23598
1418743729.jpg
  • Mozes
    #21871
    Huuu, nagyon köszi :) terveztem lefeküdni aludni, de ezt még ki kell próbálnom :) köszi a gyors segítséget!
  • RJoco
    #21870
    Védd ki a vadászt.
    Sebességet a kék közepébe állít és megcélozza a kék kört.
    A másik megoldás, hogy szintén megcélzod a kék kört, majd visszaveszed a sebességet 0-ra. Ilyenkor sérülés nélkül lépsz ki SC-ből. Padlógáz boost-tal és ismét irány SC. Az FSD hamar készen áll.
    Esetleg a rakteredben van valami, ami miatt csábító vagy.
    Illetve még figyelheted a csatornát, általában szoktak üzenni, mielőtt megpróbálnának kiszedni. A szkenneren többnyire kiszúrható az illető, illetve, ha a hajókat kezded el nézegetni, akkor lesz egy amelyiket még nem szkennelted, de kiírja a nevét. Figyeled, hogy ne kerüljön mögéd. Kilépsz SC-ből, padlógáz és amikor megérkezik hozzád, akkor ismét SC-be ugrasz. Ezzel nyerhetsz esetleg egy kis időt.
    Még az lehet, megoldás, ha az égitesthez nagyon közel hátat fordítasz neki. Hátha úgy berepül, hogy nem tud már rád fordulni. Csillaghoz érkezve ez egy nagyon jó módszer. Ilyenkor sikerül olyan közel repülnie a csillaghoz, hogy kiesik SC-ből. Landolható égitestnél még nem próbáltam, ott lehet, hogy nem fog működni, mert nagyon közel kell repülni a kidobódáshoz.
  • Mozes
    #21869
    Sziasztok!
    Mennék egy első Engineer-hez, hogy unlock-oljam. Adni kell neki bounty-t, amit meg is szerzek és mennék vissza a bázisra, hogy odaadjom, de mindig supercruise-ból kivesz egy vadász és secpec szarrá lő. Soha nem érek oda a bázisra, mindig előtte leszednek. Nincs valami javaslatotok?!
    Köszi,
    M
  • RJoco
    #21868
    Ez nem feltétlen baj. Vagy vársz az állomáson vagy keresel egy másik állomást. Célszerű olyan helyre menni, ahol régebben jártak az eddb szerint.
    Vagy olyan helyet találni, ami nincs is benne a táblázatban.
    Azt nem tudom, hogy a kódexben benne van-e, de az biztos, hogy állomáson meg lehet nézni, hogy milyen fajta állomások veszik az adott anyagot.
    A térképet pedig be lehet úgy állítani, hogy mutassa a környező rendszerekbe menő és onnan jövő árukat. Bár előtte azért fel kell őket térképezni.
    Sőt, az állomás még ki is írja, hogy mely közeli állomáson mennyiért lehet eladni az adott árut. Illetve írja az import export rendszereket is.
  • s_andras
    #21867
    Azért lássuk be, hogy ez az állapot most az, ami reális, nem pedig ami eddig volt, hogy százezer tonnaszám iszonyú drágán veszik át az árut.

    Nagyon OFF, de ez akkora királyság hogy meg kell osztanom, megdöbbentő hogy csak most találtam rá:
    Csak az fogja értékelni, aki ismeri az eredetit ;)
    Ez meg csak úgy.
    ON
  • Jamminvitya
    #21866
    Olvastam én is a patch noteot, de itt azzal van a baj hogy a piac telítődött. Most 512 tonna Painite 168,701,550 creditért ment el. De azért az fura hogy sehova sem kell csak 2-20 tonna.
  • Gabo
    #21865
    Na, pontosan ez volt az oka annak, hogy mikor megérkeztem Coloniára egy hónappal ez előtt, veszettül elkezdtem bányászni.
    Már az előzetes infokból látszott, hogy vége lesz a void opal láznak, ha kijön a kereslet-kínálat alapú árszabás. Valószínűleg még mindig szép összegeket lehet majd kaszálni, de az igazán extrém 100-150 milliós fordulók jóval ritkábbak lesznek.
  • Dzsini
    #21864
    A patch óta nem vesznek fel végtelen mennyiséget az állomások kiemelt áron a keresett termékekből az igényen túl, úgyhogy jobban kell keresgélni a felvevőpiacot.
    "Supply and demand volumes are added to markets for Alexandrite, Benitoite, Grandidierite, Low Temperature Diamonds, Monazite, Musgravite, Painite, Rhodplumsite, Serendibite, and Void Opals; markets will continue to offer high prices for these mined commodities, but as demand is met at a specific market the price it offers will decrease proportionately, and markets with certain economies will now favor some mined commodities over others"

