jelzi ha valami újat találtam ill. szekenneltem, a guardian pylon, -codex, -data terminal, -beacon almenüknél is megjelenik a felkiáltójel annak megfelelően, hogy melyikről van szó, megnyitva pedig bejegyzésre kerül az adott codex, data terminal, pylon címe, a rendszer-, azon belül a bolygó neve, és a kék "confirmed" felkiáltójel mellett a nulla 1-re vált. Azóta már rengeteg bolygót találtam a térképen (a civilisation szűrővel kék színnel jelöli a guardian rendszereket), ezek közül sokra le is szálltam, egy csomó romot meglátogattam, és ezeken végigszkenneltem a codexeket, valamint 6-7 data terminalt kinyitottam. Azonban ugyanúgy az 1-es szám szerepel a "confirmed" mellett (a többi 0), és ugyanazok a rendszerek nevei olvashatók, mint ahova legelőször leszálltam. Pedig minden egyes új romnál, minden egyes új guardian codex és egyebek szkennelése-, kinyitása, aktiválása után ott a felkiáltójel a Codex discoveries/xenological/guardian objects almenüjénél, szóval érzékeli, hogy általam még nem látogatott objektumot találtam, ezek mégsem kerülnek bejegyzésre.
    Aztán ott vannak a data terminálok. Már 6-7-et kinyitottam, de nyomát sem látom az inventoryban, hogy lenne guardian fsd tervrajzom, vagy valamelyik guardian vadász tervrajza, pedig néztem egy videót is erről, mindent ugyanúgy csináltam és mégis. Vagy mégse... Ellenben dobott olyat, hogy guardian module blueprint-, guardian vessel blueprint-, és guardian weapon blueprint FRAGMANT. A videót amit láttam, abból azt vettem le, hogy pl a vadász tervrajzát egyben dobta, nem fragmanetkben. Ha egyetlen guardian modulnál a tervrajzot is 100 darabból kell összegrindolnom, akkor eküszöm tököm szúrom magam.... Nagyon kéne már valami új tartalom, mert ez a grind grind hátán játékmenettől már hányingerem van. Amennyire imádom ezt a játékot annyira gyűlölöm néha...
    Előre is kösz a segítséget!
  • sakkay
    #21709
    Nagyon köszi!
  • s_andras
    #21708
    Ezt találtam: Options -> Controls -> Mode switches - Looking at XYZ panel. Tedd "Does Nothing"-ra. Lehet hogy azóta már elavult, de valami támpontot ad.
  • sakkay
    #21707
    A felugró menüket hol lehet kikapcsolni? Régen tudtam, de most nem találom!
  • sakkay
    #21706
    Ja köszi, csak annyi, hogy múltkor találtam egy ai-t akinek nem volt üzemanyaga-és kért. Ennyi :)) köszi!
  • Gabo
    #21705
    Ha túlélők alatt a roncsok közelében begyűjthető mentőkapszulákat érted, akkor azokat az állomásokon tudod leadni a hatóságoknak. Kb. ugyan úgy, mint a vérdíj begyűjtésekor.

    Ha viszont az USS-kben található, kalózok által szorongatott kereskedőkre gondolsz, akkor ott csak repair és refuel limpet vezérlőkkel, plusz limpet drónokkal tudsz segíteni. Mivel ilyen ritkán szokott lenni az ember hajóján, így én a magam részéről úgy tekintem, hogy a támadóinak a legyőzése elég segítség, a többit meg oldják meg a helyi rendfenntartók.
  • s_andras
    #21704
    Várjunk csak, még az is simán lehet hogy ő is kint van! És akkor az a helyzet amit írtál. Majd nyilatkozik :)
  • Yag
    #21703
    Persze, igaz. Nem kellene abból kiindúlnom, hogy nem vagyok a buborékban ... mindenki más meg ott van ... én kérek elnézést. :)
  • s_andras
    #21702
    Szerintem nem egy nagy was ist das, szinte bárhol meg lehet venni a kütyüt néhány fényéves körzetben. Ő pedig ráadásul sejtésem szerint NPC-kre gondolt.
  • Yag
    #21701
    Ha nem vagy erre specializálva akkor nem nagyon tudsz üzemanyagot átadni. A legjobb választás a BenzinPatkányok ... jönnek, töltenek és mennek tovább :)
  • s_andras
    #21700
    Üzemanyagot csak úgy lehet átadni, ha van fuel transferer limpet controllered (és limpeted). A "talált túlélő"-t nem pontosan értem.
  • sakkay
    #21699
    Hogyan kell segíteni a talált túlélőnek\elfogyott üzemanyagosnak?
  • s_andras
    #21698
    Most már 11-esével jön az ARX 5 percenként.
  • sakkay
    #21697
    Köszi!
  • MasterMason
    #21696
    Elite: Dangerous Players Discover Ancient Ship Full Of Living People.
  • Dzsini
    #21695
    Egy kis műrepülésről nem is beszélve :)
  • Gabo
    #21694
    És tegyük még hozzá, hogy a felvett pilóta a csaták során fejlődik is. Az alacsonyabb tudásszintű pilóta bére is alacsonyabb, idővel viszont javulnak a képességei.
    A vadászok távirányítású gépek. Azaz a vadász szétlövése után a pilótádat azért még nem fogod elveszíteni. Viszont ha az anyahajót, azaz a saját hajódat lövik szét, akkor a pilótád, veled ellentétben, végleg meghal. (Ez csak az aktív pilótára vonatkozik. Ha felbérelted, de aktuálisan nincs a hajódon, mert az állomáson nem választottad ki aktív személyzetként, akkor nem fogd őt elveszíteni.)