    És mivel más is az inara/eddb jellegű dolgokon keres (és adja le oda az adatokat), ami ott kiemelkedik, az nem sokáig marad úgy :)
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2020.01.17. 08:33:31
  • Jamminvitya
    #21863
    Sziasztok!
    Valaki talált olyan rendszert ahol a bányászattal szerzett árut értelmes áron el lehet adni? Megnéztem az árakat Inaran Eddb stb. de mire oda értem a fele sem... ez azért elég gáz. És nincs kereslet sehol sem...
  • s_andras
    #21862
    Az hogy egy frissítéssel régi hibák visszatérnek, az elitben már hagyomány szintre emelkedett
  • Gabo
    #21861
    Ahogy nézem ez a frissítés sem lett tökéletes...
    Már folyamatban van a javítás javítása (rángatózás super cruise módban).
    De ahogy nézem a CZ-k azon bug-ját is sikerült visszahozni, amikor a térfél választás után egyszer csak eltűnik a csata állását jelző csík az infopanelről, és a csata a végtelenségig folyik megnyerhetetlenül. Pedig ezt a tavalyi év folyamán valamikor már megszögelték, legalábbis mostanában nem találkoztam a jelenséggel.

    Valaki már bejelentette az issue trackerükre, így én is dobtam egy megerősítést rá, csak hogy érezzék a törődést.
  • Dzsini
    #21860
    Igen, de itt nem szívatnak ezzel. Nyugodtan kísérletezhetsz és cserélgethetsz.
  • Balcsix #21859
    Nekem az lenne az érdekes, ha vételi áron lehetne eladni. A való életben is veszít az árából valami ami után megvetted, hiába bontatlan. Szalonból kihozott 0 kilométeres autó már akkor "elvesztett" az árából akár több millió forintot, amikor még csak bele sem ültél...
  • RJoco
    #21858
    Én pont arra emlékszem, hogy nyugodtan ki lehetett próbálni bármit, mert eladva visszajön a teljes ár. És ezt meg is csináltam mikor eladtam az Asp-t, hogy kipróbáljam a Vulture-t, majd visszacsináltam az egészet.
    Akkor jött variáció mikor bejöttek a tuningolható modulok. A komplett hajót már kevesebbe számolta a tuningolt modul miatt, mint amennyi volt. Ha leszedtem a tuningolt modult, akkor visszaállt a normál magasabb ár.
    Ha Li Yong-Rui-nál veszed, akkor eladásnál is a vételi árat számolta, ha máshol adtam el. De, ha nála adtam el máshonnan vásárolt modult, akkor azt is a vételi áron vette be. Szóval hasznot nem lehetett húzni a modulokból, de veszteség sem volt.
  • s_andras
    #21857
    Azt hiszem a hajók ára a kezdet kezdete óta azonnal -10%, ahogy megvesszük. Eleinte a modulok is így mentek, de később azoknál változtattak, és így már veszteség nélkül lehet fel-le pakolni őket.
  • Gabo
    #21856
    Nekem mázlim volt a coloniai bányászat során. Voltak persze olyan napok, amikor mindent találtam a void opal hot spot-ban csak opált nem. Ilyenkor elmentem másik lelőhelyet keresni. Viszont akadt olyan is, amikor egy-kettőre meg tudtam tölteni a rakteret. És szerencsére volt olyan állomás a közelben, ahol a tonnánkénti 1,6 millás árat is megadták érte. Azért egy fordulóval 100 milla felett keresni nem rossz.
  • RJoco
    #21855
    A kondán nem is kettes hely van a tetején, hanem hármas. Átraktam ide a két fontos bányászati eszközt.
    Sajnos most sikerült olyan irányban elmennem, ahol nem találtam jó rendszert a bányászathoz, így a próba későbbre marad.