    Összességében, ha a hajód alkalmas vadászgép hordozására, megéri ezt kihasználni, és érdemes egy vadászpilótát is felbérelni. Lényegében kapsz néhány extra ágyút, amelyek ráadásul maguktól támadják a célpontot. Az ellenfelednek pedig egy helyett már két célpont között kell megosztania a figyelmét.
  • Dzsini
    #21693
    speciális, több fajta kis vadász van, és azokból a hangárban van valahány darab (amelyiket veszed bele - a guardian típusokat fel kell oldani)
    Ha elindítasz egyet, akkor ha van veled utazó pilóta ő irányítja (beállíthatod, hogy milyen viselkedése legyen - támadó, védekező, stb.), és bármikor cserélhettek. Ha nincs veled utazó pilóta, akkor a hajó pontos irányítás nélkül dolgozik (követi a hajót, és ha a vadászban vagy, akkor támadás esetén a turretek automatán viszonozzák a tüzet).

    Úgyhogy érdemes felvenni egy pilótát, aki pedig a bevételed egy részét fizetésként megkapja.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.11.06. 13:16:59
  • sakkay
    #21692
    A vadász hordozására képes nagy hajókban milyen vadászok vannak? Speciálisan erre valók, vagy a kezdőgép? Repülheti az ember és akkor ha a hajót támadás éri mi történik, reagál?
  • cylonflatus
    #21691
    ok, köszönöm!
  • s_andras
    #21690
    Azok csak az adatgyűjtéshez kellenek az obeliszkeknél. Minden olyan kör után, amikor valami másba kezdesz és nem egyből mész vissza a G helyszínekre, add el. Amikor esetleg újra kelleni fognak, az első bolygón össze lehet megint szedni őket. De 60 sosem kell, legfeljebb 2 db mindegyikből.
  • cylonflatus
    #21689
    Srácok kellene egy kis segítség. Elkezdtem gyűjtögetni a guardian cuccokat, össze is szedtem egy csomó artifactot (is), de fogalmam sincs, hogy mit kezdjek velük (a totem, orb, urn, casket, etc, -félékre gondolok). Elmentem a techbrókerhez, de ezekre láthatólag nincs szükség egyik cucc kiváltásához sem, a többi contact sem mutat érdeklődést, ahol le tudnám adni ezeket, az authoritys fizet a codexek után, és old Ram Tah is csak az adatok érdeklik. Vagy hatvan van a raktérben, csak foglalja a helyet, nehezebb lesz tőle a hajó, a commodities marketen keresztül ugyan el tudom adni, de nem tudom, hogy van-e ezeknek egyéb haszna, esetleg unlockolnak valamit. Ennyit szeretnék csak tudni, hogy tartogassam még, vagy dobjak piacra mindent, ami nem kell a brókernél.
  • RJoco
    #21688
    Kedvezmények lehet, hogy vannak, de Midnight Black festés már nincs.
    Szerintem is rendesen elfelejtették.
    Nem annyira új hajóra érdekelt volna, mert azom nincs, de az Anaconda-ra jó lett volna.
    Mivel mindig úgy adták, hogy csak a meglévő hajóra szerezhette meg az ember, így csak pár hajómra van meg.
  • s_andras
    #21687
    Volt? Még mindig vannak kedvezmények meg tök, csontváz stb, de pl a Kraithez és gondolom az összes új hajóhoz nincs midnight black. Szerintem ezt egyszer és mindenkorra elfelejtették.
  • RJoco
    #21687
    Elfelejtették a Midnight Black festést vagy csak holnap lesz?
  • RJoco
    #21687
    Elfelejtették a Midnight Black festést vagy csak holnap lesz?
  • RJoco
    #21687
    Elfelejtették a Midnight Black festést vagy csak holnap lesz?
  • Gabo
    #21686
    Nálam legutóbb a videó kártya driver frissítése után volt több crash. Jellemzően akkor, amikor bolygó felszínről felszállva beléptem SC-be. Szépen generálódtak crash logok, amiket el is küldtem a fejlesztőknek. Aztán kb. a 4-5 alkalom után helyreállt minden. Talán valamilyen cache vagy buffer leürítése nem történt meg a háttérben. Ki tudja...
  • s_andras
    #21685
    Frissítések környékén ez azért néha-néha nálam is előfordul, és most is olvastam másoktól a fagyást. Steam nem kell hozzá. A "megoldás" is ilyen szokott lenni mint nálad, egyszercsak helyrejön anélkül, hogy bármit tennénk, minor patch sem kell hozzá.
  • cylonflatus
    #21684
    Igen, csodálkozom is. Benne van majd' 900 órám és ezalatt atomstabil volt úgy, hogy közben ráadásul rengetegszer alt+tabbal ugráltam ki belőle és váltogattam 2-3 ablak között, eddb, inara és társai, ugye...
    Lekopogom, most az elmúlt egy órában ok volt minden. Az egyik crashnél egy steames hibaüzenet volt btw, valami hibás frissítésre panaszkodott. Lehet, hogy a háttérben a steam csinált valamit és az volt a ludas? Nem tudom, csak azt, hogy remélem nem a vas. Bár futtattam gyors egy rövid terheléses tesztet, RAM-om döglött meg hasonló tünetekkel, de úgy tűnik nincs baja. Kopp, kopp...
  • Dzsini
    #21683
    nem kellene olyasmit művelnie - sok minden mást igen, de azt pont nem :)
  • cylonflatus
    #21682
    Nekem most az elmúlt fél órában többször is crashelt, de úgy, hogy újra kellett indítani a gépet is. Valaki tapasztalt hasonlót?
  • s_andras
    #21681
    "Thursday maintenance tick" - ez az.
    Ha csak fél óra volt rendszeresen csüt. reggel, akkor azokat tényleg könnyen nem vettem észre.
  • Dzsini
    #21680
    Szerintem az elmúlt sok évben minden csütörtökön volt idáig (legalább egy félórás) leállás, ez egy eléggé állandó dolog.

    és a FAQ idevonatkozó része:
    HOW MANY ARX CAN I EARN, WITHOUT PURCHASING A PACK?
    Players can earn up to 400 Arx every week. The total earned for the week will be added to your overall balance and reset zero to with the Thursday maintenance tick.
  • s_andras
    #21679
    Köszi, tényleg esélyes, ha van karbantartás. (...és amikor nincs, akkor is nap közben váltanak vajon?...legközelebb kiderül. Mintha a múlt héten reggel már fordult volna, de lehet nem jól emlékszek.)
  • Dzsini
    #21678
    9kor lesz a szerverleállás, gondolom akkor.
  • s_andras
    #21677
    Na mi van, nem most kellene a heti fordulónak lennie? Az ARX még mindig az előző értéket mutatja. Lehet hogy valamikor nap közben vált, nem éjfélkor??
  • Dzsini
    #21676
    Igen komoly felgyülemlett bug lista van (még előző patchekről is, a mostaniról pedig főleg), és nem túl rég volt egy nagyobb közösségi üzenet irányukba, hogy talán esetleg nem ártana azokkal is foglalkozni.

    Úgyhogy most foglalkoznak :)

    (a kérdés a háttérben felmerülhet, hogy ha nincs ekkora morgás miatta, akkor simán kitolják a jelenlegi állapotba a carrieresdit akárhogy is sikerül? vagy ez már régen érett bennük, de így legalább megvan rá a közösségi "felhatalmazás")
  • cylonflatus
    #21675
    Miért nem vagyok meglepődve? :(
  • Dzsini
    #21674
    Link a Community Update-re
    Picit részletesebben:
    - a rengeteg bug miatt az elsődleges cél most az aktív játék rendberakása - a legutóbbi frissítés igen sok problémát hozott (nahát, észrevették? :) )
    - 3-4 havonta lesznek update-ek, mindegyik nyílt bétával
    - ebből adódóan a flottázás átkerül a második negyedévre, az első negyedévben valószínűleg bétával