    Mióta esik a megvásárolt hajó eladási értéke kb. 10%-kal?
    A Krait-ot 44 milláért vettem, de már csak 40-et kapok érte.
  • RJoco
    #21854
    A Pythonra ránézek, úgyis porosodik egy valamelyik hangárban.

    Anacondával nincs gondom a helyezkedéssel, mint inkább a célzással.
    Amolyan multira van megcsinálva, meg is tudja védeni magát. Viszont emiatt a kisebb helyre kerültek a bányász eszközök, amik a hajó alján találhatóak.
    Lehet, hogy, ha a tetején lévő két 2-es ágyút lecserélném, akkor máris pontosabban találnék a repedésbe 400 méterről.
    Amúgy még sosem mentem neki sziklának a helyezkedés közben, sem a darabokon maradt anyag lelövésekor. Szóval ezzel a részével nincs gondom.
    Viszont amennyi anyagot össze szoktam szedni egy bányászat alkalmával, simán jó lenne egy M-es hajó is. És akkor nem kellene hajót sem cserélnem, ha épp közeli Outpost-on tudom jó áron eladni a cuccot.

    Egyforma dupla spotot még nem találtam. A minap is egy void opal volt keresztezve egy alexandrite-tal. Beugrottam a kettő metszéspontjába. A void szélén találtam egy robbantható void-ost, utána átmehettem az alexadnrite-be, mert ott többet is találtam. Lehet, hogy azt nem legelték le és azért volt szerencsém. Így lett kb. 17 millió a bevétel. Ha ügyesebben robbantok, akkor akár a duplája is lehetett volna.
  • Gabo
    #21853
    Én a jó öreg Pythonomat alakítottam bányász bárkává. Lényegében minden felszerelést ami bányászathoz szükséges rá tudsz aggatni, és mellette még bőven marad raktér is. Mivel három nagy és két közepes felfüggesztése van, ezért akár az önvédelemhez szükséges fegyverzetnek is helyet lehet szorítani. A sziklák között is szépen el lehet vele manőverezni, legalábbis nekem nem volt gondom ezzel. Persze ha van elég nyersanyag, némi mérnöki barkácsolás a hajtóműveken még ezen is tud javítani.
    A Krait MKII manőverezhetőbb, de valamivel kevesebb hely marad a rakománynak.
    Colonián a felfedező hajónak épített Krait Phantom-ra pakoltam némi bányász felszerelést, és mentem el sziklákat repeszteni. Használhatónak ez is használható volt, de itt már kellett néhány kompromisszum, hogy mit vigyek magammal a gyűrűkbe és mennyi hely marad az onnan visszahozott dolgoknak.

    Az Anaconda és a többi nagy hajó szerintem leginkább a hagyományos lézeres bányászathoz használható hatékonyan. Ott kevesebbet kell helyezkedni, hiszen nem kell tölteteket kirakni. Mivel jóval több modulnak van hely, így akár három begyűjtő limpet vezérlőt is fel lehet rakni, és még így is hatalmas raktér várja az finomított érceket. A fegyverfelfüggesztésekből is akad elég, így akár 3-4 bányász lézert is fel lehet pakolni, ráadásul ezeket el is tudják látni energiával. Már csak találni kell egy dupla painite hot spotot hozzá.
  • Gabo
    #21852
    Ahogy Dzsini is írta, az eddb.io jól használható arra, hogy mit hol lehet beszerezni.
    A felső menüsorból válaszd ki a Stations menüpontot. Utána meg tudod adni többek között, hogy milyen hajót vagy modult árusító állomást keresel, illetve a referencia rendszert is, ahonnan indulnál.
    A találatilista pedig szépen megmutatja távolság szerint hol tudod beszerezni az adott modult, illetve mennyire friss az információ erről.
    Nagyobb beszerzésekhez tanácsos Li Yong-Rui által ellenőrzött rendszereket megcélozni, mivel minden hajóra, modulra kedvezményt kapsz a területén.
  • Gabo
    #21851
    Igazán jól mehet a dolgod Dzsini, ha már a void opal-t kell ignor listára raknod!
  • RJoco
    #21850
    Pont most jártam több High-Tech állomáson is, amin elég szegényes volt a magas szintű jó cucc kínálat.
    Konkrétan a Krait MKII-t nem tudtam rendesen felszerelni helyben.



    Nincs is szebb dolog, mint kimenni a gyűrűbe. Limpetek nélkül. Még jó, hogy van bőven alapanyagom, így tudtam gyártani.
    Anakondával nem fogok szeretni bányászni. Túl nagy ahhoz, hogy rendesen beletaláljak a robbantási hely közepébe. Több kavicsot is csak többszöri robbantásra sikerült szétaprítanom annak ellenére, hogy már vörösben járt a yield grafikon. Nem is esett annyi, mintha rendesen szét tudom durrantani.

    Ki mivel szeret bányászni?
  • Mozes
    #21849
    Nagyon köszi, nem is ismertem ezt az inara oldalt, kurva jó, minden fent van, köszi :)
  • wollnerd #21848
    1. Az 1-es panelen (1-es bill gomb) a conctacts fülön ott vannak/lehetnek a materal-ok és az árucikkek (A Canister [árucikneve] formában] ott van mindig az add to/rmove from ignore list gomb is. Példakép. Ezeket már nem fogja a limpet behordani. Én jellemzően a canister-eket mindig ignore listába rakom.

    2. Az Inara oldalán is tudsz rákeresni a modulokra az "Outfitting" menüpontban, a jobb oldalon ott a kereső, oda beírod a modul nevét amit akarsz, Near mezőbe hogy hol vagy jelenleg és keresés. Bejelelölheted hogy kedvezményesen (just discounted) szeretnéd-e.

    Afene... Dzsini megelőzött.... :)
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2020.01.12. 11:02:59
  • Mozes
    #21847
    Nagyon köszi!! :) pont ez kellett, szuper! :) Köszönöm!!
  • Dzsini
    #21846
    Limpet kétféleképpen működik:
    ha kijelölsz valamit neki célpontnak, akkor kimegy, behozza, kipukkad. (nem túl költséghatékony megoldás)
    a másik, ahogy most használod, hogy behord mindent, amit lát - itt viszont a bal oldali panelen a kapcsolatoknál hozzá lehet adni az "ezek nem kellenek" listához:


    Magas technológiai szintű állomások általában magasabb színvonalú cuccokat árulnak. Emellett az eddb.io oldalon tudsz keresni, hogy a választott állomás közelében hol lehet kapni tetszőleges dolgot.
  • Mozes
    #21845
    Sziasztok!

    Ujabb egyszeru kerdeseim lennenek, ha nem gond.

    A collector limpitnek meg lehet valahogy mondani hogy pontosan mi gyűjtsön be? Mert most folyamatosan hozogatja az olyan cuccokat amelyek nekem nem kellenek és a refinery az meg megvan telve az ilyen felesleges cuccokkal, így egyenként el kell dobálom mindig őket es lassan megy a banyaszas ezert.

    Szeretnék venni jó cuccokat az ürhajomhoz, de egy csomó bázison csak rossz cuccok vannak. Van erre valami szabály hol kell keresni a jó cuccokat, milyen fajta rendszerekben vagy bázisokon?

    Koszi elore is!

    M
  • Gabo
    #21844
    Boldog új évet parancsnokok!

    Én a magam részéről azzal fogok ünnepelni, hogy elugrok a Jameson memorial-hoz, és a tavaly kemény munkával megkeresett kreditjeimért veszek egy alig használt Anacodát. Aztán a vázig lebontom a hajót, és építek belőle egy szerte-szét tuningolt szörnyeteget.
  • Dzsini
    #21843
    Hát, ha pontosak akarunk lenni legelsőre a 2018 őszi frissítésre voltak betervezve, 2017-es Frontier Expon beszéltek róla először :)
  • Caliph
    #21842
    hát ha azt vesszük hogy a fleet carriernek karira kellett vna jönni,akkor a másik kettő pont elfér idénre :D

    de szerintem ha nagyon megerőltetném magam , ki tudnék találni tartalmat jövőre is :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.01.01. 13:36:03
  • PiszkosFred
    #21841
    Es akkor mi marad(na) 2021-re? :D
  • Mozes
    #21840
    De arra, igazad van. huuu nagyon köszi, ez is nagyon hasznos volt, hogy ahhoz, hogy lássam a resource site-ok helyét az új hajón, azon is kell surface szkenner! Köszi és BÚÉK!!
  • Mozes
    #21839
    Nagyon köszi a részletes választ, este ki is próbálom akkor, veszek egy új hajót, Cobra III-at néztem ki:) BÚÉK!!!
  • Mozes
    #21838
    Szuper! Nagyon köszi a segítséget! BÚÉK! :)
  • Caliph
    #21837
    Boldogat meg újat meg évet meg fleet carriert és space leget meg atmoszférás bolygókat :D
  • cylonflatus
    #21836
    Nem a surface scannerre gondolsz? A discovery scanner alaptartozéka minden hajónak. Ha egy bolygó gyűrűjét szkennelted, akkor a resource siteokról az adatok megmaradnak, szóval ha átszállsz egy másik hajóba nem kell még egyszer szkennelned azt a gyűrűt. Azonban ahhoz, hogy lásd a siteok pontos helyét, azon a másik hajón is kell lennie surface scannernek.
  • Agisster
    #21835
    Újra ismerkedem a játékkal, szóval a rutin még messze van. Én is inkább arra tippelek mint amit Julian írt, nem veszi figyelembe hogy van még SRV.
    A bosszantó igazából az hogy nem ad semmi visszajelzést, csak azt veszi észre az ember hogy nem csinálja.
  • RJoco
    #21834
    Mielőtt még feltennéd a kérdést, ha adatot vagy égitest felszínén található anyagot gyűjtesz, az is mind veled megy a másik hajóba, mindegy, hogy mennyi hajó van.
    Sőt! Sajnos vagy nem sajnos, de a raktered tartalma is veled megy. Vagyis, ha egy telepakolt Asp-ből át akarsz ülni egy Cobra-ba, amin nincs elég hely, akkor ez nem is fog menni, míg meg nem szabadulsz a cucctól.
    Természetesen nagyobb rakterű hajóra cserélésnél ilyen gond nincs.
    Ha bányászol és finomítasz, akkor a finomítóban lévő cucc ott marad. Az nem a raktér része.

    Modult átvinni úgy tudsz, hogy először a store-ba teszed, majd hajót váltasz és a store-ból a hajóra pakolod.
    A core modulok nem maradhatnak üresek, vagyis, ha azokat is vinni akarod, akkor a helyükre valamit venned kell.
    Ha méretkülönbség van a két hajó között, akkor esélyes, hogy a core modulokat úgysem tudod vinni. És talán nem is érdemes.
  • s_andras
    #21833
    Helló! Majdnem mindent át lehet pakolni a hajók között, kivétel a hull módosítások, hiszen az maga a hajótest, és azok a modulok, amik a méretkülönbség miatt használhatatlanok lennének egy másik hajón. Tehát alapból univerzálisak.
    Az adatok pedig a pilótához tartoznak, örökre a tieid.
    Nincs mit, nem kell szabadkozni, nyugodtan lehet kérdezni, mindenki volt kezdő
  • Mozes
    #21832
    Sziasztok!

    Bocs az alap kérdésért. Ha veszek egy új hajót arra át lehet rakni a korábbi hajóm valamilyen cuccát (lazer, power distr unit, stb) vagy teljesen újat kell venni?
    Mi van a univerzium adatokkal?! Ahol a régi hajóval jártam azokat az új hajó is tudni fogja vagy kell arra is egy discovery scanner és fel kell térképezni. Leginkább itt a Resource site-ok érdekese, mert oda mennék az új hajóval is vadászgatni.

    Köszi szépen!
    M